Sada je: čet mar 28, 2024 1:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vanzemaljci postoje!!
PostPostano: sri apr 13, 2016 9:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 13, 2016 9:20 am
Postovi: 8
S obzirom na velicinu svemira bilo bi ogromno bacanje prostora da ne postoje. Ali ne vjerujem da su nas posjetili. A ko zna dal bi bili dobri ili zli ako nas posjete.

_________________
Nema dovoljno ljubavi i dobrote na ovom svijetu da poklanjamo imalo izmišljenim bićima. - Nietzsche
http://www.ateizam.net/
http://depresija101.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vanzemaljci postoje!!
PostPostano: ned apr 17, 2016 10:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
sen-sei je napisao/la:
Formice, jesi li ih pitao šta ih motivira na ta njihova putovanja s kraja na kraj (tog) svemira? Idu li radi nekog cilja, izvršenja neke zadaće? Šta potiče njihovu želju da taknu te dvije kugle i zapute se tamo ili amo...

Opet malo kasnim, zabavio sam se neim stvarima. Nijesam ih pitao što čine, nije ni pristojno. Samo sam ih zamolio da budem malo sa njima, jer mi je bilo zabavno. Oni su kad dođu do nekog mjest, iznosili neke sanduke i unosili neke druge. Nijesam ih pitao o čemu se radi. Zapravo su bili vrlo tajanstveni. Koliko sam razumio, oni nijesu željeli da stupaju u vezu sa bilo kim, a svoju planetu su čuvali kao posebnu tajnu. Ipak sam sa njima došao i do njihove planete. kad smo izašli iz njihove letjelice, to mjesto je ličilo na naše aerodrome, gomilče tih stvorenja su se kretale u raznim pravcima. kad sui vidjeli mene da sam izašao bili su zapanjeni i svi su se zaustavili. Odmah su se pojavili valjda neki njihovi glavari, jer su im svi pokazivali poštovanje, pa i ja naravno, lijepo je kas se ponašaš kako odgovara drugoj sredini. Ja sam im ispričao sve što znam i zamolio sam ih da one momke sa kojima sam doša ne kažnjavaju zbog mene. Oni su obećali i pokazali mi njihov svijet, a onda su mi izbrisali sjećanja. naravno da nijesam imao srca da im kažem da mi se sjećanja ne mogu izbrisati, ali sam im obećao da nikome neću reći đe su. Njihov svijet je savršeno uređen tehnički svijet. Nijesam uspio razumjeti zbog čega i od čega se kriju, a nije lijepo insistirati, kad oni sami ne žele reći.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vanzemaljci postoje!!
PostPostano: uto sep 12, 2017 3:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto sep 12, 2017 2:32 pm
Postovi: 19
slika

:love3: :oops: .

_________________
https://s21.postimg.org/r8hsd3m07/52_sz.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=YDG1XvzpbTM
sz52.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vanzemaljci postoje!!
PostPostano: sri mar 27, 2019 11:32 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 27, 2019 11:09 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Vidim da ima ovde svega...
ali ne vidim ima li koga da postavlja pitanje : postoji li svemir?
ili na primer postoje li zemljani...
zemlja (terra) planeta kako je nazivamo, postoji. A mi? Postojimo...
jesmo li to sto mislimo da jesmo? Ili smo ubedjeni da smo to... sta god.
ako ne znamo sta smo i sta je oko nas, zasto traziti odgovore postoje li vanzemaljci...
osim ako i sami to jesmo.

Oliver of utopia

_________________
http://oliver-of-utopia.blogspot.com/?m=1


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vanzemaljci postoje!!
PostPostano: sri mar 27, 2019 1:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
oliver of utopia je napisao/la:
Vidim da ima ovde svega...
ali ne vidim ima li koga da postavlja pitanje : postoji li svemir?
ili na primer postoje li zemljani...
zemlja (terra) planeta kako je nazivamo, postoji. A mi? Postojimo...
jesmo li to sto mislimo da jesmo? Ili smo ubedjeni da smo to... sta god.
ako ne znamo sta smo i sta je oko nas, zasto traziti odgovore postoje li vanzemaljci...
osim ako i sami to jesmo.

Oliver of utopia

Temu NLO i vanzemaljci smo ovdje otvorili još prije 15 godina. Za to vrijeme smo nadošli na tonu (različitih) odgovora na ista pitanja a jedino što je tu sigurno istina, to je činjenica da ne znamo da li je ijedan od njih ispravan, odnosno, istina bi bila jedino to da - mi ne znamo istinu?! Pa ako ti znaš ispravan odgovor na pomenuta pitanja, onda nam ga reci, molim te, tako da se više ne patimo. Ali samo ako si siguran da je istinit tj. da se ne radi o tvom subjektivom mišljenju plasiranom kao činjenično stanje na terenu, čega ovdje već imamo preko glave. Naravno, ne bi bilo loše da pogledaš da li je već neko rekao na tu temu ono što si ti htjeo da kažeš, tako da ne dupliramo stvari.

[Koncept ove realnosti kao virtuelne realnosti ili iluzije naseljene nama kao iluzornim entitetima, nešto kao „pinokiji-koji-misle-da-su-ljudi-a-nisu“ (u čemu bi bila i naša sličnost sa vanzemaljcima) takođe smo obradili, tako da smo svjesni i toga u cjelokupnoj nesvijesti.]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vanzemaljci postoje!!
PostPostano: sri mar 27, 2019 7:38 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 27, 2019 11:09 am
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Eto, ja dosao posle 15 godina... bolje ikad nego nikad... ako imam sta novo reci. Ni sam ne volim naglabanja i prazne price.
ali...
uvek ima neko ali. Kazes - ne znamo(te) sta je istina? A sta je istina? Trenutno dokaziva pojava? Mi osim postojanja sunca koje nas greje tesko mozemo jasno dokazati postojanje bilo koje druge zvezde. Previse teorija i premalo istine.
zna li "maleno covecanstvo" kako je nastao svemir? Kaze da zna...
pored takvog stava bi trebalo sve biti jasno. Ali nije.
postojis li ti? Ili si UBEDJEN da postojis... necemo o onom mislim dakle postojim i ideji Rene Descartes- ovoj ideji misaonog bica.
Sta MISLIS o tome da ne mozes misliti? Mozda ßi samo ubedjen da mozes misliti... ti i svi ostali...
pitas se a kako to bas JA znam? Mozda i ne znam... a mozda i znam... ko zna.
Nije li ideja o vanzemaljcima koja postoji od prvih pecinskih crteza odlicna da zamaskira stvarnost da su vanzemaljci zapravo ovde... oduvek.
a ljudi? Ne odakle su... nego sta su... smo?!?
Onda je pitanje o postojanju vanzemaljaca samo deluzionisticka forma ubedjivanja ljudi da su sami...
naravno da se pitas kako i da li znam... ili pricam jer mi je dosadno...
ima vremena. Tek sam dosao.
pozdrav

_________________
http://oliver-of-utopia.blogspot.com/?m=1


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vanzemaljci postoje!!
PostPostano: čet mar 28, 2019 6:46 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 10, 2019 3:23 pm
Postovi: 28
galaksija je napisao/la:
to da - mi ne znamo istinu?! Pa ako ti znaš ispravan odgovor na pomenuta pitanja, onda nam ga reci, molim te, tako da se više ne patimo.

U dualitetu bi postojale Istina i istina...Istina bi bila samo ultimativna odnosno apsolutna informacija....i mala informacija.

oliver of utopia je napisao/la:
A sta je istina?

Ništa posebno...samo informacija.

_________________
Knock knock..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz