Sada je: čet mar 28, 2024 10:40 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1238 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: uto maj 15, 2012 1:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
ovo kažu skripte

Session 9 October 1994

Q: (L) Was Mars ever inhabited?

A: Yes.

Q: (L) By whom?

A: By those you now know as Sasquatch or Bigfoot.

Q: (L) Do they now live on this planet as a result of being brought here by other beings?

A: They are transitory. Do not inhabit on a permanent basis.

Q: (L) Well, how do they come and go?

A: They are the slaves and "pets" of the Lizard Beings.

Q: (L) How did the Sasquatch get here from Mars?

A: Brought by Lizard Beings but they do not inhabit earth.

Q: (L) Why have Sasquatch been seen in remote places throughout history?

A: Put there for menial slave tasks.

Q: (L) Does that mean that whenever Sasquatch have been seen that there is a Lizard nearby?

A: No.

Q: (L) What menial tasks might they be doing?

A: Collecting samples.

Q: (L) Why has everyone who has ever come in contact with Sasquatch commented on the awful odor of them? Why do they stink?

A: Organic functions.

Q: (L) What is it about their organic functions that makes them stink?

A: Sweat.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: pon maj 21, 2012 12:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Osvježena verzija teksta:



NLO i vanzemaljci



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: pon maj 21, 2012 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Neznam zašto al to da 2/3 ljudi ne posjeduje dušu mi je malo prenategnuto, mada neznam možda se varam. Sve to stoji da je ovo jedna velika farma i klaonica poslje toga ali mi malo odbojno za prihvatiti da oko mene 60-70% ljudi nema dušu ili ja. neznam podrazumjevali se pod tim smrtnost ili smo mi jedan dio nekog drugog za koga obavljamo taj zadatak da iskusimo smrt a poslije se stapamo sa tim drugim i shvatamo da smo uvijek bili jedno. Možda ne razumim al mi smrtnost nema smisla u bilo kojem obliku postojanja. ili pak duša nije glavni faktor u toj igri smrt/vječnost možda je nešto iznad nje svijest duh ili šta već na katu iznad?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: pon maj 21, 2012 9:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
I meni je to nekako "previše". Više ne sumnjam u postojanje organskih portala, doduše, ali sumnjam da je postojanje i uzrok postojanja baš toliko smetlarski kao što je opisano u nekim tekstovima. Po tim opisima, ispada da je celokupno postojanje jedna najobičnija gladijatorska arena i pičvajz između različitih interesnih grupa ... tu apsolutno nema niti svrhe, niti logike. Koji bi krele stvarao tako nešto, i za čije babe zdravlje?!

Očigledno je, doduše, da stvari zaista tako i deluju, i da nisu ni malo ružičaste. Tako da su takve teorije verovatno delom istinite, međutim, kako meni trenutno deluje - važe samo za jedan segment postojanja koji je "izuzetak" iliti pod kontrolom vrsta svesnosti koje su odvojene od onog pravog kreatora - a odvojene su u glavnom sopstvenom voljom. Te svesnosti, normalno, imaju tendenciju da sebe predstave kao onog "pravog Boga" - aoni koji su potpali pod nju sebe kao "donosioce istine/prosvetljene" - pa bi unutar njih i njihovih manifestacija zaista bilo prostora za sranja ovakvog kalibra. " Po plodovima njihovim poznaćete ih ..."

Međutim, logikom stvari - to ne bi trebalo da nas dotiče osim ukoliko smo u vlasti iste te svesnosti koja deluje kroz nas, iliti - ako smo povezani na nju umesto na onah duh pravog tvorca, čiji je svako od nas "ravnopravni deo" - bez dodataka, bez new age ludorija tipa "rast razvojevolucija kar(m)a".

Može biti i da lupam. Jedno znam za sigurno: od momenta kad sam svom silinom svog bića "odjebao" 4 posetioca više nemam ama baš nikakvih problema osim povremenih negativnih sinhroniciteta, kojima se sa manje-više lakoće obično uspem odupreti bez većih posledica, primenjujući upravo to znanje: da ne smem sebi dopustiti da me uvuku nazad na njihov teren ...
:ontopic:

:thumbup: za reviziran tekst.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: pon maj 21, 2012 11:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
legolas47 je napisao/la:
Neznam zašto al to da 2/3 ljudi ne posjeduje dušu mi je malo prenategnuto, mada neznam možda se varam. Sve to stoji da je ovo jedna velika farma i klaonica poslje toga ali mi malo odbojno za prihvatiti da oko mene 60-70% ljudi nema dušu ili ja. neznam podrazumjevali se pod tim smrtnost ili smo mi jedan dio nekog drugog za koga obavljamo taj zadatak da iskusimo smrt a poslije se stapamo sa tim drugim i shvatamo da smo uvijek bili jedno. Možda ne razumim al mi smrtnost nema smisla u bilo kojem obliku postojanja. ili pak duša nije glavni faktor u toj igri smrt/vječnost možda je nešto iznad nje svijest duh ili šta već na katu iznad?


Kako se svjetlo sve više probija ove mračne "prostore"/denzitet u kojima živimo, slika koja se ukazuje baš i nije utješna. Pa sad, sviđalo se to nama ili ne, ona je tu. Možemo zatvoriti oči i nadati se da će sve nestati ako samo snažno zamislimo, no moja iskustva pokazuju da stvari tako ne funkcioniraju.
Ono što se zasigurno može reći je da veliki broj ljudi ne posjeduje dušu, a da je najveći broj onih koji je posjeduju pod snažnim utjecajem instaliranih programa i tehnika koji vodi psihopatizaciji ne samo organskih portala nego i ljudi s dušom.

Slažem se s tobom da duša nije gazda u kući već je duh taj koji treba upravljati kormilom. No, duša ima određene karakteristike koje duh nema i stoga je ona vrlo skupocjena i tražena roba. A naš duh, uglavnom, kod najvećeg broja ljudi je inaktiviran i čuči nezainteresiran u nekom kutku naše svijesti. Kad je aktiviran daje duši ispravne koordinate, kad nije, duša sluša gospodare jer su je tako uvjerili. Vrlo je pasivna, naivna, poslušna. Tada radi protiv nas. Instalira nam programe koji idu nama na štetu. Tada se može reći da duša teži smrti jer želi iskusiti izlazak iz takve situacije koja joj ipak ne odgovara. Osobno se ne slažem s tim iskustvom smrti kojeg duša doista želi iskusiti, ali smatram da je to dio instaliranog programa, a ne njezina stvarna potreba. Mislim da su ovi životi duši potrebni da bi ostvarila određenu zrelost i prešla u neki viši razvojni stadij. I nekako to povezujem sa žetvom.
Zlatno žito duše je žetva koja će se ubrati na kraju, ako je bude.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: uto maj 22, 2012 11:32 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Meni se nešto taj izraz “žetva” ne sviđa a koliko znam potiče iz Ra materijala. (U kontekstu SIMBADA, ispostavlja se da je Horus-Ra prilično ‘dubiozan’ entitet, mada ne mora obavezno značiti da je on izvor tog materijala; međutim, ne bi me ni čudilo); Žetvu neko vrši, dakle, pitanje je ko je tu žeteoc i šta se žanje?! Prema nekim indikacijama koje dolaze iz Malangine radionice, “žeteoci” mogu da budu razni a duše su ono što se žanje.

Ako u kontekstu one gnostičke Parabole o kočiji, konji koji pokreću kočiju simboliziraju Duh, kočijaš - Um, putnik koji bi trebao da određuje pravac/navigaciju - Dušu, a sama kočija - fizičko tijelo; šta bi se onda odatle “žnjelo”? Nadalje, nakon što fizičko tijelo ‘istekne’, šta se zbiva sa kočijašem, putnikom i konjima?

Koliko sam načuo, prema ovoj kosmologiji, duše koje su žrtve otmica ostaju u vlasništvu vanzemaljaca i oni ih ponovo inkarniraju u skladu sa svojim potrebama i planovima, duše pod okriljem PM-a vraćaju se njemu a on ih koristi i upošljava kako mu odgovara, dok duše koje potiču od drugog kreatora imaju vjerovatno malo više slobode (zajedno s onima koje potiču od PM-a ali su prekinule vezu s njim)?!; takođe je pitanje, šta se zbiva u slučajevima (teoretskog) postizanja “monade” ili “fuzije” Duše, Duha i Uma? Da li oni tada ostaju u jednom “komadu”? (Ako sam dobro razumjeo, kod slučajeva zavisnosti od vanzemaljaca i PM-a, ovi razdvajaju komponente Duše, Uma i Duha, nakon čovjekove smrti???) To su neka od pitanja koja su bila uključena u jedan intervju s Malangom, međutim, prevodilac je naglo zaribao (završio je Ramtinu školu prosvjetljenja, pa mu valjda prisjelo?!). Doduše, čuo sam da Malanga smatra da od neke svjesne inkarnacije ovdje nema ništa. Prema njemu: “Niko ko je stvarno svjestan, ne bi se ovdje inkarnirao.” He, he, tako da ne znam šta to meni bi i odakle da se ja ovdje inkarniram kao bosanski tukmak!?

Interesantno je da se mnogi prilično važni detalji do kojih se došlo u kontekstu SIMBAD seansi, ne pominju u do sada dostupnim duhovnim školama, učenjima i religijama?! Da li je razlog za to njihovo moguće “Luks-ijansko (ili “vanzemaljsko”) porijeklo ili je nešto drugo u pitanju, teško je znati. Ili je cijela mašinerija na ovoj planeti, sistem života, ideologije, učenja, religije... jednostavno podređena obezbjeđenju egzistencije vanzemaljskim entitetima? U svakom slučaju, ukoliko sagledamo današnja “hit-učenja” (da ih ne pominjem pojedinačno kako se neko ne bi našao uvrijeđen), koje to od njih pominje sljedeće:

- Da smo parazitirani, mentalno manipulisani, otimani i implantirani – i od koga?
- Da nekima služimo kao hrana, za rasplod, genetsko eksperimentisanje, za zabavu itd.
- Da neke od nas kopiraju/kloniraju i da se te kopije koriste za različite svrhe...
- Efikasne metode dekontaminacije/odbrane koje osposobljavaju čovjeka da sam preuzme kontrolu nad svojim bićem (a ne pretvaraju ga u nečijeg sljedbenika)
- I koja to od njih pružaju sliku sličnu onoj koja je dobijena od strane duša, dakle, iz duhovne ili istinske realnosti kojoj one i pripadaju. (Recimo, u smislu kako je to predstavljeno u tekstu Geneza).

**

Što se tiče odnosa ljudi s dušom i bez duše na ovoj planeti, da li se radi o 50%:50% (kako se implicira u istočnoj gnostici) ili 20%:80% (prema Malanginoj procjeni), mislim da to za nas nema nekog velikog praktičnog značaja. Ako je ¼ onih s dušom parazitirana/otimana, onda bi ostalo 15% populacije koja ima sve tri komponente “funkcionalne” (koliko-toliko).

[Koliki procenat ljudske populacije zadržava i demonstrira čovječnost/humanost u uslovima ratova i drugih globalnih katastrofa?!?]

S obzirom da mi funkcionišemo uglavnom sa aspekta Um-a, koji prema Malangi ima samo prostornu i vremensku osu (a za kojeg Kastaneda tvrdi da “nije naš”), tj. poistovjećujemo se s njim i našim fizičkim tijelom, ovo gore možemo uzimati samo kao teoretske ili intelektualne koncepte ali mi to ne možemo i znati.

Na kraju, ostaje pitanje da li je moguća stvarna fuzija sve tri komponente u smislu da ih na nivou bića budemo svjesni kao što smo “svjesni” na nivou Uma, te da dobijemo i uvide na svjesnom nivou kojima barataju Duša (koja nema vremensku osu) i Duh (koji nema prostornu osu)?! Kakvu bi čovjek sliku tada dobio kad bi bio kompletan tj. imao povezane Svijest Uma, Svijest Duše i Svijest Duha u jednu cjelinu? To bi bilo analogno proširenju “jednodimenzionalne” slike u “trodimenzionalnu”. On bi vjerovatno onda percipirao realnost daleko objektivnije a tako bi stekao i uslove da optimizira svoju interakciju s njom!?

Tako, za sada nam jedino ostaje da čeprkamo dalje koliko možemo.

(...)

P.S. Ukoliko ima neko ko je dobar s italijanskim jezikom i ko bi bio u stanju prevesti nešto, može se slobodno javiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: uto maj 22, 2012 12:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Sa obzirom na to da Ra iz Ra materijala identifikuje sebe kao kolektiv koji zaista jeste imao bliske kontakte sa egipćanima, i da Malangin Ra entitet fizički jako liči na ono što su Egipćani opisivali ... (insert text here). To se takođe uklapa u moje trenutno viđenje stvari: da je cela priča o Žetvi zapravo priča o promeni ćelije unutar zatvora.

Citat:
Koliko sam načuo, prema ovoj kosmologiji, duše koje su žrtve otmica ostaju u vlasništvu vanzemaljaca i oni ih ponovo inkarniraju u skladu sa svojim potrebama i planovima


Da nije to taj slavni karmički točak/reinkarnacija?

Citat:
Doduše, čuo sam da Malanga smatra da od neke svjesne inkarnacije ovdje nema ništa. Prema njemu: “Niko ko je stvarno svjestan, ne bi se ovdje inkarnirao.”


Sa ovim se potpuno slažem. Međutim, možda ima i onih koji dolaze ovde da bi zaista pomogli tim zarobljenim dušama, bez sprovođenja interesa neke od gorenavedenih grupa - onako, iskreno? Možda po "nalogu" onog pravog kreatora - a taj "nalog" je više proizvod razumevanja o potrebi za takvom akcijom nego zaista naređenje nekog tzv višeg bića?

Citat:
Na kraju, ostaje pitanje da li je moguća stvarna fuzija sve tri komponente u smislu da ih na nivou bića budemo svjesni kao što smo “svjesni” na nivou Uma, te da dobijemo i uvide na svjesnom nivou kojima barataju Duša (koja nema vremensku osu) i Duh (koji nema prostornu osu)?!


Po mom mišljenju, u pitanju je potpuno drugačija vrsta svesti, tako da do nje ne možemo putem svesti uma. Ali je, kako mi trenutno izgleda, itekako moguće "priključiti" te komponente na inače odvojen um, i tako izmeniti njegovo "neispravno" delovanje. Naravno, tu postoji opasnost od "luksovog" šaptanja, ali ti momenti povezanosti ne funkcionišu na takav način, nego direktnim znanjem/energijom - bez ikakvog sufliranja. Um može biti svestan da je i to"ja", kao što može biti svestan toga da on sam nije ono "kompletno/celovito Ja". To je svest o tome da celovito/više Ja u datom momentu deluje kroz jedan svoj deo.

Nadam se da ovo ima smisla još nekome osim meni :occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: uto maj 22, 2012 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
galaksija je napisao/la:
Meni se nešto taj izraz “žetva” ne sviđa a koliko znam potiče iz Ra materijala. (U kontekstu SIMBADA, ispostavlja se da je Horus-Ra prilično ‘dubiozan’ entitet, mada ne mora obavezno značiti da je on izvor tog materijala; međutim, ne bi me ni čudilo); Žetvu neko vrši, dakle, pitanje je ko je tu žeteoc i šta se žanje?! Prema nekim indikacijama koje dolaze iz Malangine radionice, “žeteoci” mogu da budu razni a duše su ono što se žanje.

Pa, ni meni se ne sviđa, ali zato ne znači da tako nije, već, na žalost tako jest. Dušu nam brste koliko, kako i kad stignu, oni koji to rade – kradu tuđu žetvu, ako se može tako reći. One duše koje se uspiju obraniti od napasnih parazita i drugih porobljivača (koje duša pogrešno percipira kao gospodare) tada imaju priliku sazrijeti i biti požnjevene. Tko je žeteoc ne znam, ali mislim da nije „druga strana“ jer oni već kradu dio žetve na svoj način i tako pune svoju košaru. Stoga mislim da žetva predstavlja pojam proces prijenosa cjelokupnosti prikupljenih iskustava jedne duše koja ta iskustva prenosi na više razine, svome duhu ili svome cjelokupnom biću.
Citat:
Ako u kontekstu one gnostičke Parabole o kočiji, konji koji pokreću kočiju simboliziraju Duh, kočijaš - Um, putnik koji bi trebao da određuje pravac/navigaciju - Dušu, a sama kočija - fizičko tijelo; šta bi se onda odatle “žnjelo”? Nadalje, nakon što fizičko tijelo ‘istekne’, šta se zbiva sa kočijašem, putnikom i konjima?

Gurdžijeva parabola o konjima je uspješna za prikaz složenosti procesa upravljanja čovjekom i glavne aktere u tom procesu, no ne znači da istu parabolu možemo upotrijebiti i za objašnjenje nekih drugih situacija kao što su ove koje spominješ, premda mogu pokušati. Ova parabola sugerira da je duša/putnik taj akter koji određuje destinaciju putovanja, a njoj su podređeni svi ostali akteri. Duša/putnik je taj koja odlazi iz igre kad se dođe na destinaciju. Prema ovoj paraboli duh koji je inače nadređen svemu (po meni), samo je inaktivan, je prikazan u obliku konja koji su energent u cijeloj priči. S time se ne bih složila, mislim da je životna sila (orgon, prana, elan vital,..) taj konj koji vuče kočiju i nosi kočijaša i putnika. Životna sila/konji nakon raspada kočije se pušta natrag na slobodu. Što se s ostalima događa, ne znam. Vjerojatno egzistiraju na nekim čudnim razinama – poput skladišta starih stvari. Nešto se možda da i reciklirati, ne znam. Ili postoje „energetske bakterije“ koje razgrađuju takve ostatke do najniže energetske razine – životne sile? Gurdžijev je prije 100ak godina uspio dosta toga dobro objasniti, no sigurno nije nepogriješiv. Pa tako i ova parabola s konjima mu je vjerojatno odgovarala da je tako prikaže, premda mislim da nije dovoljno točna.
Citat:
Koliko sam načuo, prema ovoj kosmologiji, duše koje su žrtve otmica ostaju u vlasništvu vanzemaljaca i oni ih ponovo inkarniraju u skladu sa svojim potrebama i planovima, duše pod okriljem PM-a vraćaju se njemu a on ih koristi i upošljava kako mu odgovara, dok duše koje potiču od drugog kreatora imaju vjerovatno malo više slobode (zajedno s onima koje potiču od PM-a ali su prekinule vezu s njim)?!; takođe je pitanje, šta se zbiva u slučajevima (teoretskog) postizanja “monade” ili “fuzije” Duše, Duha i Uma? Da li oni tada ostaju u jednom “komadu”? (Ako sam dobro razumjeo, kod slučajeva zavisnosti od vanzemaljaca i PM-a, ovi razdvajaju komponente Duše, Uma i Duha, nakon čovjekove smrti???)

Koja je svrha postojanja duše? I što je to uopće duša? Različiti autori različito objašnjavaju i/ili koriste pojmove poput duše, duha, uma, svijesti. I od cijele zbrke koja postoji u literaturi zaključila sam da definicije nisu dovoljne jer su neprecizne, ne čitamo ih na originalnom jeziku autora i ovisni smo o interpretaciji prevoditelja koji jest ili nije razumio o čemu se radi. Tako je prilično teško pojmiti što je primjerice duša, čemu služi, tko joj je nadređeni, a tko podređeni, s kime je ravnopravna i slično. Moje mišljenje je da duša u čovjekovom životu ima prioritet nad svime ostalim jer ima važan zadatak, a to je prikupiti podatke na terenu. E,a da bi duša prikupila podatke kreirana su ljudska tijela koja duše naseljavaju i tako je nastao čovjek (ne bitno sad prije ili poslije gen.manipulacije). Što znači da je duša na neki način alat kojim se prikupljaju uzorci iskustava, informacija. Sonda koja donosi podatke natrag onome tko ju je poslao. Sklona sam mišljenju da je duh taj kojem duša donosi informacije natrag, ali nisam sigurna u to. A onaj tko zna uhvatiti, zarobit, ukrasti sondu i iskoristiti njezine podatke i/ili druge vrijednosti sigurno da će to nastojati učiniti sa svima, koje se daju uloviti.
Citat:
Na kraju, ostaje pitanje da li je moguća stvarna fuzija sve tri komponente u smislu da ih na nivou bića budemo svjesni kao što smo “svjesni” na nivou Uma, te da dobijemo i uvide na svjesnom nivou kojima barataju Duša (koja nema vremensku osu) i Duh (koji nema prostornu osu)?! Kakvu bi čovjek sliku tada dobio kad bi bio kompletan tj. imao povezane Svijest Uma, Svijest Duše i Svijest Duha u jednu cjelinu? To bi bilo analogno proširenju “jednodimenzionalne” slike u “trodimenzionalnu”. On bi vjerovatno onda percipirao realnost daleko objektivnije a tako bi stekao i uslove da optimizira svoju interakciju s njom!?

Malanga u svojim materijalima stavlja u ravnopravan odnos um, duh i dušu sa čime se osobno ne slažem. Pretpostavljam da tijekom svojih istraživanja nije razvio dovoljno specifične testove ili pitanja kojima bi mogao dokazati ili opovrgnuti njihovu jednakost. Vjerujem da postoji mogućnost spajanja duha, uma i duše, ali također sam mišljenja da je nama, običnim i nedovoljno razvijenim ljudima to povremen i kratkotrajan bljesak stanja iz kojeg, vjerojatno, vrlo brzo ispadnemo natrag, u svoje podijeljeno stanje. I koliko god se trudimo razviti svoje sposobnosti da bi održali neka stanja i više razine, podigli i zadržali visoke frekvencije, mislim da pojedincima to može biti moguće tek kada dosegnu direktnu povezanost s 5D svijetom. I da tek tada mogu trajno usidriti svoju frekvenciju, tada su nedodirljivi i nepobjedivi, iako mogu i dalje biti živi ljudi. Tada su spojeni sa svime. Kakva slika? Vjerojatno nama nezamisliva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: uto maj 22, 2012 6:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Meni sad pada na pamet jedna usporedba; da su organski popratli GMO a ljudi sa dušom prava zdrava prirodna prehrana. naravno oni koji znaju šta valja jedu prirodno. Tako i na levelu niže oni koji znaju šta valja a šta ne po pitanji hrane. Kako stvari stoje zasigurno jesmo genetski manipulirani što nas opet dovodi do eksperimentiranja da iz nas izdvoje sve što im se ne sviđa a dodaju sve što im se opet sviđa jer se radi o njihovoj igri. Odakle vjetar donosi prirodno ljudsko sjeme to nemam pojma. Gledajući po primjeru makrokozmosa i mikrokozmosa tj da je sve satkano istim šavom možda možemo naučiti od onih malo niže rangirani i od nas samih. a tu se javlja onda opet primjer što radimo nižerangiranim i razlog tražiti u našoj psihi i na levelu više. Snimajući pip kamerom GMO izgleda kao jedna obična crna mrlja i naravno apeliram na oraganske poratle. No sve u svemu bilo kako bilo crna rupa ili svijetleće brdo smrt mi se ne uklapa ni u jednu percepciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: uto maj 22, 2012 7:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Koliko je ljudi, i stvorenja živelo i umrlo? Još ako uzmemo u obzir reinkarnaciju - koliko puta kreator treba da iskusi smrt kroz duše da bi konačno shvatio poentu? Tako da se slažem sa tobom po tom pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: uto maj 22, 2012 7:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A ima i ona ideja da kreator životom i umiranjem svojih kreacija radi najzanimljiviju i najveću moguću dinamiku ili gibanje unutar sebe, na neki način tako sebe drži živim.
Tu sad ne mislim na sistem da je kreator nešto napravio odvojeno od sebe i to gleda, nego radi to sve cijelo vrijeme unutar sebe.
To previranje unutar kreatora radi novi sjaj svijesti, oplođuje se ono što je posijano, nižim stupnjevima svijesti sebe se kontinuirano stvara samoodrživ teren da potencijalno postaju višim i drugačijim, možda novim drugačijim stupnjevima i oblicima svjesnosti.

Kad bi sve bilo predvidivo, to jest, kad ne bi bilo tzv. "slobodne volje", sve bi izgledalo više kao stroj i neživo nego kao živi sistem pa onda ispada ovako čupavo, slojevito u mnogo smjerova koji se i preklapaju, gledaju se na čudne načine...

Ovo što se sad dešava izgleda kao opasnost da sve krene više u nekom strojnom i predvidivom smjeru po inerciji onih koji su u boljim (više kontrolnim) pozicijama pa je možda vrijeme za veliku žetvu, a sa time i žetve unutar žetvi kad ovi na boljim pozicijama shvate da stvari postaju previše nepredvidive.
Uglavnom sve mi "sad" izgleda ko žešća faza borbe pred moguće, a možda i neminovne velike promjene... a to "sad" je opet rečeno uvjetno u nedostatku bolje riječi, svaki ciklus je jedno veliko "sad" i u biti je tempirana bomba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: sri maj 23, 2012 10:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da se u okviru (nešto malo modifikovanog SIMBAD-a) prije dekontaminacije može vidjeti ko trenutno igra kakvu ulogu unutar čovjekovog bića a nakon dekontaminacije, koja komponenta bi trebala da igra koju ulogu.

Duša se smatra ‘navigatorom’ jer može da “vidi iza čoška”; s obzirom da ona nema vremensku osu onda može percipirati budućnost; konsekvence određenog dejstvovanja; opasnosti na putu itd. Ona se takođe smatra “produžetkom” istinske Svijesti ili direktnom vezom sa istinskom Svijesti koja se projicira uzduž one tri ose. Odatle i njena kreativnost. U tom kontekstu, ona bi se smatrala jedinom istinskom komponentom u virtuelnom/vještačkom univerzumu.

Međutim, u virtuelnom univerzumu ostale komponente dobijaju jednaku važnost, tako da se smatra da bi komponeta Uma trebala da bude posrednik između Duše i Duha i da bi u sklopu bivstvovanja ovdje trebalo uspostaviti vezu i ravnotežu između SVE TRI komponente jer svaka od njih ima ‘prednosti’ i ‘mane’. Uspostavljanjem ravnoteže između komponenti čovjekovog bića, njihove pozitivne karakteristike i potencijali bi se manifestovale na najoptimalniji način. (Jedan ima najbolji vid, drugi ima najbolji sluh, treći...)



slika



**

Što se “žetve” tiče, ako bi se držali “3D-logike” i ako bi ono što je implicirano u tekstu Geneza bilo tačno, onda bi bilo logično da bi te sile čekale da se što više Duša zakači na ljudska tijela na ovoj planeti, što znači da bi čekale dok njena populacija ne naraste do određene granice ili ‘kapaciteta’. Što veći broj stanovnika, to veći broj Duša, iako ih recimo 20% ljudi posjeduje. Znači, na 8 milijardi ljudi, imali bi najmanje 1.6 milijardi duša. A onda fino, kad “žito” dostigne određenu “količinu” ili “zrelost”, ovi uz pomoć svojih “pijuna” (ili bolje rečeno ‘kraljeva’, ‘kraljica’, ‘laufera’ i ‘topova’) koje su odavno instalirali na ovoj "šahovskoj tabli", naprave neku veću katastrofu kao što je nuklearni rat ili organizuju neku “prirodnu kataklizmu”, nakon čega dolazi do masovne ‘odjave’ ljudskih fizičkih tijela/kontejnera i onda slijedi žetva Duša. Svaka vanzemaljska frakcija ih skupi koliko može?! Dakle, to bi podrazumijevalo kraj jednog turnusa. Naravno, kasnije kad se ponovo uspostave uslovi za život na ovoj planeti, naseli se novi ljudski podmladak i tako počinje novi turnus?! Ajmo Jovo nanovo.

[Naravno, sve to prati obavezna kontrola uma populacije uz pomoć modifikovanja DNA, modifikovanja istorije, religija, (pseudo)duhovnih učenja, subliminalnih poruka/simbola, kemikalija, čipova, EM talasa, otmica itd. kako bi se veze između Duše i ostalih komponenti oslabile kod onih koji je imaju a najveći dio populacije programirao da živi i razmišlja onako kako programeri nalažu.]

**

U vezi sa onim pitanjem "Svijesti koja iskušava smrt/prestanak postojanja... kroz nas", naš ‘vremenski’ ili linearni Um može postavljati pitanja tipa – “do kada” i “kad će biti dosta” jer uzimamo u obzir koncept da ovaj Univerzum traje milijarde godina, dok prema Plankovoj matematičkoj računici, on traje samo djelić sekunde; dakle, moramo pokušati razmišljati ‘multidimenzionalno’ ili sa stanovišta ‘vječnog sada’ i “relativnost vremena” imati stalno na umu. (Na primjer, Duše pojma nemaju o vremenu i u kontekstu SIMBAD seansi treba ih se obrazovati i precizno navoditi u vezi s tim; kao kad bi se čovjek nalazio u nekoj biblioteci koja je puna knjiga gdje su opisani svi događaji u “prošlosti i budućnosti” (dakle, “vječnom sada”) a njegova pažnja u jednom momentu može da bude usmjerena na sadržaj ili neku priču ili dio neke priče... iz samo JEDNE od tih knjiga.

**

Naravno, u ovim uslovima može se postaviti i pitanje – šta da se radi i da li je moguće promijeniti stanje u ovoj realnosti na bolje?! Da li je moguće pružiti neki efikasan otpor njenim manipulatorima? Ta stvar je naravno uveliko individualne prirode. Kod svakoga od nas, komponente Duše, Uma i Duda su različito razvijene i u različitom odnosu jedna s drugom. Tako, čovjek na individualnom nivou može težiti tome da ih razvije i integriše.
Što se nekog uticaja na vanjsku realnost uopšte tiče, nju bi možda mogli promijeniti na bolje samo svjesni ljudi ili “unutrašnji ljudi”. Gurđijev je svojevremeno govorio da bi 200 njih bilo dovoljno.

Citat:
"Unutrašnji krug se naziva 'ezoterični'; taj krug se sastoji od ljudi koji su dostigli najveći razvojni stepen koji je moguć za čovjeka, što znači da svaki od njih posjeduje individualnost u svom krajnjem razvojnom stepenu, da tako kažemo, jedno nedjeljivo ‘Ja’, sve vrste svijesti moguće za čovjeka i punu kontrolu nad tim stanjima svijesti, sve znanje moguće za čovjeka, i jednu slobodnu i nezavisnu volju.

"Ovi ljudi ne mogu poduzimati radnje koje su u suprotnosti sa njihovim razumijevanjem, niti imati razumijevanje koje nije odraženo u njihovim radnjama.”

"U isto vrijeme, među njima ne može da bude nikavih nesloge niti razlike u razumijevanju. Odatle, njihova aktivnost je potpuno ko-ordinisana i vodi ka jednom zajedničkom cilju bez ikakvog posebnog nagona, jer je sve bazirano na jednom zajedničkom i identičnom razumijevanju.


Naravno, ovako nešto bi teoretski bilo moguće ostvariti ujedinjenjem komponenti koje su prethodno dovedene do jednog određenog razvojnog stepena (ovdje bih napomenuo da koliko sam do sada uspjeo vidjeti, žrtve otmica koje su u okviru SIMBADA napravile fuziju Duše, Uma i Duha, ne mogu se svrstati u ovu grupu o kojoj Gurdjijev priča, mada im se stanje nakon toga dosta popravlja u odnosu na ono stanje u kojem su prethodno bili. Međutim, tu moramo imati na umu da je kod prvog kontakta njihova Duša bila na nivou 3-4 godine starog djeteta, dok su Um i Duh takođe bili dosta raštimani. Tako, ništa od nekog “instant-prosvjetljenja”.)

Virtuelna realnost, vanjska i unutrašnja/zamišljenja, međusobno su povezane u sklopu one Bohm-ove teorije holografskog univerzuma. (Na tom principu su i bazirane Malangine tehnike dekontaminacije).

Sada se ovdje možda javljaju i neki potencijali!? Na primjer, šta bi se desilo ako bi malo svjesnije individue u svojim (zamišljenim) “TV studijima” napravile šou-program pod nazivom “Ja i manipulatori čovječanstva”, pa pozvali na saslušanje ili kao “goste” manipulatore ove realnosti (čiji su dio i te svjesnije individue, te se može reći da su tako i one žrtve te manipulacije bez obzira na to što nisu redovno otimani od strane vanzemaljaca)?! A onda, naravno, u skladu sa procjenom situacije i njihove odgovornosti u vezi s njom, svjesni ljudi bi na nivou svoje “monade” (dakle, integrisane sve tri komponente bića), izložili te manipulatore npr. tretmanu visokim naponom na jednoj zamišljenoj električnoj stolici ili bilo čim drugim što bi “monada” ocijenila adekvatnim, pa makar to bio i pajser?! Taj virtuelni pajser bi mogao biti isto onoliko tvrd koliko je tvrda i vanjska virtuelna realnost.

Nadalje, u sklopu SIMBAD seansi ispostavilo se i to da je Duša u stanju da se projicira i skenira ne samo ovaj nego i druge univerzume u potrazi za klonovima tijela/kontejnera u kome se nalazi. Tako, na primjer, provjerom na Google-map ispostavilo se da su baze na zemlji u kojima su one locirale i uništile te klonove - postojeće (doduše, ta mjesta su tamo “zamagljena”). Ukratko rečeno, tako postoje i potencijali za otkrivanje, uništavanje i onesposobljavanje ‘hardwear-a’, kao npr. oružja, elektronskih uređaja i sistema koji služe za kontrolu i manipulaciju ljudske populacije, vođenje ratova itd.!?
Znači, tu bi se vjerovatno radilo o jednoj bitci koja bi bila vođena “ne-konvencionalnim oružjima”.

Neprijatelja se naravno ne trebamo bojati jer mu fali ta jedna komponenta koja je veoma bitna i što ga ujedno čini inferiornim u odnosu na nas. Uostalom, psihološki rat koji se uglavnom odnosi na zastrašivanje ljudskih bića, već su počeli gubiti.

Dakle, kako će se jedno takvo generalno čišćenje ‘studija’ (unutrašnje realnosti) odraziti na vanjsku realnost? U svakom slučaju, - vidjećemo...

...

P.S. Napomenuo bih samo da se ovaj koncept ne treba porediti sa onim iz filma The Secret, koji podrazumijeva projiciranje lijepih želja naših Umova na objektivnu realnost od koje su se oni odavno razveli!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: sri maj 23, 2012 1:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
to da 2/3 ljudi ne posjeduje dušu...mislim da to znači ovo: jedan dio ne posjeduje (psihopatski likovi) a jedan dio ima dušu koja je izvan svojeg mjesta. Mnogim ljudima je dio svijesti i dio duše izvan tijela. .kao ono u izrekama kad se kaže: ispustio sam dušu...mnogi od nas su "ispustili dušu" bar jednom u životu, neki su je povratili natrag a neki to ne uspijevaju godinama ili nikad..

prema tome bi mogao držati vodu podatak da 1/3 ima dušu ,ako se misli na kompletnu dušu koja je na pravom mjestu, što znači da su ti ljudi cjeloviti, iscijeljeni.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: čet maj 24, 2012 6:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Smrt i žetva ili žetva i smrt
Što je smrt i kome ona treba? Ako se držimo Malangine podjele komponenti čovjeka na dušu, um i duh, pitam se tada kome smrt treba, na koga utječe i kako? Čemu ta fascinacija njome?
Kako smrt utječe na dušu? Iskustva govore da duša u trenutku neposredne smrti napušta tijelo (dok je ono još živo) kako ne bi iskusila stres umiranja. Linearno razmišljanje ili ne, duša ne želi iskustvo smrti, možda jedino želi biti slobodna pa to ostvaruje putem smrti tijela. Dakle, duši smrt može biti od neke koristi, ali zasigurno nije iskustvo kakvom teži. Poznaje ju i ne znači joj ništa. Smrt nije orgazam duše, ili možda ne onakve duše na koju mislim i o kojoj pišem.
Um, što je on uopće i što se s njim događa u trenutku smrti i nakon nje? Kako je sazdan, da li preživljava smrt? Mislim da ne. Um je alat stvoren da bi povezao, kako reče Galaksija, dušu i duh, ali ne samo njih nego i unutrašnjost čovjeka s vanjskim 3D svijetom u kojem živimo. Um je alat tijela, nabildan da služi nematerijalnoj sferi apstraktnog razmišljanja. Vjerojatno postoje rijetke mogućnosti da se um, ako je dovoljno nabildan i fuziran s dušom i duhom, uspije provući kroz iglene uši u druge denzitete. Generalno, za većinu umova smrt znači isto što i za fizičko tijelo - razgradnju, razdvajanje.
Materijalni svijet smrću prestaje biti organiziran i vođen beskonačnom inteligencijom stvaranja, gubi svoj identitet i reciklira se na gradivne elemente da bi se nekad opet pojavio u novoj formi materijalnog postojanja. I ta materija koja se vječno reciklira svakim novim ciklusom kojeg prođe možda dobiva djelić kvanta energije kojeg ipak nekako zadržava i prenosi dok ih ne skupi dovoljno da može napustiti trajno svijet materijalnog i egzistirati na razinama viših frekvencija. A možda i ne. Tijelo je izabralo smrt kao mehanizam odlaska iz 3D svijeta jer je tako lakše. A može ići i težim putem, putem ne-smrti.
Da li duhu smrt treba, koristi ili šteti, na bilo koji način? Duh je preko duše (indirektno) povezan s tijelom, najčešće nije fuziran s umom. Njemu trebaju iskustva koja će pretopiti, oblikovati i sjajiti kako reče Promatrač. Kakva iskustva? Pa, mislim sva, od smrti do ružičastih palačinki. Ali isto tako i iskustvo ne-smrti, jer je rjeđe, egzotičnije. Vjerojatno je duh prikupio zavidnu koleciju različitih vrsta i načina umiranja svih životnih oblika na planeti/planetama, ali u konačnici, to je samo smrt – prestanak vitalnih funkcija fizičkog alata za prikupljanje podataka na terenu – čovjeka. Iskustvo kao i bilo koje drugo. Pa što je onda to što se traži, čemu se teži?
Kao i s dušom/tijelom, duh je isto tako povezan i s Jednim, indirektno, da bi njemu/njoj izvještavao o prikupljenim i obrađenim iskustvima. Jedno koje čini jedinstveno polje, polje svih mogućnosti, polje beskonačne potencijalne energije, koja može manifestirati sve, zamislivo i nezamislivo. Može sve, čemu onda gnjavaža oko prikupljanja iskustava? Ako može sve neka zamisli sve i gotova priča! Ali nije tako.
Jedinstveno Jedno koje je ukupnost svega u svom bivanju pulsira u valovima energije/gravitacije. Pulsiranje proizvodi energiju koja zrači u obliku područja više i niže energije, ako se može tako reći. Ta područja također pulsiraju na isti način, jednako kao što fraktali prenose istu informaciju na sve niže i niže razine, tako i svako novo podijeljeno područje pulsira svojm frekvencijom koja je polovica prethodne (barem fizika tako naučava da je kinetička energija polovica ukupne potencijalne energije). Sa svakom podjelom stvaraju se beskonačni uzorci frekvencija koje međusobno interferiraju dajući potpuno nove i neočekivane rezultate. E to se traži! To su iskustva koja duh treba da bi ih prikupio i vratio natrag u Izvor.
Čini mi se da je ključna karakteristika koju više razine sadrže radoznalost: „Da vidimo što će se dogoditi!“ Čini se da sve zamislivo i nezamislivo može biti stvoreno, ali njihovi međusobni odnosi i izbori koje mi činimo ovdje u našem 3D svijetu, trebaju biti doživljeni, a ne zamišljeni i stvoreni. I svaki put kad napravimo neki izbor, bilo da biramo koju ćemo pizzu naručiti ili s kim ćemo dijeliti život, potpuno je isti mehanizam djelovanja: stečena iskustva nose određeni energetski naboj, određenu frekvenciju, koja spojena s napravljenim izborom daje novi energetski otisak ali i grade iskustvo. Jer se percepcija svijeta koji nas okružuje mijenja, odnosno, ovisi o razini stečenih iskustava kao i njihovog razumijevanja.
Čini se da u stvari, smrt uopće nije važna, doživljena je bezbroj puta, predstavlja svojevrsnu nulu. Poput broja pomnoženog s nulom uvijek se dobija nula, tako i kombinacija smrti i drugih različitih iskustava uvijek daje nulu – smrt. Međutim, u polju svih mogućnosti postoji sve pa tako postoje i formule koje daju drugačiji rezultat. Iskustvo pomnoženom s nulom ne mora uvijek dati nulu!
Kombinirano djelovanje duše, uma i duha može dati fantastične, neočekivane rezultate koji otvaraju nove varijante mogućnosti. Pletivo iskustava se tako gradi, na prethodna iskustva dodajemo nova čija rezultanta je drugačija, različita od polaznih. Jedinstveno i neponovljivo individualno iskustvo u interakciji s vanjskim i unutarnjim svjetovima i iskustvima. Koje u svakoj interakciji dobiva nove energetske obrazce ili figure u glazbi ili ornamente na crtežu. Kombiniranim djelovanjem ovih troje (duše, uma i duha) stvara se gravitacijsko polje koje sponatno privlači slične događaje,osobe, iskustva, a samim time i vodi do ubrzavanja procesa, procesa učenja, rasta, razvoja, razumijevanja, sjećanja. I doista jest eksperiment. Jer iskustvo svega navedenoga uz smrt treba rezultirati ne nulom nego jedinicom, a to je žetva. Tada neki sretnik može reći da je izmakao Orlu!

Osim ove bajke i poezije na sceni se nalaze i gadni likovi, negativci kojima je namjera omesti žetvu kakva je planirana i napraviti vlastitu, po svojim pravilima. I jasno je da ih niti najmanje ne zanima što će biti s ljudima na Zemlji jer im ne trebaju, imaju svoju ekipu kojom će re-kolonizirati ono što preostane ovdje. Ekipu su stvorili hibridizacijom naših i svojih gena pomoću naših klonova. Malangina ideja o uništavanju klonova nije loša ali nije ni konačna. Osim klonova postoje banke matičnih stanica koje su nam uzeli još dok smo bili fetusi. Male, amorfne hrpice ružičasto-bijelih stanica iz koje će replicirati koliko god žele kopija mene ili bilo koga od nas. Kao u najobičnijoj fotokopirnici.

Budući da živimo u naopakom svijetu i da nismo navikli gledati na stvari onakve kakve jesu, a sve jest drugačije, moguće je da ništa od navedenoga ne odgovara ni približno onome što jest. Ovdje. Možda u nekom drugom realitetu ipak odgovara, tako da možda ipak nije potpuno promašeno.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: čet maj 31, 2012 12:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Dragi prijatelji, evo jednog teksta, godinama razmišljam o toj Velikoj Iluziji, izgleda da su se neka razmišljanja poklopila, interesuje me vaše mišljenje o ovome, kako bismo zajedno došli do završnih zaključaka(ali, izgleda da kraja nema)...

1

PERCEPCIJA ZNANJA

VELIKA ILUZIJA –(MISTIČNA SMRT)


Inspirisan znanjem iz izvora Kasiopejskog materijala, i iz dela Dr. Corrado Malange, kao i iz sopsvene svesti i iskustva. Citirani materijal iz Metafizičkog Pojmovnika je pod crticom.

Problem vanzemaljaca je hiperdimenzionalne kao i fizičke prirode, to je spojeno u jednu sliku ovog realiteta 3 D OPS-a. Iskorištavanje ljudskih bića od strane Tuđinaca je zbog karakteristika, potencijala, genetke, ali, glavni cilj im je duša!

Duša ima energiju i samu moć postojanja, i ona predstavlja okosnicu cele priče. Sada idemo na približnu definciju duše, jer nešto što je deo Jednog i večno, ne može se definisati tek tako, sa svim ograničenim čulima tela u kome se bit i nalazi.

Duša može naći svoj put izražavanja kroz telo i um, kroz arhetipove, pa arhetipovi stvaraju simbole, simboli slike a slike foneme.

- Duša i duh, skup svesne energije holgrafskog fagmenta Boga
- Duša je „životna iskra“, karakterizovana samosvesnošću i individualnoj svesti.
- Razvijena ljudska jedinka(individua) se sastoji od fizičkog tela, duše(eterično i astralo telo) i duha(spiritualno i mentalno telo).

Kada u individui egzistira isti cilj:
- duša sa svojom svešću,
- mentalna komponenta sa svojom svešću,
- duhovna komponenta sa svojom svešću,
onda možemo da kažemo da je to celovitost individue kao holografskog fragmenta Boga.

Ta moć duše može modifiovati prostor-vreme, to znači da može modifikovati sve što želi. Međutim, duša se nalazi, u fizičkim telima/kontejnerima.



2

-Ljudska tzv evolucija(ili devolucija-moj dodatak) je većinom veštačka, ili je DNA mutirala da bi odgovarala frekvenciji vanzemaljske duše, ili je DNA veštački promenjena kroz napredni inžinjering sa strane nekih vanzemaljskih frakcija.

Holografski fragment Boga-duša, stiče iskustva za Kreatora, Izvor, Jedinstvo sa Svime, tako da je duša Božija Sonda koja uranja u postojanje da bi iživela sva iskustva Jednog, koji na taj način razotkriva i shvata samog Sebe.

Koja je to mistična potreba Božijih Sondi? Sva iskustva, da li duša želi iskstvo smrti? Najverovatnije, da, ali to se odnosi na ujedinjenje sa svešću Kreatora, kada je holografski fragment Boga prošao kroz sve gustoće postojanja, do sedmog, kada se ujedinjuje sa Celinom Božanske Svesti. To može da se nazove, smrću dela celine, ali nije, jer duša se vraća u Celinu Svega, i to može da izgleda „kao“ smrt za ličnost koja dotiče večnost.

Vanzemaljsko uplitanje je da holografski fragment Boga ne završi svoj put, u ujedinjenju sa Jednim, već da bude stalno recikliran kroz postojanje. To im daje moć da ostanu u kreaciji, stim što nihove želje teže za večnim u određenim gustoćama postojanja. Žele da budu bogovi, tako da sebe zarobljavaju samim tim što su izabrali odvojenost od Celine Jednog, svoj sopstveni holografski fragment Boga ne vraćaju Izvoru. To je tkz smrt individua, mnogi to nazivaju konačnim prosvećenjem, večnom ekstazom, kao i na drugačije načine.

Holografski fragment Boga je čista energija Celine, Tuđincima je ona potrebna za opstanak u gustoćama postojanja, i to je cela manipulacija o kojoj se radi.
Infrastruktura postojanja nema svoj kraj i početak, ali ima u holografskom fragmentu Boga koji služi kao Božija Sonda za Iskustva Celine, velika iluzija se završava na jedan način, a možda počinje na drugi način?

Tuđinci od Celine žele da ostanu večno u toj iluziji, i oni se plaše te mistične smrti holografskog fragmenta Boga u ujedinjenju sa Jedim. To je njihov veliki strah!!!



3

Holografski frament Boga poseduje:
* prostor
* vreme
* energiju
to stvara sve moguće virtualne realitete uz pomoć:
* svesti
* volje
to je suština, i ona može da menja realitete postojanja!

Eto u čemu se radi kod Velike Iluzije, ako Tuđinci ovladaju ovom manipulacijom kroz dušu, oni na neki način održavaju suspendovanu stvarnost te velike iluzije, bez pomaka i završetka Božijih Iskustava!

Međutim, Tuđinski holografski fragmenti Boga, blede, rasipaju se, zaustavljaju se u učenju lekcija, (iako oni mogu da imaju svu tehnologiju na raspolaganju) tako da im je potrebna uvek sveža spiritualna energija radi opstanka u Velikoj Iluziji.

- Realitet egzistira kao statički fraktalni hologram, obuhvatajući sve moguće modove egzistencije i iskustva
- kroz tu holografsku mrežu mogućnosti, svest odabire koji će deo holograma iskusiti, i uzdiže se prema iluziji vremena
- taj izbor je ograničen logotipovima i deovanju slobodne volje drugih bića.

Dakle, manipulacija određeih holografskih fragmenta Boga dolazi odatle, jer egzistencija ne bi imala svu tu draž i učenje lekcija, ako ne bi postojala slobodna volja. Ovim ništa nije određeno kao konačno, osim te mistične smrti(kraj lekcija) duše, i to je ta vrhunska slobona volja koja sažima sve.

- Ljudska genetika je jedinstvena u dozvoljavanju potencjalno bližoj energetskoj vezi sa Kreatorom i kodom raliteta, nego skoro bilo koja druga vrsta fizičkih bića u glaksiji.

Sveža, nevina, bez znanja o svom sopstvenom potencijalu, moć čovečanstva leži u jedinstvu svesti koja teži Celini.
Tuđinci su sve to prošli i stali, tako da iznova manipulišu iskustvima stvaranja holografskih fragmenata Boga.


4

Spajanjem duše, uma i duha hlografskog fragmenta u Jedno, sa spoznatim ciljem, duša treba da štiti svoja fizička tela/kontejnere, a fizička tela/kontejneri dušu!

- Monada- nedeljiva, neprobojna jedinica tvari koja čini osnovni sastavni element fizičke stvarnosti, to je bio izraz za božanstvo ili prvo biće, odnosno, ukupnost svih bića, kao izvor ili jedno bez podele...

Svi holografski fragmenti Boga su bili Jedno, i oni teže sopstvenom ujedinjenju, to je suština prirode Kreatora.
Individualne ljudske svesti teže kolektivnoj svesti na jednom višem nivou postojanja, i to je isto prirodan tok. Tuđincima nije u interesu da ljudska svest bude ujedinjena i slobodna.
Polarizacija individualne i kolektivne svesti se deli na:
OPS-okrenut prema sebi i
OPD-okrenut prema drugima.

Posle odvajanja holografskih fragmenata Boga iz Celine, radi Božanskih iskustava, duše prolaze kroz OPS stvaranja da bi iskusile odvojenost. Da bi postale pronicljive i pune znanja, duše(određene) napreduju dalje kroz OPD polarizaciju na svom putu povratka Celini.

Da bi se sva iskustva shvatila znanjem, prosec teče iz OPS stanja ka OPD stanju, dakle, ne može biti prava OPD svest ako nije prošla iskustvo OPS polarizacije, jer dolazi iz odvojenosti individualnih svesti is Celine sveukupne svesti.

OPS polarizovane svesti dostižu svoj vrhunac do 4 materijalno-eterične gustoće postojanja, ako su izabrale zastalno tu opciju, one ne mogu dalje da napreduju i tu se na neki način zaustavljaju na svom putu ka Celini Jednog. Da bi Tuđinci održali takvo stanje, njima je iznova i iznova potrebna energija holografskih fragmenata Boga.

3-ća gustoća postojanja OPS polarizacije u kojoj se nalaze ljudska bića, po Tuđinskim planovima, mora što više svesti transformisati ka 4 gustoći postojanja OPS polarizacije, time oni dobijaju neophodnu energiju za daljni opstanak u 4-toj gustoći postojanja. A istovremeno, ponovo žele da zarobe holografske fragmente Boga bez iskustva u 3-ćoj gustoći OPS sveta, stvarajući iznova pogodna tela/kontejnere za svoje hranidbene potrebe. To je njihov plan- večne besplatne energije za stalnu reciklažu.
5

Spajanjem duše, uma i duha u jedno, ka OPD orijentaciji iz 3-će gustoće OPS postojanja(OPD kandidat), dostiže se svet 4-te gustoće materijalno-eteričnog ka OPD svetu. To je uzdizanje i napredak ka još lakšem završavanju duševnih lekcija, jer je holografski fragment Boga sve iskusniji i pronicljiviji, pun znanja i suštine jer se stalno pita zašto je u ovom realitetu, i koja je suština svega?

Holografski fragment Boga, nema vremensku osu. Prošlost, sadašnjost i budućnost istovremeno egzistiraju, i to je vremenska dimenzija.
Linearno vreme je percepcija 3-će gustoće postojanja, i to je iluzija. Kako se granični realiteti između gustoća postojanja pomeraju, tako se i (ne)linearno vreme opaža. Duša vreme shvata na jedan sveobuhvatan način, i za nju nema početka i kraja, prošlosti ili budućnosti, jer je za holografski fragment Boga vreme, uvek sadašnje!

Međutim, kada Tuđinci vrše otimanje holografskog fragmenta Boga, sve je mirno, prostor-vreme se zamrzava, i prelazi u jednu suspendovanu animaciju stvarnosti, koju oni manipulišu kroz napred-nazad vreme. Sa te tačke, tu je sadašnjost(prava) isključena.

Ako je um kao rečnik, baziran na životnim iskustvima, onda je duh spoj između uma i duše! Ljudsko biće jača svoj duh kroz iskustva uma, korist od toga ima holografski fragment Boga, i to mora biti zajednički cilj!
Tu takođe ide manipulacija Tuđinaca, gde kroz tehnologiju i programiranje, um i duh odvajaju od duše, bilo da je to umetnuti program, ili opsedanje vanzemaljskih svesti, koje vrše invaziju na dušu radi njihove ishrane i opstanka.

Dušina aktivna memorija je njen lični obrazac, sve ono što je ona iskustveno stekla odvajanjem od Celine Jednog. Njen put se sastoji:
* Deo Celine Jednog, kao holografski fragment Boga, uranja se u materijalno postojanje od strane Kreatora,
* duša ulazi u različita tela/kontejnere kroz gustoće postojanja,
* na jednom višem nivou, 6-ta gustoća postojanja, deli zajednički identitet sa drugim bićima koja su pred ujedinjenjem sa jednim,
* završna akcija, povratak holografskog fragmenta Boga Celini Jednog.

Aktivna vanzemaljska memorija radi na tome da se zaustavi taj prirodni put biti, radi ostanka u iluziji. Za Tuđince, krajnji je rezultat spiritualna smrt, jer zaustavljanje u OPS opciji prouzrokuje potpuno brisanje aktivne vanzemaljske memorije.
6

To je reciklaža za novi početak, metafora(stvarnost) te reciklaže je uranjanje u crne rupe ili Crno Sunce za sve konačne OPS-e!
Tuđinski holografski fragmenti Boga, dostižu njihovo brisanje aktivne vanzemaljske memorije, tako da ponovo kreću iz jednog novog početka!

Poželimo im srećan put ka domu, dotle, neka nas one koji želimo da završimo sa ovom Velikom Iluzijom, ostave na miru.
Rezime svega toga je, da mistična smrt(povratak Jednom) čeka svakoga.... jer to je SVESNA VEČNOST, suprotno od onih koji ostaju u postojanju, odvojeni od Kreatora, i bez sećanja...

Ovakav uvid situacije, daleko će držati Tuđince od Celine, od onih koji ovo znanje praktikuju na svestan način....

AVE 7D!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: sub jun 16, 2012 11:44 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Lampa je napisao/la:
Osim ove bajke i poezije na sceni se nalaze i gadni likovi, negativci kojima je namjera omesti žetvu kakva je planirana i napraviti vlastitu, po svojim pravilima...



Sasvim moguće!


slika


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: sub jun 16, 2012 5:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Bojane, za moj ukus imaš previše nekih sastojaka u svom tekstu koji mi se ne sviđaju i zato ga nisam htjela niti pročitati do kraja. Međutim ajde, pročitala sam. I definitivno previše ima Boga u tvojim riječima. Potrošio si hrpetinu stranica ne bespotrebna ponavljanja stvari koje već i vrapci na granama znaju (oni koji posjećuju ovaj i slične forume, hehe), kao da pišeš skripte za srednjoškolce. A s druge strane ono što je bitno ne objašnjavaš nego samo papagajski ponavljaš prenoseći iz tuđih tekstova. Prije svega, ne znamo da li su Kasiopejski i Malangini materijali točni, tj . koliko % i koji dijelovi su netočni. Zato im ne treba pristupati s pozicije da su izvor apsolutne istine. A čini se da upravo tako pristupaš. Barataš pojmovima Iluzija, Bog, denziteti, a ne daješ čak ni nejasnu definiciju što po tebi taj/ta Bog ili iluzija jest. Ili ti nisu sasvi jasni pa mantranjem očekuješ da ćeš shvatiti ili si nešto pogrešno shvatio pa sad na tragu toga interpretiraš kao gotovu činjenicu – želiš završne zaključke!? S time da se odmah ograđujem od riječi „pogrešno“, ništa nije pogrešno, sve je tako kako jest i treba biti, jer da nije ne bi bilo interakcije među nama. Veličanje Boga ili 7D ili 4D ili OPD ili bilo čega drugoga govori da nisi stabiliziran u sebi. Jedino koga smiješ i trebaš veličati si ti, jer si SVE, u sebi. A sve ostalo je mlaćenje prazne slame, cijeli tvoj post. Lijepo sjedi i napiši bit koju si htio izreći, riješi se balasta, to ti ne treba.
Bojan71 je napisao/la:
Poželimo im srećan put ka domu, dotle, neka nas one koji želimo da završimo sa ovom Velikom Iluzijom, ostave na miru.
Rezime svega toga je, da mistična smrt (povratak Jednom) čeka svakoga.... jer to je SVESNA VEČNOST, suprotno od onih koji ostaju u postojanju, odvojeni od Kreatora, i bez sećanja...
Ovakav uvid situacije, daleko će držati Tuđince od Celine, od onih koji ovo znanje praktikuju na svestan način....
AVE 7D!

Naivno, stari moj, naivno.
Neće nas nitko ostaviti na miru jer umišljamo da je dovoljno što smo duše sa zadatkom i slično. I nije dovoljno što si napisao puste stranice teksta sa željom da pokažeš koliko znaš i kako si daleko dogurao na duhovnom putu. Oni nas neće pustiti na miru, jer plivamo u moru njihove frekvencije i dokle god smo u tom rasponu frekvencija, nema puštanja na miru. Reci lavu da pusti antilopu na miru. Objasni mu to. Ništa od napisanog ih neće držati dalje od onih koji ovo znanje prakticiraju na svjesan način – molim te lijepo što to znači? Prakticirati znanje na svjestan način? Kakav je to svjestan način? Rijetki imaju znanje o tome, a ostali papagajski lupetaju umišljajući si da znaju što to znači. Ja ne znam kakav je to način, mnogi ne znaju, i ne želim ni pomisliti da bi netko za sebe mogao pomisliti da zna kakav je to svjesan način prakticiranja znanja – jer upravo si to ponudio kao rješenje problema.
Jedino što znam da antilopa koju lovi lav ili koja god beštija, mora bježati. Ne može se okrenuti i reći: „Hej stani, ja sam biće više frekvencije i naređujem ti da me prestaneš proganjati!“ Jer čak i da se zaustavi i to mu kaže, dva su moguća ishoda: da će uspjeti i da neće. Niti jedna antilopa se nije vratila i rekla da se suprotstavila lavu i preživjela, da je on otišao. No, mnoge mogu ispričati kako su bježale i uspjele pobjeći. U svijetu lavova, lavovi su jači.
I zato, ne možemo sjajiti naivnu usredotočenost na svoju misiju, zanemarujući 3D svijet u kojem živimo i očekivati da ćemo Tuđincu reći da nas pusti na miru. Možemo mu to reći, no ishod će biti kao i dosad, nula za nas, a tko zna koliko za njega.
Jedino mu možemo pobjeći tako da se maknemo s njegove frekvencije na neku drugu. E, samo još da nam je netko poslao upute kako se mijenjaju frekvencije. A najbolje od svega je da su upute poslane, to Tuđinci nisu mogli spriječiti, ali su mogli ubaciti još kojekavih gluposti, pa sad neka svatko za sebe trijebi istinu od laži. Svi su tekstovi na svijetu kontaminirani u nekoj mjeri. I zato smo sami sebi referentna točka. Svaki tekst treba okrenuti naglavačke da iz njega ispadnu laži. Autori tekstova nisu laži svjesno tamo stavljali već nesvjesno, po diktatu.
I pazi sad, ako su svi tekstovi kontaminirani, znači da su svi autori radili po diktatu u određenoj mjeri. A to nam govori o masovnoj kontaminaciji ljudi frekvencijama tih entiteta. Znači da smo svi kontaminirani manje ili više.

Uvrsti ovo kao jedan od zaključaka. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: sub jun 16, 2012 5:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
=D>

To sam i ja primetio, inače - da se vode dve različite kampanje za žetvu - u krajnjoj liniji dve različite kampanje za "jednost", a jedna mi deluje kao emulacija stvarnosti iz ko zna koje svrhe, najverovatnije ove koju je Lampa izložila gore. "Rat za duše" ... i posle prelaska u slavni 4D - krk kroz aj da ne budem vulgaran.

:occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: sub jun 16, 2012 5:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Ako dozvoljavate:


Negdje je rečeno da je istina o životu u univerzumu toliko užasna da je ljudi ne bi nikako mogli svariti.

Evolucija je upitna više nego potvrdna.

Zašto su ljudi, pogotovo bijela rasa, jedini koji žmirkaju, škilje na suncu?

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: NLO i vanzemaljci
PostPostano: ned jun 17, 2012 8:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 05, 2011 10:19 pm
Postovi: 119
ghost je napisao/la:
Ako dozvoljavate:


Negdje je rečeno da je istina o životu u univerzumu toliko užasna da je ljudi ne bi nikako mogli svariti.

Evolucija je upitna više nego potvrdna.

Zašto su ljudi, pogotovo bijela rasa, jedini koji žmirkaju, škilje na suncu?


Čekaj malo, kaj stvarno samo ljudi škilje na sunce? Nema ni jedna životinja da škilji?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1238 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz