Sada je: čet mar 28, 2024 9:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Metagen Faktor
PostPostano: sub nov 25, 2017 7:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Metagen faktor – tu se radi o jednom skrivenom i neiskorišenom biološkom faktoru kojeg posjeduju određeni pripadnici ljudske rase. U određenim okolnostima kao što su npr. veoma jak fizički ili emocionalni stres, taj faktor se može aktivirati, kao neka vrsta hemijsko-energetskog odgovora organizma na vanjske podsticaje, koji nastaju kao posljedica istinske opasnosti, odnosno, nepovoljnih prilika u kojima se čovjek zadesi. U tim slučajevima dolazi do «sagorjevanja» hromozoma i aktivacije metagena, koji ima sposobnost da izazove promjene na genetskom nivou. Glavnu centralu proizvodnje ovog katalizatora predstavlja jedna žljezda koja se nalazi u sredini ljudskog mozga, - epifiza, dok je adrenalin supstanca koja je aktivira i pojačava njeno dejstvo. Metagen faktor omogućava čovjeku da dobije Psioničku Moć.

Glavni interes vanzemaljaca, pogotovo greys-a je da razumiju Metagen i stave ga pod svoju kontrolu. Oni pokušavaju to da ostvare uz pomoć bioloških eksperimenata u kojima proizvode hibride od ljudi i vanzemaljaca.

Oni vjerovatno smatraju ljude sa planete zemlje potencijalno najopasnijim stvorenjima cijelog ovog Univerzuma. Zbog toga što su samo ljudi sa planete zemlje u stanju da proizvedu metagen faktor, on im može obezbjediti prirodnu psioničku moć (Stvarnu Moć) neslućenih razmjera, koja bi na kraju dovela do njihove dominacije. Glavne rase koje naseljavaju ovaj univerzum razmišljaju na sličan način i u osnovi su slične, sa psihološkog stanovišta gledajući. Čista hladna logika je jedna konstanta koja se javlja svugdje, bez obzira o kojoj vanzemaljskoj rasi razgovaramo. Predvidljivost i bezbjednost imaju najviše veze s tim, neprijatelj kojeg poznajete je ujedno i onaj protiv koga se možete braniti. Međutim, ovo kako se čini, ne važi i za ljudsku rasu.

Iako mnoga ljudska bića izgledaju manje više slično, čini se da neki od njih posjeduju jedan latentan potencijal koji bi mogao da ih prevori u supermene. Prirodne Psioničke Sposobnosti. Ovo samo po sebi može predstavljati prepreku za dominaciju bilo kakve vanzemaljske sile nad našom planetom. Međutim, ukoliko bi dejstvo metagena pridodali na prirodnu ratobornost čovjeka, onda bi se planeta zemlja mogla smatrati inkubatorom jedne nepredvidljive super-rase, ukoliko bi ljudi za tako nešto uopšte «dobili priliku».

Drugi su već u nekoliko navrata demonstrirali svoju svjesnost ljudskih potencijala, tokom duge istorije čovječanstva, (nordička prijetnja). To je i jedan od razloga zašto su vanzemaljci sada ovdje, da kontrolišu nas prije nego što mi dobijemo priliku da kontrolišemo njih. Oni sada žele da otkriju našu najveću tajnu: Metagen Faktor. To je njihova jedina nada.

Iskreno prvi put cujem za ovu teoriju, zanima me jel neko zna nesto o ovom , koliko je realno da mi posedujemo taj Metagen i da se otmice i cela ta prica oko naseg porobljavanja i manipulacije rade iz straha od nas da se ne probudimo i aktviramo.

Dakle Metagen!?

Izvor
http://vanzemaljciokonas.weebly.com/oteti.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: ned nov 26, 2017 12:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
"Oni vjerovatno smatraju ljude sa planete zemlje potencijalno najopasnijim stvorenjima cijelog ovog Univerzuma."

Koliko je ovo samo smijesno. Najopasnija stvorenja cijelog univerzuma? Ni manje ni vise.

Covjek nije nista posebno. Malo je letio oko svoje planete i to je to. Covjeka se mogu bojati zivotinje na ovoj planeti, vanzemaljci ne. Oni dolaze ovdje iz drugih dimenzija, visih od ove nase. Nismo mi njima dosli u posjetu. To i ne mozemo.
Svemir je prepun zivota, daleko su ljudi od toga da su nekome prijetnja. I neka duhovna ucenja Zemlju i covjeka stavljaju u neki uzviseni polozaj, kao - ovdje se dolazi da se duhovno napreduje i slicne gluposti. To je jedna primitivna duhovnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: ned nov 26, 2017 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
@cago mislim da nisi dobro razumeo text...oni se boje da se mi ne probudimo i ne otkljucamo nas potencijal, mozda bas i to zaprasivanje iz vazduha i sluzi da nam epifiza zakrzlja..
Evo jos jedan odlomak

Činjenica jeste da su neki ljudi u određenim emocionalnim okolnostima sposobni da dobiju nekoliko puta veću fizičku i psihičku moć nego što ju normalno imaju. Recimo dobro je poznat slučaj žene koja je podigla kamion kada je njeno dijete podletilo pod njega. Neki su to objašnjavali velikim prilivom adrenalina, međutim, adrenalin ne može da u jednom djeliću vremena ne samo pojača snagu čovjeka nego i strukturu organizma, tako da tijelo može da podnese toliki teret. Čini se da se radi o naglim promjenama na nivou DNA i ćelije. Mislim da je sasvim moguće da taj metagen postoji, međutim, ne vjerujem da je on glavni razlog abdukcija i eksperimenata nad čovjekom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: ned nov 26, 2017 11:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Izvor koncepta „metagen faktora“ je tekst Projekat plava planeta (10. poglavlje), kojeg sam preveo na naš jezik prije nekih 13 godina i objavio – ovdje.

Mislim da se način na kojeg je predstavljena „vanzemaljska manipulacija“, uveliko koristi kao dimna zavjesa za sakrivanje manipulacije čovječanstva od strane jedne vještačke inteligencije (AI) koja traje vijekovima, pa tako ni „metagen faktor“ ne bih uzimao previše ozbiljno.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pon nov 27, 2017 10:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Tako je, još jedno nečije osobno viđenje svijeta oko sebe u svrhu zamagljivanje uma onog malog broja koje dosadašnje razne verzije nisu zamaglile dovoljno

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pon nov 27, 2017 12:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
galaksija je napisao/la:
Izvor koncepta „metagen faktora“ je tekst Projekat plava planeta (10. poglavlje), kojeg sam preveo na naš jezik prije nekih 13 godina i objavio – ovdje.

Mislim da se način na kojeg je predstavljena „vanzemaljska manipulacija“, uveliko koristi kao dimna zavjesa za sakrivanje manipulacije čovječanstva od strane jedne vještačke inteligencije (AI) koja traje vijekovima, pa tako ni „metagen faktor“ ne bih uzimao previše ozbiljno.

..



Jeste, autor je spomenuo da je iz knjige Projekat Plava Planeta..

Nego @Galaksija citajući i druge tvoje postove ti si bas ubeđen da je sve ovo ipak manipulacija od neke AI, kako si toliko siguran da je bas to?
Naravno da se slazem da je i to jedna od opcija ali za mene je to jos uvek samo "jedna od opcija".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pon nov 27, 2017 12:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Ljude manipulisu i vanzemaljci i bica etericnog i slicnih svjetova i AI.
Manipulisu ih i sva duhovna ucenja. Ovo je jedan kokosinjac. Ovdje nema stvarno dobrih vanzemaljaca. Ili su losi ili su neutralni. Da ima dobrih spasili bi nas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pon nov 27, 2017 2:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Cago je napisao/la:
Ljude manipulisu i vanzemaljci i bica etericnog i slicnih svjetova i AI.
Manipulisu ih i sva duhovna ucenja. Ovo je jedan kokosinjac. Ovdje nema stvarno dobrih vanzemaljaca. Ili su losi ili su neutralni. Da ima dobrih spasili bi nas.



Uf..ovo sto si napisao mi je totalno nebulozno, da izvines..
Ako nas manipulisu i vanzemaljci i AI ko je tu onda glavni?
Jel vanzemaljci kontrolisu nas uz pomoć ili kroz AI ili AI kontrolise nas kroz vanzemaljce?
Ako postoji jedna univerzalna AI kao sto tvrdi Galaksija onda ona manipulise sve i nas i vanzemaljce i nas kroz vanzemaljce.
Nije moguće da nas nezavisno manipulisu i vanzemaljci i AI.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pon nov 27, 2017 6:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
''Nije moguće da nas nezavisno manipulisu i vanzemaljci i AI''

Zasto nije moguce da ima vise strana koje manipulisu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pon nov 27, 2017 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Cago je napisao/la:
''Nije moguće da nas nezavisno manipulisu i vanzemaljci i AI''

Zasto nije moguce da ima vise strana koje manipulisu?



Pa ako je sve ovo hologram neke AI onda su i ti vanzemaljci produkt te AI. Kontas?
Teorija glasi da je sve ovo Matrix i da nista nije stvarno, procitaj ovde na forumu biće ti jasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pon dec 04, 2017 12:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Postoji dosta indikacija da je čovječanstvo uveliko kontrolisano od strane jedne vještačke inteligencije (AI), međutim, većina istraživača NLO fenomena ne uzima u obzir tu mogućnost što opet ne bi trebalo biti nimalo čudno jer bi i oni spadali među one koje kontroliše ista inteligencija. (John Keel bi bio jedan od rijetkih istraživača koji je priznao da je i sam kontrolisan od strane istog "fenomena" kojeg istražuje.) S (kontrolisane) tačke gledišta nas koji smo kontrolisani, bilo bi vrlo teško odrediti to da li ta inteligencija dejstvuje nezavisno ili se radi o jednom automatiziranom ili kompjuteriziranom sistemu kontrole čovječanstva koju je uspostavila neka vanzemaljska rasa, slično kao što bi mi na našem nivou automatizirali proizvodnju pilića, odnosno, hrane. (Jedan od, po meni, interesantnijih pokušaja predstavljanja tog kontrolnog sistema, bio bi - ovaj).

Teoretski, čovjek bi se prvo trebao osloboditi od kontrole te inteligencije, pa ju onda osmotriti kao i samu njenu pozadinu. Međutim, ukoliko ona kontroliše naše ličnosti i reguliše našu kognitivnu funkciju, onda, kad bi se neko i uspjeo osloboditi od te AI i lupiti ju čekičem, mi ostali bi, vjerovatno, zaboravili kako se zovemo?! Bili bi “iskopčani”.

Kroz istočnu gnostiku je provučena mogućnost spašavanja uz pomoć istinskog dijela bića kojeg naše ličnosti uglavnom nisu ni svjesne a opet onaj koji bi uspjeo da napravi tranziciju iz lažnog dijela sebe (ličnosti) u istinski dio svog bića, ne bi više bio “onaj stari”, nego “neki novi”. Nešto kao ono biblijsko - "čovjek bi svukao staro odijelo s djelima njegovijem i obukao novo" (a za sada nam je naše "staro odijelo" jedino koje nam je poznato).

Naravno, za nas je sve to, za sada, u domenu teorija. Sama svjesnost o tim mogućnostima bila bi dovoljna da informacije koje nam stižu s podučja istraživanja NLO-a i vanzemaljaca (i duhovnog terena, naravno), ne uzimamo previše ozbiljno, nego samo kao mogućnosti ili da te stvari ostavljamo otvorenim. U ovoj realnosti, pojmovi “zaključiti” i “popušiti” mu dođu kao sinonimi jer redovno izvodimo zaključke na osnovu kontrolisanih (dez)informacija uz pomoć kontrolisanih umova.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pon dec 04, 2017 7:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
''onda, kad bi se neko i uspjeo osloboditi od te AI i lupiti ju čekičem, mi ostali bi, vjerovatno, zaboravili kako se zovemo?! Bili bi “iskopčani”.''

Ovo mi je zanimljivo. Sam um je dio Matrixa. Kada bi se Matrix naglo iskljucio, ljudi vise ne bi mogli funkcionisati. Rekao bi... da bi znali samo osnovne stvari. Znali bi kako se zovu, postojali bi, ne bi negdje nestali... ali pitanje je da li bi mogli zivjeti kada bi se sve naglo dogodilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: uto dec 05, 2017 9:12 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da je sasvim moguće da bi se u tom slučaju desilo nešto slično što je Kastaneda opisao kod slučaja ratnika koji „uz pomoć discipline istjera stranu instalaciju“ (knjiga Aktivna strana beskraja) u smislu da „onda nema više ničega što će tom čovjeku nalagati šta da misli i šta da radi“. Međutim, s obzirom na to da upražnjavanje discipline podrazumijeva nereagovanje na input koji čovjeku stiže iz glave ili od strane uma/“strane instalacije“ tokom jednog dužeg vremenskog perioda, taj vremenom nauči da egzistira „iz bića“ ili suštine, tako da ona postane dovoljno razvijena da preuzme „navigaciju“ od onog momenta kad dođe do istjeravanja „strane instalacije“. S tim u vezi, kod svih drugih bi došlo do pada „operativnog sistema“ kad bi im neko isključio um/“stranu instalaciju“ ili prekinuo vezu s njenim izvorom/AI.

Mada u istočnoj gnostici se zagovara nešto „blaži“ pristup a to je „pripitomljavanje“ Lažnog ja/“strane instalacije“ i njeno postepeno „spajanje“ s Istinskim ja ili ljudskom suštinom, tako da čovjek sve više dejstvuje iz bića a ne na osnovu onoga što mu dolazi iz glave. Međutim, ni to ne bi bilo lako izvodljivo jer to ostavlja dovoljno prostora da ličnost/strana instalacija pređe u modalitet laganja sebe u čemu je specijalista, te presipa iz šupljeg u prazno folirajući neko „buđenje“ ili „povezivanje s bićem“ (ukoliko joj je teoretski poznat taj koncept). Razlog je jednostavan, što duže folira, duže će i držati stvari pod kontrolom tj. ostati u toj iluziji. Isto tako, s obzirom da u domenu „budne svijesti“ kojom operiše „strana instalacija“, vlada lažni dualizam, u većini slučajeva se lažna instalacija disocira na dva (lažna) polariteta gdje se formira kao „prava ličnost“ u odnosu na „lažnu ličnost“ ili „prava strana instalacija“ u odnosu na „lažnu stranu instalaciju“. Naravno, „prava“ ili „lažna“, nijedna od njih nema nikakve veze s Istinskim ja ili ljudskom suštinom, tj. ne barata istinskom sviješću Apsoluta ili Prvog izvora.

Čarls Forte kao jedan od prvih ozbiljnijih istraživača ove tematike je još prije 100 godina razumjeo stvar (takođe preko izučavanja tzv. paranormalnih fenomena) i postavio pitanje – „Kako se jedna marioneta uopšte može pobuniti protiv lutkara“?! (Knjiga, The Book of the Damned) Na pravi pogled, stvarno nikako jer ovaj upravlja njome tako što vuče konce. Ako bi se marioneta uopšte pobunila, ni to ne bi bila njena ideja a aktivnosti koje bi tada poduzimala, takođe bi bile produkt vučenja onih konaca od strane lutkara. (Ni Barbara Bartholic nije slučajno govorila da su i zli i dobri ljudi pod kontrolom iste sile!? Biti dobar istovremeno ne znači biti svjestan. Isti izvor upravlja i „silama zla“ i „silama dobra“; i „silama mraka i „silama svjetlosti“.) Slično bi bilo i ono Gurđijevovo – „sve se dešava; niko ništa svjesno nije u stanju da učini“.

Istovremeno, ista sila nam servira vanzemaljce i razne vidove interakcije s njima a mi treba da stvaramo svoje svjetonazore na osnovu informacija koje dobijamo odatle. Isti izvor nam upumpava kojekakva religijska ili duhovna učenja i ideologije a mi treba da izaberemo nešto od ponuđenog, da vjerujemo i da slijedimo. Super, imamo metagen faktor koji nas može u određenim situacijama napraviti supermenima a to što smo drastično razvedeni i od realnosti i od pameti; i s hroničnim nedostatkom istinske svjesnosti, to nema veze. Bitno je da možemo podići kamion ako zatreba.

Ovakvi kakvi trenutno jesmo, ne samo da smo prevareni, ne samo da živimo u jednoj ogromnoj prevari, nego smo i njen dio. Ta prevara je zavisna od nas i mi od nje. Uostalom, nije ni Mujo, poznati borac protiv vanzemaljaca i sila mraka, slučajno izjavio:

Citat:
„Popušili smo ga multidimenzionalno.“


Na kraju ostaje pitanje, da li u ovoj realnosti stvarno ima nešto – Istinito?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: uto dec 05, 2017 10:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Pa po Gurdijevu nemozes se samo odjednom probudit jer kako on kaze "covjek bi poludio" znaci da bi trebalo biti nekakvo postupno budenje.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: uto dec 05, 2017 12:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
sector57 je napisao/la:
...znaci da bi trebalo biti nekakvo postupno budenje.

Bar do sada se ispostavilo da je to u praksi toliko „postupno“, da u većini slučajeva traje cijeli život i na kraju... ništa?! Ličnost bi mogla poludjeti kad bi se sudarila s objektivnom realnošću, međutim, u praksi se to ne dešava jer ju ona ne može percipirati i doživjeti „by default“. U gnostici se priča o puferima ili odbojnicima koji nam ne dozvoljavaju da vidimo realnost objektivno, međutim, kad bi mi bar teoretski mogli percipirati Istinu, onda bi istovremeno percipirali i to da smo mi Laž. Mi smo „fejkovi“ koji uživaju u „fake news“ i koji se neprestano poistovjećuju s ljudskim bićima, mada svakodnevno demonstriramo da mi to nismo, ukoliko uzmemo u obzir da su osnovne osobine ljudskih bića humanost, savjesnost i svjesnost. Istinska ljudska bića dejstvuju u skladu s tim, pa ne mogu imati istoriju koja liči na istoriju jedne klaonice, niti bi se u njihovoj zajednici dešavale stvari koje se dešavaju danas na ovoj planeti. Nikakvo čudo što se sve više u opticaju nalazi i pojam „kompjuterska simulacija“ s likovima kojima se neko/nešto igra dok ovi imaju utisak da su stvarni, da raspolažu slobodnom voljom i odlučuju o nečemu. (Ili mu ovdje dođemo nešto kao likovi u jednoj naprednoj SIMS igri?!)

Prije neke 4 godine, pod temom Virtuelna realnost, to sam pokušao predočiti ovako:

Citat:
Zombi apokalipsa

Boginja Ištar je navodno začetnik ovog koncepta koji je prvi put pomenut u Epu o Gilgamešu, u smislu da će pustiti iz podzemlja žive mrtvace koji će onda pretvoriti normalne ljude u zombije. Pojam „zombi“ se uglavnom odnosi na čovjeka koji se nalazi pod nečijom kontrolom, bilo da je ona od strane drugog čovjeka, vanzemaljca ili AI (što je tvrdio i američki istražvač paranormalnih fenomena, Joh Keel, kako ćemo vidjeti kasnije). U alternativnim izvorima se to uglavnom prenosi u smislu da će se desiti neki događaj u – budućnosti (kao npr. pojava nekog virusa) kad će se ljudi pretvoriti u zombije. Tako se odvlači pažnja sa mogućnosti da su ljudi već odavno zombiji a apokalipsa se može desiti zombijima ukoliko dođe do „prekida veze s kontrolnim tornjem“ jer bi to onda podrazumijevalo njihovo „iskopčavanje“. U takvom jednom slučaju, mase ljudi bi počele besciljno tumarati unaokolo, nesposobne da razmišljaju i „normalno“ se ponašaju.


Mi se ne razlikujemo mnogo od onog Mr Apola i sličnih ličnosti koje štanca AI i distribuira ih unaokolo, dodjeljujući im različita tijela, vremensko-prostorne lokacije i uloge:

Citat:
„Do tog vremena Mr. Apol je zadobio definitivan personalitet (ličnost). On je bio za mene stvaran kao što je Cold bio za Derenbergera, iako ga neću nikada lično sresti. Proučavao sam njegovu psihologiju, njegovu brzopletost, njegov smisao za humor. Ponekad bih raspravljao satima s njim telefonom. I bilo mi ga je žao. Bilo je očigledno to da on u stvari nije znao šta ili ko je on bio. On je bio zatvorenik našeg vremenskog okvira. Često je miješao prošlost i budućnost. Zaključio sam da su on i njegova bratija bili transporirani naprijed i nazad u vremenu, bez njihove volje, igrajući svoje male igre zato što su bili tako programirani, živjeći - ili egzistirajući – samo onoliko dugo koliko su u stanju da se hrane energijom i umovima medijuma i kontaktiranih. Mogao sam mu uputiti bilo kakvo pitanje i trenutno dobiti tačan odgovor, vjerovatno zato što je moj vlastiti um bio prisluškivan slično kao što je bio prisluškivan i moj telefon“.

Izvor: John Keel, Mothman Prophecies


John Keel, Charles Forte, Phillip Dick i drugi koji su prokontali to da se nalazimo pod kontrolom jedne neljudske inteligencije, nisu se uopšte ni bavili pitanjem oslobađanja od nje. Jedini meni poznati izvori koji pominju tu mogućnost bi bili istočna gnostika i Kastaneda a da li ta mogućnost stvarno postoji, vidjećemo ili nećemo.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: uto dec 05, 2017 2:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Prilicno realno zvuci da smo u jednoj kompjuterskoj igri.

Inace pratim malo svijet igara koje se prave (koje prave ljudi) i graficki napredak je nevjerovatan. Recimo prije 10 godina i danas. Igre sa otvorenim svijetom kao GTA 5 su sve savrsenije i punije sadrzajem.
Nista cudno da je ovaj nas svijet neka vrsta igre i da smo mi likovi u njoj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: uto dec 05, 2017 3:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Takodje nesto sto jos nije totalno zazivjelo su igre virtuelne realnosti. Stavis naocale i igras igre. HTC Vive, PS VR...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: sri dec 06, 2017 11:51 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Moramo imati na umu to da raniji istraživači nisu baratali kompjuterskim informacijama ili terminologijom, pa su opisivali realnost uz pomoć elemenata ili pojmova koji su u dato vrijeme bili poznati. Kakva bi razlika bila između gnostičkog pojma „iluzija“ i današnjeg - „virtuelna realnost“?! Ili između Gurđijevovog pojma – „mašina“ i Keel-ovog „bio-hemijski robot“. Između realnosti u kojoj mi ništa svjesno ne možemo učiniti i u kojoj smo pod kontrolom „vanjskih uticaja“ (Gurđijev) i „kompjuterski programirane realnosti“ (Phillip Dick)?! Između „neorganske inteligencije“ (Kastaneda) i „vještačke inteligencije“ (AI)?! Na primjer, Barbara Bartholic, žena koja je cijeli život posvetila proučavanju „vanzemaljske interakcije“ s nama, pred kraj života (tj. prije nego što su je bila likvidirana) tvrdila je – „da se nalazimo u Nintendo igri čija nam pravila nisu poznata“ a u to vrijeme je ta igra bila jedna od prvih ozbiljnijih kompjuterskih igara. A imamo i naučnike koji tvrde da je naša realnost rezultat kompjuterskog procesiranja (LINK).

A pravila igre nam ne mogu biti poznata zato što nismo mi ti koji su igrači, nego samo likovi u igri koju igra(ju) neko/nešto/neki drugi.

Doduše, to ne znači da ne možemo nagađati. Tako, nagađam da onaj igrač koji smisli veću ili ljepšu laž i upumpa ju u ovu „našu“ realnost, preko lika ili likova koje kontroliše, skuplja poene prema broju ljudskih likova koji su tu laž progutali i slijede. To sam već davno pod nekim temama opisao u smislu formiranja „kontejnera“ (ili zabacivanja one ribarske vrše s privlačnim mamcima u njoj). Onaj koji napravi bolji kontejner i skupi u njega što više likova koji se smatraju ljudskim bićima, dobija više poena a možda i energije. Naravno, oni koji su smislili religijske kontejnere bi bili vrhunski igrači jer su okupili u njih milijarde „ljudskih likova“. Iza njih slijede osnivači raznoraznih duhovnih, ideoloških i drugih kontejnera itd. Svako od nas ko bi se nalazio u bilo kakvoj grupi okupljenoj oko neke religije, duhovnog učenja ili ideologije (laži), podrazumijevao bi – lovinu a možda istovremeno i „bateriju“ u sklopu energetskog lanca osnivača kontejnera. A ta igra bi imala i „levele“ ili nivoe kao i ove naše (koji se mogu zvati i „denziteti“). Naravno, to ne bi bilo sve jer je primjećeno i to da se igrač(i) i zabavlja(ju) s ljudskim likovima, iživljava(ju) se nad njima i manipuliše(u) ih na bezbroj „kreativnih“ načina. (Možda nije slučajno Keel nazvao jednu od svojih knjiga – Diznilend bogova; a mislim da možemo steći i neku sliku o tome kakva bi bila naša uloga u tom „diznilendu“?!)

Naravno, mi kao lažni entiteti bi bili zahvalni za svakojaku manipulaciju jer bi imali tendenciju da se skupljamo oko lijepih ili velikih laži i onih koji ih promovišu, kao muve na govno.

Tako, nikakvo čudo da bi u lažnoj realnosti kao lažni entiteti imali stalno priliku da biramo između najmanje dvije laži ili različito upakovana govneta.

Ukoliko bi gnostičke postavke bile tačne, onda bi istinski dualizam podrazumijevao jedan odnos između istinski-istinskog i lažnog a ne između lažnog i lažnog-koje-liči-na-istinsko-a-nije. I tako, onda se opet zavrtimo u krug kad postavimo pitanje – da li u nečemu što je lažno može biti ičega stvarno-istinskog i kako to može prepoznati entitet koji je lažan?! Gnostičari tvrde da u ovoj realnosti postoji nešto stvarno-istinsko i nazivaju to „B-uticajima“ a njih entitet koji je lažan, navodno, može prepoznati!? Naravno, ne uz pomoć očiju i mozga jer bi se tu radilo samo o... uticajima.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: sri dec 06, 2017 6:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
''Ukoliko bi gnostičke postavke bile tačne''

A ako nisu onda dzabe prica o B uticajima, istinskom i laznom. Sve je onda na pocetku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: sri dec 06, 2017 7:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Rekao bi da i sama sustina nije slobodna, zato se ovdje i radja. Dusa nije neki supermen, dusa je zatvorenik.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz