Sada je: čet mar 28, 2024 8:46 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: pet aug 19, 2011 11:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 19, 2011 11:04 pm
Postovi: 2
Pozdrav.

Nov sam na forumu, odavno pratim ali nisam imao potrebe da se registrujem.
Sada nadjoh razlog da to uradim, samo da bih postavio ovo pitanje.

Prvi put sam to video ove godine kada sam bio na odmoru u sokobanji. Svako vece oko pola 12 su se pojavljivale cudne letelice iznad rtnja i okolnih planina. Na pocetku, pojavila bi se velika bela tacka, nakon cega bi se pojavljivale manje "tackice" koje veoma brzo menjaju boju.
Boja te "letelice" se u roku od jedne sekunde menja 3-4 puta, i to otprilike plava-zelena-crvena-zuta.

Isprva sam mislio da su to zvezde ( za ovo sto menja boje rekoh mozda eksplodiraju ), ali onda sam primetio da se krecu sve vise i vise, relativno sporo.
Jednu noc sam se u banji probudio, otisao u wc, pa rekoh ajde da pogledam koliko su se te dve popele visoko. Kada sam izasao na terasu, na nebu iznad rtnja i u okolini ih je bilo posvuda, sigurno preko 20.

Najvecu jezu sam osetio kada sam pokusao da uslikam te letelice. Kada god bih pokusao ( imam veoma dobar aparat ), slika bi se zacrnela, zabagovao bi aparat,... Pri pokusaju uslikavanja zvezda, koje dosta slabije svetle od pomenutih objekata, sve bi bilo uredu.

Mislio sam da se to desava samo iznad rtanja ( citajuci razne medije koje govore o rtnju ). Veceras kada sam izasao na prozor, pogledao sam u pravcu meseca i video istu tu veliku belu tacku. Razgledajuci malo nebo, ugledao sam i jednu "letelicu" koja menja boje.

Da li neko ima slicna iskustva, i imate li objasnjenja za ovo?

Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: ned aug 21, 2011 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Bio sam bas sa zenom pre neki dan na Rtnju, i video sam slicno.Ono sto mi je zanimljivo, u sobi gde smo bili nije radila nijedna antena, ni obicna i satelitska, nijedan kanal nismo mogli da dobijemo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: ned aug 21, 2011 4:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Kad bi bila bar jedna slika, ili tako nesto . . .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: ned aug 21, 2011 10:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 19, 2011 11:04 pm
Postovi: 2
Kao sto rekoh, kad god sam pokusao da uslikam taj objekat, slika bi se zacrnila ili bi se aparat jednostavno ugasio.

Srecom, smislio sam koliko toliko dobru ideju. Devojka mi je uperila aparat u taj objekat a ja sam slikao aparat. Okacicu sliku sutra, samo da prebacim sa telefona.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: uto aug 23, 2011 11:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Probajte sa nekim starim fotoaparatom "na film"... tj. ne digitalnim, već onim "starinskim", čista mehanika... jer onda utjecaj elektromagnetskih valova ( ma od kuda oni dolazili ) neće biti toliko značajan da se elektronika "zablesa".

Film kasnije razvijete u nekom foto-laboratoriju i isprintaju se slike ( ili prebace digitalno na kompjuter )... ima uređaja koji negative printaju na foto-papir... uglavnom svaki ozbiljan foto-laboratorij bi to morao imati... hehe!

I ako ćete to raditi - uzmite film sa što većom osjetljivosti... 400 ASA... čisto dobri za noćno snimanje.

slika

slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: uto sep 27, 2011 11:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto sep 27, 2011 11:46 pm
Postovi: 2
Lokacija: Planeta Zemlja
Zivim u blizini rtnja Zajecar i znam za te price ... cak mi i to deda pricao ... strava :shock:

Koliko znam u tom vazdusnom delu su zabranjeni bilo koji vidovi letenja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: ned okt 02, 2011 10:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 30, 2011 1:46 pm
Postovi: 36
Lokacija: Zemun,Srbjia
Jako dugo vremena izucavam Rtanj,i mogu vam reci da ljudi iz okoline bas cesto vidjaju neka cudna svetla.Pricao sam sa Sasom Nadjefijom(inace osnivacem sajta Duh Rtnja) i on mi je rekao da veruje da Rtanj predstavlja strukturu koja snabdeva NLO-e nekom energijom.Slicno se veruje i za piramide...
Nije tajna da su skoro svi mestani oko Rtnja,videli "svetlece kugle"...
Mozda ce neka naredna istrazivanja,doneti vise odgovora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: ned okt 02, 2011 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Prenosim dio teksta sa jednog portala.Bila mi je zanimljiva ova legenda.

" Legenda kaže da nekada davno Rtanj nije bio planina. Na njegovom mestu je živeo veliki čarobnjak u dvorcu koji je čuvao celu okolinu i delio ljudima oko sebe –svakome po zasluzi, nekima dobro, a nekima bogami i zlo. Onda se jednoga dana iznenada podigla cela planina Rtanj, a čarobnjak je ostao da živi ispod planine gde do dana danasnjeg pomaže svima onima koji veruju u njega.

Od davnina prepun legendi, mističan, zagonetan i nedokučiv, Rtanj je ostao takav i do danas. Nekadašnje bogove srpskog “ Olimpa” , ale, utvare, duhove i čarobnjake, zamenili su moderniji nazivi, kao što su : leteći tanjiri, vanzemaljci, bioenergetska polja... Ono u čemu se svi slažu koji su bili u blizini ove moćne planine je to da se u prostoru i vremenu oko nje oduvek dešava nešto neuobičajeno, što se ne može baš sasvim objasniti uobičajenom logikom. Zvanično se zna da na njemu i oko njega postoji magnetska, kao i gravitacijska devijacija, ali niko ne zna zašto su one baš oko i na ovoj planini, te naravno ni kako su u suštini nastale. Iz tog razloga avioni zaobilaze Rtanj, a u potpunosti im je zabranjeno da iznad njega lete u niskom letu."

:-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: pon okt 03, 2011 2:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 2:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: Time And Relative Dimension In Space
Sto se neko ko zivi u blizini ne doseti da kampuje par dana na rtnju sa kamerom i slika te cudne objekte ? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: pon okt 03, 2011 5:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 11:32 pm
Postovi: 37
Zato što tamo nema ničeg i samo dižu tenzije bez veze .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: pet okt 07, 2011 5:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
fischer je napisao/la:
Zato što tamo nema ničeg i samo dižu tenzije bez veze .

Tzv. znanstveniče,

kad ne znate, bolje ne pričajte i nemojte da lupite bez veze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: pet okt 07, 2011 7:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 11:32 pm
Postovi: 37
Pa hajde onda daj neku sliku ili snimku kad ih već toliko tamo ima .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: pet okt 07, 2011 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
fischer je napisao/la:
Pa hajde onda daj neku sliku ili snimku kad ih već toliko tamo ima .
Kako vi znanstvenici utvrdjujete autenticnost slika NLO-a? Jel mjerite, brojite, odredjujete po boji ili zvuku, mirisu, lizete ih pa po okusu ili? Pitam, jer sam par puta nesto vidio i bilo je dokumentirano u stampi kao "nepoznati leteci objekat", pa da znam dali je autenticno ili nije. Slike nemam, jer je trajalo kratko, a i tad nije bilo nekih ekspres nacina slikanja kao npr. danas mobitel sa fotoaparatom itakdalje!

Unaprijed hvala na odgovoru... 8)

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: pet okt 07, 2011 9:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 11:32 pm
Postovi: 37
Ja ih utvrđujem tako što sam ih jasno vidio tj. jednog po danu i imam dokumentovano sa slikama koje sam ja slikao i 100 % su vjerodostojne . Za ostale koje se mogu naći na internetu ne mogu tvrditi da su lažne ili prave a za ove mogu . A volio bi vidjeti neku sliku sa Rtnja jer po pričama tamo ih ima često pa nije moguće da ih niko nikad nije ulovio fotoaparatom .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: čet mar 15, 2012 7:17 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto mar 13, 2012 7:44 pm
Postovi: 26
boshkodj je napisao/la:
Pozdrav.

Nov sam na forumu, odavno pratim ali nisam imao potrebe da se registrujem.
Sada nadjoh razlog da to uradim, samo da bih postavio ovo pitanje.

Prvi put sam to video ove godine kada sam bio na odmoru u sokobanji. Svako vece oko pola 12 su se pojavljivale cudne letelice iznad rtnja i okolnih planina. Na pocetku, pojavila bi se velika bela tacka, nakon cega bi se pojavljivale manje "tackice" koje veoma brzo menjaju boju.
Boja te "letelice" se u roku od jedne sekunde menja 3-4 puta, i to otprilike plava-zelena-crvena-zuta.

Isprva sam mislio da su to zvezde ( za ovo sto menja boje rekoh mozda eksplodiraju ), ali onda sam primetio da se krecu sve vise i vise, relativno sporo.
Jednu noc sam se u banji probudio, otisao u wc, pa rekoh ajde da pogledam koliko su se te dve popele visoko. Kada sam izasao na terasu, na nebu iznad rtnja i u okolini ih je bilo posvuda, sigurno preko 20.

Najvecu jezu sam osetio kada sam pokusao da uslikam te letelice. Kada god bih pokusao ( imam veoma dobar aparat ), slika bi se zacrnela, zabagovao bi aparat,... Pri pokusaju uslikavanja zvezda, koje dosta slabije svetle od pomenutih objekata, sve bi bilo uredu.

Mislio sam da se to desava samo iznad rtanja ( citajuci razne medije koje govore o rtnju ). Veceras kada sam izasao na prozor, pogledao sam u pravcu meseca i video istu tu veliku belu tacku. Razgledajuci malo nebo, ugledao sam i jednu "letelicu" koja menja boje.

Da li neko ima slicna iskustva, i imate li objasnjenja za ovo?

Pozdrav! :)


Boshko, evo upadoh u temu jer meinteresuje sledece.
postavio sam u ovoj temi o NLO video snimak koji sam nacinio mobilnim telefonom. Takva svijetla vidjam odavno, a poslednjih dvije - tri godine sve intezivnije, odnosno cesce.

Podledaj snimak molim te, i reci mi lici li ovo svijetlo koje sam snimio, na to koje si vidio iznad planine Rtanj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudne letelice - Rtanj
PostPostano: čet mar 27, 2014 1:44 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2014 1:12 am
Postovi: 1
Vidjene su slicna leteca tela iznad dela Beograda, a onda se ispostavilo da su klinci iz parka kupili neke lampione koji imaju mogucnost tinjanja i dugog, pravolinijskog kretanja. Malo su uneli paniku u komsiluku, ali sad je sve ok.
Meni su u samom startu delovale kao neuspeli vatromet, vrlo sporo su se kretale, na oko 20-ak metara visine, ali nisu bas licile na zemaljski produkt. Bilo ih je mnogo, letele su u grupama od po 6, i to u nekoliko navrata, ali su sledile jedna drugu. A nije ni bilo nikakvog zvuka dok su preletale. Tek kasnije su deca priznala sta su radili.
Ne znam da li je moguce da su slicne stvari preletale tamo gde su ih drugi korisnici foruma videli... Volela bih da je sve to necija neslana sala :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz