Sada je: čet mar 28, 2024 10:00 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ra materijal 39. dio
PostPostano: pet maj 25, 2007 3:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 39
16.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Primijetio sam da većina osnovih stvari izgleda kao da je podijeljena unutar jedinjenja čiji je totalni broj sedam. Dok sam gledao transkript od Henry Puharicha „devet“ pronašao sam izjavu iz Devet gdje oni kažu, „ako dobijemo sedam puta električi ekvivalent ljudskog tijela to će onda rezultirati u sedmorici od mase elektriciteta“. Možete li objasniti ovo?

Ra: Ja sam Ra. Objašnjenje ovoga je izvan mogućnosti vašega jezika. Mi ćemo, u svakom slučaju, napraviti pokušaj da objasnimo taj koncept. Kao što ste svjesni, u početku kreacije postavljene od strane svakog Logosa, oni su kreirali potpun potencijal, obje električne, u smislu gdje je jedna koju vi zovete Larson određena i metafizički. Taj metafizički elektricitet je važan u razumijevanju, možemo reći, ove izjave kao što je i koncept elektriciteta. Taj koncept, kao što ste svjesni, se nosi sa potencijalnom energijom. Elektron kao što je već rečeno nema masu nego samo polje. Drugi su tvrdili da je masa beskonačnog mjerenja. Obje su tačne. Prava masa potencijalne energije je snaga polja. To je takođe tačno metafizički. U svakom slučaju, u vašem sadašnjem fizičkom sistemu stanja je korisno da uzimate broj mase elektrona u redu da urade posao tako da vi možete pronaći rješenje na druga pitanja o fizičkom univerzumu. Na takav način, vi možete prikladno razmotriti svaki denzitet od strane da imate sve veću i veću spiritualnu masu. Masa raste, možemo reći, suštinski, ali nije veličinom tokom denziteta kapije. U tom denzitetu pretpostavke idu gore, gledanje unazad – ukratko – sve korisne funkcije polariteta su već korištene. Zato, metafizička elektirična priroda individue raste i sve je veća i veća u spriritualnoj masi. Za bilo koju sličnost koja može proučavati rad jednog znanog kao Albert koji je ustanovio rast beskonačnosti mase kako se ta masa približava brzini svjetlosti. To su bića sedmog denziteta, upotpunjena bića, kreator koji zna samog sebe, akumulira masu i zbija se u jednog kreatora iznova opet.

Ispitivač: Onda je ujednačenje, i ja ovdje pretpostavljam da je Mi spirutialna masa. Mi =(mo C2)/(I-v2/c2)1/2

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Hvala vam. Možete li mi reći šta ovaj prenos iz „Devet“ znači. „CH je princip koji je objelodanjen principom znanja i zakona“? Možete li mi reći koji je to princip?

Ra: Ja sam Ra. Pirincip tako sakriven u toj izjavi je jedan jednostavan princip konstante ili kreatora i prenosnika ili inkarnisanog bića i godina egzistiranja između to dvoje, jednog za druge, u ljubavi i svjetlosti među iskrivljenjima slobodne volje ponašao se u granicama iluzije entiteta.

Ispitivač: Da li je razlog „Devet“ prenos sa tih principa u taj oblik prvo iskrivljenje?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno.

Ispitivač: Možete li mi reći onda zašto su oni dali taj princip u tako skrivenoj formi?

Ra: Ja sam Ra. Škrabotina je najinteresantnije u puzlama i jednačinama.

Ispitivač: Razumijem. „Devet“ opisuju sebe kao „devet principa boga“ možete li mi reći šta su mislili pod tim?

Ra: Ja sam Ra. To je takođe skrivena izjava. Pokušaj je napravljen da se indicira da devet koji sjede prema vijeću su oni koji predstavljaju kreatora, jedinog kreatora, kao što mogu biti devet svjedoka u sudnici svjedočeći jednom optuženom. Termin „princip“ ima to značenje takođe. Želja škrabotine može biti viđena u mnogome od ovoga materijala da ima efektno značenje svoje prezentacije kao i mogućnosti i prednosti ove grupe odlučne prirode ovog kontakta. Razlike leže u činjenici da smo takvi kakvi smo. Tako možemo bilo kako govoriti kako god želimo ili ne govoriti uopšte. To zahtijeva veliku usklađenost, možemo reći, grupe.

Ispitivač: Osjećam da je tu plodno zemljište za istragu našeg razvoja u iznalaženju evolucije tjelesne energije centra zbog tih sedam centara koji izgledaju kao da su vezani sa svih sedam o kojim sam govorio ranije, i čini se da je to centar našeg sopstvenog razvoja. Možete li opisati taj proces evolucije tog tjelesnog energetskog centra početi sa najprimitivnijim oblikom života koji su imali?

Ra: Ja sam Ra. Taj materijal je bio pokriven ranije u punoj mjeri. Zato, mi nećemo ponavljati informaciju prema kojoj se zrake nalaze u prvom i drugom denzitetu i gdje i zbog toga, čest pokušaj njihovog povećanja radi tih informacija. Osnovna glavna tačka od svakog nivoa razvitka; je to, da je svaki denzitet iznad drugog, može biti viđeno kao što je dato: kao prvo, osnovna energija takozvane crvene zrake. Ta zraka može biti razumljena ako bude osnovno osnažavnje zrake za svaki denzitet. Nikada neće biti kondezovana kao manje važna ili produktivno-spriutualno evoluirana, zato je ona osnovna zraka. Sledeća osnovna zraka je žuta. To je velika zraka za postizanje cilja. Kod ove zrake um/tijelo potencira ka punom balansu. Snažna crvena/narandžasta/žuta trijada oskočne daske entiteta u centar zelene zrake. To je opet osnovna zraka, a ne i primarna zraka. To je resurs za spriritualni rad. Kada se zelena zraka aktivira mi vidimo da treća primarna zraka biva sposobna da započne potencijal. To je prva tačna spiritualna zraka i u tome svi prenosi su već integrisani kroz um/tijelo/duh prirode. Plava zraka se nalazi u učenju/predavanju duha u svakom denzitetu gdje um/tijelo kompleksa nadahnuo je sve, komunicaju sa drugim ovog entiteta postojanja. Indigo zraka, misaono jaka, je ona zraka koja radi samo sa stručnjacima, kao što biste ih vi nazvali. To je kapija ka inteligentnoj beskonačnosti kroz koju dolazi inteligentna energija. To je centar energije koji radi na tim učenjima koja se smatraju unutrašnjim, skrivenim i tajanstvenim, za ovu zraku je to što je beskonačna u njenim mogućnostima. Kao što ste vi svjesni, oni koji iscjeljuju, predaju, i rade za kreatora u bilo kojem smislu koji može biti viđen kao obojen i obje ozračene i balansirane kroz one aktivnosti koje su indigo zrake. Kao što ste primijetili, violetna zraka je nepromjenjljiva i ne uklapa se u diskusiju funkcionisanja zraka motivacije i u tome je njen cilj, opis, identitet, istinita vibracija nekog entiteta.

Ispitivač: U radu da rasčistimo malo želio bih da vas pitam ovo pitanje: ako imamo visoko polarizovan entitet koji je polarizovan kroz službu drugima i visoko polarizovani entitet koji je polarizovan kroz službu samom sebi, koja bi bila razlika u crvenoj zraci ova dva entiteta?

Ra: Ja sam Ra. To će biti poslednje puno pitanje tokom ovog rada. Ne postoji razlika u jednako snažnim polarizovanim pozitivnim i negativnim entitetima u pogledu crvene zrake.

Ispitivač: Da li je to takođe tačno i za druge zrake?

Ra: Ja sam Ra. Odgovorićemo tačno. Vi možete pitati dalje tokom budućeg rada. Negativna zraka primjera i crvena/narandžasta/žuta koje se kreću direktno ka plavoj, koja onda biva korištena samo u smislu inteligentne beskonačnosti. U pozitivno orjentisanim entitetima konfiguracija je jednaka, kristalno čista, i opisana od sedam zraka. Da li postoje neka kratka pitanja prije nego što napustim instrument?

Ispitivač: Želio bih samo da pitam ako postoji nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim i da napravimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Vi ste veoma savjesni. Sve je dobro. Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zato, ujedinite se u moći i miru jedinog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Šta je ADONAI
PostPostano: pet maj 25, 2007 4:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
________________________________________
Vjerovatno su se mnogi , kao i ja sam često upitali šta znači pozdrav “ADONAI” na kraju svake seanse u Ra materijalu. Pronašao sam nešto i nije suvišno zapamtiti;


Srdačan pozdrav! U Psalmu 83:18 (u nekim prevodima to je stih 19 jer naslov psalma nosi broj 1) i 2. Mojsijevoj (Izlasku) 3:15 upotrebljeno je Božje ime YHWH. Jevrejima 17:26 ne postoji, možda ste mislili na Jeremiju 17:26 gde se takođe koristi ime YHWH. YHWH je najčešće Božje ime u Starom zavetu, pominje se oko 5500 puta samo za sebe i oko 1000 puta u složenicama. YHWH znači "Onaj koji jeste", "Onaj koji uvek postoji", "Onaj koji čini da postoji". To ime označava Boga Stvoritelja.

Tačan izgovor tog svetog Imena je nepoznat. Naime, izvorni jevrejski tekst Starog zaveta sadrži samo suglasnike, ne i samoglasnike. A u želji da spreče kršenje 3. Božje zapovesti, Jevreji nikad nisu izgovarali to ime, pa čak ni prilikom čitanja Starog zaveta: kada bi naišli na ime YHWH, umesto njega bi pročitali "Adonai" ("Gospod", "Gospodar"). Tako je vremenom tačan izgovor tog imena zaboravljen.

Nekoliko vekova posle Hrista, grupa jevrejskih teologa, tzv. Masoreti, napravili su prepis Starog zaveta sa ubačenim samoglasnicima. Ne znajući tačan izgovor imena YHWH, ubacili su u tu reč samoglasnike iz reči "Adonai", sa idejom da podsete jevrejske čitaoce da umesto YHWH treba čitati "Adonai". Na taj način nastala je reč "Yehowah". Međutim, hrišćani su, verovatno ne znajući za taj jevrejski običaj, na osnovu te reči iz masoretskog teksta počeli ime YHWH da izgovaraju "Jehova". Dakle, izgovor "Jehova" ne potiče iz izvornog jezika već je nastao veštački, tako da skoro sigurno nije tačan. Stručnjaci za jezik pretpostavljaju da bi tačan zapis imena YHWH sa samoglasnicima mogao da bude "Yahweh", što se izgovara "Jahve".

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: poruka
PostPostano: sub maj 26, 2007 6:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
Arja. Zamolio bih te da nastaviš prevod od 51. seanse, a to je početak III knjige Ra materijala. Ja ću ovih 11 seansi brzo završiti i prešao bih na prevođenje "testamenta" koji sadrži II dijela i ceneling sa reptoidima. Smatram da moramo bliže upoznati i one koji su nas uzgajali u ovom rasadniku zvanom zemlja kao hranu. Na kraju krajeva i oni su dio stvoritelja, ujedno i dio lekcije u 3. D kroz koju moramo svi proći.
Uvijek je bilo dobro upoznati i drugu stranu pa bila ona i OPS. Možda će nam to znanje jednog dana u bliskoj budućnosti zatrebati.
Hoće sigurno !
Arja. Hvala ti unapred. lijep pozdrav.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 28, 2007 6:17 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Zamolio bih te da nastaviš prevod od 51. seanse, a to je početak III knjige Ra materijala. Ja ću ovih 11 seansi brzo završiti i prešao bih na prevođenje "testamenta" koji sadrži II dijela i ceneling sa reptoidima. Smatram da moramo bliže upoznati i one koji su nas uzgajali u ovom rasadniku zvanom zemlja kao hranu.


@joschua!
Nisam bila tu par dana, pa tek sada odgovor: dobar plan i hvala na ukljucivanju.
Preuzimam III knjigu, a ti nastavi sa novim materijalom.

Mislim da je vreme da vratim svoj avatar :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 40.dio
PostPostano: pon maj 28, 2007 4:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 40
18.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Mislio sam da ću ja dati izjavu i pustiti vas da ispravite. Pokušavan da napravim jednostavan model jednog dijela univerzuma u kojem smo se i mi našli. Počinjući sa sub-Logosom, našim Suncem, mi smo lučili bijelu svjetlost iz njega koja se sastoji od niza frekvencija od crvene i violetne. Ja pretpostavljam da ta bijela svjetlost onda nastavlja iskustva kroz sve denzitet i kako idemo u osmi denzitet mi idemo u crnu rupu koja postaje, na drugoj strani, drugačiji Logos ili Sunce i počinje drugačiju oktavu iskustva. Možete li komentarisati ovaj dio moje izjave?

Ra: Ja sam Ra. Mi možemo komentarisati ovu izjavu do određenog sebe. Koncept bijele svjetlosti sub-Logosa počinje prizmatičnim odvajanjem i kasnije, u konačnom poglavlju, biva apsorbovana opet što je u osnovi tačno. U svakom slučaju, to su sub naslovi koji su u to uključeni što je više nego sebmatično. Bijala svjetlost koja luči i oblikuje jasan sub-Logos ima svoj začetak koji može biti metafizički viđen kao tama. Svjetlost dolazi u tu tamu i transfiguriše je, izazivajući haos da se organizuje i postane reflektivna ili ozračena. To su dimenzije koje dolaze u biće. Suprotno, crnina crne rupe, metefizički govoreći, da je koncetracija biljele svjetlosti vila sistematični apsorbovana opet u jednog kreatora. Konačno, ta absorcija u jednog kreatora nastavlja se sve do beskonačnosti kreacije koja je pokušala suficitom spiritualne mase u redu da sve oformi još jednom oko velikog centralnog Sunca. Ako želite možete tako zamisliti, intilegente beskonačnosti probuđenog potencijala slobodnom voljom. Ta tranzicija oktave je proces koji je u biti viđen kao ulazak u bezvremenost nezamislive prirode. Pokušaj da se to mjeri vašim vremenom bi bio beskoristan. Zato, koncept kretanja kroz crnu rupu ultimatno spiritualno gravitira dobro i dolazi odmah do sledeće oktave promašujući supkoncept ili obojenost dijelova procesa koje su bezvremene.

Ispitivač: Naši astronomi su primijetili da je svjetlost iz spiralnih galaksija odprilike sedamdeset puta manja nego što bi trebala biti, uzimajući u obzir izračunatu masu galaksije. Pitao sam se ako je to bio rast spiritualne mase u galaksiji koju mi zovemo bijela patuljasta zvijezda.

Ra: Ja sam Ra. To je u osnovi tačno i to je dio puta ili procesa kreacionog ciklusa.

Ispitivač: Hvala vam. Takođe sam se pitao ako prvi denzitet odgovara nekakvoj crvenoj boji, drugi narandžastoj, treći žutoj i tako dalje kroz denzitete koji odgovaraju određenim bojama možda je tako zato što osnovne vibracije koje formiraju foton, a zatim formiraju jezgro svih atomskih dijelova koji imaju veze sa bojom u denzitetu i s tim da vibracija odstupa za drugi, treći, i četvrti denzitet odgovarajući za rast u vibraciji boja. Da li je nešto od ovoga tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je i više tačno nego što ste vi tvrdili. Kao prvo, vi ste u pravu o poziciji kvantoma, ako tako želite, kao priroda svakog denziteta i daljih ispravki u pretpostavci da ta kvanta može biti viđena kao vibratorna priroda odgovaranja boji kao što biste vi shvatili tu riječ. U svakom slučaju, takođe je tačno, kao što ste sumnjali ali niste pitali, da li svaki denzitet metafizička karakteristika kompleksa svoje zrake. Tako u prvom denzitetu je osnova za sve ono što će doći. U drugom denzitetu narandžasta zraka je kretanje i rast individualnog, ta se zraka napreže kroz žutu zraku samo-savjsnosti manifestacije društvene prirode kao i individualno; treći denzitet je ekvivalent, i tako dalje svaki denzitet počinje primarno svojom zrakom i privlačnošću pratećih zraka vučeći ih naprijed u evoluciju i u neko rastojanje boja ili sjenu glavne boje tog denziteta.

Ispitivač: Onda tjelesna energija centra za neku individuu, pod pretpostavkom da individua evoilira u pravoj liniji iz prvog kroz osmi denzitet, da li će onda biti aktivirana kao cjelina i najveći intenzitet do kraja u svom iskustvu u svakom denzitetu.

Ra: Ja sam Ra. Hipotetički govoreći, to je tačno. U svakom slučaju, puno aktiviranje bića je rijetko. Mnoge emfaze vode do harmonije i balansa individualaca. Neophodno je za gradaciju preko denziteta da za primarnu energiju centra bude funkicionalan u takvom smislu kao da komunicira sa inteligentnom beskonačnošću i da cijeni i da opstane u toj svjetlosti u svoj toj čistoti. U svakom slučaju, za puno aktiviranje svakog centra energije je savlađivanje nekolicine. Za svaki centar postoji različita brzina rotacije ili aktiviranja. Za važno posmatranje da bi bilo načinjeno jedno, svi neophodni centri se aktiviraju do minimalne neophodnosti stepena, a to je da imaju harmoniju i balans među onim energetskim centrima.

Ispitivač: Hvala vam. Uzimajući kao primjer tranziciju između drugog i trećeg denziteta, kada se ta tranzicija dešava, i da li frekvencija vibracije koja formira foton (jezgro svih čestica denziteta), raste iz frekvencije odgovaranja drugom denzitetu ili narandžaste boje frekvenciji koju mi mjerimo ili računamo kao žutu boju? Ono što ja želim da dobijem je da li sve vibracije koje formiraju denzitet, osnovne vibracije fotona, rastu u kvantnu pojavu preko relativnog kratkog perioda vremena?

Ra: Ja sam Ra. Onda vidite unutar svakog denziteta postepeno podizanje vibratornog nivoa.

Ispitivač: To je pretpostavka. Da li će frekvencija ići iz drugog ka trećem rastući iz srednje narandžaste ili prosječne narandžaste frekvencije do srednje ili prosječne žute frekvencije?

Ra: Ja sam Ra. To pitanje je neodređeno. Ali ćemo mi pokušati da budemo od pomoći. U svakom sluačju, frekvencija koja je osnova svakog denziteta je ono što bi moglo biti nazvano kao prava ili istinita boja. Ovaj termin je nemoguće definisati dajući vašem sistemu osjetljivosti i naučna mjerenja, za boje koje imaju vibratorne karakteristike obje u prostoru/vremenu i u vremenu/prostoru. Prava ili istinita je boja onda prepuštena i zarobljena dugom različitih vibratornih nivoa u granicama onog denziteta i privlačnosti vibracije sledeće istinite boje denziteta.

Ispitivač: Koliko je dugo trajala tranzicija iz drugog u treći denzitet? Generaciju i po vjerujem da ste rekli. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno, vremenom mjerenim u vašim godinama počinje odprilike 1,350 godina.

Ispitivač: Onda koje bi bilo vrijeme tranzicije na ovom planetu iz trećeg do četvrtog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. To je teško procijeniti zbog neobičnih anomalija ove tranzicije. Postoji u ovom prostoru/vremenu, spona koja je inkarnisana i koja je počela četvrti denzitet rada. U svakom slučaju, treći denzitet podneblja planetarne savjesnosti usporava proces. U ovoj određenoj sponi mogućnost/vjerovatnoća vrijednosti indicira negdje izmešu 100 i 700 vaših godina kao tranzicioni period. To ne može biti tačno tokom nestalnosti vaših ljudi u ovom prostoru/vremenu.

Ispitivač: Da li je vibracija fotona već narasla u frekvenciji?

Ra: Ja sam Ra. To je ovaj uticaj koji je počeo da izaziva misli da postanu stvarni. Kao primjer vi možete posmatrati misli ljutnje kako postaju one ćelije fizičkog tjelesnog kompleksa koje prevazileze kontrolu i prelaze u ono što vi zovete rak.

Ispitivač: Ja pretpostavljam da taj vibratorni rast počinje otprilike prije dvadeset do trideset godina. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Prve žrtve ovoga su bile otprilike prije 45 vaših godina, energija vibrira intenzivnije kroz 40 godina perioda prethodnog konačnog kretanja vibratorne vrijednosti, možemo reći, kroz kvantni skok, kako biste vi to nazvali.

Ispitivač: Počinjući onda, prije 45 godina, i uzimajući čitav rast vibracija koje smo željeli iskusiti u tom denzitetu promjene, otprilike u kojem procentu kroz ovaj rast u vibracionoj promjeni smo mi sada?

Ra: Ja sam Ra. Vibratorna priroda vašeg okruženja je istinita boja, zelena. To se u ovo vrijeme teško prevazilazi sa narandžastom zrakom u planetarnu savjesnost. U svakom slučaju priroda kvanta je takva da kretanje preko granice je ono što je diskretna zamjena vibratornog nivoa.

Ispitivač: Vi ste spomenuli da misli ljutnje ili srdžbe sada izazivaju rak. Možete li proširiti na ovaj mehanizam i njegovo ponašanje katalizatora ili njegovu potpunu svrhu?

Ra: Ja sam Ra. Četvrti denzitet je jedan od objelodanjenih informacija. JA nije skriveno od sebe ili drugog – ja. Nebalansi ili iskrivljenja koja su razarajuće prirode, pokazuju, zato, u više očiglednom smislu, kolo uma/tijela/duha kompleksa ta ponašanja kao resurse učenja za samootkrivanje. Te bolesti kao što je rak su odgovarajuće i veoma podložne samoiscjeljenju jednom kada mehanizam razornih uticaja bude shvaćen od strana individualca.

Ispitivač: Vi onda govorite da je rak lako izlječiv mentalnim iscjeljenjem i da je dobro učenje sredstvo jer se lako iscjeljuje mentalno jednom kada entiteti oproste drugim – sebi i onima na koga je ljut rak će nestati. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično tačno. Drugi dijelovi iscjeljenja koji imaju veze sa opraštanjem samom sebi i veliku namjeru poštovanja za samog sebe. To može komercijalno biti izraženo brigom o važnosti ishrane. To je djelimično frekvencionalni dio iscjeljenja i procesa opraštanja. Vaša osnovna premisa je tačna.

Ispitivač: U našoj brizi o ishrani koja bi bila hrana koja bi trebala biti uključena i koja bi hrana trebala biti isključena u opštem smislu za veliku brigu o našem tjelesnom kompleksu?

Ra: Ja sam Ra. Kao prvo, mi ćemo podcrtati i podvući da se ova informacija ne shvati doslovce nego kao veza ili kao psihološko guranje za um, tijelo i duh. To je briga i poštovanje za samog sebe koja je prava stvar i od velike važnosti. U ovoj svjetlosti mi možemo ponoviti osnovne informacije date za ishranu ovog instrumenta. Povrće, voće, žitarice, i do stepena neophodnosi za individualni metabolizam, životinjski produkti. To su one supstance koje pokazuju poštovanja prema samom sebi. U dodavanju, iako to nije bilo spomenuto za ovaj instrument nije neophodno pročišćavanje, oni entiteti u potrebi za pročišćenje sebe od toksina misaone forme ili emocionalnog kompleksa trebaju dobro da brinu i prate program pažljivog jedenja tokom destruktivnih misonih formi koji su bili pročišćeni analogno sa kupljenim produktima odstrnjivanja fizičkog kola ekscesnih materijala. Opet možete vrijednost, ne samo tjelesnog komplkeksa nego kao i korištenje spone ili veze između uma i duha. To su samo rivali sebe ka samom sebi.

Ispitivač: Hvala vam. Veoma važan koncept. Da li činjenica da osnovna vibracija koju mi iskusimo sada je zelena istinita boja ili četvrti denzitet obračuna za činjenicu da postoje mnogi mentalni efekti na materijalnim objektima koji su sada posmatrani po prvi put u masi činjenica kao što je savijanje metala pomoću uma?
Ra: Ja sam Ra. To će biti poslednje pitanje u toku ovog rada. To nije samo tačno nego vam i mi sugerišemo da uzmete taj koncept za dalje i da razumijete veliki broj entiteta sa takozvanim mentalnim oboljenjima ljudi tokom efekta zelene zrake istinite boje na metalne konfiguracije onih koji su bili nespremni mentalno da se suoče sa samim sobom po prvi put. Imate li neka kratka pitanja prije nego što zatvorimo?

Ispitivač: Samo dva. Uz poštovanje prema onome što ste upravo rekli, da li bi onda ljudi bili inkarnisani ovdje po starosti vibracije koja inkarniše u stazi službe samom sebi, bili oni koji bi imali ekstremne mentalne poteškoće sa zelenom zrakom vibracije?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno. To su prije brojevi koji su omeli sami sebe i propali u pripremi za tu tranziciju i koji su pomalo suviše skeptični u svome uticaju kojim mogu biti pogođeni.

Ispitivač: Hvala vam. Postoji li nešto što možemo raditi da učinimo instrument udobnimo ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Ovaj instrument je dobro. Vi ste savjesni. Prečišćavanje izaziva kod ovog instrumenta veću udobnost u iskrivljenju toplote tjelesnog kompleksa. Ja sam Ra. Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, i zatim ujedinite se u moći jedinog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 40. dio
PostPostano: uto maj 29, 2007 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 41
20.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Imam jedno logističko pitanje sa kojim možemo početi. Znam da je pomalo glupo pitanje, ali ja ga moram pitati da se uvjerim. Postoji mogućnost da ćemo mi morati da se preselimo sa ove lokacije. Da li će to imati bilo kakav uticaj sa našim kontaktom sa vama?

Ra: Ja sam Ra. To nije glupo pitanje. Lokacija je beznačajna, i mi nismo zbog nje u kreaciji? U svakom slučaju, mjesto rada bi svakako trebalo biti pažljivo uređeno od vaše strane da bude na odgavarajućem vibratornom nivou ili bi trebali sugerisati pročišćavanje prostora koje će biti posvećeno i namijenjeno meditaciji prije inicijalnog rada. To može poremetiti čitavu sličnost hora kao dovitljivost ili strpljenje površine koju vi možete vidjeti kao neprilično uređenu stvar.

Ispitivač: Ja sam upoznat sa Ritualom Nestajanja Manjeg Pentagrama. Pitao sam se da li bi taj Ritual bio od koristi u priremanju mjesta za ovakav tip rada?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: U pokušaju da izgradim razumijevanje od početka, vi možete reći, počinjući sa beskonačnom beskonačnošću i dobijajući naše sadašnje stanje postojanja. Mislim da bi se trebalo vratiti unazad i istražiti naše Sunce pošto je sub-Logos taj koji kreira sve što mi iskusimo u ovom određenom planetarnom sistemu. Hoćete li mi dati opis našeg Sunca?

Ra: Ja sam Ra. To je pitanje na koje nije lako odgovoriti na vašem jeziku, za Sunce postoje različititi aspekti u relaciji do inteligentne beskonačnosti, do inteligentne energije i do svakog denziteta svake planete, kako vi zovete te sfere. Osim toga, te razlike produžene u metafizičko ili vrijeme/prostorni dio vaše kreacije. U vezi sa inteligentnom beskonačnošću, sunčevo tijelo je, jednako sa svim dijelovima beskonačne kreacije, dio od te beskonačnosti. U vezi sa potencijalno inteligentnom beskonačnošću koja koristi inteligentnu energiju, je izdanak, možemo reći, od Logosa za mnogo veći broj sub-Logoa. Ta veza je hijerarhijska u tome da sub-Logos koristi inteligentnu energiju u smislu pomijeranja naprijed do Logosa i koristi njegovu slobodnu volju da ko-kreira, možemo reći, punu nijansu vaših denziteta onakvu kakvu ih vi iskusite. U vezi sa denzitetima, sunčevo tijelo može fizički, kao što biste vi to rekli, biti viđeno kao veliko tijelo gasovnih elemenata nadolazećeg procesa fuzije i radioaktivne vrućine i svjetlosti. Metafizički, Sunce ostvaruje značenje do četvtog kroz sedmi denzitet saglasnom sa rastom mogućnosti entiteta u tim denzitetima da shvate životnu kreaciju i ko-entitete ili drugog – sebe, prirode ovog sunčanog tijela. Tako od šestog denziteta Sunce može biti posjećeno i naseljeno od strane onih koji prebivaju u vremenu – prostoru i mogu ček biti djelimično kreirani od trenutka do trenutka procesom šestog denziteta entiteta u njihovoj evoluciji.

Ispitivač: U vašoj poslednjoj izjavi da li ste mislili da šesti denzitet entiteta zaista kreira manifestacije Sunca u svom denzitetu? Možete li objasniti šta ste mislili pod tim.

Ra: Ja sam Ra. U ovom denzitetu neki entiteti koji zavise od reprodukcije njihova fuzija može izabrati da izvede taj djelić iskustva kao dio začetka sunčevog tijela. To vam može izgledati kao djelić svjetlosti koji vi primate kao izdanak generativne ekspresije šestog denziteta ljubavi.

Ispitivač: Onda, možete li reći da šesti denzitet entiteta koristi taj mehanizam da bude više blizu ko-kreatorima sa beskonačnim kreatorom?

Ra: Ja sam Ra. To je precizno tačno, što će se pokazati u kasnijim djelićima šestog denziteta dosezanja iskustva kroz kapiju denziteta.

Ispitivač: Hvala vam. Ono što želim sada da uradim je da istražim kako je prvi denzitet osnovan, šta se deslio i kako su centri energije prvi osnovani u ljudima. Da li ima smisla pitati vas to ako Sunce samo ima denzitet, ili su to svi denziteti?

Ra: Ja sam Ra. Sub-Logos je čitava oktav i nije taj entitet koji iskustvuje učenje/predavanje entiteta kao što ste vi sami.

Ispitivač: Ja ću napraviti izjavu onoga što sam razumio i zamoliti da me ispravite. Kako sam intiuitivno razumio prvi denzitet je osnovan od strane centra energije kao što je vrtlog. Taj vrtlog je onda izazvao okretanje kretanja koje sam spomenuo prije vibracije koja je svjetlo i koja onda počinje da se kondezuje u materijale prvog denziteta. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno u onoj mjeri dokle vaš razum doseže. U svakom slučaju, dobro je istaknuti da Logos ima plan svih denziteta oktave u potencijalnoj potpunosti prije ulaska prostor/vrijeme nastavka u prvom denzitetu. Tako centri energije postoje i prije nego što se manifestuju.

Ispitivač: Onda koje je najednostavnije biće koje se manifestovalo. Ja pretpostavljam da bi to moglo biti samo ćelija ili nešto slično tome. Kako to funkcioniše uz poštovanje centrima energije?

Ra: Ja sam Ra. Najjednostavnije manifestovano biće je svjetlost ili kako je vi već zovete foton. U vezi sa centrima energije može biti viđen kao centar ili osnova svih artikuliranih energetskih polja.

Ispitivač: Kada je prvi denzitet oformljen imali smo vatru, zrak, zemlju i vodu. Postojale su u neko vrijeme prva kretanja ili individualizacije života u dijelovima savjesti koja je samo-promjenljiva. Možete li opisati proces kreacije toga i koji je tip energije imalo.

Ra: Ja sam Ra. Prvi ili crvene zrake denzit misaono privlačan kroz rast, nije odgovarajuća vibracija za ono stanje pogodno za ono što biste vi nazvali iskra svjesnosti. Kako se vibratorna energija kreće iz crvene prema narandžastoj vibratorno okruženje je takvo da stimuliše one hemijske supstance koje će kasnije biti inertne da se kombinuju u takvom obliku da ljubav i svjetlust počinju funkciju rasta. Zabrinjavajuća pretpostavka koju ste vi ranije iznijeli o samo-ćelijskim entitetima kao što je polimofus dinafligalete. Mehanizam je jedan od privlačnosti nadolazeće ćelije spiralnog svjetla. Nije ništa slučajno u vezi ovoga ili bilo kojeg dijela evolucije.

Ispitivač: Kao što se ja sjećam, polimofus dinaflagalate ima radije gvožđe nego kopiranu osnovnu ćeliju. Možete li komentarisati to?

Ra: Ja sam Ra. Ta informacije nije centralna. Osnova bilo kojeg metabolizma, možemo reći, je ono što može biti nađeno u hemijskim supstancama susjeda od njegovog porijekla.

Ispitivač: Komentarisao sam ovo zato što ima kretanje našeg životinjskog života sa kopiranom osnovnom ćelijom i ima gvožđe osnovne ćelije planeta životnog indiciranja i tranzicije iz mogućih biljaka do životinjskog života. Da li griješimo? Moje sjećanje je pomalo maglovito o ovome.

Ra: Ja sam Ra. Nije da ste vi netačni ali ni jedan zaključak nebi trebao biti nacrtan od takvih informacija. Postoji nekoliko različitih tipova baza za savjesne entitete i ne samo na ovoj planetarnoj sferi nego u mnogo većem produžetku u osnovnom obliku na planetaranim sferama drugih Sub-Logoa. Hemijsko kolo je ono što najčešće najviše najkonvencionalnijeg doma savjesti. Funkcionisanje savjesti je tačka interesovanje češće nego hemijska pokrivenost fizičkog kola. Mi smo posmatrali one koje vi zovete naučnicima koji su zbunjeni nad drugačijim razlikama i mogućnošću unutrašnje veze različitih pozornica, tip i stanja životnog oblika. To nije plodan materijal kao što je ono što je izvor kretanja vašeg Sub-Logosa.

Ispitivač: Nisam želio da trošim vrijeme sa tim pitanjem ali jednostavno se desilo da ste vi spomenuli tu određenu samu ćeliju. Da li ti polumofus dinaflagalate imaju narandžastu energiju centra.

Ra: Ja sam Ra. To je tačno

Ispitivač: Da li je ovaj centar energije, onda, na veoma maloj skali relacije povezan sa narandžastim centrom energije u čovjeku?

Ra: Ja sam Ra. Istinita boja je i dalje ista. U svakom slučaju, savjsnost drugog denziteta začetka je primitivna i korišćenje narandžaste zrake je ograničeno u izražavanju samog sebe što može biti viđeno kao kretanje i preživljavanje. U trećem denzitetu, u ovo vrijeme, ona pripijanja prema narandžastoj zraci imaju mnogo kompleksniji sistem distorzije (iskriljenja) kroz koju je narandžasta zraka manifestovana. To je pomalo komplikovano. Mi ćemo nastojati da to pojednostavimo. Odgovarajuća prava boja za treći denzitet je, kao što ste pretpostavili žuta. U svakom slučaju, uticaj prave boje, zelene, ponašanjem prema žutoj zraci entiteta izaziva mnoge entitete da se okrenu prema uvjerenju samog sebe radije nego da istupaju naprijed u uvjerenje drugog - sebe ili zelene zrake. To ne mora biti viđeno kao negativno polarizovana priroda, jer negativno polarizovani entitet radi veoma intezivno sa najdubljom manifestacijom žute zrake grupe energija, naročito manipulacijom drugog – sebe za službu samom sebi. To poništavanje narandžaste zrake, možemo dodati da ih je mnogo na vašem planetu u ovo vrijeme, su oni koji osjećaju vibracije prave zelene boje i, zato, odgovaraju odbacivanjem ustavnih i društvenih aktivnosti kao i još jedno traganje za samim sobom. U svakom slučaju, nerazvijajući odgovarajuću žutu zraku tako da njen balans lične vibratorne procjene entiteta, entitet se onda suočava sa zadatkom dalje aktivacije i balansiranja samog sebe u relaciji sa samim sobom, to su manifestacije narandžaste zrake u ovom prostoru/vremenu spone. Ta istinita narandžasta boja je ono što je bez ikakve promjene. Međutim, manifestacije ove ili neke druge zrake mogu biti viđene kao najrazličitija podložnosti na vibratornom nivou i balansu uma/tijela ili um/tijela/duh Kompleksa koji izražavaju te energije.

Ispitivač: Možete li mi reći najednostavniji i prvi entitet koji je imao obje narandžastu i žutu zraku energetskog centra.

Ra: Ja sam Ra. Na vašoj planetarnoj sferi oni koji imaju prvu žutu zraku iskustva su oni od životinjske i biljne prirode koji su našli neophodnost za reprodukciju biseksualnom tehnikom ili onih koji su našli neophodnim da zavise na neki način od drugih iz svoje vrste zbog preživljavanja i rasta.

Ispitivač: Onda koji bi entitet bio najednostavniji kada bi imao crvenu, narandžastu, žutu, i zelenu zraku aktivacije?

Ra: Ja sam Ra. Ova informacije je bila pokrivena u prošloj seansi. Da bi možda pojednostavili vaše pitanje svaki centar može biti viđen kao aktiviranje potencijala u trećem denzitetu. Kasniji drugi denzit entiteta ima sposobnost, ako efikasno koristi svoje iskustvo, vibriranje i aktiviranje zelene zrake centra energije. Treći denzitet postoji, imajući potencijal za potpunu samo – budnost, ima potencijal sa minimalnom aktivacijom svih centara energije. Četvrti, peti, i šesti denziteti su oni koji prečišćavaju više centre energije. Sedmi denzitet je denzitet potpunosti i okretanja kroz bezvremenost i vječnost.

Ispitivač: Onda da li bi neke životinje u drugom denzitetu imale sve od centara energije na neki način u svom postanku ali još neaktivirane?

Ra: Ja sam Ra. To je precizno tačno.

Ispitivač: Onda životinje u drugom denzitetu su suzdržane od svjetlosti kao i od drugih svih stvari. Ono što pokušavam da dobijem je veza između svjetlosti koju su različita tijela životinja kreirala i vezu onih centara energije koji su aktivni i onih koji nisu aktivni i kako je sve to povezano sa Logosom. To je teško pitanje da se pita. Možete li mi dati neku vrstu odgovora?

Ra: Ja sam Ra. Odgovor je da se redirektuje vaš misaoni proces iz nekog mehaničkog pogleda evolucije. Volja Logosa pozitivira potencijale dostupnosti prema evolutiranom entietu. Volja entiteta kako se uključuju je samo mjerenje procjene i otpornosti na aktivaciju i balansiranje različitih centara energije.

Ispitivač: Hvala vam. U seansi od prije dva dana vi ste spomenuli različitosti brzine rotacije ili aktivaciju centra energije. Šta ste mislili pod tim?

Ra: Ja sam Ra. Svaki centar energije ima prostran niz rotacionalne brzine ili kako biste vi to rekli mnogo jednostavnije u vezi sa bojom, briljantima. Što snažniju volju entitet koncentriše i prečišćava ili oslobađa svaki centar energije, što je više rotacionalno aktivan svaki centar energije će biti i više briljantan Nije neophodno za centre energije da budu aktivni u redu u slučaju samo – budnosti entiteta. Zato entiteti mogu imati ekstremno briljante centre energije dok su djelimično nebalansirani u svojoj violetnoj zraci aspekta tokom manjka pažnje do potpunog iskustva entiteta. Njihov ključ do balansa može biti vidjen kao nestudiozan, spontan, i iskren odgovor entiteta kroz iskustva, zato koristi iskustva do najvišeg stepena, a zatim obraćajući se balansiranim vježbama i primajući odgovarajući stav za većinu pročišćenih spektara centara energetske manifestacije u violetnoj zraci. I zato briljatna ili rotancionalna brzina energije nije razmatrana preko aspekta balansiranja ili violetne zrake manifestacije bilo kojeg entieta u pogledu žetvenosti; za one entitete koji su nebalansirani. To se odnosi naročito na nešto kao što su primarne zrake, koje neće biti u mogućnosti da podržavaju uticaje ljubavi i svjetlosti inteligentene beskonačnosti do produžetka potrebe za žetvu.

Ispitivač: Možete li mi reći razliku između prostor/vrijeme i vrijeme /prostor?

Ra: Ja sam Ra. Koristeći vaše riječi, razlika je u tome između vidljivog i nevidljivog ili fizičkog i metafizičkog. Koristeći matematičke termine, kao one kojeg vi zovete Larson, razlika je ta između s/t i t/s .

Ispitivač: Vi ste spomenuli u prošloj seansi koncept otpornosti za premještanje neželjenih misaonih formi. Možete li proširiti taj proces i objasniti malo više kako sve to funkcioniše?

Ra: Ja sam Ra. To kao sve druge tehnike iscjeljenja, moraju biti korištene od strane savjesnih bića; to su, bića savjesna da obuzetost ekscesima i neželjenim materijalima iz tjelesnog kompleksa su analogija za obuzetost uma ili duha ekscesa ili neželjenih materijala. Tako jedna disciplina ili skladište neželjenih dijelova kao neodgovarajućih tijela samog sebe koji je uzet od stabla uma provlačeći kroz tijelo sub-savjesni nivo gdje je veza uspostavljena i tijelo, um, i duh, su onda ujedinjeni, izražavanjem skloništa ekcesa ili neželjenog duhovnog ili mentalnog materijala kao dijela entiteta. Svi onda padaju pa i entiteti, jer ako želite razumijevanje. ili ako želite i zahvalnost prirode prema odbačenim materijalima kao djela većeg sebe, bez obzira, kroz akcije volje prečišćavanja i uglađenosti uma/tijela/duh kompleksa donoseći u manifestaciju željeni umni kompleks ili duhovni kompleks stava.

Ispitivač: Da li će onda ovo biti kao reprogramiranje katalizatora savjesti? Na primjer, za neke entitete katalizator je programiran od strane boljeg – ja da kreira iskustvo tako da se entitet može opustiti iz neželjene baze. Da li će to biti analogno onda entitetskom savjesnom programiranju tog opuštanja i koristeći otpornost kao metodu komunikacije sa samim sobom?

Ra: Ja sam Ra. To nije samo tačno nego može biti uzeto mnogo ozbiljnije. Ja, ako je savjest prema veličini dovoljno produžena od rada tog katalizatora i tehnike programiranja, mogu proći koncetraciju volje i sposobnost vjere samo izazivajući reprogramiranje bez analogije postojanosti, hrana, ili druge analogije kompleksa discipline.

Ispitivač: Ja imam knjigu, INICIJACIJA (posvećivanje), u kojoj žena opisuje inicijaciju. Da li ste upoznati sa kontestom ove knjige?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Skenirali smo vaš um.

Ispitivač: Ja sam pročitao samo dio nje, ali sam se pitao ako je učenje u knjizi uz poštovanje prema balansiranju, gdje je Ra učenje?

Ra: Ja sam Ra. To je u osnovi tačno sa distorzijama (iskrivljenjem) koje može biti viđeno kada se ovaj materijal uporedimo sa materijalom koji smo vam mi nudili.

Ispitivač: Zašto se crvena, žuta, i plava energija centra zove primarnim centrima? Mislim da sam iz prošlog materijala shvatio to, ali postoje i tu neka iznalaženja tih primarnih boja unazad do inteligentne beskonačnosti i osvrt na to više je dalekovidan nego ono što ste vi nama dali?

Ra: Ja sam Ra. Mi nemožemo reći šta može izgledati dalekovido nekom entitetu. Crvena, žuta i plava zraka su primarne zbog svog značaja aktivnosti primarne prirode. Crvena zraka je osnova; narandžasta zraka se kreće kroz žutu zraku koja je zraka samo – budnosti i interakcije. Zelena zraka je kretanje kroz različita iskustva energije i razmjena koje imaju ove veze sa suosjećanjem i svom opraštajućom ljubavi prema primarnoj plavnoj zraci koja je prva zraka radijacije samo-bezobzirnosti bilo koje akcije koja dolazi od drugih. Zelena zraka entiteta je zaražena u lice blokade od drugih – sebe. Plava zraka entiteta je ko-kreator. To može jednostavno možda biti ostatak nekih prošlih aktivnosti, ali ako razmotrite funkciju Logosa kao predstavnika beskonačnog kreatora u efektirajućem znanju od kreatora prema kreatoru vi možete možda vidjeti korake pomoću kojih ovo može biti postignuto.

Ispitivač: Možemo li pitati za jedno puno pitanje prije nego što napustimo ovaj rad? To može biti predugačko pitanje za ovaj rad, ali ću vas pitati ako je predugo možemo ga nastaviti i kasnije. Možete li mi reći o razvoju društvenog memorijalnog kompleksa Ra, od njegovog prvog začetka i koje katalizatore je koristio da dođe tamo gdje je sada u aktivaciji zraka?

Ra: Ja sam Ra. Pitanje ne zahtijeva dugačak odgovor, za one koji su iskusili vibratorne denzitete na toj planetarnoj sferi koju vu zovete Venerom su bili gdje su povoljnosti u početku bile sposobne da se kreću u harmoniji sa planetarnim vibracijama, i sa harmonijskom gradacijom prema drugom, trećem, i četvrtom i velikom akceloravanom četvrtom denzitetu iskustva. Mi smo proveli mnogo vremena/prostora, ako želite u petom denzitetu balansirajući intenzivno suosjećanje koje smo odnijeli u četvrti denzitet. Gradacija je opet bila harmonijska i naš društveni memorijalni kompleks koji je postao najutvrđenije cimentiran u četvrtom denzitetu podsjeća na veoma snažnu pomoćnu prirodu. Naš šesti denzitet rada je takođe bio ekcelerisan zbog harmonije našeg društvenog memorijalnog kompleksa tako da smo bili u mogućnosti da u početku kao članovi konfederacije da čak i vještije priđemo gradaciji sedmog denziteta. Naša harmonija, u svakom slučaju, je bila tužan izvor naivnosti kao primjer rada sa vašim planetom. Postoji li neko kratko pitanje prije nego što napustimo ovaj entitet?

Ispitivač: Postoji li nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt.

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro. Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 42. dio
PostPostano: sri maj 30, 2007 4:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 42
22.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Ja ću sada da načinim izjavu i zamolim vas da komentarišete na ovaj položaj tačnosti. Pretpostavljam da balansirani entiteti neće biti kolebani bez obzira prolazili kroz pozitivnu ili negativnu emociju u bilo kojoj situaciji koja bi se mogla potvrditi. Podsjećanjem ne-emocionalnog u bilo kojoj situaciji, balansirani entiteti mogu razgovjetno vidjeti u odgovarajućim i potrebnim odgovorima u harmoniji sa Zakonom jednog za svaku situaciju. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačna aplikacija balansiranja o kojoj smo mi već raspravljali. Vježba prvog osjećanja iskustva i onda savjesno otkrivanje njihovih antiteza u granicama postojećeg ima svoje objektivno nemirnu bujicu osjećanja obje pozitivne i negativne dok ostaje nepokoleban mnogo radije nego objektivan koji postaje nepokoleban. To su jednostavni rezultati i trebaju mnogo prakse možemo reći. Katalazitar iskustva radi u redu za učenje/predavanje onih denziteta koji se pojavljuju. Međutim, ako je viđeno u postojećem odgovoru, čak i ako je samo jednostavno posmatran, entitet će i dalje koristiti katalizator za općenje/predavanje. Kraj rezultata je taj da katalizator više nije potreban. Tako da taj denzitet više nije potreban. To nije indiferentnost ili objektivnost nego konačno usklađeno suosjećanje i ljubav koja obuhvata sve vrste ljubavi. To se vidi kao elektizam bez odgovora tokom katalitičkih reakcija. Tako entitet je sposoban da postane ko-kreator iskustvenih pojava. To je istiniti balans.

Ispitivač: Ja ću pokušati da napravim neku analogiju. Ako neka životinja, možemo reći, bik, u trenu vas napada jer ste vi zalutali u njegovu teritoriju, izlazite iz njegove teritorije brzo ali ga ne krivite. Nemate mnogo od nekog emocionalnog odgovora nego drugačiji odgovor koj bi vas mogao oštetiti. Međutim, ako vi naiđete na nekog drugog samog na njegovoj teritoriji i on ponovo napadne, vaš odgovor mogao bi biti veće emocionalne prirode kreirajući fizički tjelesni odgovor. Da li sam u pravu u svojoj pretpostavci da kada odgovarate životinji i drugom – sebi da li je to viđenje oboje kao kreatora i voljeti oboje i razumjeti njihove akcije, jer u napadanju vas kroz akciju njihove slobodne volje onda ste vi balansirali sami sebe u tim erijama? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je u osnovi tačno. U svakom slučaju, balansiran entitet će vidjeti u odigranom napadu nekog drugog – sebe kao uzroka tih akcija koje su, u većini slučajeva, mnogo veće kompleksne prirode nego uzrok napada drugog denziteta bika kao što je bio vaš primjer. Tako će taj balansirani entitet biti otvoren za mnoge veće prilike za službu trećem denzitetu drugom – sebi.

Ispitivač: Da li bi savršeno balansirani entitet osjetio neki emocionalni odgovor, ako bi bio napadnut od strane drugog – sebe?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Odgovor je ljubav.

Ispitivač: U iluziji koju mi sada iskustvujemo teško je nastaviti sa tim odgovorima naročito ako napad rezultira fizičkim bolom, ali ja pretpostavljam da taj odgovor treba biti nastavljen čak i kroz fizičku bol ili gubitak života. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno a i dalje od velike ili principijelne važnosti u razumijevanju, možemo reći principa balansa. Balas nije indiferentan nego mnogo češće posmatrač nije slijep pred nekim osjećanjima odvajanja, nego mnogo češće potpuno prožet sa ljubavlju.

Ispitivač: U prošloj seansi ste dali izjavu koja glasi: „Mi, koji smo Ra, provodimo mnogo, vrijeme/prostor u petom denzitetu balansiranje intezivne suosjećajnosti koju smo osvojili u četvrtom denzitetu“. Možete li proširiti taj koncept uz poštovanje materijalu koji smo upravo raspravljali?

Ra: Ja sam Ra. Četvrti denzitet, kao što smo rekli, obiluje suosjećajnošću. Ta suosjećajnost je nepromišljena kada se gleda kroz oči mudrosti. To je spas trećeg denziteta, ali kreira zbrku u ultimativnom balansu entiteta. Zato smo mi, kao društveno memorijalni kompleks četvrtog denziteta, imali tendenciju kroz suosjećajnost čak i kroz paćeništvo u pomoći prema drugim – sebi. Kada peti denzitet dobije ono što je ostvareno mi smo našli da u ovom vibratornom nivou bujica može biti viđena u efikasnosti takve oslobođene suosjećajnosti. Mi provodimo mnogo vremena/prostora u posmatranju onih puteva kreatora koji prožimaju ljubav sa mudrušću.

Ispitivač: Ja bi želio da pokušam da napravim jednu analogiju za treći denzitet ovog koncepta. Mnogi entiteti ovdje osjećaju veliko suosjećanje za napuštanje fizičkih problema trećeg denziteta drugog – sebe od administrovanja prema njima u mnogim slučajevima, sa hranom ako postoji glad kao tamo gdje se sada nalaze afrički narodi donošenjem lijekova njima ako osjete da postoji potreba da služe njima i medicinski, i postojanjem nesebičnosti u svim tim službama do velikog produžetka. To je kreiralo vibraciju koja je u harmoniji sa zelenom zrakom ili četvrtim denzitetom ali nije balansirana sa razumijevanjem petog denziteta gdje su ti entiteti iskusili katalizatore i mnogo bolju balansiranu administraciju do njihovih potreba koje će im biti omogućene sa neophodnošću učenja da dosegnu stanje budnosti i svjesnosti četvrtog denziteta koje će onda služiti njihovim fizičkim potrebama u ovo vrijeme. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno. U um/tijelo/duh kompleksu koji gladuje, odgovarajući odgovor je u hranjenju tijela. Vi možete ekstrapolirati iz ovoga. U drugu ruku, međutim, vi ste u pravu u vašoj pretpostavci da odgovor zelene zrake nije prečišćen kao onaj koji je bio prožet sa mudrušću. Mudrost omogućava entitetu da cijeni svoj doprinos planetarnoj savjesnosti kao kvalitet svog postojanja bez brige prema aktivnosti ili ponašanju koje očekuje rezultate na vidljivom planu.

Ispitivač: Onda zašto mi imamo problem ekstremnog gladovanja u, generalno, afričkim područjima u ovo vrijeme? Postoje li neki metafizički razlozi za ovo ili je to čista slučajnost?

Ra: Ja sam Ra. Vaša prethodna pretpostavljanja su bila tačna kao i katalitičke akcije tih gladovanja i lošeg zdravlja. Međutim, to je u granicama slobodne volje nekog entiteta da odgovori na te molbe drugih, i da ponudi ako trebaju prehrambene proizvode i supstance kao jedan odgovarajući odgovor u granicama okosnice vašeg učenja/predavanja u ovo vrijeme koje uključuje narastajući smisao ljubavi za službu drugom – sebi.

Ispitivač: Gdje je razlika u terminima energetskih centara aktivacije između osobe koja potiskuje emocionalni odgovor prema emocionalo punoj situaciji i osobe koja je balansirana i, zato, uistinu nepokolebana emocionlno punim situacijama.

Ra: Ja sam Ra. To pitanje nastavlja jednu netačnu pretpostavku. Za uistinu balansiran entitet ni jedna situacija nebi bila emocionalno puna. Sa ovim razumijevanjem, mi možemo reći sledeće: Zadržavanje ili potiskivanje emocija despolarizovani entitet je tako daleko da on onda izabira da ne koristi katalitičke akcije prostora/vremena prisutne u spontanom stavu, to zamagljuje centre energije. Postavljanje, u svakom slučaju, neke polarizacije kroz pozitivnost, ako je uzrok tih potisnuća u razmatranju za drugog – sebe. Entitet koji je radio dovoljno dugo sa katalizatorom je u mogućnosti da osjeti katalizator, ali ne pronalazi potrebu da izrazi akcije koje još nisu balansirane.To se dešava opet bez te polarizacije tokom prozirnosti svog iskustvenog kontinuma. To postepeno izrasta u mogućnost posmatranja jedne reakcije i poznavanje sebe će donijeti vaše samo – ja mnogo bliže istinitom balansu. Strpljenje je zahtijevano i sugerisano, za katalizator koji je inteziviran na vašem planu i njegova korist mora biti cijenjena tokom perioda vašeg neprekidnog učenja/predavanja.

Ispitivač: Kako osoba može znati kada je neko kolebljiv od strane nekih punih situacija ili ako ta osoba suzbija bujicu emocija, ili ako je ona u balansu i zaista nepokolebana?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo već govorili do ove tačke. Zato, ćemo kratko ponoviti to da u balansiranom entitetu ni jedna situacija nije emotivno puna nego je jednostano situacija kao bilo koja druga u kojoj entitet može ali i ne mora pratiti svoju priliku da bude od koristi. Što bliže neki entitet dođe do ovog stava to je bliže taj entitet balansiran. Vi možete primijetiti da to nije naša preporuka da reakcije prema katalizatoru budu potisnute ili savladane ukoliko bi takve reakcije bile kamen spoticanja koje nisu saglasne sa zakonom jednog prema drugom – sebi. Zato je mnogo, mnogo bolje dozvoliti da iskustvo izrazi samog sebe u smislu da entitet onda može napraviti punu korist tog katalizatora.

Ispitivač: Kako može neka individualna procjena odrediti koji centri energije u granicama svog postojanja su aktivirani i u neposrednoj potrebi za pažnjom i koji centri energije nisu aktivirani i da li su oni u potrebi za nepotrebnom pažnjom?

Ra: Ja sam Ra. Misli nekog entiteta, njegova osjećanja ili emocije, i na kraju svo njegovo ponašanje je znakovni stub za predavanje/učenje o samom sebi. U analizama koja se jednom iskuse tokom diuralnog ciklusa nekog entiteta mogu procijeniti koja je zabrinutost biti u neodgovarajućim mislima, ponašanjima, osjecanjima i emocijama. U proučavanju tih neodgovarajućih aktivnosti uma, tijela i duha kompleksa entitet onda može smjestiti te distorzije u odgovarajuću vibracionalnu zraku i onda vidjeti gdje je rad potreban.

Ispitivač: U poslednjoj seansi ste rekli, „da kada je JA svjesno do velikog dovoljnog produžetka rada katalizatora ubrzanja, i tehnike programiranja, to onda može kroz koncetraciju volje i sposobnost sudbine samo uzrokovati reprogramiranje bez analogije ubrzanja, hrane, ili drugih analogija tjelesnog kompleksa discipline“. Koje su tehnike programiranja koje bolje – ja koristi da osigura da željene lekcije naučene ili pokušane od strane trećeg denziteta samog sebe?

Ra: Ja sam Ra. Postoji jedna tehnika za ovo rastenje volje i sudbine, i to je fokusiranje na pažnju. Pažnja razmaknuta od onih koje vi zovete djecom se smatra kratkom. Spiritualna pažnja razmaknuta od većine vaših ljudi je ta od djeteta. Tako da je važno željeti da postanete sposobni za skupljanje onih pažnji i zadržavajući ih do željenog programiranja. To, kada se nastavlja, osnažuje volju. Te sve aktivnosti mogu se pojaviti samo onda kada tu postoji sudbina koja može izaći iz te discipline mogućnosti.

Ispitivač: Možete li spomenuti neke vježbe koje bi pomogle u rastu pažnje razmaka?

Ra: Ja sam Ra. Takve vježbe su česte među mnogim mističkim tradicijama vaših entiteta. Vidljivost oblika i boje što je lični inspirativni kvalitet prema meditaru je srce koje biste vi nazvali religioznim aspektom te vrste vidljivosti. Vidljivost jednostavnih oblika i boja koja nema urođeni inspirativni kvalitet prema entitetu koji oblikuje bazu onoga što biste vi zvali vašom magijskom tradicijom. Bez obzira da li vi izmisli ružu ili krug to nije važno. Međutim, sugerisano je da jedna ili druga staza kroz vidljivost bude izabrana u smislu da vježba tu sposobnost. To je tok pažljivo aranžiranja oblika i boja koji su već opisani kao vidljivost od strane onih koji su kročili u magijsku tradiciju.
Ispitivač: Kao mladić učio sam inžinjersku nauku koja uključuje potrebnost za trodimimenzijalnu vidljivost za procese dizajniranja. Da li ovo može biti od pomoći kao osnova za tip vidljivosti za koji ste vi govorili, ili je potpuno bez vrijednosti?

Ra: Ja sam Ra. Vama, ispitivaču, to iskustvo je bilo vrijedno. Ali manje osjetljiv entitet nebi postigo odgovarajući rast koncentrativne energije.

Ispitivač: Onda manje osjetljiv entitet treba koristiti... Šta treba on da koristi za odgovarajuću energiju?

Ra: Ja sam Ra. U manje osjetljivim individuama odabir ličnog inspirativnog imidža je odgovarajući bez obzira da li je ta inspiracija ruža koja je savršene ljepote, prelaz ili cesta što je savršeno žrtvovanje, Buda koji je Sve-biće u Jednom, ili bilo šta drugo što može inspirisati individuu.

Ispitivač: Koristeći predavanje/učenje veza roditelja sa djetetom, koji tip akcija bi demonstrirao aktivaciju centara energije u sekvenci od crvene do violetne?

Ra: Ja sam Ra. Ovo će biti poslednje puno pitanje tokom ovog rada. Entitet, dijete ili odrasli, kao što ih vi zovete, nije neki instrument koji treba da bude sviran. Odgovarajuće predavanje/učenje zavisi od roditelja prema djetetu je da bude otvorenog srca postojanja roditelja i potpunog prihvatanja postojanja djeteta. To će biti suosjećanje bez materijalnog djetetovog entiteta koji ga je donio u život i iskustvo na ovome planu. Postoje dvije stvari naročito važne u vezi drugih nego osnovna prihvatanja djeteta od strane roditelja. Kao prvo, iskustvo onoga bez obzira što ono znači roditelju koristi ratobornost i daje zahvalnost jedinom beskonačnom kreatoru, da li bi bilo moguće dijeliti sa dječijim entitetom to na dnevnoj bazi, kao što biste vi rekli. Kao drugo suosjećanje roditelja prema djetetu može biti dobro mjereno razumijevanjem da će dječiji entitet naučiti baze ili osnove službe drugima ili službe samom sebi od roditeljskog drugim – sebi. To je razlog da su neke discipline više odgovarajuće u predavanju/učenju. To se ne odnosi na aktivaciju bilo kojeg centra energije za svaki entitet koji je unikatan i svaku vezu sa samim sobom i drugim – sobom dvostruko unikatno. Rukovođenje je dato generalno za ovaj razlog. Imate li kratko pitanje prije nego što napustim instrument?

Ispitivač: Postoji li nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Instrument je dobro. Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i svjetlosti beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 43. dio
PostPostano: čet maj 31, 2007 5:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
Medij u procesu kanalisanja Ra materijala bila je;
Ime: Carla L. Rueckert – McCarty

Lokacija: Anchorage, Kentucky, US


Pratila sam put Isusa Hrista – kroz bezuvjetne ljubavi. Ja sam mistični Hrišćanin. Počela sam meditaciju sa Don Elkinson, grupa „Luisvil“ 1962. grupa se razvila u meditacionu grupu kakvu mi nudimao danas L/L Istraživanjima svake nedelje u četiri poslije podne, septembra do maja. Moje školsko obrazovanje je Engleska Literatura, Filozofija i Bibliotekarska služba. Kada sam imlala 27, Elkins me zamolio da pišem za njega i da uradim istraživanje o paranormalnim studijama. Od tada ga i radim. Jim McCarty se pridružio L/L istraživanja u kasne 1980. i tri nedelje kasnije kontakt sa grupom Ra je počeo. Nas troje sakupili smo preko sto seansi prie Donove smrti 1984. To je bilo unikatno tijelo Ra materijala za mene kao kanal, kao sav moj drugi rad kanalisanja, počevši 1974 i nastavljajući do danas nesavjesno kanalisan. Ra kontakt je urađen u stanju transa. Jim McCarty i ja vjenčali smo se 30.maja 1987. Brak je bio sretna i snažna unija za koju ja dajem enormnu zahvalnost. Ko god da si, čitajući moje riječi, volim te. Moje srce se otvara prema tebi i ja znam ti i ja povezani na dubokom nivou, ko što smo jedno u kreatoru, braća i sestre jednog srca. [/img][img]

www.joschua.org[/img]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 43. dio
PostPostano: čet maj 31, 2007 5:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 43
24.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Prije nego što počnemo komunicirati možemo li zahtijevati provjeravanje, bez dodjeljivanja instrumentovog tjelesnog kompleksa, tačke koja pritišće instrumentovu glavu. To izaziva neke smetnje sa našim kontaktom.

Ispitivač: Da li je to jastuk ili nešto drugo? Da li govorite o jastuku koji se nalazi ispod vrata?

Ra: Ja sam Ra. Postoji linija smetanja kroz krunu glave.

Ispitivač: Da li je to ovo (dva inča nabrano u čašafu se nalazi na tri inča od krune instrumentove glave i položeno je ravno na krevet). Da li je to ovo?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Molim vas povećajte udaljenost krune od glave.

Ispitivač: (Grubosti u posteljini su zategnute čitavom dužinom posteljine sve do instrumentove glave.) Da li je to zadovoljavajuće?

Ra: Ja sam Ra. Da.

Ispitivač: Žao mi je što nam je to promaklo i nismo primijetili.

Ra: Ja sam Ra. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Ne znam da li je ovo od neke važnosti, ali mi se učinilo da su dijelovi premješteni od stočnih mutilacija iste svaki put, i pitao sam se ako je to povezano sa centrima energije zašto su oni bili važni ako je to bilo tako?

Ra: Ja sam Ra. To je u osnovi tačno ako vi možete razumjeti da postoji veza između centara energije i različitih misaonih formi. Tako da strah od masovne svijesti kreira uslove za koncetraciju na preseljenje tjelesnih dijelova koji simbolizuju erije brige ili straha u masovnoj savjesti.

Ispitivač: Da li vi govorite, da, ovi dijelovi koji su pomjereni su u vezi sa masovnom savjesšću trećeg denziteta ljudskog oblika i da je taj strah korišten u jednom smislu od strane misaonog oblika entiteta u tim mutilacijama?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Entiteti misaonog oblika se hrane strahom; tako su oni sposobni da učine velika oštećenja čak i nad sistemom simbologije. Drugi tip drugog denziteta o kojem ste vi govorili treba, ono što ste vi govorili, krv.

Ispitivač: Ti drugi tipovi drugog denziteta trebaju krv da se posjete na fizičko? Da li oni dolaze unutra i van našeg fizičkog iz nekog nižeg astralnog plana?

Ra: Ja sam Ra. Ti entiteti su, možemo reći, kreature ove grupe. Oni ne postoje u astralnom planu kao što postoje misaoni oblici, ali čekaju u granicama Zemljine površine. Mi, kao i uvijek, podsjećamo vas da je naš utisak da je ovaj tip informacija nevažan.

Ispitivač: Slažem se sa vama u cjelosti, ali ponekad sam potpuno izgubljen prije istrage u nekoj eriji bez obzira da li to vodi do boljeg razumijevanja. To samo izgleda da je u vezi nekako sa centrima energije o kojim smo već govorili. Sada ću napraviti izjavu i zamoliti vas da komentarišete radi njenih ispravki. Izjava glasi: Kada je kreatorova svjetlost razdvojena i podijeljena na boje i centre energije za iskustva, onda u smislu ujedinjenja sa kreatorom energetski centri moraju biti balansirani tačno kada je razdvojena svjetlost bila u svom orginalu od kreatora. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Dati ovom pitanju jednostavan odgovor bilo bi skoro nemoguće. Mi ćemo pojednostaviti koncentrišući se samo na ono što smatramo centralnom idejom kroz koju vi ulažete napor. Mi smo, mnogo puta do sada, govorili o relativnoj važnosti balansiranja kao suprotnosti prema relativnoj nevažnosti maksimalne aktivacije svakog centra energije. Razlog kao što ste vi tačno pretpostavili. Tako su ti entiteti zabrinuti, da li će biti na pozitivnoj stazi žetvenosti, sa regularizacijom različitih energetskih iskustava. Tako da i najlomljiviji entitet može biti više balansiran nego onaj sa ekstremnom energijom i aktivacijom u službi ka drugima tokovima postojanih idioza sa kojim je volja fokusirana na korišćenje iskustva poznavanju samog sebe. Denziteti iznad vašeg daju minimalnu balansiranost individuama mnogo više vrijeme/prostor i a sa kojim nastavljaju da pročišćavaju te unutrašnje balanse.

Ispitivač: U sledećem denzitetu, četvrtom denzitetu, je katalizator fizičkog bola korišten kao mehanizam za eksperimentalno balansiranje?

Ra: Ja sam Ra. Korišćenje fizičkog bola je minimalno i ima veze samo sa krajem četvrtog denziteta inkarnacije. Taj fizički bol neće biti razmatran dovoljno da bi bio tretiran, možemo reći, u trećem denzitetu. Katalizatori mentalne i spiritualne boli su korišteni u četvrtom denzitetu.

Ispitivač: Zašta je fizička bol dio kraja četvrtodg denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Vi biste nazvali tu različitost bolom savjesnosti.

Ispitivač: Možete li utvrditi prosječen životni raspon u četvrtom denzitetu prostora/vremena inkarnacije?

Ra: Ja sam Ra. Prostor/vrijeme inkarnacije, tipične su za harmoniju četvrtog denziteta, a to je otprilike 90,000 vaših godina onako kako vi mjerite vrijeme.

Ispitivač: Postoje li mnogostruke inkarnacije u četvrtom denzitetu sa vrijeme/prostor iskustvima između inkarnacija?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Koliko je dug ciklus iskustva u četvrtom denzitetu u našim godinama?

Ra: Ja sam Ra. Ciklus iskustva je otprilike 30. miliona vaših godina ako entiteti nisu sposobni da budu požetvovani i ranije. Postoji u ovom denzitetu žetva koja je potpuna funkcija spremnosti društvenog memorijalnog kompleksa. Nije struktuisana kao vaša, zato se nosi sa više transparnentnom distorzijom jedinog beskonačnog kreatora.

Ispitivač: Onda velika razlika u žetvenosti između trećeg i četvrtog denziteta je ta da na kraju trećeg denziteta indivudua je požetvovana kao funkcija individualne violetne zrake, ali je violetna zraka ta za čitav društveni memorijalni kompleks koja mora biti od žetvovane prirode do gradacije petog denziteta. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno iako u petom denzitetu entiteti mogu izabrati da uče kao društveni memorijalni kompleks ili kao um/tijelo/duh kompleksa i mogu gradirati do šestog denziteta pod tim uslovima. Za denzitet mudrosti koji je jedan ekstremno slobodan denzitet gdje lekcije o suosjećanju vode do mudrosti koja uvijek ima veze sa drugim – sobom.

Ispitivač: Onda u šestom denzitetu se žetvuje striktno socijalno memorijalna kompleksna priroda, jer opet imamo mudrost i suosjećanje pomiješano opet sa korišćenjem mudrosti.

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično tačno.

Ispitivač: Fizičko kolo koje je korišteno u četvrtom denzitetu prostor/vremena je, pretpostavljam, gotovo slično onom koji se sada koristi u trećem denzitetu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Hemijski elementi koji su korišteni nisu isti. Međutim, pojavljivanje je slično.

Ispitivač: Da li je neophodno jesti hranu u četvrtom denzitetu?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Mehanizmi, možemo reći, društvenog katalizatora kroz potrebu za hranjenjem tijela su onda aktivne u četvrtom denzitetu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno. Bića četvrtog denziteta žele da služe i priprema prehrambenih proizvoda je ekstremno jednostavna tokom porasta veze između entiteta i živih prehrambenih tvari. Zato, to nije važan katalizator nego jednostavno preduslov prostor/vremena iskustva. Katalizator je uključen i potreban je za inekciju prehrambenih tvari. To nije razmatrano kao velika važnost od četvrtog denziteta entiteta, i, zato, pomoć u predavanju/učenju strpljenja.

Ispitivač: Možete li proširiti malo to kako to pomaže u predavanju/učenju?

Ra: Ja sam Ra. Zaustaviti funkciju službe ka drugima dovoljno dugo da uzimanje prehrambenih proizvoda priziva strpljenje.

Ispitivač: Pretpostavljam da nije neophodno uzimati prehramben tvari u petom denzitetu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno. Međutim, kolo treba hranu koja može biti pripremljena i pomoću misli.

Ispitivač: Koja vrsta hrane bi to bila?

Ra: Ja sam Ra. Vi biste taj tip hrane nazvali, nektar ili ambrozija ili svjetlost donijeta od zlatnih bijelih nijansi.

Ispitivač: Koja je svrha uzimanja hrane u petom denzitetu?

Ra: Ja sam Ra. To je nekako i centralna tačka. Svrha prostora/vremena je da raste u katalističkim akcijama odgovarajući prema denzitetu. Jedan od preduslova za prostor/vrijeme opstajanja su neke od oblika tjelesnog kompleksa. Takav tjelesni kompleks mora biti napunjen u nekom smislu.

Ispitivač: U trećem denzitetu punjenje našeg tjelesnog kompleksa nije samo jednostavno punjenje tjelesnog kompleksa nego nam daje priliku da naučimo služiti. U četvrtom denzitetu nije samo punjenje kompleks nego nam daje i priliku da naučimo strpljenje. U petom denzitetu punjenje je kompleks, ali da li nas to ičemu uči?

Ra: Ja sam Ra. U petom denzitetu je konfor za one pribranog uma, zajedno da dijele u ovom vremenu, tako postaju jedno u svjetlosti i mudrosti dok sdružuju srca i ruke u fizičkoj aktivnosti. Tako u ovom denzitetu postaju rješenje radije nego katalizator za učenje.

Ispitivač: Ja sam jednostavno pokušavao da pratim evoluciju onih katalizatora koji su onda, kao što vi kažete, promijenili se u peti denzitet. Mogao bih takođe kompletirati ovo i pitati, ako postoji neki unos hrane u šestom denzitetu?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Međutim, priroda te hrane je takva od svjetlosti i nemoguće je opisati vama u nekom punom značenju kao primjer povjerenja u vaše pitanje.

Ispitivač: Na ovom planetu nakon što se žetva upotpuni, da li će biće četvrtog denzteta biti inakrnisana na površinu kakvu mi znamo sad?

Ra: Ja sam Ra. Vjerovatnoća/maogućnost vrijednosti indicira to kao veliku vjerovatnoću.

Ispitivač: Da li će onda u to vrijeme biti neka bića petog denziteti ili šestog denziteta na površini planeta?

Ra: Ja sam Ra. Ne za pravično drugo mjerenje vašeg vremena kao biće četvrtog denziteta koja treba da provedu svoje učenje/predavanje prostora/vremena sa svojim entitetima denziteta.

Ispitivač: Ono što vi u osnovi govorite je to da u smislu učenje petog ili šestog denziteta bića neće biti veoma dobro razumljena od strane novih biće četvrtog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Da li želite da nas pitate nešto o toj tačci?

Ispitivač: Pretpostavljam da se nisam izjasnio tačno. Da li će bića novog četvrtog denziteta onda morati da evoluiraju u svom razmišljanju da dosegnu tačku gdje su lekcije petog denziteta od vrijednosti?

Ra: Ja sam Ra. Mi shvatamo povjerenje vašeg pitanja. Iako je tačno da kao bića četvrtog denziteta napreduju moraju sve više i više imati potrebu za druge denzitete učenja, takođe je tačno da baš kada mi govorimo sa vama kroz poziv, tako da su pozivane tačke uvijek tačne. Jednostavno je da bića petog denziteta neće živjeti na površini planetarne sfere sve dok planet ne dosegne peti denzitet vibratornog nivoa.

Ispitivač: Pito sam se, onda, ako mehanizmi predavanja/učenja su istog revaliteta onda i u četvrtom denzitetu. Iz onog što ste vi rekli, neophodno je prvo, za poziv da postoji predavanje/učenje petog denziteta koje je dato četvrtom baš kao i poziv koji mora postojati i prije lekcija četvrtog denziteta datim trećem denzitetu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To pitanje dolazi u zabludu, iskustvo četvrtom denzitetu empatički nisu ista kao u trećem denzitetu iskustva. Međutim, tačno je da isti mehanizmi pozivanja predospiraju informaciju primljenu u konsonantom smislu sa slobodnom voljom. Možete pitati još jedno puno pitanje tokom ovog rada.

Ispitivač: Vi ste tvrdili da je ključ osnaživanja volje u koncetraciji. Možete li mi reći relativne važnosti prateće pomoći ka koncetraciji? Ja sam potpisao: tišina, kontrola temperature, udobnost tijela, ekranizacija kao Faredejovog kaveza će ekranizovati elektromagnu radijaciju, vidljivu svjetlost ekranizaciju, i konstantni miris kao što je korišćenje besmisla. Drugim riječima, neki su izolovani te situacije. Vi ste spomenuli da je to bila jedna od funkcija piramida.

Ra: Ja sam Ra. Analogije tjelesnih kompleksa prema umnom i duševnom kompleksu elektraviteta su bile diskutovane ranije. Vi možete razmotriti sve od onih spomenutih pomoći kao i onih od pomoći prema stimulaciji onoga što u aktualnosti pomaže koncetraciju. To bi bila volja entiteta. Slobodna volja može biti fokusirana na bilo koji objekat ili cilj.

Ispitivač: Zaista sam se trudio da dobijem sve što bi bilo od velike važnosti da se napravi bolje mjesto za našu meditaciju. Mi imamo ovdje smetnje tipa koji sam već spomenuo, i znam da je to funkcija naše potpune slobodne volje, jer bez obzira sagradili mi to ili ne ja sam se trudio da dobijem principe i za relikativnu važnost Faradijevog kaveza. To bi bila djelimična konstrukcija i ja sam se pitao da li bi bilo od neke realne važnosti?

Ra: Ja sam Ra. Bez narušavanja slobodne volje mi osjećamo mogućim da tvrdimo da Faredejev kavez i izolacioni rezervoar su sprave. Predavanje samog sebe u silvanskoj atmosferi, na strani od smetnji, na mjestu rada i korišteni su samo za tu svrhu, u kojem se vi i vaši saradnici slažete da ostanete po strani od svih ciljeva, ali onih od medativnog traganja beskonačnog kreatora, možemo reći, nisu spravljeni da budu od koristi kreaciji, u drugom denzitetu ljubavi, i u ljubavi podršci drugim. Imate li neko kratko pitanje prije nego što ovaj rad dovedemo do kraja.

Ispitivač: Postoji li nešto što možemo uraditi da napravimo instrument udobnim ili da uspostavimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro. Ostavljam vas u ljubavi i svjetlosti beskonačnog kreatora, idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 44. dio
PostPostano: pet jun 01, 2007 3:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 44
28.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Instrument je imao neka pitanja o svojoj vitalnosti. Mi smo imali poteškoće da to procijenimo. Da li moguće da vi dadnete svoj komentar na ovo?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo skenirali ovaj instrument i pronašli način kako da budemo od koristi bez kršenja instrumentovih odluka da bude trajan čak i u najpažljivijim procjenama mnogo radije nego da bude željen. Mi smo bili iznenađeni što smo u mogućnosti da nastavimo kontakt na regularnim osnovama tokom ovog najintezivnijeg perioda negativnih uticaja. Transfer seksualne energije je tokom nekih seansi davao ovom instrumentu dodatne vitalne resurse preko kojih je mogla da radi. Međutim, to nije slučaj kod ovog rada, zato, volja instrumenta pobuđuje njegov tjelesni kompleks. Ovaj instrument nema mišljenje o svojoj službi. Sposobnost volje, dok se prepoznaje kao glavna i najvrednija, može u ovim pretpostavkama izazvati ozbiljne distorzije u tjelesnom kompleksu instrumenta. Možemo li primijetiti da paćeništvo nije uvijek od pomoći. Mi smo pitali ovaj instrument da ispita te misli, svoj sud, i raspozna mogućnost istinitosti među njima, iako su bili oštećeni istina mi sugerišemo ovom instrumentu da pusti moć mišljenja i da podrži grupu čiji su interesi balansirani mnogo više nego instrumentovi. Dozvolite odlukama da budu donešene bez očekivanja ili odanosti nad nadolazećim. Naše nade, možemo reći, kroz dugi niz kontakta kroz ovaj instrument zavise od njegove sposobnosti zrelosti da bude od koristi drugom – sebi prihvatajući njihovu pomoć i ta ostajanja vrijednosti instrumenta. Možemo li zahvaliti ispitivaču što je dozvolio da govorimo do ove tačke. Za nas koji smo svjesni disorzije inkubirane na one koji žele da služe, što nije regulisanjem znanja, ograničenja tjelesnog kompleksa disorzije.

Ispitivač: Možete li molim vas završiti sa ovim kontaktom što je prije moguće jer nismo svjesni vitalnosti instrumenta u ovo vrijeme.

Ra: Ja sam Ra. U vašem načinu govora naše ruke su, u određenom smislu, vezane. Ovaj instrument se poziva na unutrašnje rezerve koje su bogato razgranate. Zato, mi imamu čast/dužnost korištenja te energije najbolje što možemo. Kada postane slaba mi ćemo najvjerovatnije, kao uvijek, izraziti potrebu za završetkom rada. Jedini put izbjegavanja ovog dijeljenja službe bez obzira koliko koštalo je prečišćavanje od rada. Da li je to dilema?

Ispitivač: Možete li mi reći koji je to zvuk bio koji sam čuo u svom lijevom uhu kada ste vi otpočeli vašu komunikaciju?

Ra: Ja sam Ra. To je bio negativno orjentisan signal.

Ispitivač: Možete li mi reći kako ću čuti pozitivno orjentisani signal?

Ra: Ja sam Ra. Postoje dva tipa pozitivnog signala. Prvi, u lokaciji desnog uha signal indicira znakove koji su vam dati nekim neizgovorenim porukama koje glase, „slušaj. Vodi računa.“ Drugi pozitivni znak je zvuk oko glave koji je balansiran potvrdom naših misli.

Ispitivač: Postoje li neki drugi negativno orjentisani signali koje sam primio?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Vi imate sposobnost da primite misaone oblike, riječi, i vizije. Međutim, vi ste izgleda sposobni da ih razlikujete.

Ispitivač: Postoji li razlog što sam otvoren za ove signale negativne prirode?

Ra: Ja sam Ra. Zar niste za sve stvari?

Ispitivač: Mislim da bi bila dobra ideja da prekinemo kontakt u ovo vrijeme i da dozvolimo instrumentu da poveća svoju energiju prije nastavljanja. To je moja trenutna odluka. Zaista bih volio da nastavimo kontakt, ali mi se čini, iako nemogu reći ništa o nivou instrumenta, da instrument nebi trebao da koristi više energije.

Ra: Ja sam Ra. Odgovorićemo na nepostavljeno pitanje. Međutim, to je najtiše zato molimo vas za oprost zbog ovog prekršaja koji ćemo napraviti. Energija je bila izgubljena u instrumentu, posvećena ovoj svrsi samo. Vi možete da činite kako vam jevolja, ali ovo je priroda instrumentovih pripremanja za kontakt i to je jedini razlog koji možemo koristiti.

Ispitivač: Nisam siguran da sam vas u potpunosti razumio. Možete li to reći na malo drugačiji način? Možete li to objasniti uopšteno?

Ra: Ja sam Ra. Svako od vas u ovom radu ima savjesnu posvećenost da postojanje koje ste sada iskusili da služite drugima. Ovaj instrument je pročistio svoju posvećenost kroz dugo iskustvo kanalisanja, kao što vi to kažete, filozofskom konfederacijom, kako biste vi rekli. Tako kada smo prvi put kontaktirali ovaj instrument nam je ponudilo svoje postojanje, ne samo da služi drugima – sebi nego da služi i prirodi ove komunikacije. Kako se ovaj kontakt razvijao, ova posvećenost postojanja postala je veoma specifična. Tako jednom kada se vitalna energija posvetila instrumentu i našoj komunikaciji, čak i ako se u radu nije pojavljivala, ova vitalna energija bi bila izgubljena dan po dan iskustvima instrumenta. Tako smo mi indicirali važnost raspuštanja instrumentove volje iz procesa odlučivanja perioda rada. Zbog toga instrument želi kontakt, energija je skupljena i taj gubitak je za običnu ili svakidašnju svrhu.

Ispitivač: U tom slučaju, pošto je energija skoro izgubljena, mi takođe možemo nastaviti sa seansom, i trebamo veoma pažljivo razmatrati instrument, i biti samostalnog mišljenja o tome kada će se seansa pojaviti. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. To je potpuno tačno. Ova instrumentova odlučnost da nastavi kontakt tokom ovog perioda je već produžila nizak energetski period.

Ispitivač: To je veliko otkriće za nas. Hvala vam. Svako od nas dobija signale i snove. Ja sam bio svjestan čistosti komunikacije bar jednom u toku buđenja. Možete li nam sugerisati metodu pomoću koje možemo, hajdemo reći, poništiti efekat, uticaj koje ne želimo od negativnih izvora?

Ra: Ja sam Ra. Postoje različiti metodi. Mi ćemo ponuditi najpristupačniji ili najjednostavniji. Dijeleći težak kontakt sa drugim – sobom surađujući u toku ovog rada i meditirajući u ljubavi za ove pošaljioce od zamišljanja u svjetlosti za samog sebe i drugog – sebe je najpristupačnije značenje poništenja efekata takvog pojavljivanja. Pod-klasa tih iskustava od strane korištenja intelekta ili volje je da se izazove prolongiranje efekata. Mnogo bolje nego da se dijele u povjerenju takva iskustva, ili da se pridruže sreci duše u ljubavi i svjetlosti sa suosjećanjem za pošiljaoce i oklop za same sebe.

Ispitivač: Možete li mi raći izvor instrumentovih snova od jutros koje mi je rekla čim se probudila.

Ra: Ja sam Ra. Osjećaj snova, možemo reći, je bio od Orion uticaja. Obučenost snova otkriva više instrumentov podsvjesni saradnički primjer simbolizma.

Ispitivač: U meditaciji prije brojnih godina moja ruka je počela da svijetli, okreće se brzo bez mog upućivanja. Šta je to bilo?

Ra: Ja sam Ra. Taj fenomen je bio jedna analogija načinjena dostupnom vama od vašeg boljeg – JA. Analogija je bila ta da biće u kojem ste vi živjeli nije moglo razumjeti, možemo reći, fizičara, naučnika ili doktora

Ispitivač: Ono što pokušavam iz ove seanse je... Neke vježbe koje smo sposobni mi da radimo da što bolje povratimo instrument, zato će biti neophodno da uradimo sve što možemo da bi mogli nesmetano da nastavimo naš kontakt. Možete li nam reći šta je najbolje što možemo da uradimo da povećamo instrumentovu vitalnost za ove kontakte?

Ra: Ja sam Ra. Vaše iskustvo je bilo iskustvo vaše sposobnosti da kontaktirate inteligentnu beskonačnost. Zato, ne postoji direktan odnos ovoga na instrumentovu vitalnu energiju. Mi smo već govorili ranije o onim stvarima koje pomažu ovom instrumentu u njegovoj vitalnoj energiji: osjetljivost prema ljepoti, pjevanje svete muzike, meditacija i obožavanje, te dijeli samog sebe sa sobom u slobodnom davanju ljubavi na oboje u društvenom ili seksualnom ponašanju. To su stvari koje utiču direktno na vitalnost. Ovaj instrument ima distorziju kroz zahvalnost različitih iskustava. To, u manje direktnom smislu, pomaže vitalnost.

Ispitivač: Gledao sam u dijagram pomicanja matičnih vježbi počeći od Malkuta i završavajući kod Ketera. Pitao sam se ako oni odgovaraju bojama ili entitetima sa Malkutom kao prvim, Jesodom kao drugim, Hoz i Nezač bi bili treći,Tifaret, i tako dalje. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je u osnovi netačno iako ste na pravom putu razmišljanja. Svaka od ovih stanica ima kompleksan broj i sjenčenje energetskih centara kao i neke dijelove u različitim balansima; niži, srednji, viši, i potpuni balans. Tu su dakle svi kompleksi boja ili zraka i kompleksi punjenja, ako želite, svakoj stanici.

Ispitivač: Da li, lijeva ruka staze jovog predstavlja službu prema samom sebi više i da li desna ruka staze predstavlja službu prema drugima?

Ra: Ja sam Ra. To će biti poslednje puno pitanje tokom ovog rada. To je netačno. Te stanice su ustvari veze. Svaka staza je ponudila takvu vezu. Namjera praktivanja u radu sa tim moćnim konceptima odlučuje polaritete rada. Zvono je zvono.

Ispitivač: Kao jedno pitanje za kraj samo ću pitati ako: je li moguće onda za „Ipsimusa“ da ima bili koji pozitivni ili negativni polaritet, ili ne mora imati ni jedan?

Ra: Ja sam Ra. Mi ćemo odgovoriti na značenje ovog termina u specijalizovanom smislu. „Ipsimus“ je jedan od onih koji je gospodario Drvo Života i koristio tu moć za negativnu polarizaciju. Postoji li neko kratko pitanje na koje možemo odgovoriti dok odlazimo iz ovog instrumenta?

Ispitivač: Žao mi je što smo dobili tako malo snimka danas. Veoma je... Mislim i najvažnija stvar to što smo postigli usklađenost kako da bolje regulišemo instrumentovu seansu. Ja se nadam da ćete vi imati u vidu samo moju nesposobnost da selektiram pitanja u odgovarajuće vrijeme, pošto se desi, ponekad, da istražimo erije, i da vidimo da li postoje ili je moguć pravac kojim možemo ići, i kada jednom uđemo, ja ...
Drugačije od ovoga, ja bi samo volio znati postoji li nešto u ovoj seansi što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijdeimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Nisu postojale greške. Budite odmorni. Svaki od vas je veoma savjestan. Sve je dobro. Ostavljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Ja sam Ra. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 45.dio
PostPostano: sub jun 02, 2007 8:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 45
06.04.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Možete li nam dati neku procjenu instrumentovog fizičkog stanja za komunikaciju, sada kada je odmorna?

Ra: Ja sam Ra. Instrumentovo stanje kao ocjena tjelesnog kompleksa je veoma siromašno. Instrument nije odmoran. Međutim, ovaj instrument je bio onaj koji želi naš kontakt.

Ispitivač: Da li period abstinencije od kontakta pomogao instrumentovom fizičkom stanju?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Vjerovatnoća ovog instrumentog razvitka ono što vi zovete bolestima bilo da su polumonarne prirode ili renalne prirode je od djelimične važnosti u prošlom našem kontaktu. Vi ste primijetili moguću ozbiljnu fizičku lošu funkciju instrumentovog tjelesnog kompleksa. Neka bude zabilježeno da je vaša milosrdna podrška bila od pomoći kada je ova instrumentova nepokorna odluka da prihvati ono što je najbolje u dužem periodu i tako nastavi vježbe preporučene bez nestrpljenja. Neka dalje bude zabilježeno da ove stvari koje pomažu ovom instrumentu su u nekom smislu kontradiktorne i zahtijevaju balans. Tako je instrument pod-pomognut odmorom, ali takođe i diverzijom neke aktivne prirode. To čini stvari još težim ovom instrumentu. Međutim, kada se jednom ovo zna, balansiranje može biti lakše sprovedeno.

Ispitivač: Možete li mi reći ako je veliki procenat Lutalica koji su ovdje od Ra?

Ra: Ja sam Ra. Mogu.

Ispitivač: Da li su?

Ra: Ja sam Ra. Važni dijelovi šestog denziteta Lutalica su oni od našeg društvenog memorijalnog kompleksa. Drugi veliki dio postoji od onih koji su pomogli u Južnoj Americi; drugi dio su oni koji su pomogli Antlatidi. Svi šesti denziteti i sve grupe braće i sestara kroz objedinjen osjećaj da kao što smo vam pod-pomogli pomoću oblika kao što su piramide, tako da možemo pomoći vašim ljudima.

Ispitivač: Možete li reći, dali neko od nas troje pripada Ra ili nekoj drugoj grupi?

Ra: Ja sam Ra. Da.

Ispitivač: Možete li reći koje od nas u kojoj grupi?

Ra: Ja sam Ra. Ne.

Ispitivač: Da li smo svi mi bar u nekoj od grupa koje ste vi spomenuli?

Ra: Ja sam Ra. Mi ćemo otići na granice našeg pokušaja da se suzdržimo od prekršaja. Dva su u šestom denzitetu početka, jedan u petom denzitetu žetvenosti do šestog, ali birajući da se vrati kao Lutalica tokom voljene saradnje između učitelja i učenika. Tako ste vas troja oblikovali veliku kohezivnu grupu.

Ispitivač: Možete li objasniti zvuk u lijevom i desnom uhu i ono što ja zovem kontaktom dodira koji ja konstantno dobivam?

Ra: Ja sam Ra. To je bilo prije pokriveno. Molim vas pitajte za dalje specifične detalje .

Ispitivač: Dobio sam ono što sam smatrao da je škakiljanje u mom desnom i mom lijevom uhu u različito vrijeme. Da li je to neka razlika bar koliko moje mišljenje doseže je to zvok koji sam dobio u mom desnom i lijevom uhu?

Ra: Ja sam Ra. Ne.

Ispitivač: Zašto je lijevo uho u službi samom sebi kontakta a desno u službi prema drugima?

Ra: Ja sam Ra. Priroda vašeg fizičkog kola je takva da postoji magnetno polje pozitivno i negativno u kompleksu primjera o šupljinama u vašem kolu. Lijevi dio regiona glave kod većine entiteta je, prema vremenu/prostoru nastavka nivoa, negativnog polariteta.

Ispitivač: Možete li mi reći svrhu ili filozofiju iza četvrtog, petog i šestog denziteta pozitivnog i negativnog društvenog memorijalnog kompleksa?.]

Ra: Ja sam Ra. Osnovna svrha društvenog memorijalnog kompleksa je evolucija. Iznad određene tačke evolucije duha, djelimično sve zavisi od razumijevanja samog sebe i drugog – sebe kao kreatora. To utvrđuje osnovu za društvene komplekse. Kada se dođe do zrelosti, oni postanu društveni memorijalni kompleksi. Četvrti denzitet i šesti denzitet nalaze ovo prilično neophodnim. Peti pozitivni koristi društvenu memoriju u postizanju mudrosti, iako je to učinjeno individualno. U petom negativnom mnogo je učinjeno bez pomoći drugih. To je poslednje pitanje jer ovaj instrument treba da bude zaštićen od iscrpljivanja. Imate li neka kratka pitanja prije] nego zatvorimo?

Ispitivač: Samo želim da znam postoji li nešto što možemo uraditi da načinimo instrument udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. sve je dobro, moja braćo. [„vodeni čovjek“]

Ispitivač: Šta ste rekli? Nisam mogao da vas čujem.

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro, moja braćo. Ostavljam vas sada u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, onda, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 46. Dio
PostPostano: ned jun 03, 2007 7:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 46
15.04.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Ako se neki entitet polarizuje kroz službu i staze samom sebi, dali će bijes imati isti fizički efekat koji bi imali entiteti polarizovani na službi prema drugima kroz te staze? Da li bi taj način izazvao rak, ili je samo katalitički efekat rada u pozitivnom polarizovanom entitetu?

Ra: Ja sam Ra. Katilitički mehanizmi ne zavise, od izabranih polariteta uma/tijela/duha kompleksa, nego i od korištenja ili svrhe prema kojoj je taj katalizator stavljen. Tako entiteti koji koriste iskustvo bijesa da polarizuju savijest u pozitivnost ili negativnost ne iskustvuju tjelesni katalizator nego radije koriste katalizator u mentalnoj konfiguraciji.

Ispitivač: Nisam siguran da sam to razumio. Hajde da uzmemo neki primjer: neki entitet polarizovan kroz negativnu stazu postaje ljut. Hajde da uzmemo stanje u kojem on razvija rak. Koji je princip koji radi sa njim?

Ra: Ja sam Ra. I vidimo iskrenost vašeg pitanja i odgovorićemo sa različitošću specifičnog pitanja, ako se to slaže sa vašim odobrenjem.

Ispitivač: Naravno.

Ra: Ja sam Ra. Entitet pozitivno polarizovan osjeti bijes. Taj entitet, ako koristi ovaj katalizator mentalno, blagosilja i voli taj bijes u sebi. Onda intezivira taj bijes savjestno u um sve do ludosti tih crvenih zraka energije koje su shvaćene, ne kao ludorija u sebi nego kao subjekt energije spiritualno entropiji kroz slučajnost energije koja je korištena. Onda entitet obezbeđuje volji i sudbini da nastavi to mentalno intezivno iskustvo puštajući bijesu da bude razumljen, prihvaćen integrisan sa um/tijelo/duh kompleksa. Drugi – sebe koji je objekt bijesa se transformiše u neki objekat prihvatanja, razumijevanja i akomodacije, sve zajedno reintegrisano korištenjem velike energije koja je počela bijes. Negativno orjentisan um/tijelo/duh kompleksa će koristiti taj bijes u sličnoj savjesnoj pojavi, odbijajući da prihvati ne direktnu ili slučajnu energiju bijesa i umjesto toga, kroz volju i sudbinu, upućujući tu energiju u praktično značenje izlaženje negativnih aspekta ovih emocija tako da dobitak kontrole nad drugim – sobom, drugačije kontrolisanje situacije izaziva bijes. Kontrola je ključ ka negativnom polarizovanju korištenju katalizatora. Prihvatanje je ključ ka pozitivnom polarizovanju korištenja katalizatora. Između ovih polariteta leži potencijal za tu slučajnost i indirektnu energiju krerajući analogni tjelesni kompleks koji vi zovete rast raka.

Ispitivač: Onda kao što sam razumio kao što vi govorite da pozitovno polarizovanje entiteta odbija da prihvati drugo – sebe ili ako negativno polarizovanje entieta odbija da kontroliše drugo – sebe, bilo koje od ovih stanja će izazvati rak, vjerovatno. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Ovo je djelimično tačno. Prvo prihvatanje, ili kontrola zavisi od polariteta, to jest samog sebe. Ljutnja je jedna od mnogih stvari koja treba da bude prihvaćena i voljena kao dio sebe ili kontrolisana kao dio sebe, ako entitet radi na tome.

Ispitivač: Onda, da li vi govorite da ako negativno polarizovani entitet nije u mogućnosti da kontroliše svoj sopstveni bijes ili nije u mogućnosti da kontroliše samog sebe u bijesu da li on može izazvati rak?

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično tačno. Negativna polarizacija nastavlja veliko zahtijevanje za kontrolu i pritisak.

Ispitivač: Pritisak čega?

Ra: Ja sam Ra. Bilo koja distorzija umnog kompleksa koju vi možete zvati emocionalnom, i koja je sama od sebe neorganizovana, treba, u redu da bude korisna prema negativno orjentisanom entitetu, i da bude pritisnuta i onda donešena na površinu u jednoj organizovanoj koristi. To možete naći kao primjer, negativno polarizvanih entiteta kontrolisanja i pritiskanja takvih osnova tjelesnog kopleksa kao što je seksualna želja u smislu da u praksi volja može biti korištena kao prisila samog sebe na drugog – sebe sa velikom efikasnošću kada je seksualno ponašanje dozvoljeno.

Ispitivač: Onda pozitivno orjentisani entitet radije pokušava potiskivanje emocija, koje bi balansiralo emocije kao što je tvrđeno u ranijem kontaktu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno i ilustruje stazu ujedinjenja.

Ispitivač: Onda je rak trenirajući katalizator koji operiše za oba polariteta u otprilike istom smislu, ali kreirajući ili pokušavajući da kreira polarizaciju u oba pravca, pozitivnom i negativnom, u zavinsoti od orjentacije iskustva erntiteskog katalizatora. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno u tom katalizatoru koji je bez svijesti i ne radi sa inteligentnom, nego je mnogo radio kao dio, možemo reći, mehanizma učenja/predavanja postavljenog od sub-Logosa prije začetka vašeg prostora/vremena.

Ispitivač: Kako rak radi to učenje/predavanje jer kada se entitet razvija nema svjesnu ideju o tome šta mu se dešava dok razvija rak?

Ra: Ja sam Ra. U mnogim slučajevima katalizator nije korišten.

Ispitivač: Koji je plan za korištenje katalizatora raka?

Ra: Ja sam Ra. Katalizator, i svi katalizatori, su dizajnirani da ponude iskustvo. To iskustvo u vašem denzitetu može biti voljeno i prihvaćeno ili može biti kontrolisano. To su dva puta. Kada ne izaberete ni jedan put katalizator pada u svom dizajnu i entitet nastavlja do katalizatorovog izbijanja kojega izaziva da oblikuje pristrasnost kroz prihvatanje i ljubav ili odvojenost i kontrolu. Ne postoji manjak prostora/vremena u kojem ovaj katalizator može raditi.

Ispitivač: Ja pretpostavljam da je plan Logosa za pozitivno i negativno polarizovanu društvenu memoriju kompleksa u četvrdom denzitetu i šire. Možete li mi reći svrhu plana za ova dva tipa društveno memorijalnog kompleksa uz poštovanje Kolunbovom Zakonu ili negativnom i pozitivnom električnom polaritetu, ili na bilo koji drugi način na koji možete?

Ra: Ja sam Ra. Ovom instrumentu raste premorenost. Mi ćemo govoriti opet sa vama. Možemo indicirati mogućnost, bez dalje štete prema instrumentu, od otprilike dvije seanse po vašem nedeljnom periodu sve do ove nedelje kada potencijal za napad i prisustvo veoma slabe fizičke energije prođe. Možemo li reći da je zaista dobro biti sa ovom grupom. Mi cijenimo vašu vjernost. Postoje li neka kratka pitanja prije kraja ovog rada?

Ispitivač: Samo postoji li nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Svaki od vas podržava instrument veoma dobro i instrument ostaje postojan u svoju svrhu. Vi ste savjesni. Sve je dobro. Mi vas oslobađamo ćelije bilo koje slabosti uz poštovanje ugovora i orjentacije prilika. Ja sam Ra. Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i u svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 47. dio
PostPostano: pon jun 04, 2007 2:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 47
18.04.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Možete li nam prvo dati neke indikacije o stanju instrumenta?

Ra: Ja sam Ra. To je ranije izjavljeno.

Ispitivač: Pitanje koje sam pokušao da vam postavim na kraju poslednje seanse glasi: od koje važnosti za evoluciju ili iskustvo uz poštavanje kreatora o poznavanju samog sebe su pozitivna i negativna društvena memorija kompleksa koje započinju svoj oblik u četvrtom denzitetu, i zašto je to planirano od strane Logosa?

Ra: Ja sam Ra. Postoje nasledne netačnosti u vašem pitanju. Međutim, mi možemo odgovoriti na glavnu tačku od toga. Netačnosti leže u razmatranju da su društveno memorijalni kompleksi planirani od strane Logosa ili sub-Logosa. To je netačno, kako unija kreatora postoji u granicama i najmanjih dijelova bilo kojeg materijala kreiranim ljubavlju, mnogo manje u samosvjesnosti postojanja. Međutim, distorzija slobodne volje izaziva društveno memorijalni kompleks da se pojavi kao mogućnost u određenim stanjima evolucije uma. Svrha, ili razmatranje koje izaziva entitete da oblikuje takve komplekse, od ovih društveno memorijalnih kompleksa, je veoma jednostavan produžetak osnovnih distorzija kroz kreatorovo poznavanje samog sebe, za koji kada je grupa uma/tijelo/duha postane sposobna da oblikuje društveno memorijalni kompleks, sva iskustva svakog entiteta su dostupna svoj cjelini kompleksa. Tako entitet zna više o svojim kreacijama u svakom entitetu sudjelujući sa svim komunama entiteta.

Ispitivač: Vi ste nam dali vrijednost boljeg nego 50% službe prema drugima za četvrti denzitet pozitivne i bolje nego 95% službe samom sebi nego četvrti denzitet negativne društvene memorije kompleksa. Da li ove dvije vrijednosti odgovaraju istoj procjeni, možemo reći, vibraciji?

Ra: Ja sam Ra. Osjećam da imate poteškoće u izražavanju vašeg pitanja. Mi ćemo vam odgovoriti u pokušaju da razjasnimo vaše pitanje. Vibratorna procjena ne treba biti razumljena na isti način u pozitivnim i negativnim orjentacijama. Trebaju biti razumljene kroz moć da se prihvati rad sa inteligentnom beskonačnošću do određenog slaganja i intenziviranja. Tokom činjenica da primarna boja, možemo reći, ili plava energija nestaje iz negativno orjentisanih sistema moći, zelena/plava vibratorna energija nije viđena u vibratornom rasporedu ili primjeru negativne četvrte i pete procjene vibracije. Pozitivna, u jednu ruku, možemo reći, ima pun spektar istinitih boja vremena/prostora vibratornog primjera i tako nastavlja različite vibratorne primjere ili raspored. Svaki je sposoban da radi posao četvrtog denziteta. To je kriterijum za žetvu.

Ispitivač: Da li ste rekli da je plava nestala iz četvrtog denziteta negativnosti?

Ra: Ja sam Ra. Dozvolite nam da razjasnimo dalje. Kao što smo ranije izjavili, sva bića imaju potencijal za sve moguće vibratorne procjene. Tako da je potencijal zelene i plave energije centar aktivacije , naravno, precizan je tamo gdje treba biti u kreaciji ljubavi. U svakom slučaju, negativno polarizovani entiteti će primiti žetvu kroz ekstremnu efikasnost korištenja crvene i žute/narandžaste, krećući se direktno prema izlazu indigo uvođenja i kroz ovu inteligentu energiju kanala u strujanju inteligentne beskonačnosti.

Ispitivač: Onda u četvrtom denzitetu gradacije kroz peti postojanje je nešto takvo što ste nam vi dali kao procenat neophodnosti za treći denzitet gradacije preko četvrtog u polarizaciju?

Ra: Ja sam Ra. Postoji, u vašim modelima mišljenja, odgovori koje mi možemo napraviti, i koje ćemo napraviti. Međutim, važna tačka je ta da se gradacija iz denziteta u denzitet pojavljuje. Pozitivan/negativan polaritet je stvar koja će, u šestom nivou, jednostavno postati istorija. Zato, mi govorimo u nekom iluzionom vremenu kontinuma kada diskutujemo o statistikama pozitivne verzije negativne žetvenosti preko petog. Veliki procenat četvrtog denziteta negativnog entiteta nastavlja negativnom stazom od četvrtog do petog denziteta iskustva, bez mudrosti suosjećanja i želje da pomogne drugim - sebi i nije najbolje informisan. Tako kroz jedan gubitak otprilike dva procenta kretanja iz negativne prema pozitivnoj tokom četvrtog denziteta iskustva mi ćemo otprilike pronaći osam procenata gradacije u petom denzitetu onih negativnih.

Ispitivač: Ono što sam ja ustvari pitao je bilo 50% zahtijevanih za gradaciju iz trećeg u četvrti u pozitivnom smislu i 95% je zahtijevano za gradaciju u negativnom smislu, da li ti mora mnogo više da se približi 100% za gradaciju u oba slučaja za gradaciju iz četvrtog prema petom denzitetu? Da li neki entitet mora biti 99% polarizovan za negativnu i možda 80% polarizovan pozitivno za gradaciju?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo razumjeli pitanje sada. Dati to u vaše termine je besmisleno zato postoje, možemo reći, vizualne pomoći ili treniranje pomoći dostupne u četvrtom denzitetu koje u potpunosti pot-pomažu entitete u polarizaciji dok prodiru ekstremno prema brzom efektu katalizatora. Tako denziteti poput vašeg moraju uzeti više prostora/vremena. Procenat službe prema drugima pozitivno orjenitisanih entiteta će se harmonijsti približiti 98% u namjeri. Klasifikacije za peti denzitet, međutim, uključuju razumijevanje. To onda, postaje primarna klasifikacija za gradaciju iz četvrtog prema petom denzitetu. Da bi primio ove gradacije entitet mora biti sposoban da razumije akcije, kretanje i ples. Ne postoji procenat opisan dovoljno koji može mjeriti to razumijevanje. To je mjerenje efikasnosti precepcije. To može biti mjereno i pomoću svjetlosti. Sposobnost da se voli, prihvati, i da se koriste određeni denziteti svjetlosti koja kreiraju potrebu za oba pozitivan i negativan četvrti do petog žetvenog.

Ispitivač: Možete li definisati šta mislite pod „kristalizovani entitet“?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo koristili ovaj određeni termin jer ima otvoreno precizno mišljenje u vašem jeziku. Kada je kristalna struktura oformljena od vaših fizičkih materijala, elemenata prisutnih u svakom molekulu je okovana u regularizovanoj pojavi sa elementima u svakom drugom molekulu. Tako je struktura regularna, i potpuno i savršeno kristalizovana, a kao takva ima određena svojstva. Neće se odlomiti ili slomiti; veoma je snažna i bez napora; i radioaktivna je, stavljajući svjetlo u prelijepu refleksiju ili prelamanje dajući zadovoljstvo očima mnogih.

Ispitivač: U našoj ezoteričnoj literaturi brojna tijela su zapisana. Ja sam zapisao ovdje fizička tijela, eterična, emocijalna, astralna i it. Možete li mi reći dali ova lista ima odgovarajući broj, i možete li mi reći korištenje i svrhu i efekte i tako dalje. Svake od teza i bilo koje drugo tijelo koje može biti u vašem um/tijelo/duhu kompleksa?

Ra: Ja sam Ra. Odgovor na vaše puno pitanje bi bio rad od mnogo seansi kao što je ovaj, za unutrašnju vezu različitih tijela i svaki efekat tijela u različitim situacijam je jedna velika studija. Međutim, mi ćemo početi tako što ćemo uputiti vaš um nazad do spektra istinitih boja i korist od tog razumijevanja u tom shvatanju različitih entiteta vaše oktave. Mi smo broj sedam ponavljali od makro kosmosa do mikro kosmosa u strukturi i iskustvu. Zato, samo će biti očekivano da bude sedam osnovnih tijela koje će možda biti i najlucidniji počinjući ko crvena zraka tijela itd. Međutim, mi smo svjesni toga da vi želite da odgovarate u vezi tih tijela, spomenuta sa bojama zraka. To će biti zbunjujuće, za različite učitelje koji nude svoje predavanje/učenje razumijevanja u različitim terminima. Tako jedno može biti zvano kao suprotno tijelo neke stvari, a drugo pronaći drukčije ime. Tijelo crvene zrake je vaše hemijsko tijelo. Međutim, nije tijelo ono što ste vi obukli u fizičko. To je nekonstruisani materijal tijela, osnovno tijelo bez oblika. To osnovno neformirano materijalno tijelo da razumijemo da su tu iscjeljenja koja mogu biti nošena i izvan jednostavnog razumijevanja prisutnih elemenata u fizičkom kolu. Tijela narandžaste zrake je fizički tjelesni kompleks. Ovaj tjelesni kompleks još uvijek nije tijelo u kojem vi prebivate nego tijelo koje je oblikovano bez samosvjesnosti, Tijelo je u vakumu prije nego što duh/um kompleksa uđe. Ovo tijelo može živjeti bez inhibicije uma i duha kompleksa. Međutim, rijetko to čini. Tijelo žute zrake je vaše fizičko kolo koje vi znate u ovo vrijeme i u kojem ste iskusili katalizator. To tijelo ima um/tijelo/duh karakteristike koje su jednake fizičkoj iluziji, kao što ste to vi nazvali. Tijelo zelene zrake je tijelo koje vi možete vidjeti u seansi kada je ono što vi zovete ekto-plazma stavljeno na raspolaganje. To je blaže tijelo upakovano više u zbijenosti sa životom. Vi možete zvati ovo kao astralno tijelo prateći neka druga učenja. Drugi su ovo isto tijelo zvali eteričnim tijelom. Međutim, ovo nije tačno u smislu da eterično tijelo ustvari tijelo prolaza gdje god je inteligentna enargija sposobna da oblikuje um/tijelo/duh kompleksa. Lakše tijelo ili tijelo plave zrake može biti zvano devahonično tijelo. Postoje mnoga druga imena za ovo tijelo naročito u vašim takozvanim indijskim spisima ili zapisima, za one koji su među vašim ljudima i koji su istražili te regione i razumili različite tipove delahoiničkih tijela. Postoje mnogi, mnogi tipovi tijela u svakom denzitetu, nalik vašem. Tijelo indigo zrake koje smo mi izabrali da zovemo eterično tijelo je, kao što smo već rekli, tijelo prolaza. U ovom tijelu oblikuje se supstanca ili samo možete vidjeti ovo tijelo kao svjetlost koja može oblikovati sebe kako god želi. Tijelo violetne zrake može možda biti shvaćeno kao ono što vi zovete Buda tijelom ili tijelo koje je potpuno. Svaki od ovih tijela ima neki efekat na vaš um/tijelo/duh kompleksa u vašem životnom postojanju. Unutrašnje veze, kao što smo rekli, su mnogo kompleksnije. Možda jedna sugestija koja može biti indicirana je ova: tijelo indigo zrake može biti korišteno od strane iscjelitelja jednom kada iscjelitelj postane sposoban da zamijeni svoju savjesnost u to eterično stanje. Violetna zraka ili Budino tijelo je od jednake efikasnosti za iscjelitelja u čijim granicama leži i smisao cjelovitosti koja je ekstremno blizu jedinjenju sa svim što je tu. Ta tijela su dio svakog entiteta i odgovarajuće korištenje njih i razumijevanje, kroz veliku naprednost od tačke stajanja trećeg denziteta žetvenosti, neizrečeno prilagođavanje korisnosti.

Ispitivač: Koja tijela dobijamo odmah nakon fizičke smrti iz ovih tijela žute zrake gdje smo sad?

Ra: Ja sam Ra. Vi imate sva tijela u potentaciji.

Ispitivač: Onda su tijela žute zrake u potpunosti iskorištena da kreiraju ovaj hemijski dogovor koji ja imam kao fizičko tijelo. Da li je tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno samo u vašoj sadašnjoj inkarnaciji tijelo žute zrake nije skroz potpuno nego je u aktivnosti, i postaje tijelo koje je manifestovano.

Ispitivač: Onda nakon smrti iz ove inkarnacije mi i dalje imamo tijelo žute zrake u potpunosti. Ali onda u generalnom slučaju šta se zbiva sa našom planetarnom populacaijom nakon smrti, i da li bi onda noramalno trebali da imamo manifestovano tijelo zelene zrake?

Ra: Ja sam Ra. Ne odmah. Prvo tijelo koje aktivira samo sebe nakon smrti je „spravljač oblika“ ili tijelo indigo zrake. Ova vas tijela podsjećaju, jer ste ih zvali „ka“ dok je eteričnost bila prožeta i shvaćena kroz porast od strane um/tijelo/duha cjelovitosti. Jednom kada je ovo ostvareno, i ako je sve odgovarajuće, tijelo treba da aktivira zelenu zraku.

Ispitivač: Dozvolite mi da nešto izjavim i onda mi recite da li sam u pravu. Nakon smrti, onda ako je neki entitet nesvjestan, on može postati ono što mi zovemo zemaljska granica duha sve dok je on sposoban da ostvari zahtijevanu budnost za aktivaciju jednog od njegovih tijela. Da li bi onda bilo moguće aktivirati neka od ovih tijela od crvene kroz violetnu?

Ra: Ja sam Ra. Dajući im odgovarajući stimulans, to je tačno.

Ispitivač: Koji stimulans bi kreirali ono što mi zovemo zemaljska granica duha ili postojani duh?

Ra: Ja sam Ra. Stimulans za ovo je sposobnost volje. Ako je volja žute zrake uma/tijela/duha, ona koja je jača onda je progresivni podstrek fizičke smrti kroz realizaciju onoga što dolazi, a to je, ako je volja koncentrisana dovoljno na prošla iskustva, entitetska praznina žute zrake, neće više biti aktivirana, ali takođe nemože biti potpuno deaktivirana i, sve dok je volja puštena, um/tijelo/duh kompleksa je uzročno. To se češće pojavljuje, kao što smo vidjeli kada ste vi svjesni, u slučajevima iznenadne smrti takođe i u slučajevima ekstremne brige za stvari ili drugog – sebe.

Ispitivač: Onda, da li se aktivnost narandžaste zrake nakon smrti pojavljuje veoma frekventno na ovom planetu?

Ra: Ja sam Ra. Djelimično ne-frekventno, zbog činjenice da je ova određena menifestacija bez učešća volje. Povremeno neki drugi – sebe će tako zahtijevati oblik jednog prelaza kroz fizičku smrt, dok će se neki izgledi bića ponoviti. To je narandžasta zraka. To je rijetko, normalno ako jedan entitet želi drugi dovoljno je da ga pozove, entitet će imati odgovarajuću želju da odgovori pozivu. Te manifestacije će biti šupljine žute zrake.

Ispitivač: Šta radi veliki procenat zemaljeske populacije, kada prođu kroz fizičko, i aktiviraju se?

Ra: Ja sam Ra. To će biti poslednje puno pitanje tokom ovog rada. U normalnim procedurama, davajući jedan harmonijski prolaz od žute zrake tjelesne manifestacije, je za um i duh kompleksa da se odmore u eteričnom ili indigo tijelu sve do tog vremena, dok entitet ne započne svoje pripreme za iskustvo u nekom inkarnisanom mjestu koje ima manifestaciju oblikovanu od strane eterične enegije kalupa u aktivaciju i manifestaciju. To indigo tijelo, postaje inteligentna energija, sposobna da ponudi ponovnu smrt, kao što biste vi to nazvali, perspektivu duše i mjesta iz kojeg će imati pogled na iskustvo koje se najčešće manifestovalo. Postoji li neko kratko pitanje na koje možemo odgovoriti sada?

Ispitivač: Samo ću vas pitati postoji li nešto da možemo da uradimo da načinimo instrument udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Namjera je savjesno mjerena okom i duhom. Vi ste savjesni. Sve je dobro. Posmatrajte ovaj instrument da osigurate nastavak razgradnje vitalne energije. Moraćete raditi prema svojoj fizičkoj energiji za ovo buđenje koje je donešeno slobodnom voljom samog sebe. Ja sam Ra. Ostavljamo vas sad u ljubavi i svjetlosti beskonačnog kreatra. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ra materijal 48. Dio
PostPostano: sri jun 06, 2007 3:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 48
22.04.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Možete li nam reći nešto o instrumentovom stanju i kako napreduje s vremenom?

Ra: Ja sam Ra. Instrumentova vitalna energija napreduje, s vremenom kako ga vi mjerite. Ove intrumentove fizičke energije su manje nego kada ste prošli put pitali.

Ispitivač: Hvala vam. Ako vi, Ra, kao jedan individualizovani entitet ste inkarnisani na zemlju sada sa punom budnošću i memorijom onoga što znate sada, šta bi bila vaša realnost sada na Zemlji sve dok su aktivnosti zbrinute?

Ra: Ja sam Ra. Pitanje sugeriše da ono što je bilo učeno bude nepraktično. Međutim, da li ćemo opet biti dovoljno naivni da mislimo da bi naše fizičko prisustvo moglo biti više efektivno nego ta ljubav/svjetlost koju smo slali vašim ljudima i bogastvo ovog kontakta, uradili bismo kao što smo i do sada. Mi bismo bili, i ponudili sami sebe kao učitelje/učenike.

Ispitivač: Moje predavanje juče je pohađala samo nekolicina. Da se ovo pojavljivalo tokom UFO lepršanja mnogo više bi ih pohađalo. Pošto Orion entiteti izazivaju lepršanje, koja je Orionova nagrada za vidljivost u kojoj oni ustvari kreiraju veće prilike za neminovnost informacija kao što je ova informacija u to vrijeme?

Ra: Ja sam Ra. Ta pretpostavka je netačna. Lepršanje izaziva mnoge strahove među vašim ljudima, mnogi govore, razumijevanjem zabrinjavajućih zapleta, prekrivanje, mutilacija, ubijanja, i mnogo drugih negativnih utisaka. Čak i oni navodno pozitivni izvještaji koji povećavaju svjesnost publike govore o svodu. Vi možete razumjeti sami sebe kao jednog koji će biti u manjini tokom razumijevanja onoga što želite da podijelite, ako možemo koristiti taj izraz. Mi smo primijetili da postoji dalja tačka koju možemo postaviti u ovo vrijeme. Audijencija donešena od Orion – tipa javnosti nije postavljena po starosti vibracija prema velikom produžetku. Audijencija prima predavanje/učenje bez stimulansa za javnost koja će biti mnogo više orjentisana kroz ilimunaciju. Zato, zaboravite računanje.

Ispitivač: Hvala vam. To nam razjašnjava ovu tačku veoma dobro. Možete li mi reći kako je pozitivna i negativna polarizacija u četvrtom i petom denzitetu korištena da izazove rad u savjesnosti?

Ra: Ja sam Ra. Postoji veoma malo rada u savjesnosti u četvrtom i petom denzitetu poredeći sa radom koji je učinjen u trećem denzitetu. Rad koji je postignut u pozitivnom četvrtom je taj rad bez obzira na pozitivni društveni memorijalni kompleks, imajući, to kroz porast stanja, haromisanog i ingerisanog samog sebe, idući naprijed da se pomogne onim manje pozitivnim orjentacijama koje trebaju njihovu pomoć. Tako je njihova službe ustvari njihov rad i tako kroz dinamiku između društvenog sebe i drugog – sebe, koji je ustvari objekat ljubavi, većeg i većeg indeziteta razumijevanja i suosjećanja koje je postignuto. Taj intezitet nastavlja sve do odgovarajućeg inteziteta svjetlosti gdje može biti dobrodošao. To je četvrti denzitet žetve. U granicama četvrtog denziteta pozitivnosti postoji mala vrijednost katalizatora duševnog i mentalnog kompleksa distorzije. To se pojavljuje tokom procesa harmonizacije do produžetka oblikovanja društveno memorijalnog kompleksa. To izaziva neke male katalizatore i rad da se pojave, ali veliki rad četvrtog denziteta leži u kontaktu između društvenog sebe i manje polarizovanog drugog – sebe. U četvrtom denzitetu kroz negativnosti mnogo rada je postignuto tokom borbe za poziciju koja prethodi periodu društvene memorije kompleksa. Postoje prilike da se polarizuje negativno kontrolom drugog – sebe. Tokom društvenog memorijalnog kompleksa period četvrtog denziteta negativnosti situacije je isti. Rad zauzima mjesto kroz društvena dosezanja do manje polarizovanog drugog u smislu da se potpomogne negativna polarizacija. U petom denzitetu pozitivnosi i negativnosti koncept učinjenog rada kroz potencijalne razlike nije osobito od pomoći kao peti denzitet entiteta, opet, je inteziviran radije nego potenciran. U pozitivnom, petom denzitetu kompleksa koristi se šesti denzitet predavanja – učenja da se uče veća ilimuratorna razumijevanja jedinjenja koje postaju više i više mudra. Peti denzitet pozitivne društvene memorije kompleksa će izabrati da razdvoji njihovu službu prema drugim u dva puta: kao prvo, zračenje svjetlosti prema kreaciji; kao drugo, slanje grupa da budu od pomoći kao instrumenti svjetlosti, kao ona sa kojim ste vi upoznati kroz kanalisanje. U petom denzitetu negativnosti, služba prema samom sebi je postala ekstremno intezivna i JA je postalo staro ili zbijeno tako da dialog sa učiteljem/učenikom je korišten ekskluzivno samo u smislu inteziviranja mudrosti. Postoji veoma, veoma mala nekolicina Lutalica petog denziteta negativnosti koji iz straha pokušavaju da budu zaboravljeni. Postoji veoma, veoma malo Orion članova petog denziteta koji više ne primjećuju bilo koju vrlinu u drugim – sebi.

Ispitivač: Hvala vam. Voleo bih kao primjer uzmem neki entitet, počeću prije rođenja, koji je grubo viši u starosnoj listi za pozitivnu polarizaciju i moguću žetvenost na kraju ovog ciklusa i prateći pun ciklus njegovog iskustva počinjući prije njegove inkarnacije – čije tijelo je aktiviralo proces postojanja inkarnacije. Aktiviranjem trećeg denziteta fizičkog tijela, tijelo se kreće kroz proces, a tako taj denzitet i njegovo ponašanje prema katalizatorima. Proces smrti, i aktivacija različitih tijela čini tako da se stvara puni krug od prve tačke do inkarnacije vraćajući se nazad kroz inkarnaciju i smrt. Možete li reći jedan ciklus inkarnacije u ovom denzitetu. Da li to možete učiniti za mene?

Ra: Ja sam Ra. Vaše pitanje je iskrivljeno pretpostavkom da su sve kreacije slične. Svaki um/tijelo/duh kompleksa ima svoj sopstveni primjer aktivacije i svoj sopstveni ritam buđenja. Važna stvar za žetvu i harmonija balansa između različitih energetskih centara uma/tijela/duha kompleksa. Ovo treba da bude primijećeno kao relativna važnost. Mi razumijemo istinitost vašeg pitanja i napravićemo najopštiji odgovor naglašavajući nevažnosti takve opšte generalizacije. Entiteti, prije inkarnacije, se nalaze u odgovarajućem, možemo reći, mjestu u vremenu/prostoru. Pravi tip boje ove lokacije će zavisiti od entitetovih potreba. Ti entiteti kao naprimjer koji, su bili Lutalice, imaju zelenu, plavu, ili indigo pravu boju jezgra uma/tijela/duha kompleksa koji su se odmarali unutar njih. Ulaz u inkarnaciju zahtijeva investiranje ili aktivaciju indigo zrake ili eteričnog tijela za taj „tvorac oblika“. Mladi ili mali fizički um/tijelo/duh kompleksa ima sedam energetskih centara potenciranih prije procesa rađanja. Postoje takođe analogije u prostoru/vremenu tih energetskih centara odgovarajućih na sedam energetskih centara u svakom od sedam pravih boja denziteta. Tako u mikro-kosmosu postoje sva iskustva koja su pripremljena. Misao je da djeca nastavljaju univerzum. Primjeri aktivacije nekog entiteta visoke starosti će se nesumnjivo kretati sa određenom brzinom prema zelenoj zraci nivoa što je odskočna daska do osnovne plave. Tu su uvijek neke poteškoće u prodiranju plave osnovne energije za njen zahtjev koji vi ljudi imate u velikom obimu; a to je, iskrenost. Plava zraka je zraka slobodne komunikacije sa samim sobom i sa drugima. Biti prihvaćen u nekom žetvenom ili približno žetvenom entitetu će raditi od ove zelene zrake odskočne daske gdje jedna može onda dati mišljenje o iskustvu koje će u podsvijesti inkarnacije biti fokusirano na aktivaciju osnovne plave zrake slobodnog davanja komunikacije, indigo zrake, koja slobodno dijeli inteligentnu energiju, i ako je moguće, kreće se kroz taj prolaz, pentetraciju violetne zrake inteligentne beskonačnosti. To može biti viđeno kao manifestacija smisla koncentrisanja ili pozdravljene prirode svakodnevne kreacije i aktivacije. Na tjelesni kompleks smrti, kako vi zovete ovaj prelaz, entitet će odmah, na realizaciju ovog stanja, vratit se prema indigo tvorcu oblika tijela i odmoriti unutar njega sve dok se odgovarajuća buduća zamjena ne učini. Ovdje imamo anomaliju žetve. U žetvi entitet će onda prebaciti svoje indigo tijelo u violetnu zraku manifesticije koja će biti viđena u pravoj boji žute. To je za svrhu žetvenosti entiteta. Nakon tih anomaličnih aktivnosti koje su pažljivo kompletirane, entitet će se kretati prema indigo tijelu opet i biti zamijenjen u odgovarajućoj pravoj boji lokusa u prostoru/vremenu i vremenu/prostoru u čije će vrijeme iscjeljenje i učenje/predavanje neophodno biti kompletirani i dalje inkarnisani prema odlučujućim potrebama.

Ispitivač: Ko upravlja određivanjem daljih inkarnacionih potreba i postavlja starosnu listu za inkarnaciju?

Ra: Ja sam Ra. To je pitanje sa dva odgovora. Kao prvo, postoje oni koji su direktno ispod zaštitnika koji su odgovorni za inkarnacioni primjer onih inkarnisanih automatskih, što je, bez savjesti samosvjesnosti procesa duševne evolucije. Vi možete zvati ta bića anđelskim ako želite. Oni su, možemo reći, „lokalni“ ili vaša planetarna sfera. Starost vibracije je da bude slična na mijenjanje različitih vrsta likvida u istoj čaši? Neki će se podignuti do vrha; drugi će potonuti do dna. Lažljivci i lažljivi entiteti će nestati. Kako se žetva približava, ona polja sa najviše svjetlosti i ljubavi će prirodno, i bez nadzora, biti u liniji, možemo reći, za iskustvo inkarnacije. Kada entitet postane svjestan u svom um/tijelo/duh kompleksa kompletnost mehanizma za duševnu evoluciju će, sam od sebe, smjestiti i zamijeniti one lekcije i entitete neophodne za maksimalan rast i izražavanje polariteta u inkarnativnom iskustvu prije nego što se proces zaboravljanja pojavi. Jedini gubitak ove potpune slobodne volje od onih starijih entiteta bira način inkarnacionog iskustva je i to da neki entiteti pokušavaju da nauče tako mnogo tokog jednog inkarnativnog iskustva gdje intezitet katalizatora razmiješta polarizovane entitete tako da iskustvo nije maksimalno korisno kao što je bila namjera.

Ispitivač: U analogiji to bi bilo kao student koji se upisuje na fakultet za više kurseva i predmeta nego što se u stvarnosti može ostvariti ili asimilirati u vremenu koje mu mi dajemo onako kako mi mjerimo to vrijeme. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Možete li mi reći kako različita tijela, crvena kroz violetnu, je uključena u energetski centar crvena kroz violetnu? Da li su one povezane u nekom smislu?

Ra: Ja sam Ra. To će biti poslednje puno pitanje ovog rada. Kao što smo primijetili, svaki od prave boje denziteta ima sedam energetskih centara i svaki entitet nastavlja sve to u svojoj potencijalnosti. Aktivacija, dok je u žutoj zraci, violetne zrake inteligentne beskonačnosti je pasoš za sledeću oktavu iskustva. Postoje prilagođavanja za one koji su prodrli u mnoge energetske centre i različite prave boje. To mora biti urađeno sa krajnjom brigom dok u fizičkom tijelu za nas koji smo primijetili da kada govorimo o opasnostima spajanja crvene/narandžaste/žutog kruženja sa pravom plavom bojom kruženja potencijala za neslaganje uma/tijela/duha kompleksa je velik. U svakom slučaju, entiteti koji prodiru u inteligentnu beskonačnost su u osnovi sposobni hodanje po univerzumu sa privilegovanim tretiranjem. Postoje li neka kratka pitanja prije nego napustimo instrument?

Ispitivač: Samo ako postoji nešto što možemo raditi da načinimo instrument udobnim ili da unaprijedimo kontakt.

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro. Kao što smo rekli, ovaj instrument je budan fizički i nastavljajući vrijeme rada će produžiti njegovu budnost. Nastavljanje kontakta će takođe pomoći u nastavljanju uspinjanja i rasta instrumentove vitalne energije i kao inter-grataciju i vitalnu energiju ili kao jedno jedinstvo ili uniju. Izbor je vaš. Mi smo zamoljeni. Sve je dobro. Vi ste savjesni. Nastavite tako. Ja sam Ra. Ostavljamo vas sad u ljubavi i svjetlosti beskonačnog kreatra. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 49. Dio
PostPostano: čet jun 07, 2007 6:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 49
27.04.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Da li bi nam molim vas dali očitavanje instrumentovog stanja?

Ra: Ja sam Ra. Onakvo je kao što smo ranije tvrdili.

Ispitivač: Pitao sam se; u prošloj seansi ste spomenuli tonove lijevog i desnog uha, lijevu i desnu stranu mozga koji su na neki način bili povezani sa polaritetima službe samog sebi i službe prema drugima. Možete li komentarisati ovo?

Ra: Ja sam Ra. Možemo dati komentar na ovo.

Ispitivač: Molim vas nastavite i dajte svoj komentar.

Ra: Ja sam Ra. Logiranje vašeg fizičkog kompleksa mozga je slično u svom korištenju buđenje električne energije. Entitet vođen intuicijom i impulsom je jednak entitetu rukovođenja racionalnim analizama kada su polariteti razmotreni. Lobiranje može biti od koristi za oboje za službu samom sebi i u službi prema drugima. Može izgledati da racionalni ili analitički um može imati više mogućnosti uspješnog gonjenja negativne orjentacije tokom činjenice da je u našem razumijevanju previše mnogo stvari i naredbi od strane njegove suštine negativno. Međutim, ta ista mogućnost da se struktuiše abstraktan koncept i da se analizira eksperimentalna faza podataka može biti ključ do brze pozitivne polarizacije. Može biti rečeno da oni čiji analitički kapaciteti su predominantni imaju nekako više posla u toku i u polarizovanju. Funkcija intuicije je da informiše inteligenciju. U vašoj iluziji neobuzdana predominantnost intuicije će pokušati da sačuva entitet od veće polarizacije tokom različnih intuiktivnih opažanja. Kao što možete vidjeti, ova dva tipa moždane strukture trebaju da budu balansirana u redu da bi sledeća suma iskustvenog katalizatora bila polarizovana i ilumantivna, za koju bez prihvatanja od strane racionalnog uma važeće intuitivne sposobnosti kreativnih aspekata koji potpomažu iliminaciju koja će biti zataškana. Postoji jedan dogovor između desne i lijeve i pozitivnog i negativnog. Mreža energija koja okružuje vaše tijelo nastavlja na neki način kompleks polarizacija. Lijeva oblast oko glave i gornja ramena je najčešće uopšteno viđeno bez negativne polarizacije, a budući da je desna bez pozitivne polarizacije, a magnetički rečeno to je uzrok značenja tonova za vas.

Ispitivač: Da li biste proširili nešto o pozitivnoj i negativnoj polarizaciji uopšteno i kako se oni odnose prema individualcima i planetama itd? Mislim da postoji koleracija ovdje, ali nisam siguran.

Ra: Ja sam Ra. Tačno je da postoji koleracija između energetskog polja nekog entiteta, vaše prirode i planetarnog tijela. Za sve materijale je konstruisan mislima ili značenjima dinamičkih tenzija magnetnog polja. Linija sile u oba slučaja može biti viđena kao veoma slična izmišljenoj spirali zapletene kose. Tako pozitivan i negativan smijer i zamišljeno formiranje geometrijskih veza u energetskom polju obje osobe, kao što biste vi nazvali um/tijelo/duh kompleksa, i planete. Negativan pol je južni pol ili niži pol. Sjeverni ili gornji pol je pozitivan. To razilaženje ovih spiralnih energija od primarnog, sekundarnog, i tercijarnog centra energije. Vi ste upoznati sa primarnim energetskim centrom fizičkog, mentalnog, i duševnog tjelesnog kompleksa. Senkundarna tačka ili smisao razilaženja pozitivnog ili negativnog centra orjentacije smjenjuje se različitim vašim centrima. Centar žute zrake može izgledati kao da ima sekundarni energetski centar u laktu, u koljenu, i u pozitivnim tijelima kao u beznačajnom prostoru od fizičkog kola do tačke opisivanja dijamanata o entitetovim mornaričkim erijama koje okružuju tijelo. Jedno može ispitati svaki od centara energije svaki energetski centar za takav sekundarni centar. Neki od vaših ljudi rade sa tim energetskim centrima, i vi to zovete akupunktura. Međutim, neka bude primijećeno da su najčešće anomalije u zamjeni centara energije tako da se naučne pretpostavke ove prakse dovode u pitanje. Kao i većina naučnih pokušaja preciziranih, je da bi promašili da uzmu u obzir unikatne kvalitete svake kreacije. Najvažniji koncept shvaćanja o energetskom polju je taj da niži ili negativni pol će privući univerzalnu energiju samom sebi iz kosmosa. Zato će se kretati na višem da bude viđen i reaktovan pozitivne spiralne energije u kretanju prema dole u granicama. Mjerenje nekog entitetskog nivoa zrake aktivacije je lokus gdje je južni pol vanjske energije bio upoznat od strane unutrašnje spiralne pozitivne energije. Kako neki entitet više raste polarizacija ovog lokusa će se kretati prema gore. Ovaj fenomen je od strane vaših ljudi nazvan „kundalini“. U svakom slučaju, bolje bi bilo razmisliti o mjestu sastanka kosmičkog i unutrašnjog, možemo reći vibratornog razumijevanja. U pokušaju da izdignemo lokus iz tog poznavanja bez realizacije metafizičkih principa magnetizma na čemu ovo zavisi je da se pozove veća nebalansiranost.

Ispitivač: Koji proces bi bio preporučljiv proces za buđenje kundalinija i od koje važnosti bi to bilo?

Ra: Ja sam Ra. Metafora sklupčane zmije nazvana višim ili većim je odgovarajući gubitak za razmatranje od vaših ljudi. To je ono što vi dostignete kada težite. Postoje, kao što smo tvrdili, velike težnje i one su zabrinjavajuće za ovu metaforu i prirodu dostizanja njenog cilja. Mi moramo generalizovati vas i zamoliti vas da shvatite činjenicu da je ovo u efektu pomoći mnogo manje vrijedno nego ono što mi vjerujemo. Međutim, kako je svaki entitet unikatan, generalizacija je mnogo nepouzdana kada komunicirate za vašu moguću edifikaciju. Imamo dva tipa energije. Pokušavamo onda, kao entiteti u nekoj pravoj boji ove oktave, da pomjerimo mjesto susretanja od spoljašnje i unutrašnje prirode sve dalje i dalje ili do energetskog centra. Dva metoda pristupanja ovome sa osjetljivim metodom kao prvim, cenar u granicama samog sege od onih iskustava koja su atraktivna entitetu kroz južni pol. Svako iskustvo treba da bude posmatrano, iskustveno, balansirano, prihvaćeno i smješteno u granicama individue. Kako entitet rase u samo-prihvatanju i svjesnosti katalizatora lokacija udobnog smještanja tih iskustava će se podići do nove prave boje entiteta. Iskustvo, kakvo god biti će smješteno u crvenoj zraci i biće smatrano kao njegovo preživljeno zadovoljstvo itd. Svako iskustvo će biti sekventno razumljeno od strane rasta i težnji uma/tijela/duha kompleksa u terminu preživljavanja, onda u terminu ličnog identiteta, onda u terminu društvenih veza, onda u terminu univerzalnih ljubavi, onda u smislu kako iskustvo može tražiti slobodnu komunikaciju, onda u terminu kako iskustvo može biti povezano sa univerzalnom energijom, i konačno u terminu svete prirode svakog iskustva. U međuvremenu kreator leži okovan. U sjevernom polu kruna je već na glavi i etintet je potencijalni bog. Ova energija je donešena među bića od strane skrušenog i povjerenjeg prihvatanja ove energije kroz meditaciju i razmišljanje o sebi i kreatoru. Tamo gdje se ove energije susreću je mjesto gdje će loše dostići svoju veličinu. Kada se ova nesmetana energija približi univerzalnoj ljubavi i ozračenost entiteta je u stanju bez obzira da li žetvenost entiteta doseže svoj vrh.

Ispitivač: Da li bi preporučili tehnike meditacije?

Ra: Ja sam Ra. Ne.

Ispitivač: Da li je bolje, ili da kažem, da li proizvodi više korisnih rezultata u meditaciji ostaviti mozak što je moguće prazniji i pustiti ga da pada dolje, takog govoreći, ili je bolje fokusirati se u meditaciji na neki objekat ili na neku stvar za koncentraciju?

Ra: Ja sam Ra. Ovo će biti poslednje puno pitanje tokom ovog rada. Svaki od ova dva tipa meditacije je koristan iz određenih razloga. Pa se meditacija uključuje čišćenjem uma, pražnjenje umne ili mentalne bezoblične mase koja je karakteristična za umni kompleks aktivnosti među vašim ljudima, efikasna je za one čiji je cilj da dosegnu unutrašnju tišinu kao osnovu iz koje će slušati kreatora. Ovo je jedan koristan i pomoćan način među najdaljim i dosad generalno korisnim tipom meditacije kao opozit prema razmišljanjima ili molitvama. Tip meditacije koji može biti zvan i vizualizacijom ima svoj cilj ne taj da nastavlja meditaciju samog sebe. Vizualizacija je način vještine. Oni koji uče da zadrže vizuelne slike u umu razvijaju jednu unutrašnju koncetrativnu moć koja može nadmašiti granice i neudobnosti. Kada ova sposobnost postane kristalizovana ili jasna u nekoj vještini ta vještina onda može uraditi polarizovanje u svjesnosti bez ekstremnih akcija koje mogu pogoditi planetarnu svjesnost. To je razlog za postojanje takozvanih Bijelih Magova. Samo oni koji žele da nastave uzdizanje savjesnosti od planetarne vibracije će pronaći vizualizaciju da bude određen zadovoljavajući tip meditacije. Razmišljanje ili razmatranje u stanju meditacije neke inspirativne slike ili teksta je veoma korisna među vašim ljudima, i sposobnost volje zvana molitvom ima takođe potencijalnu moć koja je od pomoći vašoj prirodi. Bez obzira da li je zaistapotrbna neka pomoćna aktivnost, zavisi djelimično od namjera i objekta onog koji se moli. Možemo li imate li neka kratka pitanja?

Ispitivač: Samo ću pitati postoji li nešto što možemo činiti da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt i ako su dva perida nedeljno i dalje odgovarajuće?

Ra: Ja sam Ra. Mi očekujemo da se pobrinete u zamjeni podrške pod vratom za ovaj entitet jer on za to previše ne brine. Vi ste savjesni i vaše su namjere su dobre, tajming, ako možemo da koristimo taj izraz, je u osnovi tačno. Međutim, vi treba da budete komentarisani za posmatranje kruženja i uzdržavanja od rada dok smo svi u ljubavi, harmoniji, i gubitalnoj energiji kao jedno biće. To je, i nastaviće da bude, od najveće pomoći. Ja sam Ra. Idite naprijed, onda, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ra materijal 50. Dio
PostPostano: čet jun 07, 2007 9:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 50
06.05.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Možete li mi dati neke indikacije o instrumentovom stanju sada?

Ra: Ja sam Ra. Onako je kako smo ranije izjavili.

Ispitivač: U poslednjoj seansi izjavili ste da su iskustva privlačna entitetima kroz južni pol. Možete li malo prošititi to i dati nam definiciju šta ste mislili pod tim?

Ra: Ja sam Ra. Treba razmatrati da bi se postigla odgovarajuće perspektiva za shvaćanje smisla o tim informacijama. Južni ili negativni pol je onaj koji privlači. Uvlači u sebe one stvari koje su megnetizovane. Tako i sa umom/tijelom/duhom kompleksa. Uticaj iskustava je od jezgre južnog pola. Vi možete smatrati ovo kao simplističku izjavu. Jedini specifični dio ovog ispravljanja je taj da crvena zraka ili osnova centra energije, bude najniža ili korijen energetskog centra fizičkog kola, će imati prvu priliku da reaguje na bilo koje iskustvo. U tom smislu samo, vi možete vidjeti fizički lokus južnog pola koji je indentifikovan sa korijenom centra energije. U svakom suočenom umu i tijelu korijenu ili u osnovi će biti data prilika da profunkcioniše prvi. Šta je drugo šansa ili prilika nego preživljavanje. To je korijen mogućnosti odgovora i još će biti viđen kao karakteristika osnovnih funkcija oba uma i tijela. Vi ćete pronaći ovaj instikt kao najsnažniji jednom kada se ovo balansira, a mnogo toga je otvoreno onome koji teži. Južni pol onda izaziva blokiranje iskustvene faze podataka i viših centara energije uma i tijela i postaje važeća prilika za korištenje iskustva koju vuče u to.

Ispitivač: Zašto ste rekli da je iskustvo uvučeno u to ili privlačno entitetu?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo rekli ovo kao vid našeg razumijevanja da je ovo priroda fenomena iskustvenog katalizatora i njegov ulazak u um/tijelo/duh kompleksa svjesnosti.

Ispitivač: Možete li nam dati neki primjer o tome kako neki entitet postavlja stanje za privlačenje određenog iskustvenog katalizatora i kako se taj katalizator onda nudi ili je naučen.

Ra: Ja sam Ra. Takav primjer može biti dat.

Ispitivač: Nećete li ga dati?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo pauzirali da skeniramo (imena) savjesnost da koristimo njen iskustveni katalizator kao primjer. Možemo nastaviti. To je jedan primjer i eskstrapoliranje može biti učinjeno i prema drugim entitetima koji su svjesni procesa evolucije. Ti entiteti biraju prije inkarnacije, značenje bez obzira na katalizator koji ima veliku vjerovatnoću da bude nastavljen. Ti entiteti žele proces izražavajući ljubav i svjetlost bez očekivanja bilo kakvog povratka. Ti entiteti su progamirani da nastoje da postignu duhovni rad i potvrde sebe u partnerstvu kada rade taj posao. Slaganje je postalo ključno za inkarnaciju; kao prvo, sa takozvanim primjerom i sibliranje tog entiteta. To omogućava iskustveni katalizator za situaciju nudeći radijaciju bića bez očekivanja vraćanja. Drugi program uključuje slaganje sa različitim entitetima. Ta slaganja omogućavaju i omogućiće, u vašem vremenu/prostoru i prostoru/vremenu nastavka, priliku za iskustveni katalizator rada i drugarstva. Postoje događaji koji su bili dio programa za taj entitet za samo u toj mogućnosti/vjerovatnoći vrijednosti koji su imali veze sa vašom društvenom kulturom. Ti događaji uključuju prirodu ili način življenja ili standarda življenja, tip veza uvučenih u vaš legalno obavljeni posao, i društvenu klimu tokom inkarnacije. Inkarnacija je razumljena kao jedino što će zauzeti mjesto u žetvenosti. Ti darovi, možemo reći, su težnja miliona vaših ljudi. Ta svjesnost evolucije i željenja u veoma ekstremnom pokušavanju da se povrijedi ljubav i radijacija koja nam daje razumijevanje bez obzira koja je lekcija programirana: to ima veze sa drugim – sobom, ne sa događajima: ima veze sa davanjem, neprimanjem, za lekcije o ljubavi koje su od ove prirode obje i pozitivna i negativna. Oni negativno žetveni će biti nađeni u ovo vrijeme napora da dijele svoju ljubav samog sebe. Postoje oni čije su lekcije mnogo više slučajne tokom njihove sadašnje nemogućnosti da razumiju prirodne mehanizme evolucije uma, tijela, i duha. Od svega ovoga možemo reći da je proces čuvan od strane onih koji nikada nisu skrenuli pogled svog čuvanja i očekivanja da budu od koristi. Ne postoji entitet bez pomoći, bez obzira da li je prošao kroz samosvjesnost jedinjenja kreacije ili kroz čuvare samog sebe koji štite manje sopticirani um/tijelo/dug od bilo kojeg trajnog odvajanja od jedinjenja sve dok lekcije vašeg denziteta traju.

Ispitivač: Možete li mi dati neki primjer negativne polarizacije dijeljenje ljubavi samog sebe? Čini mi se da će to iscrpiti negativnu polarizaciju. Možete li proširiti taj koncept?

Ra: Ja sam Ra. Možda nećemo koristiti primjere poznate vama tokom prekršaja koje će ovo izazvati. Tako da moramo biti generalni. Negativno orjentisano biće će biti ono koje osjeća da je pronašlo moć koja mu daje značenje za njegovo tradicionalno postojanje kao što to osjeća i pozitivna polarizacija. Taj negativni entitet će nastojati da ponudi ta razumijevanja i drugim – sebi, najčešće procesom formiranja elite, discipline, i učenju potrebe prava drugih – sebe za svoje sopstveno dobro. Ti drugi – sebe su ubijeđeni da zavise samo od sebe i u potrebi su za čuvanje i mudrošću samog sebe.

Ispitivač: Hvala vam. Kako funkcioniše sposobnost zadržavanja vizuelnih slika u umu i dopuštanje vještine da radi polarizaciju u savjesti bez eksteralne akcije?

Ra: Ja sam Ra. To nije jednostavno pitanje, za vještinu je jedna druga koja će ići iznad zelene zrake koja signazlizuje ulazak u žetvenost. Vještina neće jednostavno biti utisnuta u inteligentnu energiju kao značenje spremnosti za žetvu nego utisnta u obje i u inteligentnu energiju i u inteligentnu beskonačnost za svrhu prenošenja planetarne žetvenosti i savjesnosti. Značenje ovog rada leži u granicama. Ključ je prvi, tišina, i kao drugo, jednostranost misli. Tako će vizualizacija koja može biti zadržana mirno u unutrašnjosti oka za nekoliko vaših minuta, onako kako vi mjerite vrijeme, će se signal vještine povećati u jednostranosti misli. Ta jednostranost ili usamljenost misli onda može biti korištena od strane pozitivne vještine da radi u grupnoj ritualno vizualizaciji za podizanje pozitivne energije, od strane negativne vješteine za povećanje i rast lične moći.

Ispitivač: Možete li mi reći koja vještina, nakon što je bila sposobna da zadrži slike nekoliko minuta, može da pogodi planetarnu savjesnost ili da pogodi pozitivni polaritet?

Ra: Ja sam Ra. Kada pozitivna vještina dodirne inteligentnu beskonačnost iznutra, to je jedna od najmoćnijih povezanosti to je povezanost čitavog um/tijelo/duh kompleksa mikrokosmosa sa makrokosmosom. Ta povezanost onemogućuje, možemo reći, zelenu zraku prave boje u vremenu/prostoru da se manifestuje u vašem prostoru/vremenu. U zelenoj zraci misli su ljudi. U vašoj iluziji normalno nije tako. Vještina onda postaje živi kanal za ljubav i svjetlost i postaje sposobna da kanališe te radijacije direktno na planetarnu mrežu energetske spone. Ritual će uvijek završiti od strane temeljom one energije u cijeni i zahvalnosti i otpuštanjem te energije na planetarnu cjelinu.

Ispitivač: Možete li mi dati više informacija o energetskim poljima tijela kao vezu desne i lijeve strane mozga i ako je to nekako povezano sa oblikom piramide onoliko koliko fokusiranje energije ide? Ja sam na gubitku kao kako da dospijem na tu liniju ispitivanja, tako da ću ja pitati to pitanje.

Ra: Ja sam Ra. Mi smo zajedno na gubitku na ovoj liniji odgovaranja. Mi možemo reći da je oblik piramide jedan od onih koji fokusira u strujanje energije za korištenje od strane entiteta koji mogu postati svjesni tih strujanja. Takođe dalje možemo reći da oblik vašeg fizičkog mozda nije važan kao oblik za koncentrisanje strujanja energije. Molim vas pitajte određenije ako možete o tome čemu težite.

Ispitivač: Svaki od naših polja, u meditaciji, stvara energiju oko glave u različitim mjestima. Možete li mi reći šta je to, našto to ukazuje, i koja su to različita mjesta u kojim mi osjećamo to ukazivanje?

Ra: Ja sam Ra. Zaboravljanje piramida će biti od pomoći vama u vašem učenju tih iskustava. Proticanje energije se osjeća od strane energetskih centara koji trebaju, i koji su pripremljeni za, aktivaciju. Tako oni koji osjećaju stimulaciju na nivou violetne zrake dobijaju samo to. Ta osjećanja iznutra na čelu između obrva su iskustva indigo zrake itd. Ta iskustva peckaju i vizualne slike imaju neke blokade u energetskim centrima tokom aktivacije i tako električno tijelo širi tu energiju van i njegov efekat je zbunjujući. To ne samo da je istinito zahtijeva tu energiju koja se još može osjetiti u entitetima ješ uvijek nije dobro istrenirana u fizičkoj odbrani. To nisu želje iskustva tih senzacija i aktivacija i promjene događaja prema sub-savjesnom nivou neće iskusiti ništa tokom svojih mogućnosti odbrane i oklopa protiv promjene.

Ispitivač: Da li je normalno dobiti dvije simulacije stimulirane odjednom?

Ra: Ja sam Ra. Najnormalnije za vještinu je da prati: indigo stimulacije aktiviraju tu veliku kapiju na iscjeljenje, magijski rad, molitvenu pažnju, i radijacije postojanja; i stimulacije violetne zrake koja je duševno davanje i uzimanje od i davanje kreatoru, od kreatora prema kreatoru. To je poželjna konfiguracija. Molim vas pitajte ješ jedno puno pitanje u toku ovog rada.

Ispitivač: Možete li objasniti koncept šta je to što je neophodno za jedan entitet, tokom inkarnacije u fizičko kao što to znamo, da postane polarizovan ili interaktiviran odgovarajući sa drugim entitetima i zašto to nije moguće u između inkarnacija kada je entitet svjestan onoga što hoće da radi. Zašto mora on doći u neku inkarnaciju i izgubiti savjesnu memoriju onoga što želi da radi i onda ponašati se u smislu u kojem se nada da se tako ponaša?

Ra: Ja sam Ra. Dozvolite nam da vam dadnemo primjer čovjeka vidi sve poker ruke. On onda zna igru. To je onda dječija igra za kockara, za njega to nije rizik. Druge karte su mu poznate. Mogućnosti su mu poznate i ruka će onda igrati korektno ali bez interesovanja. U vremenu/prostoru i upravoj boji zelenoj denziteta, ruke su sve otvorene oku. Misli, osjećanja, nevolje, sve to može biti viđeno. Nema prevare i ne postoji želja za prevarom. Tako mnogo toga može biti postignuto u harmoniji ali um/tijelo/duh dobija mali polaritet iz te interakcije. Dozvolite nam da preispitamo tu metaforu i pomnožimo je sa najdužem poker igrom koju možete zamisliti životnim dobom. Karte su ljubav, gažđenje, ograničenje, nezadovoljstvo, zadovoljstvo itd. One su dijeljene i predijeljene i predijeljene konstantno. Vi možete, tokom početka ove inkarnacije ____i kada stres počne____ da znate svoje sopstvene karte. Možda ćete početi da tražite ljubav unutar vas. Možda ćete početi da balansirate svoja zadovoljstva, svoja ograničenja, itd. Međutim, vaša jedina indikacija drugih – sebe karata je da gledate u oči. Vi nemožete zapamtiti svoje ruke, njihove ruke, možda čak ni pravila te igre. Ta igra može biti pobijeđena samo od strane onih koji izgube svoje karte pod uticajem topljenja od ljubavi, može biti pobijeđena samo od onih koji se zalažu za svoje zadovoljstvo, za svoja ograničenja, oni svi podižu svoje lice sa stola prema gore i kažu okrenuti prema unutra: „Svi, svi vi igrači, svaki od drugih – sebe, bez obzira na vašu ruku, ja vas volim.“ To je igra: znati, prihvatiti, oprostiti, balansirati, i otvoriti sebe u ljubavi. To nemože biti učinjeno bez opraštanja, zato nećete nositi nikakvu težinu u svom životu uma/tijela/duha postojanja u potpunosti. Imate li neka kratka pitanja prije nego napustimo instrument?

Ispitivač: Postoji li nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Vi ste savjesni i vaše namjere su pažljive. Bilo bi dobro da pripazite da li je instrumentov vrat smješten pažljivo na svoju podršku. Ja sam Ra. Ostavljam vas, moj prijatelji, u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i u miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 07, 2007 11:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Haj, joschua! :hello2:
Ovo je stvarno bilo brrrrrzo!

Preuzimam knjigu III

Zakon Jednog, Knjiga III, seansa 51
13.05.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Mi sada komuniciramo.

Ispitivač: Kako počinjemo knjigu III Zakona Jednog, imao bih nekoliko pitanja koja nisu prolazne prirode i jedno koje smatram pitanjem prolazne prirode, ali se osećam obaveznim da ga postavim.

Prvim bih voleo da razjasnim poslednju stavku u vezi sa žetvom. Pitam se da li se žetva nadgleda i ako je tako, zašto je to nadgledanje neophodno i kako ono deluje, budući da violetni zrak određuje da li je entitet spreman za žetvu? Da li je neophodno da neki entiteti nadgledaju žetvu ili se to odvija automatski?

Ra: Ja sam Ra. U vreme žetve tu su uvek žeteoci. Plod je oblikovan onakav kakav jeste, ali postoji izvesno nadgledanje koje je neophodno da bi se osiguralo da dar bude smešten na odgovarajući, bez ožiljaka i mrlja.

Postoje tri nivoa onih koji nadgledaju žetvu.

Prvi nivo je planetaran i mogao bi se nazvati anđeoskim. Ovaj tip čuvara obuhvata totalnost celine uma/tela/duha, ili više Ja entiteta, kao i entitete sa unutrašnjih planova koji su privučeni tom entitetu putem njegove unutrašnje potrage.

Druga vrsta čuvara ovog procesa su entiteti Konfederacije koji imaju čast/dužnost da stoje na ivicama, korak od svetlosti/ljubavi tako da požnjeveni entiteti, bez obzira koliko su zbunjeni i nesposobni da uspostave kontakt sa svojim višim Ja, ne posrnu i ne otpadnu iz nekog drugog razloga osim jačine svetla. Ti entiteti Konfederacije hvataju one koji posrnu i uspravljaju ih, kako bi oni mogli nastaviti put u svetlost.

Treća grupa koja nadgleda proces su oni koje nazivate Čuvarima. Ta grupa je iz oktave iznad naše i služi kao donositelji svetla. Ti Čuvari obezbeđuju preciznu emisiju svetla/ljubavi u tanano profinjenom rasprostiranju, tako da se precizno može utvrditi vibracija ljubavi/svetla svakog entiteta.

Žetva je automatska utoliko što će požnjeveni odgovoriti u skladu sa onim što je nepromenljivo tokom žetve. To je emanacija violetnog zraka. Međutim, ti pomagači su prisutni da bi obezbedili sigurnu žetvu tako da svaki entitet može u punoj meri imati priliku da izrazi svoj violetni zrak sebstva.

Ipitivač: Za sledeće pitanje osećam da je prolazne prirode: međutim, to pitanje mi je postavio neko sa kime sam razgovarao i ko je uključen u NLO fenomene. Ukoliko smatrate da je ono prolazne prirode, izostavićemo ga, ali pitali su me kako je za letelice četvrtog denziteta moguće da dospeju ovde, budući da kada se približite brzini svetlosti, masa se bliži beskonačnom. Moje pitanje je zašto su letelice uopšte neophodne?

Ra: Ja sam Ra. Postavili ste nekoliko pitanja. Odgovorićemo po redu.

Prvo, slažemo se da je materijal prolazne prirode.

Drugo, onima koji dolaze sa velikih udaljenosti, nisu potrebne letelice kakve vi poznajete. Samo pitanje zahteva razumevanje koje ne posedujete. Pokušaćemo da odgovorimo u obimu u kome se može odgovoriti.

Prvo, ima nekoliko treće-denzitetskih entiteta koji su naučili kako da koriste letelice da bi putovali između zvezdanih sistema dok su izloženi iskustvima ograničenja, koja shvatate. Međutim, ti entiteti su naučili da koriste hidrogen na drugačiji način nego što vi to razumete. Njima je još uvek potreban dug vremenski period za kretanje. Međutim, ti entiteti su u stanju da koriste hipotermiju da bi usporili procese fizičkog i mentalnog kompleksa kako bi izdržali trajanje leta. Entiteti kao oni sa Sirijusa spadaju u tu grupu. Postoje još dva tipa.

Prvi tip je onaj, koji, dolazeći sa četvrtog, petog ili šestog denziteta vaše sopstvene galaksije, uspešno koristi vrstu energetskog sistema koji se služi brzinom svetlosti kao hicem, stižući na taj način gde poželi bez uočljivog protoka vremena iz vaše perspektive.

Drugi tip iskustva su entiteti četvrtog, petog i šestog denziteta iz drugih galaksija, ali i nekoliko iz vaše sopstvene, koji su naučili neophodnu disciplinu ličnosti da posmatraju Univerzum kao jedno biće i shodno tome su u stanju da se prebace sa lokacije na lokaciju samo putem misli, materijalizujući neophodnu letelicu, ako tako želite, da bi okružili svetlosno telo entiteta.

Predavač: Pretpostavljam da je poslednji tip onaj koji možemo videti prilikom sletanja Orionske grupe. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Orionska grupa je mešavina ove dve grupe.

Ispitivač: Zašto je vozilo neophodno? Kada ste vi, Ra, otišli u Egipat, koristili ste letelice u obliku zvona, ali ste to činili mislima. Možete li mi reći zašto ste radije koristili vozilo, umesto da jednostavno materijalizujete telo?

Ra: Ja sam Ra. Vozilo ili letelica je ona misaona-forma na koju naša koncentracija može delovati kao pokretač. Mi ne bismo izabrali da koristimo svoje celine uma/tela/duha kao fokus za takvo delovanje.

Ispitivač: Hvala vam. Čini mi se, a vi mi recite gde grešim kod te izjave, da mi posedujemo sedam tela koja korespondiraju sa sedam boja spektra i da je energija koja stvara tih sedam tela univerzalni tip energije, koji teče u planetarno okruženje i ulazi kroz sedam energetskih centara, koje nazivamo čakrama, da bi razvila i usavršila ta tela. Svako od tih tela je na neki način u vezi sa mentalnom konfiguracijom koju posedujemo i usavršavanje tih tela i potpuno uticanje te energije je funkcija te konfiguracije. Preko te mentalne konfiguracije mi možemo do nekog stepena blokirati uticanje energije koja stvara ovih sedam tela. Možete li dati komentar u vezi sa ovom izjavom i reći da li je tačna ili pogrešna?

Ra: Ja sam Ra. Vaša izjava je u suštini tačna. Korišćenje reči „mentalna konfiguracija“ je pojednostavljivanje blokade tokova koja se odvija na vašem denzitetu. Celina uma je povezana sa duhom i celinama tela koje još nisu fiksirane. Ove blokade se mogu javiti između duha i uma ili tela i uma na mnogo različitih nivoa. Mi ponavljamo da svakom energetskom centru stoji na raspolaganju sedam sub-boja. Na ovaj način duhovno/mentalne blokade kombinovane sa mentalno/telesnim blokadama mogu uticati na svaki energetski centar na mnogo načina. Tako možete posmatrati suptilan proces balansiranja i evoluacioni proces.

Ispitivač: Nisam siguran da li će ovo voditi do plodonosne tematike, ali bih postavio sledeće pitanje jer mi se čini da bi se mogla napraviti veza.

Na poleđini knjige „Tajna velike piramide“ ima nekoliko reprodukcija egipatskih crteža i radova i neke prikazuju ptice kaka lete iznad horizontalnih entiteta. Da li postoji neka veza sa Ra?

Ra: Ja sam Ra. Crteži o kojima govorite su neki od mnogih koji iskrivljuju naše učenje o percepciji smrti kao prolaza ka daljim iskustvima. Ta distorzija se odnosi na razmišljanja o specifičnoj prirodi procesa takozvane smrti celine uma/tela/duha. To bi se vašim terminima moglo nazvati distorzijom Gnosticizma; to je verovanje da se znanje i odgovarajuća pozicija mogu postići putem brižljivog posmatranja i naglašavanja pokreta, koncepata i simbola. U stvari, proces fizičke smrti je onakav kakav smo opisali: proces tokom koga je pomoć dostupna i jedino što je potrebno tokom smrti je oslobađanje entiteta od njegovog tela, koje vrše oni koji ga okružuju i slavljenje tog procesa od strane ožalošćenih. Na taj način se pomaže umu/telu/duhu entiteta, koji doživljava fizičku smrt, a ne brižljivim ritualima koji se ponavljaju.

Ispitivač: Ranije ste govorili o rotacionoj brzini energetskih centara. Da li je tačna moja pretpostavka da je to funkcija blokade energetskih centara, tako da je u slučaju slabije blokade rotacija brža i upliv energije veći?

Ra: Ja sam Ra. Delimično ste u pravu. U prva tri centra potpuno uklanjanje blokade energije uslovljava ubrazanje rotacije. Kada entitet razvije više energetske centre ti centri počinju da izražavaju svoju prirodu formirajući kristalne strukture. To je viši ili u većoj meri balansiran vid aktiviranja energetskih centara kada prostorno/vremenska priroda te energije transmutira u vremensko/prostornu prirodu regularizacije i balansa.

Ispitivač: Šta podrazumevate pod kristalnim strukturama?

Ra: Ja sam Ra. Kod razvijenijeg entiteta se u svakom energetskom centru fizičkog kompleksa može videti karakteristična kristalna struktura. Svaka će na neki način biti drugačija, baš kao što u vašem svetu dve pahulje ne mogu biti iste. Međutim, svaka je pravilna. Crveni energetski centar često ima oblik zakočenog točka. Narandžasti energetski centar je u obliku cveta sa tri latice.

Žuti energetski centar u kružnom obliku sa više faseta, kao zvezda.

Kod zelenog energetskog centra, koji se nekada naziva oblikom lotosa, broj tačaka kristalne strukture zavisi od snage tog centra.

Plavi energetski centar može imati možda sto faseta i može blještavo sjajiti.

Indigo energetski centar, mirniji centar koji ima osnovni oblik trougla ili trolista, iako neki adepti koji su balansirali više energije mogu da stvore više faseta.

Violetni energetski centar je najmanje varijabilan i ponekad se u vašoj filozofiji opisuje kao hiljadu latica, jer on predstavlja totalnost distorzije celine uma/tela/duha.

Ispitvač: Upravo sada osećam indigo centar. Ako bi taj centar bio potpuno aktiviran i ako ne bi bilo nikakve blokade, da li onda ne bih imao nikakav osećaj u njemu?

Ra: Ja sam Ra. Odgovor na ovo pitanje bi prekršilo Zakon Konfuzije.

Ispitivač: Izjavili ste da je odmah posle smrti fizičkog tela primarno aktivirano indigo telo i izjavili ste da je ono stvaralac forme. Zašto je to tako?

Ra: Ja sam Ra. Ovo će biti poslednje pitanje za ovu seansu.

Indigo telo se može posmatrati kao analogno inteligentnoj energiji. U mikrokosmosu ono je Logos. Inteligentna energija totalnosti celine uma/tela/duha crpi svoju energiju iz inteligentne beskonačnosti ili Stvoritelja. Treba razumeti da Stvoritelj, kako u mikrokosmosu tako u makrokosmosu, ima dve prirode: ne-potentnu beskonačnost koja je inteligentna: to je sve što postoji.

Slobodna volja je potentna, kako Stvoritelja prema nama, tako i nas samih kao ko-Stvoritelja sa inteligentnom beskonačnošću koja ima volju. To bi se moglo predstaviti kao indigo telo ili telo koje stvara oblik i njegova mudrost da bi se izabrala odgovarajuća lokacija i vrsta iskustava, koje će taj ko-Stvoritelj ili sub-Logos, kako ga vi nepromišljeno nazivate, preduzeti.

Ja sam Ra. Vreme je za jedno kratko pitanje.

Ispitivač: Da li možemo učiniti nešto da bi se instrument osećao udobnije i da bismo poboljšali kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro. Vi ste savesni. Ostavljam vas, braćo, u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Idite, radujući se u snazi i ljubavi jednog beskonačnog Stvoritelja. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 09, 2007 5:52 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga III, seansa 52
19.05.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Kreatora. Mi sada komuniciramo.

Ispitivač: Izjavili ste tokom prethodne seanse: „Drugi tip iskustva su entiteti četvrtog, petog i šestog denziteta iz drugih galaksija, ali i nekoliko iz vaše sopstvene, koji su naučili neophodnu disciplinu ličnosti da posmatraju Univerzum kao jedno biće i shodno tome su u stanju da se prebace sa lokacije na lokaciju samo putem misli, materijalizujući neophodnu letelicu, ako tako želite, da bi okružili svetlosno telo entiteta.“ Želeo bih da pitam, da li kada kažete četvrti, peti, šesti denzitet drugih galaksija, nekoliko iz vaše sopstvene, to znači da u drugim galaksijama ima više entiteta koji su razvili sposobnosti ličnosti za takvu vrstu putovanja nego što ih ima u našoj? Koristim termin galaksija u njegovom značenju lentikularnog oblika milijardi zvezda.

Ra: Ja sam Ra. Ponovo smo upotrebili taj termin, „galaksija“, u značenju koje nije u vašem rečniku. Mislili smo na vaš zvezdani sistem.

Nije tačna pretpostavka da su drugi zvezani sistemi sposobniji da koriste druge dimenzije nego vaš sopstveni. Reč je samo o tome da postoji mnogo drugih sistema pored ovog vašeg.

Ispitivač: Hvala vam. Mislim da sam ovde možda dospeo do važne tačke, jer mi se čini da disciplina ličnosti predstavlja veliko delo u evoluciji i izgleda da postoji dve vrste kretanja entiteta kroz galaksiju: ono koje potiče od razvoja ličnosti i ono koje potiče od onoga što nazivate efektom hica. Ne bih se bavio brzinom sub-svetlosti jer je ne smatram bitnom. Ovaj materijal mi se čini važnim samo zato što smo razmatrali razvoj ličnosti.

Da li je korišćenje efekta hica za putovanja ono što biste mogli nazvati inteligentnim ili podrazumeva angažovanje leve strane mozga pre nego desne?

Ra: Ja sam Ra. Vaša percepcija kod ove tačke je ekstenzivna. Dospevate do spoljašnjeg učenja. Više bismo voleli da ne koristimo terminologiju leve i desne hemisfere mozga zbog njene neprecizosti. Neke funkcije su repetitivne (ponavljaju se) i redundantne (suvišne) u obe hemisfere i kod nekih entiteta su funkcije desne i leve strane obrnute. Međutim, srž pitanja je vredna razmatranja.

Tehnologija u koju ste vi, kao socijalni kompeks, tako zaljubljeni u ovo vreme potiče od kontrole inteligentne energije sub-Logosa, što se, kada se dalje unapredi, može razviti u tehnologiju koja koristi efekte gravitacije o kojima smo govorili.

Primećujemo da ovaj termin nije odgovarajući, ali ne postoji bliži termin.
Zbog toga, korišćenje tehnologije da bi se kontrolisala spoljašnjost sopstva daleko, daleko manje pomaže ličnoj evoluciji nego disciplina celine ume/tela/duha koja rezultira u potpunom poznavanju sebe kao mikrokosmosa i makrokosmosa.

Za disciplinovan entitet sve su stvari otvorene i slobodne. Disciplina koja otvara Univerzum takođe otvara vrata ka evoluciji. Razlika se sastoji u izboru da se auto-stopom ode do mesta gde se lepota može videti ili da se ide peške, korak po korak, nezavistan i slobodan u toj nezavisnosti da slavi snagu koraka i mogućnost svesti o lepoti.

Umesto toga pažnja auto-stopera je usmerena na konverzaciju i ludorije tokom puta, zavisi od ćudi drugih, zainteresovana da napravi dogovor na vreme. Auto-stoper takođe vidi istu tu lepotu, ali se nije pripremio za njenu snagu, u korenu uma, iskustva.

Ispitivač: Postavio bih jedno pitanje, da bih razumeo tu mentalnu disciplinu i kako se ona razvija. Da li četvrti, peti i šesti pozitivni denzitet ili socijalno-memorijski kompleksi orijentisani prema drugima za putovanje koriste obe vrste – hitac i ličnu disciplinu – ili samo jedan?

Ra: Ja sam Ra. Pozitivno orijentisan socijalno-memorijski kompleks će pokušavati da nauči disciplinu uma, tela i duha. Međutim, postoje neki koji - budući da poseduju tehnologiju sposobnu za upotrebu snage inteligentne energije za putovanje - nju i koriste, dok uče neke druge, primerenije discipline.

Ispitivač: Onda pretpostavljam da je procenat onih koji koriste ličnu disciplinu za putovanje veći među pozitivnije orijentisanim socijalno-memorijskim kompleksima. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Kada pozitivni peti denzitet pređe u šesti, gotovo da nema entiteta koji na tom nivou koriste spoljnju energiju za putovanja ili komunikaciju.

Ispitivač: Možete li mi dati tu istu informaciju u vezi sa negativno orijentisanim socijalno-memorijskim kompleksima, kao i proporcije, i reći kako oni koriste efekat hica i disciplinu ličnosti za putovanje?

Ra: Ja sam Ra. Otprilike 80% pripadnika četvrtog negativnog denziteta koriste efekat hica gravitacionog svetla, budući nesposobni da razviju disciplinu neophodnu za putovanje. Na negativnom petom denzitetu otprilike 50% postiže u nekom trenutku potrebnu disciplinu da bi se ostvarilo putovanje putem misli. Kada se dostigne šesti denzitet, negativna orijentacija dospeva u konfuziju i ima malo pokušaja putovanja. Od putovanja koja se preduzimaju, možda je 73% putem svetlosti/misli.

Ispitivač: Da li pred kraj petog denziteta u disciplini ličnosti postoji neka razlika između pozitivne i negativne orijentacije?

Ra: Ja sam Ra. Postoje jasne razlike između polariteta, ali ne postoji nikakva razlika kod upotpunjavanja znanja o sebi, neophodnom da bi se ostvarila ova disciplina.

Ispitivač: Da li je onda tačna moja pretpostavka da su disciplina ličnosti, poznavanje sebe i kontrola u jačanju volje ono što će svaki peto-denzitetski entitet smatrati važnim.

Ra: Ja sam Ra. Ove stvari su u stvari važne od trećeg do ranog sedmog denziteta. Jedina korekcija u nijansi koju bismo napravili je vaša upotreba reči kontrola. Izuzetno je važno shvatiti da kontrola misaonih procesa i impulsa nije poželjna i ne pomaže rast entitetovog razumevanja sebe, da tako kažemo, osim u slučaju kada bi rezultirala akcijama koje nisu u saglasnosti sa Zakonom Jednog. Kontrola se može posmatrati prečicom do discipline, mira i prosvetljenja. Međutim, ta velika kontrola potencira i iziskuje kasnija inkarnacijska iskustva da bi se izbalansirala ta kontrola ili represija nad sopstvom koje je savršeno.

Umesto toga, mi cenimo i preporučujemo upotrebu drugog glagola s obzirom na korišćenje slobodne volje. Prihvatanje sebe, opraštanje sopstva i usmeravanje volje; to je put ka disciplinovanoj ličnosti. Sposobnost volje je ono što je moćno u vama kao ko-Kreatoru. Značaj te sposobnosti se ne može dovoljno naglasiti. Zbog toga se ona mora brižljivo koristiti i usmeriti ka služenju drugima, ako je reč o onima na pozitivnoj stazi.

Postoji velika opasnost u korišćenju slobodne volje kada entitet postane jači, jer ona makar i podsvesno može redukovati polaritet tog entiteta.

Ispitivač: Slutim izvesnu vezu između onoga što ste upravo rekli i činjenice da je toliko mnogo Putnika izabralo vreme žetve da se inkarnira na ovoj planeti. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. Tačno je da šansa da se setimo onoga što je izgubljeno u zaboravu daje mnogo mogućnosti za pozitivnu polarizaciju. Verujemo da je to specifčni pravac vašeg pitanja. Postavite dalja pitanja ukoliko nije.

Ispitivač: Uključio bih samo pitanje zašto je toliko mnogo Putnika izabralo vreme žetve za svoju inkarnaciju?

Ra: Ja sam Ra. Postoji nekoliko razloga za inkarnaciju tokom žetve. Oni se mogu podeliti na osnovu termina sopstvo i sopstvo-drugi.

Primaran razlog zašto su ta Braća i Sestre tuge izabarala inkarnisano stanje je prilika da pomognu sopstvima-drugih, osvetljavajući distorziju planetarne svesti i mogućnost da se ponudi katalizator za sopstva-drugih i time pojača žetva.

Postoje još dva razloga da se izabere ova služba koji imaju veze sa sopstvom.

Putnik, ukoliko se seća i ukoliko se posveti službi, će se polarizovati mnogo brže nego što bi to bilo moguće u daleko jednoličnijim realnostima višeg denziteta.

Konačni razlog je u totalnosti uma/tela/duha ili totalnosti socijalno-memorijskog kompleksa koji može proceniti da neki entitet ili članovi socijalnog entiteta mogu iskoristiti treće-denzitetski katalizator da bi upotpunili učenje/podučavanje za koje je procenjeno da je slabije od perfektnog. To se posebno odnosi na one koji stupaju i nastavljaju kroz šesti denzitet u kome je balans između empatije i mudrosti savršen.

Ispitivač: Hvala vam. Izneo bih jedan stav, koji instinktivno osećam, samo kao nešto u pogledu čega sam malo radoznao, ali što nije od velikog značaja. Možda se varam.

Govorili ste o efektu hica i taj termin me je zainteresovao.

Jedina stvar koju mogu da uvidim je da morate da unosite energiju u vozilo dok ono ne dostigne brzinu svetlosti i to, naravno, zahteva sve više i više energije. Dolazi do širenja vremena i čini mi se da bi bilo moguće da se, krećući se 90º u smeru putovanja, uskladištena energija nekako promeni u njenu primenu pravca ili smisla, tako da pređete iz prostor/vremena u vreme/prostor sa 90º ugibanja. Onda energija biva preuzeta u vreme/prostor i vi biste se vratili u prostor/vreme na kraju ove energetske eksplozije. Da li ovo u bilo kom pogledu tačno?

Ra: Ja sam Ra. U potpunosti ste u pravu onoliko koliko to vaš jezik dopušta i zahvaljujući svojoj obuci mnogo sposobniji nego mi da izrazite ovaj koncept. Naša jedina korekcija, ako želite, je da sugerišemo da se tih 90º o kojim govorite može bolje shvatiti kao deo oktahorona. In geometry, the tesseract, also called 8-cell or octachoron, is the four-dimensional analog of the (three-dimensional) cube, where motion along the fourth dimension is often a representation for bounded transformations of the cube through time. Wikipedia).

Ispitivač: Hvala vam. Samo jedna stavka koja me je zanimala, ali bez neke veće važnosti.

Da li je iz perspektive pojedinca, koji želi da sledi stazu orijentacije prema drugima, bilo šta drugo važno pored discipline ličnosti, poznavanja sebe i jačanja volje?

Ra: Ja sam Ra. To su tehnike. To nije srce. Hajde da istražimo srce evolucije.

Setimo se da smo mi svi jedno. To je veliko učenje/podučavanje. U tom jedinstvu leži ljubav. To je veliko učenje/podučavanje. U tom jedinstvu leži svetlo. To je fundamentalno učenje na svim planovima egzistencije u materijalizaciji. Jedinstvo, ljubav, svetlo i radost; to je srce evolucije duha.

Druga po važnosti lekcija je učenje/podučavanje u meditaciji i službi. U jednom trenutku je celina uma/tela/duha tako blago aktivirana i balansirana ovim centralnim mislima ili distorzijama, da tehnike koje ste spomenuli postaju veoma značajne. Međutim, Univerzum, sa svojom neprestanom misterijom, je jedno. Uvek počnite i završite u Kreatoru, ne u tehnici.

Ispitivač: U prethodnoj seansi ste spomenuli donositelje svetla sa oktave. Da li to treba da shvatim tako da oni, koji obezbeđuju svetlost za diplomiranje, pripadaju oktavi iznad one koju mi doživljavamo? Možete li mi reći nešto više o tim donositeljima svetlosti, ko su oni itd.?

Ra: Ja sam Ra. Ovo će biti poslednje opširno pitanje za ovu seansu. Ta oktava, o kojoj smo govorili, je omega i alfa, spiritualna masa beskonačnih univerzuma, koja ponovo postaje centralno sunce ili Kreator. Tada se rađa novi Univerzum, nova beskonačnost, novi Logos koji otelotvoruje sve ono što je Kreator iskusio o sebi. Na toj novoj oktavi takođe postoje Putnici. Mi znamo veoma malo o onome iza granične međe ove oktave, osim da ta bića dolaze da bi pomogla našoj oktavi u njenom okončanju Logosa. Imate li neko kratko pitanje?

Ispitivač: Samo da li postoji nešto što bismo mogli učiniti da bi se instrument osećao udobnije i da bismo unapredili kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Instrument ima izvesnu distorziju u oblasti pluća koja je dobro kompenzovana položajem fizičkog tela.

Sve je dobro.

Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i svetlu jednog beskonačnog Kreatora. Idite, radujući se u snazi i miru beskonačnog Kreatora. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 17, 2007 2:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga III, seansa 53
25.05.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlosti jednog beskonačnog Kreatora. Mi sada komuniciramo.

Ispitivač: Prvo bih želeo da pitam kakvo je stanje instrumenta i da onda postavim dva pitanja za nju. Ona bi prvo volela da zna da li može da svakoga dana radi jednu celinu vežbi i da li je bol koji oseća pre seanse posledica orionskog napada?

Ra: Ja sam Ra. Stanje instrumenta odgovara našoj ranijoj izjavi. Kao odgovor na pitanje o vežbama: sada kada je intenzivni period prošao, ovaj instrument će moći, ukoliko tako izabere, da radi jednu celinu vežbi. Skenirajući distorziju fozičkog kompleksa instrumenta, nalazimo da je jedna celina vežbi na granici snage instrumenta. To je dugoročno dobro zbog kumulativnog skupljanja vitalne energije. Kratkoročno to iscrpljuje instrument. Zbog toga sugerišemo entitetu da uzme u obzir naše prethodne savete u pogledu drugih mera koje pomažu fizičkom kompleksu. U vezi sa drugim pitanjem možemo reći da se ranije teškoće fizičkog kompleksa da ostvari kontakt sa našim memorijskim kompleksom usledile zbog podsvesne volje ovog instrumenta. Ta volja je izuzetno snažna i ona od celine uma/tela/duha zahteva da na raspolaganje stavi sve rezerve vitalne energije potrebne za ovaj kontakt. Tako se javio osećaj neugodnosti usled dramatične distorzije između fizičke slabosti dok se ta energija tražila. Treba naglasiti da je entitet takođe pod psihičkim napadom i to pojačava ove okolnosti i odgovorno je za grčenja i vrtoglavicu u istoj meri kao i distorzija uma.

Ispitivač: Hvala vam. Želeo bih da znam da li (ime) može prisustvovati nekoj od seansi u skorije vreme?

Ra: Ja sam Ra. Celina uma/tela/duha (ime) je deo ove grupe po duhu i dobrodošao je. Treba da zatražite da uključenju u seanse prethodi specijalni meditativni period. Predložili bismo da se fotografija onoga pod imenom (ime) pošalje ovom entitetu uz njegov rukopis na njoj, naznačujući ljubav i svetlost. Držanje toga tokom meditacije će entitet dovesti u stanje mira i harmoniju sa svakim od vas, tako da neće biti rasipanja energije kada se razmene pozdravi između dva entiteta, koji oba imaju distorziju u pravcu samoće i stidljivosti, kako biste vi to nazvali. Isto se može učiniti sa fotografijom (ime) za entitet (ime).

Ispitivač: Hvala vam. Tokom putovanja za Laramiju uočio sam neke stvari u vezi sa materijalom iz prve knjige Zakona Jednog i onima koji su imali iskustva sa NLO-kontaktima i drugim Putnicima, i postavio bih nekoliko pitanja koje bih onda uključio u Knjigu I da bih eliminisao nesporazume koji mi se čine mogućim. Zbog toga su ova pitanja, mada najvećim delom prolazne prirode, namenjena eliminisanju izvesnih distorzija s obzirom na razumevanje materijala iz Knjige I. Nadam se da koristim ispravan pristup. Možda nećete moći da odgovorite na neka od njih ali to je u redu. Ukoliko ne možete da odgovorite na ona koja postavim, jednostavno ćemo preći na sledeća.

Možete li mi reći nešto o tehnikama koje koriste pozitivno orijentisani entiteti Kofederacije - orijentisani prema drugima - u kontaktu sa ljudima na ovoj planeti, o različitim tehnikama ostvarenja kontakta?

Ra: Ja sam Ra. Možemo.

Ispitivač: Da li biste to učinili?

Ra: Ja sam Ra. Najefikasniji kontakt je onaj koji doživljavate u ovom trenutku vremena/prostora. Kršenje slobodne volje je izuzetno nepoželjno. Zbog toga će entiteti Putnika na vašem planu iluzije biti jedini predmet za misaonu projekciju koja čini takozvane „bliske kontakte“ i susrete između pozitivno orijentisanih socijalno-memorijskih kompleksa i Putnika.

Ispitivač: Možete li mi dati primer nekog takvog kontakta između socijalno-memorijskog kompleksa i Putnika, kao i šta bi ti Putnici doživeli?

Ra: Ja sam Ra. Jedan takav primer koji znate je onaj, poznat kao Moris. U ovom slučaju su prethodni kontakti sa entitetima iz kruga prijatelja ovog entiteta bili negativni. Međutim, setićete se da je taj entitet, Moris, bio nepristupačan za taj kontakt i nije mogao da ga vidi fizičkom optičkom aparaturom.

Međutim, unutrašnji glas je upozorio onoga poznatog kao Moris da sam ode na drugo mesto gde se pred njim pojavio entitet u obliku misaone-forme i netremice gledao u taj entitet, budeći u njemu na taj način želju da traga za istinom u vezi sa tom pojavom i iskustvima sa svojom inkarnacijom uopšte.

Osećaj probuđenosti ili aktiviranosti je cilj ovakvih kontakata. Trajanje i upotrebljeni oblici variraju s obzirom na podsvesna očekivanja Putnika koji doživljava tu mogućnost za aktiviranje.

Ispitivač: Pretpostavljam da se tokom „bliskih susreta“ sa Konfederacijom taj „bliski susret“ odvija sa vrstom letelice u vidu misaone-forme. Da li su Putnici tokom nekoliko poslednjih godina imali „bliske susrete“ sa letelicom u vidu misaone-forme koja je sletela?

Ra: Ja sam Ra. Ovo se događalo, iako je mnogo manje uobičajeno od orionskog tipa takozvanog „bliskog susreta“. Naglasili bismo da je u Univerzumu beskonačnog jedinstva koncept „bliskog susreta“ komičan, jer zar susret sebe sa sobom nije u prirodi svih susreta? Zbog toga, kako bilo koji susret može biti nešto drugo osim veoma, veoma blizak?

Ispitivač: Dakle, govoreći o tom tipu susreta sebe sa sobom, da li su neki Putnici pozitivne polaruzacije imali „bliske susrete“ sa Orionom ili negativnom polarizacijom?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Zašto se to dešava?

Ra: Ja sam Ra. Javlja se retko i to usled slabe percepcije Oriona o dubini pozitivnosti nekog entiteta ili zbog želje Orionskih entiteta da uklone tu pozitivnost sa ovog plana egzistencije. Uobičajene taktike Oriona su da izaberu jednostavne distorzije uma koje nagoveštava slabiju aktivnost mentalnog ili spiritualnog kompleksa.

Ispitivač: Postao sam svestan veoma velike raznolikosti kontakata sa pojedincima. Možete li mi dati nekoliko optih primera metoda koje Konfederacija koristi da bi probudila ili delimično probudila Putnike koje kontaktira?

Ra: Ja sam Ra. Metodi koje se koriste da bi se probudili Putnici su različite. Suština svakog pristupa je ulazak u svest ili podsvest na takav način da se izbegne strah i da se maksimizira potencijal za razumljivo subjektivno iskustvo koje ima značenje za entitet. Mnogi od njih se odigravaju u snu; drugi u sred različitih aktivnosti tokom budnih sati. Pristup je fleksibilan i ne uključuje obavezno sindrom „bliskih susreta“ kojeg ste svesni.

Ispitivač: Šta je sa sindromom fizičkog ispitivanja? U kakvoj to vezi stoji sa Putnicima i kontaktima sa Konfederacijom i Orionom?

Ra: Ja sam Ra. Podsvesna očekivanja entiteta određuju prirodu i detalje doživljaja misaone-forme koje Konfederacija nudi preko entiteta misaone-forme. Tako, ako Putnik očekuje fizičko ispitivanje, to će nužno biti doživljeno kao slaba distorzija u vidu alarma ili nekonfornosti koliko to dopušta priroda očekivanja Putnika od podsvesnih distorzija.

Ispitivač: Da li oni, koje Konfederacija i Orion odvedu na brodove, doživljavaju slično fizičko ispitivanje?

Ra: Ja sam Ra. Vaše pitanje ukazuje na netačno razmišljanje. Orionska grupa koristi fizičko ispitivanje kao način zastrašivanja pojedinca i čini da se on oseća kao drugo-denzitetsko biće, kao laboratorijska životinja. Seksualno ispitivanje je pod-vrsta ovog ispitivanja. Namera je da se dominacija Orionske grupe nad stanovnicima Zemlje.

Doživljaji misaonih-formi su subjektivni i po pravilu se ne odvijaju na ovom denzitetu.

Ispitivač: Dakle, na Zemlji postoji širok spektar entiteta s obzirom na mogućnost da budu požnjeveni, kako pozitivno tako i negativno orijentisanih. Da li će ciljevi Orionske grupe biti unutar ovog spektra, kako pozitivno, tako negoatvno orijentisanih?

Ra: Ja sam Ra. Donekle je teško da se na ovo pitanje precizno odgovori. Međutim, pokušaćemo da to učinimo.

Najtipičniji pristup Orionskih entiteta je da izaberu kolebljivi entitet, kako biste ga vi nazvali, kome se može sugerisati veliki deo filozofije Oriona , da bi ga on kasnije širio.

Neke Orionske entitete pozivaju visoko polarizovani negativni entiteti sa vaše tačke prostora/vremena. U tom slučaju oni šire informacije baš kao što to mi činimo. Međutim, ovo je rizik za Orionske entitete usled frekvencije negativni planetarni entitet zreo za žetvu pokušava da zapoveda i naređuje Orionskom kontaktu, baš kao što i ti entiteti naređuju planetarnim negativnim kontaktima. Rezultat je borba za nadmoć i ako je izgubljena nanosi štete polarizaciji Orionske grupe.

Istovremeno, pogrešan kontakt Oriona sa visoko polarizovanim pozitivnim entitetima može da izazove pustoš među Orionskim trupama, dok ovi krstaši ne budu u stanju da depolarizuju ovaj greškom kontaktiran entitet. Ovaj događaj je gotovo nečuven. Zbog toga Orionska grupa više voli da ostvari kontakt sa neodlučnijim (kolebljivijim) entitetima.

Ispitivač: Onda generalno možemo reći d ako neki pojedinac ima „bliske susrete“ sa NLO-ima ili neki drugi tip iskustva koja izgledaju kao da imaju veze sa NLO-ima, on mora gledati u jezgro susreta i efekte koje on ostavlja na njenu da bi mogao da li je to kontakt Oriona ili Konfederacije. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Ako tu ima straha i zle kobi, kontakt je verovatno negativne prirode. Ako je rezultat nada, prijateljska osečanja i buđenje pozitivnih osećaja za službu drugima, znak Konfederacije je evidentan.

Ispitivač: Hvala vam. Ne bih želeo da ovaj materijal koji ćemo uključiti u Knjigu jedan proizvede pogrešan utisak. Možda ćemo smatrati neophodnim da dodamo nešto od ovog materijala. Kao što sam rekao, znam da je on prolazne prirode, ali verujem da je neophodan za puno razumevanje ili da tako kažemo, korektan pristup.

Ovde bih postavio još nekoliko pitanja, ali ako ne želite da na njih sada odgovorite, sačuvaćemo ih. Želeo bih da pitam, da li mi možete reći kako izgledaju entiteti Konfederacije?

Ra: Ja sam Ra. Četvrto-denzitetski entiteti Konfederacije izgledaju drugačije u zavisnosti od, da tako kažemo, porekla svog fizičkog vozila.

Ispitivač: Da li neki od njih izgledaju poput nas? Da li bi mogli da prođu kao zemaljski entiteti?

Ra: Ja sam Ra. Entiteti takve rpirode su najčešće peto-denzitetski.

Ispitivač: Pretpostavljam da bi isti odgovor važio i za Orionsku grupu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Imate li neko kratko pitanje na koje možemo odgovoriti?

Ispitivač: Izvinjavam se zbog postavljanja pitanja prolazne prirode tokom ove seanse. Smatrao sam da je neophodno uključiti nešto od ovog materijala, tako da Putnici i drugi čitaoci prvog knjige ZAKONA JEDNOG ne steknu pogrešan utisak s obzirom na svoja iskustva tokom kontakta. Izvinjavam se zobg svih problema koje je to možda prouzrokovalo.

Želeo bih samo da pitam da li postoji nešto što možemo učiniti da bi se instrument osećao bolje?

Ra: Ja sam Ra. Instrument je dobro. Molim vas, brižljivo vodite računa o predmetima. Ostavljamo vas sada, moji prijatelji, u ljubavi i svetlu jednog beskonačnog Kreatora. Idite, radujući se, u snazi i miru jednog Kreatora. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 23, 2007 9:58 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga III, seansa 54
29.05.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu jednog beskonačnog Kreatora. Mi sada komuniciramo.

Ispitivač: Želeo bih da istražim energiju za koju pretpostavljam da dolazi od Logosa. Dao bih jednu izjavu i zamolio vas da kažete da li je tačna.

Od Logosa dolaze sve frekvencije zračenja svetlosti. Te frekvencije zračenja grade sve denzitete iskustva koji su sazdani od Logosa. Pretpostavljam da planetarni sistem našeg Sunca, u svim svojim denzitetima, predstavlja totalnost ovog iskustva, stvorenog od strane našeg Sunca kao Logosa. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Pretpostavljam da su različite frekvencije podeljene, kao što ste rekli, na sedam boja i pretpostavljam da svaka od tih boja može biti osnovna frekvencija za sub-Logos našeg Sunca-Logosa i da sub-Logos ili neki pojedinac može aktivirati bilo koju od tih frekvencija ili boja i koristiti telo koje je stvoreno iz aktivacije te frekvencije ili boje. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Ukoliko tačno shvatamo vaše pitanje, nije tačno da taj sub-Logos postoji, u dimenzionalnostima, već samo u ko-Kreatoru ili celinama uma/tela/duha.

Ispitivač: Ono što sam mislio je da jedna celina uma/tela/duha može imati aktivirano bilo koje telo koje je jedan od tih sedam zrakova. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno na isti način kao kada biste rekli da svako može svirati složen instrument koji proizvodi kompleks milozvučne harmonične vibracije, kao što je vaš klavir, i da ga može svirati tako dobro da može davati koncerte pred publikom, da tako kažemo. Drugim rečima, iako je tačno da je svako vozilo boje potencijalno dostupno, postoji veština i disciplina da bi se upotrebila naprednija i svetlija tela.

Ispitivač: Dao sam tu izjavu da bih došao do osnovnog pitanja koje želim da postavim. Teško je postaviti to pitanje.

Imamo inteligentnu energiju koja dolazi od sub-Logosa koji nazivamo našim Suncem. Ta inteligentna energija je na neki način modulovana ili iskrivljena (distortovana) tako da se završava kao celina uma/tela/duha sa izvesnom distorzijom ličnosti, koja je neophodna za celinu uma/tela/duha ili mentalnu porciju te celine da bi umanjila distorziju, kako bi se još jednom prilagodila originalnoj inteligentnoj energiji.

Prvo, želeo bih da znam da li je ova moja izjava tačna, i drugo, želeo bih da znam zašto se to odvija upravo na taj način i da li za to postoji neki drugi odgovor osim prve distorzije Zakona Jednog?

Ra: Ja sam Ra. Ova izjava je u suštini tačna. Ako prodrete do prirode prve distorzije Zakona Jednog u njenoj primeni, možete početi da razaznajete prvo obeležje Kreatora, raznolikost. Ako ne bi bilo potencijala za nerazumevanje i time razumevanje, ne bi bilo iskustva.

Ispitivač: OK. Jednom kada celina uma/tela/duha postane svesna ovog procesa, ona se odlučuje na to, da bi imala pune sposobnosti Kreatora koje su neophodne da bi ponovo usaglasila svoje razmišljanje sa Originalnom Mišlju i to je podeljeno u sedam oblasti disciplina, od kojih svaka korespondira sa jednom od boja spektra. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Ova izjava, iako tačna, krije veliki potencijal da bude pogrešno shvaćena. Preciznost sa kojom se svaki energetski centar uskladjuje sa Originalnom Mišlju ne leži u sistematskom postavljanju svake energetske tačke, već pre u balansiranom mešanju tih centara na takav način da inteligentna energija može da se kanališe uz minimalnu distorziju.

Celina uma/tela/duha nije mašina. Ona je pre ono što biste nazvali tonskom poemom.

Ispitivač: Da li svaka celina uma/tela/duha u čitavoj kreaciji poseduje sedam energetskih centara?

Ra: Ja sam Ra. Ti energetski centri postoje kao potencijal u u makrokosmosu od početka kreiranja od strane Logosa. Dolazeći iz bezvremenosti, sve je pripremljeno. To je tako u beskonačnoj kreaciji.

Ispitivač: Onda pretpostavljam da je Kreator u inteligentnoj proceni samospoznaje stvorio koncept sedam oblasti spoznaje. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je delimično netačno. Logos kreira svetlost. Priroda tog svetla onda kreira prirodu katalitičkih i energetskih nivoa iskustva kreacije. Najviša od svih počasti/dužnosti, koja je data onima sa sledeće oktave, je nadgledanje svetla u njegovoj manifestaciji tokom iskustvenog vremena vašeg ciklusa, da tako kažemo.

Ispitivač: Napraviću sledeću izjavu. Zbog prve distorzije celina uma/tela/duha može da izabere mentalnu konfiguraciju koja je dovoljno udaljena od konfiguracije inteligentne energije u odredjenoj frekvenciji ili boji uplivnih energija tako da blokira deo uplivnih energija u toj specifičnoj frekvenciji ili boji. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Da.

Ispitivač: Da li možete da mi date neku ideju o maksimalnom procentu te energije koji je potreban da bi se napravio blok u nekoj boji?

Ra: Ja sam Ra. To bi u putanji entitetove uplivne energije mogla biti kompletna blokada u bilo kojoj energiji ili boji ili kombinaciji energije i boje.

Ispitivač: OK. Onda pretpostavljam da je prva distorzija motivator ili ono što dopušta uspostavljanje te blokade. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Ne bismo želeli da cepidlačimo, ali bismo više voleli da izbegnemo upotrebu termina „dopušta“. Slobodna volja ne dopušta, niti se može reći da ne dopušta distorzije iskustva. Radije, da Zakon Konfuzije nudi slobodno dosezanje energije za svaku celinu uma/tela/duha. Glagol dopustiti bi se mogao posmatrati kao pežorativan utoliko što sugeriše polarizaciju između pogrešnog i ispravnog ili dopuštenog i nedopuštenog. To bi mogla biti minuskularna tačka. Međutim, to ima neku težinu s obzirom sa naš najbolji način mišljenja.

Ispitivač: Hvala vam. To takođe ima težinu s obzirom na moj način mišljenja. Cenim to što ste mi rekli.

Sada bih voleo da razmotrim poreklo katalizatora. Prvo, imamo uslove celine uma/tela/duha koja je, kao funkcija prve distorzije, dostigla uslove blokade ili delimične blokade ili jednog ili više energetskih centara. Pretpostavljam da je katalizator neophodan samo ako postoji makar i parcijalna blokada nekog energetskog centra. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Kao što je to prvi prioritet da bi se aktivirao ili odblokirao energetski centar, to je i prvi prioritet na toj tački da se započne sa oplemenjivanjem balansa između energija, tako da je svaki ton hora totalnog bivstva u rezonanci, u čistoći i harmoniji sa svakom drugom energijom. To balansiranje, podešavanje i harmonizovanje sebe je najvažnije za razvijenije celine uma/tela/duha ili celine uma/tela/duha adepta. Svaka energija se može aktivirati bez lepote što je moguće putem discipline i prihvatanja lične energije ili onoga što biste mogli nazvati dubljom ličnošću ili identitetom duše.

Ispitivač: Napravio bih analogiju koje sam se upravo setio. Muzički instrumenti sa sedam žica se mogu svirati povlačenjem svake strune, povlačenjem i puštanjem, čime nastaje nota. Umesto da proizvodi note na takav način, kreativna, individualna ličnost može povući svaku strunu odgovarajući broj puta, proizvodeći muziku. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Kod balansirane individue energija leži čekajući ruku Kreatora da povlačeći žice stvori harmoniju.

Ispitivač: Želeo bih da istražim prirodu evolucije katalizatora na celinama uma/tela/duha i kako počinje da se koristi i u punoj meri se koristi da bi se kreiralo ovo podešavanje. Pretpostavljam da sub-Logos tada formira maleni deo kreacije koristeći inteligenciju Logosa čiji je deo, obezbeđujući bazični katalizator koji će delovati na celine uma/tela i celine uma/tela/duha pre nego što su dostigle stanje razvoja gde bi mogle započeti sa programom sopstvenog katalizatora. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Sub-Logos nudi katalizator na nižim nivoima energije, prve triade; to je povezano sa opstankom (preživljavanjem) fizičkog kompleksa. Viši centri dobijaju katalizator od polarizacije celine uma/tela/duha kao odgovor na sva slučajna ili usmerena iskustva.

Zbog toga će manje razvijen entitet percipirati katalizator u smislu opstanka fizičkog kompleksa sa distorzijom kojoj se daje prednost. Svesniji entitet, koji je svestan katalitičkog procesa, će početi da transformiše katalizator dat od strane sub-Logosa u katalizator koji može delovati na više energetske centre. Tako sub-Logos može ponuditi samo osnovni skelet, da tako kažemo, katalizatora. Mišići i meso, povezani sa opstankom mudrosti, ljubavi, empatije i pomoć je ostvarena akcijama celine uma/tela/duha na osnovnom katalizatoru, tako da kreiraju kompleksniji katalizator koji se u povratnom dejstvu može koristiti da formira distorziju sa tim višim energetskim centrima.

Što entitet više napreduje to je finija veza između sub-Logosa i opaženog katalizatora dok najzad svi katalizatori nisu izabrani, generisani i obrađeni od strane sebe za sebe.

Ispitivač: Koji entiteti, inkarnisani u ovom trenutku na planeti bi bili u kategoriji obrade svih svojih katalizatora?

Ra: Ja sam Ra. Vaše pitanje nam se čini neodređenim ali možemo odgovoriti da je broj onih koji su usavršili spoljne katalizatore veoma mali.

Većina onih koji se mogu požnjeti u ovom trenutku vremena/prostora imaju delimičnu kontrolu nad spoljašnjom iluzijom i koriste spoljašnje katalizatore da bi radili na nekim polaritetima koji još nisu balansirani.

Ispitivač: U slučaju polariteta orijentacije prema sebi koji bi tip katalizatora programirao entitet koji sledi tu stazu, kada dostigne nivo programiranja svog sopstvenog katalizatora?

Ra: Ja sam Ra. Program negativno orijetnisanog entiteta bi bila maksimalna separacija i kontrola nad svim stvarima i svesnim bićima koja se razlikuju od njega.

Ispitivač: Pozitivno orijentisan entitet bi mogao izabrati uzanu stazu razmišljanja i delovanja i programirati uslove koji će kreirati fizički bol ukoliko je ne sledi. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Da li će negativno orijentisan entitet učiniti bilo šta slično tome? Možete li mi dati neki primer?

Ra: Ja sam Ra. Negativno orijentisana celina uma/tela/duha će programirati zdravlje, lakoću egzistencije i sposobnost za moć u najvećem mogućem stepenu. Mnogi negativni entiteti pucaju od distorzije fizičkog kompleksa koju nazivate zdravlje.

Međutim, negativni entitet može izabrati bolne uslove, da bi unapredio distorziju takozvanih negativnih mentalnih ativnosti, kao što su ljutnja, mržnja i frustracija. Ovakav entitet može koristiti celokupno inkarnacijsko iskustvo da bi izoštrio ivicu mržnje ili ljutnje tako da se može više polarizovati ka negativnom ili separacijskom polu.

Ispitivač: Pre inkarnacije, kada entitet postane svesniji procesa evolucije i kada izabere stazu, bilo negativnu ili pozitivnu, u jednom trenutku entitet postaje svestan onoga šta želi da radi da bi odblokirao i balansirao energetske centre. Od tog trenutka on je sposoban da kao životna iskustva isprogramira ona katalizatorska iskustva koja će pomoći nejgov proces odblokiranja i balansiranja. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Onda svrha onoga što nazivamo inkarnisanim stanjem u celini ili gotovo u celini bila doživljavanje isprogramiranog katalizatora i zatim razvijanje funkcije katalizatora. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Zbog jasnoće ćemo ponoviti da je svrha inkarnacije evolucija celine uma/tela/duha. Nije neophodan katalizator da bi se to postiglo. Međutim, bez katalizatora želja za evolucijom i vera u taj proces se ne manifestuje pravilno i evolucija se ne odigrava. Zbog toga je katalizator programiran i taj program je stvoren za celinu uma/tela/duha na njegov jedinstveni zahtev. Zato je poželjno da celina uma/tela/duha bude svesna glasa svog iskustvenog katalizatora i da ga posluša, skupljajući od njega ono zbog čega se inkarnirala.

Ispitivač: Onda izgleda da oni na pozitivnoj stazi, kao suprotstavljeni onima na negativnoj stazi, imaju tačno suprotan krajnji cilj u prva tri zraka. Svaka staza pokušava da koristi zrake na tačno suprotan način. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je delimično i u suštini tačno. U svakom od centara postoji energija potrebna da održi celinu uma/tela/duha, koja predstavlja vozilo za iskustva u odgovarajućem obliku i sklopu. I negativni i pozitivni entiteti bi učinili dobro da zadrže taj mali deo iz svakog centra za održavanje integriteta celine uma/tela/duha. Međutim, posle ove tačke negativni entitet će koristiti tri viša centra za separaciju i kontrolu nad drugima preko seksa, ličnom afirmacijom i delovanjem u svom društvu.

Na suprotan način, pozitivni entitet će transmutovati snažnu seksualnu energiju crvenog spektra u energetske transfere i zračenje zelenog spektra u plavu i indigo i istovremeno će transmutovati sopstvo i mesto u zajednici u situacije transmutovanja energije u kojima entitet može da napravi fuziju i služi drugima i konačno usmeri zračenje prema drugima bez očekivanja bilo kakvog povratnog transfera.

Ispitivač: Možete li opisati energiju koja ulazi u te centre? Možete li opisati njihovu stazu od ishodišta, njen oblik i efekte? Ne znam da li je to moguće.

Ra: Ja sam Ra. To je delimično moguće.

Ispitivač: Da li biste, molim vas, to učinili?

Ra: Ja sam Ra. Ishodište sve energije je delovanje slobodne volje na ljubav. Priroda celokupne energije je svetlost. Načini njenog ulaska u celinu uma/tela/duha su dvostruki.

Prvo, tu je unutrašnje svetlo koje predstavlja Zvezdu Severnjaču sopstva, zvezdu vodilju. To je pravo rođenja i prava priroda svih entiteta. Ova energija boravi unutra.

Drugi pol ulaska je polarna suprotnost Severne Zvezde, da tako kažemo, i može se videti ako upotrebite fizičko telo kao analogno za magnetno polje, i dolazi kroz stopala iz zemlje i kroz najniži deo kičme. Ova tačka ulaska energije univerzalne ljubavi je neizdiferencirana do početka procesa njenog filtriranja kroz energetske centre. Potrebe svakog centra i efikasnost sa kojom je entitet naučio da dođe do unutrašnjeg svetla određuje način na koji entitet koristi uplive tih energija.

Ispitivač: Da li iskustveni katalizator sledi istu stazu? To je možda glupo pitanje.

Ra: Ja sam Ra. To nije pitanje bez poente, jer su katalizator i potrebe ili distorzija svakog energetskog centra dva koncepta, povezana tako čvrsto kao dva kraja konopca.

Ispitivač: Na nekoj od prethodnih seansi ste spomenuli da se iskustveni katalizator prvo doživljava preko severnog pola i procenjuje s obzirom na iskustvo preživljavanja. To je razlog zašto postavljam ovo pitanje. Da li biste razvili ovaj koncept?

Ra: Ja sam Ra. Naveli smo proces filtriranja putem koga se ulazna energija povlači na gore do distorzije svakog energetskog centra i snaga volje ili želje proizilazi iz svesti o unutrašnjem svetlu. Ukoliko treba da budemo detaljniji, molimo vas da postavite specifičnije pitanje.

Ispitivač: Napravio bih jednu izjavu koja je možda malo iskrivljena i zamolio vas da je ispravite. Imamo totalnu energiju kroz stopala i donji deo kičme, koju će celina uma/tela/duha dobiti na način koji nazivamo svetlošću. Svaki energetski centar tada filtrira i koristi deo te energije, crvenu preko ljubičaste. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Izuzeci su sledeći: ulaz energije završava indigom. Ljubičasti zrak je termometar ili indikator celine.

Ispitivač: Kada energetski centri apsorbuju tu energiju u istoj tački, ona nije samo apsorbovana u to biće, već zrači kroz energetski centar napolje. Verujem da to počinje u plavom centru i javlja se u indigo ili ljubičastom. Da li je to tačno?
Ra: Ja sam Ra. Prvo, želeli bismo da izjavimo da nismo završili sa odgovaranjem na prvo pitanje i odgovorili bismo na oba dela tako što ćemo reći da se kod potpuno aktiviranog entiteta koristi samo mali deo ulaznog svetla, potrebnog da bi se podesio energetski centar, dok veliki deo ostaje slobodan da bi se kanalisao i povukao na gore.

Kao odgovor na vaše drugo pitanje možemo reći da je tačno kako zračenje bez traženja povratnog efekta (uzvraćanja) počinje sa plavim zrakom iako se zelenom zraku, budući da je veliki tranzicioni zrak, mora posvetiti velika pažnja, jer dok se ne iskuse i ne usavrše prenošenja energija svih vrsta, postojaće blokade u plavoj i indigo zračenju.

Ponovo, indigo emanacija je u ovom kontekstu izvor iz koga se preko indiga može kontaktirati inteligentna beskonačnost. Zračenje tako neće biti ljubičasti zrak, već pre zeleni, plavi ili indigo u zavisnosti od prirode i vrste inteligencije koju beskonačnost donosi kroz vidljivu energiju.

Tip zračenja zelenog zraka je u ovom slučaju lečenje, plavi zrak je komunikacija i inspiracija, indigo energija adepta koja svoje mesto ima u veri.

Ispitivač: Ako celina uma/tela/duha tokom meditacija ima osećaj u indigo centru, šta ona u stvari oseća?

Ra: ja sam Ra. Ovo će biti poslednje opširno pitanje za ovu seansu.

Onaj ko oseća ovo aktiviranje je onaj ko doživljava upliv energije u taj energetski centar, da bi se ona iskoristila za deblokiranje tog centra, za njeno podešavanje da bi se postigla harmonija sa drugim centrima ili da bi se aktivirao prolaz za beskonačnu energiju.

Ne možemo biti specifični, jer svako od tih delovanja doživljava entitet koji oseća distorziju fizičkog kompleksa.

Ispitivač: Želeo bih da pitam da li postoji nešto što možemo učiniti da bi se ovaj instrument osećao udobnije?

Ra: Ja sam Ra. Molim vas, budite svesni potrebe da se podupre glava instrumenta. Sve je dobro. Ostavljam vas, prijatelji, u ljubavi i svetlu beskonačnog Kreatora. Idite, radujući se, u snazi i miru jednog beskonačnog Kreatora. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz