Sada je: pet mar 29, 2024 9:33 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sri aug 10, 2011 8:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Kartikeya . . . moj arhi neprijatelju . . . opet se srecemo slika


slika slika slika


Dobro, al' kakve veze to sve ima sa tim tekstom. Ti si rekao isto sto i ja, samo drugim recima, kako ja vidim. A nisam ni prstao, bas sam bio stalozen.


Ja sam ti neizbježan hehe. :occasion5:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sri aug 10, 2011 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Citat:
Dok je mene na trecem denzitetu, ne vazi. :mrgreen:


Ti bi da pokrštavaš po svom zakonu u zajedničkom 3D toru... ups...zar to nismo apsolvirali čitajući hebenu psihopatiju!? Ili možda gradivo drugi i drugačiji, hm?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sri aug 10, 2011 9:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
Arbitrium Liberum je napisao/la:


Jel opet prstim? :blob:


moglo bi se reci da pistis ko expres lonac :)

pa to je samo jedna knjiga. meni je npr draze da sam procitao nju, nego nesto sto vidim da citaju po plazama. moram reci da sam uz nju nekoliko puta kvalitetno zaspao popodne na kaucu nakon brckanja u moru. cak sam od nje i kvalitetno, tj zanimljivo sanjao.

i da je najOPDskija knjiga na svijetu, sta mi to vrijedi kad sam svejedno za subotu narucio janjca od 12kg kojeg cu nabit na kolac :mrgreen:

da blize stanujes, pozvo bi te :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: čet aug 11, 2011 6:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
znak je napisao/la:
Citat:
Dok je mene na trecem denzitetu, ne vazi. :mrgreen:


Ti bi da pokrštavaš po svom zakonu u zajedničkom 3D toru... ups...zar to nismo apsolvirali čitajući hebenu psihopatiju!? Ili možda gradivo drugi i drugačiji, hm?


Nemoj se opće ložiti na njegove postove, on je tu da sve ismijava i provocira bez obzira.
Zato piši svoje a on neka vrišti koliko hoće to je njegov problem, želi on malo biti centar pažnje poput djeteta :blob:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: čet aug 11, 2011 5:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Zašto je knjiga [MENI] ok.

-rekao je da poruke dobiva od plavo-bijelih bića koje imaju izgled zvijezde.
Ja sam imala poruku od bića koje izgledaju kao plavo-bijela zvijezda i to me iznenadilo, jer je ovo prvi put da srećem opis bića na ovaj način. Negdje sam taj svoj san opisivala i postat ću ga opet u skraćenoj verziji.

- on spominje odrede koji će doći i pomagati u ovim vremenima finalnih utakmica.
- imala sam isti uvid da pomoć dolazi i da još uvijek samo NAIZGLED pasivno posmatra stvari. I to sam pisala na ovom forumu, negdje na početku javljanja kad sam pisala na temi Abdukcije,

- piše da su ljudi koji su sad na zemlji teška mješavina ovih ii onih nam galaktičkih i ostalih svemirskih komšija...

- za to sam imala definitivan uvid kad sam pisala na temi ,,hibridna rasa,, i kad se malo pokači sa onim ČISTIM...

- to da smo experiment i to sam shvatila već odavno, jer sam vidjela da mi u 3d možemo djelovati (mislim na pomoć nekome u vidu raznih iscjeljenja i tako to ) samo donekle, i da postoje dijelovi koje ne možeš probiti, a zašto. Zato što je to tako već hebeno određeno.
Ja sam se lično nekad ljutila na to i postavljala sebi i tim gore ,,smislovima,, razna pitanja. Zašto ovo, zašto ono... i dobijala odgovor u stilu da sve ima svoju svrhu, kao da je sve postavljeno sa nekim svrhovitim ciljem.Sad u svemu tome ima još neke kontradiktornosti koje mi uzimaju vrijeme i koje možda još ne kužim, ali...

Ima još stvari o kojima mogu pisati koje sam pročitala u knjizi i do kojih sam i sama došla u nekom svom radu, i koje se podudaraju, ali sad sam u frci sa vremenom, jer imam matursko nakon 20 godina pa se moram malo refrešovati...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: čet aug 11, 2011 7:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
zelenozubi je napisao/la:



i da je najOPDskija knjiga na svijetu, sta mi to vrijedi kad sam svejedno za subotu narucio janjca od 12kg kojeg cu nabit na kolac :mrgreen:

da blize stanujes, pozvo bi te :P


Pa jos i Kartikeya da dodje, pa pivce, pa bog da nas vidi :mrgreen:



kartikeya je napisao/la:
znak je napisao/la:
Citat:
Dok je mene na trecem denzitetu, ne vazi. :mrgreen:


Ti bi da pokrštavaš po svom zakonu u zajedničkom 3D toru... ups...zar to nismo apsolvirali čitajući hebenu psihopatiju!? Ili možda gradivo drugi i drugačiji, hm?


Nemoj se opće ložiti na njegove postove, on je tu da sve ismijava i provocira bez obzira.
Zato piši svoje a on neka vrišti koliko hoće to je njegov problem, želi on malo biti centar pažnje poput djeteta :blob:


Sad si me razocarao. A bas sam te zavoleo. :( Bas me zapanjuje tvoja zadojenost i nepostovanje prema coveku. Ja sam ga imao prema tebi, al' izgleda da ti za to nisi sposoban.

Istina je da stavljam sebe u centar paznje, ali na taj nacin u centar paznje stavljam i ono sto hocu da vam kazem. Ne mogu svi ljudi da shvate sve na isti nacin, a meni nije problem da pravim cirkus od sebe, pa da mi se i ljudi smeju i slicno :P Ako jedan covek razmisli o onome sto napisem, to je uspeh.

U vezi ove knjige samo hocu da kazem, da nikome ne trebamo davati poverenje, ni za koga i ni za sta ne treba imati postovanja, a kamoli strahopostovanja, osim za ono sto sami vidimo i shvatimo.

Zamisli, dodje neko i kaze "Ja sam tvoj bog stvoritelj!" Od mene moze da dobije samo istinu a to je da je on ona stvar na biciklu i sa slamnatim sesirom i da bude oteran u tri pizde materine :wink:

Evo zasto je ova knjiga losa. Citati su iz zadnjeg posta znak-a. Pokazuju odredjenu misaonu semu koja nije zdrava i koju ovakve knjige veoma ohrabruju. To im je i cilj. Na taj nacin ce Znak biti kulisa, scenografija, ne glavni glumac . . .

Citat:
-rekao je da poruke dobiva od plavo-bijelih bića koje imaju izgled zvijezde.
Ja sam imala poruku od bića koje izgledaju kao plavo-bijela zvijezda i to me iznenadilo, jer je ovo prvi put da srećem opis bića na ovaj način.


Citat:
- on spominje odrede koji će doći i pomagati u ovim vremenima finalnih utakmica.


Citat:
Ja sam se lično nekad ljutila na to i postavljala sebi i tim gore ,,smislovima,, razna pitanja. Zašto ovo, zašto ono... i dobijala odgovor u stilu da sve ima svoju svrhu, kao da je sve postavljeno sa nekim svrhovitim ciljem.


Zanimljivo i da ovi nasi ovozemaljski svecenici govore isto tako. To ti nije nimalo sumnjivo? Ne tera te na razmisljanje? Prihvatas to?

Citat:
.Sad u svemu tome ima još neke kontradiktornosti koje mi uzimaju vrijeme i koje možda još ne kužim, ali...


A pitanje je sa tim nacinom razmisljanja i da li ces ikad :mrgreen:

A "razmisljanje" je stanje bica, odnosno postojanje, ti biras da imas bogove stvoritelje sa glavnim Big giant head bogom. Jao cekaj, pa crkva i to kaze :rofl

A dobro sta cemo, za svakog po nesto :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: čet aug 11, 2011 7:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
znak je napisao/la:
Zašto je knjiga [MENI] ok.

-rekao je da poruke dobiva od plavo-bijelih bića koje imaju izgled zvijezde.
Ja sam imala poruku od bića koje izgledaju kao plavo-bijela zvijezda i to me iznenadilo, jer je ovo prvi put da srećem opis bića na ovaj način. Negdje sam taj svoj san opisivala i postat ću ga opet u skraćenoj verziji.

- on spominje odrede koji će doći i pomagati u ovim vremenima finalnih utakmica.
- imala sam isti uvid da pomoć dolazi i da još uvijek samo NAIZGLED pasivno posmatra stvari. I to sam pisala na ovom forumu, negdje na početku javljanja kad sam pisala na temi Abdukcije,

- piše da su ljudi koji su sad na zemlji teška mješavina ovih ii onih nam galaktičkih i ostalih svemirskih komšija...

- za to sam imala definitivan uvid kad sam pisala na temi ,,hibridna rasa,, i kad se malo pokači sa onim ČISTIM...

- to da smo experiment i to sam shvatila već odavno, jer sam vidjela da mi u 3d možemo djelovati (mislim na pomoć nekome u vidu raznih iscjeljenja i tako to ) samo donekle, i da postoje dijelovi koje ne možeš probiti, a zašto. Zato što je to tako već hebeno određeno.
Ja sam se lično nekad ljutila na to i postavljala sebi i tim gore ,,smislovima,, razna pitanja. Zašto ovo, zašto ono... i dobijala odgovor u stilu da sve ima svoju svrhu, kao da je sve postavljeno sa nekim svrhovitim ciljem.Sad u svemu tome ima još neke kontradiktornosti koje mi uzimaju vrijeme i koje možda još ne kužim, ali...

Ima još stvari o kojima mogu pisati koje sam pročitala u knjizi i do kojih sam i sama došla u nekom svom radu, i koje se podudaraju, ali sad sam u frci sa vremenom, jer imam matursko nakon 20 godina pa se moram malo refrešovati...



Jedno od tih plavo bijelih bića se opisuje u Mahabharati Indijskom epu o armagedonskoj bitki između sila svetle i sila tame, gdje su sile svijetla dobili bitku.
Glavni akteri na strani svijetla su Arjuna i Krišna, Krišna je bio može se reći božanskog karaktera (mada ga neke vjerske struje u Indiji smatraju za Vrhovno Božansko biće što ja osobno sumnjam iz više razloga, o tome jednom drugom prilikom) negdje po mojoj procjeni iznad sedme dimenzije.

Zanimljivo je da se princip slobodne volje na zemlji ipak morao malo korigirati od strane kreatora.
Maldek je uništen jer se nitko nije mješao, Život na Marsu također je uništen i kad se sva ta svita okupila na zemlji situacija je postala problematična i nije se smjelo dopustiti negativno orjentiranim entitetima da rade što ih je volja i da maltretiraju sve od reda, tu im se moralo malo stati na njihov gušterski rep što je bilo i razumnljivo jer je zemlja bila previše vrijedan eksperiment da bi je se samo tako uništilo.

Svi mi koji imamo nekakve informacije i nekakva saznanja o tome kako i što odvijalo kroz povjest ove planete vrištimo od muke i nezadovoljstva svojim trenutnim statusom ovdje.
Kakav duševni dogovor ili ugovor imamo na višoj razini to ne znamo ali jedno je sigurno da smo ovdje zaglavili i to do grla, i samo nas može izvući intervencija sa viših razina, sami sa ovako ograničenim alatima poput uma i intelekta je nemoguće, to je kao da kuhinjskom žlicom hoćeš prokopati Velebit ](*,)
Negdje sam naišao na podatak da se od nastanka ove planete oko tri stotine duša samostalno uspjelo osloboditi se okova iluzije što dovoljno govori za sebe, bez pomoći iz vana male su nam šanse.
Kako stoji u knjizi kosmički ciklusi su namjerno napravljeni da se ubrza evolucija svijesti jer bi dušama na nižim nivoima trebali eoni i eoni (mjereno ovozemaljskim vremenom) da se samostalno počnu buditi.
Sad se samo na nas čeka i imamo do sad neviđenu milost od kreatora da se napokon uzdignemo i riješimo ovog zla koje nam je nametnuto, zato :angel4: :angel4: :angel4:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: čet aug 11, 2011 7:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
Sad si me razocarao. A bas sam te zavoleo. Bas me zapanjuje tvoja zadojenost i nepostovanje prema coveku. Ja sam ga imao prema tebi, al' izgleda da ti za to nisi sposoban.


Drago mi je da sam razočarao tvoja očekivanja, ti mene nisi ja te volim takvog kakav jesi jer si jedinstven sam po sebi i bilo bi od mene sebično i licemjerno da se mjenjaš zbog mog ili bilo čijeg očekivanja.
Idemo mi na :occasion5: prijatelju, takvog te volim :thumbup:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: čet aug 11, 2011 9:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Citat:
Isto tako, svaki dio DNA ima funkciju i jedna od funkcija (junk) beskorisnog DNA, je da snima izvanzemaljske živote duše.


Da je bar ovo detaljno objašnjeno...

Citat:
Prije nego što objasnimo Božanske odrede, važno je osvrnuti se na analogiju danu u ovom poglavlju. Na Zemlji postoji zabluda o tome kako duše postižu jedinstvo sa Bogom. Kao prvo, mi smo svi jedno s Bogom, bez obzira na našu razinu vibracije. Nemoguće je ne biti jedno s Bogom, budući da je Bog sve i mi smo svi dio svega. Ali ideja da se duše izdižu na višu i višu vibraciju i nakon toga spajaju sa Božjom glavom je netočna. Najbolja analogija kojom to možemo objasniti je proces ljudskog rađanja. Vi dolazite iz majčine maternice i postepeno rastete i razvijate se u potpuno funkcionalnu odraslu osobu, baš kao što su i vaši roditelji. Vi tada možete i sami postati roditelji, nastavljajući pritom produženje linije. Jednom kada ste odrasla osoba, sigurno se nećete vraćati nazad u majčinu maternicu.


Sjetih se vica o demokratiji:
Ja ga pošaljem u p.materinu a on ode gdje on hoće! :toothy2:

Citat:
Mnogim dušama je vrlo teško prihvatiti tu pretpostavku da unutar savršenstva Boga postoji nesavršenstvo, ali to je način na koji duše istražuju stvorenu Kreaciju. Važno je odmaknuti se od procjene i jednostavno prihvatiti da Kreacija ima nesavršenosti. Dozvolite nam da navedemo primjer softvera za kompjuter. Kao što znate, izdaju se periodične nadogradnje kako bi se ispravili problemi prethodnih verzija programa. Umjesto da proklinjete prethodnu verziju, vi jednostavno prihvatite realnost nadogradnje vašeg kompjuterskog sistema.


Uzmi ili ostavi.

Citat:
Sljedeća analogija koja je primjerena su zakoni unutar sustava koji upravljaju individualnim državama na Zemlji. U nekima od vaših razvijenih zemalja, imate amandmane za originalne dokumente, koji su stvoreni nakon otkrića problema unutar originalnih propisa i zakona.

Bog je u svojoj neograničenoj moći i milosrđu, izdao deklaracije koje mijenjaju univerzalne zakone i principe, ili koje stvaraju iznimke u pravilima, na različite načine. U ovom poglavlju, raspravit ćemo različite modifikacije napravljene u ovom lokalnom svemiru.


Amandman na amandman ili dopuna zakona, u tri primjerka. Jedan primjerak je za arhivu?

Ovakve analogije i inače čitava prezentacija kao da su namjenjene za američko tržište.

Citat:
U nekim rijetkim slučajevima, neke duše nisu uspjele napredovati čak i nakon mnogih premještaja na planete sa sporijim tempom evolucije. Galaktičku promjenu nije moguće zauvijek odgađati. Konačno sve duše moraju proći taj proces. Duše koje ne mogu podnijeti promjenu (i iscrpile su mogućnost transfera) prolaze ono što se naziva "drugom smrću". Druga smrt je jednostavno samo pregrupiranje, ili recikliranje matrice duše nazad u Božju glavu. U osnovi to je ponovni početak sa novom matricom duše. Takve duše se ponovno stope sa Božjom glavom i ponovno se rađaju u Kreaciji kasnije. To je jedini slučaj kada se duše zapravo stapaju sa Božjom glavom i kao što smo naveli prije, takvi slučajevi su ekstremno rijetki.


Paljenje željnog razmišljanja?

Citat:
Božja glava je dala svakom planetu uključenom u Pad šansu da napravi periodične skokove ili mutacije unutar vrste koja živi na tom planetu (humanoidi ili ostali), tako što je stvorila način da se planet sam uskladi sa specifičnim izvorima energije- iz, na ili pored centra galaksije (oni su manji nego izvori koji će se pojaviti za vrijeme galaktičke promjene, ali ništa manje snažni). U slučaju Zemlje, ovo poravnanje se pojavi jednom za vrijeme svakog pomaka osi. Mehanika usklađivanja osi sa tim izvorima energije biti će objašnjena u poglavlju 7.

...................

Ovaj proces je stvoren tamo gdje je duša mogla direktno evoluirati na sljedeću gustoću bez odbacivanja fizičke forme. To je omogućilo duši da uđe u sljedeću seriju lekcija bez toga da se mora ponovno prisjećati i ponovno učiti i bez toga da mora prolaziti traume rađanja i umiranja. Taj proces se zove spirala uzdizanja. Na žalost, sve do nedavno, vrlo malo duša je moglo proći kroz ovaj proces, zato što je zahtijevao da određeni dio karme bude u balansu, i da kritični broj djelića duše bude skupljen prije nego što je duša imala dovoljno energije da napravi prijelaz. Uzdizanje je detaljno objašnjeno u poglavlju 6.


Sve do nedavno – posmatrajući vrijeme linearno? Nešto kao projekat, jedinstven i neponovljiv?
Poslije X civilizacija i Y vremenskih linija, eto, Božija Glava ili Utemeljitelji je/su skontali da «šema» (u linearnom vremenu) nije dobra????
Pročitao sam 2/3 objavljenog teksta i prestao čitati.

Previše je prebacivanja vamo-tamo "samo da spomenemo, to ćemo objasniti u narednom poglavlju". Pojedina objašnjenja idu u detalje dok su druga "uzeti zdravo za gotovo"
Analogije... #-o

Citat:
http://salrachele.com/
Sal Rachele is a pioneer in the human potential field. He graduated from Silva Mind Control in 1976 and was the founder and director of Alpha-Theta Seminars in the late 1970s.

http://salrachele.com/priest.htm
Sal Rachele Ordinations
Sal Rachele was re-ordained a priest in the Order of Melchizedek in 1991 in Sedona, Arizona. He has been a member since the time of Atlantis. The Order of Melchizedek is an intergalactic group with headquarters in the Alcyone system, as well as the Pleiades and Sirius.

Sal Rachele was ordained a minister in the Church of Universal Life in 1979 in Santa Cruz, California.

Sal Rachele was ordained a minister in the Church of Malabar/Church of Antioch, a branch of the Eastern Orthodox Church, in 1992 in Sedona, Arizona.

Sal Rachele was ordained a minister in Spiritual Spectrum, a 501c(3) nonprofit organization, in 1995 in Mesa, Arizona.



Možda ne znači ništa a možda govori puno toga.
Sve napisano je moje subjektivno mišljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pet aug 12, 2011 8:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Nisam rekla da sve što piše u knjizi treba prihvatitit kao neprikosnoveno istinito i to je moj stav bio od početka razmišljanja o ovoj knjizi, ali isto tako ne treba je ni baciti u smeće i reći fuj zato što ima vrlo dobrih stvari u njoj na koje treba obratiti pažnju i ustvari to je to. Na te stvari bi trebali malo više obratiti pažnju i neići u extremno (knjigu baciti ili prihvati sve što piše).

Zašto se dešavaju ovi nesporazumi???
Pa ako samo krenemo od činjenice da su ljudi različite mješavine različitih procenata učešća ovih i onih bića, onda je i normalno da ova knjiga da kažem ovako (hebo bukvaliste, mada vidim da ih ima)
hajmo reći, energetski drukčije zvoni ovim i onim ljudima, ili ići detaljnije, recimo razni dijelovi ove knjige stvaraju različitu ,,zvonjavu,, u glavi različitim ljudima, zato što su i ti ljudi različito smućkani u nekom laboratoriju.

U knjizi mi je smućkano i nejasno ono oko dijela nesvršenosti tih manjih kreatora (valjda su to ovi kreatori-bogovi-smislovi-vodokotlići), koji su spuštali, opet moje mišljenje(vjerska učenja), malo zaheba oko koncepta sloobodne volje i još nekih grešaka i greškica...Možda je do njih, a možda i do nas da nemožemo još shvatiti smisao svega toga tj. zašto je to tako kako sada jest...

Ps: Pita me jedan čovjek juče koje dao pravo smislovu da ga smisli, jer on je ubijeđen da uopšte nije želio da bude smišljen na planeti zemlji i da mu je ovo teže sranje od video igrice zvane život na zemlji u 3d!? Šta reći s obzirom da čovjek ne čita knjige samo ima hebene snove kao i ja koji ga vode u pravcu gdje na kraju valjda i treba da bude...

Meni je i Dulce book energetski ne da je zvonio, nego mi je palio sirene u glavi, ali niko ne završi prevod... Ova mi knjiga povremeno zvoni i zato je ne smatram smećem koje treba baciti, nego je pokušavam kontati naravno u skladu sa uvidima koje sam ja dobijala i koji se poklapaju sa ovom knjigom kao i svim ostalim knjigama u kojima sam prepoznala nešto što sam ja doživjela na ovaj ili onaj način...
Na kraju krajeva tu smo valjda da razgovaramo i poredimo neke stvari sa našim ličnim mišljenjima ili uvidima, a ne da idemo ni u kakve krajnosti koje stvaraju blokove, jer to zatvaranje je OPS...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pet aug 12, 2011 9:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Dulce book bi i ja voljela čitati dalje... prevedeno.
A što se knjige "Zemljine...." tiče... ne znam još je čitam sa velikim naporom (ne zato što je teška za shvatiti nego zato što svaki odlomak moram po 3,4 x čitati jer konstantno me djeca prekidaju, ukratko slažem se da je ne treba ni baciti ni gledti ko svetinju- baš kao niti jednu drugu objavu ili knjigu, u svemu ima nešto informacija i dezinformacija, tražiti treba, ako ćemo sve baciti zbog straha od dezinformacija onda stvarno smo nigdje, rekla bih da je čitam ... kao da je promatram, od svega sam jedino Plejade čitala kao da mi ih je duša jela (a i opet sam oprezna) a ovo sve ostalo čitam "promatrajući".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pet aug 12, 2011 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Mislim da je Toda dobro "ubo".


Citat:
Nisam rekla da sve što piše u knjizi treba prihvatitit kao neprikosnoveno istinito i to je moj stav bio od početka razmišljanja o ovoj knjizi, ali isto tako ne treba je ni baciti u smeće i reći fuj zato što ima vrlo dobrih stvari u njoj na koje treba obratiti pažnju i ustvari to je to. Na te stvari bi trebali malo više obratiti pažnju i neići u extremno (knjigu baciti ili prihvati sve što piše).


Ima i u govnetu proteina i vitamina (provuce se po koji), pa ga opet ne bi jela. (nadam se bar).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pet aug 12, 2011 4:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Opreza nikad dosta to stoji ali ne treba ni pretjerivati, sve treba ispitati sa stajališta otvorenosti a ne sa stajališta tvrdoglavosti.
Kako kažu Japanski zen majstori: ne traži istinu, samo odbaci svoja mišljenja.

:-k Jesmo li sposobni za to?

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pet aug 12, 2011 5:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@Kartikeya

Citat:
Svi mi koji imamo nekakve informacije i nekakva saznanja o tome kako i što odvijalo kroz povjest ove planete vrištimo od muke i nezadovoljstva svojim trenutnim statusom ovdje.
Kakav duševni dogovor ili ugovor imamo na višoj razini to ne znamo ali jedno je sigurno da smo ovdje zaglavili i to do grla, i samo nas može izvući intervencija sa viših razina, sami sa ovako ograničenim alatima poput uma i intelekta je nemoguće, to je kao da kuhinjskom žlicom hoćeš prokopati Velebit ](*,)



Sred srede centra. Pa eto opet, kroz ovu knjigu nam stiže još malo goriva za rad sa kašikom, i ništa više od toga :D
Ne bi smo trebali smetnuti sa ''uma'' da nije um sve što mi imamo .. Mada, on bi voleo da je tako ;)

A i taj famozni duševni ugovor, ispravite me ako grešim, niko nema pojma dal' ga je ''potpisao'' il ne ... To je ono:

''Došao sam da mi vratiš onih 1000 eura koje sam ti dao dok si bio pijan''

Ako smo se na nešto i složili, to ovo nije. Inače ne bi bilo tog dubinskog vrištanja koje si pomenuo.

Lično mi tzv ''energetski potpis'' na koji smo obratili pažnju po insistiranju pisca baš i nije legao. Nešto je tu gadno smrdelo ...ali kad je onako bezobrazno i bezobzirno počeo EPP ''tehnikama ovog kanala postajete Miki Maus, with 30 days moneyback guarantee'' ... pa to je bio signal za bjež u brda, direktan, bar meni. Ljudi nemaju boljeg načina za razgovor sa Kreatorom od ''season bookinga'' sa njegovim glavnim predstavnikom i distributerom prosvetljenja. Naravno, za odgovore može čovek pričati i sam sa sobom, al' to deluje malo blesavo. Nekima, u svakom slučaju.


@Toda

Citat:
Sve do nedavno – posmatrajući vrijeme linearno? Nešto kao projekat, jedinstven i neponovljiv?
Poslije X civilizacija i Y vremenskih linija, eto, Božija Glava ili Utemeljitelji je/su skontali da «šema» (u linearnom vremenu) nije dobra????


Vaistinu, amen :P Imali su dosta vremena za intervencije i do sada, a kad su već takve baje mogli su i sada intervenisati, u momentu kad su zeznuli stvar :P To što si ovde opisao mi je bilo alarm 2, pištao je jače od onog džingla za marketing.

Dok u knjizi ima nekih finih informacija, ostatak mi deluje kao da su ovi momci sa sprata iznad počeli da paniče zbog mogućeg bega njihove stoke iz tora, pa su im ovo poslednji trzaji :D Pokušaj preokretanja situacije u njihovu korist.

Ima tu i ono sa ''svemir je mesto neograničenog obilja, al vi ipak morate štedeti resurse i cimati se zbog njih na svaki mogući način.''

Al mož bit i da sam se negde zeznuo. U svakom slučaju - Que sera, sera ;)

Vruće danas nešto, nepogodan dan za ove teške teme. Nemaju nam glave adekvatno hlađenje. ...eh, bre. Što ti utemeljiteli ne bi poslali neki način za prosvetljenje Pivskim putem. Može i Pivskim Valom, koliko vidim, retko ko bi se bunio :D

U zdravlje, i sretno svima! I i propisno naštelovane volane vam želim, ipak je na putu najbitnija navigacija ;) :love3: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :love3:

@Kartikeya, napisao si post taman pre nego što poslah post. Jeste, u pravu si, možda i nismo. Ali to ne znači da treba prihvatati tuđe, pa makar i utemeljitelji bili ti koji misle za nas :)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pet aug 12, 2011 10:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Mislim da je Toda dobro "ubo".


Citat:
Nisam rekla da sve što piše u knjizi treba prihvatitit kao neprikosnoveno istinito i to je moj stav bio od početka razmišljanja o ovoj knjizi, ali isto tako ne treba je ni baciti u smeće i reći fuj zato što ima vrlo dobrih stvari u njoj na koje treba obratiti pažnju i ustvari to je to. Na te stvari bi trebali malo više obratiti pažnju i neići u extremno (knjigu baciti ili prihvati sve što piše).


Ima i u govnetu proteina i vitamina (provuce se po koji), pa ga opet ne bi jela. (nadam se bar).


Aj skini mi se s dnevnog reda ba,zar ne vidiš koliko se provaljuješ i opet se vrati na onu Bajaginu Zažmuri.
Ja sam bar skontala šta su meni radili smislovi, a ti nastaviš li tako nećeš nikad skontat kako su ga tebi smjestili. Izađi iz čarolije, haloo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pet aug 12, 2011 11:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Moji zadnji uvidi o manipulaciji. Nisam znala dali da ih stavim na ovu temu, ili na onu kotrola iz 4D na koju me je upozorila kolegica zbog riječi GANG koju sam sanjala i za koju nisam znala šta znači i za koju sam raspisala neki interni konkurs, ako je ko čuo za riječ GANG koja se odnosi na neku pojavu, ali idemo od početka.

Sanjala sam prošle godine vojne logore. U njima su ljudi boje kože najsličnije arapskoj ili mongolskoj (neka maslinasto zelena). Imaju vojne uniforme, kao u ratu one maskirne, šarene.Ja sam tu dolazila i gledala šta rade ljudima.To su extremni borci. Imaju ožiljke po sebi od raznih borbi. Jedan ima samo dva prsta na ruci(palac i kažiprst) i meni liči na ono što ima životinja rak.
Odjednom kuže da sam ja tu i da ih gledam šta rade ljudima. Ja sam i prije tu dolazila i posmatrala šta to oni rade (kao to je tajno i nevidljivo za mnoge ljude i tako to) Nisu se nikad prema meni ponašali na ovaj najnoviji način, koji meni smrdi na finalne dijelove utakmice.Taj sa prstima kao rak kaže NJU TREBA UBITI.Kontam zašto??? Telepatski mu čitam misli. To je kao zato što ja pomažem ljudima.( u fizičkom je to istina).Znam da mi ne mogu ništa, a vidim da i on shvata da MENI ne mogu ništa. Odjednom mi kaže da će shebati mog muža (kao kidnapovati ga). Ja kažem ma samo probajte, stavit ću vas u sva javna glasila i kao narod će skontati šta vi tu tajno radite, a rade manipulacije na ljudima. Ovo što sam im rekla javna glasila, to nisu kao ova zemaljska javna glasila, nego kao neka glasila koja postoje u tim drugim dimenzijama.(srećom pa je ovo sve san, hehehe)
Drugi san (prošle godine)mi govori da sam otvorila radnju ni manje, ni više nego u Australiji. Prave mi razne smicalice. U dogovoru su sa nekim novinarima koji pišu rekla-kazala bez provjere. Oni lažu i govore da radim za MOS-MOSAD. Ja se okrećem i govorim im KRETENI JA SAM NAJBOLJI ČOVJEK NA SVIJETU.Ide mi na živce kako to ne mogu shvatiti i kako im je um kao da je hipnotisan ili začaran.
Poslije sanjam riječ GANG-GEING i muka mi što niko ne zna šta je to.Odlučujem se pitati za tu riječ koga god stignem, pa valjda će nekome upaliti lampica.Prijateljica me upozorava na ovaj topik viewtopic.php?f=5&t=235&start=320,gdje galaksija piše o "gangstalking" kao jedino moguće objašnjenje riječi GANG koji sam ja sanjala u tom kontextu kako mi je objašnjeno šta GANG znači. Čitajući sve ovo što je galaxija preveo opet mi zvoni u glavi. Lično ja sam mislila da se ovaj san odnosi na vrijeme u kojem jesmo i za kojeg predviđaju razne stvari. S obzirom da ova knjiga sadrži jako mnogo ulaženja i objašnjavanja različitih tema i sfera svih onih stvari koje su dosad još uvijek zamagljene, mislim da ne fulam pišući ovo, jer ovo spada pod onaj dio MANIPULACIJA.
ZADNJI SAN O RIJEČI GANG
Sanjam da hodam po tavanu kuće. Imaju i neki otvori koji liče na prozore ili neke prostore između greda kroz koje se vidi van.
Sad odjednom stojim naspram tog otvora (prozora) koji gleda van. Istovremeno smo uočili da sa lijeve strane dolazi neka čudna letjelica. Meni je više ličila na ono što djeca napušu i na čemu plivaju u moru (kao neki delfin, ima kljunast nos, plave, bijele i sive boje je). Ne leti visoko. Ona meni kaže kao vidi, ono. To je neka vanzemaljska letjelica.Odjednom sa desne strane vidim pojavu nekih oblaka čudne boje (sivo-marinsko plava i odjednom prelaz u bijelu boju).Oni su statični i kao od sad je to normalno da su takvi oblaci, mislim tako izgledaju. Odjednom se malo ispred kuće sa gornje strane pojavljuje voda. Ja i kćerka izlazimo da to vidimo. Ta voda sada liči na more. Ušle smo u tu vodu, ali sa tom vodom se ipak nešto dešava. Ona nadolazi i dolazi do kuće rasteći sve do nivoa etaže tavana. Kažem joj da brzo uđemo u kuću i popnemo se na tavan, jer će plimni val još nadolaziti.
Ušle smo na tavan i ja opet gledam kroz neki otvor , valjda(prozor). Vidim kako iz daljine plove neke galije prema nama sa puno ljudi. Te galije su baš kao one iz onih starih filmova (španske galije bez jedara). Vidim ljude kako veslaju i idu prema našoj kući. Odjednom vidim mater kako mi govori da je u tim galijama i otac i da mu trebamo pripremiti hrane da ima na tom brodu (galiji) da jede. Idući do matere odlučujem da ga želim vidjeti i ako imam neki čudan strah i nelagodnost.Ta galija u kojoj je on je doplovila tom vodom i nalazi se ispod kuće. Očevo lice pokazuje da je pomalo umoran i napet zbog svega toga. Vidjela sam ga na još jedan pomalo čudan način. Znam da slika nije bila čista i da je on izgledao kao fotografija koja je pomalo izbljedela, i na nekim mjestima skroz istrošena, kao stara , izlomljena fotografija.Uglavnom znam da on mora ići dalje sa tim ljudima u toj galiji, negdje.Imam osjećaj da tamo gdje oni žive da je taj plimni val već bio i da ih tjera da putuju, ne znam gdje. Tu kod nas je svratio kao samo da nam ukratko objasni sva ta dešavanja i eto dobio je i kao neku okrepu, hranu.
Znam da je rekao samo ovo :
Riječ je o GANGU, potom je nastavio kao sve je to zbog GANGA, kao te nove boje oblaka, čudne letjelice, plimni val i ta cjelokupna, trenutna situacija.Nabliže za objasniti osjećaj koji sam ja imala u momentu kada sam pokušavala shvatiti kad je pričao o GANGU je da je to kao neka pojava, neko dešavanje koje je njih već prije nas natjeralo da idu dalje. Mislim da su i oni bili nemoćni zaustaviti GANG-a. Zbog GANGA samo moraju ići dalje, jer je GANG njihovo mjesto življenja preplavio.
Pokušati objasniti GANG je nešto kao, kad je zimi hladno napolju, to je zato što je to godišnji period zime, i sva ostala dešavanja osim hladnoće su ponovo samo zato što je u toku taj zimski godišnji period.

I u ovom kao i inače u svim snovima koja se odnose na ova dolazeća vremena nekako sam uvijek na sigurnom. Kako i zašto , ne znam. Doista se sama sa sobom mogu ispričati u vezi ovog sna, ali eto namjerno ga plasiram da vidim još nečije mišljenje počev od te riječi pa nadalje.

Ps: postove pišem isprekidano, znači pišem, pa me prekinu(ljudske obaveze) pa to moram memorisati u wordu, pa se opet vratim da nastavim itd, itd, tako da vam ne izgledaju čudno ovakvo pisanje…


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sub aug 13, 2011 12:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
znak je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Mislim da je Toda dobro "ubo".


Citat:
Nisam rekla da sve što piše u knjizi treba prihvatitit kao neprikosnoveno istinito i to je moj stav bio od početka razmišljanja o ovoj knjizi, ali isto tako ne treba je ni baciti u smeće i reći fuj zato što ima vrlo dobrih stvari u njoj na koje treba obratiti pažnju i ustvari to je to. Na te stvari bi trebali malo više obratiti pažnju i neići u extremno (knjigu baciti ili prihvati sve što piše).


Ima i u govnetu proteina i vitamina (provuce se po koji), pa ga opet ne bi jela. (nadam se bar).


Aj skini mi se s dnevnog reda ba,zar ne vidiš koliko se provaljuješ i opet se vrati na onu Bajaginu Zažmuri.
Ja sam bar skontala šta su meni radili smislovi, a ti nastaviš li tako nećeš nikad skontat kako su ga tebi smjestili. Izađi iz čarolije, haloo...


Djiii, djiii, ha glupi zmaju haaa!!! :mrgreen:

Samo ti mozes da znas sta znaci nesto sto si sanjala (BTW. I zamisli kako masem malim prsticem ko Zdravko . . . :P ). Neko drugi moze da ti da neku ideju, sa kojom ti mozes da poredis svoje iskustvo, ali krajnji rezultat je samo tvoj, jer je SAMO tebi i namenjen. Ja bih razmislio sta simboli u nekom mom snu znace bas za mene, o dogadjajima u pravom zivotu u tom periodu, o utiscima (razne vrste), o tome sta sam citao/citam/gledam/slusam, i tako dalje.

Ako pak mislis da tvoji snovi imaju neke veze sa nekim/necim drugim van tebe, onda ni medicina ne moze da ti pomogne. Ali ne ocajavaj, tekstilna industrija svakako moze :mrgreen:

slika

Boze sto sam bezobrazan . . . :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sub aug 13, 2011 7:45 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 1:43 pm
Postovi: 25
Ra materijal je zakon , :angel4: i bas se dobro osjecam dok ga citam , a ovo sam poceo da citam i samo sam se umorio od maratonski dugih textova,(imam problema s koncentracijom :lol: ) jos mi samo treba na naletim na "okidac" jer sam ionako isprogramiran ko konj :rotfl:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sub aug 13, 2011 9:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
jimmy je napisao/la:
jer sam ionako isprogramiran ko konj


Ako ti je za neku utehu, svi smo isprogramirani :hello2:

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sub aug 13, 2011 11:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Djiii, djiii, ha glupi zmaju haaa!!! :mrgreen:

Samo ti mozes da znas sta znaci nesto sto si sanjala (BTW. I zamisli kako masem malim prsticem ko Zdravko . . . :P ). Neko drugi moze da ti da neku ideju, sa kojom ti mozes da poredis svoje iskustvo, ali krajnji rezultat je samo tvoj, jer je SAMO tebi i namenjen. Ja bih razmislio sta simboli u nekom mom snu znace bas za mene, o dogadjajima u pravom zivotu u tom periodu, o utiscima (razne vrste), o tome sta sam citao/citam/gledam/slusam, i tako dalje.

Ako pak mislis da tvoji snovi imaju neke veze sa nekim/necim drugim van tebe, onda ni medicina ne moze da ti pomogne. Ali ne ocajavaj, tekstilna industrija svakako moze :mrgreen:

slika

Boze sto sam bezobrazan . . . :dontknow:


Da,da dragi, bezobrazan si. Tvoje bezobraštine me uvijek nasmiju. Bez tebe bi ovaj forum bio pomalo dosadan. :kiss:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz