Sada je: čet mar 28, 2024 2:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: čet dec 07, 2017 12:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
@galaksija hvala na iscrpnim postovima i informacijama ali cini mi se da smo malo skrenuli sa teme.

Da li je moguće da covek u kriticnim momentima dobije super moći, postoje gomila svedocanstava od one majke sto je podigla kamion da coveka koji je preskocio neku liticu od 8-9metara kada ga je jurio medved, davno sam to citao, postoje gomile takvih slucajeva.
Zatim sta sa onim ljudima koji poseduju telekinezu i slicne "moći"?

Ne smemo sve to zanemariti, nesto tu ima, da li je zaista moguće da ljudi imaju zakljucane moći i da neko "tamo" strahuje da ih ne otkrijemo.

Imam i jedno pitanje za tebe @galaksija,
Ako nas kontrolise AI da li su nas oni stvorili ili su nas preuzeli da se tako izrazizm tj jel su nas "porobili" pa nas kontrolisu?

Ovo je jako bitno pitanje i ukoliko bi se znao odgovor to bi nam omogućilo da bar malo vise shvatimo i uđemo u srz problema.
Takođe ako su nas oni u nekom trenutku (AI) porobili onda mozda ljudi i zaista imaju "to nesto" i AI svim silama se trudi da sakrije od nas jel bi ako to otkrijemo mogli da se oslobodimo robstva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: čet dec 07, 2017 4:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
galaksija je napisao/la:
Ukoliko bi gnostičke postavke bile tačne, onda bi istinski dualizam podrazumijevao jedan odnos između istinski-istinskog i lažnog a ne između lažnog i lažnog-koje-liči-na-istinsko-a-nije. I tako, onda se opet zavrtimo u krug kad postavimo pitanje – da li u nečemu što je lažno može biti ičega stvarno-istinskog i kako to može prepoznati entitet koji je lažan?! Gnostičari tvrde da u ovoj realnosti postoji nešto stvarno-istinsko i nazivaju to „B-uticajima“ a njih entitet koji je lažan, navodno, može prepoznati!? Naravno, ne uz pomoć očiju i mozga jer bi se tu radilo samo o... uticajima.

..


Postoji savest.
A savest se "temelji" na tome da je sve Jedno.
Što ce reci da kada drugoga povredjujemo sebe povredjujemo.
Istinsko Ja nikoga ne povredjuje.
Savest se ne budi kod svih isto.
Kada roditelj povredi svoje dete onda mu bude krivo ali već kada to uradi tudjem zna mu već manje biti krivo.
Lažno ne oseća jedinstvo, istinsko to oseća.

Pa tako istinsko ja mora pronalaziti put kroz puno lažnih ja.
A kako kada na svim putevima preprecena su lažna ja?

Istinsko ja jedino što može je da napravi sopstveni put za koga će se žrtvovati i izaći kroz njega kroz one koji će slediti njegov put.
Kroz one koji veruju u istinsko ja.

Rekao si jednom galaksija da je spas ljudskog bića kroz njegovo ujedinjavanje oko samog ljudskog bića.
I jeste tako, to je taj put.
I taj put nema alternativu.
To je put zajedništva.
Okupljeni oko istine.

Dakle, kako se dogovoriti šta je istina?
Stotine država ima na planeti i stotine naroda i kultura.
Pa eto, neka bude to nacionalno ono što je imperativ svima.
Neka svako uzme svoju istinu.
Oko jednog smo se složili, nacionalna drzava je put.
Ali istinska nacionalna drzava, gde se ljudi ugradjuju u ono u šta veruju i tako to postaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: čet dec 07, 2017 6:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Evo Jerusalim, kako odrediti čija je istina to?
Kome pripada ta istina?
Razmišljam,
Da bude to istina onoga koji je bliži njoj po svom postojanju, onome što Jeste.

Dakle evo pitam vas, ko je bliži Jerusalimu Izraelci ili Palestinci?
Koji je od ta dva naroda kao Jerusalim?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pet dec 08, 2017 12:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
pedjos je napisao/la:
(...)Imam i jedno pitanje za tebe @galaksija,
Ako nas kontrolise AI da li su nas oni stvorili ili su nas preuzeli da se tako izrazizm tj jel su nas "porobili" pa nas kontrolisu?(...)


Ukoliko bi gnostičke postavke bile ispravne, ne bi mi bili ti koji su ovdje porobljeni. Naravno, mislim na nas kao ličnosti s našim imenima i prezimenima u ovim fizičkim tijelima a naša ličnost i ova naša fizička tijela su sve što o sebi znamo. Mi bi tu bili nešto kao – zatvorski čuvari. Programirani zatvorski čuvari koji bi se bavili svim i svačim, osim suštinom. Mi bi stalno „skretali s teme“ ali ne o metagenu jer bi ta tema, sama po sebi, već podrazumijevala „skretanje s - glavne teme“. Bolje rečeno, mi glavnu temu ne bi ni vidjeli a kamoli ju diskutovali.

Kastanedinom terminologijom rečeno, grupa „stranih instalacija“ neće diskutovati načine oslobađanja ljudskog bića od njih. Grupa stranih instalacija neće diskutovati oslobađanje čovjeka od njih jer su tako programirane. Osim toga, one same sebe već smatraju ljudskim bićima dok istinskog ljudskog bića nisu ni svjesne. Čak iako bi se upustile u takvu jednu diskusiju, one ne bi mogla nadoći ninašta produktivno. Mi bi tu bili oni koji su strane instalacije. Mi smo ti koji su zatvorski čuvari. Mi smo pinokiji. Mi smo mašine. Mi smo bio-hemijski roboti... Mi bi tu bili oni koji su stvoreni i kontrolisani od strane AI. Bez obzira na to što svi imamo „svoja“ mišljenja ili vjerovanja i što možemo trkeljati do besvijesti kad su raznorazne teme u pitanju, mi NIŠTA od onoga o čemu diskutujemo ne znamo. Takođe, nemamo slučajno tendenciju da lična vjerovanja, mišljenja ili ubjeđenja smatramo istinom i tako ih i prezentiramo, u činjeničnom obliku. Istovremeno, ko god bi napravio jednu poštenu introspekciju, primjetio bi da manje-više sve ono što smatra istinom, spada u vjerovanja, mišljenja ili ubjeđenja (stečena u kontrolisanoj realnosti, na osnovu kontrolisanih informacija i uz pomoć kontrolisane percepcije).

Još prije 100 godina, Charles Forte je utvrdio da nas „lutkar“ manipuliše uz pomoć kojekvih „čuda“ i „fenomena“ i naveo je masu primjera u svojim knjigama. Kasnije su J. Keel, S. Freixedo i drugi takođe dodali još više informacija na tu temu. Sasvim dovoljno za mogućnost da čudo podizanja kamiona od strane jedne žene (koje se desilo jednom i nikad više) takođe može spadati u režirana čuda od strane AI. Dakle, postojala bi i ta mogućnost ali se ona iz razumljivih razloga obično ne razmatra a kad bi se i razmatrala, opet ništa jer ne možemo znati šta se tu stvarno zbilo. Možda je u pitanju bio „metagen faktor“ a možda i nije?!

S druge strane ako bi ona pomenuta gnostička postavka bila ispravna, onda bi možda bilo daleko bitnije posvetiti pažnju tome, nego "metagen faktoru"?! Mada mu dođe individualna stvar šta će ko od nas smatrati bitnim i čemu će posvećivati pažnju.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pet dec 08, 2017 4:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
galaksija je napisao/la:
pedjos je napisao/la:
.....

Mada mu dođe individualna stvar šta će ko od nas smatrati bitnim i čemu će posvećivati pažnju.

..


Jer je to odredjeno onim što individua jeste.
Macki pažnju privlači miš.
Ptici crv.
Ribi ribica.

Čoveku?
Šta je čovek?
Šta želi čovek?
Šta mu je bitno?
Svaki drugačije.

Koliko je ljudima bitan čovek na nekoj skali?
Šta znači da ti je bitan čovek?
Posvetiti mu pažnju.
Kako posvetiti pažnju čoveku?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pet dec 08, 2017 4:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Pikuc je napisao/la:
Evo Jerusalim, kako odrediti čija je istina to?
Kome pripada ta istina?
Razmišljam,
Da bude to istina onoga koji je bliži njoj po svom postojanju, onome što Jeste.

Dakle evo pitam vas, ko je bliži Jerusalimu Izraelci ili Palestinci?
Koji je od ta dva naroda kao Jerusalim?



Znaci ovako,malo sam promisljao :

Jerusalim je sveti grad za 3 velika verska svetska kontejnera :
-jevreje
-hriscane i
-muslimane

Palestinci su preko 85% muslimani.Medjutim oni su postali drzava 1988.g.,a priznati tek 2012 i samo su posmatraci u UN,tako kaze wikipedia. Njihov glavni grad je Istocni Jerusalim.Znaci kao sto je istocni Berlin bio glavni grad istocne nemacke.Izraelu je glavni grad Tel Aviv ali oni zele Jerusalim za glavni grad i to ceo.Tako bi samo oni bili "ovlasceni" na kolevku nadkontejnera zvanog "religija". To "ovlascenje" ne pije vodu kod ekipe iz kontejnera "muslimani" j,er i oni imaju prava na svoju trecinu Jerusalima.Naime i Izrel te i naravno Jerusalim su stvoreni na teritoriji Palestine koja se smatra svetom zemljom ali ne sadasnje drzave Palestine vec valjda oblasti koja je znatno veca . Kontejner "hriscani" nije toliko zainteresovan da vodi neke besmislene ratove,ali nelezi vraze,upravo glavni baja u kontejneru "hriscani" poznat po skracenici SAD priznaje Jerusalim za glavni grad Izraela automatski otkacinjuci kontejner sa "muslimanima".Sad verovatno sledi neki zesci rat gde bi kontejner "muslimani" trebao da strada ponajvise sto sam video u jednom dokumentarcu pre 10ak godina uradjenom u reziji glavnog baje u potkontejneru "hriscani Srbi" - SPC.Rekose jos da je muslimanima obecano da ce biti glavna vera ali dace ih prevariti i unistiti.Uveravam se da ce mozda imati pravo,nadam se da ne.U drugom slucaju ako se sve ipak smiri onda idemo dalje.
E sad cini mi se da se ide na stvaranje te neke 3 zemlje iz Ovelove 1984. gde uvek 2 ratuju protiv trece.Znaci :

1. SAD i ekipa oko njih,
2. Rusija i ekipa oko njih
3. Muslimani kao religijski najzece "zarazeni".Cemu to nikako neshvatam

Naravno da likovi sa vrha drkaju zajedno i svrsavaju po nama.

Eto ja toliko

I jos nesto ...cija je Istina.....pa svacija.......i ...nicija

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pet dec 08, 2017 7:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Kada kažem Jerusalim prvo pomislim na cara Davida.
Dakle ko je kao David, Jevreji ili Palestinci?

Kao reči pesme ove,

Jer Gospod zna put pravednički; a put bezbožnički propašće.

Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.

Gospode! vodi me u pravdi svojoj; radi neprijatelja mojih poravni preda mnom put svoj.
Smiluj se na me, Gospode, jer sam iznemogao; iscijeli me, jer su kosti moje ustreptale.
Iznemogoh uzdišući; svaku noć kvasim odar svoj, suzama svojim natapam postelju svoju.
Gospode, Bože moj! ako sam to učinio, ako je nepravda u rukama mojima,
Ako sam zlo vratio prijatelju svojemu, ili krivo učinio onima koji na me na pravdi napadahu,
Neka goni neprijatelj dušu moju, i neka je stigne, i pogazi na zemlju život moj i slavu moju u prah obrati.

Nek se prekine zloća bezbožnika, a pravednika potpomozi, jer ti ispituješ srca i utrobe, Bože pravedni!
Štit je meni u Boga, koji čuva one koji su prava srca.
Bog je pravedan sudija, i Bog je svaki dan gotov na gnjev.

Jer neće svagda biti zaboravljen ubogi, i nada nevoljnicima neće nigda poginuti.
Pusti, Gospode, strah na njih; neka poznadu narodi da su ljudi.
Jer je Gospod pravedan, ljubi pravdu; lice će njegovo vidjeti pravednici.
Smiluj se na me, Bože, po milosti svojoj, i po velikoj dobroti svojoj očisti bezakonje moje.
Operi me dobro od bezakonja mojega, i od grijeha mojega očisti me.
Jer ja znam prijestupe svoje, i grijeh je moj jednako preda mnom.
Samome tebi zgriješih, i na tvoje oči zlo učinih, a ti si pravedan u riječima svojim i čist u sudu svojem.
Gle, istinu ljubiš u srcu, i iznutra javljaš mi mudrost.
Pokropi me isopom, i očistiću se; umij me, i biću bjelji od snijega.
Daj mi da slušam radost i veselje, da se prenu kosti koje si potro.
Odvrati lice svoje od grijeha mojih, i sva bezakonja moja očisti.
Učini mi, Bože, čisto srce, i duh prav ponovi u meni.
Nemoj me odvrgnuti od lica svojega, i svetoga duha svojega nemoj uzeti od mene.
Vrati mi radost spasenja svojega, i duh vladalački neka me potkrijepi.
Naučiću bezakonike putovima tvojim, i grješnici k tebi će se obratiti.
Izbavi me od krvi, Bože, Bože, spasitelju moj, i jezik će moj glasiti pravdu tvoju.
Gospode! otvori usta moja, i ona će kazati hvalu tvoju.
Jer žrtve nećeš: ja bih je prinio; za žrtve paljenice ne mariš.
Žrtva je Bogu duh skrušen, srca skrušena i poništena ne odbacuješ, Bože
Po dobroti svojoj, Gospode, čini dobro Sionu, podigni zidove Jerusalimske.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pet dec 08, 2017 10:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Malo odlepeo, a?

Glede supermenstva.....
https://youtu.be/9pjyAFe419U

Eto ga na. A nema ni faktor. Osim što je zgodan i muževan. I ćelav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metagen Faktor
PostPostano: pet dec 22, 2017 9:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
atekut je napisao/la:
Malo odlepeo, a?

Glede supermenstva.....
https://youtu.be/9pjyAFe419U

Eto ga na. A nema ni faktor. Osim što je zgodan i muževan. I ćelav.



Pa, zanemarila bih ono je li ima ili nema faktor, da li je zgodan ili muzevan, celav ili cupav. Vec, okupis drustvance koji promatraju cudo, ali se niko nije stvarno iznenadio sto je uspio prevrnuti kola. Tako i mi u prenesenom smislu zivimo "zivot" koji nam je nametnut (zovete ga matrixom) a znamo da nije istinski. Ako AI upravljaju nama, ko je njih programirao? A, od koga su "programeri AI" ucili programiranje? I tako dalje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz