Sada je: sub apr 27, 2024 9:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Entitled To Overcome
PostPostano: pet nov 20, 2009 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 15, 2009 10:19 pm
Postovi: 52
:love3:

_________________
Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks.
Harry Callahan


Zadnja izmjena: Zheel; sub nov 28, 2009 10:42 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Entitled To Overcome
PostPostano: ned nov 22, 2009 7:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
Zheel je napisao/la:
Onda neka ovo bude moja mala "ispovijest", malo ću "oslobodit demona


ovo ti je podforum vanzemaljaca i nlo-a, ovo si trebao pod metafiziku staviti...

Zheel je napisao/la:
sviram nekoliko instrumenata, najdraži gitara


jebeno, šta voliš slušati? koji offtopic :rofl :mrgreen:

Zheel je napisao/la:
Ljudska rasa je za mene samo jedna mala grupica zbunjenih dušica koji strahuju za svoje "poslove", obitelji"," prijatelje", "ljubav" što su ustvari sve apsolutno samo najobičnije iluzije bez kojih misle da ne mogu biti sretni, za upišat se od smijeha, a istovremeno i za gorko plakat, što sve "čovjek" može uraditi sam sebi te koliko može oslijepiti samog Sebe da ne može prepoznat svoj Pravi Istinski Potencijal.


tu generaliziraš. ljudska rasa je skupina pojedinaca koji su svaki za sebe kompleksna bića sa bogatim unutarnjim svijetom, vlastitim mjestom unutar kozmosa, bez obzira kakvog oni bili psihološkog i fizičkog profila. svi ljudi imaju vlastite strahove, mane, i sve što ide uz to. to je značajka ega i on teži za užitkom, a kad ga ne dobije zastrani u crne misli. netko je jači, netko slabiji, nekoga to ne pogađa toliko, nekoga pogađa, netko smatra da se mora miješati u tuđe poslove i zabadati svoj nos svugdje, netko ne itd... a što se tiče istinskog potencijala to je stvar teorije i vjere. pri tome vjerojatno misliš da je čovjek dio neke svijesne kreacije i da si jednako sposoban tom kreacijom upravljati na vlastitu i tuđu korist(recimo korisiti telepatiju ili telekinezu). no to zasad leži u mutnoj vodi nedokazanog, pa se takve hrabre izjave mogu jedino pripisati želji za vjerom u nešto nadnaravno i smisleno (koju svi od nas imaju pošto se nalaze na ovom forumu, svi žele neki viši smisao), ali pošto si daješ za pravo da osuđuješ druge u vlastitoj izgubljenosti u potrazi za tim vlastitim "Pravim Istinskim Potencijalom", pretpostavljam da si ga ti dostigao pa možeš suditi šta taj potencijal. ukoliko jesi, pošalji nam snimke di manipuliraš prostorom i vremenom i izvodiš čuda da podijelimo tvoju radost. a ako ne, pažljivo s onime što govoriš, jer je Pravi Istinski Potencijal za svakoga nešto drugo u značenju (može biti isto u semantičkom značenju ali sam skoro pa siguran da svatko taj krajnji cilj na svoj vlastiti način doživljava i osjeća). vrijeme će pokazati da li smo mi ovdje u pravu ili nismo...

Zheel je napisao/la:
Većina se ne usuđuje zgrabit Život za muda i živjeti u Vječnom Sada


sumnjam da se to itko usudi. jer dosta sam razmišljao o tome i kad sam se zapitao što bih točno trebao napraviti da se u potpunosti oslobodim i živim na taj način, odgovor mi je došao da potpuno odbacim ono što drugi(iliti civilizacija) očekuju da radim i da radim ono što mi je trenutačno u srcu da bih radio. ali tehnički bi to ovo značilo, recimo idem u školu, na faks ili na posao i sad u busu odjednom osjetim nevjerojatan poriv da zavrištim iz sveg glasa i to učinim u busu punom ljudi i da me pritom zaboli kurac što će mi netko drugi dobaciti ili kome će to smetati (glavno da ne idem ko zadnji trut na neko odredište ko i svi drugi).zatim shvatim da mi se jako sviđa način na koji pjeva rob halford iz judas priest-a i vježbam cijelim putem do posla njegovo vriskanje jer mi se to u tom trenutku svidjelo i srce mi je naložilo da to napravim. pa kome smeta nek ne ide iz busa van ili nek se potuče sa mnom, ionako živim život punim plućima i nastojim sve raditi impulzivno, instiktivno i iz srca, pa ćemo se i srčano potući. kažem, to u teoriji zvuči divno, tako odbaciti sve lažne civilizacijske norme, ali takav sam samo u slučaju kad se napijem ili se natripam ali čak i tu imam neku dozu doticaja sa stvarnošću (naravno, ako ne izgubim svijest :mrgreen: ) i neko poimanje "dobrog" i "lošeg". sumnjam da je to tako lako izvedivo. tu je uvijek strah od posljedica i onaj meni jako mrski "a šta će drugi misliti o meni". mrzim tu kuju od misli :evil: :mrgreen:

Zheel je napisao/la:
Matricu nije složio "netko" da bi nas tlačio, složili smo je Svetom Geometrijom Svi (Za)Jedno, samo što ima onih iz viših razreda poznaju bolje kako funkcionira i kako se sve može manipulirati njome i igrati onima kojima je manje poznato kako Matrica funkcionira.


opet, ponavljam, to je stvar tvoje vlastite vjere i onoga što tebi u trenutnom slučaju odgovara da misliš, to ne mora biti istinito a i može biti, ali opet nemaš nekih pravih dokaza da je tako kako ti misliš. i ja tako nekako slično mislim ali kako ja znam da je tako. to je isto kao i kad katolika pitaš kako on zna da je isus krist stvarno bio osoba koja je baš sin božji i kako on/a zna da je bog baš točan po njegovom konceptu. on će ti reći da je to tako, da biblija koja njemu predstavlja svetinju tako kaže (inaće, bibliju se može na milijune načina interpretirati), da je tako odgojen itd. bla bla bla...ipak, točan odgovor je da on ne zna to, kao ni mi, on jednostavno tako vjeruje, njega su njegove okolnosti i njegova matrica odgojile i stvorile osobu koja on/a je danas, isto kako su naše okolnosti i naša matrica odgojile nas da budemo...da li ja znam kako Matrica funkcionira, vjerojatno ne baš onoliko koliko bi želio vjerovati, ali znam da neki osjećaj vjere prema nečemu imam. nekome je sveto pismo biblija, nekome znanost, nekome vlastita iskustva itd.

Zheel je napisao/la:
baš kao što tigar nije ni loš ni dobar, on jednostavno Jeste - tigar, i koliko god "ljudi" mislili kako su napredniji od tigra, po meni je upravo suprotno, tigar radi puno bolji posao, on jednostavno Jeste ono što Je, ne preserava se ni fantazira što bi bilo kad bi bilo, tigar jednostavno Jeste, Čisto Bivanje.


e ovo je po meni već živa komedija filozofskog tijeka svijesti :mrgreen: . tigar jest što jest, on bivstvuje a ljudi ne - mislim, opraštam ti ovo, ali to je živa komedija. ja isto bivstvujem, bio ja u savani žvačući friško ubijenu zebru ili jeo doma unutar svojeg modernog brloga od betona i elektornike prerađenu zaklanu ispečenu kravu. bio ja potpuno uravnotežena osoba s puno prijatelja, jakim obrazovanjem i ugledom, ili bio kreten koji živi sa starcima bez društvenog života, s srčanim problemom, psihološki nestabilnim profilom i prevelikom kilažom, ja bivstvujem, ja prolazim kroz iskustvo, ja iskorištavam karte koje mi je život dao najbolje što mogu ili ne baš najbolje što mogu, ali svjejedno ja jesam - što god da bio, jadnik, pobjednik, čovjek, biljka, životinja, bakterija, ponosni lav, mali miš, strašni orao - ja jesam i bit ću....u kako sam inspirativan :mrgreen:

kažeš da tigar nije ni loš ni dobar, a ljude osuđuješ jer iskorištavaju prirodu. istina je suprotna, obje vrste su i dobre i loše i boje iskorištavaju prirodu. ponekad su dobre za sebe i loše za druge, ponekad dobre za druge i loše za sebe. tigar ubije gazelu koja je bila živo biće jer je jači i treba hranu, on joj ugasi život a to gazela ne želi, ali tigar mora jesti jer je mesojed i lovac, tu je tigar loš za gazelu ali dobar za sebe i svoj čopor, a loš za gazelu i njen čopor, a opet sve je to prirodna ravnoteža koja je neutralna i koja će se na kraju pobrinuti i za tigra i gazelu ako obje postanu prevelik teret i riješit će ih se, isto kao što se može riješiti nas ljudi. ja ne mislim da sam bolji od tigra, mislim samo da je moja rasa u boljem položaju. ja sam na njegovom teritoriju bespomoćan i mrtav ako me napadne, ali dodaj tome civilizacijsko poznavanje prirode, mehnaiku, tehnologije, oružje, kompleksnost u mentalnom sklopu - ljudi su premoćni. u nekoj filozofsko-metafizičkoj teoriji svi smo jednaki, ali su neki u boljem položaju i to je to. čovjek je kompleksnije biće (barem što se tiče potrebe okoline i spoznaje) i to mu ide u korist. ali nećemo sad o prirodnoj selekciji i preživljavanju najjačih...
još samo da napomenem, ništa nije savršeno u laičkom smilsu te riječi, ni ljudi ni životinje, ni priroda, nitko ne uzima minimum onoga što mu je potrebno, svi iskorištavaju druge i žive na nečijoj grbači, i to također mogu vratiti u smislu usluge neke. to je kriva koncepcija koju ljudi koji su razočarani civilizacijom imaju. pogledaj kako životinje znaju biti proždrljive, isto kao i ljudi, pa recimo paraziti u našem tijelu i okolini, ništa nije savršeno, sve teži samozadovoljstvu i opstanku bez obzira na posljedice drugih vrsta ili čak svoje vlastite. za sve vrste vladaju isti kozmički zakoni (barem ja tako mislim)

dosta od mene, pozdrav i sve najbolje u tvojoj potrazi za svrhom :thumbup: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Entitled To Overcome
PostPostano: ned nov 22, 2009 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 15, 2009 10:19 pm
Postovi: 52
Citat:
pošto si daješ za pravo da osuđuješ druge u vlastitoj izgubljenosti u potrazi za tim vlastitim "Pravim Istinskim Potencijalom", pretpostavljam da si ga ti dostigao pa možeš suditi šta taj potencijal. ukoliko jesi, pošalji nam snimke di manipuliraš prostorom i vremenom i izvodiš čuda da podijelimo tvoju radost. a ako ne, pažljivo s onime što govoriš, jer je Pravi Istinski Potencijal za svakoga nešto drugo u značenju (može biti isto u semantičkom značenju ali sam skoro pa siguran da svatko taj krajnji cilj na svoj vlastiti način doživljava i osjeća). vrijeme će pokazati da li smo mi ovdje u pravu ili nismo...

baš kao što si i rekao, za svakoga Pravi Istinski Potencijal predstavlja nešto drugo, nekome je dovoljno da otiđe na posao, spava, nekome nešto deseto, i ne, ja nigdje ne tvrdim da sam dostigao svoj Pravi Istinski Potencijal, ne bih baš rekao da sam si uzeo za pravo da sudim nešto, ali uzeo sam si za pravo da sudim Ljudsku Glupost, (naravno tu sigurno potajnu ulogu igra i moj ego i raznorazne refleksije koje me podbadaju) i htio naglasit da ljudi ni ne pokušavaju otkriti za šta su sve sposobni, toliko se boje promjena i sebe samih, i tu sad ostavljam otvorenog prostora da svatko vidi što je za njega osobno Pravi Istinski Potencijal i izbor što će sa sobom činiti. Recimo to što si ti rekao:
Citat:
pošalji nam snimke di manipuliraš prostorom i vremenom i izvodiš čuda
to za mene nije, ali sad naglašavam da ne bi opet bio krivo shvaćen, ZA MENE, nije Pravi Istinski Potencijal, niti mi treba, ni manipulacija prostorom i vremenom, telekineza, telepatija, levitiranje, letenje, ništa od toga za mene ne predstavlja Istinski Potencijal. Ja imam svoju "verziju" :D

E sad pod onim da čovjek treba Život zgrabit za muda, tu sam htio naglasit da je čovjek većinim negdje drugdje, rijetko kada je u Vječnom Sada, ili je stalno zabrinut kako sutra mora na posao ili je u 2012-toj, kako kaže stara budistička "kada hodaš, hodaj, kada jedeš, jedi, kada umireš umri", Biti u Sadašnjosti, Uvijek Prisutan = Slobodan, to je za mene zgrabiti Život za muda, a to što se tiče pjevanja poput Halforda usred busa, ok, zašto ne, ako se osjećaš slobodan samo daj, i vjeruj mi mogu ti osobnog iskustva reći da je to više nego lako izvedivo, ja činim i "luđe" stvari i to trijezan :angel4: , ne treba mi alkohol ni droga da bih se oslobodio, tih gluposti mi je za ovaj život dosta, iako su mi droge i alkohol bila velika i dobra škola, ne bi ih preporučio nikome za "oslobađanje" ni "otvaranje svijesti", a pogotovo ne kao "zabavu", dobro ja jesam skoro duplo stariji od tebe (33) ali to ne znači da tebi niti bilo kome popujem šta da radi, hoće će li se netko vikendom razvaljivat na klupici u parku ili ne, samo govorim iz osobnog iskustva i što ti ta sranja mogu uraditi, bolje da ne znaš vjeruj mi, a i ne trebaš, stvar izbora je li. :thumbup:

Pod ovim da tigar - jednostavno Jeste, tu se misli na to da na sebe ne stavlja raznorazne maske i etikete znači ne preserava se da je nešto što nije kao što to ljudi svakodnevno rade, već on je jednostavno - tigar, a Biti je umjetnost, pogotovo ako imaš slobodu izbora, mogu ljudi imati ne znam kakvu tehnologiju i tzv. "nadmoć" ali ako čovjek ne može jednostavno Biti bar čovjek ako ništa drugo, ako nije sposoban skinuti sa Sebe sve etikete i maske koje si je on sam i društvo priljepilo i nadodalo i jednostavno živjeti, Biti u Sadašnjosti, a ne u prošlosti koja je mrtva, ni u budućnosti koja je fantazija, onda su ne samo tigar, već i ostale vrste više nego u prednosti, ali opet naravno sve je ovo samo moja percepcija "stvarnosti" i možda već sutra gledat ću sve iz sasvim drugačije perspektive, a prekosutra iz neke treće, ja si ostavljam mjesta za promjenu, ako danas tvrdim da vidim jaje, sutra ću možda na istom mjestu vidjeti helikopter, i neću se sramiti toga već ću biti sretan što sam dopustio promjenu, što znači da se ne držim slijepo raznoraznih učenja ni vjere u ovo ili ono, kao pijan plota, ja ostavljam sve opcije otvorenim, jedino čega se držim je da nastojim istinski živjeti od trenutka do trenutka, svjesno proživjeti svaki tren, i tada sve postaje življe, ispunjeno radošću, i osjećajem avanture, dakle sve u svemu i ja i ti govorimo isto, jedino možda sa drugačijim naglaskom :thumbup:
sve zajedno, off topic? možda, a možda sam trebao stavit pod viceve :glasses7:
:occasion5: :thumbup:

_________________
Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks.
Harry Callahan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 53 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz