Sada je: čet mar 28, 2024 12:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: uto jan 21, 2014 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
neptun je napisao/la:
Zanima me vaše mišljenje i znanje o ovoj temi? U seriji "Ancient Aliens" neki smatraju da Bog i anđeli ne postoje, da su anđeli zapravo vanzemaljci. Također pročitao sam da i svete knjige govore o vanzemaljcima, drugom svijetu...

Također, Nostradamus (ako je njegov tekst tačno protumačen) navodi postojanje vanzemaljaca i rat sa njima, kontakt sa njima... Međutim Nostradamus spominje i Antikrista i kraj svijeta i uzdizanje mrtvih, baš kao što se spominje u svetim knjigama.


Pošto vjerujem u Boga, vjerujem i u postojanje anđela i nadrealna djela u svetim knjigama. Međutim, smatram da postoje i vanzemaljci, ali da , iako veoma inteligentni, nisu svemogući.
Neki teoretičari u spomenutoj seriji navode da su nadrealne situacije u svetim knjigama zapravo opis susreta sa anđelima. Ti teoretičari, na osnovu svetih knjiga, navode da su ljudi susreli bića sa krilima koje su usporedili sa pticama, a potom teoretičari navode da su ti anđeli/ljudi ptice zapravo vanzemaljci sa specijalnim napravam koje omogućuju da lete.

Protivim se takvim teorijama. Smatram da ljudi iz prošlosti nisu bili toliko glupi, pa da nisu znali opisati neku pojavu.

Neko mi je rekao da se u Kur'anu spominje postojanje još jednog svijeta, pa mislim da je riječ o vanzemaljcima.

Vanzemaljci su imali kontakt sa ljudima i pomagalli su im u gardnji kompleksnih objekata koji ni današnja tehnologija ne bi bila u stanju da napravi. Također smatram da su i anđeli i druga bića (džini) djelovala na zemlji.


Ovako nisam bas sveznajuca, ali cu nesto reci na ovaj tvoj post. U Kur'anu pise da postoji 70.000 svijetova, da nismo sami, dakle i ako se mislilo o svijetu vanzemaljaca pored njih postoji jos 69.999 svjetova.zamisli koja je to cifra!!!! Duboko vjerujem da nismo sami, jer ovaj prostor bio bi prevelik za nas. Neki islamski svestenici smatraju da su vanzemaljci dzini jer se ponasaju kao oni, brzi su, ...mada, u pocetku sam i ja tako mislila medjutim, prmjenila sam misljenje.Zasto? Pa....jednom prilikom upoznala sam osobu koja mi je ispricala da je imala kontakt sa vanzemaljcima. Taj kontakt je prvo bio na mentalnom nivou a onda ih je i vidjela jedne noci u njihovom vanzemaljskom brodu koji je svijetlio...al dobro sad je to nebitno, ne bih o tome, ono sto hocu da kazem je slijedece: ta osoba kojoj duboko vjerujem mi je ispricala da su vanzemaljci dobra bica, jako jako pozitivna (sto se kosi sa pricom o dzinima, tj. da su vanzemaljci dzini), te da oni ljudima zele samo dobro. Sa tehnologijom su daaaleko ispred nas, i stalno su medju nama ali mi ih ne vidimo i ne primjecujemo. Kazu da se ne zele mjesati sa nama i u nase, ali ce se umjesati ako ljudi ne prestanu da isprobavaju atomske bombe, jer im to stvara "nered" u svemiru, smeta im, te vibracije koje dolaze gore njima....tako da ce ako covjek nastavi da koristi takvo oruzje morati se umjesati medju nas....e sad da li je to bila prijetnja ili neka vrsta pomoci nemam pojma. Vjerujem da vanzemaljci postoje i da budem iskrena voljela bih da ih vidim na jednoj pristojnoj udaljenosti :D

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: sri jun 11, 2014 11:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Ja vjerujem u teoriju da su vanzemaljci (ako vec postoje) zapravo džini.

Nije to zbog slijepog vjerovanja već mi je to najlogičnije.

@tragom ptice dodo

Mala ispravka gdje nisi trebala promijeniti svoje mišljenje. Ti misliš da su svi džini zli ali to nije tačno. Zli džini su samo brojniji od dobrih džina. Zato je samo iz ovog razloga pogrešno kada ljudi poistovjećuju ta bića sa demonima (koji su po krćanskom predanju svi odreda zli).

Da ne bih ja googl'o to možeš i sam/a uraditi pa ćeš vidjeti.

Ja se samo sjećam priče koju sam čuo u svom naselju da je jedan egzorcist/hodža pričao sa dobrim džinom iz opsjednute osobe.I taj dobri džin nije smio da napusti tijelo nesrećnika jer je bio pod vlašću mnogo jačeg zlog džina koji ga je na to i natjerao...uglavnom,epilog svega je da ga je imam ipak ubijedio da napusti čovjekovo tijelo obećavši mu zaštitu od odmazde zlog džina.

Što se tiče više svjetova-to si u pravu. Čak i jedno od Božijih imena "Rabbul alemin" se prevodi kao "Gospodar SVJETOVA" A Ibn Abas izroičito navodi da se tu misli i na svjetove džina.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: uto mar 24, 2015 7:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 22, 2014 4:03 pm
Postovi: 48
slika
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: uto mar 24, 2015 9:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: sri mar 25, 2015 11:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 22, 2014 4:03 pm
Postovi: 48
Attachment:
FB_IMG_1427280038063.jpg
FB_IMG_1427280038063.jpg [ 29.37 KiB | Pogledano 4312 put/a. ]


Sa neke fb stranice :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz