Sada je: pon apr 29, 2024 1:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Chicha iz vojske
PostPostano: pet okt 07, 2005 10:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
17.9.2005. bio sam na svadbi kod nekih komsija.Mislio sam da cu se ceo dan dosadjivati tamo,ali naisao sam na nesto zanimljivo...Da li je istina ili ne,na svakom je da odluci za sebe...

Oko 22:30 prisao mi je neki pijani covek i uhvatio me za ruku.Mislio sam da ce da pocne da baljezga o nekim glupostima kao i sve ostale pijanice,ali ovde me je nesto zapanjilo...Pijani deda je poceo da mi prica svoje dozivljaje iz nekakvog rata 1972. godine(mada ne znam kakav je to rat bio,ali pretpostavljam nesto na prostorima nase drzave-Srbije).Pricao mi je kako su ih u vojsci obucavali da fizicki i svesno budu "napredni".Pricao je kako su ih ucili da sa umom sve mogu da postignu,npr. da prenesu bol iz jedne ruke u drugu i slicno tome.Posto sam tih dana bio polomio zglob,on me je na toj svadbi upitao boli li me.Rekao sam mu da me boli a on je na to uzvratio da ce da mi demonstrira prenosenje bola iz ruke u neki drugi deo tela.Levom rukom me je uhvatio za slomljeni zglob a drugom rukom je poceo da lagano udara u moju desnu ruku.Polako sam osetio kako mi bol iz zgloba nestaje,a zglob sa desne ruke me sve vise boleo.Ne znam kako je to uspeo,da li je neka varka,ali nameravam da saznam u skorije vreme.Obecao mi je da ce mi dati neku knjigu iz vojske cija je tema kontrolisanje sposobnosti ljudskog uma...Rekao je da se u njoj nalazi sve sto je naucio tokom 15 godina u vojsci.Iako mi je napricao mnogo stvari koje su kolko-tolko tacne i istinite,ne znam da li mogu da verujem svemu tome jer je bio pomalo pijan.Ja sam se u pocetku smejao,ali on mi je ovako rekao :"Ja znam da se ti smejes,jer,verovatno mislis da sam pijan...".Sad,postoji mogucnost da i mozda nije bio pijan,ali da je pijan,ne verujem da je mogao sve ovo da izmisli pogotovo sto se neke price poklapaju sa istinitim dogadjajima...Uostalom,na vama koji citate ovo je da procenite sta je od ovog za vas istina a sta laz,sta pun pogodak - a sta prazno baljezganje jedne pijanice...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 3:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Obecao mi je da ce mi dati neku knjigu iz vojske cija je tema kontrolisanje sposobnosti ljudskog uma


Pa uzmi knjigu i vidi... tko zna?!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 8:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
U vinu je istina! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chicha iz vojske
PostPostano: ned okt 09, 2005 5:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> Obecao mi je da ce mi dati neku knjigu iz vojske cija je tema kontrolisanje sposobnosti ljudskog uma...

slip, koliko vidim imas domaci zadatak. kad zavrsis sa prekucavanjem zeljno ocekujemo knjigu ovde :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 10, 2005 9:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jdino sta meni tu cudno zvuci nije kontrola boli i ta knjiga nego rat u Srbiji (dakle Jugoslaviji) 72'.

Ko zna sta bi to moglo biti.

Vijetnamsko bojiste, sekcija zapad, front na potezu Kraljevo - Cacak, Vijetkong napada.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 10, 2005 3:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
A u to doba negdje se reklo NE Rusiji ( tada SSSR-u ) i produžio socijalizam u "samoupravljanju"... i SFRJ je krenula tim putem...

Bilo je itekako napeto u vojnim krugovima...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chicha iz vojske
PostPostano: pon okt 10, 2005 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
slip, meni nije tesko da za ovo zapucam u vrbas po kopiju :)
samo reci :) steta da takve knjige nevidi ovo drustvo ovde.

inace imam i nekih ideja kako pokusati mozak dovesti u alfa, beta ili gama stanje u budnom stanju. mada ne znam sta bi sa time dobio :)
cak je ideja toliko jednostavna da me cudi kako je neko nije pomenuo ili ja nisam primetio. mada ovo nije tema za ovde lici mi da je delom materija u knjizi slicna pa me povuklo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 10, 2005 11:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ideja toliko jednostavna da me cudi kako je neko nije pomenuo ili ja nisam primetio


Ovo drugo. Napisao sam ti odgovor tamo gdje si otvorio novi topic...

Nema veze... ima jedna dobra stvar ovdje na forumu:

Vrijedi za sve, i svi to možete koristiti... Gore na vrhu stranice imate funkciju Pretraživanje iliti Search, tu možete upisati određeni pojam, pa vam tada izbaci SVE postove s tom riječi ili pojmom... pa se lako vidi sve vezano uz tu temu.

Može se izabrati opcija za postove ili teme... ma, vidite, lako je!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 3:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Chicha iz vojske je mentalno programiran da kod populacije manuelno riješava probleme zvane senzomotorička trauma i amnezija, asinhroni pokreti, neadaptirano disanje.. itd :lol:

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 8:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Ja tog dedu uopste ne poznajem,ali ako ga sretnem podseticu ga da mi da knjigu.Ne znam ni gde zivi,ali raspitacu se malo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 9:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
slipknot-maGGoT je napisao/la:
Ja tog dedu uopste ne poznajem,ali ako ga sretnem podseticu ga da mi da knjigu.Ne znam ni gde zivi,ali raspitacu se malo...


nemoj da se raspitujes malo nego MNOGO ;)
da se meni tako nesto desilo ja mislim da bi svi vec citali tu knjigu
daj pokazi malo energije i volje...

vrsac nije daleko :) nemoj da me ljutis ;)

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 17, 2005 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> "slipknot-maGGoT"]Ja tog dedu uopste ne poznajem,ali ako ga sretnem podseticu ga da mi da knjigu.Ne znam ni gde zivi,ali raspitacu se malo...[/quote]

i? knjiga? ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 17, 2005 8:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Dobro,raspitacu se "mnogo".Cuo sam da se taj cile preziva Kosteljnik.toliko imam za sad.Pregledavacu imenike pa cu videti koliko ima Kosteljnika...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 29, 2005 1:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Jesi li nasao tog Cicu?

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 30, 2005 11:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Jos nisam,ali blizu sam.Nasao sam neke likove koji ga poznaju pa cu se raspitati.Uostalom,nisam izlazio iz kuce 2 nedelje jer sam imao upalu pluca.U petak cu se raspitati o njemu,tada krecem u skolu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 30, 2005 11:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Nadam se da nisu i njega scepali!

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 30, 2005 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Galileo je napisao/la:
Nadam se da nisu i njega scepali!


Nadam se i ja!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
VAZNO!!!

Nasao sam adresu ovog dede.Zivi u ulici DO MOJE!!!
Cim ozdravim odma idem po knjigu,za sada lezim u krevetu.
Doktorka me "castila" sa 12 inekcija(svaki dan po 2)...Pa,knjiga stize cim ozdravim!!! LOL


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 4:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Organski portal osobno je napisao/la:
Jdino sta meni tu cudno zvuci nije kontrola boli i ta knjiga nego rat u Srbiji (dakle Jugoslaviji) 72'.

Ko zna sta bi to moglo biti.

Vijetnamsko bojiste, sekcija zapad, front na potezu Kraljevo - Cacak, Vijetkong napada.




Mislim da je jedino mogla biti akcija razbijanja militantne skupine hrvatskih emigranata iz Australije, koja se te godine ilegalno zatekla na podrucju ili istocne Bosne ili zapadne Srbije ( ne sjecam se tocno ). Đorđe Ličina napisao je knjigu o tome ( 20ti Covjek ) a bila je i serija snimljena ( Brisani Prostor ). To je jedino moglo biti te godine...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 5:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Heh... nema veze... slipknot-maGGoT, ozdravi i u posjetu dedi !!! Ne trebaš daleko koliko vidim... hehehe! Odlično!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 38 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz