Sada je: sub apr 27, 2024 10:54 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Irina Gordienko "S. O. Prokofiev – mit i stvarnost"
PostPostano: uto jun 25, 2019 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
IncognitoJa je napisao/la:
Da malo ogovaramo Dornach? Može, ogovaranje mi je omiljeni hobi :(
Postoje 2 mogućnosti: Da znaju za Irininu knjigu ili da nisu niti čuli za postojanje takve literature (i mišljenja uopšte).
Sada dalje u glavi motam scenario o tome šta se dešava u Dornachu u oba slučaja. Ovj put, ipak, izbegavam da namećem svoje vidjenje jer je to suviše subjektivno i ko zna koliko ima veze sa objektivnom realnošću.


a čije bi mišljenje nametao? hehe

"dornach" je na periferiji svih svjetskih tokova. nikakvu težinu nemaju.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Irina Gordienko "S. O. Prokofiev – mit i stvarnost"
PostPostano: ned aug 04, 2019 7:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
MonteChristo je napisao/la:
"dornach" je na periferiji svih svjetskih tokova. nikakvu težinu nemaju.

Evo, videli ste šta napisa Grof. Da li da mu verujemo? Mnogo je čovek vremena proveo sa Doktorovim knjigama, ima solidno školovnu logiku, ne vidim da juri za nekakvom Ego slavom... Lično ću se upustiti u rizik i poverovću mu. [Ne snosim odgovornost ako još neko krene za mnom i podavimo se skupa.]

Da vidimo gde bi onda mogla da bude ta zgrada, Hram Hrišćanskih misterija, oko čega se Doktor toliko trudio?
Mislim da su ga podigli na eter nivo - kao i svi istinski Misterijski centri. E, sada verovatno ima vernika koji trče na izvesnu švajcarsku visoravan da se raspitaju oko detalja. Neki na toj visoravni možda i znaju ove stvari.
Ako pokažu dovoljno duboku radoznalost - možete im reći i da je Hram transformisan. Sada ima oblik Mihajlovog mača.

Ali ne uzimajte ovo za ozbiljno. Možete i dremuckati. Ili dodjite za kojih par stotina godina. Onda će verovatno biti masa pisanog materijala na ovu temu. Ako pismo bude još u upotrebi.

P.S. Upozorenje za spiritualnu nedonoščad. Bolje o ovome ne pričajte sa visoko pozicioniranim likovima u siritualnim Pokretima. Najpre će vas lično napasti za svetogrdje. Uz jak emotivni naboj. Napad će se produžiti i na duže vreme. Bićete izloženi masi neprijatnosti. Znate kako su oduvek prolazili napadači na svetinje odredjenih grupa. Onda sledi još žešći napad na moju malenkost. Ali to je manje bitno. Mator sam pa i ako skončam. Naći će se ko će nastaviti. Uz to sam i bolestan pa sam i prilično oguglao na udarce. Možda i neću mnogo osetiti.

Inače, ovo je prvi put da je uopšte ovakva (dez) informacija ugledala svetlo dana. U pisanoj formi na planeti zvanoj Zemlja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Irina Gordienko "S. O. Prokofiev – mit i stvarnost"
PostPostano: ned aug 04, 2019 9:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 28, 2018 7:21 pm
Postovi: 10
"Geteanum je svuda, gde se dela u smislu Rudolfa Štajnera."

Ludvig Polcer-Hodic

"Das Goetheanum ist überall, wo im Sinne Rudolf Steiners es gearbeitet wird."

Ludwig Polzer-Hoditz

To je napisao blizak prijatelj i saradnik Rudolfa Štajnera.
A ja se u potpunosti slažem sa time.

Srdačan pozdrav za moje drage prijatelje - za Incognito Ja i za Grofa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Irina Gordienko "S. O. Prokofiev – mit i stvarnost"
PostPostano: ned aug 04, 2019 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
nitko ne bi trebao vjerovati u bilo što tek tako.
ma dobro, ali nema potrebe za neki neprijateljski stav prema dornachu. novi misteriji prolaze pored njih i to je njihova briga. kako se to vidi? pa jednostavno jer se ne vidi ono suprotno. najbolje mjerilo je život. utjecaj koji dolazi je beživotan, tradicionalan, nema neposrednost, dogmatski. da tu ima novog života ne bi ni postojala dilema. kako nekome objasniti, dokazati da je izvedba parsifala iz 2004(baden-baden) daleko najbolja do sada, ispunjena životom, puna antropozofskog duha, a da neke druge izvedbe nisu? pa nikako, zašto bi se to dokazivalo.
tako i za hram. on je i prije postojao u eteru, fizički hram je bio produžetak onog eterskog.

a o pričanju. to je kompleksna i ozbiljnija stvar nego što izgleda.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Irina Gordienko "S. O. Prokofiev – mit i stvarnost"
PostPostano: ned aug 04, 2019 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
odzdrav i tebi milane

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz