Sada je: čet mar 28, 2024 1:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned jun 22, 2008 11:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Znači Kasiopejske transkripte po tome padaju u vodu jer nikad nećemo uistinu znati što JE a što NIJE istina jer oni vide sve paralelne realnosti i postoji mogućnost da nama predaju krive informacije ??!


Metuzalem ti je dobro odgovorio na ovo u svom postu ispod tvojeg...
Citat:
Mora postojati neka univerzalna istina.


Da. SVE je JEDNO i svi smo JEDNO.

Ljubav je jedina i prava istina, kaže David Icke. Naravno, prava ljubav, ne ova na koju mi mislimo prilikom "volim te". :love5: :love5: :love5:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 28, 2008 11:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
slipknot-maGGoT je napisao/la:
Za sad nam je dobro.Ima nas oko 400 srecnika(ako se moze tako reci) koji su kolko-tolko budni... sto i nije lose ali moze i bolje...Ostavljajte linkove na drugim sajtovima pa da vise ljudi dodje ovde i vidi sta se stvarno desava...

Vreme je proslo...ima nas mnogo vise :lol: :D :lol:
Ali i "druga strana" je ojacala dosta...nazalost...ali to je verovatno nasa sudbina.. :mrgreen:

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 28, 2008 2:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Jack,sta je najvise uticalo na prosirenje tvojih pogleda,jesu li to Kasiopejci,ili nesto drugo...i reci mi kako podnosis drustvo ljudi sa nerazvijenom svescu,da li ti smetaju njihovi "plitki" komentari koji opet idu cisto iz neznanja...ili si se vec odvojio i druzis se samo sa ljudima slicnih ciljeva i shvatanja? Vidim da Kasiopeja zraci kroz tvoje postove,tacnije,zraci svesnost i povisena duhovnost [OPD]...
Ono sto je mnogo bitno za sve NAS:
Ne zaboravite i da OPD znaci i NEMESANJE u necije odluke,cak ni USMERAVANJE nekoga u nekom pravcu!!!!!!!! Dovoljno je dati nekom iskrene informacije,pa da TAJ neko SAM donese odluku...to je PRAVI OPD i postovanje SLOBODNE VOLJE svakog pojedinca...ovo deluje prosto,ali je JAKO bitno za svakog od Vas ko god je dovoljno svestan da razume i prihvati ovu dubinu...
Kasiopeja uci polako,cak su mi se Laura i ostali u pocetku ucinili glupkasti,ali to je dobro,jer su i dobijali takve odgovore koje i mi mozemo da razumemo :) u svakom slucaju sam sretan sto je sve to doslo do mene :D

Jack,hvala ti puno

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 28, 2008 5:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Lako je reći da si pametniji, lako je reći da imaš više znanja, a još lakše je smatrati da si ti "uzvišeniji" od ostalih samo zato jer je tvoja percepcija otvorena novim stvarima. Onog trenutka kada počneš smatrati da si iznad ostalih je trenutak kada činiš svoju najveću, i bojim se, fatalnu pogrešku. Pomoći drugima da shvate je najveća zadaća i prvi korak ka evoluciji, bilo osobnoj ili duhovnoj. Žalosno je ako smatrate da samo odabrani pojedinci ( probuđeni ) mogu i zaslužuju "preživjeti". Mislim da je naša zadaća osigurati "preživljavanje" onima koji ne shvaćaju, i to čineći naravno

Citat:
NEMESANJE u necije odluke,cak ni USMERAVANJE nekoga u nekom pravcu!!!!!!!!


Na kraju krajeva, svi smo mi ljudi i ako si međusobno ne pomažemo nego smatramo da su neki bolji, jači i pametniji činimo sami sebi medvjeđu uslugu.

Također, istina se ne bi smjela uzimati iz samo jednog izvora. Treba proširiti našu percepciju stavljanjem svih tih istina u isti kalup i iz njega izvući ono što "znamo" da je prava istina. Istinski je instinktski. Dopuštanje našem umu da nas vodi na podsvjesnoj, emotivnoj razini. Jer, dame i gospodo, ljudski um je zaista fascinantan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 28, 2008 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Apollo je napisao/la:
Lako je reći da si pametniji, lako je reći da imaš više znanja, a još lakše je smatrati da si ti "uzvišeniji" od ostalih samo zato jer je tvoja percepcija otvorena novim stvarima.


U sustini, ako je percepcija nekome otvorena prema novim stvarima, to bi podrazumevalo da taj neko ne moze bas smatrati sebe "uzvisenijim" od drugih. Otprilike, sam osecaj da si bolji, posebniji, uzviseniji od drugih je osecaj koji zatvara percepciju i podrazumeva zatvorenost ka stvarima i ljudima, odnosno zatvorenost prema svemu onome sto preti da urusi iluziju osecaja "posebnosti". Jasno je da takva osoba ne moze sustinski biti otvorena novim stvarima. Mislim da je pored toga sto je normalna pojava kod vecine ljudi, taj fenomen "posebnosti" jako naglasen kod ljudi koji su u celosti usvojili jedan od monoteistickih mentalnih programa, a cini se da je i vrlo zastupljen u new age literaturi.

Citat:
Onog trenutka kada počneš smatrati da si iznad ostalih je trenutak kada činiš svoju najveću, i bojim se, fatalnu pogrešku


U stvari, mislim da je jedna od bitnih karekteristika OPS-a taj osecaj "posebnosti", i vece "vrednosti" u odnosu na druge. Mislim da svi odreda prolazimo i kroz takve osecaje. U krajnjem smislu takva je i trenutna "priroda" naseg realiteta, i od svakog od nas individualno zavisi kako cemo se nositi sa tim i da li uopste i zelimo da se tome "suprotstavimo". Verovatno bi prvi korak bio da shvatimo da je "posebnost" samo iluzija, i da svako od nas verovatno ima istu "vrednost" kao odredjeni "šraf" u ovoj velikoj "kosmickoj igri/skoli".

Ili kako to kazu Kasiopejci:
"Poseban si samo onoliko koliko sam mislis da si poseban".

Citat:
Također, istina se ne bi smjela uzimati iz samo jednog izvora.


Da, upravo na to kasiopejci cesto skrecu paznju, i to bi mozda bila jedna od velikih lekcija za prosecnog coveka, da shvati da se istina ne moze naci 'cela' na samo jednom mestu. Potrebno je citati, istrazivati, razmisljati, povezivati i ukljuciti imaginaciju, i mozda nikada ne uzimati zakljucke kao "konacne".


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 28, 2008 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Apollo je napisao/la:
Lako je reći da si pametniji, lako je reći da imaš više znanja, a još lakše je smatrati da si ti "uzvišeniji" od ostalih samo zato jer je tvoja percepcija otvorena novim stvarima.

Naravno da to nemislim niti sam rekao tako nesto..
Apollo je napisao/la:
Onog trenutka kada počneš smatrati da si iznad ostalih je trenutak kada činiš svoju najveću, i bojim se, fatalnu pogrešku.

Naravno da niko nije iznad nekog drugog,vec samo malo upuceniji u neke stvari
Apollo je napisao/la:
Pomoći drugima da shvate je najveća zadaća i prvi korak ka evoluciji, bilo osobnoj ili duhovnoj. Žalosno je ako smatrate da samo odabrani pojedinci ( probuđeni ) mogu i zaslužuju "preživjeti". Mislim da je naša zadaća osigurati "preživljavanje" onima koji ne shvaćaju, i to čineći naravno..

I naravno da nemozemo terati nekoga u pravcu osvescivanja ako on to sam ne zeli..

Citat:
NEMESANJE u necije odluke,cak ni USMERAVANJE nekoga u nekom pravcu!!!!!!!!

I konacno, naravno da ne zelim da uticem na tvoje misljenje o svemu ovome...pitanje je upuceno nekom drugom,a ovaj post je namenjen Kasiopejcima i nihovom uticaju na druge,ovom prilikom na Jack-a,a ne na tvom ili necijem komentarisanju i ispravljanju tudjih misljenja i pitanja..

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 29, 2008 11:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Mislim da si krivo shvatio, jer je ovaj post bio namijenjen onome koji ga čita, a ne konkretno samo i izravno tebi, tako da se nemoraš osjećati ugroženim na bilo koji način. Bez brige, post je univerzalan.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 29, 2008 2:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Ma nema frke,samo da netrazimo mane i greske jedni drugima,jer to nije produktivno,vec da se iskreno "guramo" ka napred..zato i cekam Jackov odgovor,on je uvek iskren,a i koristice svakome svaki njegov komentar...usput,zelim da i ispostujemo ovaj njegov post o Kasiopeji jer on tako zeli,a on za nas daje i vise nego dovoljno samim tim sto ih prevodi.. :D :occasion5:
:occasion5:

neka te ljubav vodi

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 30, 2008 10:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
zemuntrio, evo me, nije me bilo par dana na forumu pa ti tek sada odgovaram...

Citat:
Jack,sta je najvise uticalo na prosirenje tvojih pogleda,jesu li to Kasiopejci,ili nesto drugo...


Mogu reći da je Kasiopejski materijal jedan od najvećih "pokretača" na mojem putu ka istraživanjima i dizanju svijesti, ali ima i drugih odličnih, npr. Bringersi, Ra, pa mnogi dokumentarci i razne dobre knjige. Ono, uspoređujem informacije i sagledavam iz što šireg kuta gledanja, koliko god trenutno mogu iz ovog "našeg" 3D pogleda. Dakle, ne ograničavam se samo na Kasiopejski materijal, a njega prevodim ( i neki drugi koji su mi pomagali u tome ) jer mislim da ima zbilja korisnih informacija koje bi mogle mnogima pomoći. Naravno, ako oni to žele i tragaju u tom smjeru.

Citat:
i reci mi kako podnosis drustvo ljudi sa nerazvijenom svescu


Na početku mi je bilo malo čudno kako sve ovo neki drugi ne vide, ne percipiraju... ali sam s vremenom shvatio da tako i treba biti... jer svatko bira kad će početi istraživati neka područja koja generalno podižu svijest, i smanjuju ograničenja ( koja ljudi izgleda - jako vole... hehe ). No, zato su i tu gdje jesu, tj. svi smo tu radi toga da naučimo i taj dio lekcija.
Danas me ne smeta nešto tako... obično se nasmijem... ali, uglavnom, ne miješam se u takve razgovore...

Citat:
.ili si se vec odvojio i druzis se samo sa ljudima slicnih ciljeva i shvatanja?


Ooo ne... nisam se odvojio, a tome ni ne težim... već suprotno... da se svi ujedinimo... Jes da je lakše razgovarati s ljudima koji imaju nešto višu svijest, ali cilj je podići svijest svih, koliko god je to trenutno moguće. Daješ "na stol", pa neka si uzme tko koliko može, želi ili hoće...
Citat:
Ne zaboravite i da OPD znaci i NEMESANJE u necije odluke,cak ni USMERAVANJE nekoga u nekom pravcu!!!!!!!!


Da, upravo tako. Ako i nekom na silu namećeš i sve korisne informacije - to je uplitanje u tuđu slobodnu volju. Još uvijek smo OPS, hehe... jer živimo u takvom okruženju i to smo si zacrtali radi svih ovih trenutnih lekcija koje trenutno prolazimo.

Sve je stvar - frekvencije. Kako zračiš u okolinu - tako se i odnosiš prema njoj. Iskreno i bez sranja, kod frekvencija nema laganja - sve su to iskreni misaoni obrasci koji se zrače u "eter". Okolina na te određene obrasce odgovara onako kako odgovara - što ovisi o vibracijskim frekvencijama tebe i okoline.

Kasiopejski materijal je jedna misaona forma koju će prepoznati ljudi kojima će i ona najviše koristiti kod razvoja svijesti. Nekim drugim ljudime će nešto drugo... itd.

Hvala svima koji su omogućili da taj materijal dođe "na vidjelo"... tj. internet!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 01, 2008 7:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
No Comment :D =D>
Takav odgovor sam i ocekivao,ali si mu ti dodao i svoju lepu "notu" svesnosti da ga svi razumeju...
Hvala jos jednom Jack na strpljenju za sve nas...isplatice se siguran sam, u kom god obliku to bilo.. :D

Neka te ljubav vodi!

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 01, 2008 9:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Pojam više svijesti je diskutabilan. Naime netko vjeruje da ima višu svijest jer je prihvatio Kasiopejske transkripte dok drugi vjeruje da je prihvaćajući Bibliju postigao višu svijest te ljubitelje Kasiopejaca smatra ljudima u zabludi i sl. Ako smo prihvatili jedan put, ne znači da je on jedini ispravan. Mislim da ćemo jednom, kad pređemo u 5. denzitet, na drugu stranu i sl. spoznati kako smo malo spoznali i bili u zabludi, bez obzira u što vjerovali i koji put prihvatili. Ta je zabluda normalna jer smo u ovom denzitetu ograničeni u shvaćenju i percipiranju stvarnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 01, 2008 11:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Moja "Viša svijest" je u odnosu na samo moju svijest prije nekoliko godina ( ili neko vremensko razdoblje 3D iluzije ).

Dakle, ne smatram da imam višu svijest od ikoga, već se to odnosi na relativan pogled s obzirom na moje stanje prije par godina i danas. Čisto matematički - delta, razlika između 2 mjerne točke...

A tako je i vjerojatno sa svim drugima, pa čak i ljudima koji ne čitaju Kasiopejske transkripte, već neke druge stvari, ma koje one bile... hehe! Svaki dan imaš neka nova iskustva, ipak, bogatiji si bar za njih i viša ti je svijest... makar i malo, malo, maaaaloooo... ( iako kod mnogih ljudi delta teži k nuli !? ) :roll:



:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 02, 2008 9:03 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jun 24, 2008 12:16 pm
Postovi: 2
Lokacija: Rijeka
Ti si, Jack, jedan od rijetkih na Forumu koji zračiš pozitivom i s tolikom lakoćom i jednostavnošću približavaš nam "Istinu".
I ja sam već godinama "u potrazi", čitam sve (i Kasiopejske transkripte), polako mi se kristaliziraju neke stvari. Strah sada razumijem i polako ga mijenjam za razumijevanje.

I kao što Galadriel kaže :

Svijet se
promijenio.
Osjećam
to u vodi.
Osjećam
u zemlji.
Osjećam
u zraku.
Mnogo toga što je
bilo, izgubljeno je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 04, 2008 2:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 02, 2008 10:00 am
Postovi: 54
Počela sam čitati Kasiopejce i čini mi se da tu ima dosta toga zanimljivog, ali naravno sve treba uvijek uzimati kritički i ne sljediti ništa slijepo.

Svaka čast na strpljenju i prevođenju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 04, 2008 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
winnetou je napisao/la:
Počela sam čitati Kasiopejce i čini mi se da tu ima dosta toga zanimljivog, ali naravno sve treba uvijek uzimati kritički i ne sljediti ništa slijepo.



Odlican pristup. :)


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 30, 2008 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 7:40 pm
Postovi: 78
Lokacija: Bijeljina
http://www.joschua.rs.ba/content/view/478/14/


Počnimo parafrazirajući Gertrude Stein: „Laž je laž je laž…“

Za Lauru Knight Jadczyk Kasiopejci su laž izgovorena toliko puta da je postala istina. Oni su za nju vrsta virtuelnih predskazivača arbitera ultimativne istine negde u budućnosti.



Da budem iskren, ovo jedino može biti primer podivljale patologije. Kada neko laže sebe, tako duboko i dugotrajno, i to sa takvim ubeđenjem da veruje da on iz budućnosti govori sa sobom putem „vidži table“, onda ludilo izgleda kao jedini zaključak.

Laura Knight Jadczyk je govorila laži, i verovala u njih strastveno još od detinjstva. Kasiopejci su najnoviji i najgrandiozniji pokušaj očajnički usamljene osobe da dobije malo pažnje, poštovanja, zasluženog ili ne. Naravno da su Kasiopejci samo Laura u budućnosti, nije li to bilo očigledno od samog početka?

Ako ovo čitate, verovatno ste zainteresovani, na ovaj ili onaj način, u dugu i nemoralnu sagu o Lauri Knight Jadczyk i njenim avanturama sa Kasiopejcima. Možda ste posetili njihov sajt ili čak pročitali neko od Laurinih dela. Možete biti jedan od njenih obožavatelja, ili čak pristalica, možda čak jedan od onih koji doprinosi njenom životnom stilu u Francuskoj jer ti se sviđa ono što ima da kaže. Bez obzira, istina bi do sada trebala da bude vidljiva svima. Laura Knight Jadczyk ne služi nikome do samoj sebi. Laura Knight Jadczyk je lopov i što je najvažnije od svega lažov.

Da su Laura Knight Jadczyk, njen suprug Ark Jadczyk, i ostali članovi Perseus Fondacije izvršili ozbiljnu prevaru sa lotom za lažnu kuću, takozvanim Lotom Milenijuma, trebalo bi da bude očigledno svakome ko nađe vremena da pogleda vrlo osnovne detalje:

Uzeli su novac, između 100,000 i 150,000$ od oktobra do januara 2002-03, kao neprofitabilni sponzor lotoa iako Perseus Fondacija nije sada, niti je ikada bila legalna 501-c-3 sa mogućnošću da odobri otpisivanje poreza na donacije.

Oni nikada nisu dali svoju kuću, nisu otplatili ni hipoteku, a od leta 2003. pokušavaju da je i sami prodaju.

Brzo su otišli za Francusku, gde je po Laurinim proračunima potrošeno preko 80,000$ na selidbu i životne troškove, uz dodatnih 50,000$ pologa za dvorac.

Laura Knight Jadczyk je na raznim mestima priznala da su ove gore navedene činjenice istinite. Stranice za donaciju više ne spominju Perseus Fondaciju ili bilo koji status oslobađanja poreza, i sigurno nikada nije postojalo pismo autorizacije od Poreznog društva koje odobrava 501-c-3 status. Laura je priznala da stvari nisu prošle baš najbolje sa kućom na Floridi, ali je okrivila ljude koje je ostavila odgovornima. I pošto nikada nije priznala odakle joj novac koji spominje, može postojati mala sumnja da je to zapravo novac od loto prevare. Laura Knight Jadczyk je takav lopov koji čak piše dugačke članke šta su uradili i kako su potrošili ukraden novac. I oseća se progonjenom kada je njeni kritičari, i čak njene pristalice, pozovu na to. Samo iz ovoga možemo videti njen potpuni nedostatak razumevanja za posledice njenih dela.

Ali zapravo laži Laure Knight Jadczyk zaista pričaju priču.

Radije nego da samo kaže istinu o prevari, Laura Knight Jadczyk počela je da laže još više, i kako su laži postajale očiglednije, fasada je počela da puca. Čak su i njene najodanije pristalice počele da postavljaju previše nezgodnih pitanja: Gde je otišao novac? Kako si platila selidbu za Francusku? I najčešće od svih: Gde su Kasiopejci?

I tako je ona isturila najveću i najdeblju laž od svih – da sami Kasiopejci nisu bili ništa drugo do Laura koja razgovara sa sobom iz budućnosti. Ona nije morala da „kanališe“ na staroj vidži tabli, neeee, mogla je to da obavlja dok kuca zavaljena u svoju fotelju... Ionako je sve to ona zar ne? U ovom smislu, svi koji kanališu su lažovi, osim onog koji ti kaže da su svi koji kanališu lažovi… Ali onaj koji kanališe i kaže ti da razgovara sa sobom preko table možda govori istinu, a u tom slučaju ona ne bi kanalisala. I tako dalje… Prava istina skrivena iza svih njenih laži je ova:

Ona to više ne može da izvodi. Eksperiment Kasiopeja je gotov.

Kasiopejci su oduvek bili laž. Laura Knight Jadczyk je mnogo čitala i brzo spelovala; njoj je vidži tabla bila lakši način da kaže stvari koje nije mogla da izrazi drugačije. Od samog početka, ona je manipulisala odgovorima na razne načine, uključujući izdavanje produženih seansi, da bi dobila željene rezultate. Prostim jezikom, folirala se. Međutim kada te pratnja gleda teže se folira. Pa sada ona samo izmišlja na kompjuteru onako usput… Laž, kasiopejci, su postali stvarnost – Laura u budućnosti.


Naravno,tekst je prenesen sa gore naveden linka.Moje licno misljenje o tome i nekim slicnim stvarima u nekom drugom postu...

pozzz

_________________
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 30, 2008 11:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
I to pise Joschua? Da nije smesno, bilo bi tuzno.

Oni koji malo duze prate dogadjanja na ovom forumu, znaju sta se krije iza nicka "Joschua". Hm, da budem iskren, dug je put od katastrofalno loseg prevoda kasiopejskih transkripta do ovakve pljuvacine koja je pokupljena sa nekog od sajtova Vincenta Bridgesa.

Osim toga, kasiopejci nisu samo Laura u buducnosti, nego apsolutno svi oni koji prepoznaju primenu njihove "poruke". Tako bar kazu oni sami.
.
Mozda nije lose obratiti paznju sta "druga strana" ima da kaze o doticnom Vincentu Bridgesu:
http://www.cassiopaea.com/archive/most.htm
http://www.cassiopaea.com/Vincent_Bridg ... index.html

Sto se mene licno tice, posle citanja i "jedne i druge strane", stice se prlicno jasan utisak ko tu "nije na mestu".


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 1:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
Om je ovo jednom napisao :

Citat:
Gledajući iz perspektive humanosti, svaki taj ,,svetac,, je donio novu podjelu jedne ,,ukupne civilizacijske svijesti,, i time potpomogao stvaranje još većih nesporazuma i nesuglasica. Nije sporno šta su oni doživjeli i na koji način su se eksponirali, već je sporno tumačenje tih njihovih doživljaja. Da su bili stvarno duhovno razvijeni kroz Univerzalnu Mudrost, vjerovatno ta svoja iskustva ne bi javno tumačili, ili bi ih na neki način sakrili, jer bi bili svjesni posljedica kroz istorijski trenutak u kojem su se nalazili. Za razliku od njih, oni nevidljivi prosvjetljeni učitellji znali su kome trebaju svoje iskustvo prenjeti. Jedna od civilizacijskih šema je i idolipoklonstvo. Mora se priznati da su ti ,,velikani,, učestvovali u komplikovanju ukupne civilizacijske svijesti. Takva analiza navodi na pitanje: da li su stvarno bili prosvjetljeni? Kao odgovor na ovo pitanje može dati pitanje u smislu asocijacije: Šta znači u ovom istorijskom trenutku prosvjetljenost Sai Babe? Oni koji ga slave već imaju spremne odgovore.


vjerovatno tu lezi odgovor i na dilemu oko Kasopeje i svih raznih kanalisanih materijala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 6:28 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
vjerovatno tu lezi odgovor i na dilemu oko Kasopeje i svih raznih kanalisanih materijala.


Mislim da ima suviše mistifikacije oko prakse kanalisanja. Ona niti je nova, niti je retka.

Najzad, najpoznatiji kanalisani materijal je Biblija. Secate se one uzbudljive seanse sa zapaljenim žbunom :mrgreen: .

Kanališemo svakodnevno i jedni druge, uvezani jedinstvenim poljem. Kaže teorija sinhroniciteta, a i teorija polja, kao i teorija o holografskom svemiru. Samo to zbog buke u svojoj glavi obično nismo u stanju da čujemo. To je prosto pitanje komunikacije i baš kao i u verbalnoj komunikaciji nećemo uzeti baš sve zdravo za gotovo, zar ne :wink: .

Naravno, čovečanstvo je prešlo određeni put od „Ja sam Bog tvoj i nemoj imati drugih bogova osim mene“. (osim onih ‚bogova’ kojih je Stari Zavet pun, of kors) preko jalovog skepticizma na drugoj strani – neophodnog da bi se uspostavio balans - do pokušaja da se puzle Velike slike slože iz više odvojenih izvora sopstvenom racionalnom procenom i istovremenom verom da su u beskonačnoj kreaciji sve stvari moguće.
Eh, taj naš formativni centar... 8)

A što se Bridžesa tiče – to je njegovo mišljenje, zamućeno doduše određenim negativnim emocionalnim ‚punjenjem’. Verujem da je puno produktivniji pokušaj da se stekne sopstveno :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 12:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 05, 2006 8:46 pm
Postovi: 31
Kad se vec govori o kanalisnju preporucio bih dva znimljiva TV kanala :
- Spectrum gdje je svojedobno prikazivana znimljiva serija "The Eye of Horus" i
- DoQ
Mislim da nisu lokalizovani za B/H/S jezicko podrucje, ali se uz odgovarajuci firmware i kljuceve kanali bez problema otvaraju. Problemi nastaju ako se promjeni sistem kodiranja /veci/ ili kljucevi /manji/, ali kako ovo nije satelitski vec metafizicki forum, rjesenje treba potrazita na nekom drugom mjestu. :D

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 239 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz