Sada je: ned jun 16, 2024 7:21 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 10:40 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 29, 2006 7:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: Balkan
Da se ne bih upuštao u filozofsku raspravu, čemu sam inače veoma sklon, konkretizovaću moj stav o talasu kroz jedan događaj koji je započeo pre 31 godinu. Radi se, naime, o jednoj pesmi koju sam napisao (koristim ovu reč jer ne znam kako da imenujem proces) pre toliko godina i koju, dugi niz godina, nikako nisam mogao rastumačiti. Sazrevanjem i sazavanjem, naslutio sam ono ''šta je pesnik hteo da kaže'' i shvatio sam da je ta pesma svojevrsna poruka. Međutim, da bih shvatio smisao poruke nedostajao mi je naslov. Tragajući, otkrio sam sapatnike na Galaksiji i od vas preuzeo reč imenovanja (hvala vam, svima). Zauzvrat, surov kakav jesam, prenosim vam poruku. Elem, naslov je


Talas

Slušam tišinu prostora i vremena.
Nema me večesas u lepetu polja
što lete sa danom i nose semena
za vremena bolja i vremena gora.

Nema me večeras u nutrini jata.
Zvezde se roje s obe strane tkiva.
Nad prapostojbinom kule od karata
tek senka Meseca, nedirnutog, pliva.

Nema me večeras u igri polova.
Uzalud proleće iyvor moj poliva.
Nad prapostojbinom vojske od olova
tek senka Meseca, nedirnutog, pliva.

Na pragu Istine otirač plameni.
Željo pradedovska! Morao sam ući.
Rastočeno telo u pravoj nameni:
slušam tišinu u vatrenoj kući.

Bez tele, bez čula, bez želja, poriva...
evo me u srcu zvezdanog plemena.
Nad prapostojbinom senkom Mesec pliva.
Slušam tišinu prostora i vremena.

_________________
Ljubav je suština svega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 10:54 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 29, 2006 7:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: Balkan
space oddity
Citat:
Došla sam na Galaksiju SLOBODNOM VOLJOM i sve vas VOLIM BEZ RAZLOGA ...


Prelepo. U malo reči sve je rečeno. =D> =D> =D>

_________________
Ljubav je suština svega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 5:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Fanta je napisao/la:

Talas

Slušam tišinu prostora i vremena.
Nema me večesas u lepetu polja
što lete sa danom i nose semena
za vremena bolja i vremena gora.

Nema me večeras u nutrini jata.
Zvezde se roje s obe strane tkiva.
Nad prapostojbinom kule od karata
tek senka Meseca, nedirnutog, pliva.

Nema me večeras u igri polova.
Uzalud proleće iyvor moj poliva.
Nad prapostojbinom vojske od olova
tek senka Meseca, nedirnutog, pliva.

Na pragu Istine otirač plameni.
Željo pradedovska! Morao sam ući.
Rastočeno telo u pravoj nameni:
slušam tišinu u vatrenoj kući.

Bez tele, bez čula, bez želja, poriva...
evo me u srcu zvezdanog plemena.
Nad prapostojbinom senkom Mesec pliva.
Slušam tišinu prostora i vremena.


što bi ovo Halid Bešlić dobro uglazbio...

Ma, zezam te naravno. Odlična pjesma

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
arja skroz kuzim tvoju poantu iako mozda nikada nisam kuzio mnoge filozofe - a te sa paradoksima pogotovo

medjutim ne bih se slozio da se ako ne o valu a ono barem o implikacijama te teorije ili njenim osnovnim premisama ne moze bar donekle logicki raspravljati ( kada bi nastavili u istom filozofskom duhu mogli bi cak izjaviti da i u paradoksu mora postojati logika - medjutim to je vec filozofsko masturbiranje)

ja sam uvjek mrzio filozofiju tog tipa iz prostog razloga sto je nikada nisam mogao shvatiti , dakle priznajem mene ti od tih paradoksa kao i od ovog sto je EM citirao iz Kasiopejaca zaboli glava i jednostavno se predam, tj. nista mi nije jasno
mozda je to jedan od razloga zbog kojih sam i otvorio ovaj topic, nastojanje da pokusam razumjeti


dakle mozda bi najbolje bilo poceti od samog pocetka:

1. Da li netko od ovdje prisutnih istinski razumije sta je u stvari val i ako je odgovor pozitivan da li bi nam mogao pokusati objasniti?!

U medjuvremenu ja cu vam ponuditi svoju verziju razumjevanja pa da vidimo koliko sam otisao u stranu :

Val je energija koja ima sposobnost transmutacije. Radi se o cistoj alkemijskoj energiji koju tesko mozemo objasniti raspolozivim znanjima iz fizike i kemije.
To kuzim - Val je valjda samo jedan superpotentni aspekt Chi ja - sveprisutne i univerzalne zivotne energije koja protjece i kroz nas same

Nekoliko puta u zivotu sam osjetio protok cija i iako nijedna zvanicna nauka ne priznaje postojanje chi-ja - meni nije potrebno nikakvo objasnjenje ili priznanje da Chi postoj i. (bthw koristim termin CHI zato sto mi je on nekako najobuhvatniji medjutim tu kreativnu energiju mozete zvati kako hocete).

Ali tu je kraj, od svih ostalih implikacija teorije o valu zaboli me glava. Mozda nisam dovoljno inteligentan ali ja nikako ne mogu razumjeti taj koncept nepostojanja vremena- jednostavno se izgubim. Tako da bi netko dobronamjeran mozda mogao pokusati da mi to slikovitije objasni

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: slobodna volja
PostPostano: sri jul 12, 2006 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
space oddity je napisao/la:
off topic...
...po dj-health-u 'slobodna volja'='voljeti bez razloga' (ja bih rekla bezuvjetno voljeti!!!)...
Jednostavno mi se nametnulo kad sam to čitala...
Došla sam na Galaksiju SLOBODNOM VOLJOM i sve vas VOLIM BEZ RAZLOGA ...


dobro nam dosla, volimo i mi tebe
:blob: :blob: :blob:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
1. Da li netko od ovdje prisutnih istinski razumije sta je u stvari val i ako je odgovor pozitivan da li bi nam mogao pokusati objasniti?!

Q: (L) And what does this wave consist of in absolute terms?
A: Realm border.
Q: (L) Is that realm border as in a cut-off point between one
reality and another?
A: Yes.
Q: (L) Is that realm border as in dimensional curtain?
A: Yes.


Jel ti ovo malo objasnjava stvar?
Citat:
Mozda nisam dovoljno inteligentan ali ja nikako ne mogu razumjeti taj koncept nepostojanja vremena- jednostavno se izgubim. Tako da bi netko dobronamjeran mozda mogao pokusati da mi to slikovitije objasni

Val je prilika da se promeni proslost, buducnost i sadasnjost. On je "trenutni" izlaz iz linearnosti. To je onaj trenutak kada je Gandalf postao beli carobnjak. Malo jasnije?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 7:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Deckard je napisao/la:

Ali tu je kraj, od svih ostalih implikacija teorije o valu zaboli me glava. Mozda nisam dovoljno inteligentan ali ja nikako ne mogu razumjeti taj koncept nepostojanja vremena- jednostavno se izgubim. Tako da bi netko dobronamjeran mozda mogao pokusati da mi to slikovitije objasni


Deckard, imaš li ti koje lakše pitanje, čisto zbog tvoje glavobolje, koju tako često spominješ? Jer, kao prvo, hoćeš "samo" znanje o Valu, a i "samo" znanje o konceptu nepostojanja vremena. Ne pretendiram uopće da ti bilo šta više kažem o tome, pogotovu što se još uvijek i već jako jaaaaaaaako dugo mučim s konceptom nepostojanja vremena. Naime, i sama pokušavam dokučiti na sve moguće načine kako to izgleda kad se (u kosmosu ili Božanskm Umu) sve istovremeno dešava, a samo mi blećci na planeti Zemlji mislimo da je to linearni niz događanja, koji ima svoju prethodnu, sadašnju i narednu tačku. NO, ovo što je rekao Esperio (za čudo Božije) jest jedno od objašnjenja - dakle, vječno SADA je odgovor. Ali ako nisi pokušavao dosad dokučiti šta znači vječno sada, onda hebiga, imat ćeš i dalje glavobolje, (baš kao i ja...)

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Aj, zaboravih najvažnije: smatram da se bezvremenost kao pojam ne može pojmiti logičkim umom, ona se može samo doživjeti, jer i um koji ima sličnu prirodu (linearnu) može pojmiti samo linearno vrijeme.
Dakle, osjećaj da su prošlost, sadašnjost i budućnost stopljeni u jedno jedinstveno polje je upravo to - osjećaj, znanje, spoznaja, ali duboka, unutrašnja i sva naša nastojanja i razglabanja o tome našim umom i postojećim intelektualnim znanjem neće ni za inč pomaknuti naše razumijevanje ove pojave. Samo unutrašnja spoznaja, dakle, ono što je rezultat duhovnog rasta i razumijevanja pojava može omogućiti makar samo "glimps of eternity".

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 10:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda da pokušam "slikovito"... ako se to možda može tako opisati da se malo bolje razumije...

Svatko od nas ( a i drugih entiteta, uključujući biljke, životinje, minerale... ) ima određene vibracijske frekvencije ( obrasce po kojima titramo u okolini ). I svatko ima određenu kombinaciju ( frekvencija, DNA, misli ili čega god... ) po kojoj se po nekom kriteriju po nekom prirodnom zakonu univerzuma određuje tko ima određene kombinacije koje vode na "viši kat", odnosno na viši stupanj denziteta ( denzitet u kojem jest + 1 ). U trenutku prolaska vala te kombinacije se pročitaju, odnosno napravi se neki "reset" i svatko sa odgovarajućom kombinacijom nečega "prođe" u dani realitet koji zahtjeva te kombinacije ( propušta ih ).

Recimo slikovito: mi smo zapisi nekih podataka na nekom cd-u. Imamo brdo raznih varijacija, ali svatko od nas ima npr. niz 10101010 u svojoj kombinaciji uz još možda hrpu nizova drugih kombinacija. Eh, sad, val je "čitač", odnosno laser optičkog uređaja koji čita podatke. Univerzum je zadao "program" koji filtrira, traži i locira SVE one koji imaju negdje tu kombinaciju digitalnih znamenki u svojem nizu. Kao funkcija "search" uz davanje uvjeta takvog niza negdje u imenu...

I onda se cd okreće, laser ( val ) ispucava zraku, ona se odbija od površine sa zapisima ( nas ) i onda opet laser očitava sve one koji imaju taj niz u svojem imenu ( vibracijskim frekvencijama ) i šalju te informacije na traženu lokaciju ( novi realitet ). Možda bi se to moglo više predočiti kao hard-disk, jer se vjerojatno ti podaci brišu s te lokacije i prebacuju na neku drugu. Nešto kao naredba "move" ( premjesti ).

Ovo mi je palo na pamet, ne mogu tvrditi da je to definitivno tako, jer ćemo vjerojatno to istinski znati tek kad dođemo na nivo 4,5 ili možda tek na 6. Mi ćemo vjerojatno samo vidjeti posljedice iz naše percepcije, ali kako će to doživjeti, recimo, biljke... ili životinje... kako bi njima to mogli objasniti?!? Pokušajte sad zamisliti tek taj koncept... #-o

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 3:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Koliko sam shvatio, taj "reset" vala bi se trebao dogoditi 2012.g. ili nešto takvo. Činjenica je da će u to vrijeme samo jedan dio duša boraviti na Zemlji u 3D. Što će se dogoditi sa onim drugim dijelom koji tada neće biti tu? Koliko je uopće pravedno da neki mogu preći na viši nivo iz 3D, a ovi drugi nemaju takvu priliku? Zbog ovoga mi je teorija o valu nepouzdana i djeluje kao new age propaganda.
Kako objasniti životinjama, biljkama i ostalim organizmima ove promjene? Nema potrebe za tim. Ti organizmi se nisu odvojili od svoje iskonske prirode i vjerujem da oni to mogu osjetiti bez ikakva upozorenja. Mi smo ti koji trebamo instrukcije. Sjetite se samo tsunamija koji je pogodio Indijski ocean krajem 2004.g. Poginuo je ogroman broj ljudi a koliko znam životinje su se pomakle na sigurno. Sigurno je to dokaz da je naš mentalni sklop odvojen od prirode i zbog toga ne možemo predosjetiti ovakve stvari. Sigurno ima ljudi koji to mogu ali mislim da su u manjini.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Što će se dogoditi sa onim drugim dijelom koji tada neće biti tu?

Bice u petom denzitetu.

**********************************
Q: (A) So, it is not going to be a disaster for some - those
who transit to 4th density. I understand.
A: And for those who transit to 5th density, it will not be so
bad either. Sort of like, "sit back and enjoy the show."

**********************************
A: What a glorious transition to 4th density STO. With maybe a quick
stopover in 5th just to pick up a few things for the trip!

**********************************

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
-Htio ne htio Val ipak znaci samo to, spas, izlaz iz trenutne bezizlazne piramide iliti prison planeta, te izlaz za sva ogranicenja koja nudi ova realnost

Q: (L) Well, you once said something about the transition to
4th density creating a 'level playing field.' Then, the people will
wake up and there will be a battle between the humans and
aliens...
A: Yes.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
MOONLIGHT je napisao/la:
Koliko sam shvatio, taj "reset" vala bi se trebao dogoditi 2012.g. ili nešto takvo. Činjenica je da će u to vrijeme samo jedan dio duša boraviti na Zemlji u 3D. Što će se dogoditi sa onim drugim dijelom koji tada neće biti tu? Koliko je uopće pravedno da neki mogu preći na viši nivo iz 3D, a ovi drugi nemaju takvu priliku? Zbog ovoga mi je teorija o valu nepouzdana i djeluje kao new age propaganda.
Kako objasniti životinjama, biljkama i ostalim organizmima ove promjene? Nema potrebe za tim. Ti organizmi se nisu odvojili od svoje iskonske prirode i vjerujem da oni to mogu osjetiti bez ikakva upozorenja. Mi smo ti koji trebamo instrukcije. Sjetite se samo tsunamija koji je pogodio Indijski ocean krajem 2004.g. Poginuo je ogroman broj ljudi a koliko znam životinje su se pomakle na sigurno. Sigurno je to dokaz da je naš mentalni sklop odvojen od prirode i zbog toga ne možemo predosjetiti ovakve stvari. Sigurno ima ljudi koji to mogu ali mislim da su u manjini.

to je bio i moj kamen spoticanja kada sam se susreo sa ovom temom.
jako sam skeptican kao prema datumima tako i prema new age magicnim rjesenjima
No vidjet cemo ,kako vrijeme leti - to je vec takoreci sutra.
Razloga zbog kojih sa radoscu ocekujem val ima vise spomenit cu samo neke
Cinjenica je da se ja uzasno bojim starosti, pri tom mislim na entropiju i degeneraciju,
Drugo prozivio sam zaista bogat zivot sa svojih 30 i kusur godina medjutim i dalje nisam pronasao smisao. Vec duze vremena imam osjecaj da ne mozes ni naci smisao u konceptu koji je pogresan od pocetka. Zato bih rado da se vratim kuci.

Dalje sto se tice tvog posta zar ti se ne cini u najmanju ruku cudno da je upravo u ovom vremenu na zemlji inkarniran najveci broj dusa od pocetka pisane povjesti - to samo za sebe dovoljno govori.

Sto se tice zivotinja , koliko sam ja shvatio materiju i one putuju na cetvrti kat, medjutim to mi je malo nelogicno.
Ako ce antropoidi to jes ljudi koji su po svojoj dusi blizi zivotinjama nego adamicnom covjeku ponavljati razred kako to da ce se zivotinje bez problema uznjeti.
nemam nista protiv jer u mom zivotu postoji nekoliko zivotinja koje bih svakako zelio vidjeti i na cetvrtom spratu. Ali cijela stvar mi je sustinski nelogicna.
Mozda bi netko to mogao objasniti...

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 10:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Esperio Max je napisao/la:
Citat:
-Htio ne htio Val ipak znaci samo to, spas, izlaz iz trenutne bezizlazne piramide iliti prison planeta, te izlaz za sva ogranicenja koja nudi ova realnost

Q: (L) Well, you once said something about the transition to
4th density creating a 'level playing field.' Then, the people will
wake up and there will be a battle between the humans and
aliens...
A: Yes.


hm ne znam da li da se plasim ili da se radujem uzbudjenju koje takva mogucnost donosi
po prirodi sam neagresivno bice i neje mi bas puno stalo do borbe sa djubradi sa visih katova

ali sto se mora nije tesko :blob:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 10:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Uzmimo u obzir i ovu mogućnost: naš problem je što sve želimo da razumijemo i doživimo našom 3D konstrukcijom uma i svijesti, i onda vrlo često na nečemu ili oko nečega zapnemo, "batrgajući se" po tome kao kad čovjek upadne u živo blato. Možda je to jedan od razloga zbog čega većina ljudi ne uspije za svog života da se pomjeri bar za korak ispred od onog famoznog: "i na kraju opet znam da ništa ne znam". Pa naravno. :)
Mislim da sve te stvari o kojima ovdje govorimo trebamo posmatrati sa jednog drugog, da kažem, aspekta ili ako hoćete sa jedne druge "dimenzije".
Šta stvarno predstavlja taj val, kako se on manifestuje, kada dolazi i da li uopšte dolazi mi vjerovatno nećemo saznati ako budemo samo prikupljali potrebne informacije o tom događaju i onda ih povezivali nekom logičkom percepcijom. Ne kažem da to uopšte ne trebamo raditi, ali sigurno se ne zaustavljati samo na tome. Prave odgovore na sva ta pitanja ćemo dobiti kada dovoljno proširimo našu svijest a što će nam omogućiti da izađemo iz okvira 3D uma i načina razmišljanja i onda će nam puno toga biti jasnije.
Dakle, ta spoznaja i vala i svega što on znači i donosi treba da dođe iz nas samih ali onda kad budemo u stanju da sve oko sebe posmatramo iz jednog drugog ugla i jednom mnogo širom percepcijom nego što smo to sad u stanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 13, 2006 10:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Sto se tice zivotinja , koliko sam ja shvatio materiju i one putuju na cetvrti kat, medjutim to mi je malo nelogicno.

One nece postati 4D bica. Mogu samo biti u istom svetu kao i mi, kao sto smo i sada jedni pored drugih.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 14, 2006 8:08 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 29, 2006 7:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: Balkan
Sela grupa slepaca da raspravlja o nebu. Čuli oni za taj pojam, pa hajde, od pusta vremena, da o tome razgovaraju. Razgovarali tako dugo, razmenjivali iskustva, vodili konstruktivnu diskusiju, svađali se i mirili da bi na kraju zaključili da o nebu pojma nemaju. Reše da pitaju Autoritet. Odu oni kod Autoriteta (čoveka koji vidi) i pitaju ga. I Autoritet počne da im objašnjava. Te nebo je plavo, a može da bude i u raznim drugim bojama, te nebo je puno oblaka, a može da bude i bez oblaka, te nebo je noću crno i puno zvezda, te na nebu je Sunce, te ovo, te ono. Tek im sad ništa nije jasno. Plavo. oblaci, zvezde ... mnogo novih pojmova da bi se objasnio jedan. Vide slepci da od Autoriteta nema vajde. Reše da se obrate Višem Autoritetu. Odu oni kod Višeg Autoriteta (čoveka koji vidi i zna) i pitaju ga. I Viši Autoritet počne da im objašnjava. Te nebo ne postoji, to je samo iluzija našeg vida, te boje neba zavise od načina prelamanja svetlosti, te oblaci su samo voda koja je nad nama, te ovo, te ono. Uplašiše se slepci. Toliko podataka, a ono gde su - tu sa. Reše da se obrate Najvišem Autoritetu. Odu oni kod Najvišeg Autoriteta (čoveka koji je spoznao) i pitaju ga. I Najviši Autoritet im odgovori: '' Vidite slepci, ja znam, ja imam spoznaju. Ali vama ikano ne mogu objasniti šta je nebo. Jednoga dana, kada progledate, znaćete šta je nebo.'' Čuvši mudre reči Najvišeg Autoriteta, slepci, razočarani što nikako ne mogu da vide, odu da sednu u hlad jednog drveta i da se odmore od traganja za znanjem. I sede oni tako pod drvetom, kad, iznenada i sasvim neočenivano, drvo progovori: '' Vi, slepci, tražite nekoga ko če vam objasniti šta je nebo. Ja znam, ja ću vam reći. Da li osećate kako vam vetar miluje telo? Da li čujete kako šumi moje lišće? To je nebo.'' I slepci su. najzad, saznali šta je nebo. I sedeli su, sretni i ispunjeni, pod velikim, gluvi nebom.

_________________
Ljubav je suština svega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 14, 2006 8:15 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 29, 2006 7:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: Balkan
Citat:
što bi ovo Halid Bešlić dobro uglazbio...

Anđela, ili ti je Halid omiljeni pjevač #-o ili si zločesta :twisted:
F.

_________________
Ljubav je suština svega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 14, 2006 8:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
drvo progovori: '' Vi, slepci, tražite nekoga ko če vam objasniti šta je nebo. Ja znam, ja ću vam reći. Da li osećate kako vam vetar miluje telo? Da li čujete kako šumi moje lišće? To je nebo.'' I slepci su. najzad, saznali šta je nebo. I sedeli su, sretni i ispunjeni, pod velikim, gluvi nebom.


Da. Jako dobro. Vidi se da svaki entitet ima svoj pogled na neku stvar. Sve je stvar percepcije i kako gledaš na neku stvar.

Definitivno i sada, u našem okruženju 3. denziteta, žive životinje koje su 2. denzitet. Živimo u istom realitetu, iako su one stanovnici 2. denziteta ( sa svojim načinima gledanja na okolinu ), a mi stanovnici 3. denziteta ( i imamo našu percepciju na tu istu okolinu ). I naravno - to isto mi sasvim drugačije doživljavamo od životinja.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 14, 2006 12:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Fanta je napisao/la:
Citat:
što bi ovo Halid Bešlić dobro uglazbio...

Anđela, ili ti je Halid omiljeni pjevač #-o ili si zločesta :twisted:
F.


Vjeruj, ni jedno ni drugo. Pjesma je prekrasna kako sam već rekla, ali nisam odoljela maloj zezi. No hard feelings, O.K.?

Evo da se popravim: :love10: :occasion5: :kiss:

A.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz