Sada je: čet mar 28, 2024 11:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pon aug 08, 2011 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
hvala jack, ja ovo nebi na engleskom procitao do 21.12.2012te
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pon aug 08, 2011 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Meni osobno knjiga je prilično dobra, povezuje (barem kod mene) neke fragmente u jednu sliku koja dobija svoj oblik.
Doduše čini mi se pomalo čudno to što se u knjizi navodi da tragovi iz aviona nisu kemijski već kondenzacijski i da je nafta organskog podrijetla, odnosno nastala od dinosaura, pitam se koliko litara nafte može dati jedan dinosaur? :-k
A opet se u nekoliko navrata autor ograđuje da ne mora sve što je zapisao biti nužno potpuno točno zbog devijacije i iskrivljenja kod pristupa polju akaše oko zemlje, pa ajde korektno od njega, izgleda da treba sami da procjenimo sadržaj zapisanog.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: pon aug 08, 2011 11:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
pomalo čudno to što se u knjizi navodi da tragovi iz aviona nisu kemijski već kondenzacijski


Mislim da ne kaže da su SVI tragovi kondenzacijski, već sam ja to shvatio kao da su NEKI, ali možda i ne toliko koliko odmah pomislimo.

Ali, i nije više toliko važno, jer uviđamo da postoje "veće" stvari - metafizički dio cijele priče - mogućnost prelaska na druge, više nivoe svijesti nakon što smo ovdje u 3D naučili većinu 3D lekcija.

Kako god... puno ti hvala na ovoj knjizi! I htio bih zahvaliti ljudima koji su je preveli ( ako ovo čitate - HVALA )!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 5:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pregledao sam. I meni ovo nema nikakvih dodirnih tacaka sa kasiopejcima (osim u onim "pozajmljenim" delovima). Ovo je papazjanija skupljena sa svih strana :mrgreen:



Citat:
Ali, i nije više toliko važno, jer uviđamo da postoje "veće" stvari - metafizički dio cijele priče - mogućnost prelaska na druge, više nivoe svijesti nakon što smo ovdje u 3D naučili većinu 3D lekcija.


Zar nije to uvek i bilo u igri? Osim kod onih naplasenih da ce gusteri da im nahvataju duse u kutije? :mrgreen: (ali takvi i treba da ostanu ovde)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 6:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Jack987 je napisao/la:
Predgovor
Materijal u ovoj knjizi je sakupljen sa različitih radionica koje sam održao u Australiji 2006. godine, a također je sastavljen i od kanaliziranih poruka koje sam primio u Sedoni, u Arizoni u 2007.


Sedona je jedan od većih centara za kontrolu uma, dok im je Australija najveći poligon za sve eksperimente.
Nekada su se trudili da imaju stila, sada se ne trude ni svoju lokaciju da promene.
To je zato što su tako uspešni u snižavanju praga kritičke svesti kod ljudi da ne moraju to da rade, mogu da se opuste i da bez ikakvog skrivanja izbacuju ovakve stvari, koje su više uvreda za inteligenciju neko produkt programiranja uma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 7:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Knjiga je :thumbup: . Jest da je udrobljeno svega pomalo, ali ništa bolja niti gora od svih materijala koje sam uspjela pročitati.Sve udrobljeno i stalo na 250 str, što je prekrasno, jer kao što su i rekli u knjizi preopširna palamuđenja odvlače pažnju.

Neke stvari se uče i od tamne strane i u tom dijelu ima istine, jer borba nas i uči da shvatimo to što trebamo shvatiti,a to je da smo prije svega vrsta experimenta.Znači ostalo se ZVIŽDI
Potom kažu skloniti strah i pokušati shvatiti što je meni opet predobro, jer strah zatvara um i to stvaranje straha i jest najače oružje OPS-a.

Dobro i jednostavno je opisana psihološka nevidlljivost (za vidljive i nevidljive) za silaznu i uzlaznu liniju, potom još neke stvari koje se poklapaju sa mojim istinama, što opet povlači palamuđenja čija je istina najistinitija.

Doista je ovo moje mišljenje još uvijek na prvu loptu, ali mislim da ni u nekom daljem razmišljanju neću otići u neka totalno oprečna mišljenja, možda samo male ispravke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 12:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Ostalo mi je još desetak strana, ali knjiga je pravo vrelo informacija, posebno o nekim temama o kojim sam imao samo neka usputna saznanja, kao npr. fragmentacija duše.
Još mi sve nije sjelo na svoje mjesto, i vidim neke stvari koje se baš ne podudaraju s Ra materijalima , Donosiocima svitanja i Kasiopejcima.
No mislim da je ovo važna knjiga i da puno doprinosi sklapanju mozaika o svijetu oko nas, kakav stvarno jest a ne kakvog nam servira matrix.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 4:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Neke stvari se uče i od tamne strane i u tom dijelu ima istine, jer borba nas i uči da shvatimo to što trebamo shvatiti,a to je da smo prije svega vrsta experimenta.Znači ostalo se ZVIŽDI
Potom kažu skloniti strah i pokušati shvatiti što je meni opet predobro, jer strah zatvara um i to stvaranje straha i jest najače oružje OPS-a.


Modus operandi psihopatije. Ubede te da je nesto za tvoje dobro i da zato moras da patis.

Najbolje mi je sto im se bog zove "Big giant head" :mrgreen: =D>

Cist OPS materijal. Bas lepo hijerarhijski poredjano sve. Bas kako oni vole.


Kao i obicno, da bi se "primilo" ubaceno je malo onoga sto vec znamo, malo onoga sto volimo da cujemo, pa se onda sa tim polako marva odvede na sporedni putic.


I nema boga do mene, tebe, bilo koga, mogu postojati sile, pravila i slicno, ali Big giant head bas tesko . . . .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 5:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
I nema boga do mene, tebe, bilo koga, mogu postojati sile, pravila i slicno, ali Big giant head bas tesko . . . .


Čudni smo mi neki Bogovi :-k prije bih rekao BOGCI čim smo zaglavili ovdje :rofl

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 5:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
[Modus operandi psihopatije. Ubede te da je nesto za tvoje dobro i da zato moras da patis.

Najbolje mi je sto im se bog zove "Big giant head" :mrgreen: =D>]

Ne vadi riiječi iz kontexta,znaš dobro na šta sam mislila ili možda ne znaš.Doista je teško prihvatiti da te je neko ili nešto jednostavno smislilo, naročito prosvjetljenim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 6:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Bas mi se ovo cesto mota ovih dana po mislima.

Citat:
Ako vam oni koji vas predvode kazu: “Gle, Carstvo je na nebu” , tada ce ptice nebeske biti ispred vas. Ako vam kazu: ”Ono je u moru”, tada ce ribe biti ispred vas. Ali Carstvo je u vama i izvan vas. Ako spoznate sebe, tada cete biti spoznati i znacete da ste sinovi Zivog Oca…..


Iz Tominog Jevandjelja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
znak je napisao/la:
[Modus operandi psihopatije. Ubede te da je nesto za tvoje dobro i da zato moras da patis.

Najbolje mi je sto im se bog zove "Big giant head" :mrgreen: =D>]

Ne vadi riiječi iz kontexta,znaš dobro na šta sam mislila ili možda ne znaš.Doista je teško prihvatiti da te je neko ili nešto jednostavno smislilo, naročito prosvjetljenim.





Hm. :-k

Ima tu jedan trik. Samim pristajanjem na to da te je neko "napravio", da je neko drugi odgovoran, stavljas svoju slobodnu volju, slobodu, pa i dusu u tudje ruke.

Sasvim je moguce da je zivot na Zemlji deo procesa koji sa namerom rade sa visih nivoa, ali mi to vidimo kako i treba da vidimo, kao prirodu. Ja sam siguran da je "neko" sve zapoceo, ali nadalje taj "neko" nema veze sa time, osim naravno ako treba da pazi da mu se marva ne pregoji, ili takvo nesto.

Pa kakvo bi to bice onda bilo?

Svi ostali kanalisani materijali kazu: vi ste jednakovredni ucesnici u procesu, od vas zavisi da li ce sve to uspeti. Znaci odmah smo na jednakom.

Ovde si "eksperiment", gde nije jasno ni objasnjeno kakav i zasto, pominju se bogovi, pa Big giant head (ej, zamisli glavni bog!). Sve lici na zestoki OPS. Zasto? Zasto sto sve vreme sugerise, sto ne bi smelo.

A po energetskom potpisu je ovo ljudska, psihopatska papazjanija. Ovo u osecaju kada se cita nema nicega zajednickog sa Ra, kasiopejcima, Bringers of the Dawn, ili Allies of Humanity.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 8:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Arbitrium Liberum je napisao/la:
znak je napisao/la:
[Modus operandi psihopatije. Ubede te da je nesto za tvoje dobro i da zato moras da patis.

Najbolje mi je sto im se bog zove "Big giant head" :mrgreen: =D>]

Ne vadi riiječi iz kontexta,znaš dobro na šta sam mislila ili možda ne znaš.Doista je teško prihvatiti da te je neko ili nešto jednostavno smislilo, naročito prosvjetljenim.





Hm. :-k

Ima tu jedan trik. Samim pristajanjem na to da te je neko "napravio", da je neko drugi odgovoran, stavljas svoju slobodnu volju, slobodu, pa i dusu u tudje ruke.

Sasvim je moguce da je zivot na Zemlji deo procesa koji sa namerom rade sa visih nivoa, ali mi to vidimo kako i treba da vidimo, kao prirodu. Ja sam siguran da je "neko" sve zapoceo, ali nadalje taj "neko" nema veze sa time, osim naravno ako treba da pazi da mu se marva ne pregoji, ili takvo nesto.

Pa kakvo bi to bice onda bilo?

Svi ostali kanalisani materijali kazu: vi ste jednakovredni ucesnici u procesu, od vas zavisi da li ce sve to uspeti. Znaci odmah smo na jednakom.

Ovde si "eksperiment", gde nije jasno ni objasnjeno kakav i zasto, pominju se bogovi, pa Big giant head (ej, zamisli glavni bog!). Sve lici na zestoki OPS. Zasto? Zasto sto sve vreme sugerise, sto ne bi smelo.

A po energetskom potpisu je ovo ljudska, psihopatska papazjanija. Ovo u osecaju kada se cita nema nicega zajednickog sa Ra, kasiopejcima, Bringers of the Dawn, ili Allies of Humanity.



Volim kad ljudi ovako iskričavo pršte, ali to je dobro. Međutim istinu ne možeš spoznati umom ni intelektom nju moraš spoznati duhom, a kad je spoznaš i doživiš (daj Bože što prije) onda se misao i riječ vraćaju ne obavljena posla.
Vidljivo je da ti um doslovno vrišti jer pokušava dokučiti nešto što je posao za dušu, to je slično kao kad šljaker koji nije odmakao od lopate i krampa pokušava shvatiti posao projektanta ili inžinjera.

Treba izvući maksimum iz loše sklopljenog posla. :occasion5:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Kartikeya . . . moj arhi neprijatelju . . . opet se srecemo slika


slika slika slika


Dobro, al' kakve veze to sve ima sa tim tekstom. Ti si rekao isto sto i ja, samo drugim recima, kako ja vidim. A nisam ni prstao, bas sam bio stalozen.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Sad jos samo fali da netko napise da ne postoji Bikini dolina i da je Spuzva Bob Skockani samo izmisljen lik iz crtica... 8)

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 9:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 09, 2011 8:42 pm
Postovi: 9
Prilicno dobar tekst u cjelini, ima par kontradiktornosti ali nudi prilicno široku sliku i novu perspektivu na gustoce iznad 7., posebno na fragmentaciju duša itd...

Iako jednostavno ne osjecam onu energiju koju osjecam dok citam kasiopejce itd... Mozda samo subjektivno, mozda fiktivno. Ne bih znao, samo znam da intelektualnim umom ne budem pronasao odgovor.

In general, tekst pruza zanimljivu perspektivu.

P.S Dali su i prilicno precizne datume velikih promjena kao 2012., 2017., 2030., 2100. A to mi je pomalo neobično jer pretpostavka je da opd bića ne bi davala tocne datume zbog varijabilnosti i mogucih iskrivljenja vremena-prostora uzokovanih slobodnom voljom i stanja dusa i umova u toj određenoj točci. :)

BTW. Novi sam na forumu. :glasses7:

_________________
Stresite lance kao rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: uto aug 09, 2011 9:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Arbitrium Liberum je napisao/la:
znak je napisao/la:
[Modus operandi psihopatije. Ubede te da je nesto za tvoje dobro i da zato moras da patis.

Najbolje mi je sto im se bog zove "Big giant head" :mrgreen: =D>]

Ne vadi riiječi iz kontexta,znaš dobro na šta sam mislila ili možda ne znaš.Doista je teško prihvatiti da te je neko ili nešto jednostavno smislilo, naročito prosvjetljenim.





Hm. :-k

Ima tu jedan trik. Samim pristajanjem na to da te je neko "napravio", da je neko drugi odgovoran, stavljas svoju slobodnu volju, slobodu, pa i dusu u tudje ruke.



Ajde da ne pričamo o bogu ili bogovima ili kako god to zvali eto ,,priroda,, ako ti paše. Činjenica je da te je neko smislio i prebaciću loptu radi lakšeg shvatanja na mamu i tatu koji su me smislili iliti napravili. Znači definitivno me je neko smislio i ispala sam nečiji experiment ili kreativni dio, i sada tako ideš unazad do nečije početne misli u glavi ili čime god da je smišljano to što je smišljano.Ne stavljam život i dušu u ruke svoje mame i tate, ali je činjenica da su me iskemijali, i znam i da ličim na njih, i da mogu i ja nekog iskemijat kao i oni, ali prvo moram narasti iliti uzdići se itd, itd

Citat:
Ja sam siguran da je "neko" sve zapoceo, ali nadalje taj "neko" nema veze sa time, osim naravno ako treba da pazi da mu se marva ne pregoji, ili takvo nesto.


Pa to je to.Za svoj dalji život i dušu si odgovoran sam , a ne mama i tata, priroda, izvor svega što jest itd,itd.
Život učiš kroz dobro i zlo, kako od dobrih tako i od loših ljudi i onda to presortiraš i postaneš pametan, hahaha imaš znanje kako veslati kroz život.Ma neda mi se puno filozofirati, jer sve je rečeno što se trebalo reći.Kod nas kažu ,,Ko skonto, skonto,, Uglavnom knjiga za instant prosvjetljenje i preporučiću je nekoj svojoj raji koja baš ne voli trošiti vrijeme na čitanje. Ovo 250 str. će valjda izdržati.

- Dobro je i ono objašnjenje fragmentiranja duše. Meni bi bilo lakše da je nacrtao šemu, malo sam se gubila u onim granama, grančicama i listovima, hahaha...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sri aug 10, 2011 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Ajde da ne pričamo o bogu ili bogovima ili kako god to zvali eto ,,priroda,, ako ti paše. Činjenica je da te je neko smislio i prebaciću loptu radi lakšeg shvatanja na mamu i tatu koji su me smislili iliti napravili. Znači definitivno me je neko smislio i ispala sam nečiji experiment ili kreativni dio, i sada tako ideš unazad do nečije početne misli u glavi ili čime god da je smišljano to što je smišljano.Ne stavljam život i dušu u ruke svoje mame i tate, ali je činjenica da su me iskemijali,


Moje cestitke :mrgreen:

Ali iskemijano odnosno fizicko je apsolutno nevazno. Vazno je kao da je BMW ili Renault. Samo je dusa vazna. Jos jedan mali dokaz o OPS papazjaniji teksta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sri aug 10, 2011 3:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Ti očito pročitaš samo pola posta, a ostalo pjevaš od Bajage Zažmuri. =D>Psihopatija je teško gradivo,i hebi je kad je čita svako.Zato i jest potrebno instant prosvjetljenje jer brojimo sitnooo...

Ps: Hajd nas sad popusti, i pusti da se prosvjetljuje ko ,oće, jel važiii...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemljine promjene i 2012 - poruke od Utemeljitelja
PostPostano: sri aug 10, 2011 6:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Ps: Hajd nas sad popusti, i pusti da se prosvjetljuje ko ,oće, jel važiii...


Dok je mene na trecem denzitetu, ne vazi. :mrgreen:


Citat:
Život učiš kroz dobro i zlo, kako od dobrih tako i od loših ljudi i onda to presortiraš i postaneš pametan, hahaha imaš znanje kako veslati kroz život.Ma neda mi se puno filozofirati, jer sve je rečeno što se trebalo reći.Kod nas kažu ,,Ko skonto, skonto,,


Bla bla truc Branko Kockica :mrgreen:


Citat:
Uglavnom knjiga za instant prosvjetljenje i preporučiću je nekoj svojoj raji koja baš ne voli trošiti vrijeme na čitanje.



I rest my case. :mrgreen: Odnosno "tu sam te cekao". Zato i pljujem po toj knjizi. Ne postoji "instant prosvetljenje". Prosvetljenje je stvar licnog razvoja, i da se ne lazemo i ne mazemo, jako mali broj ljudi je rodjen za takvo nesto (nazovimo ih glumci), ostali mogu da citaju knjige o instant prosvetljenjima, da uporedjuju, da "imaju iskustva" da "osecaju dusom a ne intelektom" ali oni nisu nista drugo do scenografija, kulise u filmu u kome glume glumci (ranije pomenuti).

Takodje, prosvetljenje nema nikakve sa bilo kakvim knjigama, bilo kojim nacinom, bilo kojom idejom. Narocito ne kao sto se u toj knjizi namece. I u smislu ove prethodne recenice, cak i da je sve sto je tu napisano tacno (ili bilo gde i bilo sta napisano), pa sta onda? Sta sa tim? Sta Ti imas od toga? Sve sto pise bilo gde je samo pomocno sredstvo. Nevazno je.

Edgar Alan Po je rekao:

"Each man creates his own hell and his own heaven".

A ja kazem:

"Svaki covek rodjen za to, sam bira dal' ce u zivotu biti glumac ili scenografija, ucenik ili ucilo".


Kako sam pametan :notworthy:

Jel opet prstim? :blob:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz