Sada je: sub apr 27, 2024 7:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: pet apr 10, 2020 10:05 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 10, 2020 4:23 pm
Postovi: 23
hvala na uloženom trudu, sad su neke stvari jasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: ned apr 19, 2020 10:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
[Da namerno uprostimo stvari do maksimuma, samo da nešto postane jasnije u vreme kad elementarna logika napusta ljude.]
Oni koji su čitali prethodni post mogli su da shvate da su kod ljudi nosači nižih tela i JA povezani disanjem. Tačno je, postoje mnoge druge veze, uložena je tu ogromna mudrost, mehanizam je kompleksan do neba; ali shvatite to, za sada, kao radnu hipotezu: Veza JA i nižih tela održava se preko disanja. To je vrsta linka izmedju pomenutih celina.

Da se podsetimo i da su Više hijerarhije uložile ogroman napor da bi se izgradile klice nižih telesa za ljudsku vrstu. Da je poklonjeno JA, iskra samoga Gospoda. Da je i link projektovan i napravljen uz pomoć Moćnih i Mudrih snaga Univerzuma.

Sada, ako se neko domogne tog «brižno projektovanog linka» [čitaj: proces disanja] i uzme ga pod svoju kontrolu — šta bi mogla da mu bude namera? Šta bi sa tim mogao da uradi?
Mogao bi da nosače nižih tela stavi, poveže na drugi izvor - umesto na sopstveno JA. Dakle, fizičko, etersko i astralno telo će dobijati instrukcije iz nekog drugog izvora. Da li se ova «niža trijada» može suprostaviti novopostavljenom gospodaru? Sve zavisi od evolutivnog nivoa koje su postigli pomenuti delovi trijade. Praksa koju provode studenti ezoterije sastoji se u tome da se «niža trijada» osposobi da, i kad nije prisutno JA, da ne prihvate nikakve niže impulse koji mogu doći i pokušati da zaposednu «nižu trijadu». Tokom običnog sna, čovekovo JA nije prisutno u fizičkom i eter telu.

Onaj ko vlada tim linkom, izmedju JA i niže trijade, postaje gospodar i života ali i kraja tog života. Može se, takodje, smatrati da život počinje prvim udahom i završava se poslednjim izdahom. Jasno je da bilo kakvo petljanje oko ovog linka (oko disanja) ima dalekosežne posledice po čoveka.

Verovatno će Materijalistička medicina u dogledno vreme provaliti neograničene mogućnosti da se kontrolom disanja može bitno uticati na život i zdravlje čoveka. I većina ozdrvljujućih procesa dolazi preko disanja. Ali pazite, neposredno se ne iniciraju procesi regulacije disanja. Promena ritma i dubine disanja su samo pokazatelji efikasnosti procesa koji se dogadjaju u telu, ili su nametnuti nekim spoljnim faktorima.

Najbezbedniji pristup po celokupnu ličnost je mentalna aktivnost. Dakle, razvoj zdrave logike i meditativna aktivnost. Cilj spiritualne prakse bi trebalo da bude pomoći da JA ovlada nižim nosačima. Potom lagana trnsformcija tih nosača. Uz takve procese JA takodje evoluira. Pokazatelj koliko je JA u dubokoj vezi sa donjom trijadom (fizičko, eter i astral telo) je proces disanja. Znači, svi atributi disanja su posledica nečeg drugog. Naopačke je ako to disanje postane uzrok.

Šta se dešava sa nižom trijadom i čovekovim JA nakon kidanja veze? Ako je proces kidanja veze prirodan, hajde da tako nazovemo smrt od starosti. Dakle, ako je proces prirodan, niži nosači bivaju vremenom rastvoreni, raspadnuti i utope se u globali astral ili eter. Slično onome kao kad i fizičko telo vremenom istrune. JA biva podvrgnuto procesima koje Doktor detaljno opisuje.

Preskočićemo sve medjufaze pa da probamo da shvatimo šta se dešava sa JA u najgorem slučaju. Najgori slučaj je kad to ljudsko JA biva podvrgnuto delovanju Asura duhova. Najgori, koliko sam ja mogao da shvatim. Ostavljam mogućnost i za drugačije percepcije i mogućnosti. Rečeno je da se šef tih duhova zao sunčani demon. Biće koje je po evolutivnoj snazi pandan Hristu. Takodje smo rekli da su takva bića počela da naseljavaju planetu. Vidi se po postupcima izvesnih zvaničnika odredjenih država koji su zamrzavali leševe, potom ih selili… Onda su inicijatori takvih aktivnosti, nakon kratkotrajnih procedura, zatvora i sl., vraćani u javni život i istrčavali na političku scenu. Obitavanje takvih ljudi, i njihovo postojanje u fizičkoj materiji, mogu podržati jedino surovi stvorovi iz redova Asura duhova. Duga, ružna i tužna priča, jako zgodna za napad na moju ličnost. Nebitno. Da probamo najzad da shvatimo proces koji bi se mogao nazvati nešto kao «totalna nihilacija ljudskog JA».

U principu to je proces koji je u svemu suprotan od bilo kog Hristovog atributa. JA je neka celina. Zamislite da se ta celina rasparča na najmanje sastavne delove. Recimo, da se razbija na delove koji su manji od atoma - materijalistički koncept. A potom se svaki taj atom, koji je ipak neka vrsta celine, dalje degradira i rasparčava. I tako do u nedogled.
I taj proces se odvija u atmosferi apsolutnog odsustva toplote. (Imajte u vidu da je i hladnoća neka vrsta toplotnog procesa.) Čini vam se da bi i tračak hladnoće oko apsolutne nule mogao da zaustavi proces degradacije. Ali ga nema nigde na vidiku.
I to traje čitavu večnost. Dakle, ni jedan takav delić nema mogućnost da se ponada da će čitav proces proči i da kraj uopšte postoji.
Harmonija, red — nigde. Sve u apsolutnom haosu. Željni ste i najmanjeg reda. Čak i onog koji se na Zemlji smatra haosom. Jasno vam je da bi prisustvo dva totalno disonantna tona sa Zemlje mogli da budu spasonosni. Ali ih nema. Željni ste, tačnije — svaki vaš deo u raspadanju je željan, da se napravi veza koja postoji izmedju dve totalno nespojive stvari na Zemlji. Ali nema takve veze ni na vidiku. Apsolutna samoća. Na Zemlji, to što zovemo samoća, se oslanja na koncepciju, bar u svesti prisutnoj, ideji o zajedništvu. Ovde nestaje ideja o postojanju bilo kakvog linka. Nema nikakve orijentacije. Nema nade da se pojavi oslonac.
Kako bi dobrodošao bilo kakav element koji je korišćen pri realizaciji života na Zemlji. Danteov opis pakla je osveženje za ovu vrstu stvarnosti. Da, sve vreme nemate sumnje da je ovo jako tvrda realnost. Realna barem toliko kao i realan život na planeti Zemlji. Sigurni ste u postojanje takve opcije.
Trudio sam se da skiciram neku grubu koncepciju. I da pri tome oni koji čitaju ipak mogu da zadrže celovitost svoga JA.

Onda svest mentalno potpuno vraćate u 3 DE realnost. Vidite uz put rasparčane delove ljudskih JA koji nisu mogli da izdrže opisane scene. Na sreću, nisu zarobljeni i ostali tamo odakle povratka nema. Poželite da im pružite dašak vetra za oporavak. Ne možete da ih beskrajno ne volite. Onako, kako je Sin to ovde radio.
Neke od njih poželite da ponesete sa sobom i dovedete ih do nivoa gde mogu imati celinu svoga JA, gde mogu da se sastave i oporave. Ipak, ako ste beskompromisno čitali autora o kome stalno govorim, pogledate i vidite da imaju pred sobom težak zadatak da se sami ponovo sastave. Vidite da li mogu da se oporave, da su na putu na kome uče da realno pocenjuju svoje sposobnosti. Uče da poštuju neke univerzalne zakone i poštuju one koji su jači od njih samih. Uče da poštuju celinu svega živog. I nadasve slobodu toga živog. Slobodu do nivoa da se ne dira u slobodu drugoga. I vidite da najjaču snagu života opisuje otrcana i degradirana reč — Ljubav. Da, strhovita snaga života. Sada ne znam kako se izgovara. Ali sam siguran da se nekada zvala Ljubav.
Oblačite odoru svakodnevnog čoveka. Počinjete da cenite frazu: Upamtite, deco moja, da je postojanje čista radost.

Shvatili ste da su i Ahrimanovo i Luciferovo carstvo u mogućnosti da postanu predvorje za silazak u opisane dubine. I steknete prilično jasan osećaj za sva ona bića koja pokušavaju da najpre zarobe a potom i povuku sa sobom i druga stvorenja Oca našega. I gurnu ih duboko dole dokle dosežu njihove mogućnosti. A onda ih predaju u čeljusti bićima koje je benediktanski sledbenik video i naslikao na freski čiju sam sliku prosledio u prethodnom postu.
A onda nemate šta drugo nego da se čvrsto pribijete uz Sina. Jer ste upravo gledali strahotu od koje je pokušao da spasi ljudski rod. I upravo ste gledali dela onih koji su Inspratisali raspeće.
I krajnje ponizno klečite pred Njim. Jer znate da u nekom unutrašnjem džepu imate seme i Lucifera i Ahrimana. I jasno vam je da je dovoljno jako malo da to seme iz vašeg džepa proklija. A od trenutka, čim proklija, samo deklarativno stojite pored Sina. I on vam služi samo kao pokriće za haos čije rascvetavanje počinjete da pomažete. I obuzima vas beskrajno duboka i beskrajno dugačka patnja. Ne možete da ne opazite sistematsko ponovno raspinjanje. Priberete se i proverite jasno svoja ovlašćenja. Nadalje obično ne propustite priliku da skromno delate. U svakoj prilici. Ali samo u okvirima svojih ovlasti. Nadasve poštujući slobodu drugih. I ne remeteći predvidjeni tajming. U medjuvremenu hodate tiho, nečujno i skromno. Znate da vam ništa sem ljubavi Njegove nije potrebno.

Ali vam postane i jasno zašto je rekao da će biti s vama, i uz vas, do kraja sveta. Dakle, neće vam uništiti JA. Neće ga ni taknuti. Vi ćete ostati vi. Možda će nekad to vaše JA biti pomilovano. Ili će vam možda obrisati znoj sa lica. Ili krv dok su i vas raspinjali. Ali će, kako je i obećao, biti uz vas. I onda shvatite da je za jedan tren zagrljaja, ili stisak ruke, vredelo biti na putu milionima godina.
I pomoći će vam da se rascvetate. I zasijate. Upravo onako kako i on sija. Iz sebe samoga. I setite se reči nečijih da u prisustvu Njegovom nestaju sve druge želje. Osim jedne: Biti kao ON.
E.D.N. I.C.M. P.S.S.R.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: uto apr 21, 2020 11:11 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 10, 2020 4:23 pm
Postovi: 23
IncognitoJa je napisao/la:
A onda ih predaju u čeljusti bićima koje je benediktanski sledbenik video i naslikao na freski čiju sam sliku prosledio u prethodnom postu.


opsesija vodi u iluziju i strah. čini se da ipak "identifikacija, nekontrolirano prepuštanje, nedostatak trezvenosti" iz prijašnjih postova, nisu iskorijenjene dječje bolesti. to su ozbiljni izazovi za svakoga, čak i za "superiornu Štajnerovsku elitu" koju si prije spomenuo i detaljno opisao.

neki vide napade, demone, rogove i krvave oči...neki vide svijet, te izazove i prilike koje nosi.

Incognito*JA*... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: ned maj 02, 2021 8:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
Ko to pravi haos na Zemlji?

Od vremena kada je Štajner držao svoja predavanja i pisao svoje knjige, prošlo je 100 godina. U to vreme na Planeti Zemlja bilo je nešto ispod 2 milijarde živih stvorova koji hodaju uspravno koristeći 2 noge. Medju njima, velika večina su bila ljudska bića. U tragovima su hodala i bića bez JA. Dakle, to nisu bila ljudska bića. Takva bića su biološki automati koji su raznim kanalima i sa različitim ciljevima došli medju ljude. Štajner opominje na pažljiv odnos prema takvim bićima. Prvenstveno zbog mogućnosti da im do svesti dopre hendikep koji imaju u odnosu na ljude. Pominje se i mogućnost suicida. I kad je broj takvih bića zanemarljiv u odnosu na broj ljudi - takav socijalni odnos prema tim biološkim mašinama je prihvtljiv.

Danas - 2021 - Planetom hoda negde 7.5 milijardi bića koja se u svakodnevnom životu nazivaju ljudima. Ovoliki broj ljudi nikako ne može da se pronadje u čitavom Kosmosu. Govorim o bićima koja su prošla kakav- takav evolutivni put ljudskih bića. Dakle, da imaju sve (barem u tragovima) sastavne elemente kao i ljudi: fizičko, etersko, astralno telo i JA.

Ova bića razni autori nazivaju različitim imenima. Bitno je da ih ima po broju mnogo više nego ljudi. Moglo bi se reći da ih ima recimo tri puta više nego ljudi. Ovo je globalno posmatrano. Njihova koncentracija je različita u raznim delovima sveta. Najveća koncentracija takvih bića je u tzv. komunističkim državama i regijama. Uostalom, komunizam je i napravljen i instaliran od odredjenih Okultnih loža da se omogući "vlast demona nad ljudima". Dodatni vetar u ledja su dale i religije, propovedajući jednokost medju ljudima i human odnos prema svim živim stvorovima.

Takav stav je u svojoj osnovi svakako u redu. Oko toga nema dileme. Medjutim, zamislite situaciju da ste u kolima sa svojim psom. I sad vi, zbog pričice o ravnopravnosti, jednakosti i huanom odnosu dozvoljavate svom psu da upravlja autom. Pošto ne može jadnik ni da startuje auto, vi ulažete napor pa mu pravite auto gde u mnoge funkcije automatizovane. Čak i ako pokrene auto, i ako sve funkcioniše kako treba - skoro uvek ćete na kraju doživeti havariju. I na svoju štetu, ali i na štetu vašeg voljenog psa. Uprkos vašim naporima da svog ljubimca progasite genijem medju psima. A možda čak počnete s pričom kako je vaš pas sposobniji, pametniji i bolji u odnosu na ljude. Priča je malo karikirana, ali bi suština trebalo da bude jasna. Pas nema kapaciteta da upravlja autom. Ili bar nije poželjno da utrči u javani saobraćaj.

Nešto slično se dešava i sa dvonožcima kojima se dozvoli da upravljaju grupom ljudi. Gomila ezoternih škola, Okultnih pokreta, nacija, pa i država je otišla u ambis upravo zbog ovakvih "principa jednakosti". Dozvoljeno je da odluke donose i da vode stvorenja bez JA. To JA je dobijeno od Tvorca. Usavršavalo se. I steklo neke kvalitete koji se svrstavaju pod kategoriju zvanu moral. Stvorenja koja nemaju svoje JA mogu da posmatraju ljudska bića. Mogu da nauče i da imitirju ljudsko JA. Mogu da imitiraju moralno ponašanje. Mogu da govore o moralu. Da pišu knjige ili naučne radove o tome. Ali će uvek biti prazni po pitanju moralnog ponašanja. Dakle, nikada neće moći da budu ovde i sada i da se moralno ponašaju u toj trenutnoj situaciji. Onoga časa kad se stvori mogućnost da sami odlučuju - ponašaće se tako da se to ne može svstati pod moralno. Moglo bi se reći i antievolutivno. Ili - destruktivno.

Kako nastaju ovakvi automati? Zamislite dobrog hemičara, biologa ili genetičara. Taj je recimo savladao materijalistčku nauku do subatomskog nivoa. Do nivoa da može da uzme ugljenik, azot, kiseoni, vodonik... i može da sklopi ćelije koje su po strukturi istovetne sa čovekovim ćelijama. To je taj materijalni nivo. Sada se može uzeti potreban softver, program koji automatizuje ponašanje, i ugradi se u takav jedan ćelijski sklop - u takav oklop.

Još jedno poredjenje ovakvih stvorova sa ljudskim bićima. Posmatrajte ptice i avione, halihotere, dronove i razne druge letelice. Napravićemo apstrakciju radi ilustracije i moći s pravom da kažemo da se sve to kreće kroz vazduh - leti. Ipak, problem je u tome što postoji suštinska razlika medju ovima što paraju vadušni prostor. Razlika izmedju ptica i mehaničkih letelica.

Vrlo korisna pitanja mogu da idu u pravcu - kako servisirati jedne a kako druge? Da li mogu da popravljju jedni te isti mehaničari? Da li koristiti iste "rezervne delove" pri popravkama?

Praktično gledano, u normalnim uslovima korisno je da postoje i ptice i veštačke letelice. I ptice i letelice imaju svoju funkciju. Problem nastaje kad se veštačke letelice toliko namnože da pticama postane nemoguć boravak na nebu. Jadnice, čim se vinu gore - bivaju usisane i samlevene. Motor nekog, recimo Boinga, odradi svoj deo posla.

Tema je prilično široka. Nastojaćemo da osvetlimo najbitnije aspekte. Operativno gledano. Naročito ono - šta se može uraditi?
Do tada preporučujem da odete na najpoznatiji kanal koji prosledjuje vido zapise i potržite 2 intervua pod naslovom:

"INTERVJU: Aleksandar Stefanović - Bivši agent CIA razotkrio skrivene detalje o V....u! (9.4.2021)". Drugi video ima isti naslov samo je datiran pod 27.4.2021.

Stvar deluje prilično lokalno. Ali, ako se analizira videće se da i u drugim delovima sveta postoje slične pojave. Možda u blažim nijansama - ali pojave imaju istu pozadinu.
Izvinjavam se svima onima koji misle da je priča izmišljena. I takva mogućnost - naravno da postoji. Tako da svako neka za sebe prosudjuje.

Odsustvo JA. Nemanje spremnika za moral. Nepostojanje kompasa za ljudsko - humano delovanje na okruženje.

E.D.N. I.C.M. P.S.S.R.


Zadnja izmjena: IncognitoJa; sri aug 04, 2021 6:46 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: ned maj 02, 2021 8:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
to je ipak osjetljiva tema, ali o kojoj se odavna govori.

goethe u faustu, homunculus (čovjek koji je samo fizičko tijelo)

prije toga je paracelzus uveo pojam homunculus. čak je i naveo postupak kojim ga se napravi. što su mnogi i pokušali, hehe. naravno da se tim alkemijskim postupkom ne može ništa, jer to je bila alegorija.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: čet maj 06, 2021 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
tema je zaista složena. ne svodi se jednostavno na ono: mi i oni.

točan broj nije mislim moguće procijeniti, jer je moguće da se i ljudi ubrzano inkarniraju. doktor je sam rekao da će se dosta članova pokreta inkarnirati krajem stoljeća.

goethe i hamerling su dali pjesnički opis homunkulusa ali ne simbolički već je to stvarni opis.

evo par stihova goethea i hamerlinga.

Bez duhovnih nije baš osobina,
No manjka mu opipljivih vrlina.
Tek staklo je težina mu i trenje
Pa najskorije bi utjelovljenje. (stihovi 8249-8252)

kada se homunkulus pojavljuje on govori ovo:

"Bravo, mali doktore!" uzviknuo je.
Ipak drugi puta, dok je drhteći
Skliznuo u mali kožuh,
Koji je za njega bio spreman;
Milostivim pogledom potapša
Po ramenu izrađivača.
"Dakle u cjelini i s čisto
Kemijski-fiziološkog gledišta
Smatra se to, dragi moj,
Što si stvorio, uglednim,
Dostojnim svake pohvale, radom.
Idući u detalje, moglo bi se reći
O tome, mnogo toga."
Homunculus je nastavio
I dao neke učene,
Vrijedne savjete.
Puno je govorio o albuminu,
O fibrinu, o globulinu, također,
Keratinu, mucinu, i o drugim stvarima,
I njihovom ispravnom miješanju,
I podučio svoj tvorca
I izrađivača temeljito, kako je
To mogao učiniti bolje.



Osniva poduzeće u kojem majmune želi transformirati u ljude, sasvim nova oblast. Sada nam se govori o školi majmuna:

Učitelji škole majmuna
Žalili su se samo na nemir,
Pošto je bilo teško odijeliti
Ove plemenite potomke
Od izvjesnih navika
Njihove rase
Od penjanja, na primjer,
Svuda.
Zaboravili bi se stalno iznova
Za sada, na dugim lekcijama
Da dezinficiraju jedan drugog,
Napali su učitelja
U divljim hordama da dezinficiraju njegovu glavu. -
Kada su majmuni sada bili obrazovani,
Natjecali su se s ljudima
Na svim poljima. Bili su
veoma kompetentni u likovnoj umjetnosti
Zbog urođenog talenta za imitaciju.
Bili su bez premca — naravno —
Kao scenski umjetnici,
I poduzimali ture
S briljantnim uspjehom.
Farsa, komedija, opereta,
Parodija — sve je to bilo njihovo polje.
Kada bi složili face, bile su:
Za izložbu i remek-djela
Drastične i najboljeg komičara,
Kakva nitko prije nije vidio.
Imali su svjetski poznate recitale-
Zavijajući majmuni bili su solisti,
Tu i tamo pobjeđuju
Zborove ljudi u pjevanju za nagradu.
Babuni, cerekajući se poput fauna,
Razvili su se u kicoše,
U elegantne šetače,
Bili su pametni i na balovima
Plesači, i galantni stil,
Koji su veselo pokazivali
Sa ženama, bio je
Prilično po njihovom ukusu.
Što se tiče žena majmuna,
Bile su jednake ženama ljudi
A ubrzo također
I u vještini koketiranja.
Tko bi bolje razumio
Odijevati se uvijek modno
Od majmuna? Razumjeli su
Ukrasiti se nakitom
S resicama, vrpcama, i mašnama...


Hamerling završava svoj ep riječima:

Kome sveta priroda,
Tajanstvena majka,
Dade život iz ljubavi,
Daje život iz ljubavi.
Također mu odbija smrt,
Najsretnija smrt, iznad svega, je
Umrijeti u ljubavi.
Golemi svemir nema za njega
Groba za blaženi odmor,
Nema mjesto vječnog mira.
Tko može reći gdje
I koliko dugo s Homunculusom
I sirenom koja mu se pridruži
Usud goni
Pougljeni gigantski zračni brod
U vrtlogu željeznih zakona
O supstancama i silama
Na cestama bez prepreka?
Ponekad u zvjezdanim noćima
Nedjeljom djeca još vide
Tu olupinu kao tamni planet
Visoko gore u neizmjernoj udaljenosti,
I drhteći sumnjaju
na sudbinu vječno nemirnih.



Hamerling misli ono što je i Goethe rekao gdje se njegov Homunculus dezintegrira u elemente:

Zdravo vjetri, blago milje!
Tajanstvene grobne špilje!
Zdravo, dična bulumenta,
Sva četiri elementa! (stihovi 8484-8487)

Dok Goetheov Homunculus svojim snagama doprinosi utjelovljenju Helene, Homunculus Hamerlinga kao bezdušno biće, predstavnik onog ljudskog ideala koji poriče dušu mora biti uzet od elemenata univerzuma.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: sri maj 12, 2021 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
izgleda mi da uvijek "sasječem" diskusiju.
ajde držat ću se malo po strani.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: čet maj 13, 2021 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
"izgleda mi da uvijek "sasječem" diskusiju.
ajde držat ću se malo po strani."

Ooo, ne, nikako! Dragi moj (nepoznati ?!) prijatelju! Nepoznati - u smislu da nislmo lično sedeli i gubili vreme. Nepostojanje tog ličnog susreta nikako ne umanjuje značaj našeg odnosa.

Ni iz daleka mi nije cilj da budem u pravu. Naprotiv. Lakše sagledavam stvari kad čujem i drugu stranu. Čak i kad osetim otpor. Onda lakše percipiram i realan mentalni svet u svom okruženju.

S druge strane, u planu je da iznesem i stvari o kojima se gotovo i ne piše. Ili se samo po negde pomene - npr. kod Doktora. Tanka je granica da li to saopštiti, šta od toga saopštiti, kako napisati, kako će ko shvatiti? Da li će eventualna "šteta" biti veća od dobiti?!

Ali, čak i nezavisno od mog ličnog stava - ovo je najzad era slobode. I Ti, kao i svi mi, radimo ono kako najbolje mislimo da treba. E, sad, ako se nečije mišljenje razlikuje - to je samo još jedno jelo na meniju. A ljudi mogu uvek uzeti ono što im paše. I to je sigurno bolja pozicija nego kad na meniju imate jedno jedino jelo. Ili par bajatih jela koja su već svima dosadila.
U svakom slučaju - neka slobodno cveta cveće svih mogućih boja. Onda će svakome biti lakše da napravi buket za sebe. A i za ljude oko sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: uto maj 18, 2021 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
po čemu se ljudi razliku od drugih?

pa ljudi imaju savjest. može se to nazvati i moral.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: uto maj 18, 2021 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
savjest na njemački = Gewissen

znači nešto što se zna s najvećom sigurnošću.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: uto maj 25, 2021 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
jedan mali zbrojio

2021
2022
2023
------
6066

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Here and now
PostPostano: sri aug 04, 2021 6:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
Najpre, zahvalnost Grofu za čitanje. Naravno da su njegove primedbe uvek dobrodošle.
Da probamo da krenemo dalje. Nadam se da ste odgledali Intervjue predložene na kraju prethodnog posta. To što je opisano u dva predložena video snimka je ilustracija delovanja odredjenih skupina ljudi koji trenutno hodaju Planetom. Ukratko, opisuju se bića koja seksualno iskorištavaju svako žensko koje se pojavi na vidiku. Posebno su na ceni maloletnice. Govori se o kradji ogromnih količina para. O fizičkim likvidacijama. O manipulacijama ljudi. O nametanju jarma ljudima i stavljanju pod totalnu kontrolu. Kao i uvek, uz pomoć sile.

E sad, znam da je nepopularno praviti podele medju ljudima. Naročito je rizično bilo koga proglasiti da ne pripada ljudskoj vrsti. Samo iz tog razloga, uvešću termin SPECFIČNI LJUDI. Dakle, postoje bića koja su prošla evolutivni put od Starog Saturna pa do danas. To su ljudi. Ono ostalo svrstaću pod imenom Specifični LJudi [nadalje SLJ].

Koliko ima tih specifičnih ljudi? Napisao sam svoju (katastrofičnu) procenu. Imate i situaciju da Doktor u jednom svom predavanju govori da je broj ljudi više-manje konstantan. Od tada je prošlo stotinak godina. A vi možete smatrati da takve spodobe SLJ uopšte i ne postoje. Ili zaokružiti bilo koju cifru od 1 do 7.500.000. Sve je na vama.

Kako nastaju i gde nastaju SLJ? Projektantu su dostupne različite skupine onostranih snaga. Rasute po raznim mestima u Kosmosu. Najšire gledano. Uglavnom su to retrogradne snage otpale od evolucije. Zna se da takve snage ne umiru. Neke blago evoliraju. Štajner kaže da i nema smrti u duhovnim sferama. Snage pretrpe odredjene transformacije tokom vremena. I pošto su im pobegli svi vozovi, te se snage panično hvataju za slamku spasa. Uvide svoju šansu na planeti zvanoj Zemlja. Svoje Projekte ubacuju u kalup zvani materica žene. Ispili se obično dvonožno biće koje sam nazvao Specifičan čovek - SLJ.

Zbog čega je Zemlja postala mesto pogodno za takvo nešto? Najpre zbog već instaliranog principa zvanog SLOBODA. Potom su i neki stanovnici - ljudi usvojili odredjene principe o jednakosti i bratstvu. Uz pomoć religija i politike ti su principi zloupotrebljeni i traje igranka. Dešava se ono što se dešava.

Neki od konstruktora takvih specifičnih ljudi (SLJ) verovatno i hodaju Zemljom. Bračni, ili vanbračni, parovi postaju puki izvršioci. Takodje, zbog poznatih dogadjaja kada su odredjeni pali duhovi svrgnuti na Zemlju, mogu se sresti i Specifični Ljudi i iz arsenala Svrgnutih Duhova. Dakle, njihova suština je iz one kategorije koja se naziva Pali duhovi. Neki od njih se ovde bave i tzv. Spiritualnim radovima. Izdaju se za Spiritualne učitelje i obično imaju i svoje sledbenike. Pošto se radi o stvorovima koji su superiorni u odnosu na čoveka, svoje sledbenike poučavaju odredjenim veštinama koje nisu bile poznate običnim ljudima. Dogadja se i da se "brzo ispucaju" pošto i nisu baš vešti u poznvavanju ovozemaljskih zakona fizičkog sveta. Onda, ili napustaju svoje fizičko telo i prepustaju ga da umre - ili to isto telo ustupe na dalje korišćenje nekom svom "sabratu". Možete i logički posmatrati odredjene Spiritualne pokrete koji su ljude oduševljavali, činili se kao spas za čovečanstvo; a onda su osnivači odjednom završavali svoju inkarnaciju. Radi se o tome da su ta bića, ti specifični ljudi (SLJ), došli sa odredjenim kapacitetom koji je presahnuo. Zašto? Zato što nema svoj priključak na Hristove snage.

Ili posmatrajte slučajeve, kada svrgnuti duhovi sidju na Zemlju. Utelove se. Dobiju fiičko telo. Propovedaju u osnovi recimo neke zdrave životne anvike, naprave bum, ali i naprave za sebe prilično zdravo fizičko telo. Zdravo i dugotrjno u organskom -fizičkom smislu. Onda nestane spiritualne snage i tvorac pokreta je prinudjen da izadje iz fizičkog tela. Pošto je telo zdravo i upotrebljivo, u telo ulazi sasvim drugo biće. Spiritualni pokret onda doživljava iznenadni zaokret u učenju. Neki sledbenici razočarani odlaze. Shvataju da se nešto neprirodno dešava. Dolaze drugi, privučeni novom snagom, novim pristupom. Ali i novim trsama. Široka tema. Bitno je da shvatite principe.

Kao što vidite - vrlo rznolika igranka. Odredjeni SLJ naravno ne prihvataju Hristov, ali ni Arimanov niti Luciferov pristup. Ne žele da budu deo ni jednog od ponudjenih Eskadrona. Tačnije, kad silazite ovde, kad se inkarnirate, morate prihvatiti neke osnovne zakonitosti, ali da ne širimo dalje. Detalji bi nas udaljili od ose po kojoj pokušavamo da idemo.

Za pretpostaviti je da neki (mnogi) uopšte i nemaju ono što se naziva JA. Imaju neku grupnu dušu, ali nemaju životinjski oblik. Imaju server iz koga dobijaju instrukcije. Ili, obučeni su da mehanički izvršavaju odredjene aktivnosti. Teško je ove SLJ porediti sa ljudima koji u sebi imaju JA. Pogotovo što fizički izgledju identično sa ljudima.

Kao što znamo Hrist je svojom žrtvom, svojom krvlju, prožeo Etersko telo Planete. Vreme je da vidimo koliko ima onih koji su bar načelno pripali Hrišćanstvu. I time priznali postojanje Hrista. Svesno ili nesvesno, polusvesno - kako god. Dakle, oni koji na bilo koji način mogu u sebe uteloviti delovanje Hrista. Sad je vreme da istrče oni koji su čitali kako nije preporučljivo koristiti statistiku. Ja im kaže: Sve možete koristit pa i statistiku, ali nije u redu da to zolupotrebljavate. Ili, još bolje: gospodo, ko vam je kriv kad niste razvili odredjene sposobnosti koje vam mogu omogućiti da se ne oslanjate na statistiku. A mogu da istrče i sa tezom kako podaci nisu precizni. I još gomila usputnih stranputica. Držimo se ose puta kojim idemo. Dakle, maksimalno 2,5 milijarde Hiršćana. Ponavljam, namerno sam napisao maksimalno. Preostaje još najmanje 5 milijardi kojima na pamet ne pada hrišćanstvo. A i nemaju nikakav osećaj za motornu snagu života na Zemlji. I takvi se množe strahovitom brzinom.

Radi se o NE-hrišćanskim bićima. Bolno je, ali je tako. Ko tu spada? Da se podsetimo: Najpre oni što nikada namerno nisu hteli da priznaju Hristov dolazak. U medjuvremenu oni su napravili tzv. Duboku državu sa svim njenim instrumentima. I vrlo moćnom mašinerijom za kontrolu skoro svega što je na Zemlji prisutno. Od klime, preko novčanih tokova, Farmaceutske industrije pa sve do uspostavljanje kontrole nad mišljenjem ljudi. Dobro, kukaju neprestano kako su im nacisti u www2 ubili 6 miliona njihovih sledbenika, sunarodnika. Zamislite šta bi se tek dogadjalo da su sačuvali pun potencijal svoje nacije. Uz najfleksibilnije poštovanje prava svakoga - jasno je kuda ovakva skupina ljudi vuče.

Tu su i sledbenici raznih drugih vodja koji uveliko nadiru na hrišćansku Evropu ili Ameriku. Oni ne žele da svoje države naprave plodnim tlom za normalan život. Žele da dodju i zaposednu tudju teritoriju. Da tu sagrade svoje hramove, instaliraju svoju religiju. A domaće stanovništvo potčine svojim aršinima. I tako donesu "sreću" iz daleka. Podseća na već vidjeno kada je Ahriman inspirisao pohode na Evropu.

Pogled neminovno pada i na 1.4 milijarde Kineza i 1,3 milijarde Hindusa. Razmislite koliko ima Hrišćana bilo koje orijentacije u ovakve dve skupine.

Duga priča. I intuitivno jasna skoro svima koji su sposobni da relno pogledaju istini u oči. Dakle, da zdravorazumski i objektivno bace pogled na planetu zvanu Zemlja.

Da malo pročešljamo ove što bi nekako i mogli da se deklarišu kao Hrišćani. U vreme pre dve hiljade godina, Hrist je nekako uspeo da nakupi 12 učenika. Medju njima i jednog Judu. Neka bude da je od tih dvanaestorice nastalo njih 2,5 milijardi - znači da je proporcionalno nastalo i barem 200 miliona Juda. Zamislite koja je snaga potrebn da obuzda 200 miliona Juda. Da se ne dotičemo ostalih učesnika u masakru nad Jagnjetom Božjim.

Tema se može dopuniti i pitanjima koliko je spiritualno efikasna i duhovno upotrebljiva grupa Hiršćana koja se i zvanično odrekla Duha Svetoga. Ili, ona grupacija koja se ponaša totalno asinhrono sa kosmičkim kretnjima. Dakle, znaju da je njihov kalendar pogrešan. Ali i dalje voze svoj film. Krajnje nadmeno koriste svoj tzv. Stari kalendar. Skovali su i nekoliko mentalnih pokrivača. Samo da bi odradili posao. Da opravdaju svoje svesno protivljenje - asinhrono delovanje sa realnim dogadjajima. Ovo je slično onome: kao mali sam mislio da su 2 i 2 pet. Onda su me u školi učili da su 2 i 2 četri. Ali, ja zbog tradicije i dalje držim kako su 2 i 2 pet.

Da po malo rezignirano zaključim. I danas je priličan problem pronaći dvanaestoricu sposobnih i vernih. Da spustimo kriterijum: teško je naći i 12 uopšte upotrebljivih. Koliko sam razumeo, pribegava se specijalizaciji. Tako imate ljude koji su sposobni da prave božanstvenu muziku, one koji dobro i lepo pišu, one koji konstruišu i prave upotrebljive gradjevine ili brodove. Vremenom bi trebalo da dobar deo njihovih proizvoda i dobije život. Ako mu konstruktori nisu to udahnuli. Ono što ne dobije živost, život, - biće prepušteno zubu vremena.

Gde je poenta čitave krive orijentacije? Gospodo, živimo u totalnoj laži. Nemamo "zdravo napajanje". Ne živimo u istini. Konstantno produciramo prljavi astral.

Fiziologija prljavog astrala
Stvari namerno pojednostavljujem. Karikiram. Ogrubljujem. Da bi se lakše razumeli procesi. Kad se shvati suština - lakše je za osvetljavanje detalja.

Život se održava uz pomoć eter snaga. Napisano i ponavljano do besvesti: Glavna snaga, najfinija i zapravo jedina životvorna je ona prožeta Hristom. Njegovom krvlju.

Nepriznavanje Hrista - smatrajte da nemate napajanje sa ovog izvora. Tačnije, možete se priključiti na neke druge izvore ali su to snage sasvim druge prirode. Većina Specifičnih ljudi su priključeni na takve izvore napajanja. Dakle, dotok snage im je jako grub i relativno kratkotrajan. To shvatie kao život ploda koji je otkinut sa grane. Taj plod ima u sebi neki život. Takav plod ima u sebi nešto šećera. Pošto nema stalnog dotoka svežih sokova, nema dotoka svežeg šećera. Vremenom započinje proces vrenja. Stvara se kiselina i neprijatan zadah truljenja.

Tome analogno, naše "neprirodne" misli na astralu započinju vrenje. To su sve misli koje nisu žive. Imaju nešto života (nešto zaostalog šećera) ali ne i dotok svežih snaga. Vremenom počinje proces analogan procesu vrenja. Na astralu. Dakle, ono što je odsečeno od živog stvaranja, vri. Transformiše se u nekakvu paru, nekakav smrad. Sličan onome koji se oseća kad ste u blizini čoveka koji stalno laže. Recimo, pogledajte govore ekstremnih političara. Osetićete atmosferu laži. Praznih reči. Deo te mase koja vri, sgušnjava se i sa astrala spušta se na eter nivo. Lično me podseća na proces korozije. Ovo je slika, imaginacija onoga što se zbiva. Pogledajte metal koji je napadnut korozijom. Biće vam jasnije kako metal polako gubi svoja svojstva.

Gde pada taj prljavi astral, zgusnut nakon vrenja? Na tvorca. Na čoveka koji je producirao sve to. Ili na one koji su tu negde po vibracijama. Ili fizički tu negde. To je već eter. Gušći je. Slabije pokretan od astrala. Kao što zaključujete, bitno je i gde lažete. Ili, bitno je i da li ste u prostoru gde drugi lažu.

Hladno vreme (klima) utiče na sporije kretanje svega u prirodi. Dalje, na hladnoći se i deo etera i astrala malo više zgušnjavaju. Kako to može da prodre u fizičko telo čoveka? Ako eter shvtimo kao vrstu sluzave materije, razumljiv je prodor preko sluznicee čoveka. Ili preko sluznice SLJ. Telo čoveka zagreva i astral i eter u najbližoj okolini pa je i prodor preko disajnih organa olakšan. Prisustvo straha u čovekovom okruženju dodatno zgušnjava atmosferu. Parališe kretanje, elastičnost. Parališe sposobnost čoveka da izbaci iz sebe ono što nije u stanju da metaboliše.

Sve što ovako prodire u telo čoveka izaziva pojavu poznatu pod imenom infekcija. I razne bolesti povezane sa tim. Tu je i taj Covid-19.

Još da dodam da i sva pomenuta elektro zračenja dodatno otežavaju situaciju na astralu ali i eteru. Sve do fizičkog nivoa. Shvatite to kao svojevrsne kanale koji nisu prirodni. Recimo, prokopani su veštački. Ali olakšavaju kretanje svemu onome što ima slabiji život u sebi. Dakle, što nije prirodno. Jer, priroda uvek nastoji da oživi sve čega se dotakne. Ti "prokopani kanali" mu dodju kao nekakvi tuneli kojima lakše preleću pominjane supstance (da iskoristim fizičke termine).
E.D.N. I.C.M. P.S.S.R.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 52 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz