Sada je: čet mar 28, 2024 12:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned mar 30, 2014 8:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Na žalost ne govorim engleski, tako da ovisim samo o par rečenica u kojima je Galaksija rekao o čemu Rich priča, ali da - sve je moguće...do sada su ljudi koji su hipnozom istraživali recimo život između života, nalazili da su "zarobljeni" i onemogućeni da sami odaberu išta, doslovno. Smješteni su na razne načine, pohranjeni, omamljeni, blokirani, primjera je puno. Ali - slažem se sve je moguće, treba dalje istraživati bez tendencije da se kaže kako je sve otkriveno i sve se zna.

I baš zato, ono što su otkrile Karla Turner i Barbara Bartolich, a vezano uz "paravan memoriju" koja je sveprisutna čak i u stanjima promijenjene svijesti (iako mnogi još uvijek misle kako je sama hipnoza, meditacija ili upotreba halucinogenih droga dovoljna za bolje vidike ili čak "istinite" vidike, što otežava istraživanje) - "paravan memoriju" smatram revolucionarnim otkrićem za rad u ovoj oblasti. I kada se na to doda, da je sve što imamo u sebi, a tiče se naših "sjećanja" u biti slojevito, kao luk - pitanje je do kojeg smo sloja došli.

Što se tiče pak te informacije da smo negdje "zarobljeni" dok ovdje navodno nismo zaista, već samo povremeno, a u skladu s "otvorenim mogućnostima", postoji možda još neko objašnjenje.

Naime, često se tokom otmica nas kopira tjelesno, te naše kopije na određeni način znaju biti zaposlene i aktivne, a ta događanja djeluju na nas i ponekad nam se čini da aktivnosti naših kopija jesu naše vlastite. Najčešće se to odražava kroz naše snove. Cijela priča o kopijama je prilično mutna, ali po onome do sada viđenom, neke od kopija postoje i u raznim vremenima - prošlostima i čini se kao da vode prave živote. I kada se njih uništava - interesantno je da su oni oko kopije i kopija sama koja unutar sebe ima entitet koji je održava "živom" u potpunosti svijesni da se to radi!!!!

Paralelno, postoje i kopiranja koja su vršena na jednom "višljem" nivou, ona su rijeđa, odnose se na malo drugačiji rad s kopijom, dakle, dok je za ove prve koje sam spomenula, dovoljno kopirati tijelo, koje se održava povremenim umetanjem naše Duše u njega koja ga regenerira (a tada očito dolazi i do "otiska" koji našoj Duši daje sjećanje na ono što se s tijelom događalo), u ovom slučaju rađene su i kopije svih komponenti Trojstva, te s tako kopiranim svim komponentama, stvaraju nešto što im služi za simulacije mogućih događanja. Npr. mnoštvo takvih kopija stavi se u neke zamišljenje scenarije, recimo na ratno polje, one ratuju - ovo se može pokazati i kao potpuno iskustvena stvarnost onome tko to promatra. Taj mali udio kojim kopiran Čovjek recimo u ovom slučaju "ratuje" (nije uvijek riječ o istom scenariju) smjernica je i putokaz za očitanja reakcija nas na određene planirane događaje, koji se tek trebaju izvesti u našim stvarnim životima.

Dakle, radi se o izmišljenim virtulanim scenarijima u kojima sudjeluju sve naše kopije kao cjelina. To se odvija na jednom višljem nivou, bar tako navode klijenti, a to vode, po svemu sudeći humanoidi (često opisani kao visoki duhovni učitelji!!!) sofisticiranom tehnologijom, koji se pak pokazuju "jačima" od reptila.

Ova događanja su, bez provjere "paravan memorije", na "prvu" izgledala kao "prošli životi", što ovu priču drži interesantnijom (a svakako bi trebala biti interesantna i svim regresoterapuetima koji rade sa sigurnošću turističke izlete u prošle živote držeći ih validnima), ali i otvara tu mogućnost, te zaista pitanje (bez zluradosti ili potrebe suda kako tko radi!): što su razni istraživači ove tematike zaista uočili, kako to objašnjavali, te što zaključili ako nisu provjerili tu sitnicu - da je riječ o lažno nametnutom sjećanju.

Zato mislim da je dijeljenje informacija o svim ovim događanjima nužno. To je jedini način da složimo puzzle bar djelomice, do neke nama sada moguće slike. Koju eto - još treba i razumijeti, a to je tek cirkus, pa je, bar po mom mišljenju, mudro sve to činiti neopterećeno i slobodno od donošenja čvrstih zaključaka i argumenata, jer se stalno i iznova pokazuje da stvarno ništa ne znamo.

Međutim, nije da je ovaj svijet baš u nekom solidnom "početničkom stanju". Većina ljudi još uvijek ne prihvaća ni ideju da otmice postoje, a kamoli sve ovo o čemu sada pišemo!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned mar 30, 2014 9:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Šteta što video nije preveden jer poprilično objašnjava moguću problematiku koju i ti spominješ.
Naime, s obzirom na nizak nivo svjesnosti koji imamo u energetskom tijelu (čitaj astralno) "tamo" djelujemo i ponašamo se kao pijani ili kao u nekom polu snu a to je odličan preduslov da nas je*u kako hoće.
Nadalje, on kaže da svjetlo prema kojem nas savjetuju da idemo nije baš najbolja ideja, odnosno da je najgora solucija i da to nikako ne radimo.
Dalje, bivajući svjestan tamo u 4D posmatrao je grad u kojem su ljudi bili smješteni poput nekih čekaonica a van grada je nazovi šuma koja je u stvari samo holografska projekcija i tako malo svjesnim ljudima izgleda super stvarna.
Holografska projekcija na "mreži?" Ko je čit'o Kastanedu naišao je i na "viđenje"energije što je upravo direktno viđenje te mreže, zar ne?
Meditacija ovdje dolazi u igru jer povećava nivo svjesnosti i sve što možemo učiniti je ići jednu stepenicu naprijed bez preskakanja što je i čiča Gurđijev govorio, a ta stepenica je prvo buđenje ovdje što dalje implicira povećanje svjesnosti u astralnom modusu što dalje implicira da kada dođe trenutak da se mre možemo odlučiti šta, kako, kuda i skim umjesto da nas smjeste ili nam ga smjeste gdje i kako hoće.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: ned mar 30, 2014 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Da, svjetlost ispada najlošija opcija, ali imala sam slučajeve gdje su zaobišavši svjetlost, ljudi "pali" na foru religijskih autoriteta, rodbine, anđela, duhovnih vodiča itd...a kako nisu u ovom Sada naučili "usmjeravati pažnju" (dakle slažem se u potpunosti o tome da Sada učimo!) na najosnovniji način, recimo s gledanjem u oči onoga tko je s "ljubavlju" došao u susret, nije ni uočena prevara.

Zeznuto, ali da - osnov svega je prevara. Recimo ima slučajeva da idu u "oblak", kada se usmjeri pažnja - te čovjeka "gurne dublje" - oblak postaje brod...tako da - ima za svakoga ponešto, rekla bih da je osnovni problem da nas poznaju bolje nego mi sami sebe, što i nije teško, obzirom da smo opterećeni djelovanjima vanjskih programima i unutarnjim implantiranjima, a i malo lijeni, puno prestrašeni, s velikim željama i očekivanjima, pa najteže u biti odrađujemo rad na sebi i gledanje u sebe :mrgreen:

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon mar 31, 2014 11:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Nekoliko izvoda iz Kass transkripti u vezi prelaska 3D – 5D

07.10.1995.
F., Laura, SV, NM ( Traka ove sesije je uništena i ovo je najbolja rekonstrukcija koja je
moguća iz bilješki. Odgovori su točno onakvi kakvi su i dani, ali pitanja su najbliža
onome čega sam se mogla sjetiti. Ona koje nisam zapamtila, ostavljena su kao prazna. )
...
P: Razmišljala sam o mojem pitanju u prošloj sesiji i želim pitati to ovako: Rekli ste da
je Hitler primao instrukcije od bića iz viših denziteta, o kreiranju "Master rase". Zašto
Arijevske genetske vrste izgledaju mnogo poželjnije za kreiranje te njemačke "Master
rase"?
O: Oboje, sličnost i srodna veza su najčišći iz Orionskog skladišta 3. i 4. denziteta.
P: Dakle, oni su u stvari htjeli napraviti grupu ljudi poput njih?
O: Da.P:
O: Nije bit u tome. Kako bi vi predložili kreiranje?
P: Dobro. Oni su pripremali ovo hranjivo tlo, takoreći. Očito je to bilo za uvođenje jedne
druge genetske loze. Koja je to bila?
O: Nefilska.
P: Pa ako Nefili dolaze u brodovima, njih 36 miliona, zašto se mučiti sa kreiranjem polu-
vrste ovdje?
O: Da, ali kad imate "prethodnu zabavu" to čini zahtjev 3. denziteta mnogo lakšim.
P: Dakle ta Master rasa je trebala sve pripremiti na...
O: Da.
P: Dobro, što je sa semitskim genima koji su smatrani toliko nepoželjnima u kreiranju te
"Master rase"?
O: Okaljali bi genetske karakteristike slonostima koje su potrebne za nemilosrdnost i
dominaciju.
P: Dakle, kažete da tu nešto, neka genetska tendencija, ili set gena kod Semitske vrste
koji bi suprotno djelovali na to?
O: Blizu.
P: Ali, nije li priroda osobe određena njezinom vlastitom dušom, a ne fizičkim tijelom?
O: Djelomično, zapamtite, profil aure i karmičke reference se stapaju sa fizičkom
strukturom.
P: Dakle, kažete da su ti posebni genetski uvjeti fizička refleksija spiritualne orijentacije?
To da duša mora pasati u genetiku, čak iako samo kao potencijal?
O: Da, upravo tako.
P: Dakle, potencijal osobe za spiritualni napredak ili razvitak, uveliko ovisi o njenim
genima?
O: Prirodni proces se "vjenča" s sistematskom konstrukcijom kad je ona prisutna.
P: Pa ako je to slučaj, a vanzemaljci otimaju ljude i mijenjaju njihove gene, ne mogu li
oni promjeniti gene u tolikoj mjeri da duše jednostavno ne mogu ući?
O: Nije proces inkarnacije, prirodnog biološkog procesa. Inkarnacija uključuje striktno
eteričko na 5. denzitetu i niže, i tako je zamotano u trostrukom ciklusu "zavjese"
prijenosa koji je nepropusan za bilo što. Pa ipak, neki ili svi procesi 1.,2.,3. i 4. nivoa
mogu biti manipulirani po želji i u bilo kojoj mjeri ako je tehnologija dovoljno napredna.

P: Vratimo se natrag na ono što ste rekli na početku. Da li je moguće da su svi ostali
kakalizirani materijali koji su namjenjeni kao i ovaj, da "vanzemaljska grupa" prođe kroz
"Točku prijenosa" i onda ga promjene tako da osoba koja ga prima vjeruje da to dolazi
stvarno iz izvora vanzemaljske rase?
O: Da, zapamtite, Matrix materijal, kao svi ostali, sadrži zbunjujuće koncepte u nekim
točkama. Antareanci, Arcturijci i Kasiopejci se odnose više kao prijenosna točka, lokator
za podizanje kanala, a ne kao sjedište. Neki su se ubacili poslije činjenice i posijanih
priča u vezi "rasa" u kojima žive, i iz kojih dolaze, iz raznih mjesta koja vi vidite iz vaše
perspektive.
P: Pa tko su te grupe koje daju te informacije?
O: Mnoge različite grupe i individualci. Sad, tu su i stvarni lokatori sjedišta koa su
spomenuta u ___ i koja su stvarna. Orion, očito, Zeta Reticule, _____, Barnard zvijezda,
Sirius regija, iako ne kao astronomska tijela.



14.10.1995.
...
P: L: Dakle, to je kao u smislu "zločin u prilici". J: To je supermarket mogućnosti. T:
Neki su samo oteti od tajne vlade kad su bili živi, neki su bili mrtvi i vraćeni natrag u
novim tijelima da bi nastavili, i bili su smatrani mrtvima, ali svi su oni i bili smatrani
mrtvima. SV: Laura, što je s "Trostrukim velom" kad ideš u 5. denzitet?
O: Oteti od vanzemaljaca, a ne tajne vlade. Ona je svjesna toga do određenih granica, ali
ne kontrolira operacijama.
P: L: Ok, sad to donosi pitanje o... Bilo nam je rečeno da je toga bilo, i ovo je bilo...
prošli tjedan smo pitali o ovoj stvari o smrti... i rečeno nam je da je tu neprobojni
trostruki veo koji štiti od tih "L.Ron Hubbard-ovih" vrsta aktivnosti, koje opisuje da se
dešavaju. Kako se to može uskladiti? Pa, objašnjenje koje vidim je to da se to dešava i da
to oni učine prije nego što uđu u tunel, u svjetlo. Oni ih uhvate u tranziciji prije nego što
odu u 5. denzitet. Da li je to točno?
O: Vremensko podešenje.
P: Da li to znači da oni znaju što će ovi učiniti i odu samo malo prije nego što ovi umru,
ili u sam trenutak smrti, ili...???
O: Blizu.

P: T: Sada, što vanzemaljci čine s tim tijelima? Sa ljudima koje repliciraju i dupliciraju i
reanimiraju? Što oni čine s njima?
O: Služe im.
P: Dakle, ti ljudi postaju sluge vanzemaljcima?
O: Radnici.

P: Oni su robovi. L: Sad, to me vodi k pitanju koje imam za mnoge prilike. S obzirom na
konačne brojeve, koliko tih OPS vanzemaljaca iz bilo koje grupe, ili kombinacija grupa,
svi skupa, operira na ovoj planeti u sadašnjem vremenu?
O: Specificiraj.
P: Ok, koliko Lizzija operira na ovoj planeti?
O: 300000.
P: Ok, koliko Narančastih?
O: 62530.
P: Koliko Sivih?
O: 2750000.
P: To nije lijepa slika! J: Sranje. L: Da li većina njih nastanjuje alternativne dimenzije ili
denzitete u većini vremena? Mislim, inače bi bila velika gužva!
O: Naprijed i nazad.
P: J: Kao što su rekli na samom početku. T: Kad ste pitali koliko od njih je ovdje, u 3.
denzitetu? L: Na planeti...
O: I drugi.


19.07.1995.

P: Sad, pitanje koje je proizašlo, budući da bića drugih dimenzija imaju mogućnost da
kidnapiraju ili otmu ili nasilno odvoje duše, da li oni također imaju mogućnost
manipuliranja naših bitaka duše nakon što su one ostavile naša tijela, za vrijeme
tranzicije u 5. denzitet?
O: Netočno.
P: Oni to ne mogu?
O: Ne, vidite, kad vaše fizičko tijelo umre, i vi uđete u 5. denzitet, to je učinjeno na način
koji je samo jedini mogući: prolaženjem kroz cjevovod koji se specifično otvara radi
svrhe prijenosa iz 3. u 5. denzitet. Sad, nešto često opisivano u vašoj terminologiji kao
srebrna nit, jest kao zatvorena linija koja se otvara kad je potreban cjevovod ( tunel ).To
je više nespretan način, ali to je jedini način na koji bi vam to mogli opisati. Dakle, kad
raskinete sa fizičkim tijelom, ta se linija otvara formirajući cjevovod kroz koji duša
prirodno prolazi. Bilo kako bilo, dio egzistiranja tog cjevovoda je taj da je on neprobojan
za bilo koju silu sa bilo kojeg nivoa denziteta. Zato, dušama u procesu prenošenja sa
3. denziteta u 5. denzitet, nije moguće na bilo koji način da im se dosađuje ili neovlašteno
miješa s nečim. I to bi trebalo biti spomenuto ovdje, također, da duševni otisak fizičkog
tijela uvijek ima vezu sa 5. denzitetom i da je to kroz takozvanu "srebrnu nit" ( silver
thread, prim. prev. ). To uvijek egzistira kao vrata duše 3. denziteta za prolaz u 5.
denzitet. Ona se mogu otvoriti u bilo kojem momentu, kad god zatreba. Kad se otvore, to
postaje cjevovod. Kroz taj cjevovod prolazi duša. I to nije podložno bilo čijim
utjecajima. To nije namjerna konstrukcija, već je prirodan proces slično onome koji bi
mogli opisati kao zaštitne mehanizme koji postoje na 2. denzitetu za bića koja nisu u
mogućnosti za zaštititi se kroz svoju vlastiti svjestan misaoni proces.
Na primjer, vaša
kornjača je unutar oklopa koji ju štiti. Taj oklop je neprobojan za bilo koju prirodnu silu,
zato ništa što nije prirodno ne može nauditi kornjači. Bilo kako bilo, isto može egzistirati
za bilo koje biće koje je povezano sa srebrnom niti sa 5. denzitetom. Jednom kad ono
prolazi kroz cjevovod koji se stvorio otvaranjem srebrne niti, onda naravno da se ništa ne
može umješati. Da li razumijete?
P: Da, ali zašto tolike duše, kad napuste tijelo, ne prelaze tim cjevovodom, i zašto one
ostanu pri zemlji, i zašto se one kače na druga tijela? Zašto postoji taj cjevovod?
O: To je komplicirano pitanje, pa ipak, najbolji odgovor je taj da je odabir tih duša da ne
žele napustiti ovaj nivo 3. denziteta. Jedina mogućnost da se to učini je taj da se otkači iz
upravo umrlog fizičkog tijela i da se još uvijek bude unutar nivoa 3. denziteta, što
naravno, nije prirodno, ali se može dogoditi. U takvim situacijama, iako se o tome krivo
govorilo, srebrna nit je još uvijek zakačena i još uvijek ostaje nit, a ne cjevovod. Duša je
još uvijek zakačena na srebrnu nit, ali je odspojena od tijela koje ju je nosilo i koje je sad
umrlo. Dakle, efekt je vrlo sličan kao biti svjesan okruženja 3. denziteta bez prateće
jedinke ( fizičkog tijela ). Da li razumijete?

P: Da. Dobro...
O: Također, molimo budite svjesni činjenice da jednom kad duša napusti granice
fizičkog tijela, iluzija prolaska vremena nije više očita čak kad i duša ostane na nivou 3.
denziteta. Zato, njoj se sve to čini kao da nije prošlo nimalo vremena. I mi smo vam to
spomenuli samo da sagledate sva različita značenja iza svega toga.


:-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: sub apr 12, 2014 8:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 30, 2011 1:46 pm
Postovi: 36
Lokacija: Zemun,Srbjia
Istu stvar i mi radimo sa životinjama. Uspavljujemo ih, stavljamo čipove, i sad u zavisnosti od naše namere, pomažemo im ili odmažemo ili samo jednostavno ih istražujemo zato što je to nova vrsta koju do tada nismo detektovali. Verujem da istu stvar rade i vanzemaljska bića.

Ja veću glupost od ovih tzv transkripta nisam čitao u životu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon apr 14, 2014 8:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Možda smo mi tim "višim bićima" kao nama naši kućni ljubimci?
Uopće se ne bih žalila da imam neko više biće koje bi se prema meni odnosilo kao ja prema mojem psu. Da me hrane, češkaju, četkaju, šetkaju, da me nosaju i milo gledaju.
Taj se nauživa naše bezuvjetne ljubavi do sita a ne mora ništa raditi , osim što tu i tamo zalaje ako se tko nepoznat približi noću.
Ali, ima ih koji nisu te sreće
Možda je stvarno gore isto kao i dolje?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon apr 14, 2014 8:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Hm, da, iako ne bih rekla da su oni zoofili. Ali valjda je stvar u tome što su "viša bića" pa često u nama proizvode emociju, kako smo mi eto samo životinje. Bit će da smo mi "krivi" i nismo dresirani dovoljno. :mrgreen:

Treba nas staviti na kraći lanac, da ne podivljamo. Bar one koji se bune. Ostale koji se ne bune može se povremeno spustiti s lanca i da trče livadom.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: pon apr 14, 2014 8:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Uopće se ne bih žalila da imam neko više biće koje bi se prema meni odnosilo kao ja prema mojem psu. Da me hrane, češkaju, četkaju, šetkaju, da me nosaju i milo gledaju.
(...)
Možda je stvarno gore isto kao i dolje?


milo te gledi...
jer da te ne gledi milo
nebi te ni bilo

jer dolje je isto kao i gore


Citat:
valjda je stvar u tome što su "viša bića" pa često u nama proizvode emociju, kako smo mi eto samo životinje


"viša bića" ne proizvode takvu emociju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: uto jun 17, 2014 11:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 11, 2012 3:16 pm
Postovi: 3
meni se noćas dogodilo 'nešto', ne znam stvarno da li ima veze s ovom temom, ali doživljeno iskustvo ne pripada niti igdje drugdje.
sinoć, nakon što sam legla spavati, rekla bih da nije prošlo niti pola sata od kako sam zaspala, odjednom sam se onako na pola probudila i shvatila da sam paralizirana. stanje je bilo nekako na pola između sna i jave, osjećala sam neki sveopći užas iako ništa niti ikoga nisam vidjela...bila sam svjesna da je dečko kraj mene pa sam pokušala vrištati iz sveg glasa, ali nisam ispustila niti glasa...kroz glavu mi je prozujalo da je ovo sad već drugi put kako sam svjesna ove paralize (ovako do kraja budna, ne sjećam se tog prvog puta). i onda sam se pokušala 'osloboditi', u mislima sam zvala isusa krista u pomoć, vizualizirala bijelo svjetlo u stanu (nisam niti sama sigurna da li je to sve) i onda je iznenada sve skupa prestalo (ili sam se samo probudila iz sna?!). nakon što sam 'došla sebi', osjećala sam u predjelu 6.čakre s prednje strane neki dosta jak pritisak i neki čudan osjećaj kojeg sad ne znam kako opisati...osjećaj je ostao, ali samo kao blagi pritisak, i sad ga osjećam...
nakon svega ovoga sam opet zaspala, pa se budila 2 puta (što je jako neobično za mene jer spavam kao klada do jutra)...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: uto jun 17, 2014 12:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Sunčice

viewtopic.php?f=7&t=2270&hilit=Paraliza+snova


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Abdukcije
PostPostano: uto apr 21, 2015 11:57 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto mar 03, 2015 11:59 pm
Postovi: 8
Mislim da ovu planetu treba promatrati kao nečiji kokošinjac a nas kao kokoši u tom kokošinjcu. Moderne uzgojne metode vlasnika kokošinjca su nam potpuno neshvatljive. Ideja da smo samo kokoši nam je apsolutno neprihvatljiva. Isto tako da smo možda nečiji kućni ljubimci nam je neprihvatljiva. Ni ne primjećujemo da sindrom "kućnih ljubimaca" ispoljavamo prema politici, znanosti, šefu, susjedu roditeljima, supružniku... I..., to nam je u redu. ;-) Volimo da se netko brine o nama i uvrijeđeni smo kad "gospodar" odbija da se brine o nama i ljutimo se na politiku, znanost, korporacije, punicu, supružnika i sl.
Abdukcije očito spadaju u suvremenu tehnologiju održavanja "kokošinjca".
Živjeti neovisno i samostalno je skoro nemoguće, pogotovo otkad je kažnjivo skupljati kišnicu ili umjesto gerbera saditi krastavce. Dakle, jedini otpor koji možemo pružiti je duhovni rad i sticanje ZNANJA. Ako imate dovoljno ZNANJA, prestanete predvidivo i emocionalno reagirati i vlasnici kokošinjca gube interes za vas. Drugačija obrana NE POSTOJI.
Rasprave o npr. Gurđijevu, Kasiopejcima, abdukcijama, kvantnoj mehanici, Budizmu, Zenu, Tao-u i sl. služe nam za sticanje ZNANJA. Ako se previše upuštamo u sitno analiziranje sitnih dnevnih događaja bez dovoljno, barem hipotetičkog, ZNANJA, gubimo vrijeme i počnemo nesuvislo lutati od nemila do nedraga bez produbljivanja ZNANJA.
S druge strane, svatko bira SAM svoj put. :-) Nema prečica, sve je lekcija. ;-)


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz