Sada je: čet mar 28, 2024 8:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Metode za kanaliziranje poruka
PostPostano: pon aug 22, 2005 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Velika većina poruka koja dolazi iz ovih ili onih izvora je dobijena ili preko medija (uostalom npr. i Blavatska je komunicirala kao medij s ovim ili onim entitetima) kao kanalizatora ili pomoću određenih tehnika, poput čak i Ouija boarda ili putem hipnoze osobe koja je doživjel aneko iskustvo zbog kojeg ima postraumatski poremećaj . Zanima me ako bi netko nešto mogao više reći o tim metodama, osim ovih nabrojanih, i kako razlikovati ono što su npr. podsvijesni sadržaji pod utjecajem ovog ili onog , a što doista kanalizirani materijali i koja metoda jest najbolja i naravno ako nekog nijre "sram" da napiše nešto i o mogućnosti da osobno kanalizira /kontaktira neke od entiteta ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 22, 2005 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
I da da li je netko uopće pokušao kanalizirat, kontaktirati "višu svijet", da li bi možda bilo moguće napraviti neki experiment ? Pa usporediti?
Znam da je regresoterapija isto jedna vrsta hipnoze i tu se vrlo teško razaznaje što je podsvjesno tumačeni sdaržaj iz realnog života , a što stvarni događaj, ista stvar je i kod kanalizacije (kada kroz medija "progovara" određeni entitet" jer čovjek ne može biti siguran govori li to doista neko relativno nezavisno biće ili se opet radi o podsvijeti medija. isto je i s metodama poput Ouija boarda, - pomicanje mođže biti rezultat energije participanata sesije.. kojim načinom utvrditi razlike..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 22, 2005 11:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
biti siguran govori li to doista neko relativno nezavisno biće


U ovo nikad ne možeš biti 100 % siguran, ali problem je u tome i koga "dobiješ". I da li će ti reći istinu ili manipulirati tobom...

Tu treba paziti. Osobno mislim da ako netko želi, može stupiti s nekim u kontakt, ali obavezno sve ispisati, za kasniju filtraciju ( Gnostičku ), da vidimo "najširu moguću sliku" koju nam naša trenutna percepcija može omogućiti i širiti njen kut gledanja. Kad postignemo da iz svih mogućih kuteva jedna stvar izgleda isto ( i tu bi trebali se osloniti ne na izgled, već sadržaj ), onda ju možemo uzeti za neku referencu. I opet, za nekoga drugoga to ne mora vrijediti. Nema toga što za SVE izgleda isto...

:wink:

Evo male pomoći, članka analize istine koju sam objavio na stranicama Znanja, i koja možda može pomoći oko ovakvih problema... učimo kako učiti !!!

ANALIZA ISTINE



Ovaj članak opisuje način na koji se može pristupiti ovim svim podacima i koji može poslužiti za filtriranje svih mogućih podataka da bi se "izvadila" istina iz svega toga.

Proces na kojem je bazirano ovo istraživanje ima dva aksioma:

1. istina nije relativna

2. istina nikada nije u kontradikciji sama sa sobom.

Iz razloga što istina nije relativna, neke ideje su objektivnije od drugih. To znači da ma koji vaš pogled na svijet bio, uvijek može biti malo objektivniji. To pokazuje da ipak ima nešto za što se valja malo i potruditi.

Ideja da istina nikada nije u kontradikciji sama sa sobom je vrlo snažna tvrdnja. Laži mogu biti u skladu s time također, ali mješavina od laži i istine će pokazati kontradiktornosti. Možete koristiti taj princip da bi otkrili što je istina, a što laž. Evo što pod time mislim: teško je reći da je jedna jedina ideja istinita ili lažna, kao i što je teško reći koja je od dvije iste "kockice" lažna, a koja istinita, odnosno koja u koju grupu spada. Ali jedna veća kolekcija nekontradiktornih ideja će otkriti da li je čitava kolekcija istinita ili lažna. Što je veća kolekcija, to je lakše za vidjeti ono što je laž, a što istina. Počnite sa jednom nejasnom "kockicom", nađite ostale koje "pašu" na njih, i ubrzo ćete moći vidjeti i reći koje će dvije "kockice" ići "skupa", odnosno koje će se slagati.

Druga analogija je traženje zlata pomoću sita. Počet ćete sa velikom količinom materijala koji sadrži i mulj i zlatne djeliće, pa ćete protresti sito i pustiti mulj da se ispere. To prikazuje da je vrlo važno da konstantno razmišljamo, čitamo i diskutiramo o velikim količinama novog materijala koji tada možemo sortirati ili filtrirati pomoću intuicije i kritičkog razmišljanja da bi mogli otkriti istinu.

Bolje je gledati što ne valja s teorijom, nego što je u redu. Debate se mogu žestoko voditi vječno radi tisuće činjenica koje podržavaju jednu jedinu laž, ali nitko ne može prigovarati jedinoj činjenici koja pobija tisuće laži.

Zapamtite, sve dok je vaš pogled na svijet u skladu sa svime, vjerojatno ste ili potpuno u pravu ili potpuno u krivu. Kombinirajte taj princip sa procesom od šest koraka koji ću kasnije opisati i imat ćete efikasnu metodu koja će odvojiti istinu od laži. Proces otkrivanja istine je jedan ciklus u kojem skupljate materijal, formulirate teorije, izbacujete apsurde i onda prikupljate još više materijala... i tako u krug.

Najvažnije, istina je uvijek provjerena i logikom i intuicijom - logika bez intuicije ili intuicija bez logike nikad se ne koriste odvojeno u određivanju istine. One moraju biti korištene u tandemu, odnosno paru. Ako je konflikt između logike i intuicije, provjerite vaše logičke pretpostavke. Koristite intuiciju za vođenje i logiku za analizu.

Proces od 6 koraka:

1) Prikupite nove ideje iz promatranja, diskusija ili nekog napisanog materijala. Tada uzmite misteriju, kontradikciju i set pogleda ili bilo čega što trebate objasniti ili rješiti.

2) Za napraviti dobru teoriju koja će to objasniti sve to, trebate početi sa iznošenjem svih mogućih mogućnosti. To znači, sve dolazi u obzir, niti jedna ideja nije smiješna. Koristite vašu intuiciju i nagađanja.

3) Kako dolaze ideje koje vam padaju na pamet, koristite kritičko razmišljanje da bi eliminirali sve što je u kontradikciji samo sa sobom ili totalno nemoguće. Pogledajte ima li "rupa" u tim idejama, pokušajte ih izbaciti.

4) Od "neprobojnih" teorija koje su ostale, selektirajte onu koja:

- objašnjava sve činjenice

- objašnjava činjenice bolje od drugih teorija

- objašnjava činjenice koje prethodne teorije ne mogu

- je logički dosljedna i nema unutrašnje kontradikcije

- ima smisla

- za koju osjećate intuitivno da je u redu.

5) Teoriju je vrijedno zadržati ako:

- sadrži stvari koje će biti kasnije potvrđene pomoću sagledavanja stvari

- nađete vezu iz drugih nezavisnih izvora

6) Ako se nešto pojavi što "izaziva" teoriju, tada:

- provjerite da li je to zbilja izazov koji bi mogao pobiti teoriju, a ne samo varljivi paradoks baziran na pretpostavkama ili nekorektnim pogledima

- provjerite da li je izazov vrijedan, ili je sam po sebi proturječan i pun rupa

- modificirajte teoriju da se prilagodite izazovima

- izbacite novu teoriju koja objašnjava sve elegantnije nego stara teorija

Ovo je potpuno suprotan proces nego što se koristi u znanosti i matematici koji počinju sa aksiomima i sve se kasnije gradi prema njima. Problem te metode je da počinje sa vrlo ograničenom konačnom "količinom" i "puže prema gore" polako poput stalagmita. Ako su pretpostavke ili aksiomi krivi, tada je sve građeno i temeljeno na pogreškama. Nadalje, takav proces ne može preskakati korake, a i uvijek treba provjeru kod promjene prema idućem koraku. Ne može preskakati korake točnosti ili logike, i zato ne može napraviti pomake u paradigmi ( danom primjeru ). On je nefleksibilan proces koji definitivno ima svojih prednosti kad se radi o aplikacijama visoke rizičnosti koje zahtjevaju mnogo sigurnosti i osiguranja, ali kad se radi o probijanju novih područja, nevjerojatno je spor. Bilo koja kreativnost u tom procesu se događa samo u formacijama osnovnih aksioma ili u slučajnostima koje se nađu na putu.

Proces koji je opisan u ovom sažetku počinje sa beskonačnom količinom podataka i "struganju" onoga što se ne uklapa. To znači da tu nema potrebe za preskakanjem logičkih "ponora" jer netko pristupa problemu s druge strane. Puno je jednostavnije sagraditi most ako je netko već na drugoj strani. Slično je i kad se temeljna ideja potvrdi pomoću ovog procesa, lakše je raditi unatrag i logički premostiti ponor. Također, slaganjem ideja koje pašu jedna uz drugu i sortiranjem i odvajanjem od laži zahtjeva kreativnost u svakom koraku, pa je to najbolja metoda za postizanje brze inovacije, odnosno saznanju o novim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Hvala, koliko sam skužila ovi koji kontaktiraju entitete koji se predstavljaju kao Kasiopejci ili entiteti s Plejade ( doista ustvari naše više ja) koriste se pendulumom (privjeskom) i vjerovatno one nelogičnosti oko odgovora i pitanja (vjerovatno je prije 2pogreška u postavljenom pitanju nego u odgovoru) su posljedica utjecaja recipijenta poruke..

Dosta ljudi koristi i Ouija board (ili kao sredstvo s kontaktom s vlastitim višim ili nižim ja ili kao sredstvo za komunikaciju s nezavisnim entitetima, ovisno o tome kako gledaš na takvu vrstu komunikacije) ,.. na netu ima metode za izradu osobnih Ouija board-ova, pa..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 10:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Dosta ljudi koristi i Ouija board


Da, Kasiopejci komuniciraju preko nje s Laurom.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 12:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Dosta ljudi koristi i Ouija board


Da, Kasiopejci komuniciraju preko nje s Laurom.

:wink:

Čitala sam o Ouija boardu poprilično (kod nas ih nema za kupiti, ali nije problem napraviti ih). Uglavnom o Ouija boardu su toliko različita mišljenja da je to nevjerovatno. Neki je tretiraju kao dječju igračku, zabavu za kišne dane, dok drugi hm smatraju da može poslužiti kao portal za komunikaciju,neki je smatraju divinacijskim sredstvom i sada naravno neki drže kako se indikator pomiće zbog podsvijesnog (isključujem igre da neko namjerno pomiće indikator što je najčešće slučaj kada se djeca igraju "dozivanja duhova" na rođendanima) utjecaja, a drugi kako ga doista pomiće realno postojeći individualitet... nisam je nikada upotrebljavala, ali baš si mislim napraviti jednu...

evo našla sam na prvu loptu ove upute:
The ouija board can be used with an indicator made of plastic - wood - or a clear drinking glass. ( indikator može biti napravljen od plastike, drveta ili od čiste čaše koju koristimo za piće

If you are making a board from a drawing - or design you have created - please try to remember to include: (ako radite ploću s određenim dizajnom, morate uključiti:)

- The Alphabet(alfabet)
- Words that seem relevant(riječi koje smatrate važnima, komentar obično Yes; no, ili sl) +
- Numbers - good for dates, ages, other numerical facts.(relevantne brojeve , korisno zbog datuma, godina ili drugih numeroloških fakata)
- Astrological Signs(astrološki znakovi)


Cover the board with clear heavy sheet of plastic or place it under a glass surface. It must have a smooth - almost slippery top. (ploću s znakovima pokrite s plastičnom glatkom površinom ili je smjestite ispod staklene površine)
Create you image and letters in black and white or in color. (slike, slova iscrtajte u bijeloj ili crnoj boji)

Use any type of paper - or place your design directly onto a hard surface board. (možete koristiti bilo koji tip papira , ili svoje znakove utisnite direktno na tvrdu površinu )

If your image is made of paper place the paper on a masonite board - piece of wood - or even a table top. (ako ste znakove iscrtali na papiru , stavite papir na drveni stol)

Be sure to leave lots of room around the edges of the board you have designed - so the indicator has room to move around without falling off the side of the board. (ostavite dovoljno prostora oko krajeva ploće koju ste dizajnirali , kako bi indikator imao dovoljno prostora da se pomiće bez da padne s nje )

Cover the design with clear plastic or some sort of clear coating. Be sure it is the exact same size as the board. Secure the plastic covering - around the edges with clear tape - (clear wide width tape).

The top of the board should be slippery.

Place your planchette - indicator on the board.

"Warm it up' by making several slow sweeping circles over the board. You can place positive energy - white light - over the board as you initiate it!!

You are now ready to begin.
http://www.crystalinks.com/ouija.html

o povijesti Ouije:
http://www.prairieghosts.com/ouija.html

Hm ima li tko iskustva? ne bih baš koristila Ouija board za igru..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 1:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Hm ima li tko iskustva? ne bih baš koristila Ouija board za igru.


Pa tebe ona jako zanima... pa zašto ju ne napraviš i probaš??? Malo prije pročitaj par nekih savjeta od obrane od raznih eteričnih entiteta ( ljubičaste ljuske oko sebe... neznam ima toga na netu... ) i hrabro naprijed !!!

Zašto ti nebi bila majstor koji bi mogao i ostale sa ovog foruma povezati s tko zna kime... hehe! Pa izazov je... ajde, napravi ploču i "udri" hrabro, bez straha... možda "dobijemo" nekog... hehe. Iako osobno, tu ne moramo dobiti nekog nama "zanimljivog", ali tko zna, možda se nešto izrodi iz toga... hehe.

Ploču lako napraviš, isprintaš znakove i slova... zaljepiš na karton, prekriješ glatkom prozirnom površinom... hehe...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 11:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Ja se osobno sa tim ne bih igrao. Budimo realni, ne znamo sa sigurnošću kakav bi entitet dozvali. Čuo sam dosta slučajeva kako su ljudi, koji su eksperimentirali sa tim, imali probleme jer bi im se zakačili nekakvi entiteti koji nisu imali dobre namjere. Kako se zaštititi od takvih entiteta kad želimo uspostaviti komunikaciju? Mislim da nitko ne zna prave metode zaštite iz jednostavnog razloga što nemamo nikakva znanja o tim nivoima gdje ta bića žive ili su ta znanja vrlo mala. Ne želim se petljati u njihov nivo niti ih uznemiravati. Ako žele razgovarati, neka se prvi jave. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 11:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Mislim da nitko ne zna prave metode zaštite iz jednostavnog razloga što nemamo nikakva znanja o tim nivoima gdje ta bića žive ili su ta znanja vrlo mala. Ne želim se petljati u njihov nivo niti ih uznemiravati. Ako žele razgovarati, neka se prvi jave.


Da, dobro je biti na oprezu. Ali možda tako nikada nećemo moći komunicirati sa nekim višim entitetima jer smo neprestano u STRAHU. Dvosjekli mač...

Možda da sakupimo puno informacija o tome... imaš na superzoni, neznam, prouči...

http://superzona.tripod.com/

Ali sad bih htio samo iznijeti jednu analogiju: recimo da vrabac na grani ( koji je 2. denzitet ), želi pomoć i želi napredovati uskoro na 3. ( gdje smo mi ljudi sad ), i on pjeva "živ", "živ"... i ti kao recimo neka osoba koja bi željela pomoć niže svjesnom biću da napreduje na viši, čuješ tog vrapca. Kao prvo, ako uopće prepoznaš jezik vrabaca, ( a recimo da to znaš i da ga razumiješ što on želi "reći" ), i želiš mu pomoći savjetima kako da nauči biti na nivou čovjeka, trebaš uspostaviti kontakt s njim. Pljuga, on zove "nekog" iz više svijesti za pomoć, i ti mu se javiš. I vi lijepo "pričate", odnosno komunicirate preko nekakvih pretvornika u razumijevanju, i on sazna neke stvari koje ga zanimaju. I on je zvao vas, a ne vi njega da ste odabrali i prisilili da vas sluša. To je slobodna volja. Ne možeš mu nametati znanje ako on to ne traži.

Nadalje, ako ni ne čuješ glasanje vrapca, nećeš ga ni pogledati ili odlučiti komunicirati s njim. Dakle, niži zove višega radi slobodne volje i poziva u pomoć. Ne obratno. I zato se neki entitet iz 4. ili višeg denziteta NEĆE javiti NAMA. Mi se trebamo javiti NJIMA.

Koga ćemo dobiti? Ah, haha... pa ako ne probamo... nećemo nikoga. I kako da jadni mali vrabac zna kakav će mu se čovjek javiti; netko tko bi mu pomogao ili netko sa puškom ili praćkom ?!? Nema baš puno izbora, zar ne?

Tako ni mi. Možemo samo pokušati ili ne. Izbor je na nama.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 25, 2005 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Citat:
Pa tebe ona jako zanima... pa zašto ju ne napraviš i probaš??? Malo prije pročitaj par nekih savjeta od obrane od raznih eteričnih entiteta ( ljubičaste ljuske oko sebe... neznam ima toga na netu... ) i hrabro naprijed !!!

oh, pa radim je. Kažem nisam sa njom nikada radila, na taj način, jesam kao klinka "dozivala duhove (a tko nije?) , ali nije to to. Znam kolike su zavrzlame oko toga ako doista ozbiljno misliš raditi s Ouija boardom ili sličnim sredstvom, i što se tiće zaštite ( kao i kod evokacije uostalom,a s ritualima pentagrama sam upoznata) i što se tiće (samo) zavaravanja. Javim rezultate, ali čisto sumnjam , nisam neki medij..., :P ne vidim čak ni nlo-e....
Prije će biti da ću uspostaviti kontakt s "nižim ja"... a to može biti korisno samo u svrhu "samoanalize", no ali zašto ne probati... i to


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 25, 2005 9:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Jack, možda si čuo za Margaret Birkin koja tvrdi da kanalizira Maitreyu. Koliko se sjećam, ona tvrdi da je Maitreya prvi počeo komunikaciju. Ona se pritom čudila zašto je baš nju odabrao za svoj kanal. Da li je Maitreya pouzdan izvor ili nije, ne znam, kao što ne znamo jesu li i Kasiopejci. Slažem se da nam upute i savjeti bića sa viših denziteta mogu itekako pomoći u evoluciji (uz uvjet da je izvor točan), no ipak sve ovisi o nama. Dosad sam pročitao puno kanaliziranih poruka iz više izvora, i skužio sam da među njima ima neslaganja. Treba trezveno čitati takve poruke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 25, 2005 10:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tako je. Kanal se otvori, pa kroz njega možeš dobiti puno informacija, kao i dezinformacija... ovisi kako je opredjeljen izvor. OPD ili OPS.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 26, 2005 7:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Jack987 je napisao/la:

Nadalje, ako ni ne čuješ glasanje vrapca, nećeš ga ni pogledati ili odlučiti komunicirati s njim. Dakle, niži zove višega radi slobodne volje i poziva u pomoć. Ne obratno. I zato se neki entitet iz 4. ili višeg denziteta NEĆE javiti NAMA. Mi se trebamo javiti NJIMA.

:wink:


Možda si ti to tako shvatio, ali stvarno ne vidim razloga zašto ne bi bilo obratno. Čak sam uvjeren i da je obratno češće, pogotovo na relaciji 2.-3. denzitet, a zašto ne onda i 3.-4. Recimo indijanci su često pitali životinje za savjet, a to nije jedini slučaj da čovjek pokušava uspostavit inteligentan odnos sa životinjom (bićem iz nižeg denziteta).

Još bi trebalo uzeti u obzir psihološku i socijalnu krivulju koja kroz prva tri nivoa ima snažno uzlaznu putanju, pa zašto bi stala na 4. Dakle, bića iz viših denziteta cijelo vrijeme gledamo nekako generalno, kao da su svi entiteti pojedine vrste isti (jednaki). Za nas kažemo da smo svako svemir za sebe, a bića koja su iznad nas na razvojnoj ljestvici su crno-bijeli. Hm...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 26, 2005 7:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Možda si ti to tako shvatio, ali stvarno ne vidim razloga zašto ne bi bilo obratno. Čak sam uvjeren i da je obratno češće, pogotovo na relaciji 2.-3. denzitet, a zašto ne onda i 3.-4. Recimo indijanci su često pitali životinje za savjet, a to nije jedini slučaj da čovjek pokušava uspostavit inteligentan odnos sa životinjom (bićem iz nižeg denziteta).


Baš me zanima što bi životinja mogla odgovoriti kad ju pitamo za savjet... prvo da li ćemo se uopće moći sporazumijeti, a baš bi volio da mi recimo mačak da savjet kako da platim struju i vodu... haha!

A tko se kome javlja i što je najvažnije ZAŠTO, ovisi o opredjeljenju. Radi slobodne volje, viši denziteti OPD smjera NE NAMEĆU ništa, već samo služe da IH PITAMO ili tražimo pomoć ako je zbilja nužno potrebna. Ako se pak radi o OPS smjeru, vjerojatno će prekršiti slobodnu vašu volju i k tome još dati par manipulativnih informacija. A oni pametniji s 4. denziteta znaju karmičke posljedice kršenja slobodne volje, pa namještaju stvari tako da mi SAMI odlučujemo nešto napraviti što je njima korisno. Mi se DOBROVOLJNO odreknemo SVOJE slobodne volje. I tada oni imaju oprane ruke od svega, a mi se grcamo jureći u krug i radeći razne gluposti, koje koriste njima. I zašto se onda oni nebi javili nama? I zašto indijanac pita govedo kamo će? Zato da ga ulovi i pojede. Ne zato da mu omogući da podigne svoju svijest i da ga nauči da izbjegava indijance i kauboje na milje i milje, jer će ih ovi pojesti na ražnju...

Zar ne?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 26, 2005 10:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Vjerujem da se nam se OPD bića iz viših denziteta javljaju samo kad ih želimo nešto pitati jer su svjesni da ne smiju narušavati našu slobodnu volju, ali mislim da naše dozivanje njih ne mora nužno biti izravno. Naime, ako smo osoba koja traži, koja želi saznati nove stvari i koja želi da joj u toj potrazi netko pomogne, možda će se taj entitet iz višeg denziteta prvi javiti, jer je svjestan naše želje da nam netko pomogne u svemu tome. Ipak su to bića iz viših denziteta koja nas, vjerujem, mogu čuti i indirektno a ne samo direktno, odnosno mogu čuti naše misli i želje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 27, 2005 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Komunikacijske teškoće i jazovi svjesnosti se provlače kroz sve denzitete, unutar istih i između različitih. Tko sam ja da sudim? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 01, 2005 4:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U vezi ove teme možda pomogne malo ovaj izvod iz drugog dijela teksta Najopasnija Teorija na Svijetu gdje laura priča o nekim aspektima problematike u vezi čanelinga:


U današnje vrijeme, pod uticajem racionalne zapadnjačke tehnologije, pomisao da svako može tek tako sjesti i početi da kanalizira je vrlo slična pomisli da prevodi sa stranih jezika mogu da se obavljaju uz pomoć mašina, bez učešća čovjeka. To je jedna veoma suptilna tačka. U slučaju jednog kompjuterskog programa koji prevodi sa jednog jezika u drugi, i mnogih tzv. medijuma (ljudi koji kanaliziraju poruke, prim. prev.) primjećujemo da program pokušava da upotrijebi jedan algoritam ili seriju algoritama za svrhu skupljanja podataka, zacrtavanja smijera dejstvovanja, dajući jednu seriju uputstava a onda on izvršava ta uputstva. Sami rezultati su onoliko dobri koliko su dobri algoritmi.

Iz literature vidimo da fenomen čanelinga, onako kako se on normalno upražnjava, odstranjuje rezon iz algoritma. Ne postoji nikakav mehanizam povratne sprege u smislu daljnih istraživanja, ispitivanja, provjere podataka, te tako nema ni mogućnosti za jedno ispravno podešavanje. Isključivanje Rezona i mogućnosti konkurentnih sila rezultiraće u jednom algoritmu tipa: "Ja sam tvoj Gospod Bog i ne postoji nijedan drugi bog, zato što sam ja to tako rekao! A ako mi ne budeš vjerovao, onda ćeš gadno proći!” Ne baš konstruktivno, moglo bi se reći.

Međutim, čaneling se ne može obavljati uz pomoć mašine, isto kao što ni prevodi ne mogu da budu obavljeni isključivo uz pomoć mašina. Činjenica je da su već mnogi naučnici jako očajni uzaludno pokušavajući da programiraju mašine koje bi bile sposobne da naprave profesionalno kvalitetne i upotrebljive prevode bez ljudske pomoći. Međutim, sa malo uspjeha. Na isti način, nemoguće je dobiti kvalitetan kanaliziran materijal koji bi bio od neke koristi bez potpunog uzimanja u obzir konkurentnih sila, kao i aplikacije algoritma Rezonovanja, kad se s njima ima posla. Bez aplikacije znanja, jedne direktne povratne sprege, veoma su male šanse da će se tu pojaviti nešto od čega bi moglo biti neke koristi. Čini se da je s tim takav slučaj. (Naravno, ovdje isključujemo narcisoidne deluzije nekih individua, namjerne prevare i patološke slučajeve osoba koje pate od sindroma mnogobrojnih personaliteta.) Na kraju, oni mašinski sistemi za prevođenje koji su efikasni, - cyborg translation systems: zahtijevaju čovjek-mašina interfejs.

U science-fiction filmovima, često vidimo “mašine za prevođenje” koje omogućavaju svemirskim putnicima da se priključe s njima uz pomoć nekakvog kabla i moždanih elektroda, i onda automatski da pričaju na jeziku planete koju su posjetili. Riječi se mogu rađati u njegovom vlastitom mozgu i na njegovom jeziku ali do onog momenta kad one počnu da izlaze iz njegovih usta, mašina je već pretvorila nervne impulse za organe govora, navodeći ih tako da oni stvaraju ispravne riječi na stranom jeziku. Naravno, ta mašina radi i obratno, tako da svemirski putnik može čuti riječi izgovorene na nepoznatom jeziku ali ih “doživljava” kao svoje vlastite.

Ono što je tu interesantno je to da se ovdje radi o jednom protetičnom (pomoćnom, prim.prev.) uređaju koji preobraća svemirskog putnika u kibernetičkog prevodioca koji postaje sposoban da “kanalizira” strani jezik.Ono što želim da kažem uz pomoć ove analogije je da uz pomoć korištenja ovakve protetike mi dolazimo u poziciju da upotijebimo jedan algoritam koji uključuje rezon i povratnu spregu! Rezon, kad se pravilno upotrijebi, može da oblikuje, usmjerava, reguliše i kontroliše prevođenje informacija između realiteta, tj. različitih oblasti postojanja. Rezon, koji obuhvata istraživanje, je takođe jedan dio tog algoritma. Čovjek koji uz pomoć jednog dugog i intezivnog proučavanja nadođe na pomisao da postoji mogućnost komunikacije sa višom sviješću, ili između realiteta, pa onda formuliše jednu hipotezu kako se to može raditi, te eksperimentiše s tom hipotezom, prilagođavajući je i modificirajući je tokom tog procesa, biva pri svemu tome, u određenom, smislu vođen od strane jednog kompleksnog izvora i jedne duboke želje da komunicira nove i kompleksne koncepte.
Na taj način Kosmos, preko Rezona i Znanja i radoznalog duha usađenog u ljudski oblik, “pozdravlja” potencijalnog prevodioca istinskih viših realiteta.
Riječi: prevoditi ("translate"), prenositi ("transfer") i transducirati ("transduce"), sve imaju isti korijen na Latinskom jeziku. U samoj ulozi prevodioca otkrivamo da nije dovoljno samo se “priključiti i uključiti mašinu”. Prevodioci moraju biti dobro obrazovani i uvježbani; oni ne samo da moraju poznavati drugi jezik, oni moraju takođe znati i kako da regulišu stepen vijernosti prevoda sa izvornim tekstom, moraju znati da odrede koji stepen vijernosti je pogodan u specifičnom kontekstu, kako da prime, interpretiraju i prenesu prevedeni materijal, kako da nađu pomoć u vezi terminologije, itd. Sve to zahtijeva jedan dug period obuke i pripreme.

Prevodilac je neko ko je studirao tu materiju, koji poznaje tu materiju i ko, što je najvažnije, vlada svojim prevodilačkim sposobnostima u skladu sa određenim znanjem. To znanje je ideološke prirode. Ono je kontrolisano Kosmičkim ideološkim normama. Ukoliko želite da postanete prevodilac, onda se morate povinovati prevodilačkoj ulozi u učenju ovog jezika u stilu jednog eksperta; morate se povinovati tome da budete vođeni onim o čemu vas Kosmičke ideološke norme informišu, što je ujedno i istinski duh izvornog autora. Vi onda morate prevesti taj duh, neizmijenjen, u ciljani jezik.

To je tako. Imajući na umu sve ove obzire ja sjedam pored instrumenta tipa jedne ploče koji je ujedno i najbolji način za rad sa tim stvarima. To je protetički uredaj koji dozvoljava jednu stalnu povratnu spregu između algoritma “mašine-prevodioca” podsvijesnog/nesvjesnog i ljudskog interfejsa svjesnog uma koji mora stalno upotrebljavati rezon u procesu podešavanja/”tjuniranja”. Tako nešto je moguće samo uz pomoć ploče zbog činjenice da prevodilac tu mora da koristi jedan svjestan bajpas (premoštavanje, prim. prev.) za recepciju (prijem, prim.prev.), dok je istovremeno mora da održava stalni integritet svjesnosti. Imajući cijelo vrijeme potpunu kontrolu nad svojom vlastitom sviješću kao i sposobnost opservacije i kontrole nad prihvatanjem ili odbacivanjem određenog materijala ili osjećanja, u svakom momentu, počinjemo koristiti i ‘zdrav’ rezon kao jedan dio tog algoritma. Drugim riječima, ukoliko se pravilno koristi od strane neke individue koja posjeduje izvjesno znanje o materiji koju diskutujemo, kao i o klinički demonstriranim realnostima “drugih realiteta” (oblasti postojanja, prim. prev.), onda je to najbolja alatka koja postoji za ovakvo eksperimentisanje. Ovakav tip uređaja dozvoljava čovjeku da stvori jednu “zasebnu liniju”, da tako kažem, jednu “komandnu ploču” gdje je uspostavljeno jedno novo strujno kolo uz pomoć jednog tankog konca svijesti, bez gubljenja kontrole na bilo koji način.
To traži vremena a svaki djelić informacije mora da se izloži ispitivanju, provjeri i validaciji. Isto kao što su se kumunikacije spiritističkog tipa označavale kao "glupost i besmislice” od strane većinske zajednice, (bez obzira na to što većina njih redovno ide u crkvu i priklanja se nečemu što nije ništa drugo do “kanalizirane” poruke koje su istinski nečuvene), tako je i “alternativna” zajednica zauzela sličan stav u vezi korištenja protetike (pomagala, pomoćna sredstva, prim. prev.). (Ovdje opet moramo imati na umu da je ovo samo jedna indikacija nedostatka znanja na ovom polju.)
Čini se da je zbog uticaja filma "The Exorcist," (Istjerivać Đavola), ouija ploča stekla negativnu reputaciju. Međutim, to nije uvijek bio slučaj!

Interesantno je to kako cijela jedna “doktrina” može da bude stvorena od strane Holivuda i kako je ljudi mogu da prihvate kao neko jevanđelje. Ono što ovdje bode oči je to da bi ovo predubjeđenje veoma lako trebalo da posluži kao dezinformacija koja ima za cilj da potencira "satelitsko kanaliziranje" dok istovremeno negira Kritičku Superluminalnu Komunikaciju.

---

Pozdrav

P.S. Ovo će u malo širem kontekstu uskoro biti objavljeno pod drugim dijelom gorenavedenog teksta


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 02, 2005 6:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
:D ...babilonska ribica... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 02, 2005 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
ishatai je napisao/la:
:D ...babilonska ribica... :wink:

pa problem je u tome što "babilonsku ribicu" prilagođava medij svojim eventualnim ciljevima i svjetonazoru.. doduše mogu reći za K.T da su manje "korumpirane" od sličnih kanaliziranih poruka s ET entitetima ..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 03, 2005 12:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
ea je napisao/la:
ishatai je napisao/la:
:D ...babilonska ribica... :wink:

pa problem je u tome što "babilonsku ribicu" prilagođava medij svojim eventualnim ciljevima i svjetonazoru.. doduše mogu reći za K.T da su manje "korumpirane" od sličnih kanaliziranih poruka s ET entitetima ..


:shock:
Ako se ne varam čovjek je mislio na onu foru iz Vodiča kroz galaksiju za autostopere, a ti tu nešto ozbiljno ;).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz