Sada je: čet mar 28, 2024 5:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1238 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: NLO i vanzemaljci
PostPostano: uto jan 27, 2004 2:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U uvodu knjige the Gods of Eden, William Bramley kaže:

«kad sam prvi put počeo istraživati porijeklo i uzroke međuljudskih sukoba, sigurno poslednja stvar koja mi je mogla pasti na pamet bili su neidentifikovani leteći objekti, bolje poznati kao NLO-i...»

Kasnije on kaže kako je evidentno da je u mnogim sukobima između dvije grupe ljudi, jedna treća strana uvijek igrala značajnu ulogu (Makijaveli), pa dodaje:

«Zaintrigiran tim konceptom, odlučio sam se da izvedem jednu studiju kako bih odredio koliko je taj faktor treće strane bio bitan u ljudskoj istoriji. Želio sam da otkrijem da li postoji išta zajedničko između tih uticaja treće strane, kroz našu istoriju. Ja sam se nadao kako će ta moja studija ponuditi neke dodatne uvide u vezi toga kako i od čije strane je naša istorija krojena....Ono što je proizašlo iz ovog skromnog cilja bila je jedna od najnevjerovatnijih odiseja koje sam ikada poduzeo. Moja istraga krivudala je kroz jedan kompleksan labirint satkan od značajnih činjenica, zapanjujućih teorija i svega između toga.
Što sam dublje kopao, jedna zajednička nit počela je sve više i više da se pojavljuje.
Na moju žalost, ta nit je bila toliko bizarna da sam dva puta morao da prekidam ovo svoje istraživanje, jer mi se sve to zgadilo. Kada sam razmišljao o toj neprilici u koju sam zapao, shvatio sam nešto veoma važno:
Racionalni umovi imaju tendenciju da teže ka racionalnim uzrocima kako bi objasnili ljudske probleme.
Što sam dublje kopao, dolazio sam sve više i više na ideju da bi uzroci nekih problema čovječanstva mogli da potiču iz nekih najbizarnijih realiteta, koji bi se ikako mogli zamisliti.
Iz razloga što ti realiteti nisu zvanično priznati, a pogotovo razumljivi, njima se niko ni ne bavi.
Kako rezultat toga, problemi koji potiču iz tih realiteta se veoma rijetko rješavaju, te tako se čini da svijet srlja iz jedne katastrofe u drugu.
Moram da priznam da prije nego što sam počeo sa svojim istraživanjem već imao neke predrasude o tome šta ću najvjerovatnije otkriti: profit, kao glavni razlog za onu zajedničku nit koja povezuje te razne uticaje treće strane, kroz istoriju nasilja između ljudskih bića.
Umjesto toga, ono na šta sam naišao, bili su NLO-i.
Ne postoji ništa što sam manje želio».

~~~***~~~

Prema poslednjim podacima samo u USA trenutno ima preko 750 000 registrovanih prijava viđenja UFO letjelica. Najmanje isto toliko i registrovanih svjedoka.
U istoj toj USA, često su dovoljna samo dva svjedoka, da bi se nekoga poslalo na električnu stolicu.

Međutim, i pored ovoliko svjedoka, NLO-i još uvijek zvanično ne postoje, te se tako smatraju figmentom ljudske imaginacije.

Činjenica je, takođe, da u poslednje vrijeme ne samo da se broj prijava ovih letjelica povećava nego i broj onih koji počinju tu temu otvoreno da diskutuju.

Kako se, u vezi ove tematike interes ljudi povećava iz dana u dan, tako se i količina veoma sofisticiranih dezinformacija povećava, pogotovo na internetu. U samim knjižarama, rijetko ćemo naći neku od knjiga na ovu temu, u kojoj ima “malo više” istine.

A šta je istina? Na ovom vebsajtu ima nekoliko tekstova koji govore o tom “fenomenu”.

***

Par interesantnih knjiga na engleskom jeziku možete dounlodirati ovdje:

Morris Jessup, The Case for the UFO

http://www.cassiopaea.org/cass/Varo-Jessup.PdF

Dulce Book

http://www.title14.com/ufo/dulce/


Pozdrav!


Zadnja izmjena: galaksija; sub maj 20, 2006 1:10 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 03, 2004 2:16 am 
Posto je na zoni sumraka nemoguce diskutovati o ovim stvarima predpostavljam da je ovo mjesto mnogo pogodnije za to.Koliko sam mogao da shvatim osoba koja se predstavlja kao -bor-uredjuje ove stranice i zelim da vas pozdravim ovom prilikom.
UFO toliko teorija i istina,a istinu bez sumnje nikad neces naci,sto rece Serbedzija jednom,ali ova istina koju moramo prihvatiti kada pricamo o UFO zahtjeva od nas da se nekoliko puta umijemo hladnom vodom i prihvatimo je kao istinu jer je ona ipak samo jedna,premda ju je mnogo lakse shvatiti kao SF film,u tome i jeste problem.Od kada znam za sebe bio sam opcinjen Kosmosom i svim sto je vezano za to,kao UFO npr.Licno vjerujem da smo pod kontrolom drugih rasa(Aliens) i da nad nama vrse experimente za koje samo oni znaju svrhu,a mi mozemo da nagadjamo sta bi to moglo biti,cisto sumnjam da je to nesto dobro za nas.Zanimljivo je da sam danas pricao s prijateljem(kojeg veoma cijenim)o svim ovim stvarima i on mi je na svu moju srecu sve potvrdio,uz male korekcije,a veoma je zanimljivo da njegove informacije dolaze iz Vedskih spisa,knjige koja zasluzuje respekt.

Pozdrav


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 03, 2004 9:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da si u pravu kad kazes da se tamo ne moze normalno razgovarati na tu temu, medutim, uvijek ostaje pitanje da li se treba stalno povlaciti pred najezdom mediokriteta.

Ucestvovanje na forumima je dosta nezahvalno, kada se o ovoj tematici radi. Takodje, oni koji se bave proucavanjem te tematike trebaju da imaju neko mjesto gdje mogu da izmjene svoja saznanja. Daleko od toga da treba da budu istomisljenici, ali bar da imaju zajednicki interes za tu temu.

Na vecini slicnih foruma na internetu, moderatori odstranjuju one ucesnike koji na bilo koji nacin izazivaju disrupciju odredjene teme ili pokusavaju da diskredituju autore poruka. Takvi to mahom rade fragmentiranjem njihovih poruka, iskrivljivanjem ili vadenjem iz konteksta odredenih tvrdnji, i zahtjevanjem da se one objasne, odnosno, dokazu. Ako se autor ideje upeca na to, jedino sto mu se moze desiti, to je da izgubi vrijeme i enegiju na pojasnjavanja, dok oni koji ta pojasnjavanja zahtijevaju, cine to vise iz razloga kako bi ovoga isprovocirali ili uhvatiti u nekoj lazi a ne iz zelje da nesto saznaju.

Tako ce oni nastaviti sa daljnjim fragmentiranjem objasnjenja u nedogled, te se tako stvar pocne da vrti u krug i na kraju nicemu ne vodi.
Na SC forumu se upravo ovakve stvari stalno dogadaju. Ima mnogo ucesnika koje ova tematika u sustini ne interesuje, i vecina ih je tu vise iz neke razonode, bez ikakve zelje da sami nesto ozbiljnije prouce. S druge strane, oni koje to interesuje nisu u stanju normalno medusobno da komuniciraju.

Covjek koji se duze bavi ovom problematikom i vec razumije, koliko toliko, nesto od njene sustine, procitace npr. knjigu od Kastanede, Aktivna Strana Beskraja i ono sto ce naci tamo, samo ce mu se uklopiti u ono sto vec sam zna, te tako mu nebi palo ni na pamet, cak i kada bi za tako nesto imao priliku, da insistira od autora knjige da mu dokaze neke njegove navode. Znaci, covjek ce citanjem te knjige samo upotpuniti svoju sliku.
Osim toga, nijedan navod iz te knjige, ne moze se dokazati. Niti ga treba nekome dokazivati. Radi se o tome da ce odredjene informacije koje su iznesene prepoznati i pravilno razumjeti oni kojima su one namjenjene. Onima koji nisu u stanju to da shvate, ne moze se puno pomoci nekim dokazivanjima.

U svakom slucaju, istinska informacija ima moc da promjeni covjekovo stanje svijesti, dok lazi tu istu svijest mogu samo jos vise da zatvore ili je odrzavaju zatvorenom.

Opet se sve, na kraju krajeva, svodi na licnu odgovornost za stanje - svoje vlastite svijesti.

Pozdrav!


Zadnja izmjena: galaksija; sub maj 20, 2006 1:13 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 04, 2004 2:15 am 
Zdravo Boris!
Jos uvijek smo sami i ova samoca prija nakon zone sumraka,majko moja mila kakvih nas ima.Dobio sam od prijatelja zanimljiv sajt,nadam se da cu te iznenaditi pa da ga ne poznajes.
www.starchildproject.com/ ,posebno zanimljiva je reportaza - Starchild in the news.Da li si poznavao nesto o ovome?
Pozdrav - spirex


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 04, 2004 3:40 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
Pozdrav za vas dvojicu,

nesto sam veceras umorna pa cu drugi put da napisem vise.
Spirex, u Vedama se mozes naci puno toga sto prikazuje sustinu svega sto se desava , samo ako pravilno tumacis simbole.

Borise, na koju teoriju mislis koju sam iznijela na SC ? (pod ovim nikom ili "sa")


Cujemo se :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 04, 2004 11:54 pm 
Cao Bluelight.
Nazalost nikada nisam imao priliku da citam Vedske spise jer nije jednostavno da se dodje do pravih i potpuni knjiga,ali zato imam prijatelja koji se "profesionalno" bavi njima (zivi duhovnim zivotom zadnjih 15 godina),rijetko se vidjamo,tako kad za to imamo priliku onda razmjenimo informacije izmedju nasa dva(ocigledno razlicita) svijeta.Zanimljivo je i to da ih je opisao kao veoma ruzne i kao materijaliste koji su dugo medju nama i kontrolisu nas.
Pozdrav.
PS.Pozdravio te 65.243.*

Pozdrav za Borisa.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 05, 2004 6:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Bluelight,

Mislio sam na onaj koncept duhovnih ljudskih bica koji si iznjela pod ovim imenom.

Spirex;

Vidjeo sam to prije neke 2-3 godine, kad sam pratio neke druge stvari od Lloyd Pye. Napisao je prilicno dobru knjigu na temu zataskavanja otkrica iz arheologije.
Kako sada vidim, nista se nije promjenilo u vezi te lobanje. Ista meta - isto odstojanje, sto bi nas narod rekao.
Mozda cu biti malo skeptican, ali pitanje je koliko njemu licno odgovara da se stvar finalizira, jer dok se god ne finalizira on dobija novcane priloge za dalje “istrazivanje”.

Prosle godine sam citao pismo od jedne zene arheologa iz Novog Zelanda gdje je opisala slucaj kada je ona sa grupom drugih arheologa prije par godina iskopala grupu “ljudskih” kostura, od kojih nijedan nije bio manji od 2.5 metra. Nije proslo dugo kada se pojavila neka ekipa “ljudi u crnom”, za koje je ona rekla da su po izgledu podsjecali na agente FBI-ja, i naredila im da sve uredno vrate nazad i ponovo zatrpaju. Usput su im zaprijetili da nikome o tome ne pricaju.

U skladu s tim, mislim, da nije moguce da neko od ljudi posjeduje neki artifakt koji nesto dokazuje, jer ovi imaju sposobnost da to pravovremeno oduzmu i zataskaju stvar, bez ikakvih problema. Usput, imaju i veoma efektivne metode zastrasivanja kao i ispiranja mozga, odnosno, brisanja memorije kod znacajnijih svjedoka. A kontrolisu i medije. Koliko znam, i u Kini postoje piramide kojima ne dozvoljavaju pristup nikome, ukljucujuci i arheologe. Nasa istorija je veoma dobro poznata svjetkoj vladi a njoj nije u interesu da ta nasa istorija bude poznata i narodu. Tako do zataskivanja dolazi sa dvije strane, kako od strane svjetske vladajuce “elite,” tako i od vanzemaljaca.

Mnogo ima onih koji su dosli u posjed slicnih stvari i onda tvrdili kako su one na cudan nacin nestale, tj. “isparile”. Vjerujem to, jer ovi imaju sposobnost inerdimenzionalnog transfera, tj. prije bih rekao – transfera izmedu denziteta a takode i manipulisanja vremenom, u smislu, da se mogu ubaciti u bilo koju njegovu tacku i sprijeciti nesto sto njima ne ide u korist, pa tako i odstraniti odredeni dokazni materijal.

Oni sto uspiju da snime nesto i objave fotografije, sve je to u mjeri u kojoj to ovima takodje odgovara, tek toliko da bi se odrzavala nedoumica. Oni se pokazuju u onoj mjeri u kojoj zele da se pokazuju.
Kasnije ce to vjerovatno koristiti da bi dokazali kako su nas nase vlasti namjerno drzale u neznanju cijelo ovo vrijeme, tako da narod izgubi povjerenje u svoju vladajucu strukturu, sto s jedne strane i jeste tacno, ali treba imati na umu i to da je ta vladajuca struktura bila takodje izmanipulisana od ovih “odozgo” (mislim na vanzemaljce, naravno).
U tom slucaju ce nam se oni predstaviti kao nasi “spasioci”.

Na kraju bi se moglo desiti da se vanzemaljci prije licno i otvoreno pojave, nego sto Lloyd nesto dokaze.


Naravno, sve ovo treba uzeti samo kao moje misljenje


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 05, 2004 6:18 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
Spirex,

svadjate se puno na Zoni, pa vas moram braniti.

Nego da se vratimo na vanzemaljce, Borise sta ti mislis o svemu tome ?
Dakle oni sto postoje ovdje i sto nas posjecuju masovno su manje vise niza duhovna bica kod kojih je materijalnost jos vise izrazena.
Ovi visi su od nas odavno digli ruke, a mozda i nisu.
Sad nas sa sklonoscu da budemo svjesniji, ali zbog raznih programa nismo , ovi nizi koriste za svoje materijalno napredne ali duhovno niske eksperimente.
Mada i mi smo generalno jako slicni njima po djelatnostima , zbog genetike i kad dopustimo da nam ta genetika udari u glavu.
Sta ako se oslobodimo uticaja tijela ili pak te genetike i otvorimo te svjesne sfere u sebi.
Zasto neki opet tvrde da nam oni kontrolisu ponovno radjanje?
Ima li to logike, meni nema .
Prvo nas kao ubijaju jer nas je previse, a poslije nam opet namjeste da se rodimo ovdje, pa nas opet isto ima.
Nesto sa tom teorijom nije u redu. To mi vise lici na ulivanje jednog drugog straha onima koji pokusaju da se probude da ti izlaza nema.
Ja mislim da se moze izaci iz ove dimenzije kad se dostigne veci nivo svjesti, bez obzira na sve te vanzemaljce.
Mozes i da se dostigne veci nivo svjesnosti ali da se padne u zamku da si ti sad Bog, to opet vodi zelji za vladanjem pa opet padas u kasu sa reptilima.

Mada jos uvijek je cudno zasto su neki ljudi zli a neki nisu kod nekih taj program vise izrazen izgleda , nikada mi nije bila jasna ta ljudska zloba, zavist , podvale , dugo nisam shvatala o cemu se radi...sa koje li sam ja grane pala.

Odaljila sam se od teme , mada ne sumnjam u njih, ali ponekad mislim da su i zemljani jedna velika opasnost za one normalne civilizacije.
Ne znam da li ste citali knigu Alhemicar, jako je dobra, na jednom mjestu kaze "Kad nesto jako zelis onda ti se citav Univerzum otvori"
Tako sam i ja zelila da dodirnem samu sebe i nisam se smirila dok se to nije desilo i onda shvatis da mi samo zivimo u jednoj iluziji koju nam gradi ovaj materijalan svijet, ti silni kalupi u koje nas stavljaju, programe koje nam namecu a mi se u to uklapamo samo zato sto mislimo da je to jedina realnost. Ne nije to realnost, a kad bi znali da nije ko bi robovao onim drugima.
I da , to pise u u onoj skrivenoj istini u svim svetim knjigama.
Borise, znam da ne volis ove moje teorije sada ali kako god okrenes do toga se dodje.
Mi nismo mocni da nikakvim energijama odletimo u Univerzum, postoji samo jedan nacin.

Pozdrav i sve najbolje:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 05, 2004 6:23 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
eto Borise, napisali smo skoro u isto vrijeme post, pa ja tvoj nisam vidjela ...pa sad reci da telepatija ne postoji ..a o tim drugim bicima cu drugi put.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 05, 2004 6:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
i nije valjda da jos raspravljamo da li oni postoje , valjda smo konstatovali da postoje.
Spirex, je li ti jos sumnjas?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 05, 2004 11:29 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ne mogu reći da sam najbolje razumjeo ovo što je «guest» poslao, ali postoje neke indikacije da su arijevci izvor Veda. Mislim da su upravo oni najače i orjentisani prema – materijalnom, tako da me to ni malo ne čudi. Uostalom, one čuvene indijske kaste, koje su i dan danas tamo aktuelne, kao oblik društvene hijerarhije, su njihov «patent».

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 05, 2004 3:23 pm 
Za bluelight.
Nikada nisam dovodio u pitanje postojanje vanzemaljaca i od kada znam za sebe vjerujem u njihovu egzistenciju,duboko sam uvjeren da cemo u nasoj blizoj buducnosti svi mi koji vjerujemo i oni drugi biti 100% sigurni u njihovo postojanje,a do tada mozemo samo da spekulisemo na tu temu i trazimo istinu po nasem ukusu uz upotrebu logike.
Pozdrav - spirex.

Za Borisa.
Eto vidis ja sam mislio da je to novijeg datuma(starchid) ocigledno "malo" kasnim,zadnjih godina sam imao previse "zemaljskih" obaveza i problema tako da nisam imao previse vremena da se malo bolje informisem.Ovo u vezi Veda je bilo radi poredjenja,ono sto ja prihvacam kao istinu je potvrdjeno od druge strane koja eto svoje informacije i znanje crpi iz drugih izvora i nema vezu sa internetom ili TV.Na nekim od stranica sam procitao da si i ti rodom iz Bosne pa me interesuje da li si imao priliku da prije jedno 2-3 godine(mislim da je bilo na OBN televiziji) gledas reportazu iz srednje Bosne (okolina Viteza) o covjeku koji je mislio da lovi pacove na tavanu,a na kraju se ispostavilo da je uhvatio nesto sto je licilo na malog dinosaurusa,licno sam gledao tu reportazu i nisam mogao da dodjem do nekog racionalnog objasnjenja(sem reptilske rase) bilo bi zanimljivo to ponovo pogledati.
Pozdrav - spirex.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 08, 2004 8:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Bluelight,

Sama si odgovorila na vecinu pitanja. Mislim da nemamo posla sa “duhovno” razvijenim bicima, ali imamo posla sa tehnoloski daleko razvijenijim entitetima, koji imaju ovdje svoje vlastite planove, kao i namjeru da ih postopoto sprovedu u djelo. Mi smo neka vrsta baterije za njihov realitet, a oni cine i cinice sve sto je u njihovoj moci, da to tako i ostane.
Koliko smo mi “duhovni”, dok smo ovako progamirani i dok se ponasamo kako se ponasamo, i to je pitanje. Takodje je pitanje, na koga to mislimo kad kazemo – mi.

Ljudi misle da duhovnost ima veze sa religijom, medjutim, stvar je upravo suprotna.
Dok su sinonimi za ljudski duh - sloboda i kreativnost, dotle je sinonim za religiju – dogma, sto znaci – jedno zatvoreno ucenje. Razgovarati o nekoj slobodi u necemu sto je zatvoreno je - bespredmetno. Religija je upravo dizajnirana tako da - sputava ljudski duh.

Mi mislimo da je ovo jedina realnost - zato sto smo programirani da tako mislimo. S druge strane, cijeli sistem je postavljen linearno i na vjestackim temeljima, pa ako dovodis te temelje u pitanje, onda te ostali smatraju nenormalnim. “Vrzino kolo,” sto bi se reklo.

U Znakovima Pored Puta, Ivo Andric kaze nesto u smislu kako vjeruje da smo mi namjerno stavljeni na ovu planetu, na ivici galaksije, kao u neku vrstu – karantina.

Ovaki kakvi smo trenutno, realno bi sigurno predstavljali opasnost za svaku (duhovno) napredniju civilizaciju u kosmosu. Vjerujem da oni na nas gledaju kao na ludake. Kako i ne bi ako uzmemo u obzir da smo samo u poslednjih 100 godina zbrisali 2 milijarde nas, ljudskih bica, s ove planete, i na to se gleda kao na nesto normalno.
Ja sam vec negdje rekao kako bi sigurno imali daleko manje zrtava da su nas oni izravno napali, a ni oni tada sigurno ne bi dobro prosli. Ovako su nam napravili sistem da sami sebe tucemo i dovodimo u red, prema tome kako to njima odgovara. Juce citam u novinama kako je Australija porucila iz Amerike vojni materijal u vrijednosti oko 50 milijardi dolara, za odbranu (bog te pita od koga ili cega), i niko da postavi neko pitanje!? Doduse, posto su prema Amerikancima u vazalskom odnosu, sigurno su dobili direktivu da to kupe, tj. moraju, ali me cudi kako su ljudi programirani da na ovo gledaju kao na nesto sasvim normalno, i kako to da se niko ne buni?? Istovremeno, 1/3 ljudi na planeti zivi ispod svakog normalnog standarda. O zagadjenju planete da ne pricamo. Hoce da idu na Mars, dok dnevno preko 27000 ljudi umire od gladi, upravo na ovoj planeti. Hipokrizija je, cini mi se, dozivjela svoj vrhunac. Mi smo programirani da sve ovo uredno racionalizujemo, ako uredno racionalizujemo, onda smo normalni, a ako ne, onda smo – nenormalni. To je ta nasa logika.
Vanzemaljci se, naravno, ne smiju javno ni pominjati, jer – “ne postoje,” te o njima razgovaraju samo oni koji nisu normalni. Sada mi se cini da mi ne bi bilo nista gore nego kada bih bio “normalan” po - drustvenim kriterijumima.
Mislim da su oni licno, u ovom ili onom obliku, kao i njihovi humanoidni predstavnici, zaposjeli sve vaznije funkcije na ovoj planeti a istovremeno se predstavljaju kao ljudska bica.

Mislim da fizickog bijega nema u smislu 3D linearnog koncepta razmisljanja. Radi se o prelasku na visu ravan postojanja ili 4-ti denzitet (izlasku iz “podruma”), o cemu sam vec dosta pisao.

Od P. Kuelja sam procitao Svetu Goru, ali nisam Alhemicara. Ono je naravno tacno u vezi “otvaranja,” ili bolje receno – pomoci univerzuma, cini mi se da sam i o tome negdje nesto vec rekao. Bitna je namjera, kao sto je bitno i proci cijelim putem.

Ako imas vremena procitaj od B. Marciniak, internet verziju knjige Bringers of the Dawn, ostavio sam link pod temom Literatura.

Spirex

Naravno, ima vise puteva kojima covjek moze doci do istine.
Nisam cuo za taj slucaj iz Viteza, mada se nesto slicno desilo u Zenici prije nekolio godina.
Mislim da se na odredjenim podrucjima spontano (a ponekad i namjerno) aktiviraju tzv. “portali” izmedju dimenzija ili denziteta, pa tako kroz njih nesto prodje iz jednog realiteta u drugi. Evo ovdje imas i sliku zivotinje koju su nasli, tj. koju je covjek udario autom.
http://sarajevo.net/ET/chupacabra/bosan ... pacab.html

Naravno, narod je bio sasvim zadovoljan s “objasnjenjem,” iz “kredibilnih” izvora, kako se radi o – kuni zlatici. To je bilo, naravno, jos jedno od tzv. ‘objasnjenja sa sedativnim efektom’ kako bi se ljudi mogli vratiti nazad na spavanje. Ovi “gore” vrlo dobro poznaju mentalni sklop prosjecnog covjeka.

Jos jedino ostaje pitanje, da ce li ljudima uopste ikada pasti na pamet da se probude?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 11, 2004 3:53 pm 
Da iskreno kazem nikad u zivoto nisam vidio kunu zlaticu, ovo stvorenje ima puno duze zadnje noge ,a o prednjim mozemo diskutovati koliko su noge,a koliko ruke.Rodom sam iz Zenice i poznajem osobu koja je napravila foto,u svakom slucaj -Bor- ti nam mozes mnogo vise reci o tom stvorenju.
Pozdrav-spirex.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 12, 2004 6:10 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
Samo da vas pozdravim,

citam onu knjigu sto mi je Bor preporucio, javicu sta mislim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2004 2:35 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Spirex;



U vezi ovog slucaja, na njega trebamo gledati sa jednog malo sireg aspekta.

Cesto u prvim lokalnim vijestima ima najvise istine. Lokalne novine su npr. u Roswell-u objavile istinu o rusenju letecih tanjira, dok su ih kasnije masovna medija, koja su naravno pod kontrolom, pretvorila u - metereoloske balone. (U ovom slucaju su metereoloski baloni imali funkciju – “oderane, ili genetski mutirane kune”, tj. - sedativa.) Naravno, narod je s lakocom progutao tu pricu, jer mu se cinila racionalnom, a osim toga iz istih medija je vec prethodno saznao kako leteci tanjiri ne postoje. Kada nesto ne postoji - ne moze se ni srusiti, rezonovace svako normalno programirano bice.

Na podrucjima Juzne i Centralne Amerije, gdje nema kuna, “eksperti” su pretvorili cupacabru u - divlju macku, ili neku drugu zivotinju, zavisno od toga sta je u odredenoj regiji na raspolaganju.

U ovom bosanskom slucaju, prva vijest o ovom dogadaju u Zenici bila je ova:

“”Vijest o pronalasku zivotinje nepoznate vrste u zenickom naselju Jalija uznemirila je bosanskohercegovacku javnost. Zivotinja, koju je pronašao bivši nogometaš Damir Brdarac, u ulici Jalijski put ispred sportske kladinice Bet Shop, na našim prostorima nikada ranije nije videna. "Prema onom što se vidi, dakle karakteristicnoj glavi, jakim nogama, repu, te prstima, pretpostavljamo da se radi o nekoj vrsti izmedu vodozemca i sisavca. Lici na neku vrstu guštera sa kojom se mi dosad nismo sreli. Zivotinja nije mutant, niti bilo kakva domaca ili divlja zivotinja sa malformacijama", stav je zenickih veterinara. Zivotinja je pronadena u blizini šahta pa i to dodatno uznemiruje javnost. Uz preporuku da najbolju ocjenu mogu dati strucnjaci sa Poljoprivrednog, odnosno Veterinarskog fakulteta u Sarajevu, veterinari su novinarima kazali da ova zivotinja veoma lici na kostur nepoznate zivotinje pronadene ranije na tavanu jedne kuce u Visokom.””

Sta mozemo zakljuciti iz ovog teksta?

- sto se tice lokalnih zenickih veterinara, koliko god da oni mogu biti ‘losi’, sigurno su bili u stanju da prepoznaju oguljenu zivotinju, ako vec ne i vrstu.
- Zivotinju su kasnije “ogulili” novinari u tekstovima na tu temu, gdje ni u jednom javnom glasilu nisu prikazali onu orginalnu fotografiju, nego samo fotografije kuna i dinosaurusa, sprdajuci se na temu ljudske maste.
- Kod oguljene kune lako se moze primjetiti razlika u boji izmedu misicnog, masnog i vezivnog tkiva, isto tako izmedu rebara i medurebarnih misica, a takode se naziru i potkozni krvni sudovi.
- Ako zivotinju pregazis, stomak cesto pukne po sredini na mjestu koje se zove “linea alba”, jer je tu najmanji otpor, nema mnogo misica, pa se zato tu pravi i rez kod kastracije, kao i drugih hirurskih zahvata na abdomenu zivotinja (kao npr. pasa i macaka). Uostalom, zasto otvarati trbusnu supljinu, ako hoces da oderes zivotinju zbog krzna???

Licno mislim, da se na odredenim mjestima mogu da otvore tzv. interdimezionalni portali, da li spontano, ili vjestacki inducirano od greys-a ili reptoida, te tako i one (privremeno?) “predju” u nas realitet.
Ljudi koji se nadju u neposrednoj blizini ovih stvorenja cesto ostanu paralizovani od straha ili usljed neke vrste medusobne mentalne interakcije.

Vjerujem da se radi o grupi zivotinjskih stvorenja koje, mada nisu sva istog izgleda, imaju neke zajednicke karakteristike.
U Juznoj i centralnoj Americi primjeceno je da najcesce napadaju koze, zivinu, gravidne kuje, (vjerovatno imaju u krvi odredjene hormone) kao i neke druge domace zivotinje. Vecinom im samo isisaju krv. Po tome su im nadjeli ime – chupacabra, sto znaci - “goat-sucker” (zivotinja koja sisa krv kozama). Krecu se vise na zadnjim nogama, mada se potpomazu i prednjim, nekada se, navodno, oslanjaju i na rep kada stoje. Kod nekih prednje noge vise lice na ruke, sa prstima i noktima. Sve imaju jake i izrazene vilice sa prominentnim ocnjacima. Oci im imaju vertikalne zjenice, koje po noci navodno ‘svijetle’ tj. imaju narandastu boju. Brzo se krecu, nekada slicno kengurima s tim sto mogu da skoce mnogo vise, kao da za njih zakoni gravitacije ne vaze kao za nas, a u nekim slucajevima cak mogu i da iznenada ‘nestanu’ iz vidnog polja covjeka.
Nisam jos cuo da su napale covjeka, a ljudi koji su imali priliku da udu u interakciju s ovim zivotinjama cesto su naknadno bivali posjeceni i od “ljudi u crnom”, koji su, cini mi se, takode u vezi s reptoidima (onaj film “Ljudi u Crnom” je cista dezinformacija).

Vladini agenti takode zataskavaju stvar, kao i “ljudi u crnom”, sto unosi dodatnu konfuziju. (Ja bih cak rekao da reptoidi kontrolisu s vrha “piramide” i sve vaznije svjetske obavjestajne sluzbe).
Ovi ih naravno, jos dodatno dobro isprepadaju, tako da mnogim svjedocima ne pada ni na pamet da pricaju o tome. Ostatak posla zavrse “eksperti” za ispiranje mozga uz pomoc medija, kao u ovom “bosanskom slucaju”. Vecina naroda proguta zvanicnu pricu, iz razloga o kojima sam vec prije govorio, a ljepse i zvuci.

Da bi se ovaj “fenomen” proucio, potrebno je sakupiti mnogo izjava svjedoka iz cijelog svijeta, uporediti ih, pa onda izvuci zajednicke elemente. Pri tome, naravno, odbaciti sva svoja licna predubjedjenja.



Pozdrav!


Zadnja izmjena: galaksija; sub maj 20, 2006 12:43 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2004 6:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
Borise,


Zanimljivo da je onaj link za onu knjigu nestao prije dva dana , pitam se zasto.
Znas meni je jedan prijatelj pricao godinama o toj Plejadi ove slicne stvari i mnogo vise mada ga nisam uzimala ozbiljno.
A ima jos nesto sto je za mene jako familijarno u ovoj cijeloj prici ali to je vec dio onih vizija "Sa druge strane".
Ja sam se dva puta onesvjestila , jednom sa 12 godina, jednom sa 21 i vidjela ovo upravo kako se opisuje Plejada.
Za mene je to izgledalo kao vjecnost a kad sam dosla sebi rekli su da je bilo jako kratko.
Toliko za danas.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2004 9:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Nažalost, to je bio i jedan od rijetkih sajtova koji je nestao prije nego što sam uspio da ga daunlodiram. U poslednjem periodu provedem na poslu najmanje 12 sati, tako da jednostavno nemam vremena.
Interesuje me da li si uštedila knjigu na kompjuter? Ako jesi, molim te kopiraj samo tekst u Ms Word doc. format, pa ako možeš pošalji mi ga kao attachment na:
galaksijski@hotmail.com

Mislio sam da objavim i neke tekstove na engleskom, mada kada bi objavio ono što bih želio, u tom slučaju vjerovatno i ovaj moj sajt ne bi dugo trajao.

“Jehovini Agenti” su veoma aktivni i na internetu. Nije im jasno da su i oni žrtve, ništa manje nego kao i svi ostali, jedino što trenutno uživaju privremene beneficije.

"Sonderkommando" su bile jevrejske elitne jedinice u nacističkim logorima za vrijeme Drugog Svjetskog Rata, čiji je zadatak bio da obavljaju sve prljave poslove u vezi kontrole i eliminacije jevrejskih i ostalih zatočenika. Kao naknadu za to, imali su specijalni status - u logoru, tj. privremene beneficije. Pred kraj rata nacisti su ih – likvidirali.
Isto to se i sada događa, ova planeta je jedan samo malo veći zatvor. (Nacisti su u onim logorima igrali simboličnu ulogu reptoida.)

Prema podacima sa kontrolnog panela, imao sam priliku da se uvjerim da već odavno ostavljaju tragove i na ovom sajtu. Čak imaju i mogućnost da ih brišu!? Ne kažem da se radi o nekoj misteriji, međutim, stvar je dosta interesantna.

Istovremeno nisam imao priliku da vidim da je srušen neki od sajtova koji je posvećen Hrišćanstvu, Islamu ili nekoj od podgrupa ovih religija. Čak im ne pada na pamet da ruše ni Al Qaeada-in website, (vjerovatno zbog toga što je i to jedna iz širokog dijapazona njihovih organizacija). Isto tako ni čisti new-age sajtovi nemaju nikakve probleme.

I ovo je jedan indirektan način za određivanje gdje bi čovjek mogao da traži istinu ili bar da utvrdi gdje se ona sigurno - ne nalazi.
Istina je, kako se čini, oduvijek bila “najskuplja roba” i nekome je od krucijalne važnosti da se ona ne sazna. Sve dok ljudi nisu svjesni da se nalaze u zatvoru, neće im padati na pamet ni da bježe.

Pozdrav!


U vezi “velikog talasa”, ću pokušati nešto više drugom prilikom, jer još uvijek to istražujem a trenutno nemam nešto mnogo toga novog da dodam. Mislim da se neki njegovi efekti osjete se i sada manifestujući se određenim promjenama u ljudskoj svijesti a takođe, na globalnom 3D nivou, zemljotresima i klimatskim promjenama. Radi se o rezultatima djelovanja tih vibracija viših frekvencija na našu ravan postojanja, a kako sam već prije rekao, radi se i o promjeni stanja svijesti ljudskih bića a time i realiteta u kome živimo.

U Bringers of the Dawn, taj talas se pominje kao “photon belt”. Radi se o istoj stvari, samo što ja mislim da je taj “fotonski pojas” više jedan simboličan izraz za taj "talas", prihvatljiviji za naš 3D um, pa možda ona može reći šta je tamo o tome saznala.

Pozdrav!


Zadnja izmjena: galaksija; sub maj 20, 2006 1:20 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2004 5:21 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
Borise,

poslala sam ti knjigu na e-mail, nisam je jos procitala zbog obaveza (eto kad smo svi u masini).
Moram procitati do kraja pa da donesem sud, ne znam da li covjek vremenom postane nepovjerljiv prema svemu ili je i to neki program.
spirex, hvala za pozdrave, kod mene je malo guzva na kompjuteru ,objasnicu ti to u e-mailu.
Imaju neki mladji, malo neozbiljniji:))

Cujemo se:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2004 6:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
Borise i M,

vidim da ste prestali da diskujete, meni Internet nije radio nesto u posljednje vrijeme.
Nadam se da ste obojica dobro i da niste nigdje zalutali.
Nisam knjigu procitala jos jer sam nasla nesto drugo , pa sam se dobro ismijala sopstvenoj zabludi.
To cu vam ispricati privatno.
Cuvajte se pogresnih misli i mirno spavajte.

Ana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1238 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz