Sada je: sub apr 27, 2024 10:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: sri jan 12, 2011 4:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
I ja mislim da ima dezinformacija, ali je knjiga korisna jer prikazuje kako zaista deluju na ljude. Autor nije shvatio širi kontekst svega toga, ne zna da reptoidi kao smrdljivi gušteri ne mogu da imaju nikavu tehniku, a još manje tako superiornu kao što opisuje, nego da su je dobili od mnogo viših bića, od Sirius A.

Dezinformacije koje sam uspeo da primetim su da je princ Čarls dobar insektoid. On je reptilčina kao i svi ostali u aristokratiji, samo glumi čoveka i to loše.

Takođe je dezinformacija sve što govore o Sivima, a nazivaju ih insektoidi, kao da se oni bore za očuvanje prirode. Sivi su klonovi reptoida koji služe za rad i za pokazivanje ljudima.

Dezinformacija je i to da mogu da zarobe dušu prosvetljenog čoveka. Mogu da zarobe astralno, etersko i energetsko telo običnog čoveka, ali probuđenom čoveku oni ne mogu apsolutno ništa.
Zapravo celo njihovo postojanje se svodi na izazivanje prinude i pritisaka na ljude da bi se prosvetlili ili probudili. Zato su i stvoreni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: sri jan 12, 2011 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Pantelija je napisao/la:
Dezinformacija je i to da mogu da zarobe dušu prosvetljenog čoveka. Mogu da zarobe astralno, etersko i energetsko telo običnog čoveka, ali probuđenom čoveku oni ne mogu apsolutno ništa.
Zapravo celo njihovo postojanje se svodi na izazivanje prinude i pritisaka na ljude da bi se prosvetlili ili probudili. Zato su i stvoreni.


Smatram takođe da dušu prosvjetljenog čovjeka ne mogu zarobiti. Međutim, još uvijek mi je nejasno kako zarobljavaju energetsko tijelo osobe, mada sam čitala neke materijale na tu temu. Znam da na forumu postoji tema Otmice, i čitala sam je najviše zbog slučaja moje prijateljice, odnosno čudnih vodoravnih linija koje je neočekivano stekla na leđima, a za koje se ne može naći nijedno logično objašnjenje.

U svakom slučaju, Galaksiji hvala na odgovoru, a takođe i Panteliji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: čet jan 13, 2011 1:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Energetsko telo je sastavni deo fizičkog tela. Naša čula su podešena da vidimo samo fizičko. Ali oni imaju tehnologiju koja deluje na širem spektru od onoga koji mi opažamo čulima, zato mogu da budu i najčešće jesu nevidljivi, deluju kroz zidove, nezavisno do 3D vremena i prostora itd. Tako imaju i tehnologiju za delovanja na energetskom telu.
Duh čovekov je nasuprot tome transcendentalan, iznad je svih prirodnih tvorevina. Zato je nedostižan svima koji nisu duhovna bića kao ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: čet jan 13, 2011 11:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Dezinformacija je i to da mogu da zarobe dušu prosvetljenog čoveka. Mogu da zarobe astralno, etersko i energetsko telo običnog čoveka, ali probuđenom čoveku oni ne mogu apsolutno ništa.


Mislim da je to mozda jasno tebi, kao nekome koji imas odredjeno pred-znanje o ovim stvarima, medjutim na psihu nekog "pocetnika" neke od dezinformacija u ovoj knjizi mogu delovati prilicno destruktivno.

Sto se mene tice, moj utisak vezan za ovaj materijal je taj, da je u pitanju skup dezinformacija, smisljenih da odvuku paznju u "neproduktivnom" pravcu, ostavljajuci osecaj "svemocnosti" onih koji su verovatno inicirali pisanje ovog projekta kod nekog nedovoljno upucenog citaoca. Taj utisak sam stekao vec kod Uvoda u knjigu, sto naravno ne znaci da knjigu nije trebalo prevoditi, jer mislim da u svakom materijalu mozemo naci nesto interesantno. Samo je pitanje ugla iz koga treba posmatrati. Prvo moram reci da sam procitao mozda pola knjige, i meni je vec kod uvoda knjiga prilicno "zasmrdela" posle cega sam je citao samo kao "zabavno stivo", sto je mozda i razlog zbog koga je nisam procitao celu. Uglavnom, kada naletim na neke detalje koji meni licno "ne stimaju", ili ako su previse "suprotstavljeni" onome sto mislim da vec "znam", to je dovoljno da neku knjigu posmatram iz drugog ugla, kao i da zakljucim da osnova mozda moze biti "dezinformatorska", iako uvek sadrzi istinite delove. Naveo bih samo par detalja za koje mislim da predstavljaju sustinsku dezinformaciju, pored onih za koje smatram trivijalnim informacijama/dezinformacijama tipa da li je princ carls reptil ili nije.

Citat:
3. Njihov opći plan: osobne iskaznice na kraju će nas ubiti.
Ovdje Ettissh počinje govoriti, sebično odaje neke od njihovih planova. Oni ovaj planet žele za sebe i kako bi ga dobili prvo nas moraju pobiti. To će se postići putem implanata i oni planiraju svima ugraditi mikročipove. Implant će zamijeniti osobnu iskaznicu (najvjerojatniji kurs) ili kreditnu karticu. Trenutno se poduzimaju koraci za uklanjanje gotovinskog novca kako bi kreditne ili gotovinske kartice postale naša jedina opcija.


Koliko shvatam, a moguce je da gresim, "njima" ova planeta nije potrebna u bukvalnom smislu posto je vec manje-vise imaju, nego upravo mi ljudi kao svojevrsne "energetske baterije", odnosno za njih su ljudi "vredniji" od same planete. Ili mozda preciznije receno, njima je planeta potrebna zbog ljudi, a ne bez njih. Ovakvu vrstu dezinformacije prema kojoj nas zele "pobiti" da bi imali nasu planetu za sebe smatram sustinskom dezinformacijom u cilju odvlacenja paznje u "pogresnom" pravcu, i prikrivanja "pravog" znacaja ljudskih dusa za "sile" o kojima je rec.

Citat:
15.(e) Zatvorski sustav
Oni su toliko napredni da imaju duhovnu tehnologiju i koriste ju da utamniče Spirite/Duše ljudi visokih vibracija nakon smrti. Oni pričvršćuju mreže peto-dimenzionalnih strojeva kako bi odveli spirite u duhovne zatvore s neizbježnim uništenjem. To je izvan zakona koje nadgleda vijeće sastavljeno od nas i Draco-a. Ovo vijeće nije svjesno da Draco-i rade s namjerom uništenja spirita uz pomoć jedne eksplozivne tehnike. Ja imam ovu mrežu, iako sam ispod njihovih kriterija, jer ubrzano prikupljam dokaze. Ovi spiriti/duše se onda na neodređeno vrijeme pohranjuju u polje statičke energije u neposrednoj blizini svemirskih strojeva. To se događa širom svijeta milijunima ljudi. To je u osnovi pogrešno, jer dovodi do uništenja duše. TO MORA BITI RAZOTKRIVENO. Imam dokaze.


Posle ovog dela, bio sam skoro pa "siguran" da knjiga sustinski "mora" biti deo "disinfo sistema", jer se ova izjava jednostavno kosi sa svim onim sto mislim da "znam", sa logikom, kao i mojom intuicijom.

Citava sustina "rada na sebi", sticanja znanja i sakupljanje energije je upravo u podizanju FRV-a, iliti "frequency resonance vibration-a", ili mozda najkrace receno "licne frekvencije". Tvrditi ovako nesto, je za mene licno totalno "dubiozno". Na primer, visa "licna frekvencija" podrazumeva da osoba ima "bolju" vezu sa visim aspektima svog bica koji se nalaze na visim nivoima, 5D ili 6D, ili kako god nazvali te vise nivoe, a ti nivoi su daleko iznad denziteta/dimenzije/realiteta na kojima funkcionisu 4D OPS bica iliti "reptili". To bi podrazumevalo da takve osobe imaju izvesnu "bezvremensku prednost" u odnosu na reptile, pa je tesko verovatno da mogu biti uhvacene u tu mrezu u kojoj ce te duse "biti unistene". Cak i kada bi to bilo tacno, sta mi imamo od toga ako "TO MORA BITI RAZOTKRIVENO"? Koje su nase opcije u tom slucaju? Kako se uopste onda mozemo "boriti" protiv toga, ako duse sa visokom frekvencijom zavrsavaju na taj nacin?!

Ovakva jedna "informacija" ima duboko destruktivni karakter, jer jedino sto kod ljudi moze izazvati jeste "beznadje" bez ikakve mogucnosti resenja. A mislim da upravo i jeste cilj takve "informacije", kao i generalno posmatrano cele knjige, stvaranje osecaja "bespomocnosti" kod ljudi, i tu pre svega mislim na one bez odredjenog pred-znanja, koji posle toga jedino mogu "dici ruke od svega". Cela ta teza me podseca na onu, vise se ne secam iz kog je to materijala, prema kojoj reptili posle fizicke smrti hvataju ljudske duse u nekakve kutijice i dalje rade sa njima sta im je volja. Da budem precizan, ne iskljucujem mogucnost da 4D OPS sile, ili kako god ih nazvali, zaista imaju tehnologiju za tako nesto, medjutim, mislim da je to moguce samo sa ljudima izrazito niske licne frekvencije, cak ne ni sa dusom "prosecnog coveka". U ovoj knjizi ta informacija/dezinformacija je cak podignuta na visi nivo, pa se sada tvrdi kako nesto slicno rade sa dusama visoke frekvencije.

Cini se da je OPS snagama zaista stalo da ljudi misle za sebe kako su bespomocni, jer kakve su sanse za dusevni opstanak prosecnog coveka ako je to zaista moguce uraditi sa dusom vise frekvencije?! Apsolutno nikakve! A prema logici stvari, prosto je nemoguce da su sanse nikakve. Posle ovakve izjave u uvodnom delu knjige, moje misljenje o njoj je vec postalo "smuti pa prospi", odnosno jasno je da ovu knjigu ne treba uzimati ozbiljno, i kao neki relevantni izvor, i da je najverovatnije "dizinfo" knjiga.

Sto se tice nekih drugih informacija u knjizi, tipa kakva oruzja koriste reptili, licno smatram da su one trivijalnog karaktera, i da sluze tome da na neki nacin zamaskiraju one dezinformacije od sustinskog znacaja koje mozda mogu "pogubno" uticati na nekog slabo upucenog citaoca.

Sve u svemu, ovu knjigu ne bih preporucio za citanje nekome ko vec nije procitao razne materijale, odnosno nekom "pocetniku" ko nema dovoljno pred znanja o ovim stvarima, te ne moze razluciti sta bi moglo biti istina u knjizi a sta ne. Mislim da na takvu osobu ove sustinske dezinformacije zaista mogu uticati "lose" izazivajuci osecaj "bespomocnosti", kao i misljenje da su "negativne sile" o kojima je rec "svemoguce" u odnosu na nas ljude. A licno mislim da takav stav ipak nema veze sa "objektivnom realnoscu".

Sve ovo sto sam napisao ne znaci da sam i u pravu. Mozda gresim, a moj "wishfulthinking" mi ne dozvoljava da to i vidim.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: čet jan 13, 2011 2:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav

Nisam hteo odmah da se mešam na samom početku knige, ispoštovao sam slobodnu volju dotičnog prevodioca da završi posao, pitam se za koga?

Šta se dobija kada se pomešaju neistine i malo istine? Odmah, na samom početku sam primetio da je knjiga Tjelokradice namenjena početnicima, ili je i ona sama početnica, što je i ispalo tako kroz njene opise u interakciji sa tim entitetima... Teme su vrlo škakljive, i oni koji nemaju nikakva iskustva sa tim radovima, mogu steći potpuno pogrešan dojam.
Drugo, iritiralo me je to da smo mi kao potpuno bespomoćni, u meni se javio bes, ne zbog toga što je to tačno, već zbog onih koji bi bili malodušni i koji bi prihvatili takvo stanovište. Ovde se igra velika igra, igra za Duše. Smatram da nama treba više optimizma i pravih načina za borbu protiv tih hiperdimenzionalnih bandita, a ne kuknjava i bespomoćnost.
Šta nas to spašava, naravno, znanje, ako je to pogrešno, onda je i da o nekim stvarima bolje i ne znamo, jer će biti manje štete!

Iz knjige Tjelokradice:
15.(e) Zatvorski sustav
Oni su toliko napredni da imaju duhovnu tehnologiju i koriste ju da utamniče Spirite/Duše ljudi visokih vibracija nakon smrti. Oni pričvršćuju mreže peto-dimenzionalnih strojeva kako bi odveli spirite u duhovne zatvore s neizbježnim uništenjem. To je izvan zakona koje nadgleda vijeće sastavljeno od nas i Draco-a. Ovo vijeće nije svjesno da Draco-i rade s namjerom uništenja spirita uz pomoć jedne eksplozivne tehnike. Ja imam ovu mrežu, iako sam ispod njihovih kriterija, jer ubrzano prikupljam dokaze. Ovi spiriti/duše se onda na neodređeno vrijeme pohranjuju u polje statičke energije u neposrednoj blizini svemirskih strojeva. To se događa širom svijeta milijunima ljudi. To je u osnovi pogrešno, jer dovodi do uništenja duše. TO MORA BITI RAZOTKRIVENO. Imam dokaze.

Ovo je od većih dezinformacija iz knjige... Iskreno, ovaj prevod knjige samo će napraviti veću štetu nego li će doneti koristi! Nije žalost, to je moj lični sud i to mi govori Instikt Spirita, kao i moja slobodna volja da tako nešto i napišem....

Iz Kasiopejskog materijala...

P: Sad, pitanje koje je proizašlo, budući da bića drugih dimenzija imaju mogućnost da
kidnapiraju ili otmu ili nasilno odvoje duše, da li oni također imaju mogućnost
manipuliranja naših bitaka duše nakon što su one ostavile naša tijela, za vrijeme
tranzicije u 5. denzitet?
O: Ne, vidite, kad vaše fizičko tijelo umre, i vi uđete u 5. denzitet, to je učinjeno na
način koji je samo jedini mogući: prolaženjem kroz cjevovod koji se specifično otvara
radi svrhe prijenosa iz 3. u 5. denzitet. Sad, nešto često opisivano u vašoj terminologiji
kao srebrna nit, jest kao zatvorena linija koja se otvara kad je potreban cjevovod
( tunel ).To je više nespretan način, ali to je jedini način na koji bi vam to mogli opisati.
Dakle, kad raskinete sa fizičkim tijelom, ta se linija otvara formirajući cjevovod kroz
koji duša prirodno prolazi. Bilo kako bilo, dio egzistiranja tog cjevovoda je taj da je on
neprobojan za bilo koju silu sa bilo kojeg nivoa denziteta. Zato, dušama u procesu
prenošenja sa 3. denziteta u 5. denzitet, nije moguće na bilo koji način da im se
dosađuje ili neovlašteno miješa s nečim. I to bi trebalo biti spomenuto ovdje, također, da
duševni otisak fizičkog tijela uvijek ima vezu sa 5. denzitetom i da je to kroz takozvanu
"srebrnu nit". To uvijek egzistira kao vrata duše 3. denziteta za prolaz u 5. denzitet. Ona
se mogu otvoriti u bilo kojem momentu, kad god zatreba. Kad se otvore, to postaje
cjevovod. Kroz taj cjevovod prolazi duša. I to nije podložno bilo čijim utjecajima. To
nije namjerna konstrukcija, već je prirodan proces slično onome koji bi mogli opisati
kao zaštitne mehanizme koji postoje na 2. denzitetu za bića koja nisu u mogućnosti za
zaštititi se kroz svoju vlastiti svjestan misaoni proces. Na primjer, vaša kornjača je
unutar oklopa koji ju štiti. Taj oklop je neprobojan za bilo koju prirodnu silu, zato ništa
što nije prirodno ne može nauditi kornjači. Bilo kako bilo, isto može egzistirati za bilo
koje biće koje je povezano sa srebrnom niti sa 5. denzitetom. Jednom kad ono prolazi
kroz cjevovod koji se stvorio otvaranjem srebrne niti, onda naravno da se ništa ne može
umješati. Da li razumijete?
P: Da, ali zašto tolike duše, kad napuste tijelo, ne prelaze tim cjevovodom, i zašto one
ostanu pri zemlji, i zašto se one kače na druga tijela? Zašto postoji taj cjevovod?
O: To je komplicirano pitanje, pa ipak, najbolji odgovor je taj da je odabir tih duša da ne
žele napustiti ovaj nivo 3. denziteta. Jedina mogućnost da se to učini je taj da se otkači
iz upravo umrlog fizičkog tijela i da se još uvijek bude unutar nivoa 3. denziteta, što naravno, nije prirodno, ali se može dogoditi. U takvim situacijama, iako se o tome krivo
govorilo, srebrna nit je još uvijek zakačena i još uvijek ostaje nit, a ne cjevovod. Duša je
još uvijek zakačena na srebrnu nit, ali je odspojena od tijela koje ju je nosilo i koje je
sad umrlo. Dakle, efekt je vrlo sličan kao biti svjesan okruženja 3. denziteta bez prateće
jedinke ( fizičkog tijela ). Da li razumijete?
P: Da. Dobro...
O: Također, molimo budite svjesni činjenice da jednom kad duša napusti granice
fizičkog tijela, iluzija prolaska vremena nije više očita čak kad i duša ostane na nivou 3.
denziteta. Zato, njoj se sve to čini kao da nije prošlo nimalo vremena. I mi smo vam to
spomenuli samo da sagledate sva različita značenja iza svega toga.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: čet jan 13, 2011 2:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Bojan71 je napisao/la:
Iskreno, ovaj prevod knjige samo će napraviti veću štetu nego li će doneti koristi! Nije žalost, to je moj lični sud i to mi govori Instikt Spirita, kao i moja slobodna volja da tako nešto i napišem....


Ovo nisam baš najbolje razumjeo?! Mislim da pored "Instikta Spirita", postoje i intuicija a i zdrav razum, pa bi se i to trebalo uzeti u obzir. Na primjer, po meni su više štete nego koristi napravili neka djela kao što su Biblija i Kuran a ne sam njihov prevod na hrvatski/srpski jezik. Nadalje, te knjige su i dan danas mnogo čitanije i popularnije od ove o kojoj ovdje pričamo.

Ono što se iz ove knjige može vidjeti, to je da se ljudi mogu naći na meti određenih sila i manipulisati s njihove strane, što je doduše odavno poznato. A manipulisani smo manje-više svi, što direktno, što indirektno. S tim u vezi, iz svega ovoga se možda može izvuči i nešto pozitivno ukoliko se potrudimo da stvari gledamo malo šire i bez upotrebe crno-bijele tehnike.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: čet jan 13, 2011 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Složila bih se Aragornom u potpunosti da je ova knjiga više skup dezinformacija, nego materijal koji daje neke vrijedne informacije. Također, smatram da je i ova kao brojne druge knjige poslužila za stvaranje još veće mase straha, jer sam i ja kao i Bojan odmah dobila nastup lagane ljutnje i zabrinutosti zbog pomisli na činjenicu da te mogu uhvatiti i nakon fizičke smrti i zarobiti esenciju tvoje duše bez obzira na kom stupnju razvoja se nalazila! Slična stvar se kaže u još jednom materijalu za koji ne znam da li je objavljivan na Galaksiji, pa ako jeste unaprijed se ispričavam:

http://www.postkvantnost.com/Nexus_2012_hr.html

Ipak, bolje je da je knjiga prevedena i da onda svako može za sebe zaključiti koliko i kako sve kontrolori djeluju na nas, te služi kao dobra vježba prepoznavanja lažnih i istinitih informacija.

Pantelija, hvala na pojašnjenju energetskog tijela, nespretno sam postavila pitanje- nedoumicu: znam šta je energetsko tijelo nego sam željela znati ako je moguće na koji način oni uzurpiraju noću energetsko i ostala tijela ? Koja je tehnologija u pitanju, da se tako izrazim i kako joj se oduprijeti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: čet jan 13, 2011 4:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Kakva tehnologija?
Vrlo napredna.
To rade Sivi.

Mislim da im se ne možeš odupreti - osim ako imaš svoju volju u apsolutnom smislu, da možeš da manipulišeš materijom i energijom. Ali u tom slučaju te ne bi ni dirali. Uglavnom znaju šta rade.

Kada to radi vojska onda je malo traljavo, prevoze tvoje fizičko telo primitivnim letelicama i sl. Izgleda da oni ne mogu da rade sa otimanjem astralnog (energetskog) tela nego samo sa fizičkim.
Od njih se možeš sačuvati samo tako ako im ne budeš interesantna, ako ne mogu da postignu pa se zagubiš u mnoštvu.

Imaš kod Sverdlova o tome i još bolje kod Dr Karla Turner "Oteti".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: čet jan 13, 2011 5:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Galaksija je napisao...Ovo nisam baš najbolje razumjeo?! Mislim da pored "Instikta Spirita"...

Instikt Spirita-nasleđeni nagon od Duha, podstaknut pretnjom od strane, u ovom slučaju, knjige Tjelokredice...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tjelokradice - prijevod knjige
PostPostano: čet jan 13, 2011 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Bojan71 je napisao/la:
Galaksija je napisao...Ovo nisam baš najbolje razumjeo?! Mislim da pored "Instikta Spirita"...

Instikt Spirita-nasleđeni nagon od Duha, podstaknut pretnjom od strane, u ovom slučaju, knjige Tjelokredice...


Mozda ipak ne bi trebalo stvarati dodatnu konfuziju nekim specificnim terminima. Ono sto ti opisujes kao "instikt spirita", ja bih nazvao "intuicija" jer mi se cini da se radi o istoj stvari. :)

Citat:
Drugo, iritiralo me je to da smo mi kao potpuno bespomoćni, u meni se javio bes, ne zbog toga što je to tačno, već zbog onih koji bi bili malodušni i koji bi prihvatili takvo stanovište. Ovde se igra velika igra, igra za Duše.


I ja sam imao slican "intuitivni" osecaj, pa sam pokusao i "racionalno" da ga objasnim. Sto se mene tice, ono sto mozemo saznati iz ove knjige jeste to, na koji nacin "sile tame" zele da ih mi ljudi posmatramo, i kako bi zeleli da se postavimo naspram njih.

Ali, ponovio bih jos jednom, mislim da ova knjiga nikako nije preporucljiva za "pocetnike", kod kojih usled nedostatka znanja moze izazvati samo osecaj "bespomocnosti", straha i inferiornosti. Mislim da su upravo "pocetnici" ti kojima moze naneti neuporedivo vise stete nego neke koristi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz