Sada je: čet mar 28, 2024 10:14 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto sep 05, 2006 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
A, evo i jednog teksta nastalim direktnim kanaliziranjem, a koji govori ne samo o kanalisanju poruka, već i mnogim drugim stvarima. Nije naodmet ga pročitati!

DJWHAL KHUL: "Stvaranje jasne Božanske komunikacije sa Uzašlim Majstorima"

(Prevod ovog teksta uslovljen je činjenicom što se ovdje radilo o direktnom kanaliziranju i usmenom saopćavanju poruke Djwhala Khula pred publikom, a to drugačije izgleda kada se čita kao pismeni zapis.)


Djwhal Khul ovdje. Tashi delek.

Prvo što želim da učinim jeste da vas ohrabrim da počnete koristiti energije za kanaliziranje, da otvorite svoje vlastito tijelo kao kanal. I uvijek pozovite tri puta, uvijek. Dakle, zamislite da (ta energija) stiže dole kroz vašu krunsku čakru, a krunska čakra je sedma, što znači da ovo kanaliziranje stiže iz 12.-te čakre ili čak sa još višeg mjesta. Možete ići čak i do 22. čakre, ako želite. Odatle, spušta se spiralna energija koja silazi dole, pa to izgleda kao bušilica, ali koja ide spiralno dole, i povezuje se sa vrhom vaše glave. Znači, kad udahnete, vi dovodite tu spiralu u vrh vaše glave odozgo, i kad izdišete, vodite tu energiju spiralno pravo dole kroz vaše tijelo. A prije toga, morate i bukvalno očistiti vaš sistem čakri, te osloboditi se bilo kakvih negativnih emocija koje vas možda muče.

Dakle, udišete kroz krunsku čakru i onda izdišete spiralno dole kroz vaše tijelo. Morali biste u ovom trenutku osjetiti zaista snažno vrćenje (obrtanje). I opet, uvijek tri puta! I odakle god započnete s vašom spiralom ka dole (iz 22. ili 12. čakre) samo vidite to otvaranje, kao vrtlog koji se otvara ka DUHOVNIM PLANOVIMA /RAVNIMA/ JEDINO! I to kažem veoma pažljivo. Mi ne želimo da dobijemo ništa sa astralnih planova/ravni/ ili iz nižih dimenzija, ili čak sa mentalnog plana jer iako tamo postoje neki divni učitelji i vodiči na višem mentalnom planu, ipak tu postoje i neki "obješenjaci" na nižim nivoima mentalnog plana.

Stoga, veoma je važno da pazite gdje i prema čemu otvarate svoj kanal. I zato mi sada ovo potvrđujemo - SAMO SE OTVARAJTE ZA KANALISANJE PREMA DUHOVNIM PLANOVIMA. Ako želite, da se fokusirate na pod-nivo duhovnog plana, ako ste zaista tako dobro verzirani u ezoteričnim učenjima, vi to možete učiniti, ali jedino za opće svrhe. Ja ipak glasam za Duhovni plan(ravan)! Sad, vi biste mogli otići i na Budički plan ili na Atmičku ravan. I onda opet, vrijedi pravilo, ako ne znate tačno kako oni izgledaju,ali ako se vi osjećate dobro, onda idite dalje. Ponavljam, to je stvar osjećaja, i vaše tijelo će vam reći najbolje. To nije ono što vaš um želi, ali je to ono što vam vaše tijelo putem ćelija govori:" Oh, tako mi je dobro". I onda vi idite u to, uvijek. To je najbolji alat razlučivanja. I naravno, da biste to koristili., morate ipak biti u vašem tijelu do određenog procenta. A ako niste još u svom tijelu, možda biste prvo to trebali tražiti!

Da se vratimo na glavnu temu naše priče: stvaranje vaše čiste veze sa Duhovnim planom. Sa ovim postignućem, vi na neki način proširujete tu tubu svjetlosti. Mi želimo da vam ta tuba bude široka koliko je i vaša glava široka, i da se onda ta ista širina nastavi dole kroz cijelo vaše tijelo; da imate konzistentan, čist kanal, jasnu Božansku konekciju. Jedan od načina da se to i kaže jeste: "Posveti (učini svetim) ovo tijelo." ili "Neka je sveto Tvoje ime". Time vi posvećujete i tražite od svog Božanskog tijela da dopusti božanskosti da se spusti direktno kroz vas i vaše tijelo. Od ovog mjesta nadalje, vi onda i stvarno možete specificirati tačno ono što želite - možete zaželiti Uzašle Majstore, ili vođe duhovne hijerarhije, ili možete odabrati nekog arhanđela, ili bilo koga drugoga koga želite.

Ja bih se na primjer, uzdržao od nekog većeg povezivanja sa kosmičkom braćom i sestrama(misli se na vanzemaljske civilizacije), osim ukoliko je vaša lična frekvencija već odranije podešena ka njima i vi se osjećate veoma, veoma ugodno sa njima. Na primjer, vi imate veoma veliki afinitet prema energiji Plejađana i vi želite Vijeće Plejađana, ili primjerice Vijeće Arkturijanaca. Ako je tako (dakle imate veliki afinitet prema njima, volite ih) onda bih rekao da je to ispravno učiniti (povezati se s njima). Ali ako ta konekcija postane mučna za vaše tijelo ili vas čini suviše umornim, ili čini da se vaše tijelo trese ili previše znoji, to onda nije dobra konekcija za vas. Tada sjedite uspravno i recite: "Hvala vam mnogo. Odlazite sad". I pošaljite ih ravno nazad. Bukvalno ih ispljunite (iz vašeg tijela). Izbacite ih kroz svoju krunsku čakru. Ako niste sasvim sigurni, onda je bolje otpustiti ih. Uzašli Majstori se neće uvrijediti ovim postupkom, da znate. Mi ćemo odmah ispoštovati vašu želju i zahtjev.

Sad, da biste se povezali sa Uzašlim Majstorom, to uključuje i činjenicu da ste se do određene mjere u ovom životu posvetili služenju svijetu. Drugim riječima, Uzašli Majstori rade sa onima koji služe svijetu. Uz ovo, moram reći da je bilo nekih pogrešnih interpretacija u vezi sa Uzašlim Majstorima koje su govorile da su Uzašli Majstori previše zaposleni da bi bili u komunikaciji sa niskim ljudskim bićima. Ja zaista nisam želio da moje poruke koje sam slao kroz Alis Bejli (Alice Bailey) budu na taj način protumačene. Mi smo ovdje zbog konkretnog razloga - služenja čovječanstvu, pa zašto bismo onda bili previše okupirani da bismo bili s vama? Naprotiv, kad god trebate pomoć, zovite nas! Možete zatražiti Uzašlog Majstora, ili nekog drugog, zovnite ih po imenu, npr. Uzašlog Majstora El Moriju (El Morya) ili Uzašlog Majstora Kutumija (Kuthumi) ili Uzašlog Majstora Sen Žermena (Saint Germain) ili nekog koga vi volite. Ako ste novi u svemu ovome, preporučio bih da prvo stavite titulu ispred ili npr. kažete prvo Uzašli Majstor, pa onda njegovo ime, da biste bili sigurni da dobijate stvarnu energiju, a ne misaonu formu.

Preći ćemo uskoro i na to šta je misaona forma jer je novacima teško da razlikuju i primjete raliku između istinskog Uzašlog Majstora i misaone forme tog majstora. Na primjer, spomenuću pogrešnu koncepciju Boga. Ako imate sistem vjerovanja koji je konstruiran oko jarosnog Boga koji vas kažnjava za grijeh ili možda vas kažnjava jer ste učinili nešto što se smatra pogrešnim u vašoj religiji, onda ono što vi činite kad uspostavljate Božansku komunikaciju, jeste da vi ulijećete u tu misaonu formu. Drugim riječima, to nije stvarni majstor niti duhovno biće. To je konglomerat vjerovanja koje imaju neki drugi ljudi koji vjeruju u tu istu stvar, tako da to stvara ono što mi zovemo misaonom formom. I ta misaona forma onda sama za sebe postaje entitet, "biće", kao Bog ili ličnost sa snagom i moći. I tako onda taj vaš jarosni Bog, može vas pogoditi munjom ili nečim drugim. To je primjer "strogog Boga". I stoga ćete vi onda primiti i neku adekvatnu kaznu za to. A sve to ne potiče od izvora Kreacije. Izvor Kreacije ne kažnjava. To kažnjavanje dolazi od misaone forme u koju vi ulijećete. Ali ako vi snažno vjerujete da ste uspostavili vezu sa Bogom ili nekim Uzašlim majstorom, onda je to ono što ćete dobiti.

Isto je i sa Uzašlim Majstorima. Ako ste istrenirani da osjetite određene energije, ako ste proučavali neke knjige na primjer ili učenja, ili neke kanale, ili mističnu školu i ako vam je kroz to učenje rečeno: "Ako izgovoriš laž, stići ćete karmička posljedica u naredna 24 sata", to je dakle ono što vi vjerujete. I što god vi vjerujete, to ćete i dobiti. ZATO, dio istinskog rada sa Uzašlim Majstorima, ako zaista želite služiti na višem nivou, traži od vas da očistite svoj religijski sistem vjerovanja.

Iz tog razloga mi tražimo od osoba koje kanaliziraju poruke kao i od drugih koji namjeravaju uticati na ostatak čovječanstva u širokom obimu, da prije toga očiste svoje sisteme vjerovanja kako bi istina i direktna Božanska veza bila ostvarena. Radije to, nego da Majstor mora ići zaobilaznim putem do kanala ili presjeći kroz religijski sistem osobe koja kanalizira pa to prilagoditi tom sistemu, kako bi se barem jedan dio istine prenio preko tog kanala. U tom cilju (čišćenja tvoje ranije religije) trebate redovno praksirati razlikovanje time što ćete se povezivati sa različitim izvorima.

Redovno prakticirajte razlikovanje da uočite gdje postoji zaista jasna, čista božanska konekcija što je više moguće, a gdje je ta konekcija teška i zamućena. Ako vi lično imate predrasuda (prouzrokovanih vašom donedavnom religijom koja vas je to i naučila) morate ih očistiti, ili im ne dozvoliti da se umiješaju u proces kanaliziranja. Evo specifičnog primjera: homoseksualni odnosi. Počet ću s time. Homoseksualci i lezbijke - o njima Uzašli Majstori nemaju nikakvog suda. Njima sudi - postojeći religijski i društveni sistem. To nije duhovni sistem. Kreacija nema sudova i presuđivanja bilo kome. Ovaj odnos se ne smatra ni dobrim ni lošim. On je to što jeste. Evo i drugog primjera: abortus. U sistemu današnjih religija neke ga zabranjuju, druge obeshrabruju, a treće ga osuđuju. Opet ponavljam, duhovno govoreći, životne forme se posmatraju kao životne forme i svačiji pojedinačni izbor se poštuje. On se ne smatra lošim djelom koje će imati karmičke posljedice. On se smatra izborom slobodne volje. I to su samo dva primjera koje sam naveo, ali oni su itekako "vruće teme". Tako, kad radite sa Uzašlim Majstorima, oni vas ne sude ni na koji način. Kad primjetite presuđivanje onda se obično radi o iskrivljenju koje potiče od same osobe koja kanališe poruku.
Sistem vjerovanja kanala iskrivljuje poruku Majstora. Zato, praksirajte svaki dan - praksa, praksa, praksa! Jedna od prednosti stvaranja čiste, jasne božanske komunikacije sa uzašlim majstorima jeste da ćete imati jasnu i čistu vlastitu svjesnost. A da biste bili u stanju da je takvom i održavate, neophodno je čišćenje.

Najčešće se ljudi obraćaju uzašlim majstorima kad kod njih žele da se raspitaju o nekoj konrektnoj stvari. Primjerice, imate tri prilike za posao i vi istinski tražite božansku inspiraciju koji od tih poslova da preuzmete. Ili čisto želite da ostvarite privremenu povezanost sa uzašlim majstorom. To činite tako što (opet, ponavljam) TRI PUTA spustite energiju spiralno odozgo, otvorite svoj kanal ka duhovnom planu, vjerujete ili glasno kažete da ste potpuno zaštićeni i da neće biti nikakvih smetnji tokom kanalisanja od strane nižih ravni. To je onda kao kodirana energija ili energija zaštite koja stiže izvan vrha vaše glave. I ona je otvorena za duhovni plan. I onda vi odaberete koga vi želite. Poželjno je odabrati jednog Uzašlog Majstora.

Ja ovdje ne bih igrao ruleta: "Oh, ko god je prisutan tamo gore, siđi dole". Dakle, tačno odredite koga želite i onda možete naučiti da se uskladite sa tom osobom vibracijski. Kad ste zatražili Uzašlog Majstora Serapis Beja, kojeg možda poznate, možda ćete dobiti mali bljesak žute boje. Ili, možda samo osjećate žuti zrak ili se u vašem tijelu proizvodi određeni efekat koji možete "izmjeriti". Na primjer, možete reći: "Uzašli Majstore Djwhal Khul - kad Ti dolaziš, učini da mi dlanovi žare". Ili "Uzašli Majstore Hilarione, ako si ti - zagolicaj moje lijevo koljeno", ili šta god već smislite. Time onda imate i fizičke "mjere" (po kojima možete znati ko je u vašem prisustvu).

Sada bih želio da vježbate konekciju sa trećim okom. Naime, taj "rog izobilja", dovest će spiralnu energiju dole u vaše tijelo kroz treće oko. Zadnja strana trećeg oka je u bazi (podnožju) lubanje. Pošto sve stvari u životu imaju ulaz i izlaz, tako i vaše tijelo uzima u sebe stvari i izbacuje ih iz sebe. To je princip i kad radite s energijom. Kad uvodite pozitivnu energiju u vaše tijelo, onda negativna energija mora otići kroz neki dio vašeg tijela, npr. kroz dno vaših stopala ili kroz zadnju stranu čakre ili kroz neko drugo mjesto u tijelu. Toksini, naime, moraju izaći. Zato mi dovodimo tu spiralnu energiju kroz vašu krunsku čakru i onda u treće oko, a vi onda nju izdišete kroz zadnji dio vaše glave (stražnja strana 6. čakre). I to učinite opet TRI PUTA. Možda ćete osjetiti kad budete izbacivali energiju kroz stražnju stranu trećeg oka kao da je neko stavio čistač cijevi kroz to mjesto. Važno je zapamtiti da će vaš mozak dehidrirati tokom ovog procesa. Zato, PIJTE VELIKE KOLIČINE VODE. Komunikacija sa visokim energijama mijenja drastično potrebu vašeg tijela za vodom.

Sada ćemo kroz primjer uvježbati uspostavljanje komunikacije sa Uzašlim Majstorom kroz treće oko. Na primjer, zamolite Lorda Maitreju da dođe kroz vaše treće oko i sjedne unutar vašeg čela. Naime, najlakše mjesto za "smjestiti" Uzašlog Majstora je u krunsku čakru ili u treće oko. I opet zapamtite da će vaš mozak dehidrirati tokom ovog procesa. I sad kad ste smjestili Lorda Maitreju u vaše treće oko, vidite možete li osjetiti njegovu energiju u glavi. Možda ćete osjetiti na stranama glave tačno iznad ušiju tu energiju ili ćete osjetiti mali nježan pritisak na čelu. Možda ćete osjetiti da je cijeli vaš mozak osvjetljen. Kako god da se osjećate, ostanite sa tim osjećajem par trenutaka.

E, sad slijedi vježba diskonektovanja (isključivanja veze). To je vaš posao. Nikad, za nikad nemojte stalno (neprekidno) ostati otvoreni kao kanal. Nećete moći stabilizirati se ni mentalno ni fizički. To se ne preporučuje. Dakle, postavljanje ove granice je vaš posao. To možete učiniti tako što ćete reći: "Lorde Maitreja, hvala ti. Sada, molim te, idi i izađi na nježan način i daj mi ponovno pristup mom fizičkom tijelu." I mi onda tako zatvorimo vrata prema Duhovnom Planu /Ravni/. To je onda kao pokretni poklopac (otvoriš - zatvoriš).

Ista je stvar i sa krunskom čakrom. Za vježbu, možete evo pozvati i mene - Djvala Kula da dođem kroz krunsku čakru. Opet udahnite spiralno energiju tri puta i pozovite: Uzašli Majstore, Djvale Kule , molim te dođi dole kroz moj stub u krunskoj čakri i poveži se sa krunskom čakrom. Ako želite, možete me dovesti kroz cijelo vaše lice, dole do grlene čakre osim ako vas to ne tjera da kašljete, i dole dalje do srčane čakre. To bi vam trebalo biti ugodno. Ako ste dovoljno čisti, jasni, Ja dolazim sa cijelim tijelom (ne samo glavom). I onda držite tu energiju. Samo držite tu vezu. Sad, dok sam ja tu, možete me pitati bilo koje pitanje koje želite. Samo mentalno postavite pitanje. I onda obično, ja natjeram vaše tijelo da vam da odgovor. Naime, to se dešava ako ste naučili vaše tijelo da kaže "DA" i "NE". na primjer, "DA" može označavati da se vaše desno stopalo trza a "NE" - vaše lijevo stopalo se trza. Ili osjećate u vašem srčanom centru pozitivno i negativno. I onda vježbajte: Postavite mi neko obično pitanje (na koje možete dobiti odgovor Da ili Ne): Hoću li dobiti novi posao? , naprimjer. I održavajte tu senzaciju u vašem tijelu, na primjer ako se vaš srčani centar osjeća punim (ispunjenim), vi morate održati to osjećanje punoće srca dok dobijate inbformaciju. Ako postoji pritisak u trećem oku, održavajte taj osjećaj konstantno - kao neko ko lagano dodiruje vaše čelo. To neće bitri snažan pritisak, i ne bi trebao biti bolan, iako vas možda rasteže i jedino ćete osjetiti to rastezanje čela. Održavajte taj fizički osjećaj. Možda vam zuji u rukama ili šta god već.

Također, uvijek je dobro pitati: "Uzašli Majstore, hoćeš li nastaviti da me inspirišeš?" ili, "Hoćeš li me povremeno nadgledati i provjeravati?" To ne znači da ćemo vam mi govoriti šta vi trebate da radite. Tu postoje nesuglasice jer mi ne zapovjedamo, nego dajemo sugestije, i ne vičemo na vas. Ponekad ćemo vam reći: Skreni ovdje lijevo. To će biti nježno vođstvo da biste možda izbjegli nesreću. Ili ćemo vas suptilno voditi. Samo ćete dobiti osjećaj da je možda tog trenutka dobro da stanete i uzmete tu namirnicu koju ste zaboravili kupiti u prodavnici. Ili neko vam se samo osmjehne, a to proizvede skok u vašoj svjesnosti. Vođstvo od strane Uzašlog Majstora uvijek treba biti suptilno. To nije glasno bombardovanje nekim glasovima koji viču na vas. (To je obično znak mentalne poremećenosti, iskreno rečeno!) Ili, to može značiti da ste bili tvrdoglavi i niste slušali pa mi moramo učiniti nešto drastično da bismo privukli vašu pažnju. Ali obično, komandujući glasovi nisu potrebni. Normalno, ja bih samo čekao dok vi odlučite da me pitate o nečemu i onda bih vam dao svoje mišljenje. Morate postavljati koncizna pitanja i onda pročistiti vlastiti kanal tako da ne odbijate zamućene odgovore ili odgovore - trikove koji dolaze od vašeg ega koji iskrivljuje moje riječi u nešto drugo. Ja mogu na primjer reći: Izbjegavaj kolače. A tvoj ego čuje: Jedi kolače. Znači, ponekad je poruka veoma slična, ali je to iskrivljena poruka. Zato, uvijek prvo TRI puta udahnite spiralnu energiju odozgo i započnite ponovno proces ako vam se desi ovo prethodno (sa egom).

Pitanja učenika: Šta je sa automatskim pisanjem, posebno kad si Ti u pitanju? Je li to prihvatljiv metod traženja i dobijanja odgovora?
D. KHUL: Da, jeste. Automatsko pisanje je forma kanalisanja. Ako kanališeš, tri puta udahni energiju i otvori svoj kanal i ako imaš onaj signal u tijelu da sam to ja, ili neko drugi koga zoveš, onda pokreni ruku. Umjesto usmenog kanalisanja, imaš pisano kanalisanje. I ja mogu da ti radim automatsko pisanje na papiru ili na tastaturi kompjutera. I, da, znam i druge jezike, osim Tibetanskog, Kineskog i Engleskog.

Učenik: Je li moguće da tebe kanaliziram kad želim ići na ravan 9. dimenzije sa svojim svjetlosnim tijelom?

D. KHUL: Da, možeš pozvati bilo kog Uzašlog Majstora da te odvede u 5. ili 9. dimenziju ili u Šambalu, ili na primjer na Sirius zbog učenja na višim unutarnjim planovima ili na Arkturijansku komoru za iscjeljivanje, ili u neki unutrašnji grad unutar planete Zemlje. Možeš tražiti da ti se to pokaže. Mi volimo da budemo turistički vodiči, pa ako postoji neko posebno mjesto na koje želiš ići, mi ćemo te otpratiti do tamo. No, potrebne su godine meditacije, godine praksiranja kanaliziranja da biste tokom ovih posjeta imali istovremenu svijest o oba svijeta u kojima se nalazite. Obično dobijete samo bljesak na trenutak od tog drugog svijeta koji posjećujete simultano dok ste još u ovom prvom. Nemojte pokušavati u snu doći na ova mjesta jer noću obično duša ide na oporavak. Zato veoma je važno da tijelo i duša dobiju dovoljno sna i hrane i pića i svega onog što je i inače potrebno za normalan život. Stoga, majstori nisu ti koji će vam reći gdje su vaše granice. Umjesto toga vi možete reći: "Kutumi, znaš šta, nešto mi se ne piše automatski jutros. Zašto ne pokušaš nešto drugo sa mnom?" ili "Nisam dobro spavala već nekoliko noći i želim večeras imati slobodno. Nema nikakve škole na unutrašnjim planovima noćas! ili "Imam prehladu i nemoj mi sad nikakve puno škole ili psihičkih aktivnosti jer sad mi samo treba vitamin C i san dok ne budem bolje." Ti si taj koji je odgovoran za postavljanje vlastitih granica, i to je nešto što morate naučiti. Možda vaše tijelo najbolje funkcioniše ako ste vegetarijanac ili nešto drugo. Ali vi morate poznavati sebe i održavati svoje ravnotežu i svoje granice. I one će biti poštovane od strane Uzašlih Mjastora.

Pitanje: Mogu li koristiti Uzašlog Majstora kad podučavam druge?

KHUL: Možeš, ali da li želiš direktno kanalizirati Uzašlog Majstora ili da ti samo daje tihu podršku dok držiš predavanja?
Učenik: Dobro, želim kanalizirati Majstora.
KHUL: Onda počni sa vježbanjem glasovnog kanaliziranja.
Pitanje: A koga mogu upotrebaljavati za kanaliziranje kad želim raditi sa životinjama?
KHUL: Najbolje je Kutumija zvati, ali i Svetog Franju i Sen Žermena, koji su također dobri sa životinjama. I Pana koji je povezivač između ljudskog i kraljevstva životinja. A možeš raditi i sa Devama - zaštitnicima životinja.

Pitanje: Želim kanalizirati Hrista, Sanandu, Lorda Maitreju, ili Majku Mariju, zbog knjiga.

KHUL: Ti si već dobrano na tom putu. Iza tebe su mnogi životi vježbanja kanaliziranja. Uglavnom je sve u praksiranju (čestom). No, u tvom slučaju ponekad si previše u tome, radi više na svakodnevnim aktiovnostima.

A sad u vezi sa meditacijom - dovoljno je 5 do 20 minuta, (a ne čitavi sati.) i uz to još i malo mantranja ili nečeg drugog. Sigurno ne više od jednog sata sveukupno. Trebaš, naime, ići i baviti se normalnimh, svakodnevnim aktivnostima: ići u susjedstvo, ili biti volonter u nekoj dobrotvornoj aktivnosti. Dakle, govorim o ravnoteži , koja je potrebna. Pronađite i radite ono što vas čini sretnim, uspostavite ravnotežu između duhovnog i materijalnog dijela života jer to je veoma, veoma važno.


Pozdrav,
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 12:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 8:28 pm
Postovi: 4
Ovo je bas dobar tekst, daje odlican prikaz i metod kanalisanja.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 3:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Parsifal, drago mi je da ti se dopada.

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 5:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Ucenik je napisao/la:
Dobro, zelim kanalizirati Majstora.



Ako jos netko zeli kanalizirati Uzaslog Majstora Lorda Maitreju kao sto to vec radi Benjamin Creme, moze se malo bolje o samom Maitreji i sto on vec "propovijeda" po svijetu informirati i tu:

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=338

jer smo vec pisali o njemu.


Jos jedan interesantan link o Uzaslim Majstorima, ukljucujuci i tog Maitreju - kojeg se usporedjuje s Antikristom iz Biblije:

[url=http://www.redmoonrising.com/maitreya.htm]The New Age Religion: brought to us by the Ascended Masters:

""Creme claims that Maitreya is an Ascended Master, a perfected being who will appear on the scene out of nowhere and take advantage of a pre-existent global power structure that will immediately give him support. ""[/url]



galaksija je napisao/la:
Šta rekoše Kasiopejci o Maitreyi još prije 10 godina?

January 11, 1995

Freddie and Laura
Barry and Susy Konicov via telephone

P: B: Maitreya... Koja je sudbina te osobe u ovom životu?
O: Igra istaknutu ulogu u dezinformacijskom procesu.
P: Da li je Benjamin Creme svjesan toga?
O: Ne.
P: Da li ET-i projiciraju misli u Benjaminovu glavu?
O: Da.
P: Što je njihova uloga u tome?
O: Da uzrokuju konfuziju, diverziju i prevaru tako da ti kanali realiteta mogu biti sakriveni. Samo-objašnjavajuće.
P: B: Da li to znači da ono što mi mislimo, zapravo i nije istinito?
O: Blizu.
P: Ovo mora značiti da vanzemaljci žele dati nam jednu osobu na koju se fokusiramo i koja je spektakularna, da nebi mogli vidjeti istinu.
O: Zapamtite upozorenja o lažnim prorocima iz "pustinje".
P: Da li to znači da je Benjamin Creme OPS osoba?
O: Da, indirektno.
P: Da li je on antikrist?
O: Ne. "Antikrist" nije individua, već konzorcij.
P: Tko je konzorcij?

---
Naravno, ovu informciju ne moramo uzeti kao 100% istinu, ali je možemo uzeti u obzir kao - moguću istinu. Dakle – OPREZ!




Dakle, OPREZ kod kanaliziranja. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Ma, treba, Tina, biti oprezan sa SVIM kanaliziranjima i kako sam već negdje ranije rekla, ne treba sam silom forsirati početke ovog procesa, već treba čekati da to dođe, kada dovoljno sazrijemo za to...zamke privlačnosti ovog procesa su prevelike, i baš zato treba paziti jer mnogi su počeli sebe da smatraju "bogovima" na zemlji u ovo novo doba, jer su uspjeli povezati se sa određenim izvorima i sad misle da su pobrali pamet cijelog svijeta (i ovog i onog).

S tim Maitreyom nisam imala posla nikad, a to što je on spomenut u tekstu nisam htjela brisati, već sam prevela (to je stari tekst od prije tri godine, inače) u originalu, iako mi i samoj nešto s tim "imenom i likom" ne miriše onako kako ja volim...no, zbog ostatka teksta koji je dosta informativan, prezentirala sam ga kompletnog, ne izbacujući ništa /uostalom, otkud mi pravo?!) A, svatko ima svoj vlastiti razum i unutrašnje mehanizme rasuđivanja da osjeti i zaključi šta je ispravno uraditi, a šta ne.

Toliko.
Pozdrav.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Antenski prijem misli i ideja
PostPostano: čet sep 07, 2006 1:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 9:45 pm
Postovi: 51
Lokacija: Barrayar
Ne znam dal je ovakva tema bila ili nešto slično, pa ako je molim admina da ovo makne i da me uputi na podforum gdje je tematika.(ipak sam nova, pa molim za razumijevanje dok se malo ne snađem)

Ono o čemu bih govorila jest antenski prijem misli i ideja. I tu vjerujem da je riječ o frekvencijama koje lovimo kada nam je kanal otvoren.
Ono što se meni dešava je da intenzivno razmišljam o prijenosu el.energije bežičnim putem, i sutradan, sasvim slučajno, naletim na Teslin uradak o tome. Ili recimo, intenzivno razmišljam o mogućnosti korištenja piramida kao svojevrsnim akumulatorima energije za napajanje nečega, i sutradan naletim na članak koji govori moje misli!!!....bljesne mi slika nekog kamenog trga sa plavušom u nebičnoj obleki koja ide prema trgu na kojem je smješten ogromni kristal (Atlantida možda) i sutra vidim na tv da su pronašli najveći kristal do sada....izluđuje me to jer uvijek imam dojam da hvatam nešto sa zakašnjenjem, ali mislim da je to zapravo i normalno jer frekvencije misli putuju i trajne su a ja ih samo "pecam".
Ponekad mi se desi da imam super ideju za nešto (izum ili posao koji bih započela), a onda kao da netko drugi "ukrade" moje ideje i napravi ono što je zapravo bila moja ideja.
Misao kao energija bi mogla biti puno bolje iskorištena za boljitak naše vrste ali mogla bi biti i strahovito oružje, što osobno mislim da već je.
Imate li vi iskustva s takvim "pecanjima"? (meni je termin pecanja tu nekako nasimpatičniji)

_________________
Znam da ništa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 3:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
misao je kreacija....

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Vječna dilema:
-ili mi nešto pomislimo i to se sutradan manifestuje u našem životu (dakle stvaramo mislima)
- ili smo samo dobar antenski prijemnik pa primamo već odaslano, a naša antena dobro radi jer imamo otvoren kanal, na pravoj frekvenciji i valnoj dužini?

Lično, još uvijek u nekim slučajevima nisam sasvim sigurna da li ja STVARAM ono što će se sutra dogoditi svojim mislima i osjećanjima, ili kada se to desi, u stvari, samo sam "pokupila" iz "atmosfere" ono što bi se svakako već desilo, a meni se čini da sam to ja "stvorila". Vježbanje je dakako najbolji način da učvrstimo naše (sa)znanje o tome. Treba posvetiti pažnju kako cjelokupnoj slici, tako i detaljima, nakon što se takvi doživljaji dese u našem životu i onda ih dozom zdravog razuma raščlaniti i (u)vidjeti o kojoj se od dvije navedene situacije, ustvari, radi.

Pozdrav.
A:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 08, 2006 9:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 8:28 pm
Postovi: 4
Ne treba zaboraviti da tokom procesa duhovnog razvoja, mi i dalje zadrzavamo karakteristike svoje Licnosti, pa kao i u svemu ostalom, "nase" kanalisanje ce se u nekim elementima razlikovati od kanalisanja neke druge osobe.
Clanak koji je Andjela postirala, prikazuje proces kanalisanja u nekom svom osnovnom obliku, koji moze da bude takav ili malo drugaciji, ukoliko vase kanalisanje to i zahteva.

S druge strane, tesko je spolja oceniti koliko je neko kanalisanje autenticno, jer mi o njemu prosudjujemo na osnovu svojih licnih reakcija u odnosu na njega. Ja sam prisustvovao nekim javnim kanalisanjima (bilo je prisutno oko 200 osoba), i svako je reagovao razlicito. Neki su osetili energiju - neki ne, jedni su videli boje - drugi osetili toplotu i zmarce, a neki nisu osetili nista, tako da je na osnovu SVOG iskustva sa tog kanalisanja, svako od prisutnih doneo sopstveni zakljucak o autenticnosti osobe koja je kanalisala energije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Oversoul
PostPostano: pon nov 27, 2006 8:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 02, 2006 11:42 pm
Postovi: 5
Zanima me kako kontaktirati svog oversoula.Jel to nešto individualno što svako radi na svoj način,ili postoji neka tehnika jednaka za sve.Ako je negdje bila tema nek moderator onda učini svoje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 28, 2006 5:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Pozdrav quetzalcoatl :-)

pogledaj ovaj topic: Metode za kanaliziranje poruka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 28, 2006 6:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 02, 2006 11:42 pm
Postovi: 5
Hvala :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 02, 2006 2:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
eto,nash dobri stari vredni Jack :mrgreen: :wink: je stigao s prevodom do mesta gde se govori o
Psychomantium -u,
pa nije lose da taj deo i ovde stavimo(da i oni koji CT ne citaju,poblize upoznaju ovu tehniku za kanalisanje),tako ce mozda i prethodni postovi biti razumljiviji,a mozda ce i pomoci, kad vam neka senka uleti u sobu i sedne u fotelju da ne pomislite odmah da vam je to Oversoul u goste doshao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Citat:
imamo jš 15 minuta...
O: Zašto samo 15 minuta?
P: Zato što TR drhti.
O: TR neće drhtati ako zamisli zlatno svjetlo koje ga okružuje.
P: T: To neće pomoći; još sam uvijek u 3. denzitetu u zlatnom svijetlu! L: Također, ja sam vrlo umorna. Ovo je bio dugi dan.
O: Vrijeme je za promotriti konstruiranje psihomantiuma.
P: L: Što je "psihomantium"?
O: Koristite znanje latinskog. ( diskutiranje o mogućim definicijama )
P: Da li je to? Nešto što je u tvojem umu?
O: Ne.
P: Da li je to nešto kad koristiš svoj um da bi usmjerio ili kontrolirao moć?
O: Komora za gledanje drugih realiteta, mogućih budućnosti i entiteta koji stanuju u drugim denzitetima. Trebate oštru dubinu... poput velikog ispoliranog ogledala na stalku, koje se može podesiti u nagibu... zidovi moraju biti potpuno pokriveni u crno, tako da se eliminira refleksija... mekano, nisko, indirektno osvjetljenje.
P: Nije li to stvar dr. Moody-ja, "život-poslije-smrti" stvar? T: On je imao sobu sa ogledalom i crnim svilenim zidovima i ugodnom stolicom iz koje možeš gledati u ogledalo bez da vidiš sebe...
O: Da, i ona je realna i radi. U čistoj dubini, vi ponakad možete vidjeti čak i nas!
P: L: Nismo li jednom pitali o tome što radi taj momak, koji je rekao ljudima da zure u ogledalo, i da ih to otvara za privjeske i da to nije bilo potvrđeno?
O: Privjesak je samo funkcija rođena iz nedostatka znanja... nečeg što vi već imate do sada, pa ne trebate brinuti.
P: T: Taj psihomantium, nije li to bitan način otvaranja vrata prema drugim realitetima i drugim nivoima i denzitetima?
O: Da.
P: Da li je to nešto što zbilja želite učiniti?
O: Da.
P: Zašto?
O: Jer ste sada već spremni... i osim toga, što mislite, što vi radite ovdje?!?
P: L: To su vrata koja bi mogla biti ona koja Castaneda opisuje, gdje nešto može ući ili izaći?
O: Moguće... ali... ako se sjećate, što je bio faktor koji nedostaje u Castanedinoj priči?
P: On nije imao znanje. Da li je to?
O: Ne dovoljno.
P: Da li je to nešto što bi mogli, ili trebali učiniti kao grupa, ili pojedinačno... u čemu je fora?
O: Oboje.
P: T: Dakle, zbilja ćemo konstruirati jedan od takvih ovdje? L: da li mi to zbilja želimo učiniti u ovoj kući? Ne želimo li kupiti nešto izvan, gdje ljudi neće moći gledati naše bizarno ponašanje? T: To u stvari nije ni bitno, mi gledamo svačije bizarno ponašanje, koliko bi ovo moglo biti onda bizarno?
O: Oni neće gledati, ukoliko ih ne pozovete.
P: L: Dobro, imamo sve od tih malih stvari koje trebamo napraviti; imamo rupu u podrumu koja bi trebala biti još malo iskopana, još uvijek je tamo, imamo bazen koji bi trebali izgraditi, sad bi trebali napraviti i psihomantium.
O: To nije zastrašujuć ili skup projekt... materijali: samt iste vrste koje ste korisitili za vaše karte, ogledalo i meko svjetlo, ili svijeće. ( TR opisuje umanjenu verziju onog što bi mogli namjestiti za korištenje, a maknuti kad nam ne treba )
P: L: Da li je to jednostavan način na koji bi to mogli učiniti, onako kako je TR opisao?
O: Da.
P: Koliko dugo je potrebno da se tamo sjedi i bulji u ogledalo prije nego netko doživi...
O: Varira, ali ne dugo.
P: T: To će ovisiti od osobe do osobe... L: Dobro, koja je korist od toga da koristimo psihomantium umjesto ploče, mislim, da li će on zamjeniti ploču?
O: Ne. Vizualizacije pojašnjavaju i ujedinjuju slike.
P: Dobro, koje bi mi slike željeli, ili bi savjetovani da ujedinimo i pojasnimo, a posebno u vezi termina ujedinjavanja? Vi ste koristili izraz "ujediniti" u brojnim prilikama i na različite načine.
O: Bilo koje i sve u transkriptama, na primjer... i sve druge.
P: Dobro, dakle mi bi trebali vidjeti sve stvari o kojima smo govorili u transkriptama. Da li ćemo također i biti u mogućnosti vidjeti realitet 4. denziteta, ili u mogućnosti generirati neku vrstu ujedinjenja između nas, u neku ruku, i tog novog realiteta?
O: Da.
P: Da li je to dio načina i sredstva kod povezivanja sebe s realitetom 4. denziteta?
O: Pomaže.
P: Može li netko također koristiti to da bi posjetio druge dijelove globusa u realnom vremenu?
O: Da.
P: T: Posjetiti prošlost i budućnost?
O: Da.
P: Postoje druge stvari na drugoj strani. Mogu li one proći?
O: Samo ako se koriste ignorantno.
P: L: Da li bi mentalna blokada i tehnika koju znamo, bila ta koja nas štiti od ulaska nekog drugog?
O: Blizu.
P: J: "Znanje štiti!"


i josh jednom,hvala majstore =D>
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 27, 2007 7:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Kasiopejci/ sesija 27.06.1998g. :
Citat:
Q: Poslednje pitanje: Morao sam početi raspoređivati vrijeme za psihomantijuM. Možete li predložiti optimum vremena ili optimum rasporeda?

A: U ponoć i približno punom mjesecu i mladom mjesecu.

Q: Pa, to je od pomoći... laku noć.


kao i uvek,bash mi je kul kad se moja iskustva i vidjenja podudaraju sa onim sto procitam u transkriptima
jer,tih dana kad se mesec napuni ful,osetljivost je najveca i kanali su najotvoreniji,
normalno,uz upozorenje da su i meshanja sa strane tada najintenzivnija,drugim rechima,entitetcici iz nizeg astrala tada zuje ko komarci u sparnim nocima :mrgreen:

P.S. proshlog vikenda su opet neshto muljali,biti oprezan je najvaznije,pre donoshenja odluka dobro se preispitati da li su misli koje naviru nashe ili produkt strane instalacije,a o emocijama da ne prichamo,toliko su uchestale aktivacije programa kod ljudi u okolini,pa i na ovom forumu,da je najbolje ne kachiti se za nishta dok ne prodje ovaj karneval
BUDITE NEUKUSNI :!: to je najbolja preventiva
NO PASARAN :!:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 10, 2007 10:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Nisam sasvim sigurna sta se zaista desava kod prijema „poruka“ ili „informacija“ pri kome se ne koristi ploca ili medijum. Da li je rec o komunikaciji sa nasim visim Ja, sa nekim bicima iz visih denziteta ili sa Duhom, apsolutno ne mogu ni iz bliza da procenim.

Medjutim, verujem da veliki broj planetarne populacije prima „poruke“, informacije (shvacene takodje i u smislu „informisanja“ naseg bica), tzv. samoznanje i to sa obe strane: negativne kao i pozitivne. Cini mi se da je stvar manje u tome da li neko te poruke prima ili ne, koliko da li je neko pored buke koju pravi nas majmunski um i urbana guzva u stanju da ih razazna. I da ih odvoji od proizvoljnih misaono-afektivnih procesa koji prave onu nepodnosljivu buku u nasoj glavi.

Poruke - to je otprilike kao da traje nekoliko radio-emisija i u zavisnosti od toga kako je podesen prijemnik, cuje se jedna ili druga. Kada nam padne brzina frekvencije iz bilo kog razloga, kada se energetski de-stabilizujemo, postajemo izuzetno podlozni negativnim, (auto)destruktivnim misaonim obrascima. A nas zahuktali reptilski ili letacki mozak odradi ostatak.

Naravno, i obrnuto. :love3:

Tako, mislim da nikakve posebne metode za kanalisanje i nisu potrebne. Vazno je podesiti radio, nastelovati svoje bice. I stvar je negde strahovito ok – „komuniciramo“ sa onima koji su u skladu sa (trenutnim) nivoom naseg bica. :wink:

Ali, ono zasto sam u stvari „podigla“ temu: cini mi se da nismo samo prijemnik, odnosno cini mi se da je komunikacija dvosmerna. Mi saljemo informacije - najradije bih te „informacije“ doduse nazvala supstratom iskustva. Nedavno sam toga zaista postala svesna i prilicno mi je tesko da to opisem. Osetite kao da vas je ta „druga strana“ „zamolila“ da produbite neko iskustvo, da ga osvestite i iskristalisete jer je za nju to iskustvo iz nekog razloga vazno. Ponovo se osecam kao kreten, :? ali zaista to ne mogu drugacije da opisem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 22, 2007 3:22 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Jedan komentar u vezi sa kanalisanjem poruka iz poslednje Ra-seanse. Verujem da bi ovde dobro dosao:

==============================================
Ispitivač: Tokom poslednjih 30 godina bilo je mnoštvo informacija i mnogo konfuzije i – da se malo našalim - rekao bih da je Zakon Konfuzije bio na delu sve to vreme tokom davanja informacija preko spiritualnog katalizatora za grupe koje su tražile informacije. Mi znamo da su i pozitivni i negativni entiteti dodavali svoje informacije koliko su mogli. To je u velikom broju slučajeva vodilo do stanja konfuzije u pogledu informacija. Mnogi od istinskih tragalaca su skrenuli sa puta usled onoga što bih mogao nazvati spiritualnom entropijom u informacijama. Možete li dati neki komentar oko toga i oko prevazilaženja tog problema?

Ra: Ja sam Ra. Možemo dati komentar.

Mi iz Konfederacije se odazivamo pozivu entiteta sa vaše planete. Ukoliko je poziv, iako iskren, praćen niskim stepenom svesti o sistemu u okviru koga spiritualna evolucija može postati prenagljena, mi onda možemo ponuditi samo informacije koje su korisne za tog određenog tragaoca. To je osnovna teškoća. Entiteti dobijaju osnovne informacije o Originalnoj misli i metodama, to je meditacija i služenje drugima, koje obuhvataju tu Originalnu Misao.

Ukoliko se bazična informacija primi, a da se ne primeni u praksi, u srcu i kroz životna iskustva, već umesto toga švrlja po kompleksu distorzije uma, ona postaje gradivni blok koji je izgubio svoje mesto i jednostavno se beskorisno kotrlja sa jedne strane na drugu. Ipak, entitet ponavlja poziv. Samim tim, informacija se ponavlja. Najzad entitet odlučuje da je umoran od te informacije. Međutim, ukoliko entitet primeni pruženu informaciju u praksi, neće se dogoditi ponavljanje, osim ukoliko je neophodno.
===============================================

Znanje i primena znanja predstavlja celinu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 22, 2007 5:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Predlažem da pročitate članke o kanaliziranju u časopisu "Svjetlost" ( brojevi od 5., 6. i 7. mjeseca, autor Krešo Lušičić). Vjerujem da ćete uzimati svaku kanaliziranu poruku sa više rezerve jer autor spominje sve popratne smetnje koje mogu utjecati na vjerodostojnost poruke a kojih očito ima mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 23, 2007 6:14 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Moonlight, hajde, postaj te tekstove ovde ili daj link, nisam uspela da ih nadjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 05, 2007 11:50 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 3:16 pm
Postovi: 23
Lokacija: chicago
Pantagruel je napisao/la:

:shock:
Ako se ne varam čovjek je mislio na onu foru iz Vodiča kroz galaksiju za autostopere, a ti tu nešto ozbiljno ;).


Sve sto mi mozemo da zamislimo zaista postoji cak i Miki Maus.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metode za kanaliziranje poruka
PostPostano: uto apr 17, 2012 6:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Pozdrav temi koja je vidim vec davno prestala biti aktivna, ali to nije razlog da se ponovo ne aktivira.

Zanima me je li ko sa foruma do sad probao sa kanaliziranjem? Sa spiritualnom plocom, metodom transa ili nekom drugom?

Pa ajd volio bih cuti koje iskustvo..

:) :) :D

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz