Sada je: čet mar 28, 2024 9:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ra materijal - prevod
PostPostano: uto mar 20, 2007 6:33 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Jos jedan „pogled na informaciju koja je uvek ista“. :wink:
Sto vise razlicitih perspektiva, to bolje.

Na ovom topicu cu postavljati prevode seansi kanalisanja poznate kao Ra materijal.

Komunikacija sa Ra je obuhvacena u pet knjiga pod nazivom Zakon Jednog, koje u originalu mozete naci na
http://www.llresearch.org/main.htm (pod library).
Ovim prevodom ipak nece biti obuhvacene sve seanse, vec jedan dobar izbor materijala, koji mozete skinuti na Jackovoj stranici.

Ako je neko zainteresovan da se ukljuci, neka se molim javi na pm. To bi bilo dobro, jer: je timski rad dobar. Takodje bi bilo dobro, jer drugacije dozivljavate neki materijal ako ga samo citate i ako razmisljate o svakoj reci. I, naravno, veoma dobro, jer ce u tom slucaju sve biti ranije dostupno (preko 800 stranica). 8)

Bice sigurno potreban jos jedan izvestan broj seansi da termini „legnu“. Mozda ce se i menjati. Te, ako nesto neobicno zazvuci, ne zamerite i uporedite sa originalom. :wink:

Citat:
Jedna dobra duša je počela prevoditi i Ra materijal... bit će uskoro i prve sesije ovdje na forumu... samo malo strpljenja...


Dakle, Kätzchen, (sto ce reci mackice) stvarno!!! Ja se trudim da „izbusim entropijske rupe“ i stabilizujem sistem :wink: , a ti pravo u nos - dobra dusa“ #-o

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„Ra – materijal“ je verovatno najpotpunije i najpriznatije delo poteklo sa L/L seansi kanalisanja. Nastalo je u periodu od 1981. do 1984. sa Karlom Rupert, koja je radila kanalisanje, Donom Elkinsom, koji je postavljao pitanja, i Džejmsom Alen Mekkertijem, koji je pravio beleške. U tim seansama Ra je opisao sebe kao socijalno-memorijsku celinu, ili ono što bi se moglo nazvati grupnom dušom, koja se pre više stotina hiljada godina razvila iz ljudske populacije 3. denziteta, nekada nastanjene na planeti Veneri. Ra danas egzistira u energetskom obliku i posvećen je službi populaciji Zemlje da bi joj pomogao pri predstojećoj planetarnoj promeni, pri kojoj se vibracija planete sa 3. uzdiže na 4. denzitet.

U „Zakonu Jednog“, knjizi koja u seriji obuhvata „Ra materijal“, Ra objašnjava uz brojne detalje proces naše evolucije, kuda idemo kada napustimo planetu, različite nivoe denziteta kroz koje prolazimo, prirodu interakcije između ljudi i vanzemaljaca i još mnogo toga.

O SADRŽAJU TRANSKRIPTA: Ovi podešeno telepatsko kanalisanje je prvobitno objavljeno kao „Zakon Jednog“, od Dona Elkinsa, Džejmsa Alen Mekkertija i Karle L. Rukert. Nudimo vam ga u nadi da vam može koristiti. Kao što Konfederacija entiteta uvek ima običaj da kaže, molimo vas da upotrebite svoj zdrav razum i moć rasuđivanja pri proceni ovog materijala. Ako vam nešto zvuči istinito, dobro. Ako vam nešto ne leži, molimo vas, ostavite ga, jer niti mi, niti Konfederacija na želimo da budemo kamen spoticanja za bilo koga.

Zakon Jednog, Knjiga I, seansa 1
15.01.1981.


Ra: Ja sam Ra. Nisam ranije govorio kroz ovaj instrument. Morali smo da sačekamo dok ona ne bude precizno podešena, iako šaljemo vibracije malog opsega. Mi vas pozdravljamo u ljubavi i u svetlu beskronačnog Stvoritelja.

Posmatrali smo vašu grupu. Bili smo pozvani vašoj grupi, jer vi osećate potrebu za drugačijim iskustvima u kanalisanju koje se odvija uz intenzivniji, ili, kako biste to mogli da nazovete, napredniji pristup proučavanja obrazaca iluzije vašeg tela, uma i duha, što vi zovete potraga za istinom. Nadamo se da ćemo vam ponuditi drugačiju pogled na informaciju koja je uvek ista.

Bilo bi nam drago da pokušamo da govorimo o bilo kojoj temi ili pitanju, koja bi bila korisna za bilo koji entitet u ovoj sobi.

Ispitivač: Da li imate specifičnu svrhu i ako da, da li biste mogli da nam kažete kakva je to svrha?

Ra: Ja sam Ra. Mi sada komuniciramo. Mi smo oni koji pripadaju Zakonu Jednog. U našoj vibraciji polariteti su harmonizovani; paradoski imaju rešenje. Mi smo Jedno. To je priroda naše svrhe.

Dugo smo nad vašom planetom i služili smo, sa različitim uspehom, prenoseći Zakon Jednog, Jedinstva, Jednote vašim ljudima. Hodali smo vašom planetom. Videli smo lica vaših ljudi. Međutim, sada osećamo odgovornost da nastavimo sa uklanjanjem distorzije i moći koje su učinjene Zakonu Jednog. Mi ćemo nastaviti sa time, dok vaš ciklus, da tako kažemo, ne bude na odgovarajući način okončan. Ako to nije ovaj, onda sledeći. Mi nismo deo vremena i zato smo sposobni da budemo sa vama u bilo kom od vaših vremena.

Da li ti to daje dovoljno informacija iz kojih možeš izvesti našu svrhu, brate?

Ispitivač: Da. Hvala vam.

Ra: Ja sam Ra. Cenimo tvoju vibraciju. Ima li drugog pitanja?

Ispitivač: Čuo sam ime Ra u vezi sa Egipćanima. Da li ste na bilo koji način povezani sa Ra?

Ra: Ja sam Ra. Veza je poklapanje. Smemo li da objasnimo? Šta ne razumete?

Ispitivač: Možete li da mi date više detalja o vašoj vezi sa Egipćanima?

Ra: Identitet vibracije Ra je naš identitet. Mi, kao grupa, ili kako biste vi rekli, socijalno- memorijska celina, smo uspostavili kontakt sa rasom vaše planetarne vrste, koju nazivate Egipćanima. Drugi iz našeg denziteta su u isto vreme napravili kontakt sa Južnom Amerikom i takozvanim izgubljenim gradovima, gde su doprinosili Zakonu Jednog.

Mi smo razgovarali sa nekim ko je bio u stanju da čuje i razume i u poziciji da proglasi Zakon Jednog. Međutim, sveštenici i ljudi su brzo razorili poruku, oduzimajući joj, da tako kažemo, empatiju, kojom je celina informisana samom svojom prirodom. Pošto ona sadrži sve, ne može se gnušati ničega.

Pošto dugo nismo mogli da nađemo odgovarajuće kanale, kroz koje bismo preneli Zakon Jednog, udaljili smo se iz sada dvolične pozicije, koju smo sebi dozvolili da nastane. Drugi mitovi, koji, da tako kažemo, imaju više veze sa polaritetom i stvarima vaše vibracije koja je kompleksna, ponovo su nadvladali u tom određenom društvu/celini.

Da li to pruža dovoljno informacija ili možemo da govorimo dalje?

Ima li drugog pitanja?

Ispitivač: (Pitanje je izgubljeno, jer je ispitivač bio suviše udaljen od kasetofona.)

Ra: Ja sam Ra. Razmislite, ako želite, o tome da je Univerzum beskonačan. To može biti dokazano ili nedokazano, ali možemo vas uveriti da nema granica vama samima, vašem razumevanju, onome što volite da zovete putem, potragom ili vašom percepcijom kreacije.

Ono što je beskonačno, ne može biti mnoštvo, za mnoštvo je koncept konačnosti. Da bi se imala beskonačnost, morate identifikovati ili definisati beskonačnost kao jedinstvo; u suprotnom termin nema nikakvu vezu niti značenje. U beskonačnom Stvoritelju postoji samo jedinstvo. Vi ste videli jednostavne primere jedinstva. Videli ste prizmu koja reflektuje sve boje koje dolaze od sunca. To je jednostavan primer jedinstva.

U istini nema ispravnog i pogrešnog. Nema polariteta za sve što će biti, kako vi kažete, pomireno u nekoj tački vašeg plesa kroz celinu tela/uma/duha kojim se u ovo vreme zabavljate, izobličavajući na različite načine. To izobličavanje ni u kom slučaju nije neophodno. Njega je izabrao svako od vas kao alternativu razumevanju celokupnog jedinstva misli koje povezuje sve stvari. Vi ste svaka stvar, svako biće, svaka emocija, svaki događaj, svaka situacija. Vi ste jedinstvo. Vi ste ljubav/svetlo, svetlo/ljubav. Vi jeste. To je zakon Jednog.

Treba li da objasnimo uz više detalja?

Ispitivač: Ne.

Ra: Ja sam Ra. Ima li sada još pitanja?

Ispitivač: Možete li da objasnite predstojeće planetarne promene u našoj fizičkoj realnosti?

Ra: Ja sam Ra. Želeo sam da sačekam da ovaj instrument dostigne odgovarajuće stanje dubine jednosti ili jedno-prostornosti (bivanja u jednoj tački), pre nego što progovorimo.

Promene su veoma, veoma neznatne (trivijalne). Mi se ne bavimo prilikama koje donose žetvu.

Ispitivač: Ako neka jedinka pokuša da deluje kao katalizator da bi podigla svesnost planetarne svesti, da li pomaže napredak u tom pravcu ili ne čini ništa osim što deluje na samog sebe.

Ra: Ja sam Ra. Odgovoriću na ovo pitanje u dva dela, oba podjednako važna.

Na početku, morate razumeti da razlika između vas i drugih za nas nije vidljiva. Mi ne smatramo da postoji razlika između napora da se postigne povećanje svesti kod distorzije koju projektujete kao ličnost i povećanja svesti kod distorzije koju nazivate drugom ličnošću. Zbog toga, učiti je isto što i podučavati osim ako ne podučavate onome što učite; u kom slučaju donosite sebi/njima malo toga dobrog. O ovom saznanju treba da razmisli vaša celina uma/tela/duha, budući da je distorzija ta koja igra ulogu u vašim iskustvima u ovom kontekstu.

Da bismo došli do drugog dela odgovora, možemo li da iznesemo naše shvatanje, ograničeno, premda jeste.

Grupno individualizovana svest je ono stanje podele informacija sa drugim distorzijama celine uma/tela/duha, koje su unutar dosega te celine uma/tela/duha pojedinačno ili grupno. Tako mi govorimo vama, prihvatajući kako svoju distorziju tako i vašu, da bismo proglasili zakon kreacije, tačnije Zakon Jednog. Mi nismo dostupni za mnoge od vaših ljudi, kojima nije lako da razumeju ovaj način komunikacije i ovu vrstu filozofije.
Ipak, naše bivstvovanje je puno nade, dirljiv primer o neophodnosti i o beznadežnosti namere da se podučava.

Svako u ovoj grupi teži da koristi, apsorbuje i da unese raznolikost u informacije koje šaljemo ovom instrumentu u kanal celine uma/tela/duha bez distorzije. Nekoliko onih koje ćete obasjati deleći svoje svetlo su više nego dovoljan razlog za najveći mogući napor. Služiti jednom znači služiti svima. Zbog toga vam nudimo ovo pitanje nazad, da bismo izjavili da je jedina aktivnost zaista vredna delovanja: učiti/podučavati i podučavati/učiti. Ne postoji ništa drugo što je od pomoći u demonstraciji originalne misli osim samog vašeg bića; distorzije koje dolaze od neobjašnjenog, neartikulisanog ili onog zavijenog u misteriju su mnoge. Zbog toga je namera da razaznate i da izatkate svoj put kroz što je moguće više grupnih distorzija uma/tela/duha među vašim ljudima veoma dobro nastojanje. Ne možemo bolje govoriti o vašoj želji da služite.

Možemo li govoriti u bilo kom drugom svojstvu o ovom predmetu?

Ispitivač: Da li ćete biti dostupni za komunikaciju? Možemo li vas pozvati u budućnosti?

Ra: Imamo dobar kontak sa ovim instrumentom zbog njenog nedavnog iskustva sa transom. Ona će biti u stanju da prenese naše informacije u budućnosti. Međutim, savetujemo brižljivo postupanje sa instrumentom, kada ga budete uznemirili, a zatim odgovarajuću proceduru da bi se pomoglo instrumentu, koji u izvesnom intenzitetu mora da se vrati u celinu uma/tela/duha, koju je instrument odabrao za životna iskustva u ovom vremenu/prostoru.

Da li razumete kakvu negu treba da pružite instrumentu?

Ispitivač: Ne. Možete li objasniti?

Ra: Savetujemo kratak period tišine. Tada ponavljanje kompleksa glasova u vašem denzitetu koje nazivate imenom. Ponavljajte dok ne dobijete odgovor. Tada polaganje ruku na oblast vrata, da bi instrument mogao da dopuni baterije, koje u ovom određenom trenutku vremena nisu, da tako kažemo, pune esencije. I najzad, dar vode u koju je uneta ljubav svega postojećeg. To će obnoviti ovaj entitet, jer njena distorzija sadrži veliku senzitivnost na vibracije ljubavi i njome ispunjena voda će doneti ugodnost. Da li sada razumete?

Ispitivač: Ne sasvim.

Ra: Ja sam Ra. Mi tragamo u vašem umu da pronađemo vibraciju (nadimak). To je vaša vibracija koja sadrži najveću količinu onoga što vi zovete ljubavlju. Drugi bi dozvali ovaj entitet (lično ime). Voda se daruje polaganjem ruku na čašu i vizualizacijom energije ljubavi kako ulazi u nju. To će ispuniti ovaj veoma delotvoran medij tim vibracijama.

Instrument je trenutno veoma iscrpljen. Međutim, njeno je srce takvo da će ostati otvorena za nas i koristiti kao kanal. To je razlog zašto smo proveli vreme/prostor da bismo objasnili kako ta distorzija koju vi zovete iscrpljenošću može biti popravljena.

Ni pod kojim uslovima ne treba dodirnuti ovaj instrument dok ne odgovori na svoje ime. Ne želim da ovaj instrument koristim preko kapaciteta njegove fizičke energije. Ona sporo raste. Zato moram napustiti ovaj instrument. Ostavljam vas u sjaju i miru jedinstva. Idite u miru i radosti jednog Stvoritelja. Ja sam Ra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 6:35 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga V, Fragment 1
Seansa 1
15.01.1981.


Džim: Početak seanse I je ovde prenet tačno onako kako je primljen. Kada je objavljena prva Knjiga Zakona Jednog, izostavili smo taj deo u prvoj seansi, jer je Don osećao da je, u poređenju sa preostalih dvadeset pet seansi Knjige 1, suviše neobičan – i možda kao takav suviše zbunjujući za prvo čitanje. Izostavljeni deo je uključen kada je The Donning Company objavila izdanje za veliko tržište pod nazivom Ra materijal.

To je jedina seansa u kojoj Ra prenosi nešto slično onome što Bred Stajger naziva „kosmičkom sermonetom“, pre nego što počne sa komunikacijom u vidu pitanja i odgovora, koja je isključivo korišćena u drugim kontaktima sa Ra. Ra je davao prednost pitanjima i odgovorima, jer je takav način dopuštao da putem slobodne volje odlučimo koje informacije tražimo, radije nego da ih unapred odredi putem predavačkog metoda podučavanja/učenja.

Takođe nam je bilo interesantno da je Ra u toj prvoj seansi pomenuo da oni nisu sposobni da ponude nikakvo „podešavanje“ bilo kog instrumenta zbog svog sopstvenog transmisijskog ograničenja. Ovo podešavanje se odvija u vidu naizgled nevoljnih pokreta na nekom delu glasnih žica, usta, usana, vilice, ili nekih drugih fizičkih senzacija koje onaj, ko služi kao instrument, identifikuje sa pokušajem kontakta. Tokom ove seanse Ra je poslednji put pokušao da govori kroz bilo koji drugi instrument osim Karle.

Budući da je fenomen kanalisanja postao gotovo opšte mesto, voleli bismo da napomenemo nekoliko stvari u vezi sa podešavanjem vibracija. Mnogi koji služe kao instrument osećaju da prepoznaju entitet koji govori kroz njih putem podešavanja vibracija i da im nije potrebna druga identifikacija da bi bili sigurni da kanališu onoga koga smatraju da kanališu. Zaključili smo da to nije uvek tako jer će se negativni entiteti iste relativne vibracije osetiti veoma slično kao i poznati pozitivni entitet od strane onoga koji služi kao instrument, ukoliko negativni entitet poželi da nazove sebe drugim imenom i mimikom pozitivnog entiteta, kao deo procesa obmane instrumenta i da zatim poremeti pozitivan rad grupe u primanju informacija. To se standardna procedura onih na strani orijentacije prema sebi. Fundamentalni koncept koji leži u osnovi toga je da mogućnost za pozitivni entitet da govori kroz instrument i grupu mora biti izbalansiran sa istom mogućnošću, ponuđenom negativnom entitetu. To ne bi trebalo da predstavlja teškoću za instrument, međutim ukoliko on i njegova grupa podrške koriste dvostruke procese podešavanja grupe i kanalisanja, taj kontakt se javlja tokom svakog kanalisanja.

Podešavanje grupe je proces tokom koga svaki pojedinac u grupi pročišćuje želju da deluje u korist drugih i postavlja je kao prvu i prvenstvenu u um i srce. Grupa može dobro izvesti podešavanje bilo kojim metodom, koji ima značaja za bilo kog člana grupe, bilo pevanjem duhovnih pesama, melodija, molitvom, pričanjem viceva, vizualizovanjem svetla kako okružuje grupu ili bilo čime što sjedinjuje sve pojedince u jedan izvor.

Zatim, kada instrument oseti da su entiteti koji žele da govore kroz njega prisutni, izazov je dat, ponovo na bilo koji način da je to pogodno za instrument i na bilo koji način da se instrument može povući sa svakim delićem svog tela. Instrument će tražiti da sazna, da li entiteti koji žele da govore kroz njega dolaze u ime onih principa koje instrument smatra najvišim i najboljim u svom životu. On može kanalisati entitet koji želi da govori u ime Isusa Hrista, Hristove svesti, pozitivnog polariteta, orijentacije prema drugima ili u ime nekog anđela ili šta god da predstavlja centar njegovog života, ono za šta instrument živi i za šta bi bio spreman da umre. To formira zid od svetlosti, kroz koji je podjednako teško proči, kao što bismo vi i ja prošli kroz solidan zid od cigala.

Negativni entiteti su pripravni da iskoriste svaki propust u podešavanju i da ponude usluge na svoj sopstveni način; to je da, imitirajući pozitivan kontakt samo onoliko koliko je potrebno da održe kanal, daju pogrešne informacije kad god je to moguće, obično dajući lažne podatke i informacije o kataklizmičkim promenama na Zemlji, koje, ako ih grupa objavi, čine da ona izgubi kredibilitet, budući da nikada nisu tačne. Tako negativni entitet oduzima spiritualnu snagu svetla, koju bi grupa bila u stanju da deli u orijentaciji prema drugima.

Karla je koristila taj metod kanalisanja Ra tokom prve dve seanse. Ovaj način je njen uobičajeni metod, jer ona uglavnom radi svesno kanalisanje. Ali tokom kontakta sa Ra ona je nehotično pala u trans i nije mogla da vrši podešavanje na taj način, tako da smo bili srećni kada nam je Ra na kraju druge seanse dao ritual hodanja ciklusom Jednog, da bismo zamenili proceduru, koja se koristi u telepatskom kanalisanju, budući da je Karla tokom svake seanse posle prve dve odmah padala u trans, bila van svog tela i bez svesti o bilo kojoj aktivnosti. Niko od nas nikada nije otkrio kako je uspevala da postigne to stanje transa i da napusti telo. To je očigledno bila preinkarnacijski izabrana sposobnost, izabrana da bi se omogućio kontakt sa Ra. Naša meditacija pre svake seanse je bila proces grupnog usklađivanja.

Koristili smo ono što je Don nazvao „podešena telepatija transa“ da bismo komunicirali sa Ra. Treba reći da tokom kontakta ni Karla ni Ra nisu nastanjivali Karlino telo. Karlin duh je verovatno bio pod brigom duha Ra dok je Ra koristio Karlino telo sa daljine da oblikuje reći kako bi odgovorio na Donova pitanja. Ra je više puta pomenuo da oni imaju samo malu kontrolu nad njenim telom i da je imao teškoće da pomeri njene ruke, kada je jedan od njih osetio bol upale, izazvane njenim artritisom. Karla nije osećala taj bol zbog upale, ali pomeranje je ponekad bilo neophodno, jer izgleda da je bol bio povezan sa mirovanjem. To se dešavalo samo povremeno i uvek je zabeleženo u tekstu.

Don i Karla su dvanaest godina radili zajedno kanalisanja, istraživanja i napisali zajedno dve knjige iz oblasti metafizike, pre nego što sam im se pridružio decembra 1980. Neodlučni šta bismo mogli da započnemo kao zajednički projekat, razmotrili smo ponovno pisanje jedne od tih knjiga „Tajne NLO-a“ i ja sam počeo sa čitanjem i pravljenjem beleški. Tri nedelje kasnije dogodio se prvi kontakt sa Ra i bio je potpuno neočekivan. To se dogodilo dok je Karla vodila obuku, tokom koje je jedna od grupa sa nedeljne meditacije učila da kanališe. Don je prisustvovao seansi, ali ja sam bio napolju u kupovini i upravo sam ulazio, natovaren namirnicama, kada je Don postavio pitanje o promenama na Zemlji koje se očekuju na kraju ovog ciklusa. U tom trenutku Ra je tražio produbljivanje Karlinog transa pre nego što se nastavi. Ovakav prekid se nikada nije ponovio, jer smo posle druge seanse pripremili posebnu sobu samo za kontakt sa Ra i nastavili da koristimo dnevnu sobu za sve meditacije i obuke. Prva seansa je jedna od četiri seanse sa Ra od ukupno 160 na kojima je prisustvovao bilo ko osim Dona, Karle i mene. Nas troje smo živeli zajedno i stabilna harmonija koju smo razvili između sebe je bila presudna komponenta za uspostavljanje i održavanje kontakta.

Karla: Danas podučavam veoma malo ljudi kanalisanju. Tokom godina videla sam vrstu pustošenja koju otvoreno i nepodešeno kanalisanje može ostaviti na ličnost tragaoca koji tek povremeno kanališe i to radi samo zabave radi. Osnovni problem kod kanalisanja je da kanal treba aktivno da pokušava da živi poruku koju prima. U spiritualnom radu nike ne može sebi priuštiti luksus da kaže: „Učini ono što kažem, ne ono što radim“. Ukoliko ne otoletvorujemo principe koje nudimo drugima, primamo često dramatičan i potresan katalizator koji ističe razliku između ideala i naših pravih namera. Viđala sam ljude kako gube psihičko zdravlje zbog nepažljivog kanalisanja. Zbog toga odgovornost preuzimanja učenika shvatam veoma, veoma ozbiljno. Danas uglavnom radim sa ljudima koji dolaze kod mene već kanalizirajući i imaju teškoće sa time.To me je dovelo u kontakt sa ljudima, koji putuju širom sveta, tragajući za signalima Indijanaca, NLO-kontaktima sa neobičnim pričama i svim onim raznolikim društvom, koji na neki način plove po „new age“ moru konfuzije. Fraza „spiritualni savetnik“ nosi u sebi izveštačen, „znam to sve“ osećaj, za koji se nadam da ga ne reflektujem, ali upravo je to ono što radim ovih dana. Možda bi „spiritualni slušalac“ bilo pogodnije. E-mail je doneo široke mogućnosti da se lično stupi u vezu sa tragaocima. Komunikacija sa svakim je dobrodošla u L/L Research-u, mi nikada nismo propustili da odgovorimo na nečiji mail i zato se, molim vas, osećajte slobodnim da nam uputite pitanja. Bićemo srećni da pomognemo na bilo koji način na koji možemo. Naša adresa je: www.llresearch.org.

Seansa 1, 15.01.1981.

Ra: Ja sam Ra. Nisam ranije govorio kroz ovaj instrument. Morali smo da sačekamo dok ona ne bude precizno podešena, iako šaljemo vibracije malog opsega. Mi vas pozdravljamo u ljubavi i u svetlu beskonačnog Stvoritelja.

Posmatrali smo vašu grupu. Bili smo pozvani vašoj grupi, jer vi osećate potrebu za drugačijim iskustvima u kanalisanju koje se odvija uz intenzivniji, ili, kako biste to mogli da nazovete, napredniji pristup proučavanju obrazaca iluzije vašeg tela, uma i duha, što vi zovete potraga za istinom. Nadamo se da ćemo vam ponuditi drugačiji pogled na informaciju koja je uvek ista.

Konfederacija planeta u službi beskonačnog Stvoritelja ima samo jedno važno sopstenje. To saopštenje je, moji prijatelji, kao što znate, da su sve stvari, sav život, sva kreacija deo jedne originalne misli.

Upotrebićemo ovaj kanal, ako budemo u stanju. Prijem naše transmisije je nešto napredniji podvig nego kod nekih kanala širih vibracija, otvorenih od strane drugih članova za rad na obuci i intermedijaciji.

Razmislimo za trenutak o misli. Šta je to, dragi prijatelji, razmišljati? Da li ste danas razmišljali? Koje misli ste danas mislili? Koje misli su danas bile deo originalne misli? U koliko vaših misli je ležala kreacija? Da li su sadržale ljubav? Da li je pomoć bila dobrovoljno data? Vi niste deo materijalnog univerzuma. Vi pokrećete svoje telo, svoj um, svoj duh na donekle ekscentričan način, jer niste u potpunosti shvatili koncept da ste deo originalne misli.

Mi ćemo se sada prebaciti na instrument poznat kao Don. Ja sam Ra.

(pauza)

Ra: Ja sam Ra. Ponovo sam sa ovim instrumentom. Blizu smo da započnemo kontakt, ali imamo teškoća da se probijemo kroz izvesnu mentalnu tenziju i zbunjenost koja je donekle karakteristična za ovaj kanal. Zbog toga ćemo opisati tip vibracija koje se šalju. Instrument će opaziti naš ulazak u energetsko polje pod blagim uglom prema zadnjem gornjem delu glave u uzanoj ali snažnoj oblasti intenziteta. Nismo u stanju da ponudimo uvežbavanje zbog sopstvenih ograničenja, zbog toga, ako instrument oseti taj određeni efekat, on će moći da izgovara naše misli, onako kako dolaze do njega. Ponovo ćemo pokušati da uspostavimo ovaj kontakt. Ja sam Ra.

(pauza)

Ra: Ovaj instrument odbija naš kontakt. Međutim, uveravamo vas da smo zadovoljni što instrument poznat kao Don nije pogodniji od ovog instrumenta. Zbog toga ćemo se prebaciti na onog poznatog kao Leonard. Još jednom skrećemo pažnju instrumentu da je to uzana komunikaciona traka koja se oseća kao vibracija koja ulazi u auru. Mi ćemo sada premestiti kontakt. Ja sam Ra.

(pauza)

Ra: Ja sam Ra. Mi vas pozdravljamo još jednom u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Molimo da budete strpljivi sa nama. Mi smo težak kanal za prijem. Možda ćemo dodati neku dimenziju vašem shvatanju.

Bilo bi nam drago da pokušamo da govorimo o bilo kojoj temi ili pitanju, koja bi bila korisna za bilo koji entitet u ovoj sobi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 6:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga 1, Seansa 2
20.01.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu našeg beskonačnog Stvoritelja. Ja sam sa ovom celinom uma/duha/tela koja je ponudila sebe kao kanal. Ja komuniciram uz pomoć nje.

Pitanja su običaj u vašoj projekciji distorzije uma u ovom vreme/prostoru. Uveravam ovu grupu da moja sopstvena socijalno-memorijska celina ima jedan određeni metod komunikacije sa onima koji bi mogli da harmonizuju svoju distorziju sa našom, a to je odgovor na pitanja radi informacije. Nama odgovara ovaj vid komunikacije. Neka pitanja počnu.

Ispitivač: Pretpostavljam da ima dosta ljudi koji će razumeti ono o čemu govorite, koji će biti zainteresovani dovoljno, da bismo objavili knjigu sa vašom komunikacijom i zanima me da li se slažete sa time.

Ako da, mislim da bi nekoliko istorijskih informacija o vama bilo u redu.

Ra: Ja sam Ra. Mogućnost komunikacije, kako biste je vi nazvali, od Jednog ka Jednom, kroz distorziju, koja je prijemčiva za značenje, je razlog zašto smo kontaktirali ovu grupu. Malo je onih koji će shvatiti, bez značajne distorzije, ono o čemu komuniciramo kroz ovu celinu uma/tela/duha. Međutim, ako je vaša želja da podelite ovu komunikaciju sa drugima, mi imamo distorziju percepcije da bi to bilo od ogromne pomoći u regulisanju i kristalizovanju vaših sopstvenih obrazaca vibracije na nivou sticanja iskustava koji zovete život. Ako je jedan prosvetljen, zar nisu svi prosvetljeni? Zbog toga, mi smo orijentisani ka tome da govorimo vama, kakvu god dopunu govora da želite. Podučavati/učiti je Zakon Jednog u najelementarnijoj distorziji.

Ispitivač: Možete li nam reći nešto o svojoj istorijskoj pozadini i vašem kontaktu sa ranijim rasama na ovoj planeti? Onda ćemo imati nešto čime možemo početi.

Ra: Ja sam Ra. Mi smo svesni da vaše telo/um priprema odgovarajući metod da izvrši zadatak oblikovanja instrumenta podučavanja/učenja. Mi smo svesni da vas zanima, da tako kažemo, naše inkarnacijsko stanje. Mi smo čekali drugo pitanje da bismo naglasili da je vreme/prostor od nekoliko hiljada vaših godina stvorilo lažni tip interesovanja. Zato, dajući informacije molimo odgovarajući nedostatak stresa u vezi sa našim iskustvima u vašem prostor/vremenu. Podučavanje/učenje koje je naša odgovornost je pre filozofsko nego istorijsko. Mi ćemo nastaviti u skladu sa vašim zahtevom koji je bezopasan ukoliko je adekvatno evaluiran.

Mi smo oni iz Konfederacije koji su pre jedanaest hiljada vaših godina došli kod dve od vaših planetarnih kultura koje su u to vreme bile veoma blizu kreaciji jednog Stvoritelja. Imali smo naivnu veru da možemo da podučavamo/učimo putem direktnog kontakta i da slobodna volja distorzije individualnog osećaja ili ličnosti neće biti u opasnosti. Nismo pomišljali da bismo je mogli narušiti, jer su te kulture već bile u ravni sa sveprožimajućom verom u životnost ili svest jednog. Došli smo i ljudi, kojima smo želeli da budemo od koristi, su nam poželeli dobrodošlicu. Nameravali smo da im pomognemo u tehničkom smislu, u lečenju distorzije celine uma/tela putem korišćenja kristala koji odgovaraju distorziji, smeštenoj unutar izvesne odgovarajuće serije odnosa vreme/prostor materijala. Stoga su izgrađene piramide.

Opazili smo da je tehnologija bila obilato primljena od strane onih sa snažnom distorzijom uma/tela moći. To nije namera Zakona Jednog. Napustili smo vaše ljude. Grupa koja je radila u Južnoj Americi, kako vi zovete taj deo vašeg globusa, nije odustala tako lako. Oni su se vratili. Mi nismo. Međutim, nikada nismo napustili vašu vibraciju zbog odgovornosti u promeni svesti koju smo prouzrokovali i tada je videli izobličenu na način koji nije u skladu sa Zakonom Jednog. Nastojali smo da kontaktiramo vladare zemlje do koje smo došli, zemlje koju vi nazivate Egipat, ili u nekim oblastima Sveta zemlja.

U Jedanaestoj dinastiji, kao što je poznato iz vaših dokumenata distorzije prostor/vremena, bili smo u stanju da kontaktiramo faraona, kako ga vi zovete. Taj čovek nije imao velikih životnih iskustava i bio je ono … kako bi to ovaj instrument nazvao, Putnik. Tako, ta distorzija celine uma/tela/duha je primila našu distorziju komunikacije i bila u stanju da uskladi svoju distorziju sa našom. Tom mladom entitetu je dat vibratorni kompleks glasova koji su vibrirali u čast prosperitetnog boga, jer se ta celina uma/tela koju nazivamo instrumentom pogodnosti, zvala „Ammon“. Entitet je odlučio da to ime, budući dato u čast jednog među mnogo bogova, nije adekvatno da bude obuhvaćeno njegovim vibratornim kompleksom glasova. Tako je on promenio ime u ono u čast sunčevog diska. Ta distorzija, pod imenom „Aton“ bila je distorzija bliska našem realitetu, kako mi razumemo prirodu svoje distorzije celine uma/tela/duha. Međutim, to nije bilo sasvim u skladu sa nameravanim podučavanjem/učenjem koje je bilo poslato. Taj entitet, Ehnaton, je bio uveren da vibracija Jednog odgovara istinskoj spiritualnoj vibraciji i proglasio je Zakon Jednog.

Međutim, samo malobrojni su prihvatili veru tog entiteta. Njegovi sveštenicu su odavali poštu samo na jeziku, bez spiritualne distorzije u pravcu potrage. Ljudi su nastavili sa svojim verovanjima. Kada taj entitet više nije bio u ovom denzitetu, polarizovano verovanje u mnogo bogova se vratilo i nastavilo tako, dok onaj, koji je poznat kao Muhamed, nije preneo ljudima jasniju distorziju povezanosti uma/tela/duha.

Da li ste zainteresovani za više detalja?

Ispitivač: Veoma smo zainteresovani za čitavu priču koju treba da nam ispričate i pozabavili bismo se, u Zakonu Jednog, sa nekoliko detalja. Ima nekoliko pitanja koja ću postaviti, koja mogu i ne moraju biti u direktnoj vezi sa razumevanjem Zakona Jednog. Međutim, verujem da je adekvatan način prezentacije ovoga kao mehanizma podučavanja/učenja taj da se istraže različite facete onoga o čemu nam govorite. Govorili ste o lečenju kristalima. (Jedna stvar koju bih želeo da napomenem, je da bismo prekinuli komunikaciju kada instrument postane iscrpljen, i nastavili je kasnije kada se instrument oporavi). Ukoliko je instrument sada dobro prilagođen, želeli bismo neke informacije o lečenju kristalima, koje ste pomenuli.

Ra: Ja sam Ra. Princip lečenja kristalima je baziran na razumevanju hijerarhijske prirode strukture iluzije, koja predstavlja fizičko telo, kako ga vi zovete. Postoje kristali koji deluju na energije koje ulaze u spiritualno telo; postoje kristali koji deluju na distorziju od duha ka umu; postoje kristali koji balansiraju distorziju između uma i tela. Sve ovo lečenje kristalima se ostvaruje preko pročišćenih kanala. Bez relativne kristalizacije iscelitelja, koji radi sa kristalom, kristal ne može biti adekvatno napunjen. Drugi sastavni deo je adekvatno usklađivanje sa energetskim poljem planete na kojoj živite i holističkom ili kosmičkom distorzijom ili strujanjima koja ulaze u planetarnu auru, na takav način da odgovarajući odnos oblika i postavljanje unutar tih oblika pruža pomenutu pomoć u procesu rasplitanja (razmršavanja) ili balansiranja.

Detaljno bavljenje različitim kristalima bi iscrpelo ovaj instrument, mada možete postaviti to pitanje pri sledećoj seansi. Delikatnost, da tako kažemo, izbora kristala je presudna i, istina, prečišćeni kanal, ispunjen svetlošću/ljubavi jednog, može koristiti strukturu kristala, kao što je dijamant ili rubin, za gotovo svaku namenu.

To, naravno, zahteva inicijaciju i nikada nije bilo mnogo onih, koji su istrajavali do stepena napretka koji iziskuje inicijacija; to se događalo putem različitih varijacija distorzije napuštanja.

Možemo li vas ukratko informisati o ovom ili nekom drugom predmetu?

Ispitivač: Da. Pomenuli ste da su piramide izdanak ovoga. Možete li to malo objasniti? Da li ste vi stajali u vezi sa građenjem piramida i koja je svrha piramida?

Ra: Ja sam Ra. Piramide su bile izgrađene našom sposobnošću da koristimo snagu Jednog. Kamenje je živo. Distorzija uma/tela/duha vaše kulture ne shvata to tako. Piramide imaju dve svrhe:

Prvo, da postanu pravino usmereno mesto inicijacije, za one koji žele da postanu prečišćeni ili inicirani kanali za Zakon Jednog.

Drugo, želeli smo da brižljivo vodimo inicijante u razvoju lečenja ljudi, kojima su tražili da služe, i planete same. Piramide posle piramida, napunjenih kristalima i iniciranih, su bile dizajnirane da balansiraju dolazeću energiju Jednog Stvoritelja sa mnogim i multiplikovanim distorzijama planetarnog uma/tela/duha. Tim aktivnostima mi smo bili u stanju da nastavimo rad koji su braća iz Konfederacije ostvarila gradeći druge strukture nosača kristala i kompletiramo njihov krug oko Zemljine, kako nam je ovaj instrument vibrirao, površine.

Instrument počinje da gubi energiju. Molimo za još jedno pitanje ili predmet i tada ćemo vas napustiti i udaljiti se ka našem vreme/prostoru.

Ispitivač: Pomenuli ste prvobitno da je postojao završni kamen na vrhu piramide. Od čega je on bio napravljen i kako ste pomerali teške blokove da sagradite piramide? Koja je tehnika za to bila korišćena?

Ra: Ja sam Ra. Molim da se to pitanje ponovi na sledećem radnom sastanku, kako biste nazvali distorziju/deljenje koje naša energija proizvodi.

Ukoliko imate bilo kakvo pitanju u vezi sa adekvatnim korišćenjem ovog uma/tela/duha, bili bismo zahvalni da ga postavite.

Ispitivač: Smatrajte da je postavljeno. Nemam ništa sa čime bih nastavio. Kakvo je adekvatno korišćenje instrumenta? Šta treba da radimo? Kako da postignemo njenu maksimalnu sposobnost i maksimalnu ugodnost za nju?

Ra: Ja sam Ra. Drago nam je da ste postavili to pitanje, jer prema našem shvatanju mi nemamo pravo/obavezu da podelimo svoju percepciju o bilo kom predmetu ili filozofiji bez direktnog pitanja. Međutim, ovaj instrument se ne koristi pravilno i zbog toga oseća nepotrebnu distorziju tela u vidu iscrpljenosti.

Vibracija bi mogla biti dobro pročišćena okretanjem u krugu Jednog i tokom toga verbalnom vibracijom sledećeg dijaloga:

Pitanje: „Šta je Zakon?“

Odgovor: „Zakon je Jedan.“

Pitanje: „Zašto smo ovde?“

Odgovor: „Mi tražimo Zakon Jednog.“

Pitanje: „Zašto tražimo Ra?“

Odgovor: „Ra je skromni izaslanik Zakona Jednog.“

Oboje zajedno: „Radujte se onda i očistite ovo mesto u Zakonu Jednog. Nemojte pustiti nikakvu misaonu formu da stupi u krug koji smo obišli oko ovog instrumenta, u ime Zakona Jednog.

Instrument u to vreme treba da bude u transu. Pravilno postavljanje je glava upravljena dvadeset stepena severno-severoistočno. To je pravac iz koga se emituju nove ili new age distorzije svetla/ljubavi, koje su manje izobličene, i ovaj instrument će se tu osećati komforno. To je senzitivan instrument, za koji smatramo da distorzije koje ulaze u njenu celinu uma/tela/duha dolaze od svih njenih čula. Zato je dobro uraditi sledeće:

Postavite kraj glave entiteta još nekorišćenu čašu sa vodom.

Na centar knjigu, najviše usaglašenu sa mentalnom distorzijom instrumenta a koja je najbliža Zakonu Jednog, Bibliju, koju ona najčešće dotiče.

Sa druge strane Biblije malu količinu tamjana u nekorišćenoj kadionici.

Na zadnjoj strani knjige, koja simboliše Jednog, otvorenoj na Jovanovom jevanđelju, belu sveću.

Instrument će biti osnažen ako nosi belu odeću. Instrument treba da bude prekriven i nagnut, zatvorenih očiju.

Iako je to kompleks aktivnosti/okolnosti i može izgledati veoma udaljen od nameravanog iskustva podučavanja/učenja, mi osećamo, da će usavršavanje tehnika transa olakšati distorziju uma instrumenta budući da će se opaziti poboljšanje u distorziji instrumenta s obzirom na iscrpljenost. Napominjemo samo da, ako se ove seanse podučavanja/učenja odvijaju tokom vremena/prostora tokom kojih telo-sunce ne obasjava ovu sobu, treba pozvati instrument pre nego što se uključi mehanizam za osvetljavanje.

Ja sam Ra. Mi vas pozdravljamo u slavi i miru beskonačnog Stvoritelja. Radujte se u svetlu/ljubavi i idite dalje u snazi jednog Stvoritelja. U radosti vas napuštamo. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 6:17 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga 1, seansa 3
21.01.1981.

Ra: Pozdravljamo vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Mi sada komuniciramo.

Ispitivač: Moje prvo pitanje je da li smo pravilno pripremili ritual za početak komunikacije?

Ra: Ja sam Ra. Predmeti, izabrani da izbalansiraju instrument, treba da budu postavljeni kod glave instrumenta radi najmanje distorzije efekta. Uvodna interpretacija svrhe je takođe sasvim prihvatljiva za one koji govore o želji da sluze drugima. Inače ona ne bi adekvatno delovala u kompleksnosti uma. Skrećemo vam pažnju da sprečite da oni, čija želja nije orijentacija prema drugima nad svim ostalim, uzmu učešća na početku ili pozajmljujući svoju distorziju celine uma/tela/duha, jer mi u tom slučaju nećemo moći da spojimo svoju distorziju sa distorzijom ovog instrumenta.

Ispitivač: Da li treba da pomerim Bibliju, sveću i tamjan?

Ra: Ja sam Ra. To bi bilo dobro.

Ispitivač: (posle pomeranja predmeta): Da li je ovo pogodan položaj?

Ra: Ja sam Ra. Molim vas, ispravite ugao tamjana tako da bude vertikalan u odnosu na oblast od dvadeset stepeni severa-severoistoka.

Ispitivač: (posle korekcije): Da li je ovo zadovoljavajuće?

Ra: Ja sam Ra. Molimo proverite vizuelno da biste napravili malu korekciju. Objasnićemo proces usled koga to postaje važan faktor balansiranja distorzije. Tamjan deluje tako da ispunjava telo ovog instrumenta energijom, ističući njenu ljudskost. Zbog toga je neophodno da razvejani dim dolazi sa istog relativnog ugla sa koga instrument oseća Bibliju, balansiranu upaljenom svećom, koja označava svetlo/ljubav, ljubav/svetlo i tako pruža, da tako kažemo, emocionalnoj i mentalnoj distorziji celine ovog instrumenta, prizor neba i mira, za kojim ona traga. Tako energizovan od nižeg ka višem, instrument postaje balansiran i ne iscrpljuje se.

Mi cenimo vašu brigu, zahvaljujući kojoj smo u stanju da mnogo lakše nastavimo podučavanje/učenje.

Ispitivač: Da li je sada sve dobro postavljeno?

Ra: Ja sam Ra. U granicama je prihvatljivosti.

Ispitivač: Na prošloj seansi smo imali dva pitanja koja smo sačuvali za ovu: prvo pitanje je bilo u vezi sa Velikom piramidom u Gizi; drugo u vezi sa time kako ste pomerali teško kamenje kojim je izgrađena piramida. Znam da ta pitanja nisu od značaja s obzirom na Zakon Jednog, ali po mojoj proceni – i molim vas da me ispravite ako grešim i da date potrebne sugestije – to će drugima omogućiti lak pristup materijalu, koji će možda postati knjiga. Veoma smo zahvalni za ovaj kontakt i svakako ćemo prihvatiti svaki predlog u pogledu toga kako da primamo ove informacije.

Ra: Ja sam Ra. Neću predlagati nikakav primereni niz pitanja. To je vaše preimućstvo kao slobodnog agenta Zakona Jednog, koji je učio/razumevao; naša socijalno-memorijska celina ne može efektivno razaznati distorziju socijalne celine uma/tela/duha vaših ljudi. Mi bismo sada želeli da ispunimo svoju čast/odgovornost podučavanja/učenja i odgovorimo na pitano. To će biti dovoljno, jer mi ne možemo prozreti dubine distorzije koja je inficirala vaše ljude.

Tako, prvo pitanje je završni kamen. Ponavljamo nebitnost te vrste podataka.

Takozvana Velika piramida ima dva završna kamena. Jedan je napravljen po našoj konstrukciji i bio je sastavljen od manjih, brižljivo obrađenih komada materijala sa vaše planete, koji vi nazivate granitom. On je bio obrađen radi svojstva kristala i postavljen da bi omogućio pravilno kretanje vašeg vazduha kroz model onoga što nazivate „dimnjakom“.

U vreme kada smo kao ljudi napustili vaš denzitet, original je odnet i zamenjen je skupocenijim. Delimično se sastojao od zlatnog materijala. To nije izmenilo karakteristike piramide, kako je nazivate, i predstavljalo je distorziju zbog želje nekolicine da zapovede da se struktura koristi samo kao kraljevsko mesto.

Da li želite još neke informacije u vezi sa ovim pitanjem?

Ispitivač: Šta podrazumevate pod dimnjakom? Šta je bila njegova specifična svrha?

Ra: Ja sam Ra. Ona je odgovarajuće kretanje vašeg vazduha, koje, iako slabo, osvežava čitavu strukturu. On je konstruisan tako što je dodat vazdušni kanal, kako bi to ovaj instrument nazvao, podešen tako, da omogući svežinu vazduha bez ikakvog poremećaja ili promaje.

Ispitivač: Kako je pomerano kamenje?

Ra: Ja sam Ra. Morate zamisliti delovanje kojim je sve to stvoreno. Ta energija je, iako konačna, istinski velika u poređenju sa razumevanjem/distorzijom vaših ljudi. To je očigledno mesto, dobro poznato vašim ljudima ali nedovoljno uzeto u obzir.

Energija je inteligentna. Ona je hijerarhijska. Mnoštvo kao što je vaša celina uma/tela/duha živi unutar hijerarhije vozila i zadržava prema tome (u sećanju) školjku ili oblik ili polje, i inteligenciju svakog rastuće inteligentnog i balansiranog tela; tako čini i svaki atom takvog materijala kao što je kamen. Ako neko ume da se obrati toj inteligenciji, konačna energija fizičkog tela ili hemijski kamen/telo je doveden u kontakt sa beskonačnom snagom, koja postoji u bolje podešenim telima, bilo da su ona ljudska ili kamena.

Kada se napravi takva veza, može se uputiti molba. Inteligencija beskonačne kamen-osti komunicira sa fizičkim vozilom i željeno razbijanje i pomeranje se onda izvodi pomeranjem energetskog polja kamen-osti sa konačne na dimenziju koju bismo prigodno mogli nazvati jednostavno beskonačnom.

Na taj način, namera je ostvarena saradnjom beskonačnog razumevanja Stvoritelja, koje postoji u živom kamenu. To je, naravno, mehanizam, putem koga se izvode mnoge stvari, koje nisu dostižne vašem sadašnjem načinu fizičke analize delovanja sa daljine.

Ispitivač: Ovo me podseća na izjavu – otprilike – da ako imate vere da možete pomeriti planine, planine će se pomeriti. To mi izgleda slično onome što ste rekli. Ako ste potpuno svesni Zakona Jednog, bićete u stanju da izvedete te stvari. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Vibratorna distorzija glasova, vera, je jedan od kamena spoticanja između onoga što bismo mogli da nazovemo beskonačnim putem i putem konačnog dokazivanja (proveravanja)/razumevanja.

Vaše razumevanje sklada između vere i beskonačne inteligencije je tačno: međutim, jedno je spiritualni termin, drugo je možda mnogo primerenije za distorziju konceptualnog sistema onih koji tragaju uz pomoć mernih jedinica i olovke.

Ispitivač: Onda, ako je neka jedinka potpuno informisana poštovanjem Zakona Jednog i živi Zakon Jednog, onda bi tako nešto kao građenje piramida mentalnim nastojanjem, bilo sitnica. Da li sam dobro shvatio?

Ra: Ja sam Ra. Nije tačno utoliko da postoji razlika između pojedinačne snage kroz Zakon Jednog i udružene, ili razumevanja Zakona Jednog od strane socijalno-memorijske celine uma/tela/duha.

U prvom slučaju samo individua, očišćena od svih grešaka i mrlja, može pomerati planine. U slučaju masovnog (kolektivnog )razumevanja jedinstva, svaka jedinka može sadržati izvesnu prihvatljivu količinu distorzije a masovni (kolektivni) um može pokretati planine. Prirodan je napredak od razumevanja, za kojim sada tragate, do dimenzije razumevanja, koja se rukovodi zakonom ljubavi i koje teži zakonu svetla. Oni koji vibriraju Zakonom Svetla traže Zakon Jednog. Oni koji vibriraju Zakonom Jednog traže Zakon Večnosti.

Mi ne možemo reći šta leži iza poništenja ujedinjenog sobstva u svemu što jeste, jer mi i dalje težimo da postanemo sve što jeste, a još uvek smo Ra. Naš put se nastavlja.

Ispitivač: Da li su piramide onda sagrađene zajedničkom akcijom mnogih?

Ra. Ja sam Ra. Piramide koje smo mislili/gradili bile su konstruisane misaone-forme koje je stvorila naša socijalno-memorijska celina.

Ispitivač: Onda je kamenje stvoreno umesto da bude pomereno sa nekog drugog mesta? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Večnim kamenjem smo sagradili Veliku piramidu, kako je vi zovete. Ostale piramide su izgrađene kamenjem pomeranim sa jednog mesta na drugo.

Ispitivač: Šta je večno kamenje?

Ra: Ja sam Ra. Ako možete da razumete koncept misaonih-formi, onda ćete shvatiti da je misaona forma mnogo pravilnija u svojoj distorziji, nego energetska polja, koja stvara materijal u kamenu, koji je kreiran putem misaone-forme od misli konačne energije i bivanja u vašoj, da tako kažemo, lažnoj refleksiji nivoa misaone-forme.

Možemo li odgovoriti na neki način, koji će više biti pomoći?

Ispitivač: Ovo je trivijalno, ali pitam se zašto su piramide izgrađene od mnogo blokova a ne stvaranjem čitave stvari kao jednog oblika napravljenog odjednom?

Ra: Ja sam Ra. Postoji zakon, za koji smatramo da je jedna od najznačajnijih primarnih distorzija Zakona Jednog. To je Zakon Konfuzije. Vi ste to nazvali Zakonom Slobodne Volje. Želeli smo da napravimo mašinu za isceljivanje vreme/prostornog kompleksa odnosa, koja bi bila što je moguće efikasnija. Međutim, nismo želeli da dopustimo da misterija obuzme vaše ljude na način da budemo obožavani kao graditelji natprirodnih piramida. Tako da izgleda da su one građene, a ne mišljene.

Ispitivač: Dakle, kada govorite o Velikoj piramidi, pretpostavljam da primarno govorite o njoj kao o mašini za isceljivanje; govorili ste o njoj i kao o sredstvu za inicijaciju. Da li je to jedan te isti koncept?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo deo jedne celine ljubavi/svetla namere/deljenja. Da bi se lečenje primereno obavilo, bilo je neophodno imati jedan pročišćen kanal sa namenom ili prenosnik energije da bi ljubav/svetlo beskonačnog Stvoritelja mogla da teče kroz njega; tako je uvodni metod bio neophodan da pripremi um, telo i duh za službu delu Stvoritelja. Te dve stvari su integralne.

Ispitivač: Da li oblik piramide ima funkciju u procesu inicijacije?

Ra: Ja sam Ra. To je dugo pitanje. Osećamo da možemo početi i zamoliti vas da razmislite o ovom, da tako kažemo, informativnom izlaganju i ponovite pitanje na nekoj kasnijoj seansi.

Da počnemo. Postoje dve osnovne funkcije piramide u vezi sa procesom inicijacije. Jedan stoji u vezi sa telom. Pre nego što je telo inicirano, um mora biti iniciran. To je tačka, sa koje većina adepta vašeg sadašnjeg ciklusa posmatra svoju celinu uma/tela/duha kao deformisanu. Kada se otkrije karakter i ličnost koje su pravi identitet uma, telo mora da bude poznato u svakom pogledu. Zbog toga, različite funkcije tela zahtevaju nepristrasno razumevanje i kontrolu. Prvi način upotrebe piramida je spuštanje u piramidu u svrhu gubitka čulnih nadražaja, tako da telo može biti mrtvo u osetilnom smislu i novi život može da počne.

Savetujemo da se postavi još neko neophodno pitanje i da se onda brzo završi ova seansa. Imate li još pitanja u ovom prostor/vremenu?

Ispitivač: Jedino pitanje je da li postoji bilo šta što smo učinili pogrešno, ili što bismo mogli učiniti da bi se instrument osećao udobno?

Ra: Ja sam Ra. Mi skeniramo instrument.

Merama opreza je instrumentu pružena velika pomoć. Predlažemo samo da se posveti izvesna pažnja grlu, za koje se čini da je u ovoj distorziji tela narušeno u oblasti snaga/slabost. Više brige oko oblasti vrata bi moglo biti od koristi.

Ispitivač: da li treba da joj damo da popije vode iz čaše iznad njene glave ili iz neke druge čaše ispunjene ljubavlju.

Ra: Ja sam Ra. Ta i samo ta čaša će biti najkorisnija jer nekorišćeni materijal koji živi u čaši prima, zadržava i odgovara na vibracije ljubavi koje aktivira vaše bivstvo.

Ja sam Ra. Sada ću napustiti ovu grupu radujući se u snazi i miru jednog Stvoritelja. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ra materijal - prevod
PostPostano: sri mar 21, 2007 1:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Arja je napisao/la:
Ra je opisao sebe kao socijalno-memorijsku celinu, ili ono što bi se moglo nazvati grupnom dušom, koja se pre više stotina hiljada godina razvila iz ljudske populacije 3. denziteta, nekada nastanjene na planeti Veneri.



Ne bih da vam kvarim raspoloženje i trud za prevođenje „još jednog pogleda na informaciju koja je uvek ista“ ali nisu baš sve iste tako da informacija - koja ne potiče od kanalisanja nego od ljudi koji su radili sa alijenima u njihovim bazama - kaže da ljudska vrsta NIKADA nije živela na Veneri.
Venera je bila planetoid koji su reptoidi iskoristili da unište planetu Maldek koja je bila između Marsa i Jupitera, u svom prolazu ona je promenila orbite Zemlje i Marsa, izazvala drastične promene na njima, i zaustavila se u orbiti oko sunca i to je danas Venera. Na njoj su oduvek imali baze Drako bića a i danas ih imaju, kao i na Mesecu.
Takođe Egipatski bogovi potiču iz perioda kada su Drako hibridi već preuzeli Egipat pa i ovaj Ra može poticati samo od njihove tehnologije za kanalisanje. Oni inače imaju čudnu potrebu da se rugaju ljudima zadržavanjem imena koja jasno govore ko su zapravo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 21, 2007 3:45 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Pantelija,

stvarno interesantno! A to, naravno, moramo vjerovati S. Swerdlovu koji je bio u direktnoj interakciji s greysima i koji su njemu u povjerenju prenjeli tu verziju istorije galaksije, koju i ti stalno propagiraš, a čak si napravio i knjigu od toga. A sve na osnovu, kako si negdje već prije rekao, da "greysi ni u kom slučaju nisu imali potrebu da lažu Swerdlova". Racionalno, nema šta!? S druge strane, mnogi od onih koji su stvarno imali posla s njima, tvrde da je laganje i manipulacija ljudi, njihova – ‘standardna operativna procedura’.

Međutim, kad je Swerdlov u pitanju i "njegova" istorija galaksije, onda se te informacije uzimaju kao činjenice i ne smiju se dovoditi u pitanje. Onda se na osnovu njih procjenjuje istinitost svih ostalih informacija. Pa, onda još savjetuješ i drugima da ne ulažu trud u nešto što se ne poklapa sa (Swerdlovljevim) “činjenicama”. Interesantna logika!? Stvar je pogotovo povoljnija kad uzmemo u obzir da se ta verzija istorije ionako ne može verifikovati. Dakle, sve na - povjerenje.

Za svaki slučaj, Swerdlov nakon što je objavio “greys-verziju-istorije” i svoje “duhovne istine”, automatski proglašava da SAV čaneling ide preko satelita, tako da bi isključio mogućnost da se njegove (dez)informacije dovedu u pitanje, što uz pomoć starih, što novih informacija koje bi eventualno došle tim putem.

Pantelija, mislim, da bez obzira na to što si uložio veliki trud u promociju te “Swerdlov/greys verzije istorije galaksije”, ne možeš očekivati od sviju da je ozbiljno shvate.

Isti slučaj je i sa svim ostalim informacijama koje se ovdje prezentiraju. Svako mora da razvije svoju vlastitu proniciljivost kod razlučivanja istine od laži. Na žalost, ‘povjerenje’ je kontraindicirano kad se radi o razvoju lične razboritosti ili pronicljivosti. Tu već treba malo mućnuti vlastitom glavom.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 21, 2007 6:50 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Ne bih da vam kvarim raspoloženje i trud za prevođenje „još jednog pogleda na informaciju koja je uvek ista“ ali nisu baš sve iste tako da informacija - koja ne potiče od kanalisanja nego od ljudi koji su radili sa alijenima u njihovim bazama - kaže da ljudska vrsta NIKADA nije živela na Veneri.


Ne brini, neces, posto mi tekst zaista prija. Dopada mi se filozofija koja je veoma blizu onome za cime trenutno tragam i atmosfera komunikacije.
„Jos jedan pogled na informaciju koja je uvek ista“ znaci da su cinjenice takve kakve jesu, a broj razlicitih pristupa njima beskonacan, ukljucujuci, naravno, i njihovo falsifikovanje (sto se takodje moze posmatrati kao jedan specifican pristup podacima :wink: ), manipulaciju njima, subjektivno vezivanje za neki odredjeni izvor itd.

U situaciji opste dezinformisanosti u kome se nalazimo, kada se sve i svaki izvor moze dovesti u pitanje, mi se proucavanje podataka, i pogleda na te podatke, iz razlicitih izvora i razlicitih uglova uz svest o sopstvenoj subjektivnosti jednostavno cini dobrim nacinom. U najmanju ruku na taj nacin izbegavamo „kacenje“ koje je jedan od najpouzdanijih izvora dodatne subjektivnosti.
Slaganje puzli i njihovo preslaganje uz svest da nam nedostaju parcici i da su mnogi podmetnuti.

Kako stoji stvar sa Venerom na svom sadasnjem nivou znanja zaista ne mogu da procenim. Sacekacu taj deo u tekstu, pa cemo to uporediti sa informacijama iz tvojih izvora.

Citat:
Takođe Egipatski bogovi potiču iz perioda kada su Drako hibridi već preuzeli Egipat pa i ovaj Ra može poticati samo od njihove tehnologije za kanalisanje. Oni inače imaju čudnu potrebu da se rugaju ljudima zadržavanjem imena koja jasno govore ko su zapravo.


Mnogi egipatski bogovi su autenticni u smislu da reprezentuju delovanje kosmickih prinicipa. Preuzeti su iz mnogo starijih prica. Nemam sad vremena, ali to zasluzuje poseban topic. Kao i Amon vs Aton.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 21, 2007 9:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Izneli ste još jednu dezinformaciju. Sverdlov nije primio Istoriju galaksije od Greysa nego od Sirius A bića, a oni su nešto sasvim drugo. Oni su toliko moćni da im jednostavno nije portrebno da lažu jer mogu sve što hoće.

Ja Sverdlovu ne verujem zato što sam njegov vernik, nego zato što sam svojim očima video Siriuse.

Samo vi uživajte u vašim informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 21, 2007 1:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Pantelija je napisao/la:
Izneli ste još jednu dezinformaciju. Sverdlov nije primio Istoriju galaksije od Greysa nego od Sirius A bića, a oni su nešto sasvim drugo. Oni su toliko moćni da im jednostavno nije portrebno da lažu jer mogu sve što hoće.

Ja Sverdlovu ne verujem zato što sam njegov vernik, nego zato što sam svojim očima video Siriuse.

Samo vi uživajte u vašim informacijama.

Možeš li nam nešto više reći o tom susretu, kakva su to bića itd.?
Bez tih podataka ova izjava djeluje neuvjerljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 21, 2007 10:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga I, seansa 4
22.06.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlosti beskonačnog Stvoritelja. Ja sada komuniciram sa vama.

Ispitivač: Pre nego što smo završili prošlu seansu, postavio sam pitanje koje je bilo suviše opširno da se tada na njega odgovori. Ono se ticalo oblika piramide i njegove veze sa inicijacijom. Da li je sada pogodno vreme da se postavi to pitanje?

Ra: Ja sam Ra. Da, ovo je pogodno vreme/prostor da se postavi to pitanje.

Ispitivač: Da li oblik piramide ima uticaja na inicijaciju.

Ra: Kada smo započeli sa ovim predmetom tokom poslednje seanse, vi ste već uneli u svoj individualno-memorijski kompleks prvu upotrebu oblika, koja je povezana sa inicijacijom kompleksa tela. Inicijacija duha je bila mnogo brižljivije dizajniran tip inicijacije s obzirom na vreme/prostorne odnose u kojima se nalazi entitet koji treba da bude iniciran.

Ako biste sa mnom zamislili stranu takozvane piramide i mentalno predočili isečak tog trougla unutar četiri jednaka trougla, videli biste kako presecanje tog trougla, koji je na prvom nivou svake od četiri strane, tvori dijamant u horizontalnoj ravni. Sredina ravni je pogodno mesto za ukrštanje tokova energije iz beskonačnih dimenzija i kompleksa uma/tela/duha različitih isprepletanih energetskih polja. Ovo je osmišljeno tako da onaj, ko treba da bude iniciran, bude u stanju da u umu opazi i tada kanališe ovu, da tako kažemo, kapiju ka inteligentnoj beskonačnosti. To je tako bila druga tačka u dizajniranju ovog specifičnog oblika.

Možemo li da pružimo bilo kakav dalji opis u vezi sa vašim pitanjem?

Ispitivač: Da. Ako sam dobro razumeo inicijant je trebalo da bude na liniji centra te piramide, ali na uzvišenju iznad baze, definisanom ukrštanjem ta četiri trougla, napravljenom deljenjem svake strane. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

Ispitivač: Na tam mestu se fokusira energija koja je van-dimenzionalna s obzirom na našu dimenziju. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. Možete upotrebiti taj glasovno-vibratorni kompleks. Međutim, to nije potpuno i izričito tačno. Nema „van-dimenzionalnosti“. Više volimo da koristimo pojam multi-dimenzionalnosti.

Ispitivač: Da li veličina piramide ima ulogu u delotvornosti inicijacije?

Ra: Ja sam Ra. Piramida svake veličine ima svoju sopstvenu tačku uticanja inteligentne beskonačnosti. Tako, mala piramida koja se može postaviti ispod ili iznad tela, ima specifičan efekat koji zavisi od položaja tela u odnosu na tačku ulaska inteligentne beskonačnosti.

U svrhu inicijacije ona treba da bude dovoljno velika, da bi stvorila utisak uzdizanja, tako da ulazna tačka multi-dimenzionalne inteligentne beskonačnosti bude potpuno prožeta i da ispuni kanal, da bi čitavo telo moglo da miruje u toj fokusiranoj oblasti. Osim toga, za potrebe lečenja je bilo neophodno da i kanal i onaj koji je trebalo da bude izlečen, miruju u toj fokusiranoj tački.

Ispitivač: Da li je Velika piramida u Gizi još uvek pogodna u te svrhe ili ona više nije funkcionalna?

Ra: Ja sam Ra. Ona je kao i mnoge druge piramidalne strukture, nalik pijanu koji nije naštimovan. On, kako bi se ovaj instrument izrazio, proizvodi tonove, ali oh, tako slabo. Disharmonija zaglušuje senzitivnost. Samo senka tok toka ostaje i dalje zbog pomeranja tačaka upliva koje su naizmenične usled pomeranja elektromagnetskog polja vaše planete; takođe zbog neusklađenog vibratornog kompleksa onih koji su koristili to mesto za inicijaciju i lečenje u manje nesebične svrhe.

Ispitivač: Da li bi bilo moguće sagraditi piramidu, adekvatno je podesiti i koristiti od materijala koji su nam danas dostupni?

Ra: Ja sam Ra. Za vas je sasvim moguće da sagradite piramidalnu strukturu. Upotrebljeni materijal nije presudan, jedino odnos vreme/prostornih odnosa. Međutim, korišćenje sturkture za inicijaciju i lečenje u potpunosti zavisi od unutrašnje discipline kanala koji nameravaju da ih obave.

Ispitivač: Moje bi pitanje onda bilo, da li na našoj planeti danas ima inkarniranih pojedinaca koji bi imali unutrašnju disciplinu, potrebnu da uz vaše instrukcije konstruišu i da se iniciraju u piramidi koju sagrade. Da li je to u okviru limita onoga što bilo ko na planeti danas može da uradi? Ili nema nikoga kome bi to bilo dostupno?

Ra: Ja sam Ra. Postoje ljudi, kako ih vi zovete, koji su u stanju da preuzmu tu dužnost na ovoj planeti. Međutim, želeli bismo da dodamo još jednom da je vreme piramida, kako volite da ih zovete, prošlo. To je zaista vanvremenska struktura. Međutim, strujanje Univerzuma je u vreme, kada smo pokušali da pomognemo, bilo takvo da je zahtevalo izvesno razumevanje pročišćenja. Ovo razumevanje se, kao što se strujanja okreću i sve evaluira, promenilo u bolje informisan pogled na čistotu. Među ljudima na vašoj planeti već postoje oni, čija je čistota ona sa inteligentnom beskonačnošću. Iscelitelj/pacijent ostvaruju lečenje bez korišćenja strukture.

Možemo li da govorimo o nekoj specifičnoj tački?

Ispitivač: Da li bi za vas bilo moguće da pružite instrukcije ukoliko bismo doveli nekog pojedinca koji ima urođenu sposobnost?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je moguće. Moramo dodati da su mnogi sistemi veze podučavanja/učenja lečenja/pacijenta dati različitim celinama uma/tela/duha. Molimo da zamislite relativnu jednostavnost uma u ranijim ciklusima i manje izobličene, ali često veoma kompleksne poglede i misaono-spiritualne procese istih celina uma/tela/duha posle mnogih inkarnacija. Takođe molimo vašu imaginaciju da zamisli one koji su izabrali distorziju orijentacije prema drugima i pomerali svoje celine uma/duha/tela iz jedne dimenzije u drugu, donoseći sa sobom u potpuno latentnom obliku mnoge veštine i razumevanje koje mnogo bolje odgovara distorziji procesa lečenja/pacijenta.

Ispitivač: Veoma bih voleo da nastavim istraživanje o mogućnostima tog procesa lečenja, ali sam ne znam odakle bih počeo. Možete li mi reći koji bi bio prvi korak?

Ra: Ja sam Ra. Ne mogu ti odgovoriti na ono što pitaš. Ja bih predložio da se razmisli o donekle kompleksnoj informaciji, koja je upravo data, i da se na taj način otkriju neki načini za dalje istraživanje. Postoji jedno „lečenje“, kako ga vi zovete, u svom polarizovanom okruženju, ali postoji nekoliko značajno različitih distorzija tipova celina uma/duha/tela. Svaki tip teži ka svom sopstvenom učenju/podučavanju u toj oblasti.

Ispitivač: Da li biste rekli da bi prvi korak bio pronaći pojedinca sa sposobošću, koju je preneo u ovu inkarnaciju? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

Ispitivač: Ako bih pronašao pojedinca koji bi obavljao lečenje, bilo bi korisno da on dobije informacije od vas. Da li bi to bilo moguće?

Ra: Ja sam Ra. Da, to bi bilo moguće preko distorzije vibratorno- glasovnog kompleksa.

Ispitivač: Pretpostavljam onda da bi izabrana osoba bio neko ko je veoma u harmoniji sa Zakonom Jednog. Čak i ako nema intelektualno razumevanje toga, trebalo bi da živi Zakon Jednog?

Ra: Ja sam Ra. To je i tačno i netačno. Prvi slučaj, tačnosti bi se odnosio na nekoga, kao što je i ispitivač sam, ko ima distorziju prema lečenju, kako vi to zovete.

Neispravnost, na koju treba obratiti pažnju, je lečenje onih čije aktivnosti u vašem vreme/prostornoj iluziji ne reflektuju Zakon Jednog, ali čije su sposobnosti pronašle put ka inteligentnoj beskonačnosti, nezavisno sa kog plana egzistencije na kome je nađena ta distorzija.

Ispitivač: Sada sam malo zbunjen. Donekle vas razumem, ali nisam siguran da razumem u potpunosti. Možete li ovo da formulišete na drugačiji način?

Ra: Ja sam Ra. Mogu to da formulišem na različite načine, zahvaljujući tome što ovaj instrument poznavaje vaše vibratorne glasovne komplekse. Nastojaću da to sada bude u kraćoj distorziji.

Postoje dve vrste onih koji mogu isceljivati: takvi kao vi sami koji imaju prirodnu distorziju u pravcu davanja-znanja Zakona Jednog, koji bi mogli da leče ali to ne čine; i oni koji su, posedujući isto znanje, ali ne pokazujući bitniju distorziju u pravcu Zakona Jednog u umu, telu i duhu, otvorili kanal ka istoj sposobnosti.

Postoje oni koji i bez odgovarajućeg treninga, da tako kažemo, ipak leče. Postoji još jedna važna tačka, a to je da oni čiji život nije u skladu sa njihovim radom, mogu imati teškoće da apsorbuju energije inteligentne beskonačnosti i budu izloženi distorziji na takav način da to uzrokuje disharmoniju i u njima samima i drugima i da najzad smatraju neophodnim da napuste aktivnosti lečenja. Zbog toga, oni koji pripadaju prvom tipu, oni koji su orijentisani prema drugima i koji su voljni da budu trenirani u misli, reči i akciji, su oni koji će biti u stanju da mirno izvrše distorziju pomoći u pravcu lečenja.

Ispitivač: Onda bi za vas bilo moguće da nas obučite u svesnosti lečenja?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je moguće.

Ispitivač: Hoćete li nas obučiti?

Ra: Ja sam Ra. Hoćemo.

Ispitivač: Nemam predstave koliko bi to moglo trajati. Da li je moguće da nam date kratak pregled programa koji zahteva obuka? Nemam znanja da bih mogao da postavim neko pitanje u toj oblasti.

Ra: Ja sam Ra. Mi cenimo vaš zahtev za informacijom, jer, kao što ste primetili, postoji veliki broj vibratornih glasovnih kompleksa koji se mogu upotrebiti da bi se obučio iscelitelj.

Kratak pregled je veoma pogodan početak jer vi morate razumeti ono što je ovim obuhvaćeno.

Prvo, um mora biti poznat samome sebi. To je možda najvažniji deo isceliteljskog rada. Ukoliko um poznaje samoga sebe, onda je najvažniji aspekt lečenja obavljen. Svest je mikrokosmos Zakona Jednog.

Druga tačka ima veze sa disciplinom kompleksa tela. U strujanjima, koja sada dolaze do vaše planete, to razumevanje i disciplina su povezani sa balansom između ljubavi i mudrosti u korišćenju tela u njegovim prirodnim funkcijama.

Treća oblast je duhovna i u toj oblasti su prve dve discipline povezane putem postizanja kontakta sa inteligentnom beskonačnošću.

Ispitivač: Mislim da imam neku ideju kako da sprovedem prvi korak. Možete li malo objasniti druga dva koraka, koje ne poznajem.

Ra: Ja sam Ra. Zamislite svoje telo. Zamislite gušće aspekte tela. Nastavite ka finom poimanju energetskih prolaza koji se okreću i čine da se telo ispuni energijom. Shvatite da sve prirodne funkcije tela imaju sve aspekte od gustog ka finom i mogu biti transmutovane u ono što nazivate sakramentalnim (sveta tajna). To je kratko istraživanje o drugoj tački.

Da bi se govorilo o trećoj, zamislite, ako želite, funkciju magneta. Magnet ima dva pola. Jedan se uzdiže. Drugi se spušta. Funkcija duha je da integriše rastuću želju energije uma/tela sa pljuskom i strujanjima inteligentne beskonačnosti. To je kratko objašnjenje o trećoj oblasti.

Ispitivač: Onda bi program obuke obuhvatao određene stvari koje treba uraditi, instrukcije i vežbe?

Ra: Ja sam Ra. U ovo vreme mi nismo inkarnirani među vašim ljudima; tako, mi možemo voditi, pokušati da opišemo, ali ne možemo pokazati primerom. To je hendikep. Međutim, zaista treba da bude sasvim specifičnih vežbi uma, tela i duha tokom procesa podučavanja/učenja koji nudimo. Treba još jednom ponoviti da je lečenje još jedna distorzija Zakona Jednog. Da bi se došlo do neizobličenog razumevanja tog zakona, nije neophodno lečiti ili pokazati bilo kakvu manifestaciju, već uvežbavati disciplinu razumevanja.

Molimo da se nakon još dva do tri pitanja seansa završi.

Ispitivač: Moj krajnji cilj je otkrijem više o Zakonu Jednog i takođe bi bilo od velike pomoći otkriti tehnike lečenja. Svestan sam vašeg problema s obzirom na poštovanje slobodne volje. Možete li mi preneti Zakon jednog i zakone isceljivanja?

Ra: Ja sam Ra. Zakon Jednog, iako izvan ograničenja imena, kako vi nazivate vibraciono-glasovni kompleks, se može izjednačiti sa tvrdnjom da su sve stvari jedno, da ne postoje polariteti, da nema tačnog ni pogrešnog, nema disharmonije, već samo identitet. Sve je jedno i to jedno je svetlo/ljubav ljubav/svetlo, beskonačni Stvoritelj.

Jedna od primarnih distorzija Zakona Jednog je distorzija lečenja. Isceljivanje se javlja kada celina uma/tela/duha duboko u sebi shvati Zakon Jednog; on je da nema disharmonije, nesavršenosti; to jedno je potpuno i celo i perfektno. Tako, inteligentna beskonačnost unutar celine uma/tela/duha preoblikuje iluziju tela, uma ili duha u oblik u skladu sa Zakonom Jednog. Iscelitelj deluje kao provodnik energije ili katalizator za taj potpuno individualan proces.

Jedna od značajnih stvari je da iscelitelj, koji traži da uči, mora da preuzme distorziju shvaćenu kao odgovornost traženja/primanja. To je čast/dužnost o kojoj brižljivo treba razmisliti koristeći slobodnu volju pre nego što se zatraži.

Ispitivač: Pretpostavljam da bi trebalo da nastavimo sutra.

Ra: Ja sam Ra. Vaše pretpostavka je ispravna, osim ako ne smatrate da je neko pitanje neophodno. Ovaj instrument je pripremljen za otprilike ovaj period vremena.

Ispitivač: Imao bih samo još jedno kratko pitanje. Da li je instrument sposoban za dve seanse dnevno, ili treba da ostanemo kod jedne?

Ra: Ja sam Ra. Ovaj instrument je sposoban za dve seanse dnevno. Međutim, da bi održala svoju telesnu celinu snažnom, ona mora biti obodrena unošenjem vaše hrane u opsegu koji prevazilazi normalnu količinu koju ovaj instrument uzima, zbog fizičkog materijala koji koristimo za govor.

Dalje, moraju se pratiti aktivnosti instrumenta da ne bi došlo do hiperaktivnosti, jer su te aktivnosti identične napornom radnom danu na fizičkom nivou.

Ukoliko ovi saveti budu uvaženi, dve seanse će biti moguće. Mi ne želimo da iscrpimo ovaj instrument.

Ispitivač: Hvala, Ra.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u svetlu i ljubavi jedne Beskonačne Inteligencije koja je Stvoritelj. Idite u radosti, u moći i miru Jednog. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 21, 2007 10:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga 1, seansa 5
23.01.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Ja sada komuniciram.

Ispitivač: Prošli put smo razgovarali o učenju isceljivanja. Moj utisak na osnovu onoga što ste nam pružili tokom prošle seanse je da je neophodno prvo pročistiti sebe izvesnom disciplinom i vežbama. Tada, da bi se izlečio pacijent, potrebno je primerom i možda određenim vežbama stvoriti mentalnu konfiguraciju u pacijentu koja mu omogućava da izleči samog sebe. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Iako je vaša distorzija učenja/razumevanja suštinski tačna, vaš izbor vobratorno-glasovnog kompleksa nije onoliko precizan koliko to vaš jezik dopušta.

Nije tačna u tvrdnji da iscelitelj vrši neko dejstvo. Dejstvo postoji u sebi i od sebe. Iscelitelj je samo katalizator, kao što ovaj instrument katalizira, što je neophodno da bi se obezbedio kanal za naše reči, a ipak ne obavlja to delovanje primerom ili izvesnim vežbama.

Iscelenje/delovanje je identično utoliko što je ono kanalisanje neke distorzije inteligentne beskonačnosti.

Ispitivač: Mi smo odlučili da prihvatimo, ukoliko se nudi, čast/dužnost učenja/podučavanja procesa lečenja. Zamolio bih da nam sopštite prvi korak koji treba da ostvarimo da bismo postali delotvorni iscelitelji.

Ra: Ja sam Ra. Počećemo prvim od tri podučavanja/učenja.

Počećemo neophodnošću mentalnog učenja/podučavanja da bi se ostvario kontakt sa inteligentnom beskonačnošću. Pretpostavka za mentalni rad je sposobnost da se u sebi održi tišina kao stanje nepomičnosti ako to sopstvo zahteva. Um mora biti otvoren poput vrata. Ključ je tišina.

Unutar vrata leži hijerarhijska konstrukcija, koju možete uporediti sa geografijom i na neki način geometrijom, jer je ta hijerarhija potpuno pravilna i sadrži unutrašnje odnose.

Da bi se počelo sa ovladavanjem konceptom mentalne discipline neophodno je istražiti sebe. Moraju se posvojiti (uneti u sebe) polariteti vaše dimenzije. Tamo gde u svom umu nađete strpljenje, morate analogno svesno pronaći nestrpljenje i obrnuto. Svaka misao koju biće poseduje, ima svoju antitezu. Disciplina uma uključuje, pre svega drugog, identifikovanje u sebi kako one stvari koje cenite, tako i one koju ne odobravate i tada balansiranje svakog pozitivnog i negativnog naboja, koji je jednak. Um sadrži sve stvari. Zbog toga, vi morate otkriti tu potpunost u sebi samima.

Druga mentalna disciplina je prihvatanje te potpunosti unutar svoje svesti. Nije za biće polariteta u fizičkoj svesti da ubire i bira između atributa, stvarajući tako funkcije koje uzrokuju blokade i konfuziju u već izobličenom kompleksu uma. Svako prihvatanje izglađuje deo mnogih distorzija koju prouzrokuje moć koju nazivate vrednovanjem (donošenjem sudova).

Treća disciplina uma je ponavljanje prve ali sa netremičnim posmatranjem entiteta-saputnika koga sretnete. U svakom entitetu postoji kompletnost (potpunost). Tako je sposobnost da se razume balans jedna neophodnost. Kada vidite strpljenje, vaša je dužnost da u svom mentalnom razumevanuju reflektujete strpljenje/nestrpljenje. Kada vidite nestrpljenje, za vašu mentalnu konfiguracije razumevanja je neophodno da bude nestrpljiva/strpljiva. Koristimo to kao jednostavan primer. Mnoge konfiguracije uma imaju mnoge facete i razumevanje svakog polariteta sopstva, ili kako biste vi rekli polariteta sopstva-drugih, može i mora se razumeti kao rafiniran posao.

Sledeći korak je prihvatanje polariteta sopstva-drugih, koji reflektuje drugi korak. To su prva četiri koraka u učenju mentalne discipline. Peti obuhvata posmatranje geografskih i geometrijskih odnosa i veza u umu, u umu drugog, kolektivnom umu i beskonačnom umu.

Sledeća oblast učenja/podučavanja je proučavanje/razumevanje kompleksa tela. Neophodno je da dobro poznajete svoje telo. To je korišćenje uma da bi se istražilo kako različite osećaji, sklonosti, ono što nazivate emocijama, deluju na različite delove celine tela. Biće neophodno kako da razumete tako i da prihvatite polaritet tela, ponavljajući u hemijsko/fizičkoj manifestaciji ono što ste obavili na umu, uz svesno promišljanje.

Telo je proizvod kreacije uma. Ono ima svoje sklonosti. Biološka sklonost prvo treba da bude potpuno shvaćena i da se tada suprotnoj sklonosti dopusti da nađe potpuni izraz u razumevanju. Ponovo, individua mora da ostvari proces prihvaćanja tela kao balansiranog i kao polarizovanog. Sledeći zadatak je da proširite to razumevanje na sopstva-druge koje ćete sresti.

Najjednostavniji primer ovoga je razumevanje da je svako biološko muško žensko; svako biološko žensko je muško. To je jednostavan primer. Međutim, u gotovo svakom slučaju u kome pokušavate da razumete telo sopstva ili sopstva-drugih ponovo ćete uvideti da je neophodno najrafiniranije razumevanje da bi se ispunio jaz koji obuhvataju polariteti.

Sada bismo predložili da se opis okonča do sledećeg puta da bi se trećoj oblasti posvetilo vreme srazmerno njenoj važnosti.

Možemo odgovoriti na neko kratko pitanje pre nego što napustimo instrument.

Ispitivač: Da li je instrumentu udobno? Da li postoji bilo šta što možemo učiniti da povećamo njenu ugodnost?

Ra: Ja sam Ra. Svake seanse treba okretati sveću u smeru kazaljke na satu za otprilike 10° da bi se poboljšala dotok energije u spiralnom obliku kroz prijemni mehanizam bića. Ta specifična konfiguracija je i inače dobra. Ali mi molimo da opisani predmet bude centriran sa geometrijskom preciznošću i proveren s vremena na vreme. Takođe da se ne koriste u vreme/prostoru kada rad nije od značaja.

Ja sam Ra. Mi sada napuštamo ovaj instrument u ljubavi i svetlu beskonačnog Storitelja. Idite u snazi i miru jednog Stvoritelja. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 22, 2007 1:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Sverdlov nije primio Istoriju galaksije od Greysa nego od Sirius A bića, a oni su nešto sasvim drugo. Oni su toliko moćni da im jednostavno nije portrebno da lažu jer mogu sve što hoće.


Moj subjektivni razum o ovom kaže sljedeće:

Ako bilo koje biće/entitet koje je toliko moćno, da se nemože usporediti sa našim ljudskim moćima, da to NE ZNAČI:

- da ono ne laže/manipulira "nižim" bićima
- da ono želi/daje točne i istinite informacije
- da njegove informacije ne trebaju biti kritički promatrane, tj. da sve prihvatimo kako ono kaže

Sirius, Hrkljuš, Sveti XY, Cezar... kako god neko biće bilo moćno - ne treba ga cijeniti po moći, već po njegovim namjerama i djelima.

Moći se mogu ionako manifestirati i na pozitivan i na negativan način.

Citat:
Ja Sverdlovu ne verujem zato što sam njegov vernik, nego zato što sam svojim očima video Siriuse.


"Believing is seeing", kažu. Ali imajmo na umu da sva bića iz tih viših nivoa egzistencije mogu izgledati kako požele, i mogu utjecati na to kako ih mi vidimo ili percipiramo. I još... ako vidimo dugu... ne znači da je možemo uloviti, niti to ne znači da ona stvarno postoji. Nemojmo ni zaboraviti projekcije... dakle - ono što vidiš - ne mora biti i ono u što vjeruješ.

Lekcije, lekcije...

A sad bih se htio zahvaliti Arji za prevođenje, svaka čast! =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 22, 2007 12:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 06, 2006 10:33 pm
Postovi: 127
Lokacija: Beograd
koristim priliku da se zahvalim Arji na energiji pri prevodjenju ovog i u izvornom obliku pomalo komplikovanog materijala za razumevanje

_________________
*Isus*Buda*Tesla


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 25, 2007 10:03 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hvala, joloko, Jack.


jes' komplikovan, ali verujem da ce s vremenom/veoma brzo "leci".
kod metafizickih stvari se javlja uvek isti problem, da treba steci odredjenu sigurnost sa datim tekstom, u kojoj meri se iskaz moze prilagodjavati a da se smisao ne poremeti.
MEMENTO 8)

Zakon Jednog, Knjiga 1, seansa 6
24.01.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljamo vas u svetlu i ljubavi beskonačnog Stvoritelja. Mi sada komuniciramo.

Ispitivač: Voleli bismo sada da nastavimo sa jučerašnjim materijalom.

Ra: Ja sam Ra. Slažemo se.

Produžićemo sa trećim delom podučavanja/učenja koje se bavi razvijanjem energetske moći/snage lečenja.

Treći deo je duhovni kompleks koji nosi u sebi polja sile i svesti, koje su najmanje izobličeni delovi vašeg kompleksa uma/tela/duha. Istraživanje i balansiranje duhovnog kompleksa je zaista najduži i najsuptilniji deo vašeg učenja/podučavanja. Posmatrali smo um kao drvo. Um kontroliše telo. Usmeren, balansiran i svestan um, telo, koje je udobno u bilo kom polaritetu i distorziji, balansiraju instrument i on je spreman da nastavi sa velikim poslom.

To je rad sa vetrom i vatrom. Energetsko polje duhovnog tela je otvor ili kanal. Kada su um i telo prijemčivi i otvoreni, duhovno telo postaje funkcionalni prenosnik ili komunikator između individualne energije/volje entiteta na gore i tokova kreativne vatre i vetra na dole.

Sposobnost isceljivanja, kao i sve druge, kako bi ovaj instrument rekao, paranormalne sposobnosti, je omogućeno otvaranjem prolaza ili prenosnika ka inteligentnoj beskonačnosti. Postoje mnogi na vašoj planeti koji su nehotično napravili otvor ili prolaz u svom duhovnom energetskom polju, ponekad usled korišćenja hemikalija, kao što je LSD, i koji su sposobni da nasumice i bez kontrole priđu izvoru energije. To mogu ali ne moraju biti entiteti orijentisani ka drugima. Svrha brižljivog i svesnog otvaranja kanala je služenje na pouzdaniji način, na više svakidašnji ili uobičajen način, kako to vidi distorzija iscelitelja. Drugima to izgleda kao čudo, za onoga ko je pažljivo otvorio kanal ka inteligentnoj beskonačnosti, to je nešto obično; nešto svakidašnje; onako kako i treba da bude. Životna iskustva se na izvestan način transformišu. Veliki posao se nastavlja.

Osećamo da su ove vežbe dovoljne za početak. Kasnije, kada budete osetili da ste obavili ono što vam je predstavljeno, počećemo da vas vodimo ka preciznijem razumevanju funkcionisanja i korišćenja ovog prolaza u iskustvu lečenja.

Ispitivač: Mislim da bi ovo bilo pogodno vreme za nekoliko informacija o vama samima, možda informacije o vašem poreklu pre vašeg angažovanja na planeti Zemlji, ako je moguće.

Ra: Ja sam Ra. Ja sam sa ovim socijalno-memorijskim kompleksom, čiji sam deo, jedan od onih koji su doputovali sa druge planete u vašem sunčanom sistemu, kako bi to nazvao ovaj entitet. Planetarni uticaj je bio onaj koji nazivate Venerom. Mi smo rasa, stara po vašim merilima. Kada smo bili u šestoj dimenziji, naša tela su bila ono, što biste vi nazvali zlatnim. Bili smo visoki i na neki način nežni. Ono što biste nazvali kožom, što je prekrivalo naša tela, imalo je zlatan sjaj.

U tom obliku smo odlučili da dođemo među vaše ljude. Vaši ljudi su se u to vreme u svojoj fizičkoj pojavi, kako biste to rekli, veoma razlikovali od nas. Zbog toga se nismo dobro pomešali sa njima i bili je očigledno da smo drugačiji. Tako je naša poseta bila kratka, jer smo se našli u licemernoj situaciji da budemo slavljeni i pozdravljani kao drugačiji od sopstva-drugih. U to vreme smo sagradili strukture za koje ste pokazali interesovanje.

Ispitivač: Kako ste putovali sa Venere na tu ovu planetu?

Ra: Koristili smo misli.

Ispitivač: Da li bi u to vreme bilo moguće da odvedete nekog čoveka na Veneru? Da li bi preživeo? Da li su uslovi bili gostoljubivi?

Ra: Ja sam Ra. Uslovi trećeg denziteta nisu gostoljubivi za životne oblike vaših ljudi. Peta i šesta dimenzija te planete je veoma povoljna za rast/učenje/podučavanje.

Ispitivač: Kako ste uspeli da obavite svoju tranziciju sa Venere? Da li ste morali da promenite svoju dimenziju da biste hodali Zemljom?

Ra: Ja sam Ra. Sećate se vežbe sa vetrom? Poništenje u ništavilu je poništenje u jedinstvu jer ništavilo ne postoji. Iz šeste dimenzije smo bili u stanju da mšlju upravljamo inteligentnom beskonačnošću, prisutnom u svakoj čestici svetla ili izobličenom svetlu, tako da smo bili u stanju da se zaodenemo u kopiju svog kompleksa uma/tela/duha, vidljivu na trećem denzitetu. Ovo nam je dopustio Savet koji nadzire ovu planetu.

Ispitivač: Gde je lociran taj Savet?

Ra: Ja sam Ra. Savet je lociran na oktavi, ili osmoj dimenziji, planete Saturn, smešten na delu te oblasti koju nazivate prstenovima.

Ispitivač: Da li tamo ima ljudi, kao što su ovi na Zemlji, na bilo kojoj drugoj planeti Sunčevog sistema?

Ra: Ja sam Ra. Da li tražite informacije iz ovog vremena/prostora ili iz vremensko/prostornog kontinuuma?

Ispitivač: Oboje.

Ra: Ja sam Ra. U onom vremenu/prostoru koje je vaša prošlost postojala je populacije bića trećeg denziteta, naseljena na planeti u vašem sunčevom sistemu. Bilo je različitih naziva za tu planetu. Vibratorno-glasovni kompleks, koji su vaši ljudi najčešće koristili je bio Maldek. Te entiteti, razorivši svoju planetarnu sferu, su bili primorani da pronađu prostor za sebe u trećem denzitetu, koji je u njihovom vremenu/prostoru u vašem Sunčevom sistemu jedini bio gostoljubiv i sposoban da pruži lekcije, neophodne za smanjenje distorzije kompleks uma/tela/duha u odnosu na Zakon Jednog.

Ispitivač: Kako su došli ovamo?

Ra: Ja sam Ra. Došli su putem procesa žetve i bili su inkarnirani putem procesa inkarnacije iz vaših viših sfera unutar ovog denziteta.

Ispitivač: Pre koliko vremena se to dogodilo?

Ra: Imam problema da komuniciram sa ovim instrumentom. Moramo produbiti njeno stanje.

To se dogodilo pre otprilike 500.000 godina.

Ispitivač: Da li je čitava populacije Zemlje originalno sa Maldeka?

Ra: Ja sam Ra. Ovo je nova linija pitanja i zaslužuje posebno mesto. Mnogi od onih koji su požnjeveni na vašu sferu sa sfere, poznate pre njihovog nestanka pod drugim imenom, ali među vašim ljudima poznate kao Maldek, su se radije inkarnirali pod Zemljinom površinom nego na njoj. Populacija vaše planete sadrži mnogo različitih vrsta, požnjevenih sa drugih sfera drugih-dimenzija i cikličnih trećih-dimenzija. Vi niste svi jedna rasa, niti imate istu podlogu. Iskustvo koje delite je jedinstveno u ovom vremensko/ prostornom kontiniuumu.

Ispitivač: Mislim da bi bilo dobro da otkrijemo kako Zakon jednog deluje u ovom transferu bića na našu planetu i na dejstvo žetve?

Ra: Ja sam Ra. Zakon Jednog jednostavno kaže da su sve stvari jedno, da su sva bića jedno. Postoji određeno ponašanje i misaone-forme koje su stalne u razumevanju i praktikovanju ovog zakona. Oni koji, završivši svoj ciklus iskustva, demonstriraju stepen distorzije razumevanja misli i delovanja, biće odvojeni u vibracionu distorziju koja je mnogo ugodnija za njihov kompleks uma/tela/duha. Ovaj proces čuvaju i nadgledaju bića koja obrazuju, bića koja su se, iako veoma blizu Zakonu Jednog u svojoj distorziji, okrenula ka aktivnoj službi.

Iluzija je kreirana od svetla, ili bolje ali teže shvatljivo, od svetla/ljubavi. Ovo se javlja u različitim stepenima intenziteta. Duhovni kompleks svakog požnjevenog entiteta se kreće duž linije svetla, dok svetlost ne postane suviše zasenjujuća, kada se entitet zaustavlja. Onaj entitet je možda jedva dostigao treći denzitet ili je veoma, veoma blizu završetku distorzije svetlosti/ljubavi trećeg denziteta. Međutim, oni koji padnu u ovu oktavu pojačavanja svetlosti/ljubavi, tada stiču iskustva u glavnom ciklusu tokom koga postoje mogućnosti da se otkriju distorzije koje su inherentne svakom entitetu i tako smanjuju distorziju.

Ispitivač: Koja je u našim godinama dužina jednog takvog ciklusa?

Ra: Ja sam Ra. Jedan glavni ciklus traje otprilike 25.000 vaših godina. Postoje tri ciklusa ove prirode, tokom kojih oni koji su ostvarili progres mogu biti požnjeveni na kraju tri glavna ciklusa. To je otprilike između 75 i 76.000 vaših godina. Svi se žanju nezavisno od njihovog napretka, jer je tokom tog vremena sama planeta prošla kroz upotrebljiv deo ove dimenzije i polako prestaje da bude upotrebljiva za niže nivoe vibracije u ovom denzitetu.

Ispitivač: Kakva je pozicija planete s obzirom na progres ciklusa u ovom trenutku?

Ra: Ja sam Ra. Ova sfera je trenutno u vibraciji četvrtog denziteta. Njena materija je potpuno zbunjena zbog socijalno-memorijskog kompleksa smeštenog u njenoj svesti. To prelazak na vibraciju koja se približava ne čini lakim. Zbog toga će ovo biti povezano sa nekim neprijatnostima.

Ispitivač: Da li će se te neprijatnosti javiti u okviru nekoliko godina?

Ra: Ja sam Ra. Te neugodnosti ili disharmonični vibratorni kompleks su počele pre nekoliko godina u vašoj prošlosti. One će se nastaviti neumanjene tokom perioda od otprilike 30 godina.

Ispitivač: Posle tih trideset godina pretpostavljam da će ovo biti planeta četvrtog denziteta? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tako.

Ispitivač: Da li je moguće predvideti koliki procenat populacije će nastanjivati planetu četvrtog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Žetva nije sada, dakle predviđanje nema značaja.

Ispitivač: Da li činjenica da smo u tom tranzicionom priodu ima neke veze sa razlogom što ste ove informacije učinili dostupnim populaciji?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo hodali među vašim ljudima. Mi se sećamo. Mi se sećamo tuge; videli smo mnogo. Nekoliko vaših godina smo tražili instrument sa odgovarajućim parametrima distrozije u kompleksu uma/tela/duha da prihvati informacije uz minimalnu distorziju i maksimalnu želju da služi. Odgovor je ukratko da. Međutim, želimo da znate da vam se u svojoj memoriji zahvaljujemo.

Ispitivač: Brodovi oblika diska koje nazivamo NLO – za neke se kaže da su došli sa planete Venere. Da li su neki od njih bili vaši brodovi?

Ra: Ja sam Ra. Koristili smo kristale u mnoge svrhe. Mi nismo koristili brodove o kojima govorite u vašem sadašnjem vremensko/prostornom memorijskom kompleksu. Međutim, koristili smo kristale i brodove oblika lopte u prošlosti vaše iluzije.

Ispitivač: Pre koliko godina ste koristili te brodove oblika lopte da biste došli do Zemlje?

Ra: Posetili smo vaše ljude pre 18.000 godina i nismo sleteli; ponovo pre 11.000 godina.

Ispitivač: Fotografije brodova oblika lopte i izveštaji o njihovoj vezi sa Venerom postoje manje od trideset godina. Znate li nešto o tim izveštajima?

Ra: Ja sam Ra. Imamo znanje Jedinstva u vezi sa tim upadima u vašem sadašnjem vremenu/prostoru. Mi više nismo na Veneri. Međutim, postoje misaone-forme, kreirane među vašim ljudima iz vremena kada smo hodali vašom planetom. Sećanja i misone-forme su deo socijalno-memorijskog kompleksa. Kolektivna svest, kako je nazivate, kreira ponovna iskustva za one koji traže takva iskustva. Sadašnja populacija Venere više nije sa šestog denziteta.

Ispitivač: Da li neki od NLO-a o kojima se danas izveštava dolaze sa druge planete, da li imate neka saznanja?

Ra: Ja sam Ra. Ja sam jedan od članova Konfederacije Planeta u Službi beskonačnom Stvoritelju. Tu je otprilike pedeset tri civilizacije, koje uključuju otprilike petstotina planetarnih svesti. Ova Konfederacija uključuje one sa vaše sopstvene planete koji su dostigli dimenzije iza vaše treće. Ona uključuje planetarne entitete iz vašeg Sunčevog sistema i planetarne entitete iz drugih galaksija (1). To je prava Konfederacija unutar koje entiteti ne liče jedni na druge ali su združeni u službi u skladu sa Zakonom Jednog.

Ispitivač: Da li bilo ko od njih sada dolazi ovamo u svemirskim brodovima? U prošlosti, recimo, pre trideset godina?

Ra: Ja sam Ra. Moramo izjaviti da je ta informacija nevažna. Ako to razumete, osećamo da se informacija može pružiti na adekvatan način. Zakon Jednog je ono što mi ovde treba da izrazimo. Međutim, mi ćemo govoriti o tom predmetu.

Svaki planetarni entitet koji želi da se pojavi u vašoj trećoj dimenziji vremensko/prostorne distorzije traži dozvolu da prekrši karantin, kako biste to nazvali, i pojavi se među vašim ljudima. Razlog i svrha tog pojavljivanja se shvata i ili prihvata ili odbija. Bilo je oko petnaest entiteta Konfederacije u svakom vremenu na vašem nebu. Ostali su vam dostupni putem misli.

U današnje vreme ima ih sedam koji operišu u svojim brodovima u vašem denzitetu. Njihove namere su veoma jednostavne: da omoguće entitetima na vašoj planeti da postanu svesni beskonačnosti koja je neinformisanima često predstavljena kao misteriozna ili nepoznata.

Ispitivač: Svestan sam da ste prvenstveno zainteresovani za širenje informacija u vezi sa Zakonom Jednog. Međutim, moje je mišljenje, a možda grešim, da je, kako bi se proširio takav materijal, neophodno uključiti pitanja kao ovo koje sam upravo postavio. Ako to nije krajnji cilj, tada bih mogao da ograničim pitanja samo na primenu Zakona Jednog. Ali razumeo sam da je u ovo vreme cilj da se što više proširi ovaj materijal. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. Percepcija vašeg razumevanja/učenja je samo blago izobličena. Želimo da nastavite onako kako smatrate da je ispravno. Ovo je vaše mesto. Mi, dajući ove informacije, smatramo da naša distorzija razumevanja naše svrhe nije samo u tome da pružimo informacije, već i da ih u skladu sa svojom ograničenom percepcijom označimo kao relativno nebitne. Tako ćemo s vremena na vreme davati izjave koje sugerišu da je pitanje nebitno. To je zbog naše percepcije da je pitanje nebitno. Međutim, osim ukoliko pitanje ne sadrži potencijal za davanje-odgovora koji narušava slobodnu volju, mi ćemo pružiti odgovor.

Ispitivač: Hvala vam. Ne želimo da premorimo ovaj instrument. Značajno smo prekoračili uobičajeno vreme. Možete li mi reći u kakvom je stanju instrument?

Ra: Ja sam Ra. Instrument je balansiran zahvaljujući vašoj nezi. Međutim, njeno fizičko vozilo postaje kruto.

Ispitivač: Onda bi bilo dobro da nastavimo kasnije.

Ra: Ja sam Ra. Ostavljam vas u svetlu i ljubavi beskonačnog Strvoritelja. Idite u radosti, u snazi i miru beskonačnog Stvoritelja. Adonai.

1) Ra često koristi reč „galaksija“ tamo gde bismo mi upotrebili reč planetarni sistem. To značenje je navedena u neskraćenom izdanju rečnika, ali nije u opštoj upotrebi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 8:54 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga V, seansa 6
24.01.1981.


Džim: Naredni materijal u seansi 6 se odnosi na osnovni preduslov za kontakt sa Ra: harmoniju. Tokom 106 seansi sa Ra samo je troje ljudi ikada prisustvovalo nekoj seansi osim nas troje i svaki put bi preporuka Ra glasila da svaki entitet ne samo da mora imati odgovarajući pristup u svom ličnom načinu potrage, već da svaka osoba treba da bude u harmoniji sa svakim od nas, pre nego što se priključi seansi. U Tomovom slučaju to je bilo postignuto Džonovim objašnjavanjem Tomu značenja Biblije, sveće, kandila i šoljice sa vodom koji su za nas bili neka vrsta mehanizma okidača ili signala našem podsvesnom umu da seansa treba da počne i da sa svih nivoa svog bića treba da započnemo proces pročišćavanja svoje želje da služimo drugima nad svim ostalim i da okružimo sebe radošću i svetlom zahvalnosti. Harmonija, koju je ovaj proces stvarao unutar naše grupe, je bila više kao neki muzički akord, kojim bi oni iz Ra mogli da sjedine svoje vibracije, i na tom harmonizovanom spoju su informacije metafizičke prirode mogle da se prenesu kao da se naslikane za one koje ih traže.

Karla: Tom je jedan od članova duhovne porodice L/L Research-a koji je nekoliko godina prisustvovao našim susretima nedeljom. Nemoguće je reći koliko „članova“ je dolazilo na naše seanse od 1962. kada smo počeli. Kao mnoge od tih dragih duša on je ostao u kontaktu iako ga je njegov lični put odveo na drugu stranu. Mi smo uvek nastojali da „podesimo“ svoj krug pre nego što bismo meditirali zajedno, tako da je Tomu bilo u potpunosti jasno šta nam je potrebno.

Oltar sa hrišćanskim predmetima bi mogao da zasmeta nekome, ko bi pomislio da se njima služi neki new-age kanal, da bi proizveo new-age informacije. Ja to ne vidim na taj način, osim ako ne ubrojimo i samog Isusa Hrista u new-age kanale! Odrasla sam u anglikankskom okruženju i čitavog života bila povezana sa episkopskim crkvama. To što su oni iz Ra radili sa tim duboko ukorenjenim polaritetom u meni, za mene je bio signal (najava), karakterističan za taj jedinstveni izvor. Osećala sam se voljenom, prihvaćenom i zaštićenom zbog tih predmeta kraj sebe i činjenica da su oni to osmislili je bila stalni blagoslov tokom seanse.


Seansa 6, 24.01.1981.

Ispitivač: Želeo bih da pitam da li je moguće da Tom prisustvuje jednoj od sutrašnjih seansi. Da li poznajete taj entitet, Toma?

Ra: Ta celina uma/tela/duha, glasovno-vibracioni „Tom“, je prihvatljiva. Podsećamo vas da uputite ovaj entitet u duhovni okvir i različite dodatke koje mora razumeti pre nego što se priključi krugu.

Ispitivač: Nisam sasvim siguran šta podrazumevate pod „dodacima“?

Ra: Ja sam Ra. Ciljao sam na simbolične objekte koji pokreću ovaj instrument u pravcu ljubavi/svetla. U nezi ovog instrumenta je važno da svi prisutni učestvuju u njihovom postavljanju i da ih prihvate sa ljubavlju. Zbog toga se ovi dodaci moraju opisati i mora se objasniti njihovo prisustvo vašim sopstvenim rečima za podučavanje/učenje, jer vi imate adekvatan pristup s obzirom na željeni rezultat.

Ispitivač: Jedino pitanje koje imam je da pretpostavljam kako, s obzirom da je Leonard bio ovde kada ste uspostavili prvi kontakt, je on podjednako prikladan kao i Tom?

Ra: To je tačno i kompletira broj onih koji bi u ovo vreme mogli da dođu kao prikladni. Setite se datih instrukcija za pripremu vibratorno-glasovnog kompleksa, Toma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 8:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga I, seansa 7
25.01.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Ja sada komuniciram.

Ispitivač: Pomenuli ste da su ovde bili brojni članovi Konfederacije Planeta. Koji putevi služenja, ili tipovi služenja, su dostupni članovima Konfederacije?

Ra: Ja sam Ra. Pretpostavljam da mislite na usluge koje mi iz Konfederacije možemo da pružimo, pre nego na usluge koje koristimo?

Usluge, koje možemo pružiti onima koji ih zatraže, iznose kvadrat distorzije/potrebe tog poziva, podeljen sa, ili integrisan sa osnovnim Zakonom Jednog u onoj njegovoj distorziji, koja je indikator slobodne volje onih koji nisu svesni jedinstva kreacije.

Ispitivač: Na osnovu toga, pretpostavljam da teškoće, koje imate da kontaktirate ovu planetu, leže u raznolikosti ljudi ovde, onih koji su svesni jedinstva i onih koji nisu, i zbog toga ne možete doći otvoreno, niti pružiti dokaz o svom kontaktu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Kao što smo već ponovili kroz ovaj instrument, mi moramo uključiti sve delove vaše socijalno-memorijske grupe u njenom obliku dezintegrisanom iluzijom. Proizvod ovoga se može posmatrati kao naš limit da pružimo usluge. Povoljna je okolnost da Zakon Služenja podiže na kvadrat želje onih koji upućuju poziv. U suprotnom, ne bismo imali bića u ovom vremenu/prostoru kontinuuma iluzije. Ukratko, u osnovi ste u pravu. Misao ne-biti-u-stanju nije deo naše misaone-forme prema vašim ljudima, već radije maksimalna koncentracija na ono što je moguće.

Ispitivač: Da li pod kvadratom podrazumevate da, ukoliko 10 ljudi uputi poziv, vi ih možete u poređenju sa planetarnim razumom, računati kao 100 ljudi, podižući 10 na kvadrat i dobijajući 100?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Podizanje na kvadrat se odvija u sekvencama - jedan, dva, tri, četiri, svaki podignut na kvadrat sledećim brojem.

Ispitivač: Ako bi samo deset ljudi na Zemlji uputilo poziv, kako biste izračunali njihove pozive, koristeći taj metod podizanja na kvadrat?

Ra: Ja sam Ra. Podigli bismo na kvadrat desetinu sekvencijalnih vremena, podigavši broj na deseti stepen.

Ispitivač: Šta bi bio rezultat ovog proračuna?

Ra: Ja sam Ra. Rezultat je teško preneti. To je otprilike 1,012. Entiteti, koji upućuju poziv, ponekad nisu sasvim ujednačeni u tome, te podizanje na kvadrat donekle opada. Na ovaj način dolazi do statističkog gubitka tokom vremena. Međutim, možda biste uz pomoć ovih statistički korigovanih informacija mogli da vidite kako funkcioniše taj mehanizam podizanja na kvadrat.

Ispitivač: Koliko otprilike entiteta sa planete Zemlje traži vašu pomoć?

Ra: Ja sam Ra. Meni su lično uputili 352.000 poziv. Konfederacija, u svom celokupnom spektru entiteta, je pozvana 632.000.000 od strane vaših celina uma/tela/duha. Ovi brojevi su uprošćeni (zaokruženi).

Ispitivač: Možete li mi reći kakav je rezultat primene Zakona Kvadrata na te brojke?

Ra: Ja sam Ra. U konačnom smislu broj je gotovo besmislen jer ima mnogo, mnogo cifara. Međutim, on obrazuje veliki poziv sveukupnosti kreacije, koji mi osećamo i čujemo kao da su naši sopstveni entiteti doživeli distorziju u pravcu velike i nesavladive tuge. On zahteva pomoć.

Ispitivač: Na kom stepenu bi taj poziv za vas bio dovoljno veliki, da otvoreno dođete među ljude na Zemlji? Koliko entiteta na Zemlji bi moralo da pozove Konfederaciju?

Ra: Ja sam Ra. Mi mogućnost da dođemo među vaše ljude ne proračunavamo brojem poziva, već svesnošću unutar socijalno-memorijske grupe, koja opaža beskonačnu svest svih stvari. To bi među vašim ljudima bilo moguće samo u pojedinačnim slučajevima.

Kada neka socijalno-memorijska grupa, okrenuta službi Stvoritelju, uoči takvu situaciju i ima zamisao kako da pruži odgovarajuću pomoć, koja se jedina može izvršiti među vašim ljudima, tada socijalno-memorijska grupa, koji želi taj projekat, izlaže tu zamisao pred Savetom Saturna. Ukoliko je ona odobrena, karantin se otvara.

Ispitivač: Imam pitanje o Savetu. Ko su članovi i kako Savet funkcioniše?

Ra: ja sam Ra. Članovi Saveta su predstavnici Konfederacije i predstavnici sa onih vibracionih nivoa vaših unutrašnjih planova koji su odgovorni za treći denzitet. Imena nisu važna, jer tamo nema imena. Vaša celina uma/tela/duha traži imena i zbog toga se koriste vibraciono-glasovni kompleksi koji su usklađeni sa vibracionom distorzijom svakog entiteta. Međutim, koncept imena nije deo Saveta. Ukoliko se imena traže, mi ćemo ih uzeti. Međutim, nisu svi izabrali imena.

Brojčano, Savet koji je stalno u zasedanju, iako varira u pogledu svojih članova putem balansiranja, koje se, kako biste vi rekli, odvija nepravilno, čini devet. To je Aktivni Savet (Savet u zasedanju). Postoji dvadeset četiri entiteta, koji pružaju usluge, štiteći Savet. Ti entiteti, koji budno motre, nazivaju se Čuvarima.

Savet operiše putem, kako biste vi rekli, telepatskog kontakta sa jedinstvom ili zajednicom devetorice, harmonično sjedinjujući distorzije, tako da se Zakon Jednog sa lakoćom realizuje. Kada postoji potreba za mislima, Savet čuva distorziju te potrebe, balansirajući je, kao što je opisano, i tada preporučuje ono što smatra adekvatnom akcijom. To uključuje: davanje odobrenja socijalno-memorijskim grupama za Konfederaciju. Drugo: pružanje pomoći onima, koji ne znaju kako da pomognu socijalno-memorijskoj grupi, koja traži pomoć, na način koji bi bio u skladu sa pozivom, Zakonom i brojem poziva (to je ponekad i odupiranje pozivu). Treće, rešavaju se interna pitanja Saveta.

To su važne obaveze Saveta. Ako imaju bilo kakvu sumnju, mogu da kontaktiraju dvadeset-četvoro, koji Savetu onda pružaju koncenzus/sud/mišljenje. Savet tada iznovo može da razmotri svako pitanje.

Ispitivač: Pomenuli ste devetoro koji sede u Savetu. Da li je to „devetoro“ istih devetoro koji se pominju u ovoj knjizi? (Ispitivač pokazuje ka Uri).

Ra: Ja sam Ra. Savet Devetoro su u kvazi-neizobličenom obliku predstavila/sačuvala dva glavna izvora, poznata pod vašim imenom kao Mark i pod vašim imenom kao Henri. U jednom slučaju kanal je postao pisar. U drugom, kanal nije bio pisar. Međutim, bez službe pisanja, energija ne bi došla do kanala.

Ispitivač: Imena koja ste izgovorili. Da li su to bili Mark Probert i Henri Puharh?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Interesuje me kako se primena Zakona Jednog odnosi prema slobodnoj volji, s obzirom na ono što bih nazvao reklamom, koju su napravili NLO kontakti na planeti Zemlji. Izgleda da je Savet više puta tokom poslednjih trideset godina dopustio da se karantin otvori. To mi izgleda kao reklama za ono što radimo upravo sada, tako da se više ljudi probudi. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. Biće potrebno da se konceptualizacija vašeg mentalnog kompleksa donekle razmrsi, da bismo na vaše pitanje mogli da damo adekvatan odgovor. Molimo, budite strpljivi sa nama.

Savet Saturna nije dozvolio otvaranje karantina u tom vremensko/prostornom kontinuumu koji pominjete. Odigrava se izvestan broj sletanja. Neke od njih izvode entiteti, koji su vam poznati kao grupa sa Oriona.

Drugo, dato je dopuštenje da se otvori karantin, ne tako što ćemo boraviti među vama, već tako što ćemo se pojaviti u misaonoj-formi za one koji imaju oči da vide.

Treće, tačna je vaša pretpostavka da je u vremenu/prostoru, kada je razvijen vaš prvi nuklearni izum i upotrebljen za Konfederaciju, data dozvola da se pomogne vašim ljudima na način koji je praćen misterijom. To je ono što podrazumevate pod reklamom i to je tačno. Misterija i nepoznata svojstva pojave, za koje smo dobili dopuštenje, su imala svrhu da vaše ljude učine svesnim mogućnosti beskonačnosti. Kada vaši ljudi shvate beskonačnost, onda i samo onda će moći da se otvore vrata ka Zakonu Jednog.

Ispitivač: Rekli ste da je Orion bio izvor nekih od tih NLO-kontakata. Možete li mi reći nešto o tom kontaktu?

Ra: Ja sam Ra. Razmislite, ako želite, o jednostavnom primeru ciljeva koji su dobri/loši. Taj primer je Adolf. To je vaš vibraciono-glasovni kompleks. Postoji namera da se ujedinjenje izvrši tako što će se iz socijalno-memorijske grupe izabrati distorzovana grupa, pod nazivom elita i tako što će se onda podjarmiti svi oni koji se posmatraju preko distorzije ne-elite. Zatim postoji koncept da se na taj način „oplevljena“ socijalno-memorijska grupa pridoda distorzovanoj misli Orionske grupe kao imperije.

Ispitivač: Koji je denzitet Orionske grupe?

Ra: Ja sam Ra. Kao i Konfederacija, denziteti koje okuplja ta grupa su razni. Ima veoma malo trećih denziteta, veliki broj četvrtih denziteta, veliki broj petih denziteta i veoma mali broj šestih denziteta, koji su obuhvaćeni tom distorzijom. Njihov broj je možda desetina našeg u svakoj tački vremenskog/prostornog konitnuuma, jer problem duhovne entropije uzrokuje stalnu dezintegraciju njihove socijalno-memorijske grupe. Njihova snaga je ista kao i naša. Zakon Jednog se ne obazire na svetlo ili tamu, već je dostupan i za služenje drugima i za služenje sebi. Međutim, služenje drugima rezultira služenjem sebi, čuvajući i kasnije harmonizujući distorziju onih entiteta koji tragaju za inteligentnom beskonačnošću putem ovih disciplina.

Oni koji traže inteligentnu beskonačnost služeći sebi stvaraju istu količinu moći, ali, kao što smo rekli, imaju stalnih teškoća zbog koncepta separacije, imanentnog manifestacijama služenja sebi, koji povlači za sobom moć nad drugima. To slabi i možda dezintegriše energiju, sakupljenu u celinama uma/tela/duha koji se nazivaju Orionskom grupom i socijalno-memorijskim grupama koje Orionska grupa obuhvata.

Treba napomenuti, o tome pažljivo razmisliti i prihvatiti da je Zakon Jednog dostupan svakoj socijalno-memorijskoj grupi koja je odlučila da zajedno stremi ka potrazi za svrhom, bilo to putem služenja drugima ili služenja sebi. Ovi zakoni, koji su osnovni polariteti (distrozije) Zakona Jednog, su stavljeni u dejstvo a iluzija vremena/prostora se koristi kao medijum, preko koga se razvijaju posledice tih slobodno napravljenih izbora. Tako, svi entiteti uče, nezavisno od toga za čime tragaju. Svi uče isto, neki brže, neki sporije.

Ispitivač: Ako kao primer uzmemo peti denzitet u okviru Orionske socijalno-memorijske grupe, šta je bio njihov prethodni denzitet, pre nego što su postali peti?

Ra: Ja sam Ra. Progres kroz denzitete se odvija sekvencijalno. Socijalno-memorijska grupa se sastoji od celina uma/tela/duha koji su požnjeveni sa četvrtog denziteta. Tada se konglomerat ili kolektivna celina tela/duha/uma stapa a rezultati su uslovljeni beskonačnim, različitim mogućnostima kombinacija distorzije.

Ispitivač: Pokušavam da shvatim kako grupa kao što je Orionska uopšte može napredovati. Kako je moguće, ako biste bili u Orionskoj grupi i orijentisani ka služenju sebi, da napredujete sa trećeg denziteta na četvrti? Kakvo je učenje potrebno za to?

Ra: Ja sam Ra. Ovo je poslednje pitanje za trajanje ovog instrumenta.

Setićete se da smo se pozabavili detaljima pitanja kako oni koji nisu orijentisani prema služenju drugima ipak mogu da koriste prolaz ka beskonačnoj inteligenciji. To je istina na svim denzitetima naše oktave. Mi ne možemo govoriti o onome što je iznad nas, na sledećem kvantumu ili oktavi postojanja. Međutim, to je istina na našoj oktavi denziteta. Bića se žanju jer mogu da vide i uživaju u svetlu/ljubavi odgovarajućeg denziteta. Oni, koji su pronašli to svetlo/ljubav ljubav/svetlo bez prednosti služenja drugima, po Zakonu Jednog imaju pravo da koriste to svetlo/ljubav za bilo koju svrhu. Takođe, treba dodati da postoje i sistemi učenja koji osposobljavaju tragaoca podvojenosti da dođe do prolaza (ka beskonačnoj inteligenciji).

Studije su podjednako teške kao i one koje smo vam opisali, i postoje oni sa podjednakom postojanošću želje da završe izučavanje, baš kao što vi želite da istrajete na teškoj stazi ovladavanja služenja drugima. Efekat polariteta je taj, da Zakon Jednog one koji teže služenju sebi vidi potpuno isto kao i one koji teže da služe drugima, jer zar mi nismo jedno? Služiti sebi i služiti drugima je dualna metoda da se kaže ista stvar, ako razumete Zakon Jednog.

Odgovorićemo na još neko kratko pitanje ako ga imate.

Ispitivač: Postoji li bilo šta što možemo učiniti da bi instrumentu bilo udobnije?

Ra: Ja sam Ra. Postoje neka prilagođavanja koja se mogu obaviti. Međutim, mi smo sada u stanju da koristimo taj instrument sa minimalnom distrozijom i bez većeg iscrpljivanja instrumenta.

Da li želite da postavite još neko pitanje?

Ispitivač: Ne želimo da umaramo instrument. Mnogo hvala. Ovo je bilo od velike pomoći i mi bismo želeli da na sledećoj seansi nastavimo sa ove tačke.

Ra: Ja sam Ra. Ostavljam vas u svetlu i ljubavi beskonačnog Stvoritelja. Idite u radosti, snazi i miru beskonačnog Stvoritelja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 31, 2007 9:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga I, seansa 8
26.01.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u svetlosti i ljubavi beskonačnog Stvoritelja. Ja sada komuniciram.

Ispitivač: Imam pitanje u vezi sa onim što sam nazvao reklamom Konfederacije. Ono je u vezi sa slobodnom voljom. Koliko sam razumeo, Konfederacija je dozvolila izvesne kontakte, ali je to ograničeno zbog slobodne volje onih koji nisu orijentisani na način da žele te kontakte. Mnogi ljudi na planeti će želeti ovaj materijal, ali mnogi neće znati da on postoji. Da li postoji neki način da se naprave neki efekti onoga što sam nazvao reklamom, ili je to protiv principa slobodne volje?

Ra: Ja sam Ra. Razmislite ako želite o stazi kojom se kretao kompleks vaših životnih iskustava. Razmislite o slučajnostima i o neobičnim okolnostima u okviru kojih je jedna stvar sledila drugu. Razmislite dobro.

Svaki entitet će dobiti mogućnosti koje su mu potrebne. Ovaj izvor-bivstvo informacija nije od koristi za sve one među vašim ljudima koji tragaju. Reklama je opšta i nije osmišljena da istakne bilo koji posebni materijal, već da nagovesti noumenološki aspekt iluzije (noumenon: stvar koja se ne može opaziti, već samo razumom zamisliti, pojam bez predmeta koji bi mu odgovarao, suprotno od fenomenon, prim.prev.).

Ispitivač: Rekli ste da je neka sletanja izvela Orionska grupa. Zašto je Orionska grupa sletela ovde? Kakvi su njhovi ciljevi?

Ra: Ja sam Ra. Njihova namera je osvajanje, nasuprot Konfederaciji koja čeka na poziv. Takozvana Orionska grupa poziva samu sebe na osvajanje. Kao što smo prethodno rekli, njihov cilj je da lokalizuju izvesne celine uma/tela/duha koje vibriraju u rezonanci sa njihovim sopstvenim vibracionim kompleksom i da zatim pokore ne-elitu kako biste mogli nazvati one koji nisu na orionskoj vibraciji.

Ispitivač: Da li je sletanje u Parsagouli 1973. kada je Čarli Hikson odveden na brod takva vrsta sletanja?

Ra: Ja sam Ra. Sletanje o kome govorite je bilo ono što biste nazvali anomalijom. To niti je bio orionski uticaj, niti naši ljudi u misaonoj-formi, već planetarni entitet vaše sopstvene vibracije koji je prošao kroz karantin u svoj bezazlenosti nasumičnog sletanja.

Ispitivač: Šta su uradili Čarliju Hiksonu kada su ga odveli na brod?

Ra: Ja sam Ra. Iskoristili su životna iskustva njegove celine uma/tela/duha, usmerena na komplekse koje nazivate ratom.

Ispitivač: Kako su ih koristili?

Ra: Ja sam Ra. Upotreba iskustava je učenje. Razmislite o rasi koja gleda filmove. Ona doživljava priču i identifikuje se sa osećajima, percepcijom i iskustvima junaka.

Ispitivač: Da li je Čarli Hikson poreklom iz te socijalno-memorijske grupe koja ga je odvela?

Ra: Ja sam Ra. Entitet tog glasovno-vibracionog kompleksa nije povezan sa onima koji su ga odveli.
Ispitivač: Da li oni, koji su ga odveli, koriste njegove doživljaje rata da bi naučili više o Zakonu Jednog?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Da li su entiteti koji su ga odveli bili normalnog oblika. Opis koji je dao je bio dosta neobičan.

Ra: Ja sam Ra. Oblik tih bića je njihov normalan oblik. Neobičnost nema značaja. Mi sami, kada bismo odabrali takvu misiju među vašim ljudima, potrebnu da bismo istraživali vaše ljude, zbog koje bismo se pojavili u svom sopstvenom obliku, bili bismo viđeni kao svetlo.

Ispitivač: Sa kog denziteta su bila bića koja su odvela Čarlija Hiksona?

Ra: Ja sam Ra. Entiteti, za koje ste pokazali toliko interesovanje, su bića trećeg denziteta, veoma naprednog reda. Treba da vam prenesemo shvatanje da ti entiteti ne bi upotrebili celinu uma/tela/duha, Čarlija, osim uz odluku tog entiteta pre inkarnacije da bude od koristi.

Ispitivač: Odakle potiču bića koja su odvela Čarlija?

Ra: Ja sam Ra. Ti entiteti su bili sa galaksije Sirijusa.

Ispitivač: Da li bi ikako bilo moguće da se ostvari direktniji kontakt sa Konfederacijom?

Ra: Ja sam Ra. Posmatrajući distorzije onih koji su se izložili toj iskustvenoj sekvenci, odlučili smo da postepeno odstupimo od, da tako kažemo, direktnog kontakt u misaonoj formi. Zbog toga zahtev da se bude odveden ne spada u one sa kojima ćemo se složiti (kojem ćemo udovoljiti). Vi ste najvredniji u svojoj trenutnoj orijentaciji.

Možemo li zamoliti da postavite još neko kratko pitanje pre nego što završimo seansu?

Ispitivač: Postoji li bilo šta što se može učiniti da bi ovom instrumentu bilo udobnije?

Ra: Ja sam Ra. Instrument je u dobrom balansu. Moguće je napraviti male korekcije na leđima instrumenta da bi bila ravnija. Nastavite da nadgledate položaj i orijentaciju upotrebljenih predmeta. Tokom ove seanse je kandilo blago izmešteno, zbog čega će instrument osetiti laku neudobnost.

Ispitivač: Da li je kandilo izmešteno s obzirom na ugao ili na raniji pogrešan položaj?

Ra: Ja sam Ra. Odstupanje od odgovarajuće verikale je otprilike tri stepena.

Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Idite u radosti, snazi i miru beskonačnog Stvoritelja. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 03, 2007 10:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Deo prethodne seanse, izostavljen iz prve stampane verzije materijala:

Zakon Jednog, Knjiga V, fragment 3
Seansa 8, 26.01.1981.


Ispitivač: Tu je deo materijala od juče koji ću pročitati. Rekli ste: „Izvedena su neka sletanja. Neka od njih su izveli vaši ljudi; neka grupa poznata kao orionska grupa. Moje prvo pitanje je šta ste mislili pod time da su neka sletanja izveli naši ljudi?

Ra: Ja sam Ra. Vaši ljudi u sadašnjem vremenu/prostoru poseduju tehnološko znanje, ako ćete to tako nazvati, koje im omogućava da konstruišu modele i tipove aviona, poznate među vama kao neidentifikovani leteći objekti. Na žalost po vibracionu frekvenciju socijalno-memorijske grupe vaših ljudi, ovi izumi nemaju namenu da služe čovečanstvu, već za potencijalno destruktivne svrhe. To dalje unosi pometnju u vibraciju vaše socijalno-memorijske grupe, uzrokujući situaciju u kojoj ni oni orijentisani prema sebi, ni oni orijentisani prema drugima ne mogu da dođu do energije/moći potrebne da bi se otvorila vrata ka inteligentnoj beskonačnosti za socijalno-memorijsku grupu. To zatim prouzrokuje da žetva bude mala.

Ispitivač: Da li su brodovi naših ljudi sa, kako mi to zovemo planova, koji ne pripadaju inkarnaciji u ovom vremenu? Gde su oni smešteni?

Ra: Ja sam Ra. Oni o kojima smo govorili su sa trećeg denziteta i deo su takozvanog militarističkog kompleksa iz različitih društvenih delova ili struktura.

Ima različitih baza. Postoje, kako biste ih vi nazvali, podvodne baze u vašim južnim vodama blizu Bahama kao i u vašem Pacifičkom okeanu na različitim mestima blizu vpdene granice sa Čileom. Postoje baze na vašem Mesecu, kako nazivate svoj satelit, koje su trenutno prepravljaju. Postoje baze koje se kreću po vašem tlu. Postoje baze, ako ćete ih tako nazvati, na vašem nebu. Postoje baze vaših ljudi, veoma brojne, i kao što smo rekli, potencijalno destruktivne.

Ispitivač: Odakle su ljudi koji rade sa tim brodovima? Da li vode poreklo od neke određene nacije na Zemlji? Gde je njihov izvor?

Ra: Ti ljudi potiču sa istog mesta kao vi i ja. Oni dolaze od Stvoritelja.
Ako ste imali u vidu pitanje u njegovom konketnom aspektu, ti ljudi su oni u vašoj i drugim vladama, zaduženi za ono što nazivate nacionalnom sigurnošću.

Ispitivač: Da li sam dobro razumeo da vlada SAD ima te letelice u podvodnim bazama?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

Ispitivač: Kako su SAD naučile tehnologiju, potrebnu da bi se konstruisale te letelice?

Ra: Ja sam Ra. Postojala je celina uma/tela/duha, poznata među vašim ljudima pod vibraciono-glasovnim kompleksom Nikola. Taj entitet je napustio ovu iluziju, i beleške, koje su sadržale neophodno razumevanje, su odnele celine uma/tela/duha koje služe vašim službama nacionalne bezbednosti. Tako su vaši ljudi dobili primarnu tehnologiju. U slučaju onih celina uma/tela/duha, koje nazivate Rusima, tehnologiju je dala Konfederacija pre otprilike dvadeset sedam godina u nameri da podeli informacije i donese mir među vaše ljude. Ti entiteti su pogrešili dajući te informacije, ali mi smo učinili mnoge stvari pred kraj ovog ciklusa u nameri da pomognemo vašu žetvu, iz kojih smo naučili ludost određene vrste pomoći. To je faktor koji je doprineo našem mnogo pažljivijem pristupu u ovo vreme, iako su potreba i pozivi vaših ljudi sve veći i veći.

Ispitivač: Smeten sam tim letelicama koje su u podvodnim bazama. Da li je tehnologija dovoljna da zaseni svako drugo naoružanje? Da li mi možemo da letimo u tim brodovima ili su oni predviđeni samo za transport? Koji je osnovni mehanizam ovog izvora energije? Moram da priznam da je zaista teško poverovati.

Ra: Ja sam Ra. Letelice su možda pogresan naziv. Bilo bi mnogo adekvatnije posmatrati ih kao oružje. Energija koja se koristi je iz polja elektromagnetske energije koja polarizuje Zemljinu sferu. Postoji dve osnovne vrste oružja: ono koje vaši ljudi nazivaju psihotroničnim i ono koje nazivaju atomskim snopom. Razorna snaga koju ovo oružje ima je znatna i oružje je u mnogim slučajevima korišćeno da bi se izmenili vremenski (meteorološki) uslov i da bi se intenzivirala vibraciona promena koja guta vašu planetu u ovo vreme.

Ispitivač: Kako su uspeli da to sačuvaju u tajnosti? Zašto se ta vozila ne koriste za transport?

Ra: Vlada svake od vaših socijalnih divizija iluzije želi da to zadrži dalje od javnosti da bi omogućila efekat iznenađenja u slučaju akcije onih koje vaši ljudi nazivaju neprijateljima.

Ispitivač: Koliko takvih letelica imaju SAD?

Ra: Ja sam Ra. Oni trenutno poseduju 573 letelice. Proces povećanja tog broja traje.

Ispitivač: Koja je maksimalna brzina tih letelica?

Ra: Ja sam Ra. Maksimalna brzina tih brodova je ekvivalentna kvadratu Zemljine energije. To polje varira. Limit je otprilike polovina brzine svetlosti, kako biste vi to nazvali. To je usled nepreciznosti konstrukcije.

Ispitivač: Da li bi ti brodovi mogli da reše neke od energetskih problema ukoliko bi postojala nužda?

Ra: Ja sam Ra. Tehnologija koju poseduju vaši ljudi je sposobna da reši svako ograničenje koje muči vašu socijalo-memorijsku grupu u trenutnoj fazi sticanja iskustava. Međutim, briga nekih od vaših bića sa distorzijom u pravcu onoga što biste nazvali moćna energija uzrokuje da se ta rešenja odbace dok rešenja ne postanu toliko potrebna da oni sa tom distorzijom tada napreduju ka daljoj distorziji u pravcu moći.

Ispitivač: Takođe ste rekli da je neka od sletanja izvela Orionska grupa. Zašto je Orionska grupa sletala ovde? Šta je njihovi ciljevi?

Ra: Ja sam Ra. Njihova namera je osvajanje, nasuprot Konfederaciji koja čeka na poziv. Takozvana Orionska grupa poziva samu sebe na osvajanje.

Ispitivač: Konkretno, šta oni rade kada slete?

Ra: Postoje dva tipa sletanja. U prvom, entiteti među vašim ljudima se odvode na njihove brodove i programiraju za buduću upotrebu. Postoje dva ili tri nivoa programiranja. Prvo, onaj koji će biti otkriven od strane onih koji obavljaju istraživanja. Drugo, aktivirajući program (program okidača). Treće, drugi i najdublji aktivirajući program koji kristališe entitet na način da ga učini beživotnim i upotrebljivim kao neku vrstu svetionika.
To je jedna vrsta sletanja.

Druga je ispod Zemljine kore, dokle se dolazi iz vode. Ponovo, u oblasti vaše Južne Amerike i oblasti Kariba i blizu takozvanog Severnog pola.

Ispitivač: U najvećoj meri zaprepašćujuća informacija, za koju moram priznati da mi je teško da u nju poverujem je, da SAD poseduju 573 letelica kakve ste opisali. Koliko ljudi u SAD znaju da postoje takve letelice, uključujući i one koji rukuju njima?

Ra: Ja sam Ra. Broj ljudi varira, jer postoji potrebe da se komunicira u trenutnoj tački vremena/prostora, tako da broj trenutno raste. On je otprilike 1.500. To je samo približno, jer dok se vaš vremensko/prostorni kontinuum iluzije kreće iz tačke u tačku, mnogi se obučavaju.

Ispitivač: Gde su te letelice konstruisane?

Ra: Te letelice su konstruisane jedna po jedna na dve lokacije: u pustinji ili bezvodnim oblastima takozvanog Novog Meksika i pustinji ili bezvodnim oblastima Meksika, u oba slučaja pod zemljom.

Ispitivač: Da li bi trebalo da poverujem da SAD poseduju proizvodno postrojenje u Meksiku?

Ra: Ja sam Ra. Tako smo rekli. Smem li u ovom trenutku da ponovim da je ovaj tip informacija veoma prizeman i da nema posebne važnosti u poređenju sa Zakonom Jednog. Međutim, mi ćemo pažljivo pratiti razvoj događaja u nadi da će se žetva vaših ljudi odvijati u miru.

Ispitivač: Potpuno sam svestan da ova linija pitanja nije ni od kakve važnosti, ali je ova određena informacija toliko zaprepašćujuća za mene, da čini da dovedem u pitanje vašu validnost za to. Sve do sada, bio sam saglasan sa svime što ste rekli. Ovo je za mene veoma zapanjujuće. Jednostavno mi ne izgleda moguće da bi takva tajna mogla biti sačuvana dvadeset sedam godina i da mi rukujemo tim letelicama. Izvinjavam se zbog svog stava, ali smatram da treba da budem veoma otvoren. Za mene je neverovatno da bismo napravili fabriku u Meksiku, van SAD, da bismo tamo gradili letelice. Možda grešim. Te letelice su fizičke letelice kojima upravljaju fizički ljudi? Da li bih mogao da uđem u jednu od njih i da se njome vozim?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Ne biste mogli da se vozite u nekoj od njih. SAD, kako nazivate svoj socijalno-divizijski kompleks, ih konstruiše kao oružje.

Ispitivač: Nema posade unutra? Nema pilota, da tako kažem?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

Ispitivač: Kako se njima upravlja?

Ra: Ja sam Ra. Njima se upravlja kompjuterom iz udaljene baze podataka.

Ispitivač: Zašto imamo fabriku u Novom Meksiku?

Ra: Ja sam Ra. To je neophodno zbog suvog tla, kao i zbog gotovo potpunog nedostatka populacije. Zbog toga su se vaša takozvana vlada i takozvana vlada iz vašeg geografski susednog okruženja dogovorile oko podzemnih postrojenja. Vladini zvaničnici, koji su dali saglasnost, nisu znali za šta će se koristiti njihova zemlja, već su mislili da je to istraživačko postrojenje koje će se koristiti za ono što biste vi nazvali bakteriološkim ratom.

Ispitivač: Da li je to tip aviona u kome je transportovan Dan Frye?

Ra: Ja sam Ra. Onaj ko je poznat kao Danijel je, u misaonoj-formi transportovan putem misaone-forme iluzije vozila od strane Konfederacije, da bi se toj celini uma/tela/duha dali podaci, tako da možemo videti kako taj tip kontakta pomaže vašim ljudima u otkrivanju beskonačne inteligencije iza iluzije ograničenja.

Ispitivač: Razlog zašto sam toliko mnogo i brižljivo postavljao pitanja o letelicama, za koje kažete da SAD rukuju njima, je što bi uključivanje tog materijala u knjigu prouzrokovalo mnogo problema. To je nešto što ću ili potpuno izostaviti iz knjige, ili nešto čime ću se pozabaviti u detalje. Čak je teško postavljati pitanja u toj oblasti, ali bih postavio još nekoliko sa potencijalnom opcijom da ih ostavim u knjizi. Koji je prečnik letelica, koje SAD poseduju?

Ra: Ja sam Ra. Predlažem da ovo bude poslednje pitanje za ovu seansu. Mi ćemo govoriti na sledećoj seansi, kada budete odlučili, uz molbu da se pri tome rukovodite samo sopstvenim sudom.

Prosečni prečnik, na osnovu nekoliko različitih modela, je dvadeset tri vaših stope, vaše mere.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 04, 2007 8:28 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga I, seansa 9
27.01.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu našeg beskonačnog Stvoritelja.

Ispitivač: Vežbe isceljenja, koje ste nam dali, su takve prirode, da je bolje koncentrisati se na jednu posebnu vežbu u nekom posebnom trenutku. Želeo bih da pitam na koju vežbu bi trebalo da se koncentrišem noćas?

Ra: Ja sam Ra. Ponovo, usmeriti vaše mišljenje (sud) bi predstavljalo nametanje u pogledu vašeg vremenskog/prostornog kontinuuma, pod imenom budućnost. Govoriti o prošlosti ili sadašnjosti unutar limita vaše distrozije/procenjivanja je prihvatljivo. Voditi umesto da se uči/podučava nije prihvatljivo za našu distroziju učenja/podučavanja. Umesto toga, mi bismo predložili proces, tokom koga svako bira prvu od vežbi iz redosleda koji smo dali, za koju po sopstvenom sudu oseća kako je njegova celina uma/tela/duha ne prihvata potpuno.

To je adekvatan izbor, izgrađen iz osnove, koji nam pruža sigurnost da je tlo pogodno za građevinu. Mi smo za vas procenili intenzitet napora u terminima utroška energije. Imajte to na umu i budite strpljivi, jer mi nismo dali kratak niti lak program za svesno učenje/podučavanje.

Ispitivač: Put evolucije, kako sam razumeo, je takav, da naša planetarna populacija ima određenu količinu vremena da ostvari progres. To je u principu podeljeno u tri ciklusa od po 25.000 godina. Na kraju 75.000 godina sama planeta napreduje. Šta je uzrok da se ta situacija odvija u ciklusima, tako precizno definisanim u pogledu godina?

Ra: Ja sam Ra. Zamislite, ako želite, određenu energiju, koja teče spolja i koagulira unutra, i formira na taj način maleno područje, kojim upravlja vaš Savet Saturna. Nastavite da posmatrate ritam tog procesa. Živa bujica kreira ritam koji je neminovan kao na nekom od vaših instrumenata za merenje vremena. Svaki od vaših planetarnih entiteta je započeo svoj prvi ciklus kada je energija odnosa (povezanosti) bila sposobna da podrži takva iskustva uma/tela. Tako je svaki od vaših planetarnih entiteta na različitoj lestvici cikličnog programa, da ga tako nazovemo. Tajming tih ciklusa je mera ekvivalentna jednom paketu inteligentne energije. Ta inteligentna energija predstavlja neku vrstu časovnika. Ciklusi se kreću tako precizno kao što časovnik otkucava vaš sat. Vrata koja vode od inteligentne energije ka beskonačnoj inteligenciji se otvaraju nezavisno od okolnosti pri otkucaju sata.

Ispitivač: Prvi, originalni entiteti na ovoj planeti – kakvo je bilo njihovo poreklo? Gde su bili, pre nego što su došli na ovu planetu?

Ra: Ja sam Ra. Prvi entiteti na ovoj planeti su bili voda, vatra, vazduh i zemlja.

Ispitivač: Odakle su došli prvi ljudi slični nama? Odakle su oni evoluirali?

Ra: Ja sam Ra. Vi govorite o iskustvima trećeg denziteta. Prvi koji su došli su bili dovedeni sa druge planete iz vašeg Sunčevog sistema, vama poznate kao Crvena planeta, Mars. To planetarno okruženje je postalo negostoljubivo za bića trećeg denziteta. Prvi entiteti su bili od te rase, donekle obrađeni od strane tadašnjih čuvara.

Ispitivač: Koja je to rasa i kako su stigli sa Marsa dovde?

Ra: Ja sam Ra. Ta rasa je kombinacija celina uma/tela/duha onih sa, kako je vi zovete, Crvene planete i pažljivih genetskih podešavanja, koja su napravili čuvari u to vreme. Ti entiteti su došli ili su bili konzervisani, radi iskustava na vašoj planetarnoj sferi, putem tipa rođenja, koji nije reproduktivno, već se sastoji od pripremanja genetskog materijala za inkarnaciju celina uma/tela/duha tih entiteta sa Crvene planete.

Ispitivač: No osnovu onoga što ste rekli, pretpostavljam da su čuvari prebacili rasu ovde, pošto je rasa umrla sa fizičkog, kako ga mi znamo, Marsa. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Čuvari su, čineći to, očigledno delovali uz razumevanje Zakona Jednog. Možete li objasniti primenu Zakona Jednog na ovaj proces?

Ra: Ja sam Ra. Zakon Jednog je od strane čuvara bio nazvan prenošenjem mudrosti tokom kontakta sa entitetima Crvene planete, stapajući na taj način socijalno-memorijski kompleks rase čuvara i rase Crvene planete. To je, međutim, dovelo do rastuće količine distorzije u primeni Zakona Jednog iz perspektive drugih čuvara i od tada je ustanovljen karantin ove planete, jer se smatralo (osećalo) da je onima sa Crvene planete uskraćena slobodna volja.

Ispitivač: Da li su entiteti sa Crvene planete sledili Zakon Jednog, pre nego što su napustili Crvenu planetu?

Ra: Ja sam Ra. Entiteti sa Crvene planete su nameravali da nauče Zakone Ljubavi, koji čine jednu od primarnih distorzija Zakona Jednog. Međutim, tendencije tih ljudi u pravcu borbenih aktivnosti prouzrokovale su takve probleme u atmosferskom okruženju planete da je ona postala negostoljubiva za bića trećeg denziteta pre kraja svog ciklusa. Tako da entiteti Crvene planete nisu bili požnjeveni i nastavili su u vašoj iluziji sa pokušajima da nauče Zakon Ljubavi.

Ispitivač: Pre koliko godina se odigrao prelazak sa Crvene planete na Zemlju?

Ra: Ja sam Ra. U vašem vremenu taj prelazak se odigrao pre 75.000 godina.

Ispitivač: Pre 75.000 godina?

Ra: Ja sam Ra. To je otprilike tačno.

Ispitivač: Da li je na planeti bilo entiteta kao mi, znate – dve ruke, dve noge – u vreme kada se odigrao prelazak?

Ra: Ja sam Ra. Bilo je posetilaca na vašoj planeti u različitim vremenima tokom poslednjih četiri miliona godina, govoreći približno. Ti posetioci ne utiču na cikluse ove planetarne sfere. U ovom okruženju nije bilo trećeg denziteta pre pomenutog vremena.

Ispitivač: Onda je ovde bilo entiteta sa drugog denziteta pre 75.000 godina? Kojoj vrsti su oni pripadali?

Ra: Ja sam Ra. Drugi denzitet je denzitet viših biljnih životnih formi i životinjskih formi koje egzistiraju bez energije upravljene na gore ka beskonačnosti. Bića drugog denziteta su sa jedne oktave svesti, baš kao što nalazite različite orijentacije svesti među svesnim entitetima vaše vibracije.

Ispitivač: Da li su neka od tih bića drugog denziteta imala oblik sličan našem – dve ruke, dve noge, glavu – i hodala uspravno na dve noge?

Ra: Ja sam Ra. Dva viša tipa sub-vibracionog nivoa bića sa drugog denziteta su imala oblik dvonošca, kao što ste pomenuli. Međutim, uspravno kretanje, sa kojim vi imate iskustva, nije u potpunosti bilo usavršeno od strane tih bića koja su pokazivala tendenciju da se naginju napred, jedva se odvajajući od četvoronožnog položaja.

Ispitivač: Odakle su došla ta bića? Da li su ona proizvod evolucije, kako to razumeju naši naučnici? Da li su evoluirala od originalnih materija sa zemlje o kojima ste govorili?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Da li ta bića onda evoluiraju sa drugog na treći denzitet?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno, mada se ne može reći sa sigurnošću koliko je ciklusa potrebno nekom entitetu da nauči lekciju samosvesti (svesti o sebi) koja je pretpostavka za prelazak u treći denzitet.

Ispitivač: Da li ovde postoji neka posebna rasa ljudi na našoj planeti koji su se inkarnirali ovde sa drugog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Ne postoje kompleksi svesti drugog denziteta na vašoj planeti u ovo vreme. Međutim, postoje dve rase koje koriste oblik drugog denziteta. Jedna su entiteti sa planetarne sfere koju nazivate Maldek. Ovi entiteti obrađuju svoje komplekse razumevanja putem, kako biste to rekli, karmičkog vraćanja. Oni borave u dubokim podzemnim hodnicima i poznati su kao „Bigfoot“.

Drugoj rasi su ponudili boravak u ovom denzitetu čuvari, koji su želeli da stave na raspolaganje komplekse uma/tela/duha onih, koji će na tom denzitetu u ovom vremenu biti adekvatno konstruisano fizičko vozilo, kako biste vi nazvali taj hemijski kompleks, za slučaj da dođe do onoga što nazivate nuklearnim ratom.

Ispitivač: Nisam razumeo za šta bi ta vozila ili entiteti bila pogodna u slučaju nuklearnog rata.

Ra: Ja sam Ra. To su bića koja egzistiraju kao instinktivna bića drugog denziteta, koja se drže u rezervi da bi formirala ono što nazivate bazenom gena u slučaju da te celine tela budu potrebne. Ti kompleksi tela su veoma sposobni da izdrže neumoljivost radijacije što kompleksi tela koje vi nastanjujete ne bi bili u stanju.

Ispitivač: Gde su nastanjeni ti kompleksi tela?

Ra: Ja sam Ra. Ti kompleksi tela drugog denziteta žive u nenastanjenim dubokim šumama. Ima ih na različitim mestima na površini vaše planete.

Ispitivač: Da li su to stvorenja istog tipa kao „Bogfoot“?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno, iako ih mi ne bismo nazvali „Bigfoot“, jer su retki i veoma umešni da izbegnu detektovanje. Prva rasa je manje sposobna da opazi prisustvo drugih celina uma/tela/duha i bude na oprezu, ali ovi entiteti su u stanju da pobegnu zahvaljujući tehnološkom razumevanju pre svoje inkarnacije ovde. Te entitete sa užarenim očima vaši ljudi najbolje poznaju.

Ispitivač: Onda postoji dva tipa Bigfoot-a?

Ra: Ja sam Ra. Ovo će biti poslednje pitanje.

Postoji tri tipa Bigfoot-a, ako je za vas prihvatljivo da koristite jedan vibraciono-glasovni kompleks za tri tako različite rase uma/tela/duha. Prve dve smo opisali.

Treća je misaona-forma.

Ispitivač: Želeo bih da pitam da li postoji bilo šta što bismo mogli učiniti, da bi instrumentu bilo udobnije.

Ra: Ja sam Ra. Instrumentu će biti potrebno izvesno podešavanje na osetljivom delu telesnog kompleksa. Distrozija je nastala usled blokade energetskog centra koji nazivate pinealom (epifiza).

Idite zato, radujući se, u snazi i miru jednog Stvoritelja. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 07, 2007 8:57 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Zakon Jednog, Knjiga I, seansa 10
27.01.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlosti beskonačnog Stvoritelja. Ja sada komuniciram.

Ispitivač: Mislim da bi nam pomoglo da bolje razumemo stvari, ako bismo se vratili na vreme neposredno pre prelaska duša sa Maldeka, da bismo videli kako je Zakon Jednog delovao na taj prelazak i zašto je taj prelazak bio neophodan. Šta se dogodilo ljudima sa Maldeka i šta je izazvalo njihovo napuštanje planete. Pre koliko vremena se to odigralo?

Ra: Ja sam Ra. Ljudi sa Maldeka su imali civilizaciju donekle sličnu civilizaciji socijalne grupe, poznate kao Atlantida. Došli su do mnogih tehnoloških informacija koje su koristili bez brige za očuvanje svoje planetarne sfere, rukovodeći se većinom mislima, idejama i akcijama koje biste mogli povezati sa takozvanim negativnim polaritetom služenja sebi. To se, međutim, kod većinu ispoljile u strukturama iskrenog verovanja/mišljenja, koje su percepciji celina uma/tela/duha na toj sferi izgledale kao pozitivne i kao služenje drugima. Pustošenje koje je uništilo njihovu sferu i prouzorkovalo njenu dezintegraciju je proisteklo iz onoga što nazivate ratom.

Eskalacija je dovela do krajnjeg stepena korišćenja tehnologije koju je ta socijalna celina posedovala u trenutku prostora/vremena. To se događalo pre otprilike 750.000 vaših godina. Ciklus je na toj sferi otpočeo mnogo, mnogo ranije, zahvaljujući njenoj relativnoj sposobnosti da podrži oblike života prvog denziteta na ranijoj tački kontinuuma prostora/vremena u vašem Sunčevom sistemu. Ovi entiteti su bili u toj meri traumatizovani ovim događajima, da su se našli u čvoru ili pometenosti straha. Neko vaše vreme je prošlo. Niko nije mogao dopreti do njih. Nijedno biće im nije moglo pomoći.

Pre otprilike 600.000 vaših godina tada-egzistirajući članovi Konfederacije su uspeli da razmeste socijalnu grupu i razreše čvor straha. Entiteti su onda uspeli da se sete da su bili svesni. Ova svesnost ih je dovela do tačke koju biste nazvali nižim astralnim planom, gde su mogli da budu negovani dok svaki pojedini entitet nije bio izlečen od te traume do stepena, na kome je bio u stanju da ispita distorziju koju je doživeo u prethodnom kompleksu života/iluzije.

Nakon ovih iskustava učenja/podučavanja odluka grupe je bila da na sebe instalira neku vrstu onoga što biste nazvali karmičkim olakšanjem. U tu svrhu oni su se inkarnirali na planetarnoj sferi na kojoj nije bilo prihvatljivih ljudskih oblika. Iskustva koja su stekli do distorzije destrukcije su zamenjena distorzijom u pravcu želje za manje izobličenom vizijom služenja drugima. Budući da je to bila svesna odluka ogromne većine tih bića sa maldečkim iskustvima, prelazak na ovu planetu je počeo pre otprilike 500.000 godina i upotrebljen je tip celine tela, dostupan u to vreme.

Ispitivač: Da li je celina tela, dostupna u to vreme, bila ono što podrazumevamo pod telom majmuna?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Da li su se neki od entiteta sa Maldeka transformisali od tada? Da li su oni i dalje bića drugog denziteta ili su neki od njih na trećem denzitetu?

Ra: Svest tih bića je stalno bila treće-denzitetska. Mehanizam olakšavanja je bio dizajniran putem smeštanja te svesti u hemijsko-fizičke celine koji nisu bile spretne ili pogodne za rukovanje u onom stepenu koji odgovara delovanju na distorziji celine uma trećeg denziteta.

Ispitivač: Koliko tih entiteta je ostvarilo progres, diplomiralo na kraju ciklusa i prešlo iz tela drugog u tela trećeg denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Mnogi od tih entiteta su bili u stanju da otklone akumulaciju onoga što nazivate karmom, što im je omogućilo da prihvate ciklus trećeg denziteta u telu trećeg denziteta. Većina bića, koja su na ovaj način napredovala, su se inkarnirala negde drugde u telu trećeg denziteta. Kada je ova planeta dostigla treći denzitet, neka od tih bića su bila u stanju da se pridruže vibraciji planete u obliku trećeg denziteta. Ostao je mali broj onih, koji se putem koordinacije uma/tela/duha još nisu oslobodili distorzije koju je prethodna aktivnost prouzorkovala na njima. Zbog toga, oni ostaju.

Ispitivač: Da li su to bića „Bigfoot“ o kojima ste govorili?

Ra: Ja sam Ra. To je jedan tip Bigfoot-a.

Ispitivač: Onda je naša ljudska rasa obrazovana od nekolicine koja potiče sa Maldeka i nekolicine sa Marsa. Da li ovde ima entiteta i sa drugih mesta?

Ra: Ja sam Ra. Entiteti, koji stiču iskustva u vašem kontinuumu vremena/prostora potiču sa mnogih, mnogih mesta kreacije - kako biste je vi nazvali –, jer kada se događa promena ciklusa, oni koji moraju da ponove, nalaze planetarnu sferu pogodnu za to ponavljanje. Donekle je neuobičajeno za planetarnu celinu uma/tela/duha da sadrži entitete sa mnogo, mnogo različitih lokacija, ali to mnogo toga objašnjava, jer, vidite, vi stičete iskustva treće dimenzije sa velikim brojem onih koji ponavljaju ciklus. Teško je ujediniti orijentacije čak i uz pomoć mnogih vaših učitelja/učenika.

Ispitivač: Kada je planeta Maldek uništena, da li su svi ljudi imali problem sa strahom ili je bilo nekoliko dovoljno naprednih koji su prešli na druge planete?

Ra: Ja sam Ra. Tokom dogadjaja na planeti Maldek niko nije pobegao, jer to je bila aktivnost koja je pogodila sam kompleks planetarne sfere. Niko nije umakao čvoru ili pometenosti.

Ispitivač: Da li postoji opasnost da se to dogodi Zemlji u ovo vreme?

Ra: Ja sam Ra. Mi osećamo da nije bezopasno procejnivati takozvanu budućnost vaše planetarne celine uma/tela/duha. Reći ćemo samo da postoje svojstva uma da se odigra takav razvoj tehnologije i takav razvoj dogadjaja. Prema distorziji naše vizije/razumevanja celine uma i duha tih među vašim ljudima trebaju orijentaciju, pre nego što te „igračke“ trebaju uklanjanje, jer zar nisu sve stvari koje postoje deo Stvoritelja? Zbog toga, sloboda da izaberete je vaša jedina dužnost.

Ispitivač: Kada se dogodi diplomiranje na kraju ciklusa, kako se entiteti pomeraju sa jedne planete na drugu, na koji način prelaze na drugu planetu?

Ra: Ja sam Ra. U šemi Stvoritelja prvi korak uma/tela/duha/totalnosti/bivstva je da postavi svoju celinu uma/tela/duha na odgovarajuće mesto ljubavi/svetla. To se čini da bi se obezbedilo adekvatno lečenje celine i eventualno uskladjivanje sa celinom totalnosti/bivstva. Ovo se odvija u veoma varijabilnoj dužini vašeg vremena/prostora. Nakon što je to obavljeno, iskustva ciklusa se rastvaraju i filtriraju sve dok ne preostane samo destilacija distorzije u čistom obliku. Um/telo/duh/totalnost/bivstvo, koje je požnjeveno u ovo vreme, evaluira (procenjuje) denzitetske potrebe svog bivstva i bira primerenije novo okruženje ili za obnavljanje ciklusa ili za prelazak u sledeći ciklus. To je način odvijanja te žetve, koju čuvaju i nadziru mnogi.

Ispitivač: Kada entitet prelazi sa planete na drugu planetu, da li se kreće mislima ili vozilom?

Ra: Ja sam Ra. Um/telo/duh/totalnost/bivstvo je jedno sa Stvoriteljem. Nema distorzije vremena/prostora. Zbog toga je položaj u beskonačnoj oblasti vremena/prostora pitanje misli.

Ispitivač: Kada je neki entitet inkarniran na trećem denzitetu u ovo vreme, on ili može učiti nesvesno, bez znanja šta uči, ili može učiti pošto je stekao svest da uči putevima Zakona Jednog. U slučaju drugog načina svesnog učenja, entitet može veoma da ubrza svoj rast. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Onda, iako mnogi entiteti toga nisu svesni, ono što oni zaista žele, je da ubrzaju svoj rast, i njihov zadatak je da to otkriju tokom inkarnacije. Da li je tačno da oni mogu znatno više ubrzati svoj rast na trećem denzitetu, nego između inkarnacija na ovom denzitetu?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Pokušaćemo da govorimo o ovom konceptu.

Zakon Jednog kao jednu od svojih primarnih distorzija ima distorziju slobodne volje, tako da je svaki entitet slobodan da prihvati, odbaci ili ignoriše celine uma/tela/duha oko sebe i da ignoriše samu kreaciju. Unutar distorzije vaše socijalno-memorijske grupe ima mnogo onih koji se svakodnevno angažuju, kako biste vi rekli, u radu na Zakonu Jednog u toj primarnoj distorziji; to su putevi ljubavi. Međutim, ako je neki entitet, polarizovan iz dubina svoje celine uma/tela/duha prema ljubavi/svetlosti, trebalo da prihvati odgovornost za svaki trenutak akumulacije sadašnjeg vremena/prostora koji mu je dostupan, taj entitet će pojačati svoj napredak na veoma sličan način, kao što se odvija opisano pojačavanje poziva distorzije vaše socijalne grupe Konfederaciji.

Ispitivač: Da li možete to da opišete na malo drugačiji način ... kako se pojačavaju pozivi?

Ra: Ja sam Ra. Razumemo vas tako da ćemo govoriti o našim prethodnim informacijama. Poziv počinje jednim. Taj poziv je identičan beskonačnom i, kako biste vi rekli, ne broji se. To je kamen temeljac. Sledeći poziv se dodaje. Treći poziv osnažuje ili udvostručava drugi i tako dalje, svaki dodatni poziv udvostručava i prenosi snagu svih prethodnih poziva. Na taj način je poziv mnogih od vaših ljudi veoma, veoma osnažen i nadmoćno se čuje na beskrajnim dometima Jedne Kreacije.

Ispitivač: Radi opšteg razvitka čitalaca ove knjige, možete li izložiti neku praksu ili vežbe da bi se postiglo ubrzanje u pravcu Zakona Jednog.

Ra: Ja sam Ra.

Vežba Jedan. To je najbliže centrirana i upotrebljiva vežba u kompleksu vaše iluzije. Trenutak sadrži ljubav. To je lekcija/cilj ove iluzije ili denziteta. Vežba se sastoji u tome da se svesno vidi ta ljubav u svesnosti i razumevanju distorzija. Prva namera je kamen temeljac. Na taj izbor se oslanjaju ostala životna iskustva entiteta. Sa drugom potragom za ljubavlju počinje dodavanje. Treća potraga osnažuje drugu, četvrta osnažuje ili udvostručuje treću. Kao i sa prvim tipom osnaživanja dolazi do izvesnog gubitka snage zbog tokova potrage u distorziji neiskrenosti. Međutim, svesna izjava sebi o želji da se potraži ljubav je toliko centralna u aktu volje, da, kao i ranije, gubitak snage usled trenja ostaje bez konsekvenci.

Vežba Dva. Univerzum je jedno biće. Kada celina uma/tela/duha vidi drugu celinu uma/tela/duha, (neka) vidi Stvoritelja. Ovo je korisna vežba.

Vežba Tri. Pogledajte u ogledalo. Vidite Stvoritelja.

Vežba Četiri. Pogled na kreaciju koja leži oko celine uma/tela/duha. Vidite Stvoritelja.

Osnova ili uslov za ove vežbe je sklonost ka onome što biste mogli nazvati meditacijom, kontemplacijom, molitvom. Uz ovaj pristup se mogu izvesti vežbe. Bez njega podaci neće prodreti do korena drveta uma i na taj način osposobiti i oplemeniti telo i dotaći duh.

Ispitivač: Pitao sam se o nastanku civilizacija Atlantide i Lemurije, kada su se te civilizacije pojavile i odakle su došle?

Ra: Ja sam Ra. Neka ovo bude poslednje pitanje za ovaj put. Atlantida i Lemurija nisu bile jedna, već dve. Da se prvo pozabavimo Mu entitetima.

To su bila bića donekle primitivne prirode, ali su imala veoma naprednu duhovnu distorziju. Civilizacija je bila deo ovog ciklusa i pojavila se rano u ovom ciklusu u vreme pre otprilike 53.000 godina. To je bilo vredno i bezazleno mesto i bilo je potopljeno u okeanu tokom ponovnog pomeranja tektonskih ploča vaše planete, bez njihove sopstvene aktivnosti. Preživeli su došli do mnogih mesta koje vi danas nazivate Rusijom, Severnom Amerikom i Južnom Amerikom. Indijanci, za koje osećate tako mnogo simpatije, su potomci ovih entiteta. Kao i drugi inkarnirani u ovom ciklusu oni su došli sa drugog mesta. Međutim, ti entiteti su došli sa planete drugog denziteta koja je zbog starosti svog sunca imala izvesnih problema da dostigne treći denzitet. Ta planeta je bila iz galaksije Deneb.

Atlantska rasa je bila veoma zbijena socijalna grupa koja je počela da se formira pre 31.000 godina iluzije vašeg vremenskog/prostornog kontinuuma. Razvitak je bio spor i pretežno agraran do otprilike 15.000 vaših godina. Tada je grupa brzo dostigla tehnološko razumevanje, što joj je omogućilo da koristi inteligentnu beskonačnost na informativni način. Možemo da dodamo da su oni takođe koristili inteligentnu energiju, upravljajući prirodnim tokovima indigo zraka ili zraka pineala (epifiza) iz božanske ili beskonačne energije. Tako su bili u stanju da stvaraju oblike života. To su i počeli da rade umesto isceljenja i usavršavanja sopstvenih celina uma/tela/duha, okrećući svoju distorziju u pravcu koji biste nazvali negativnim.

Pre otprilike 11.000 godina prvi od, kako biste ih vi nazvali, ratova je prouzrokovao da četrdeset posto populacije napusti denzitet zbog dezintegracije tela. Drugi, još razorniji konflikt se dogodio otprilike 10.821 godina u prošlosti vaše iluzije. To je stvorilo promenu Zemljine konfiguracije i veliki deo Atlantide više nije postojao. Bio je potopljen. Tri pozitivno orijentisane grupe Atlantiđana su napustile tu geografsku lokaciju pre razaranja, smestivši se u planinske oblasti, koje nazivate Tibet, koje nazivate Peru i koje nazivate Turska.

Da li imate neko kratko pitanje pre nego što zaključimo ovaj sastanak?

Ispitivač: Samo jedno, pored toga da li se instrument oseća udobno. Voleo bih da čujem vašu definiciju galaksije, reči „galaksija“ u smislu u kome je upotrebljavate.

Ra: Ja sam Ra. Mi koristimo termin, poznat vašim ljudima pod glasovnim vibracijama „galaksija“. Mi prihvatamo da neke galaksije sadrže jedan sistem planetarnih grupa i grupa oko sunca. Druge sadrže nekoliko. Međutim, važnost lokacije u beskonačnoj dimenzionalnosti vremena/prostora je tako mala, da mi prihvatamo distorziju sadržanu u tako ambicioznom terminu.

Ispitivač: Onda, da li biste devet planeta koje postoje u našem sistemu nazvali galaksijom?

Ra: Ja sam Ra. Ne bismo.

Ispitivač: Koliko bi zvezda – otprilike - bilo u jednoj galaksiji?

Ra: Ja sam Ra. To zavisi od galaktičkog sistema. Vaš sopstveni, kao što znate, sadrži mnogo, mnogo miliona planetarnih entiteta i zvezdanih tela.

Ispitivač: Samo sam pokušao da dođem do definicije koju ste koristili za galaksiju. Nekoliko puta ste pomenuli termin galaksija u vezi sa onim što mi nazivamo planetarnim sistemom i to je prouzrokovalo izvesnu zabunu. Da li postoji nešto što možemo učiniti da se instrument oseća udobnije?

Ra: Ja sam Ra. Instrument će se osećati ugodnije ukoliko se pruži veća podrška celini tela. Pored toga, mi samo možemo ponoviti molbu da brižljivo postavljate simbole koje koristite da biste postigli balans instrumenta. Mi komuniciramo preko uzane trake i zbog toga tok koji propuštamo kroz nju mora biti precizan.

Ja sam Ra. Ostavljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Idite, radujući se, u snazi i miru jednog Stvoritelja. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz