Sada je: sub apr 27, 2024 3:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pet mar 12, 2010 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
HAL 9000 je napisao/la:
Čitanje Kasiopejaca i praktikovanje Reikija ti neće pomoći, čak će te odvući od pravog puta i spoznaje istine.


Šta i koji je pravi put? :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pet mar 12, 2010 11:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
znak je napisao/la:


PS: Ima li igdje prevod knjige Karle Turner Maskarada anđela, jer mi je engleski trt-mrt. Probala sam na onom google prevodiocu, pa je ispao hr-indijanski.Eto trudim se da čitam, heh.Pozz :hello2:


Knjiga je odlična i mislim da spada u "obaveznu literaturu" ali koliko znam još uvijek nema prevoda.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pet mar 12, 2010 11:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ukoliko ima onih koji su zainteresovani za prevođenje knjige Anđeoska Maskarada, neka mi se jave na "pm", pa ćemo i nju prevesti.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pet mar 12, 2010 11:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Aragorn je napisao/la:
A koji bi to po tebi bio "pravi" put i spoznaja istine?

Za početak znamo da samospoznaja se ne stiče otuđivanjem od sebe i orijentacijom ka drugima, ili da kažemo u službi njihovoj. Kao ni to da neko drugi radi sa našom energijom i otvara nas za astralne uticaje, ELF talase i programiranje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
galaksija je napisao/la:
znak je napisao/la:


PS: Ima li igdje prevod knjige Karle Turner Maskarada anđela, jer mi je engleski trt-mrt. Probala sam na onom google prevodiocu, pa je ispao hr-indijanski.Eto trudim se da čitam, heh.Pozz :hello2:


Knjiga je odlična i mislim da spada u "obaveznu literaturu" ali koliko znam još uvijek nema prevoda.

Pozdrav


Kada sam čitala njenu prvu knjigu ,,Otmice,, bila sam zatečena iskrenošću i hrabrošću koju je ta žena pokazala,iznoseći neke stvari za koje vjerujem da su i neki drugi bar,jednim dijelom znali ili sumnjali.
Meni je ta knjiga dosta pomogla, jer je vrlo konkretna.
Inače nisam ljubitelj stvari kad u masi riječi postoji samo jedna riječ koja kaže nešto konkretno.

Sad ja nekako osjećam da se nema vremena za velike filozofije, i da je već vrijeme za doista konkretno usvajanje i prihvatanje nečega, (bit će nam lakše shvatiti to što nam se dešava)
Sam naslov ove njene druge knjige Anđeoska maskarada, mi je super, i već mi on asocira na neke stvari na koje sumnjam u nekim svojim iskustvima.Eto,super bi bilo da je pročitamo, a i oni koji nisu u takvoj ,,želji,, kao ja, kad im se to servira, nadam se da će shvatiti vrijednost iskustava koja je Karla odlučila podijeliti sa javnošću. :read: :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 10:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
:offtopic:
HAL 9000 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
A koji bi to po tebi bio "pravi" put i spoznaja istine?

Za početak znamo da samospoznaja se ne stiče otuđivanjem od sebe i orijentacijom ka drugima, ili da kažemo u službi njihovoj. Kao ni to da neko drugi radi sa našom energijom i otvara nas za astralne uticaje, ELF talase i programiranje.

Slažem se ,ali tvoj pravi put ne mora biti pravi za mene ili za nekog trećeg.Možda nisi primjetio ali koncept koji daju KS ne govori o OPD-u kao "... otuđivanjem od sebe i orijentacijom ka drugima, ili da kažemo u službi njihovoj."A ni osobe koje objektivno pokušavaju raditi reiki to ne rade na taj način.Prema tome bih zaključio da je tvoj komentar izašao iz teorijskog(navodnog) znanja a ne proživljenog iskustva.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Neki ljudi će morati da probaju govno kako bi shvatili da ono nije za ishranu, dok će neko da se drži dalje od toga jer zna šta je u pitanju, obično govno. Da ja proživim programiranje i napade od strane nekog navodnog majstora apsolutno mi ne pada na pamet, ako tako živiš sve najbolje ali ako opasnost vidim ja joj se ne približavam već gledam kako da je izbegnem i pritom upozorim one koje mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 3:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
HAL 9000 je napisao/la:
Neki ljudi će morati da probaju govno kako bi shvatili da ono nije za ishranu, dok će neko da se drži dalje od toga jer zna šta je u pitanju, obično govno. Da ja proživim programiranje i napade od strane nekog navodnog majstora apsolutno mi ne pada na pamet, ako tako živiš sve najbolje ali ako opasnost vidim ja joj se ne približavam već gledam kako da je izbegnem i pritom upozorim one koje mogu.


Mislim da nisi shvatio predhodni Kolosov komentar. Predlazem da ga procitas jos koji put i razmislis o sustini koju je napisao kao odgovor na tvoju izjave o "pravom putu".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 3:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Sasvim sam dobro razumeo šta je hteo da kaže, samo izgleda da nekima ne odgovara razotkrivanje mašinerije za smućivanje naroda i uzimanje para, po imenu Kasiopejski eksperiment.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 4:13 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
HAL 9000:
Citat:
Sasvim sam dobro razumeo šta je hteo da kaže, samo izgleda da nekima ne odgovara razotkrivanje mašinerije za smućivanje naroda i uzimanje para, po imenu Kasiopejski eksperiment.

Ako smatraš da je to, zašto se onda uplićeš u slobodnu volju drugih da vjeruju suprotno od onoga što ti pričaš, jer možda i to nije tako. Zašto misliš da ti nisi u zabludi ili svi zajedno ali u određenoj mjeri. Poštujem tvoju volju da se predstaviš kao razotkrivač mitova, ali to ne znači da si u pravu. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 4:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Zato što je u pitanju tema Abdukcije a ne transkripti. Ako neko ima iskustva sa abdukcijama smatram da je pogubno citirati i davati savete čiji su izvor "Kasiopejci".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 6:23 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
HAL 9000:
Citat:
Zato što je u pitanju tema Abdukcije a ne transkripti. Ako neko ima iskustva sa abdukcijama smatram da je pogubno citirati i davati savete čiji su izvor "Kasiopejci".

Ovo si u pravu ali onda je odmah trebalo "stati na loptu"
Znači, vratimo se na abdukcije. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
HAL 9000 je napisao/la:
Zato što je u pitanju tema Abdukcije a ne transkripti. Ako neko ima iskustva sa abdukcijama smatram da je pogubno citirati i davati savete čiji su izvor "Kasiopejci".


Mislim da je totalno ignorantno razmisljati o temi 'abdukcija' a ne uzimati u razmatranje onih informacija koje se mogu procitati u transkriptima, a da ne govorim o tome da je takav stav jedan prilicno povrsan nacin posmatranja jedne prilicno ozbiljne teme kao sto su abdukcije. Svako koga to zaista interesuje i zeli da sazna neke "odgovore", istrazivace sto vise moze i uporedjivati informacije iz sto vise razlicitih materijala, a nikada nece odbaciti nesto u celosti. U suprotnom, postavlja se pitanje, sta takvu osobu uopste privlaci ovoj temi ili temama, kada je u stvari ne interesuje da dodje do sto "objektivnijeg odgovora" ?!

Citat:
asvim sam dobro razumeo šta je hteo da kaže, samo izgleda da nekima ne odgovara razotkrivanje mašinerije za smućivanje naroda i uzimanje para, po imenu Kasiopejski eksperiment.


Mislim da ipak nisi ili ne zelis da razumes sta je kolos hteo da kaze, pa cu pokusati da pojasnim.

HAL 9000 je napisao/la:
Za početak znamo da samospoznaja se ne stiče otuđivanjem od sebe i orijentacijom ka drugima, ili da kažemo u službi njihovoj. Kao ni to da neko drugi radi sa našom energijom i otvara nas za astralne uticaje, ELF talase i programiranje.

kolos je napisao/la:
Slažem se ,ali tvoj pravi put ne mora biti pravi za mene ili za nekog trećeg.Možda nisi primjetio ali koncept koji daju KS ne govori o OPD-u kao "... otuđivanjem od sebe i orijentacijom ka drugima, ili da kažemo u službi njihovoj."A ni osobe koje objektivno pokušavaju raditi reiki to ne rade na taj način.Prema tome bih zaključio da je tvoj komentar izašao iz teorijskog(navodnog) znanja a ne proživljenog iskustva.


Mislim da je kolos hteo da ti skrene paznju, izmedju ostalog, da se tvoja izjava u kojoj kazes da se "samospoznaja ne stice otudjivanjem od sebe i orjentacijom ka drugima", ne moze vezati za ono o cemu se prica u kas transkriptima. Tako kako si napisao se ne moze zakljuciti, a ni procitati u transkriptima. Drugim recima, ti u stvari ne znas o cemu pricas nego nagadjas ili interpretiras, a zapravo nisi procitao o cemu se tu radi, jer da jesi ne bi toliko pogresno interpretirao sve to. I tu se postavlja pitanje zasto i na osnovu kojih objektivnih saznanja, uzimas sebi za pravo da kritikujes nesto, cak i "razotkrivas masineriju", a zapravo ne znas o cemu se tu radi?! Mozda se to tebi cini normalno, medjutim na ovom formu to ne prolazi.
Ako zelis da kritikujes nesto sto se na primer nalazi medju "sticky" temam na forumu, onda je red da to procitas, razmislis i das neko svoje misljenje, sto podrazumeva i postavljanje pitanja. Ali napisati ovakave komentare kakve ti pises u stvari nije kritikovanje nego pljuvanje, jer ti ne znas u cemu se tu sustinski radi pa je i logicno da ne mozes smisleno kritikovati.
Naravno, ovde se ne radi samo o transkritpima nego o celom tvom komentaru koji je zasnovan iskljucivo na subjektivnim impresijama, bez iskustva a cini se i bez dovoljno teorijskog znanja. Kako bih ti rekao HAL, nisi ni prvi ni poslednji koji je ovde dosao da "razotkriva" ono sto mu se ne dopada, a da zapravo to nije procitao.

Evo na primer, pogledaj samo ovaj pocetak tvoje recenice:
Citat:
Za početak znamo da samospoznaja se ne stiče otuđivanjem od sebe i orijentacijom ka drugima, ili da kažemo u službi njihovoj.


Ko ste to vi?! Kazes "za pocetak znamo", ali nije jasno zasto govoris u mnozini a iznosis licno misljenje? Zar je moguce da si toliko siguran u njega da mislis da se 'ono' podrazumeva kao sigurna istina, i da je "opste-prihvacena" stvar? Mozda se to tebi cini normalno, medjutim, to nije logicno i totalno je ocigledno u kojoj meri je takav stav subjektivan. Sa druge strane, na ovom forumu se trudimo da "stvarnosti" pridjemo sto je "objektivnije" moguce, pa u slucaju da te takav "metod" ne interesuje, onda predlazem da potrazis na netu neko drugo mesto koje ce vise odgovarati tvojoj frekvenciji, vrlo jednostavno, ustedis i sebi i drugima energiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
HAL 9000 je napisao/la:
Ako neko ima iskustva sa abdukcijama smatram da je pogubno citirati i davati savete čiji su izvor "Kasiopejci".

Ljudi koji su bili i bivaju oteti vjerojatno će pokušati sve da to spriječe i ako mu pomognu tekstovi koji su proizašli kanaliziranjem K.S.-a,to je za njih vjerojatno uspjeh.Naravno da se tad upuštaju u opasne vode mogučih manipulacija,kao i svaki čovjek svakog dana kad udahne svježi zrak.Pitanje je samo ako je ta osoba svjesna onog što radi.
Dakle tema je o otmicama,HAL 9000 na čemu ti temeljiš svoje znanje da nije dobro slušati K.S. ili reiki ili trbušnjake?Dogodilo se ti je nešto neugodno ili ugodno?Jesi li bio otet koji puta?Što činiš da se ti to više ne događa,ako si bio otet?
Podjeli iskustvo.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Da, mislim da je tema abdukcije, doista prava tema za iznošenja iskustava, kao i za ukazivanje načina kako se najlakše osloboditi toga što ljudi opisuju, ili im barem pomoći smanjiti pritiske pod kojima se nalaze.

Sad hoće li osobe u traganju za svojim oslobađanjem od ove pošasti naići na neku drugu manipulaciju, doista nije isključeno. Ali bolje je tražiti ikakvo rešenje ili pomoć, nego stajati u mjestu i praviti se da se ništa ne dešava. Po meni je to tek vid kritične situacije.

U biti kome je došlo pet do dvanaest i neće se osvrtati na ubjeđivanja i prepirke, nego će tražiti sebi pomoć na ovaj ili onaj način. Koji način mu pomogne i pokaže neki uspješan rezultat, taj će za njega i biti najbolji, sviđalo se to nekome ili ne.Pozz. :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub mar 13, 2010 9:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Još jedna stvar koja me je navela na razmišljanje i meni lično bila interesantna je pojava ,,paralize u snu,,
Obično je to bila jedna od prvih, ili jedna među prvim stvarima koje su se počele dešavati kad sam uočila da se dešava nešto neobično. Razgovarajuči sa nekim osobama primjetila sam da su doživjeli istu ovu pojavu, i da je ona kod izazvala određen osjećaj, da se dešava nešto novo i čudno.

U tom stanju svi smo se obraćali za pomoć nekome ili nečemu, da nam pomogne da to stanje što prije prođe. Neko se molio bogu(ovom ili onom), neko je pozivao reiki i simbole, neko svoje vodiče itd.
Uglavnom svima nam je to nešto kao pomoglo da to stanje paraliziranosti popusti. Tu sam se počela pitati da li smo svi ponaosob bili u pravu pozivajući tog i to, ili da li smo svi zajedno slagani da nam je to nešto pomoglo.

PS:Poslije sam čitala, da neki smatraju da je to samo A. projekcija, i da se sve to nije posložilo kako treba (svijest ova i svijest ona i tako to), mada se ja ne bih složila u potpunosti sa tim, i tu bih doista obratila pažnju na prisustvo paravan memorije.

Možda nisam u pravu i možda te dvije stvari imaju istu završnicu tj. pojavu paralize sna, a da se prije toga dešavaju različite stvari.Doista bih voljela čuti vaš komentar. :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned mar 14, 2010 12:25 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 13, 2010 10:59 pm
Postovi: 26
Zdravo znak!

Da, i ja već sam ćuo iste priće o takvi paralizi.
Ko zna, dali svi ljudi imali su istinito zajedni isti vzrok, isi impulz, da se im ovo djesilo?
Ja mislim, da ovo i nije tako jako bitno, dje ima ovaj impulz (vzrok). Možda moj savijet: ako u snovima nešto neobićno ti se dogodi, pa tako i ova t.z. paraliza u snu: samo lagano idi naprijed "sa tvojim snovima", nemoj se briniti ako ti "tjelo" u odredjenom momentu malo ide "krivo" .....
Važnije je, da ostaneš sasvim mirna, sigurna u sebe i u svoju snagu, svoju namjeru i (kod mene tako): mirno svijesno lagano disati naprijed. Znaći - snaga ti je u vlastitoj svijesnoj mirnoći, kontroli i neutralnosti kao "pomatraću" u tvoji dubini (slićno, kako to yogiji nazoveju nekvu tako stanje lagane mirnoće u meditiranju, mislim i na tvoje stanje u snovima da bude slićno). Treba samo da se sijetiš, da možeš u snovima ovu zadevu napraviti bez problema.

znaći: ne plaši se, dogodilo se i prošlo ....

Prijatni pozdrav i budi dobro!

R.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned mar 14, 2010 9:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Dreammer Nordijanac je napisao/la:
Zdravo znak!

Da, i ja već sam ćuo iste priće o takvi paralizi.
Ko zna, dali svi ljudi imali su istinito zajedni isti vzrok, isi impulz, da se im ovo djesilo?
Ja mislim, da ovo i nije tako jako bitno, dje ima ovaj impulz (vzrok). Možda moj savijet: ako u snovima nešto neobićno ti se dogodi, pa tako i ova t.z. paraliza u snu: samo lagano idi naprijed "sa tvojim snovima", nemoj se briniti ako ti "tjelo" u odredjenom momentu malo ide "krivo" .....
Važnije je, da ostaneš sasvim mirna, sigurna u sebe i u svoju snagu, svoju namjeru i (kod mene tako): mirno svijesno lagano disati naprijed. Znaći - snaga ti je u vlastitoj svijesnoj mirnoći, kontroli i neutralnosti kao "pomatraću" u tvoji dubini (slićno, kako to yogiji nazoveju nekvu tako stanje lagane mirnoće u meditiranju, mislim i na tvoje stanje u snovima da bude slićno). Treba samo da se sijetiš, da možeš u snovima ovu zadevu napraviti bez problema.

znaći: ne plaši se, dogodilo se i prošlo ....

Prijatni pozdrav i budi dobro!

R.


Pozdrav Dreammer Nordijanac,!

Ovo što si rekao da u tim momentima treba ostati miran i staviti se u ulogu posmatrača se nekako dešava automatski, jer ne radi se o osobama koje imaju znanje, a u stvari u tim stanjima i ne možeš postupiti drukčije, jer ti je to onemogućeno. Tim ljudima se jednostavno dešava, i ne znaju kako ni zašto, ali u biti svi ,,čudno, automatizovano,, na vrlo sličan način izlaze iz tog stanja. Sad da li se to može objasniti da pojava iste vrste straha proizvodi i istu vrstu odbrane, tj. izazivanja iste automatizovane reakcije da se to stanje završi.

Poslije spoznaje da se desilo i prošlo, je ipak malo teže zaboraviti sve to. U biti niko od njih to nije mogao zaboraviti, čak šta više, prolaz kroz ova stanja obično potakne da se zainteresuju malo više u vezi nekih stvari koje doživljavaju, pa krenu u traženje znanja ili traženje da im neko pomogne, da im se to više ne dešava.

Mene na kraju najviše interesuje šta je stvarni uzrok nastanka ovog dešavanja (ono što sam pitala u predhodnom postu), i da li je iko primjetio da su uzroci iste završnice različiti, ili bar povezani, ili će opet svako imati svoju istinu i gledanje, pa sam opet izgleda na početku. :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon mar 15, 2010 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
u mom slucaju kod paralize se nakon nekog vremena ili manifestuje napad (dva sam imao do sad) ili astralna projekcija...e sad neznam dali su te paralize namjerno izazvane od strane ekipe ili su to normalne pojave kod spavanja (cisto sumnjam u to), a 100% sam siguran da je zadnja paraliza koju sam imao prije tjedan dana bila namjerno izazvana...cak i ove stralne projekcije kod paralize koje izprovociram ako idem po ovome "ostani miran itd price" mislim da su samo sredstvo odklanjanja "svijesti" iz fizickog tijela u svrhu manipulacije njime...dosta neugodno iskustvo i ko to nije dozivio, nebi mu ni zelio, no vec sam napisao da ono sto nas ne ubije, samo nas moze ojacati... :love3:

inace smo offtopic ovdje, a ima vise ovdje :

viewtopic.php?f=5&t=2192
viewtopic.php?f=7&t=2270

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon mar 15, 2010 10:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Ma mislim da nismo :offtopic: , jer lično smatram da te i takve paralize u snu nisu djelo nas samih.
Doista treba podvući crtu između nečega što se dešava bez nekog prihvatljivog objašnjena i stvari koje čovjek svjesno provocira sam, kao što je svjesno izazivanje A P.(mada vjerujem da ni u tom svjesnom provociranju nisu isključena djelovanja, jer vide svašta i dešava se svašta, uglavnom neke stvari koje su im u svjesnom stanju nevidljive ili neshvatljive)

Sad mi pada na pamet poređenje razlika između čovjeka koji svjesno sjedi na hladnom betonu i dobije prehladu, i onog koji nije sjedio i dobije isto prehladu.
Logično je da se ovaj drugi pita, otkud mu to i tako mislim da možda bolje počne uočavati neke moguće uzroke. Ovaj prvom je njegov uzrok odmah poznat,jer ga je provocirao, valjda. :roll: :hello2:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 56 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz