Sada je: čet mar 28, 2024 12:37 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: sri maj 31, 2017 12:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Na moju veliku zalost sesije su sve gluplje i gluplje...nebuloze..
Izbori u Francuskoj, svaki dan na Tv slusamo o izborima u Fr , sad i ovde, zabole nas za izbore u Fr, pun mi kufer i ovih nasih izbora.
Zatim , onog nekog boli ruka pa 100 redova o tome, pa onda ona neki pita oće li svirati klavir...pa onda neka prica kako je sanjala jednoroge..
One gluposti o Putinu ne vredi ni spominjati.
Uzas, sprdnja i gomila gluposti..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: sri maj 31, 2017 7:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
pedjos je napisao/la:
Na moju veliku zalost sesije su sve gluplje i gluplje...nebuloze..
Izbori u Francuskoj, svaki dan na Tv slusamo o izborima u Fr , sad i ovde, zabole nas za izbore u Fr, pun mi kufer i ovih nasih izbora.
Zatim , onog nekog boli ruka pa 100 redova o tome, pa onda ona neki pita oće li svirati klavir...pa onda neka prica kako je sanjala jednoroge..
One gluposti o Putinu ne vredi ni spominjati.
Uzas, sprdnja i gomila gluposti..
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned jun 11, 2017 9:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Pikuc je napisao/la:
arwen dor je napisao/la:
To nešto što treba napraviti zapravo je ništa, jer ne treba napraviti ništa. Treba samo skužiti. Osvijestiti što se događa. Rasvijetliti. I ne treba raditi ništa. Treba samo biti. to što jesi. I dozvoliti drugima da vide da jesi to što jesi. A to je opasno , naročito ako nema dovoljno onih koji jesu to što jesu, jer ih oni koji jesu ono što nisu -koji su još uvijek u većini- uspijevaju eliminirati i to samo zbog djelovanja zakona .....


I kada god čovek misli da je izgubljeno sve i besmisleno.
Pomoli se i smisao se slavno vraća otkrivajući put i radost zivljenja na njemu.
I ojača se vera da je naš put samo nas i ničiji više.
I postajemo svetlost ljudima oko sebe onim što mi jesmo,
Da bi ljudi oko nas u nama, našem prisustvu videli sebe i našli svoj put.



:thumbup:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon jun 12, 2017 7:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Pikuc je napisao/la:
arwen dor je napisao/la:
To nešto što treba napraviti zapravo je ništa, jer ne treba napraviti ništa. Treba samo skužiti. Osvijestiti što se događa. Rasvijetliti. I ne treba raditi ništa. Treba samo biti. to što jesi. I dozvoliti drugima da vide da jesi to što jesi. A to je opasno , naročito ako nema dovoljno onih koji jesu to što jesu, jer ih oni koji jesu ono što nisu -koji su još uvijek u većini- uspijevaju eliminirati i to samo zbog djelovanja zakona .....


I kada god čovek misli da je izgubljeno sve i besmisleno.
Pomoli se i smisao se slavno vraća otkrivajući put i radost zivljenja na njemu.
I ojača se vera da je naš put samo nas i ničiji više.
I postajemo svetlost ljudima oko sebe onim što mi jesmo,
Da bi ljudi oko nas u nama, našem prisustvu videli sebe i našli svoj put
.



Ako je samo naš i ničiji više čemu posljednje dvije rečenice?
Zar zaista naš put i svjetlost u nama treba biti vodič drugome?
Zeznuta je ta svjetlost.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sri jun 14, 2017 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Alf
kad bismo mi namjerno htjeli nekom biti vodstvo, to bi podrazumijevalo da smo debelo zabrazdili u ego. Tko bi se usudio sebe proglasiti guruom? Tko bi bio toliko umišljen? Kad bi neko namjerno i svojom odlukom bio vodič i "osvjetljavao" pučanstvo svojom pameću, taj bi bio za Vrapče (psihijatrisku bolnicu) jer bi patio od sindroma Mesijanstva.


Zadnje dvije rečenice znače da možeš svojim primjerom eventualno nekoga potaknuti ako se taj netko sam zakači. Rezonancija je zgodna pojava (uči se iz fzike u OŠ) ..Taj zakon reonancije (redundancije) znači da se titraji vala prenose, da se titranje širi i prenosi. E....al se prenose visoke jednako kao i niske frekvencije. Svi znamo da majmun radi što majmun vidi...da ljudi kopiraju ponašanje jedni od drugih..kopiraju i stavove i izreke i svakodnevne jadikovke. To se očituje kao civilizacija, kao menatalitet, kao javno mnijenje i svi znamo da se može njime upravljati .
S obzirom na tu činjenicu može se očekivati i da će se vibracije probuđenih ljudi prenositi prema istom principu. Samo je pitanje kad će dosegnuti kritičnu masu da postanu dominantne ili ako ne masu onda kritičnu snagu (mala moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanj) Masa je u porastu, povećava se broj osviještenih ljudi. Sad još snaga koju se može malo pogurkati ali pitanje je da li treba. Ili pustiti neka ide svojim tokom. Jer, ide....

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sri jun 14, 2017 9:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
alf je napisao/la:
Pikuc je napisao/la:
arwen dor je napisao/la:
To nešto što treba napraviti zapravo je ništa, jer ne treba napraviti ništa. Treba samo skužiti. Osvijestiti što se događa. Rasvijetliti. I ne treba raditi ništa. Treba samo biti. to što jesi. I dozvoliti drugima da vide da jesi to što jesi. A to je opasno , naročito ako nema dovoljno onih koji jesu to što jesu, jer ih oni koji jesu ono što nisu -koji su još uvijek u većini- uspijevaju eliminirati i to samo zbog djelovanja zakona .....


I kada god čovek misli da je izgubljeno sve i besmisleno.
Pomoli se i smisao se slavno vraća otkrivajući put i radost zivljenja na njemu.
I ojača se vera da je naš put samo nas i ničiji više.
I postajemo svetlost ljudima oko sebe onim što mi jesmo,
Da bi ljudi oko nas u nama, našem prisustvu videli sebe i našli svoj put
.



Ako je samo naš i ničiji više čemu posljednje dvije rečenice?
Zar zaista naš put i svjetlost u nama treba biti vodič drugome?
Zeznuta je ta svjetlost.

Alf :blob:


Deca saraju kredom po putu, igraju se i crtaju nešto što će ljudi prolazeći svojim cipelama obrisati ili će kiša sutra saprati
A oni radosno to crtaju, oni nalaze smisao u tome što rade jer crtanje ih zblizava i to ih čini radosnim, deca se zblizavaju igrom.
Ona im je sredstvo.
Gledajući dete, čovek se pita gde je njegova radost nestala i kada je i zašto sve prestalo biti igra koja ga zblizava sa drugima i daje mu smisao zivljenja koji jeste u radosti.
Čovek se pita kada se prestao igrati i gde mu je radost.

Nisu deca njega izabrala da mu budu svetlost već je on video svetlost u njima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned jun 18, 2017 10:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
arwen dor je napisao/la:
Alf
kad bismo mi namjerno htjeli nekom biti vodstvo, to bi podrazumijevalo da smo debelo zabrazdili u ego. Tko bi se usudio sebe proglasiti guruom? Tko bi bio toliko umišljen? Kad bi neko namjerno i svojom odlukom bio vodič i "osvjetljavao" pučanstvo svojom pameću, taj bi bio za Vrapče (psihijatrisku bolnicu) jer bi patio od sindroma Mesijanstva.


Zadnje dvije rečenice znače da možeš svojim primjerom eventualno nekoga potaknuti ako se taj netko sam zakači. Rezonancija je zgodna pojava (uči se iz fzike u OŠ) ..Taj zakon reonancije (redundancije) znači da se titraji vala prenose, da se titranje širi i prenosi. E....al se prenose visoke jednako kao i niske frekvencije. Svi znamo da majmun radi što majmun vidi...da ljudi kopiraju ponašanje jedni od drugih..kopiraju i stavove i izreke i svakodnevne jadikovke. To se očituje kao civilizacija, kao menatalitet, kao javno mnijenje i svi znamo da se može njime upravljati .
S obzirom na tu činjenicu može se očekivati i da će se vibracije probuđenih ljudi prenositi prema istom principu. Samo je pitanje kad će dosegnuti kritičnu masu da postanu dominantne ili ako ne masu onda kritičnu snagu (mala moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanj) Masa je u porastu, povećava se broj osviještenih ljudi. Sad još snaga koju se može malo pogurkati ali pitanje je da li treba. Ili pustiti neka ide svojim tokom. Jer, ide....



Arwen dor, čitam tvoj odgovor i primjećujem tu riječ "zakačiti" i pitam se kojim djelom "sebe" se netko "zakači" i što je to na što se taj netko zakačio?

Dakle očito je da drugačije uočavamo svijet oko sebe i sebe same, a i sve do sada usvojeno kao neko znanstveno znanje ovdje pa sve što ću dalje napisati nije zato da se uvjeravamo u išta, nego eto da iskomuniciramo ovo s mogućnošću raznih pogleda na sve to navedeno.

Ti misliš da se može mijenjati Matrix, a ja pitam čemu mijenjati Matrix?

On će i dalje to biti. I da, reći ćeš nećemo mijenjati Matrix nego sebe, no ako se i mi samo mijenjamo i dalje bit ćemo ovdje. U nekom novom obliku Matrixa i s tim djelom Matrixa u nama, kojeg uopće ne primjećujemo već ga dapače i proglašavamo našom biti.

Rezonancija koju spominješ, a i sve vezano uz nju (titraji i valovi) je po meni i dalje - samo Matrix, ništa više. Dapače, to je i način postojanja Matrixa.

I istina je prenose se rezonancijom i niske i visoke frekvencije i pozitivno i negativno i eto nas u tom ludilu dualnosti koje nema nikakve veze s nama, osim - što je moguće upravo to način na koji smo ovdje zarobljeni.
I sve je teže uz taj naš nevjerojatno veliki napredak danas i opseg informacija u kojima plivamo, a udruženo s školskim znanjem ili novim tezama o fizici, uočavati moguće nove navlakuše.

Ili primjećivati i dozvoliti sebi mogućnost pogleda koji kaže kako nam netko sa svih strana nudi sada jednu novu sliku ojačanu raznim novim/starim pričama o frekvencijama i kvantnom ovom i onom, o valovima i prenošenju i stalnom kopiranju i reprogramiranju - naravno Matrixa.

I eto sebi dozvoljavam istraživanja i upitnost, a zbog toga što mi je simpatično sve to dovoditi u pitanje, i smatram da ti navodno "probuđeni" ako to zaista jesu znaju da nema stalno i neprekidno probuđenih i sukladno tome slute da kada jesu koliko toliko, ja neću reći probuđeni već svjesni, da su IZVAN frekvencije.

I baš zato njih nitko ne može kopirati, jer se to ne može kopirati. I nema u tome vibracije i frekvencije. No, ovdje je to, ajmo reći - svjesno stanje povremne budnosti izvan frekvencije - nemoguće uvesti kao trajno i neprekinuto stanje bivanja (osim u onoj preventivnoj i opreznoj: znam da ništa ne znam). Iz tog razloga, sve što navodiš kao moguće događanje, ja ipak vidim samo kao moguće događanje nove navlakuše jednog novog tek nastajućeg Matrixa.

Inače pretpostavljam da otvaraš mogućnost da nismo nastali od majmuna :mrgreen: i da taj majmun koji voli kopirati moguće nije Čovjek. I da kopira mehanika. Jer drugo ne može.

Što se pak redundancije tiče koju si stavila u zagradu izjednačavjući je na taj način rezonancijom, reći ću da ja to ne držim istim "pojavama" i ipak promatram ih znatno i čak u potpunosti drugačijima. Naime, redundancija po meni, na određeni način prkosi rezonanciji jer je sama rezonancija mogli bismo reći kradljivac upravo iz bazena redundancije.

On pak nije sam po sebi ograničen i uvijek je pokretan i živ, za razliku od biološki mrtve rezonancije, kojoj je baš bazen redundacije temeljna tvar za kreaciju postojanja i oblikovanja, i najvažnije: formiranje baš Matrixa.

Rezonancija bi time, ovakvim pogledom na nju, bila samo kopiranje fragmenata otetih iz redundancije, te time nije riječ o uočavanju i prepoznavanju redundancije, već o zakačenju na rezonanciju koja širi pogrešnu sliku i rekla bih vrlo smišljenu i svakako ne slučajnu.

I po meni, upravo se to "zakačenje" zajedno s cjelom radnjom koju si opisala odnosi na rezonanciju, i da - dijeli se tako svašta, no u biti ne događa se ono što se individualnom redundancijom inače događa, a to se zove vrlo jednostavno: sjećanje sebe i to se ne širi i ne dijeli.

I time, taj "poticaj" koji netko emanira svojim načinima postojanja i očitovanjima koja na taj način provodi jer živi sukladno individualnoj redundanciji jer drugačije ne može, bez namjere pomaganja i bez namjere da to bude "poticaj", samo je za početak imenovanje u prostoru i vremenu, ili igra skrivača. I zato to i nije "poticaj" već samo nešto što netko tko i sam provodi isto, može prepoznati kod drugoga, a ponekad o tome i krnje komunicirati.
I tu se onda priča nekim drugim jezikom, koji ne sadrži valove i titraje jer nije podržavan od ama baš nikave frekvencije i rezonancije dok se ipak sve to odvija i baš unutar njih - no i unutar/izvan njih - doslovno istovremeno.

I to se ne može i ne očitava u masovnosti. Nema potrebu brojanja i ikakvog imenovanja osim za početak putovanja, koji je pak moguć isključivo individualno.

Rezonancija pak sva žudi biti masovnom.
Konačno tako se ovaj svijet i drži na okupu. Masom. Koja kopira.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Zadnja izmjena: alf; ned jun 18, 2017 4:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned jun 18, 2017 1:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Alf,,pročitala sam do rečenice !zašto mijenjati matrix" pa ću na to reći što ja mislim o tome ZAŠTO
Zato što kad ne bimo mijenjali svijet ostali bismo na onom nivou društvene svijesti i društvenog uređenja, običaja, etike, morala kakav je npr. bio prije sto godina.
Prije sto godina, moja baka se nije udala za onog kojeg je njezin otac mislio da bi trebala izabrati pa joj nije dao miraz (posteljinu koju je sama izvezla), nije se imala čime pokriti. Prije sto godina moja baka se nije usudila ni pomisliti da bi tražila od oca dozvolu da ide u školu. Kad ju je prvi put muž premlatio potražila je zaštitu svoje majke koja ju je vratila natrag jer se mnije mogla suočiti sa sramotom razvedene kćeri. Kad je baka iznosila jelo na stol, najbolji komad mesa dao bi se glavi obitelji, a njoj bi ostala trtica od kokoške. Matrix u kojem je moja baka živjela podržavao je takva uvjerenja i takve radnje. Svi su se tako ponašali. Ljudi su radili ono što su vidjeli da drugi rade.
Sada rade drugačije, ali, jedan broj radi to svjesno a drugi radi ono što vidi da većina radi.
Ta pojava mene brine
Zna se koji je omjer ljudi koji će nešto raditi svjesno i koji će broj ljudi bez promišljanja kopirati ponašanja i stavove koje im netko nameće. Brine me zato jer vidim da se ta zakonitost ljudskog ponašanja koristi za širenje ponašanja koja su štetna i neproduktivna. A mogla bi se na jednak način , koristeći isti taj princip, šititi i ona druga, korisna, produktivna ponašanja, koja bi donijela više pravednosti i boljitka, zdravlja.

Od prije sto godina, kad je moja baka bila mlada, svijet se hvalabogu promijenio. Posebno za žene , ljudska prava, dječja prava ...sve je to napradovalo zahvaljujući pokretima, pojedincima koji su pokrenuli pokrete (ili možda ti pojednici nisu bili pokretači, jednostavno su se našli na tom mjestu kad se pojava pokretala sama od sebe, ali to nije važno...)
Mislim da se ipak matrix nije mijenjao sam od sebe, mijenjali su ga pojedninci koji su pokretali revolucije, naravno, kad su okolnosti za to bile zrele. Ti su pojedinci mogli ostati u svojim zonama komfora i ne izložiti se, ne završiti u zatvoru, ne doživjeti osudu okoline. Mogli su šutjeti i putisit neka se stvari događaju kako hoće. Možda bi se svejedno dogodile promjene a možda i ne bi. Meni je jako drago da jesu.

Pitaš što mislim pod "majmun radi što majmun vidi?" To je poznata izreka koja nema nikakve veze s teorijom evolucije ( koja ne kaže da smo mi postali od majmuna već kaže nešto drugo, što se ljudima čini da je slično, ali NE kaže da su ljudi postali od majmuna.....) Izreka se koristi kad se želi reći da ljudi bez promišljanja rade ono što vide da rade i drugi ljudi.

Zakačiti se ...objasnit ću što mislim pod time, iako sam konkretno u toj rečenici taj izraz upotrijebila ne misleći na mehanizam "kačenja" kako ga objašnjava Barbara Brennan.. Ljudi se jedni za druge kače bioplazmatičkim sponama, obično se kače iz svoje čakre za čakre druge osobe s kojom se povezuju, međutim, ako ljudi nemaju čisti protok energije kroz čakre nego imaju blokade, tada se kače iz svoje blokade za blokade druge osobe. Blokade možemo shvatiti kao nakupine mrtve životne energije na čakrama. Npr. energija straha je mrtva energija (mrtvi orgon) Ako je veza "zdrava" ljudi se kače paralelno, npr. srčana čakra jednog za srčanu drugog. To je " ljubav za ljubav " ili "moje prijateljstvo i odanost za tvoje prijateljstvo i odanost". Ako se npr. zakači seksualna čakra jednog za srčanu drugg onda takav odnos ima ton "moja ljubav za tvoj seks-ili obrnuto" Lako je zamisliti kako izgleda veza gdje postoji ucjenjivanje seksualnom energijom koja podrazumijeva priznavanje, poštovanje i pošten odnos prema samome sebi. Takva spona ide na štetu samopuzdanja druge osobe i crpi tako da osoba iscrpljivač dobija samopouzdanje kad drugoj osob naruši njezino sampouzdanje. Veza treće oko za srčanu čakru znači -volim te ako mogu dominirati svojom pameću. To su oni koji u vezi funkcioniraju samo dok im se priznaje da su pametniji i koji neslaganje u mišljenjima i idejama shvaćaju kao mržnju i ne-ljubav druge osobe. Detaljnije o kačenju i sponama u knjizi B. Brannan.

Da B. Brennan nije imala ideju da treba potaknuti druge ljude da s njom rezoniraju ne bi napisala ni jednu knjigu. Ako se to uzme u obzir, znači, ipak bi trebalo djelovati na promjenu...


Frekvenciju razumijem malo drugačije.. Iz teze: sve se giba, sve titra, sve je u neprekidnom kretanju, ...dakle, svemu se može izmjeriti frekvencija...sve titra na nekoj frekvenciji.Višu frekvenciju imaju svjetliji i viši tonovi a od emocija višu frekvenciju ima radost


....I ja pišem radi preispitivanja svega, i ja volim sve preispitivati ali ne zato jer mi je to zabavno nego zato jer mi je teško prihvatiti novu tezu tek tako, iz prve, moram ja to malo više puta provjeriti i ponoviti da vidim jesam li ja to dobro shvatila. To je zato jer se bojim izaći iz moje zone komfora
LP :love9:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sri jul 26, 2017 5:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Da se malko uključim u ovo...

Rezonancija:

Citat:
može se očekivati i da će se vibracije probuđenih ljudi prenositi prema istom principu. Samo je pitanje kad će dosegnuti kritičnu masu da postanu dominantne ili ako ne masu onda kritičnu snagu (mala moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanj) Masa je u porastu, povećava se broj osviještenih ljudi. Sad još snaga koju se može malo pogurkati ali pitanje je da li treba. Ili pustiti neka ide svojim tokom. Jer, ide....


Čini mi se, mentalno i perceptivno; imam osjećaj i dojam i nešto duboko u meni mi pokazuje da to više ne stoji. Naime, broj osviještenih ljudi se smanjuje (smanjuje se u odnosu na percepciju nekakvog povećanja). Privid nekakvog (ranijeg? ne tako davnog?) POVEĆANJA mase osviještenih ljudi - bješe tek to: privid puki. Zašto? Pa jednostavno - masa ljudi je postala jednostavno NAČITANA (ili nagledana dokumentaraca) i zamijenili su informiranost o (postojanju, simptomima i sl) nekakvoj osviještenosti za stvarno življenje (sebe) kao osviještenog bića. I još veća masa "tragača" je pala na njihove fasade, verbalizacije i objašnjenja i tumačenja, gledišta i glume.
Isto tako, masa iz te veće mase i jednih i drugih koja je - moj dojam je takav - krenula u neke vode, bilo kroz neke grupe ili žešća iščitavanja (informiranja), vježbe i prakse tehnika ovih ili onih, pa čak i neke veće poteze u životu kroz nekakve korjenitije promjene (kao npr. neki (momentu prilagođeniji) stil života, prehrana ova ili ona, trekinzi i slične ___) i sl. jednostavno zavedena na jednu stranputicu koja se u gnostici zove (manji, veći, okorjeli ili marginalniji) crni centar. Nemojmo brkati tu masu ljudi sa iznimno razvijenim i snažnim crnim centrom --- jer to je broj koji se povećava i to nisu osviješteni, već (nadajmo se, jer to uglavnom -osim izuzetak - i jesu tek privremeno) zaluđeni ljudi --- sa nekakvim "pravim" osvještavanjem ili gnostički rečeno ustabiljenjem magnetnog centra.

To ne želi reći da apsolutno nema osviještenih, jer ima ih - istini za volju, ako su osviješteni pola sata dnevno i to je ama baš super!!!!! E sad, i istini za volju - tih pola sata je "poguravanje" samo po sebi i istovremeno "idenje svojim tokom", kako kaže arwen. I s obzirom da je ovdje oboje "jedno te isto", ili jedna te ista šnjura - osvještavanje na dulje od pola sata dnevno svakog takvog pojedinca - njegova je odgovornost i zadaća.

Ali ovo, ovo je genijalno alf rekla:
Citat:
smatram da ti navodno "probuđeni" ako to zaista jesu znaju da nema stalno i neprekidno probuđenih i sukladno tome slute da kada jesu koliko toliko, ja neću reći probuđeni već svjesni, da su IZVAN frekvencije.


Ima plama iza ovog dima... To "izvan frekvencije" je ajme!
Jasno mi je da pokušaj izbjegavanja nekakvog "dualizma" naprosto zahtijeva takvu jednu formulaciju, ali možda nije naodmet naglasiti da npr. svaka i bilo koja freq. (ili rezonancija s njom) ima svoju malu točkicu "izvan nje" ili vrata ili portal ili kako god to nazvali u to "izvan". Korisno za praktične ljude koji gledaju načine ustabiljenja ili proširenja osvještenosti sebe - što je jednostavno rast i razvoj.

Ako bi se sam proces, rezonancija ovdje, pak, izjednačio sa Matrixom kao takvim (samo zato što se pojam često koristi u kontekstima frekvencija) - što mi se čini da alf predlaže - ne bi li to bilo puštanje poslovične bebe skupa s vodom iz kade? (Ovdje se sad, vezano uz rezonanciju, nadovezuju koncepti koje sam pustila u postu na topiku o Holografskom univerzumu pa neću ponavljati)

Ipak je možda važnije nadoći na to KAKO se "tjunati" (da, i opet koncept začudo (sad već sumnjivo?) povezan s pričama o frekvencijama) na to "izvan freq."...



@arwen dor

[quote]sen sei...ne tražim ja ništa..
ja samo konstatiram da se ometa povezivanje ljudi koji su dostigli viši stupanj i pokušavam objasniti da vidim tko/što to izaziva i zašto mi to ne vidimo. [quote]

Ne želim ti proturječiti, to mi nije ni cilj ni namjera (niti bila kroz ovih par mojih postova na tvoje ideje). Ali...
previše je buke tu... čak i ovdje u komunikacijskom kanalu... Nastranu sad to što ja gledam npr. dijametralno suprotno - ti kažeš više, brže, kraže freq su i osvještavajući "više", ja vidim obratno, niže su više - po principu valne duljine, a ne učestalosti vibre. Isprazniti (se) - znači napuniti se - npr. energijom jer čak i da se spojiš s npr. reikijem, moraš se "isprazniti od svega ostaloga", maknuti se od toga, odmaknuti iznutra... Kažem, nebitno sad to, jer nema razloga da sad to bude prepreka komunikaciji.

Nego, bit ću konkretnija, kažeš da vidiš "tko/što to izaziva" - želiš podijeliti koju misao?
Isto tako, što bi podrazumijevala pod povezivanjem? Kružooke? Neku vrstu "rada na daljinu"?

Vidi, ja se na neki način, ovdje slažem s tobom (ne bih vjerojatno toliko puta se vraćala toj tvojoj ideji svaki put kad ju iznova pokreneš) - da, postoji neka vrsta ometanja, a postoji i ometanje tog ometanja o kojem pričaš i istina, ono je još uvijek marginalno i poprilično strogo individualno...

Da ne duljim... ako te nešto od ovoga potakne da kažeš koju - bit će mi drago :-)

LP


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: sub okt 28, 2017 12:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
https://cassiopaea.org/forum/index.php/ ... 82prnklei1

Znam da vas Gurđijev ne zanima, ali najvažniji dio sesije je upravo Laurin komentar na račun Gurđijeva nakon što je pročitala Colingwoodovu knjigu u kojoj Colingwood, Gurđijevljev suvremenik, “razotkriva” Gurđijeva.


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: ned okt 29, 2017 8:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
mene zaima ova rečenica:
Citat:
O: Odražava pokušaje agenata da usmjere negativne energije kaosa.


Agenti koga čega? Tko su agenti? Zašto im treba kaos?
Pitam kao da sam pala s Marsa.... Vjerojatno negdje piše u ranijim transkriptima?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: pet nov 03, 2017 4:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
arwen dor je napisao/la:
mene zaima ova rečenica:
Citat:
O: Odražava pokušaje agenata da usmjere negativne energije kaosa.


Agenti koga čega? Tko su agenti? Zašto im treba kaos?
Pitam kao da sam pala s Marsa.... Vjerojatno negdje piše u ranijim transkriptima?




Piše. Agent je onaj koji provodi Plan naših hiperdimenzionalnih gospodara. Može biti i fizičko i nefizičko biće, ako se dobro sjećam.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: pet nov 03, 2017 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
aha..Prema tome, bi li i Voladerosi trebali biti agneti?
Čiji su to gospodari? Nad čime vladaju ti gospodari? Nad ljudima ili i nad Kasiopejcima?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 05, 2017 4:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
arwen dor je napisao/la:
aha..Prema tome, bi li i Voladerosi trebali biti agneti?
Čiji su to gospodari? Nad čime vladaju ti gospodari? Nad ljudima ili i nad Kasiopejcima?



Rekao bih da su Voladerosi samo jedna razina slugu hiperdimenzionalnih gospodara koji su na 4D. Naš 3D denzitet je našim gospodarima na 4D potpuno proziran i mogu manipulirati našom fizičkom realnošću na apsolutno svim razinama, mogu mijenjati vremenske linije da bi dobili željene ishode u našoj povijesti. Navodno su toliko brskali po našoj prošlosti da se ne usude više raditi veće mijenjanje povijesti jer bi im se cijela konstrukcija mogla srušiti i vremenski pravci bi mogli poći u potpuno nepredvidivim smjerovima. Gravitacijski Val koji u ovom času prolazi ovim dijelom svemira potiče duhovni rast i promjene na duhovnoj i fizičkoj razini. Cijela konstrukcija naših gospodara, njihov kokošinjac koji mi zovemo planeta Zemlja, se mijenja i srušit će se u velikoj mjeri i prestati biti kokošinjac. Doduše, jedan dio kokošiju se možda neće promijeniti dovoljno i morat će čekati sljedeći gravitacijski Val. Ostali prelaze na 4D. Gospodari žele zadržati mogućnost da i na 4D naše duše budu u njihovom vlasništvu i pod njihovom kontrolom. Itd. Priča ima puno detalja i opcija.
Kasiopejci su navodno na 6D i nedostupni za manipulacije onima sa nižih denziteta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 05, 2017 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Solaris je napisao/la:
arwen dor je napisao/la:
aha..Prema tome, bi li i Voladerosi trebali biti agneti?
Čiji su to gospodari? Nad čime vladaju ti gospodari? Nad ljudima ili i nad Kasiopejcima?



Rekao bih da su Voladerosi samo jedna razina slugu hiperdimenzionalnih gospodara koji su na 4D. Naš 3D denzitet je našim gospodarima na 4D potpuno proziran i mogu manipulirati našom fizičkom realnošću na apsolutno svim razinama, mogu mijenjati vremenske linije da bi dobili željene ishode u našoj povijesti. Navodno su toliko brskali po našoj prošlosti da se ne usude više raditi veće mijenjanje povijesti jer bi im se cijela konstrukcija mogla srušiti i vremenski pravci bi mogli poći u potpuno nepredvidivim smjerovima. Gravitacijski Val koji u ovom času prolazi ovim dijelom svemira potiče duhovni rast i promjene na duhovnoj i fizičkoj razini. Cijela konstrukcija naših gospodara, njihov kokošinjac koji mi zovemo planeta Zemlja, se mijenja i srušit će se u velikoj mjeri i prestati biti kokošinjac. Doduše, jedan dio kokošiju se možda neće promijeniti dovoljno i morat će čekati sljedeći gravitacijski Val. Ostali prelaze na 4D. Gospodari žele zadržati mogućnost da i na 4D naše duše budu u njihovom vlasništvu i pod njihovom kontrolom. Itd. Priča ima puno detalja i opcija.
Kasiopejci su navodno na 6D i nedostupni za manipulacije onima sa nižih denziteta.


u literaturi piše da i ovi s nižih denziteta od šestog mogu biti nedodirljivi za voladerose samo trebaju skontat kako se to radi...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet nov 10, 2017 12:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96
Meni ovo sa takozvanim Kasiopejcima, a i ostalim kanaliziranim "materijalima", liči na slučaj iz 19. vijeka (1835 g.) kad je tabloid The Sun počeo da objavljuje navodne teleskopske rezultate pretrage Mjeseca pa su iz broja u broj izmišljali razna čuda, sve luđe od luđeg. A narod ko narod, kupovao te novine i puštao mašti na volju...Čak i kad je prevara otkrivena, čitaoci nisu uzeli to za zlo svom omiljenom tabloidu. Naprotiv, tiraž koji je vrtoglavo skočio zahvaljujući lažima o životu na Mjesecu, ostao je i dalje stabilno visok...Zvuči mnogo poznato :D

Koga interesuje može pogledati detaljnije: https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Moon_Hoax

I jedno pitanje za poklonike kanaliziranog materijala. Šta ste bitno saznali iz dosadašnjeg čitanja (ili slušanja npr Bashara) tih beskrajnih sesija? Ovo ne pitam kao neko ko je unaprijed protiv toga, već kao neko ko je bio počeo da čita te tekstove sasvim ozbiljno a onda ukapiram da vrte šuplju priču i da ništa konkretno ne govore niti su ikad govorili.

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet nov 10, 2017 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Malo me zbunjuje ova aplikacija Tapatalk kad se dogovara sa webom. :-)
Pokušat ću ponovno postati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned nov 12, 2017 7:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pa, treba biti strpljiv, Kasiopejski eksperiment? Šta to znači? To znači ne samo intelektualno onanisanje već i malo prakse i istraživanja.... To što pitaju lična pitanja i razmišljaju o stvarnosti oko njih to je svakako bliže realnosti, jer moraju je shvatiti.... Inače, osim Ra Materijala i Cass. materijala, ne vidim nešto bolje od toga... U Cass. materijalu ima dosta o daljem istraživanju, samo bi budala prihvatila sve bez provere.... I jeste sve to eksprement, ako ima onih koji očekuju sve na gotovo, biće razočarani...
Ja sam se više fokusirao na svest, ishranu, disanje i međuljudske odnose(gde su Cass. o psihopatama i organskim portalima potrevili u centar). Sa obzirom da sam bio vegeterijanac 18 godina i gde mi je telo već uveliko umiralo(sve sam to prolazio kao i oni), ta promena na paleo ishranu i unos joda mi je svakako zasada spaslo život, i produžilo do nekog vremerna( mislim, tela su privremena)....
Drugo, disanje i ceo taj postupak sa molitvom duše, rad sa vodom,. nekako oplemeni biće na bolje i priprema ga za traumatične događaje....
Zapamtite Cass. materijal nije za svakoga, pogotovu za neke drkoše koji kao znaju sve a nemaju ni dvadeset godina, za takve može biti zastrašujuć i odbojan....
Treba biti strpljiv i shvatiti te ljude koji rade izuzetan posao, to su dobre duše i njihov lični kao i globalni interes je da shvatimo sebe i svet u kome živimo... Na žalost, situacija nije obečavajuća za globalno čovečanstvo, ali jeste za individue koje treba da rade na sebi a ne da ih neko vodi za ruke....
Takođe, voleo bih da vidim iskrenost u ovom eksperimentu od onih koji makar i pokušavaju, a ne napade koji nemaju veze sa vezom od nekih tamo OP ili psihića....

Eto mene iz Cass. kontejnera kako bi rekao Boris, ali nekako je beskrajan, iskren, i bitno, otvoren za zdravorazumska iskustva...

Pozdrav za ekipu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon nov 13, 2017 6:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Pa..kad već rezimiramo što će nam Casipejci...
Slažem se da to nije za svakoga. Ja osobno ne bih to prihvatila, da nisam imala nekih svojih iskustava za koje sam tražila objašnjenje. A ni ta iskustva ne bih bila imala da nisam tražila konkretno rješenje za konkretan problem koji nema veze s ezoteričnim brijama ali pošto nije bilo rješenja u "običnom" svijetu s pet "normalnih" čula, odvuklo me u taj drugi svijet sa šest i više čula. Do saznanja da postoji nevidljivi svijet došla usput usput, nisam ciljano išla tražiti bića drugih dimenzija .
Meni se prilikom terapije dogodilo kanaliziranje. Mislila sam da sam prolupala pa sam počela tražiti objašnjenje kog sam to vraga čula, što mi se to u mozgu dogodilo. Ra materiali i Casiopejci govore o istoj temi koju sam ja sama čula u par rečenica: preko vas se vodi rat, za vas za nas. Preko vas za nas. I za vas i za nas. Kad sam pitala što to znači i što ja trebam napraviti čula sam: Znat ćeš što treba. Znat ćeš kad dođe vrijeme. Preko tebe i preko drugih osoba (navedeno je desetak imena osoba koje osobno poznajem) bit ćete vođeni. Tajna spasenja svijeta je u ženskoj energiji. WTF?
Obično ne čujem glasove u svojoj glavi, i znam da to nije dobar znak, da su glasovi u glavi znak teške i ozbiljne bolesti za koju se nadam da je nemam. Iz konteksta se vidi da je nemam. Išla sam i od doktora provjeriti. Kod troje da ne bude greške. Ako nisam, otkud ti glasovi. Ali, nisu to bili glasovi, nisam to čula ušima, više kao da čujem moje misli samo drugačije, ne mojim glasom.

Takve se stvari čitaju kao metafore. Moraš znati o čemu govore da bi razumio do kraja. Pročitaj Ra-materijale , možda bude jasnije. I knjigu Alcheringa. i Daenikena i Alternativnu povijest Samira Osmanagića. I Castanedu i Vedske spise, Celestinska proročanstva, i neku svetu knjigu sa zapada. To sve kad spojiš, kanalizirane poruke Casiopejaca imaju smisla,i Ra materijal i Bashar, i mali Boriska ima smisla... ali bez predznanja će ići malo teže jer poruke nisu cjelovite, nisu opširne, ne objašnjavaju što je pisac htio reći, i razbacane su, svatko dobije po malo, dobiju se necjelovite slike - kao puzzle koje treba spojiti u cjelovitu sliku. Zato i trebamo jedni druge, da stavimo svatko svoje dijelove na stol i da složimo cjelinu. Zato nas i pokušavaju razdvojiti, da ne bismo spojili sliku.

Ali...jako je tanka granica između pravog ludila u kojemu se čuju glasovi od kojih se gubi razum i kanaliziranja poruka iz viših dimenzija. Jako je tanka ta granica i jako bi se lako moglo dogoditi da netko tko nije dovoljno čvrst pređe tu granicu. Takvi bolje da nikad ne čuju za kanalizirane materijale.
Treba zauzet stav promatrača. Inače, taj stav promatrača je izuzetno važna vještina koju treba steći i inače za život a u ovim temama pogotovo. Stav promatrača pomaže da se ne involviraš u priču.
Ovo se uzima kao kad gledaš film. Vidiš da junak pati , da umire, i pustiš suze jer ti ga je žao iako znaš da glumi i da mu nije ništa.

Sve uzmeš kao "možda da možda ne". Ako nisi siguran o čemu se tu radi onda bolje da uzmeš kao da je sve glupost.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejske Transkripte - prevedene
PostPostano: uto nov 21, 2017 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jedno malo bedasto pitanje: tko su agenti (iz prethodne sesije, zadnje ovogodišnje?)
Znam da je odgovor u nekim prethodnim sesijama, pokušala sam pronaći ali...previše je slova, ne stignem ih sve pohvatati.Možda je netko pročitao pa se sjeti?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz