Sada je: sub apr 27, 2024 10:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: ned sep 26, 2010 7:41 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 26, 2010 7:33 pm
Postovi: 2
Desio mi se neverovatan sinhronicitet, neki ce ovde mozda reci da sam bio izlozen mozda nekoj vrsti programiranja putem sinhroniciteta. Ali ja na to ne gledam obavezno u losem kontekstu.

Gledao sam ovaj filmic na youtube od Stewart Swerdlow-a.
http://www.youtube.com/watch?v=anFPlQDY ... re=related

Inance cuo sam za njega ovde na galaksiji ali prvi put da sam odlucio da pogledam je bilo danas. I dok sam gledao gornji link, u kom se govori kako ce da se pripremi polako teren i javnost za dolazak vanzemaljaca itd, na Pinku na vestima pominju kako su UN odlucili da postave ambasadora za odnose sa vanzemaljcima :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: ned sep 26, 2010 8:20 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 20, 2006 8:42 pm
Postovi: 16
Lokacija: Ika
http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/un-imenuje-osobu-za-prvi-kontakt-s-izvanzemaljcima.html

_________________
Duncan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: ned sep 26, 2010 9:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Sinhronicitet...

United Nations to appoint space ambassador to act as first contact for aliens visiting Earth

viewtopic.php?p=94318#p94318

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: pon sep 27, 2010 11:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da se radi o jednom logičkom slijedu događaja ukoliko je čovjek pratio dinamiku razvoja tzv. “egzopolitike” (Google: exopolitics). U članku Prepoznavanje vanzemaljskih dezinformacija, već su navedeni neki od mogućih scenarija u vezi sa zvaničnim “dolaskom” i dočekom naše “kosmičke braće” (oni su tu već odavno), mada za sada možemo samo nagađati koji scenario će te sile uposliti. Jedna od vjerovatnih mogućnosti je i ta da će se “svečani doček” organizovati za vrijeme Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine jer se čovječanstvo već odavno subliminalno kondicionira u vezi s tim uz pomoć simbola?! ("Programiranje Demijurga")

Ovdje ispod slijede znakovi olimpijskih igara u Pekingu i Londonu, zajedno s dešifrovanim simbolima koje kriju u sebi i koji su namijenjeni za podsvijest čovječanstva. (Preuzeto s bloga Rik-a Clay-a)

slika

slika

slika

**********************

slika

slika


Zion, Sion, Novi Jerusalim, Kult Sunca, Kult Svevidećeg oka…

S obzirom da je uz pomoć Z. Sičina, već uspješno plasiran koncept Nibirua i anunakija kao “3D vanzemaljaca koji su nas stvorili i koji nas povremeno posjećuju u određenim vremenskim ciklusima”, vjerovatno će se ići na to da se radi o jednoj privremenoj posjeti naše kosmičke braće koja su, eto, samo u prolazu (a nikako nas vijekovima ne manipulišu iz 4D sa svrhom svoje ishrane) i koja nam uvijek rado pritiču u pomoć.

Nadalje, s obzirom da su uz pomoć L. Gardinera, D. Browna (i sličnih “vozila”) već provučeni koncepti ‘svetog grala’, ‘svete krvi’ (čitaj: svetog sranja), ne bi bilo nikakvo čudo ukoliko (kontrolisani) mediji uskoro počnu s malo žešćom kampanjom promocije princa Willijama kao potomka Isusove loze.

slika

Takođe, neće biti čudno ni to da ga pokušaju instalirati kao mesiju, kojeg će naravno naša ‘kosmička braća’ “baptizirati” u 2012. godini kad će ovaj ‘slučajno’ napuniti 30 godina (koliko ih je imao i Isus kad je bio “kršten”!?). Princ William je kao slučajno rođen upravo na ljetni solsticij koji nikako nema okultni značaj kad su ove sile u pitanju. Nadalje, on ima plavu kosu i zeleno-plave oči...(“pljunuti” znakovi kraljevske loze!?). Isto tako, cijela dinamika oko Isusa je vezana sa Kultom sunca (što je lijepo predstavljeno u filmu Zeitgeist) a s tim kultom koji je poznat i kao Kult svevidećeg oka,

slika

povezan je i Budizam...

slika
(zastava Tibeta)

slika


…što možda ukazuje na mogućnost da će neka vrsta budizma biti uvedena kao obavezna religija, nakon uspostave Novog svjetskog poretka i princom Williamom kao mesijom?! To bi ujedno trebala biti i krajnja faza porobljavanja čovječanstva.

On bi onda trebao da “propovijeda” 3 godine, (isto kao i Isus), sve do tranzicije u 4D (“uskrsnuća”), gdje će nas naša OPS kosmička braća svečano dočekati s nadom da će nas i tamo držati pod svojom kontrolom?!

Naravno, kako bi se pospješilo satjerivanje ovaca u zajednički tor, u međuvremenu će 3D proksiji ovih sila možda morati napraviti i malo buke, odnosno, organizovati i poneku katastrofu (možda ograničeni nuklearni rat?!) na ovoj planeti (ili će koristiti za to neke prirodne katastrofe), nakon čega će zombificirane narodne mase gledati na ‘kosmičku braću’ s njihovim kraljevskim predstavnikom na zemlji, "mesijom" William-om, kao na – spasioce!?

(Postoje i teorije da će elita u tom periodu uz pomoć "projekta Bluebeam", odnosno, prilično napredne tehnologije, pokušati da napravi lažnu predstavu slijetanja vanzemaljaca za svrhu daljnje manipulacije čovječanstva, međutim, mislim da to ovdje neće biti slučaj.)

U svakom slučaju, biće interesantno posmatrati ovaj šou-program, odnosno, cijelu ovu – hiperdimenzionalnu farsu. Doduše, postoje i neke indikacije da bi neka od ljudskih bića koja se u međuvremenu uspiju probuditi, mogla da ubace i pokoji ‘francuski ključ’ u zupčanike te njihove mašinerije, te da bi ona tako mogla i ozbiljno da zariba?!



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: pon sep 27, 2010 1:14 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 26, 2010 7:33 pm
Postovi: 2
Ali ko da smo sad u boljoj situaciji. Hriscanstvo nema veze sa pravim Isusovim ucenjem, sve je iskrivljeno itd. I ako Sirius A bica koriste reptiloide da preko njih nam objasne stvari na tezi nacin, opet ne vidim zasto se na bilo koji moguci dogadjaj gleda tako crno. Zar nije onda sve gledano na duze staze bas ono sto nam treba da bi se probudili.

Neko ce sad da kaze da sam ja isprogramiran da tako mislim i da to prihvatam, ali zar nije bolje da imamo covecanstvo koje svoju globalnu svest otvara, cak i ako tu ima dosta manipulacije, isto tako je i neki napredak, a taj napredak ce vremenom da bas te sile koje su se prikacile na njega i koriste ga za sebicne ciljeve na kraju pobediti, i vodice dalje ka nekoj duhovnijoj buducnosti. To i jeste sustina vece svesnosti, sve nosi svoje rizike i odgovornosti. Ne znam ja prosto ne vidim poentu da se na sve sto se desava gleda fatalno i negativno. To prosto nikud ne vodi. Nijedan od velikih ucitelja nije ljude ucio i opterecivao ih sa negativnostima nego ih je upuciva ka probudjenju, ako samo mislimo kako smo jadni i porobljeni itd, tako nigde necemo sitici. Moramo da se usudimo da preuzmemo odgovornost, da koracamo sami za sebe, a gledajuci na sve kao na neku zaveru ne vidim da to vodi bilo cemu.

Ja to tako vidim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: pon sep 27, 2010 1:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 8:26 am
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
Prosle godine Vatikan objavio da najvjerojatnije vanzemaljci postoje- a prije su spaljivali ljude na lomacama i za bezazlenije izjave, a ove godine UN međunarodna visoko ugledna organizacija postavlja sluzbu za docek vanzemaljaca - ada ste to rekli prije koju godinu poslali bi vas u umobolnicu, a sad samo za jedan dan objavise i nitko ni da se oglasi na ovo ( intelektualci , sluzbena znanost itd.!!).
Izgleda da manipulacija ljudima filmovima , knjigama, medijima dijeluje-- ljudi su zasiceni informacijama i sad im mogu provuci sta god zele ,a ljudi ostaju ravnodusni uopce ne reagiraju ni na sto!!
Bojim se da se sprema nesto gadno povijesno poucen ovakvim ispadima i promjenama crkvene doktrine, cim crkva i najjaca međunarodna organizacija (-- prakticki oni su trenutno vladari svijeta) , pipremaju populaciju na "dolazak izvanzemaljaca" nesto opasno i gadno se sprema!! [-o< [-o< [-o< :help: :help:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: uto sep 28, 2010 11:07 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Citat:
Ra Hoor Khuit: Ali ko da smo sad u boljoj situaciji. Hriscanstvo nema veze sa pravim Isusovim ucenjem, sve je iskrivljeno itd. I ako Sirius A bica koriste reptiloide da preko njih nam objasne stvari na tezi nacin…


Mislim da su ove Sverdlovljeve teze prilično dubiozne a ukoliko “objašnjavanje na teži način” podrazumijeva manipulaciju i konzumiranje čovječanstva, onda bi se slobodno moglo reći da i mi ovcama “objašnjavamo stvari na teži način”. Interesantno je i to kako Sverdlov kao ekspert za hiperdimenzionalne simbole i tehnike, nije u stanju da vidi i predoči ono što se može vidjeti, predočiti i provjeriti; i u vezi s čim čovjek može nešto konkretno poduzeti!? Kod njega veći dio ide “na povjerenje”, tako da onima koji mu vjeruju, želim svaku sreću. (Doduše, kad sam poslednji put posjetio forum na kojem je bio aktivan, tvrdio je da se “nalazi u direktnoj vezi s Božjom glavom”, što bi trebalo biti više nego dovoljno da mu se vjeruje na riječ!?)

Citat:
opet ne vidim zasto se na bilo koji moguci dogadjaj gleda tako crno.


Crno-bijelo, pozitivno-negativno…itd. su samo subjektivne interpretacije. S tim u vezi, u gnostici se teži ka viđenju stvari onakvim kakve one jesu, dakle, objektivnoj percepciji. Čovjekova sposobnost viđenja stvari onakvim kakve one jesu, omogućava mu stvarni napredak. Sve ostalo podrazumijeva projiciranje nečijih ličnih predrasuda i lijepih želja na objektivnu realnost a praksa je pokazala da to slabo pije vode u istoj.

Citat:
Zar nije onda sve gledano na duze staze bas ono sto nam treba da bi se probudili.


Naravno. U prirodi se može primjetiti kako se oni koji imaju predatora za leđima, kreću prema naprijed najvećom mogućom brzinom. Međutim, kod nas je problem u tome što nas je predator ošamutio uz pomoć raznih tehnika mentalne kontrole a kako se čini i uz pomoć manipulacije našeg genoma, tako da čovjek nije u stanju ni da ga vidi a kamo li da nešto poduzme u vezi s tim. Doduše, uzimajući u obzir onu hermetičku maksimu – “kako gore, tako i dole”, i mi omamljujemo ovce prije klanja ali na jedan primitivniji način koji je adekvatan nivou naše svjesnosti. Na kraju krajeva, cilj je učiniti vrstu kojom se neko hrani – što manje svjesnom objektivne realnosti.

Citat:
Neko ce sad da kaze da sam ja isprogramiran da tako mislim i da to prihvatam, ali zar nije bolje da imamo covecanstvo koje svoju globalnu svest otvara, cak i ako tu ima dosta manipulacije, isto tako je i neki napredak, a taj napredak ce vremenom da bas te sile koje su se prikacile na njega i koriste ga za sebicne ciljeve na kraju pobediti, i vodice dalje ka nekoj duhovnijoj buducnosti. To i jeste sustina vece svesnosti, sve nosi svoje rizike i odgovornosti. Ne znam ja prosto ne vidim poentu da se na sve sto se desava gleda fatalno i negativno.


‘Fatalno’ i ‘negativno’ su opet samo subjektivne predodžbe. Na primjer, neko će na prizor u kome se janje okreće na ražnju gledati u pozitivnom svjetlu, neko u negativnom a neko će biti indiferentan. Neko “duhovno razvijeniji” će reći – “ko je kriv onom jagnjetu što nije poznavalo ‘zakon privlačnosti’. Da ga je poznavalo, sigurno ne bi privuklo onaj ražanj na kome se sada okreće”. Kad se ovaj ‘duhovnjak’ sam nađe na ražnju, za njega će to isto vjerovatno reći neki drugi, koji je od svojih duhovnih ućitelja takođe čuo za “zakon privlačnosti” i čvrsto ga se pridržava.

Citat:
To prosto nikud ne vodi. Nijedan od velikih ucitelja nije ljude ucio i opterecivao ih sa negativnostima nego ih je upuciva ka probudjenju, ako samo mislimo kako smo jadni i porobljeni itd, tako nigde necemo sitici.


Mislim da većina tih “velikih učitelja” u suštini ne bude ljude, nego ih još dublje uspavljuju, djelujući tako kao sedativ ili anestetik u sklopu onog “mehanizma za omamljivanje ovaca”. (Doduše, u praksi se pokazalo da oni koji jesu u stanju da vide neke bitne aspekte ove realnosti i koji pokušavaju da ih predoče i drugima, ne traju dugo. Oni bivaju “neutralisani” prilično brzo, tako da obično ni ne dobiju šansu da postanu učitelji.)

Istinskog napretka nema bez sposobnosti viđenja realnosti onakve kakva ona jeste i našeg položaja u njoj, onakvog kakav on jeste. Naravno, ukazivanje na neke aspekte objektivne realnosti može se tumačiti i kao “opterećivanje negativnostima”, što je karakteristično za današnje ‘nju-ejđere’, pa tako nije nikakvo čudo što su oni “učitelji” koji uče svoje učenike da vide sve i svašta, osim objektivne realnosti, najpopularniji među onima koji su se dali u potragu za “istinom”.

Citat:
Moramo da se usudimo da preuzmemo odgovornost, da koracamo sami za sebe, a gledajuci na sve kao na neku zaveru ne vidim da to vodi bilo cemu. Ja to tako vidim.


Šta je zavjera a šta nije, takođe je subjektivno. Neko će redovno stanje na terenu interpetirati - zavjerom, a neko će opet na to gledati kao na – redovno stanje na terenu. Uostalom, da li se može za nas reći da smo mi skovali zavjeru protiv ovaca samim tim što ih muzemo, šišamo, genetski manipulišemo i jedemo; i što smo za te svrhe organizovali posebne farme, pašnjake, obore, transportna vozila, klaonice, mašine za šišanje, automatske muzilice, električne omamljivače itd?!



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: uto okt 19, 2010 7:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387


Zanimljive im one kartice...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: pet okt 22, 2010 1:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Ra Hoor Khuit je napisao/la:

Neko ce sad da kaze da sam ja isprogramiran da tako mislim i da to prihvatam, ali zar nije bolje da imamo covecanstvo koje svoju globalnu svest otvara, cak i ako tu ima dosta manipulacije, isto tako je i neki napredak, a taj napredak ce vremenom da bas te sile koje su se prikacile na njega i koriste ga za sebicne ciljeve na kraju pobediti, i vodice dalje ka nekoj duhovnijoj buducnosti. To i jeste sustina vece svesnosti, sve nosi svoje rizike i odgovornosti. Ne znam ja prosto ne vidim poentu da se na sve sto se desava gleda fatalno i negativno. To prosto nikud ne vodi. Nijedan od velikih ucitelja nije ljude ucio i opterecivao ih sa negativnostima nego ih je upuciva ka probudjenju, ako samo mislimo kako smo jadni i porobljeni itd, tako nigde necemo sitici. Moramo da se usudimo da preuzmemo odgovornost, da koracamo sami za sebe, a gledajuci na sve kao na neku zaveru ne vidim da to vodi bilo cemu.

Ja to tako vidim.


Svidja mi se ovakav nacin razmisljanja. Ja to vidim prijatelju kao sindrom 101 majmuna. Razliciti sinhroniciteti randomski djeluju na individualce koji usvajaju unapred stecene paradigme i procesiraju ih kroz sebe. Razlika je, naravno, izmedju integracije pojedinca u kolektivu koji je svjestan odgovornosti na uzrocno - posljedicnoj petlji, a ne zamjenjuje odgovornost krivicom i svaljuje je na sve ostale sem na sebe (na posljedicnoj, kolektivno nesvjesnoj razini). Kad toga nema (to jest, kad se dogodi ovo drugo), noge prestanu biti na zemlji a glava u zvijezdama ili nebu, i prije ili kasnije dodje do deluzija, paranoje i pucanja psihe - po svakom savu. Klizak teren je klizak teren - imali mi klizaljke ili ne.

Lijep pozdrav

:read: :occasion5:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: pet okt 22, 2010 3:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
Sa mog stanovišta, neće još proći dugo, do zvanične potvrde vanzemaljske prisutnosti. Ali treba postaviti pitanje na koji način. Postoji sumnja da je ovo još jedna manipulacija, koja bi mogla poslužiti kao paravan za druge stvari. O tome ima i previše scenarija, da bi ih ponavljao.
Nedavna reklama na BBC-ju o vanzemaljcima je intrigantna i možda nagovješatava neki događaj u bliskoj budućnosti. Ne bih da špekulišem dalje.

Pada mi na um jedno vrlo interesantna teza, pa zar su vanzemaljci spali na to da prime ambasadora Zemlje, i ako je to tako, kolika je vjerovatnoća da vanzemaljci imaju manire ljudske diplomatije. Ja mislim vrlo mala, pa čak i nemoguća. Tako da po meni ovdje nešto ne štima, još čekamo potvrdu dolaska vanzemaljskog ministra za saradnju i da sve bude dovedeno do savršenog upoznavanja. Malo naivno!!!

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: pon okt 25, 2010 2:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 19, 2010 2:08 pm
Postovi: 17
TaoOm je napisao/la:
Nedavna reklama na BBC-ju o vanzemaljcima je intrigantna i možda nagovješatava neki događaj u bliskoj budućnosti. Ne bih da špekulišem dalje.


Znam da niste mislili na ove reklame (mislili ste na neku gdje kao neki humanoidni vanzemaljac pomaže čovječanstvu), al su baš "shape-shifting cool" pa cu ih ubaciti ;)








_________________
http://www.youtube.com/user/IvanSpirit7


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: uto jun 21, 2011 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
sto se tice tog nekog novog budizma, dovoljne su po meni i ove 2-3 religije koje sasvim ok obavljaju svoj posao, premda su ucenja svojih osnivaca isusa, muhameda, bude, cija su ucenja kristalno jasna i perfektna, toliko iskvarili, pretumacili da je to čudno jedno. Dodje ti da povjerujes.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ambasador za vanzemaljce
PostPostano: uto jun 21, 2011 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Na samom početku ljudi su se grupisali prema krvnom srostvu praveći brastva odnosno brastveničke zajednice. Kasnije neki mangupi smisliše da bi bilo dobro sjediniti nekoliko brastava jer tad postaju moćniji i jači. Tako nastaše plemena. Nezgodno je što plemena nijesu mogla biti povezani krvnim srodstvom odnosno brastveničkim vezama. tad mangupi smisliše da bi trebalo imati nekakvog zajedničkog pretka i prozvaše ga totem. Taj predak čak i nije čovjek nego nekakvo drugo stvorenje čak i biljka pa čak i predmet. Tako su se povezali u plemena tobožnjim brastvom preko tobožnjeg zajedničkog duhovnog pretka pa da bi to objasnili smisle religuju koja je tad još bila primitivna. Kasnije se plemena sjediniše u narode za koje je trebalo smišljsti nove kohezione činioce i oni su uglavnom bili religija i neprikosnovene božije riječi. Na kraju dođoše i nacije kod kojih je izgleda jedini kohezioni faktor mržnja prema drugim nacijama. I sad kako složiti te nacionalne rogove u vreći. Isprobavano je na mnogim primjerima od kojih je jedan neuspješan bila i Jugoslavija dako uspješniji bude EU ali i one opstaju na mržnji prema drugim (muslimani, arapi, crnci,...) kako zaboga sad sve to složiti kad smo u krvi ne do koljena no do brade pa ne smijemo ni prnut. Smislili su oni i to. Evo vanzemaljaca koji će nas tobože izvuć iz govana. Oće mućaka i jedni i drugi. Svi će oni u bazd septiče jame na kraju.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 52 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz