Sada je: sub apr 27, 2024 10:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1238 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned feb 29, 2004 9:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Često lutam ali trudim se da ne zalutam

Evo jedan novi tekst koji ima neke veze sa ovom temom:

http://www.galaksija.com/mib.htm

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 08, 2004 3:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
Borise,

bitno je da ne zalutas a da lutas to je dozovljeno.
Nego nikako da vam napisem ono sto sam obecala, nadam se da cu ove nedelje.
Imala sam neki uzasan stomacni grip, ovdje svake godine ubacuju sve bolje i bolje viruse, bilo mi je bas lose ali srecom prezivjeh.
Je li pratite desavanja sa Marsa , nesto nisam u toku dogadjaja, jesu li jos sta bombasticno otkrili ??

Pozdrav i cujemo se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 08, 2004 12:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Što se tiče Marsa, mislim da će stvar ići ovom redom:
1. bilo je vode
2. ima je još uvijek
3. pronađeni neki niži oblici života

a sve će to naravno biti samo kondicioniranje svijesti ljudi, odnosno, priprema za “vijest” - da nismo sami.


U vezi virusa i drugih uzročnika bolesti, mislim da je jedan od glavnih metoda disperzije uz pomoć tzv. “chemtrails”, za koje ljudi misle da su normalne mlaznice aviona.

http://www.carnicom.com/contrails.htm

Koloidno srebro (colloidal silver) može da pomogne u dosta slučajeva. Generatori se mogu nabaviti za nekih pedesetak dolara, ili jednostavno, spoji 2 srebrne elektrode sa baterijom od 9 V i drži u pola litre vode 10 – 15 minuta.

http://colloidalsilver.freeservers.com/

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 12, 2004 5:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
Ovo nema veze sa temom, nego jeste li vidjeli sta uradise Spancima.
Izgleda da su se sada nakacli da malo Evropi nabiju sto veci strah, liberalizacija misli im nikako nije odgovarala.
Najzalosnije sto neki tamo, obicni , sa jednostavnim zivotima , ljudi stradaju.
Cela planeta je kao kompjuterska igrica , pritisni ovdje, upali tamo a sta smo onda mi ......

Spirex, nadam se da se ti dobro pazis tamo u Dan.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 12, 2004 5:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
i zaboravih da vam kazem kako me ljudske reakcije na ljudske tragedije kao ova u Spaniji nikada ne prestanu da zaprepascuju, koliko im je svejedno, koja kolicina ignorisanja , veliki je kompliment reci ljudima i da su ovce.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 20, 2004 1:38 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 14, 2004 5:04 am
Postovi: 12
Da bluelight,puca na sve strane.Evo sada Kosovo,dokle vise?Bojim se da je sve ovo pocetak kraja ili ......???Na sta ce sve ovo izaci to cemo vidjeti,ali sve je teze da se ubjedim da nam buducnost donosi nesto lijepo.
Mnogo pozdrava za tebe i Bora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 24, 2004 4:14 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 25, 2004 6:56 pm
Postovi: 15
vidim da ste se svi povukli u ilegalan zivot, vise niko ovdje ne pise nista.
Spirex, nisi mi napisao nista za Evropu, izgleda da je to neki top "secret" :))
Idem ja dole ipak ovog ljeta , pa cu vidjeti sama.
Bojim se samo da ne dozivim kulturni sok ili kako se to vec zove.
Imam neko lose predosjecanje o svemu sto se desava u ovom ludom svijetu , a moja predosjecanja su barem dosad uvijek ispala kao istina.
Voljela bih da ovaj put nisam u pravu.

Pozdrav za vas dvojicu i cuvajte se:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 11, 2004 12:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Meksički Sekretarijat za Odbranu prvi je javno priznao postojanje NLO-a.

Vrijeme je i bilo, nakon toliko hiljada godina...

http://www.rense.com/general52/deff.htm

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: "dodatak jelima" ako još niste videli
PostPostano: pet maj 21, 2004 9:42 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 10, 2004 8:31 pm
Postovi: 8
http://www.thesandiegochannel.com/video ... etail.html

valjda još radi

Pozdrav Borisu... Bluelyghtu....spirexu

_________________
Blagosloven bio taj...kod koga razum i strast, tako stoje...da nije samo frula, na kojoj bi sudbina mogla svirati Å¡ta hoće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 21, 2004 11:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 14, 2004 5:04 am
Postovi: 12
Nije me dugo bilo i nadam se da ste mi svi dobro (hvala za pozdrav sondy).Bluelight,zar ti nisam odgovorio da je Europa zakon za sve kontinente,bilo gdje u zapadnoj Europi je bolje nego u Kanadi,moje misljenje,a sto se tice onog pitanja kada sam tamo tj. ovdje odgovor je iza 22:00 po mome vremenu,uostalom vidis kada sam online i samo zovi.
Bor davno sam ti poslao mail preko galaksije , ali ti ga ocigledno nisi primio.
Ovaj slucaj u Meksiku je zanimljiv jer je prvi puta objavljeno da su vidjeni ''nevidlji'' leteci objekti koji su imali masu i energiju.
Skoro sam citao da su astronomi u nasoj galaksiji primjetili nekakvo izduzenje u obliku ruke koje je ogromnih dimenzija i veoma su zacudjeni kako to do sada nisu primjetili,pa nesto razmisljam mozda zato sto to i nije bilo prije,mozda je neka nova pojava u nasoj galaksiji.Interesuje me dali ste vi culi nesto vise o tome?
Jedna mala vijest iz Danske,ovdje su za nepun mjesec na dva razlicita TV programa prikazane dvije razlicite emisije na temu ''Jesmo li stvarno bili na mjesecu''? Specijalno ova zadnja je bila dobra u kojoj su sve priznali,a izmedju ostalih gosti u emisiji su bili Donald Rumsfeld,Henry Kisinger,bivsi sef CIA i jos neke uticajne osobe.Iznenadili su me Danci da su to prikazali jer oni po obicaju misle sta Amerikanci misle.

Bor,imali sta novo o ''velikom talasu''? volio bih da ova astronomska otkrica imaju neke veze sa tim velikim talasom.

Puno vas pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 24, 2004 1:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Spirex

poslao sam ti jednu test poruku prije 2 dana, na yahoo adresu a koliko se sjećam prethodno sam već odgovorio na 2 tvoje pruke. Moguće je da postoje određene "smetnje" u komunikacijama. Ako si dobio ovu poslednju poruku, javi mi.

U vezi talasa, mislim da će stvar više ličiti na iznenadnu promjenu realiteta, nešto slično kao u jednom dijelu one serije filmova "Dune".
Međutim, biće i nekih indirektnih znakova. Recimo promjene u aktivnosti sunca, učestali zemljotresi i vulkanska aktivnost, kao i promjene u DNA, što već sada postaje očigledno. O tome ću nešto više drugom prilikom, kada i meni budu stvari malo jasnije.

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 24, 2004 2:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Evo jedan djelić materijala (malo) poznatog pod imenom Project Blue Planet, kojeg trenutno pripremam:

___________

Imamo oko 160 različitih vrsta vanzemaljaca u našoj biosferi koje potiču iz nekoliko tački univerzuma. Oni su: humanoidna, humana i ne-humana bića.

Ovdje razgovaramo o pet vanzemaljskih rasa koje su kroz jedan dugi vremenski period uticali na nas.

1. Tip A: Rigelijanci, Rigel, ili Grey
2. Tip B: 2-Zeta Reticulae, Z-Reticulae 1, ili Grey
3. Tip C: 2-Reticulae, Z-Reticulae 2, ili Grey
4. Tip D: Orion, Plejade, ili Nordic (Nordik)
5. Tip E: Zvijezda Bernard, Orange (Oranđ)

EBE – ime koje je nadjeveno prvom vanzemaljcu zarobljenom prilikom pada letećeg tanjira u Roswell-u, New Mexico, USA. Umro je nakon par godina.

RIGELIJANCI

Tipični zloćudni ALF. Može se opisati ovako:

- visina 90-150cm
- duge tanke noge
- nježne građe
- glava veća nego normalno (prema ljudskim proporcijama)
- nemaju auditorni aparat (organe sluha)
- nemaju dlake
- velike, oči sa crnim vertikalnim zjenicama, zakošene oko 35 stepeni («mačje oči»)
- mala, ravna usta sa tankim usnama
- ruke im liče na bogomoljke (vrsta insekta)
- duge ruke sa malim šakama
- prsti slični kanđama, (dva kratka i dva duža međusobno povezana membranom)
- tvrda siva koža slična reptilskoj
- mala stopala sa četiri mala prsta, slična kanđama
- neki organi su im slični ljudskim ali razvijeni nekim drugim procesom evolucije
- imaju dva odvojena mozga i nefunkcionalan digestivni sistem
- digestivni sistem vanzemaljaca nad kojima je izvršena autopsija bio je atrofiran a ni u njihovim srušenim letjelicama nisu pronađene zalihe hrane
- kreću se proračunato, polako i precizno

Sekundarni nalazi nakon analize slučaja; - Sistem za održavanje u životu ovih bića zahtjeva ljudsku krv i druge ljudske biološke supstance. U ekstremnim slučajevima oni ove supstance mogu zamjeniti supstancama životinjskog porijekla. Hrana im se pretvara u energiju uz pomoć hlorofila procesom neke vrste fotosinteze a razgradni produkti, odnosno, ekskreti, izlučuju im se kroz kožu (kao kod nekog biljnog životnog oblika?). Ova stvorenja posjeduju dva mozga koja su međusobno razdvojena koštanim tkivom (prednji i zadnji mozak). Nismo primjetili ikakvu vezu između ta dva mozga.

Dosta informacija na ovu temu može se naći u tzv. Žutoj Knjizi, međutim, s obzirom da ovi vanzemaljci imaju tendenciju da lažu, ne možemo biti sigurni u stopostotnu istinitost ovih informacija.

LUNA-1; - baza Rigelijanaca stacionirana na drugoj strani Mjeseca. Viđena je i snimljena od strane astronauta (Apollo). Ova baza im služi za izvođenje iskopavanja određenih ruda, prilikom čega koriste džinovske mašine i letjelice koje neki nazivaju «matičnim svemirskim brodovima».

WAVENEST – je naziv za bazu Rigelijanaca koja je stacionirana u okeanu.

Posjeduju velike letjelice oblika cigare.

...
Prvi kontakti između Rigelijanaca i naše vlade (USA) uspostavljeni su u periodu između 1947 i 1971.g. Mi smo već tada znali da su greys-i bili ti koji su stajali iza mutilacije životinja i ljudi, i da su koristili glandularne (žljezdane) supstance koje su ekstrakcijom izdvajali iz uzetog materijala. Te supstance oni apsorbuju kroz svoju kožu a koriste ih i prilikom kloniranja novih greys-a u svojim laboratorijama. Naša vlada je zahtjevala od njih da joj ispostave spisak lica unakaženih ili otetih s njihove strane, u zamjenu za kompletnu tišinu u vezi svega toga, s tim što se od greys-a očekivala i određena tehnološka pomoć. Ta lista je trebala biti prezentirana Savjetu za Nacionalnu Bezbjednost (međutim ona nikada nije bila potpuno kompletna). Bez obzira na sve, vlada je smatrala da su greys-i uglavnom podnošljiva, mada nezahvalna stvorenja. U to vrijeme oni su pretpostavljalida će i ljudi biti u stanju da se koliko toliko priviknu na njihovo prisustvo. Između 1968 i 1969.g. formiran je jedan plan po kome bi se u toku narednih 20 godina, javnost postepeno pripremila na njihovo prisustvo. U tom vremenskom periodu narodu bi se presentirala cijela serija dokumentarnih i igranih filmova u kojima bi se predstavili glavni aspekti naše interakcije s greys-ima, cijela pozadina njihovog prisustva, kao i njihove namjere.

Greys-i su uspjeli da ubijede našu vladu kako je njihov jedini cilj samo da posmatraju našu civilizaciju. Međutim, kada se ispostavilo da ovi vanzemaljci otimaju mnogo više ljudi nego što se to očekivalo, došlo je do opšte zabrinutosti u vladi. Ta zabrinutost je najviše bila bazirana na osnovu dodatnih informacija u vezi razloga za abdukcije ljudi. Kada je vlada na kraju saznala istinu o stvarnim namjerama greys-a, bilo je već kasno. Naša vlada nas je greškom već u međuvremenu bila prodala njima. Ona im je tako prodala i cijelo čovječanstvo. Možda to i nije ništa promjenilo, jer bi nam greys-i, u svakom slučaju, ionako radili ono što nam sada rade.

Negdje 1983.g.-ne, pojavila se jedna priča od strane vladinih izvora da su greys-i ti koji su odgovorni za našu biološku evoluciju uz pomoć manipulacije naše DNA.

(* Ovdje moram naglasiti da bi istina mogla biti upravo suprotna. Čini se da su oni i reptoidi (njihove gazde) iz 4D, ti koji su «osakatili» našu DNA, odnosno, skratili je sa 12 na samo 2 lanca. – B.P.)

Različiti vremenski periodi te manipulacije našom DNA bili su specificirani kao npr. prije 25000, 15000, 5000 i 2500 godina.
Dugo vremena naša vlada je bila uvjerena kako nam greys-i ne žele nikakvo zlo, međutim, između 1982 i 1988.g. pojavila se jedna kompletno suprotna slika. U suštini, radi se o jednoj velikoj prevari na nekoliko nivoa. Ti greys-i, i cijela njihova manipulacija čovječanstvom, mogli bi simbolično biti predstavljeni onim «trojanskim konjem». Oni su izmanipulisali našu GrupuMJ-12/MAJIC još prije nekoliko desetina godina, a čak i sada, naša vlada se još uvijek pridržava onog dogovora i poduzima iste mjere njihovog prikrivanja, kao i prije.
Greys-i, s druge strane, neprestano lažu našu vladu kao i one koje otimaju u svrhu ekstrakcije bioloških supstanci iz jednog jedinog razloga, a to je - da si olakšaju posao. Šta je racionalan razlog za sve ovo, – pa, mi smo izvor njihove ishrane.
Oni se nama hrane.
Oni nemaju digestivni trakt i njihova koža im služi kako za apsorbovanje hranljivih materija, tako i za izlučivanje njihovih razgradnih produkata.
Naša krv, enzimi, tkiva i produkti naših žljezda sa unutrašnjim izlučivanjem čine sastavne djelove njihove ishrane kao i sredstva za njihove medicinske svrhe, laboratorijske eksperimente i kloniranje, odnosno, njihovo - razmnožavanje.
Te supstance oni mješaju sa vodonik-peroksidom i onda ih tako nanose na kožu kako bi ih apsorbovali. Ovi podaci su nas naveli na to da bi se eventualna oružja protiv njih trebala da razvijaju upravo u tom pravcu.

Greys-i trenutno kompletno kontrolišu CIA, s vrha piramide ove organizacije.

Još jedan razlog velikog prisustva NLO-a u poslednje vrijeme je taj što i druge civilizacije poklanjaju veliki interes događanjima na našoj planeti.

Greys-i takođe dosta rade sa NLO fanaticima, lažu ih, koriste ih, pa čak i upravljaju nekim njihovim grupama. Pomaže im to što ljudi generalno imaju tendenciju da se priklanjaju nekim grupama i poistovjećuju sa njihovom filozofijom, umjesto da sami stvaraju svoje vlastite stavove i formiraju svoje lične ciljeve i horizonte.
U momentu kada čovjek pomisli kako se on lično nalazi u grupi izabranika, «spašenika» ili kako je grupa u kojoj se on nalazi jedina u pravu, i tako na neki način «specijalna», to je indikacija da se našao na putu prema ambisu.
To upravo leži sjeme destrukcije našeg i bilo kojeg drugog društva.
Greys-i nisu u stanju da vide svoje vlastite greške. Pokušavati prevaspitati jednog grey-a je praktično nemoguće isto kao i vrhovnika neke religiozne organizacije (koje su u većini slučajeva, takođe «proizvod» greys-a).

Jednog dana, sve će se ipak iskristalisati, jer duh je taj koji će na kraju krajeva nagnati čovjeka da ustane, zauzme stav, pruži otpor i prestane da podržava sve ove neprestano promovisane laži.
Tako će greys-i i svi oni koji su se stavili na njihovu stranu doći u situaciju da beru «plodove» svega onoga što su do danas posijali.

...

(kompletan tekst bi trebao biti na vebsajtu u "dogledno" vrijeme)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 24, 2004 3:15 pm 
"Jednog dana, sve će se ipak iskristalisati, jer duh je taj koji će na kraju krajeva nagnati čovjeka da ustane, zauzme stav, pruži otpor i prestane da podržava sve ove neprestano promovisane laži. "

B, nazalost to se skoro nece desiti, kao sto ne postoji grupa koja ce spasiti planetu, to su fantazije pojedinaca.
Zemlja ide u jednu od zavrsnih faza destrukcije, nazalost ali je tako.
Ljudi nemaju snage za promjene jer je jako niska duhovna nadgradnja a kako se steze jos cvrsci obruc oko njih onda su sve manje sanse.
Jedini kad bi u samom vrhu pobijedile pozitivne sile pa se prezentovalo ljudskom rodu nesto drugo , to ti je priroda humanoida, opet nazalost.
Evo vidi samo kako ljudi razmisljaju:

Tu gdje radim su mahom visoko obrazovani ljudi iz raznih krajeva svijeta,
medjutim toliko obrazovani da im je "Kill Bill" vrhunac filmske umjetnosti.
Ja kazem , nisam znala da postoji nova disciplina , zvana "Art of killing" , oni me svi bijelo gledaju.
Kazu, muzika je fantasticna, pa mislim , da, preko muzike su vam servirali i poremecenosti
I sta dalje imam da pricam sa njima , ja i jedna Kineskinja smo jedine koje nisu gledale taj film niti mislimo pa moza i ja njima izgledam poremecema.
Ljudi mnogo vise spavaju danas , nego sto su spavali prije 300 godina ili cak i 20-30 godina unazad.
Pa kako i nece ovolike antene , talasi , uticaji na sve strane...itd...

spirex, pa i ja mogu tek uvece a kod tebe je tada noc i nikad nisi on-line.
Cujemo se e-mailom.

Pozdrav:)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 25, 2004 12:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Bluelight,

ja sam u slučaju ovog teksta samo prevodilac. Bolje rečeno, radi se o jednoj kraćoj knjizi nepoznatog autora, koji je navodno svojevremeno radio za američku vladu.

I meni ponekad situacija izgleda beznadežnom, jer i ja radim sa sličnim tipom ljudi. Njihovo mišljenje je otprilike ono što su pročitali u poslednjim novinama, odnosno, Murdoch-ovim medijima. Drugi misle za njih i govore im šta da misle. Ovi samo ponavljaju. O nekoj analitičnosti uma - nema ni govora. Mislim da u suštini od njih ne bi trebalo ništa ni očekivati, sve je to rezultat masovne kontrole uma.
Bito je ostvariti stanje svijesti - neanticipacije. Kada ništa ne očekuješ - ne možeš se ni razočarati.

Ono što možemo promjeniti, to smo mi sami. Trebamo poći od sebe, bez obzira na to kako se drugi ponašaju.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 04, 2004 3:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Novi tekst na ovu temu:


http://www.galaksija.com/projekat/plava ... adrzaj.htm


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ---
PostPostano: sub jun 12, 2004 11:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 12, 2004 11:01 am
Postovi: 86
Lokacija: Split, Croatia
galaksija je napisao/la:


Pozdrav,
svaka ti cast na trudu i radu za osvijescivanje ljudi, iz mog iskustva je najbolje ljude ostaviti na miru, tesko ista dobroga moze proizaci iz ovakvoga nacina osvijescivanja, cast pojedincima, ali iako ce glas stici do ljudi, oni ga nece razumijeti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: pohvala
PostPostano: uto aug 17, 2004 9:57 pm 
Bok Bobo!
Evo i mene kod tebe na forum. Svaka pohvala za tekstove i linkove. Napokon sam uspio skinuti cijeli RA materijal zahvaljujuci linku sa foruma.

Cujemo se.

Jack987


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 19, 2004 2:50 pm 
Abduction
Before I start I should mention that I am a firm believer in UFO having seen them on more than 30 occasions through my life. The first when I was 10 and the most recent was 4 years ago. Every member of my family has seen them day and night close and far. In the sky and on the ground. I can’t concisely remember seeing one on the ground though. And for the record we are not all crazy.
Anyway this particular incident happened around 1980 in Kempsey NSW Australia however I didn’t become aware of it fully until many years later.
I had driven from Sydney to see a friend and to go spotlighting. (Night shooting using a spotlight) My friend, his brother, his brother’s three other friends and me.
We left his place at around 10pm and drove west of Kempsey and up into the mountains. On the way up we shot a fox and maybe a stray cow. None of us had been drinking. At about midnight we arrived at a place called Kookaburra population zero. But about 100 years ago it was populated and there was still the remains of the old schoolhouse.

We decided to stop there and have a coffee. We drank the coffee and headed back down the mountain to go home.
Strangely it was soon morning and we were all very tired and no one was talking.
I am sure that all the others had a strange feeling like me. We arrived home at about 9am that is 6 hours longer than it should have taken. We all said goodbye and went our separate ways.
I have always wondered about that missing time which I could not remember.
Anyway it wasn’t until about 1989 I watched a move called “Intruders” that I started to realize that many things in that movie had also happened to me. The black dogs an operation on my nose that wasn’t done by any Doctor. Regular marks on my body. Something on the inside of my right eye.
Then most obvious being a large scoop mark on my right inner ankle which I have had since I was 17. (In 1970). My sister and brothers also have scoop marks but different size and position. This movie answered some questions for me but created many new ones. I knew that something had happened at the old schoolhouse but what?
Living in Japan and not having access to some one who can do hypnosis I had to wait until I was in Australia on holidays in 1991.
I made an appointment to undergo hypnosis. The lady explained that she could guarantee any results in just one session and that it could take a few times to get any memories back. As I had to return to Japan the following day I agreed to try just once.
I only told her that I wanted to remember that shooting trip as I couldn’t recall what had happened after leaving the schoolhouse until the morning.
I also asked her if there was time I wanted to remember how I got the mark on my leg. She was a bit suppressed about my request as mostly she helps people loose weight or quit smoking.
She got me to tell her up to the point that I could remember. Then she proceeded to hypnotize me.

She started telling me to retrace the trip with her, After some time had passed I remember thinking that I wasn’t hypnotized and that I was wasting $60.
Then suddenly when she got to the part where we arrived at the schoolhouse I was overcome by emotions of fear and panic like nothing I had ever experienced.
I could remember when we were making coffee that a bright blue light appeared in the sky over us. We all panicked, I ran into the schoolhouse and hid. But these things came through the walls. Although we all had riffles none of us attempted to shoot at them. Next I remember being on a bed with bright lights and couldn’t move. She had to remind me that this wasn’t happening now. After I had calmed down she asked me if I had ever had an experience like this before. I then remembered when I was 7 years old being cuddled by an alien woman who I think was my mother as her love was apparent. The love of a mother for her child. But I have a mother a human mother. This was a strange feeling. I also remembered meeting her and other aliens on many occasions but none of the other occasions were frightening for me. They were just the opposite.
I felt chosen and happy to know them. I couldn’t remember how I got the scoop mark. I was told if I was hypnotized a few more times that I could probably remember.

I have since had a cyst removed from my foot by them. I teach English in Japan and one of my students was a Doctor. I showed him a very large lump on the upper side of my left foot which was getting larger and uncomfortable. He told me that I needed to go and have it checked and removed. As we had often talked about UFO and aliens he jokingly said to me “ why don’t you ask your alien friends to remove it for you” The next week’s lesson asked him if the cyst could possibly disappear by it’ self? He said “NO” So I showed him my foot with no cyst and no scars. He was amazed and so was I as I could not remember having it removed or asking my “alien friends” to remove it.
These are just a few of the strange but amazing things that have happened to me and other members of my family.
I am attaching a photo of the scoop mark and a photo of some recent scratches that I awoke with. These scratches are always very fine and deep usually 3 and sometimes in a triangle shape and I usually don’t notice them until I take a shower then they sting like hell. I don’t have long or sharp fingernails nor does my wife. I got my wife to scratch me as an experiment and there are no similarities at all and they soon disappear. The others however last a few days.
My wife often awakes to see lights floating above our bed and she noted at those times I am always in a strange very deep sleep.


From the age of 7 until now (I am 51) I have seen no attempts from them to harm me or my family. My boys have woken up of a morning with nose bleeds and they have seen UFO too. But I think the benefit of being their friends may outweigh any adverse affects.
I feel that for some reason my family has been chosen by them and I am happy about that. Strange thing is when my mother was a girl her life was saved like a miracle (she now believes it was Jesus or an angel from heaven that saved her)
Also my father’s brother was followed by ufo on a few occasions . That means my mother and my father both had some kind of UFO experience in their family before they ever met. I wonder if they were helped to meet? Also all my family are RH O negative. I think that has some significance but not sure.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 27, 2004 3:17 pm 
OBLIK I IZGLED DŽINA

Da bismo imali pravu predstavu i korigovali svoje pogrešne predodžbe o vama, reci mi kakav je tvoj stvarni obliku kome te je Uzvišeni Allah dž.š. stvorio?

On reče: "Što se tiče našeg vanjskog izgleda, i našeg stvarnog oblika u kome nas je Uzvišeni Allah dž.š. stvorio, on se puno ne razlikuje od oblika i izgleda ljudi. Glava kod nas,srazmjerno našem tijelu, je nešto veća u odnosu na glavu kod vas srazmjerno vašem tijelu. Naše oči su uzdužne, a nisu poprečne kao što su kod vas. Među nama ima onih kod kojih su pravilno izdužene i onih kod koji su oči izdužene sa blagim zavojom prema čelu, slične očima većine Japanaca ili Kineza kod vas, uz napomenu da kod nas oči nisu sitne kao kod nekih ljudi nego su obično krupne i prostrane kao kod gazele ali u uzdužnom obliku."

Priča se da su vam oči uvijek crvene. Je li to istina?

On će na to: "Nisu uvijek. Kod nas su raznobojne oči kao i kod ljudi. Postoje crne, zelene, oči boje meda, u potpunosti kao što su i boje očiju kod ljudi. Razlika je u tome što crne oči kod nas nisu potpuno crne kao što su kod vas. Kod nas, crne oči malo naginju na bijelo. Možda je priča o crvenilu za koje nas optužujete daje prisutno u našim očima nastala radi sjaja koji svjetluca u našim očima a koji blago naginje crvenoj boji,a to nimalo nije zastrašujuće, naprotiv to izgleda lijepo. Sto se pak tiče ušiju one dosta liče na uši konja. Posebno kada je riječ o šiljatom obliku. Među nama ima onih kod kojih uši liče na uši mačke. Ako bi ljudi pažljivije posmatrali vidjeli bi da su uši mačke po svom obliku dosta slične ušima konja, jer su šiljate kao i kod konja. Zato se džini muslimani, i ukoliko se utjevlovljuju, najradije se utjelovljuju u lik mačke, konja ili lava.

Kod nas je nosna šupljina na sredini lica kao i kod ljudi, s tom razlikom što nos nije dugačak kao stoje kod vas. Oblik našeg nosa je više obal i spljošten kao stoje kod većine Filipinaca i Filipinki.

Džin musliman pušta bradu slijedeći uputu Vjerovjesnika, Allah ga blagoslovio i spasio. Za onoga ko nema brade mi kažemo daje na njegovom licu pustoš.

Kosa kod naših ženskih je veoma gusta i bujna, dok je kod muškaraca rijetka tako da je ćelavost kod njih prisutna u velikom procentu. Kod naših ženskih su kose veoma duge.Dužina kose kod njih predstavlja vrhunac ljepote. Radi toga neke od njih puštaju tako duge kose da im se vuku po zemlji."

"A kako vam izgledaju ruke i noge? "

Kod nas su", veli on, "ruke poput vaših, s tim što se razlikuju po dužini podlaktica i noktiju. Kod nas su podlaktice u odnosu na obim našeg tijela veoma dugačke, daleko su duže nego što su vaše u odnosu na obim vašeg tijela. Također su nam i nokti dugi kao što su nam dugački i prsti ruku. Stopala su nam spljoštena i ravna sa špicastim prstima."

"Da li vi imate skelet, srce, disajne i probavne organe? "

"Imamo potpuno isto sve kao i kod vas, s tom razlikom što je skelet kod nas u odnosu na naše tijelo i meso veliki i ogroman. Međutim, uz to su nam tijela tako mekana i elastična da vi to prosto ne možete da pojmite. Ostali organi koje Uzvišeni Allah stvorio u našim tijelima su srazmjerni s

tijelom i funkcionišu u potpunosti kao i kod vas, s tim što mi nemamo potrebe za udisanjem velike količine kiseonika kao što imate vi. Naši probavni organi prerađuju ono što pojedemo, nekorisni višak izlazi na otvore koje nanije Allah stvorio kao i kod vas, s tim što taj višak (izmet) kod nas nije u čvrstom stanju, nego je u vidu guste pare. Mokraća nam je također u vidu pare koja izlazi brzo, a sporije u odnosu na mokraću kod vas. Otuda je ono "Da se šejtani pomokre u ušio nog muslimana koji pred spavanje ne spomene Allaha ikoji ne namjerava ustati da klanja sabahski namaz".'

Imate li spolne organe?

"Kako da ne", reče on. "Međutim, naši spolni organi su manji u odnosu na ljudske, a srazmjerni su našim tijelima. Osoba od nas je poput vaše. Kod nje postoji želja, strast, htijenje i moć za vršenje seksualnih radnji i izbacivanje sjemena. Kod nas je žena poput vaše žene. Posjeduje himen, koji se probuši prilikom stupanj a u brak... Život brate moj... Obični život!!!No, da se ponovo vratimo glavi. Vjerovjesnik, Allah ga blagoslovio i spasio je rekao: 'Sunce se rađa a sa njim se pojavljuje i šejtan sa svojim rogovima, pa kada se sunce uzdigne on se udalji, kada se primakne zenitu on mu se približi, kada prođe zenit on se od njega udalji, kada se sunce približi zalasku i on se približi a kada zađe šejtan se ponovo udalji. Radi toga u ta tri vremenska perioda nemojte ništa klanjati.'"2

1 Buharija i Muslim u Sahihima bilježe od Ibn Mesuda da je kazao:Vjerovjesniku je spomenut neki čovjek koji cijelu noć spava i ne ustaje na sabah, pa je Allahov Poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, kazao: Šejtan mu se pomokrio u uši.

2 Malik u Muvetta'u i Ahmed b. Hanbel u Musnedu, te Ibn Madže i Bejhekijau Sunenima.

Allahov poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, je rekao: "Sunce se rađa i zalazi između rogova šejtana."3 Također je rekao: "Ne približavajte se sa namazom izlasku sunca niti njegovom zalasku, jer se ono rađa između rogova šejtana."4

Da li šejtani ili džini, stvarno imaju rogove, ili ove riječi imaju preneseno značenje?

"Ovo su riječi Muhameda, Allah ga blagoslovio i spasio, a on govori samo ono stoje stvarno i istinito. Svaki džin ima dva roga, istina, oni su mali čak i odnosu na obim našeg tijela."

To znači da i ti imaš dva roga?

' 'Da, ali su oni sasvim mali i kratki, nisu dugački kakvim ih ljudi zamišljaju."

A jesu li rogovi kod lblisa mali, ili su veliki?

"Veliki", reče on. "Rogovi su srazmjerni njegovoj veličini. On je veoma star, postojao je mnogo prije prvog čovjeka. Mi smo slabašnih tijela, koja su se kao i kod ljudi trošila i slabila protokom vremena."

A kakvih ste boja?

"Različitih kao i vi. Najviše nas je crnog tena kože. Naša koža je crna i nježna priljubljena uz meso kao i kod vas. Najsličnija je koži vaših bivola, s tim stoje po njoj rijetka dlaka kao što je i kod vas. Međutim, među nama ima i onih kod kojih je dlaka gusta i bogata, kao što nas ima bijelih,5 crvenih i drugih različitih boja, i tenova. Slavljen neka je Allah dž.š."

3 Buharija i Muslim u Sahihima te Ebu Davud i Nesaija u Sunenima.

4 Buharija u Sahihu.

5 Zabilježio je Ebu Davud u Sunenu u poglavlju Edeb od Ibn Mesuda da je kazao: "Ubijajte sve vrste zmija osim bijele zmije koja liči na srebren štap, jer se džin musliman često puta preobražava u bijelu zmiju."

Oblačite li odjeću?

"O, da, da! Oblačimo raznovrsnu i veličanstvenu odjeću. Žene oblače ono što priliči njima. Muslimanke su dostojanstvene i islamski pokrivene isto kao i kod vas. Muškarci također oblače odjeću kakva njima priliči, većinom nose vunene ogrtače. Džini uglavnom vole crvenu, plavu i naravno crnu boju.''

Taj tvoj jezik kojim govoriš, jeli ti to stvarno jezik, ili vi govorite na način koji je nama nepoznat?

"Ne, to je stvarni jezik, samo je veoma mali i u skladu je sa našim organizmom. Ukratko rečeno, mi imamo u potpunosti sve organe iste ko i vi, sve, ama baš sve."

"Imate li zube? ", upitah.

"Da, imamo, s tim što su kod nas zubi srazmjemi našim tijelima,oni su nešto veći i duži, u odnosu na srazmjer zubi u tijelima kod vas."

Uprkos svemu spomenutom mi vas ipak ne vidimo?

"Logično", reče on. "Naš je organizam u osnovi od ognjena,zračan i providan, iako nas je, u nekim određenim situacijama,moguće i vidjeli".

A koje su to situacije?

To su situacije kada se mi probrazimo u pojavni, materijalni oblik, ili u stanju sihira, ili u situaciji kada se popije nešto na čemu je spravljen sihr ili, pak, kada to džin želi.

A šta obuvate na noge? Da li hodate bosi ili oblačite neku obuću ili nanule?

"O da, da, mi nosimo obuću, ali tu postoji razlika između džina muslimana i džina šejtana''.

A, kakva, upitah?

"Džin šejtan obuva samo jednu nanulu i to na lijevu nogu, a desna mu ostaje bosa."6

A musliman?"Musliman, hvala Allahu, ne radi tako. Ja oblačim obje nanule."

A od čega pravite nanule?"Od lišća rogoza".

Je li to lišće običnog rogoza na kome su faraoni pisali,ili se radi o Ušću specijalnog nevidljivog rogoza što ga vi šijete?

"Ne, ne radi se o specijalnom, nego je to taj (isti kojeg i vi poznajete) ali je obično tanak, tako kada ga mi obujemo poprimi naše osobine i postane nevidljiv".

U OSNOVI... DŽINI SE NE VIDE

Uzvišeni Allah dž.š veli: "O sinovi Ademovi, neka vas nikako ne zavede šejtan kao što je roditelje vaše iz dženneta izveo,skinuvši sa njih odjeću njihovu da bi im stidna mjesta njihova pokazao! On vas vidi, on i vojske njegove, odakle vi njih

6 Harb El-Kermani je u djelu Mesail zabilježio od Ebu Hurejre daje Allahov poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, kazao: "Neka niko od vas ne hoda u samo jednoj nanuli, jer šejtan hoda u jednoj nanuli".

U Muslimovu Sahihu stoji: "Allahov poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio,zabranio je da neko hoda u jednoj nanuli, ukoliko mu se kaiš prekine u one druge,dok se ne popravi".

ne vidite. Mi smo učinili šejtane zaštitnicima onih koji nevjeruju." (El-A'raf, 27.)

Kurtubi u svom tefsiru komentarišući ovaj ajet kaže: Neki učenjaci vele: "Ovo je dokaz da se džini ne mogu vidjeti". Oni to temelje na riječima Uzvišenog: "Odakle vi njih ne vidite."

Nuhas kaže da Riječi: "Odakle vi njih ne vidite" ukazuju na to da se džini nisu viđali osim u vrijeme Vjerovjesnika, kako bi u tome bio dokaz njegova poslanstva. Uzvišeni Allah ih je stvorio tako da se ne vide, osim ako promijenu oblik, a to spada u mudžizei to se nije moglo dogoditi osim u vrijeme Vjerovjesnika, Allah ih blagoslovio i spasio.

Kušejri veli daje Allah odredio tako da ljudi danas ne mogu vidjeti šejtane. U haberu stoji: "Šejtan kola čovječijim krvotokom."

U djelu "Menakibuš-Šaiijji" Bejhekija je prenio sa senedom od Rebi'a koji je kazao: Čuo sam Šafiju kada je rekao: "Ko ustvrdi da je vidio džina, mi ćemo mu obesnažiti njegovo svjedočenje, osim ako je riječ o Poslaniku"

Isto misli i Ibnu Hazm Ez-Zahiri koji je kazao: "Oni nas vide, mi njih ne vidimo" Uzvišeni Allah veli: "On vas vidi,on i vojske njegove, odakle vi njih ne vidite". Ako nas je

Uzvišeni Allah obavijestio da mi njih ne vidimo, ukoliko bi neko ustvrdio da ih je vidio on je lažac, osim ako se ne radio Poslaniku, jer je to mudžiza. Allahov poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, je jednom prilikom istakao da je na njega bio nasrnuo šejtan kako bi mu prekinuo namaz.

POJAŠNJENJE OVOG PITANJA

Pitao sam džina muslimana: Šta ti misliš po pitanju(viđenja džina), je li čovjeku moguće vidjeti džina?

On će na to: "Kod vas je prisutno mišljenje da se onome ko kaže daje vidio džina ne prihvata njegovo svjedočenje ili da se njegovo svjedočenje u potpunosti odbacuje".

Da, rekoh. To je mišljenje Imami Sofije.

"Da, da," reče on. "Ono o čemu nas je obavijestio Uzvišeni Allah dž.š., ne isključuje mogućnost viđenja džina. To se odnosi na naš osnovni oblik u kome nas je Uzvišeni Allahdž.š. stvorio, stoje sasvim logično i Stoje u skladu sa prirodom našeg bića koje je Gospodar svjetova tako uredio. Mi smo svijet za koji je Allah htio da za ljude bude nevidljiv. Da ga oni ne mogu ni čuti niti opipati. Izuzetak od toga je ono stoje izuzeto u Njegovu znanju. Prema tome, to je obavijest o spicifičnosti ovog svijeta i njegovim posebnim mogućnostima koji je ustanju da živi sa ljudima, da se sa njima miješa i da im došaptava, a da ih ljudi nisu u stanju vidjeti, osim u posebim stanjima i okolnostima".

A koja su to posebna stanja i izuzetne situacije, prema onom stoje tebi poznato?

Ona koja sam ti ranije spomenuo: stanje kad se mi preobrazimo u neki fizički lik, stanje sihra, stanje kada se

popije nešto u čemu je sihr, stanje kada to sam džin hoće.Postojanje takvih izuzetnih situacija mu pomaže u tome.

Imaš li protiv, da se na svako od tih stanja pojedinačno osvrnemo, da ih malo pojasnimo i rasvijetlimo, kako bi pametni bolje razumio, a neuki bolje naučio?

"Nemam ništa protiv", odgovori on.

MOGUĆNOST VIĐENJA DŽINA PRILIKOM NJIHOVOG UTJELOVLJENJA

Džin musliman nastavi: Uzvišeni Allah dž.š, nam je dao mogućnost da se možemo preobraziti u oblik u koji želimo...Pročitaj u suri El-Enfal: "I kada im je šejtan kao lijepe njihove postupke predstavio i rekao: 'Niko vas danas ne može pobijediti, a ja sam vaš zaštitnik!' - onda je on, kad su se dva protivnička tabora sukobila, natrag uzmaknuo,i rekao: 'Ja nemam ništa s vama, ja vidim ono što vi nevidite, i ja se bojim Allaha, jer Allah strašno kažnjava."7

Razgledao je po mojoj biblioteci i rekao: "Donesi tefsir koji imaš da vidimo značenje ovog ajeta".

Rekao sam mu: Ovoje lbnu Kesirov, a to Kurtubijev tefsir.

Dohvatio sam Kurtubijev tefsir, a on reče: "Čitaj tefsir ovog ajeta". Pa sam pročitao sljedeće: "Prenosi se da se šejtan

7 Sura El-Enfal; 48. ajet.

toga dana mušricima prestavio u liku Surake b.Malikab.Džu'šuma, a on je iz plemena Benu Bekr b. Kinane. Mušrici su se upravo bojali da im Benu Bekrneće udariti sa leđa, jer suranije, od njih ubili jednog čovjeka. Pošto im se predstavio u njegovom liku, on im je rekao ono o čemu nas je Uzvišeni Allah dž.š. obavijestio u spomenutom ajetu".

Dahak veli: - Iblis im se na dan Bedra pojavio sa svojom zastavom i svojom vojskom i uvjeravao ih da ne pokleknu,da će oni pobijediti, i da ne mogu izgubiti jer se oni bore zavjeru svojih pradjedova.

Ibnu Abas kaže: - Allah dž.š je Svome Poslaniku i vjernicima u pomoć poslao hiljadu meleka. Na čelu jedne skupine od petstotina meleka, koja je bila na desnom krilu muslimanske vojske,stajao je Džibril, dok je na čelu druge skupine od pet stotinameleka, koja je bila na lijevom krilu stajao Mikjail. Tada jestigao Iblis na čelu šejtanske voj ske. Nosili su zastavu plemenaBenu Mudlidž, a Iblis je prestavivši se u liku Surake b.Malikab.Džu'šuma rekao mušricima: Nema toga ko će vas danaspobijediti dok vas ja štitim. Nakon što izvrši odabir ljudi, EbuDžehel reče: Gospodaru naš! On je došao da nam istinskipomogne, pa mu pomozi!

Tada Allahov poslanik diže ruke i reče: "Gospodaru moj!Ukoliko Ti dopustiš da ova skupina bude uništena, Ti višena zemlji nećeš nikada biti obožavan." Tada Džibril reče:"Uzmi šaku zemlje!" Allahov Poslanik, Allah ga blagoslovioi spasio, uze šaku zemlje i baci je prema neprijatelju. Ona jesvakog mušrika pogodila u oči, nos i usta, te su se dali ubjeg. Tada Džibril krenu prema Iblisu kojeg je neki mušrikdržao za ruku. Pošto gaje Iblis ugledao istrže ruku i nada se ubijeg oni svanjegova vojska. Vidjevši to neki od mušrika povika:O, Suraka! Zar nam nisi rekao da ćeš nas štititi? On će na to: Ja

sa vama nemamništa, ja vidim ono što vine vidite."8 (zabilježiogajeBejhekija)

Džin musliman reče: "Ovo je dokaz da se Iblis koji je od džinapreobrazio u lik čovjeka, pa su ga mogli vidjeti i sa njimrazgovarati. Čak je i svoju ruku stavio u ruku čovjeka u znaknjihovog dogovora o pomoći i zaštiti".

U Muslimovu Sahihu stoji hadis (u kom se kaže) da se džinpreobrazio u lik zmije i daje ubio mladića nakon što gaje ovajudario kopljem.

I zaista. Uzeo samMuslimov Sahih i u njemu pročitao sljedeće:Jednom prilikom je Ebu Saib ušao kod Ebu Seida El-Hudrija izatekao ga da klanja. Sjeo sam, veli Ebu Saib, da bi sačekaodok završi namaz. Odjedanput sam čuo kako se nešto miče upalminom prušću na plafonu sobe. Okrenuvši se ugledao samzmiju. Krenuh daje ubijem, a Ebu Seid mi išaretom pokaza dasjednem i ja sam sjeo. Postoje završio namaz reče: Vidiš li tiovu sobu? Vidim odgovorih! U njoj je stanovao jedan mladićkoji se tek oženio. Kada smo sa Allahovim poslanikom bili naHendeku, taj mladić je jednog dana zamolio Vjerovjesnika damu dozvoli da ode kući malo kod žene. Allahov poslanik mu jedozvolio rekavši mu: "Uzmi sa sobom svoje oružje, jer se bojimda te neko ne napadne od plemena Benu Kurejza". Uzeo jeoružje i otišao. Kada je stigao do kuće, zatekao je svoju ženu uavliji. Vidjevši je pred kućom, rasrdi se i poseže za kopljem dabi je udario, a ona mu reče: Ostavi to koplje i uđi u kuću davidiš šta me je iz nje napolje istjeralo. Kada je mladić ušao,

8 Ovo nije jedini slučaj gdje se Iblis preobrazio u lik čovjeka. To je isto učinio i u Darun-Nedvi u kojoj su se idolopoklonici okupili da razmotre šta dalje da čine sa Muhammedom,Allah ga blagoslovio i spasio. On se tada prestavio u liku nekog šejha izNedžda i prvi podržaoEbu Džehelov prijedlog da iz svakog plemena uzmu po jednog mladića i zajednički ubijuMuhammeda, Allah ga blagoslovio i spasio.

vidio je ogromnu zmiju kako se smotala u postelji. Uzeo jekoplje, bacio ga i pogodio je, a potom izišao ostavivši kopljezabodeno u njoj u kući. Ona mu je uzvratila i ne zna se koje jeprvo izdahnuo, zmija ili mladić. Poslije smo otišli AllahovuPoslaniku, Allah ga blagoslovio i spasio i ispričali mu šta sedogodilo i rekli: Zamoli Allaha da nam ga pozivi, a AllahovPoslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, će na to: "Zatražiteoprost vašem drugu. U gradu Medini ima džina koji su primiliislam, pa kada nešto (neobično) vidite, opominjite ga tri danada ode, pa ukoliko i nakon tri dana ne ode, tada ga ubijte jer se u tom slučaju radi o šejtanu."9

Da je kojim slučajem spomenuti mladić istog momentausmrtio tu zmiju, ne bi ga to zadesilo. Ali mu je očito došaoedžel. U ovome ima savjeta i pouke. U svakom slučaju je i ovajPoslanikov hadis dokaz da džini imaju moć da se preobraze.Oni se mogu preobraziti u bilo koji oblik.

Uredu, rekoh ja. Da se mi nakon ovoga ponovovratimo na stvar mogućnosti preobražaja, jer ja u tompogledu želim neka pojašnjenja. Zato, pređimo nadrugo stanje ili drugu okolnost u kojoj vas je mogućevidjeti. Ranije si rekao daje to stanje sihra ili u stanjukada se popije voda u kojoj je spravljen sihr.

"Da", da reče on: "Tada nas je veoma lahko vidjeti".

To pitanje, ipak, traži malo više razjašnjenja.

Da, svakako. S Allahovom dozvolom ću ti otkriti neke stvari okojima kod vas nikada do sada nije ništa napisano, a o njimaznaju samo neke, izuzetno iznimne osobe.

9 Zabilježio ga je Muslim u Sahihu u poglavlju 'O ubijanju zmija' i Malik uMuvettau u poglavlju 'O traženju dozvole (izuna)'.

VIĐENJE DŽINA U STANJU SIHRA ILI U STANJU KADA NEKO POPIJE VODE NA KOJOJ JE SPRAVLJEN SIHIR

Moj prijatelj, džin musliman veli: "Ovo su izuzeci iz općegpravilakoje glasi da se džini ne mogu vidjeti. Vama Ijudimaje vjerovatnozačudno a i novo daje prilikom pijenja vode nakojoj je spravljensihr moguće vidjeti džina u njegovom stvarnom liku u kojemuon živi".

A kako je to moguće?

"Pojasniću tu stvar", reče on, "uz napomenu da uvijek imaš naumu Muhammedove, Allah ga blagoslovio i spasio, riječi: 'Onaj ko učini sihr nevjernik je'."

Uredu, rekoh ja. Allahov Poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, je istinu kazao.

On nastavi: "Postoje izvjesne osobe koje svoju dušu, prodaju šejtanu. One nastoje da puteni sihra ostvare kontrolu nad nekim, da mu uništi život, ili da mu spriječi napredak, tako što mu napravi da mu ne ide trgovina, ili mu poremeti seksualni odnos sa ženom, ili mu mu naturi rastrešenost, pa niti ima mira niti može da spava. Neki to postignu na taj način što svojoj žrtviuspiju dati vode na koju su izgovorene neke magične sotonske

rečenice, ili ružne čarolije, tako da kada ta voda uđe u organizam žrtve, u njemu se stvara magnetno jezgro koje privlači šejtane,tako da ta žrtva postane kao otključana kapija bez čuvara, a unju šejtani ulaze i iz nje izlaze kada i u koje vrijeme žele.

A kako šejtani uđu u njegov organizam?Ta voda ima privlačnost. Ona šejtane mami kao na gozbu.

To sam shvatio. Samo me još zanima kroz koje dijelove tijela šejtani ulaze?

Oni najčešće ulaze na čmar, neki ulaze na usta, naročito kod onih osoba koje ne peru usta i zube, misvakom ili četkicom.Postoji mogućnost da uđu i na oči, međutim, šejtani uvijek daju prednost onome što smrdi i zaudara, jer to vole, te im je ste strane, čmar najpodesniji.

A kako je čovjeku u takvom stanju moguće vidjeti džine?

"To je moguće pod uticajem opsihrene vode. Ona pojača čovječiji vid do te mjere da nas je u stanju vidjeti. Treptaj i vibracija očiju i općenito svih drugih osjetila kod opsihrene osobe je tako jak, i na takvom stepenu da to vi ne možete ni pretpostaviti. Tako snažni treptaji i vibracije opsihrenoj osobi daju toliku fizičku snagu i moć daje u stanju da nas i vidi i čuje, a što s druge strane olakšava naš uticaj na nju".

Da lije to moguće malo podrobnije objasniti?

"Navest ću ti jedan primjer. Ako uzmeš kamen i baciš ga snažno i velikom brzinom, on će se izgubiti pred tvojim očima, sve dok ne udari u nešto, tada mu se vibracija smanjuje i ti si ustanju da ga ponovo vidiš. Vama je poznato daje Uzvišeni Allah dž.š sve stvorio i ljude i džine i biljke i neorgansku materiju od atoma koji se stalno kreću, s tim što se brzina njihovog kretanja od jednog do drugog bitno razlikuje.

Da, da,... a to znači da je Uzvišeni Allah dž.š vaša tijela stvorio od atoma koji se veoma brzo kreću ivibriraju, a nas je Uzvišeni stvorio od atoma koji se sporije kreću, tako da opsihrena voda tim atomima pojačava snagu i ubrzava njihovo kretanje i vibraciju tako da čula opsihrene osobe mogu vas vidjeti i dokučiti u stvarnom vašem liku i obliku.

"Uzvišeni Allah dž.š. vam je podario od Njegova znanja i toje dovoljno".

Dakle i ti smatraš da se vi ne možete vidjeti, čuti ili opipati, iako ste prisutni tu oko nas i u našoj blizini,zbog velikih treptaja i vibracija koje su prisutne u vašem biću?

"Da", reče on. "Ti treptaji i vibracije kod nas nadmašuju brzinu svjetlosti kod vas (186.000 milja u sekundi), a koju vi navodite kao primjer. Obični kamen koji se snažno baci ne možeš vidjeti, ili metak koji ispalite iz pištolja ili nekog drugog oružja koje posjedujete. Ako zbog brzine ispaljenj ametka niste ustanju da ga vidjete, pa kako bi onda mogl ividjeti nas. Izuzetak od toga su stanja u kojima dobijete dodatnu snagu i moć. Opsihrena voda daje takvu snagu".

Znači bilo koja osoba koja popij e takvu vodu?

"Ne, ne znači. Nas su ustanju vidjeti samo oni, koji popiju takvu vodu na kojoj je napravljeno da ona mami šejtane u tijelo onog koje popije. A to znači da šejtan ili više njih opsjednu opsihrenu osobu. Kada šejtan, ili više njih napuštaju tijelo opsihrene osobe, i kada ona počne dolaziti svijesti, ona ih tada vidi ispred sebe".

A da li će tebe vidjeti brat (S) u čijem se tijelu trenutno nalaziš, a kada ga budeš napuštao, pošto je i on u istom takvom stanju o kojem si maločas govorio.

"Da, on mene već sada vidi i čuje. Ja ga često upozoravam na njegove vjerske propuste i savjetujem mu da ih ne čini pa makar bili i mali. Kao, naprimjer, kada hoće da nešto uzme lijevom rukom ja ga upozorim. Ili ako zaboravi proučiti bismillu u određenim situacijama ili počne jesti lijevom rukom ja ga upozorim. On tada obično kaže daje zaboravio.Ja mu tada preporučim da zatraži utočište od prokletog šejtana,jer zaborav od njega dolazi. U tom stanju on me i vidi i čuje.

Dobro, a ukoliko je nekome urađen sihr koji ne prisiljava šejtane da opsjednu čovjeka?

On će na to: "Na taj način opsihrena osoba ne vidi šejtana.Samo se on može vidjeti nakon što se realizuje onaj sihr kojipromijeni njegovo stanje do te mjere da ga učini nenormalnim i neprirodnim. Obično se takvo stanje ne može normalizovati sve dok Svevišnji Allah dž.š ne počasti tu osobu, da se sihr koji joj je napravljen raskvari.

Mislim da je sada vrijeme da se pojasni treća situacija u kojoj je moguće vidjeti džine. Već si napomenuo da je to stanje kada to sam džin hoće,ukoliko se ispune određeni uslovi koji mu u datim situacujama pomažu u tome.

Da, reče on. To je ispravno... objasniću i tu situaciju.Iznesi što imaš, Allah te nagradio!

VIĐENJE DŽINA U SITUACIJAMA KADA TO DŽIN HOĆE, A UZ ISPUNJENJE ODREĐENIH UŠLO VA KOJI SU ZA TO NEOPHODNI

Moj prijatelj džin veli: "Obično se džin čovjeku ne može ukazati kad hoće, osim ako je riječ o šejtanu koji želi čovjeka preplašitii nanijeti mu kakvu štetu. Rijetkost je da mu dobri džin uradi nešto slično. Oni džini koji se čovjeku ukazuju u svojim stvarnim likovima ili mu omoguće da čuje njihov stvarni glas, a sa ciljem zastrašivanja i prepadnja, oni su, da oprostiš na izrazu, kao štosu kod vas oni za koje kažete da su zalutali propaliteti".

Izgleda, to je njima jednostavno učiniti?...

"Ne, nije! Sigurno nije", reče on. "Čak i kada se javljaju u svom stvarnom liku. Oni se dobro namuče dok se ukazu čovjeku".

A, zbog čega?

"Ne znam veli on... Ali, da bi se ukazali potrebno im je uložiti veliki trud i snagu, nastranu opasnost koja šejtana ili džina u tom momentu vreba".

A kakva opasnost?

' 'Da ne potrefi na učena čovjeka koji šejtana ili džina zna uhvatiti,na njega proučiti Veličanstvena Allahova imena i time ga uhapsitii vezati, te ga u tom liku pokazivati ljudima, ili ga pak pustiti djeci da se sa njim igraju.10

Ovo se kod nas tretira neprijateljstvom i razbojništvom kao što je kod vas drumsko razbojništvo. Kada bi se neko u ovakvoj situaciji bio u stanju obratiti vladaru toga džina, on bi za to zasigurno bio osuđen, uhapšen, pa čak i pretučen".

Pa makar mu vladar bio i šejtan napasnik... ?

"Tužba Allahu je najbolja... Allahu se obratiti sigurno je najbolje.Kada bi onaj kome se šejtan ukaže da bi ga prepao bio od onihkoji se iskreno Allahu dž.š obraćaju, šejtan mu se ne bi moga oni ukazati, niti bi ga mogao prepasti. Zato sam ti rekao da je volja džina da bi se nekome ukazao uvjetovana nekim okolnostima, koje mu to omogućavaju i olakšavaju. To su prijesvega čovjekova udaljenost od Allaha dž.š, njegova nemarnost prema zikru, njegovo propuštanje fardova, njegovo činjenje

10 Bilježi Muslim u Sahihu od Ebu Hurejre koji je kazao daje Allahov Poslanik,Allah ga blagoslovio i spasio, rekao: "Jučer je Ifrit džin nasrnuo kako bi mi prekinuo namaz. Uzvišeni Allah mi je dao snagu da ga savladam i uhvatim. Razmišljao sam da ga svežem za džamijski stub kako bi ste ga svi gledali, a onda sam se sjetio dove Sulejmana, a.s. 'Gospodaru moj oprosti mi i daj mi vlast kakvu poslije mene nikome nećeš dati."

Ahmed b. Hanbel u Musnedu bilježi od Ebu Seida el-Hudrija da je rekao:-• Allahov Poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, jednom prilikom klanjao sabah,a on (Iblis), stao iza njega i ometao ga u učenju. Postoje završio sa namazom reče:"Da ste vidjeli mene sa Iblisom. Ispružio sam ruku i ščepao ga tako da sam među ova dva prsta osjetio hladnoću njegove sline. Da se nisam sjetio Sulejmanove, a.s,dove, osvanuo bi svezan za džamijski stub, da se medinska djeca sa njim igraju...".harama, njegovo hodanje i spavanje nečist," ne uzevši makarabdest,12 njegovo kretanje sam zapuštenim putevima i pored mezarluka noću 13 i si. Uz sve ovo, šejtan je, kada se hoće ukazati čovjeku u velikoj dilemi. On se preispituje i po hiljadu puta. Na kraju ga stanje takvog čovjeka ohrabri na to, pogotovu ako je taj čovjek pored slabog imana još i strašiv".

A da li se dešava da se šejtan ukaže i čovjeku koji je hrabar, uz to je i čvrstog imana, i nepravi vjerske prestupe?

"Da, ali su to izuzeci, i veoma se rijetko tako nešto dogodi.A ukoliko se dogodi onda se u tom slučaju radi o nekom glupom šejtanu koji rizikuje da izgubi život. Ili je u pitanju dobri džin koji se javi dobrom čovjeku kako bi ga nešto upitao iz područja šeriata. Ulema kod ljudi bolje poznaje i razumije islamske znanosti od uleme džina. Prema tome logično jeda čovjek poduči džina propisima vjere, jer će za to imati veliku nagradu.

11 Bilježe Ibn Hibban u Sahihu i Ebu Davud i Nesaija u Šumnima od Alije r.a koji veli da je Vjerovjesnik, Allah ga blagoslovio i spasio, kazao: "Neće meleki u kuću u kojoj se nalazi slika, pas i nečista (džunub) osoba".

Bilježi El-Bezzar s pouzdanim senedom od Ibn Abbasa da je rekao: "Trima osobama se melek ne približava: nečistoj (džunub) osobi, pijanici i muškarcu koji se namiriše ženskim mirisom".

Ibn Hibban u Sahihu bilježi od Ibn Omera da je Allahov Poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, kazao: "Ko legne da spava čist, u njegovom vešu će sa njim zanoćiti i melek, koji će kada god se on probudi reći: Bože moj oprosti ovome Svom robu jer spava čist".

12 Buharija u Sahihu bilježi od Ibn Omera da je Omer r.a upitao Allahova Poslanika, Allah ga blagoslovio i spasio: - Allahov Poslanice, može li neko od nasleći da spava kada je džunub? - Može, reče Allahov poslanik, Allah ga blagoslovioi spasio, neka uzme abdest i neka spava".

13 Buharija i Ibn Huzejme u Sahihima i Tirmizija u Džami 'u bilježe od IbnOmera koji je kazo da je Allahov Poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, rekao: "Kada bi ljudi o putovanju samo znali ono što ja znam nikada niko noću sam ne bi pošao".

Kako žive džini i šejtani

Džini su mnogobrojna stvorenja. Ima ih toliko da to ljudski um teško može pojmiti. Ako na zemljinoj kugli ima pet milijardi ljudi, onda na njoj džina ima daleko više od toga.

Rijetko se na ovoj zemlji može naći neko mjesto koje nije naseljeno džinima i to, kako na kopnu, tako i na moru i u vazduhu. Oni su različitih vrsta, klasa, boja, skupina, naroda.Njihov svijet je poput našeg svijeta. Postoje tu države,kraljevine, narodi, plemena, vladari i podanici. Vjere su im kao i kod ljudi. Među njima ima muslimana, dragom Allahu hvala, kršćana i Židova, hindusa, budista, idolopoklonika i komunista. Veoma je interesantno da je jedan od njih držao predavanja na temu "Komunistička misao", vodio rasprave i polemisao. Na njegovu sreću nisam bio tu, da ga argumentima ušutkam. Ili možda na njegovu nesreću jer bi možda i islam primio, nego mi je to ispričao moj prijatelj džin musliman.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 27, 2004 3:18 pm 
JA VJERUJEM U POSTOJANJE DRUGIH RAZUMNIH BIĆA OSIM LJUDI, DŽINA I MELEKA

Rekao sam mom prijatelju: Ja sam odanih koji vjeruju da postoji život i nekih drugih razumnih bića kao što je život ljudi, džina i meleka samo na nekoj drugoj planeti izvan Zemlje.

"Ja ne poričem, Allah to zna najbolje, a imaš li za to kakav dokaz?"

To je intelektualni dokaz koji se u meni javio na temelju mog razmišljanja o Kur 'anu.

"Iznesi ga i pouči i mene onome čemu je tebe Allah poučio".

Uzvišeni Allah kaže: "Allah je sedam nebesa i isto toliko zemalja stvorio; Njegovo naređenje na sve se njih odnosi, a nek znate da je Allah kadar sve i da Allah znanjem Svojini sve obuhvata!" (Talak, 12.)

O ovom je Ibnu Kesir u svom Tefsiru prenio od Ibnu Abasa daje kazao: - Kada bi vam pojasnio njihovo značenje vi bi ga negirali,- a nekom čovjeku je rekao o značenju: "i isto toliko zemalja ", šta misliš da ti ne kažem pa da malo sam razmisliš? "

"To znači da postoji još sedam zemalja osim ove?", upita on.

Da, rekoh. Na to upućuje sam ajet. "Znači i na njima su stvorenja poput nas?"

A je li to teško onome koji je sve iz ničeg stvorio, neka je Uzvišen i Slavljen; "i zaista On može kada nešto hoće, samo za to rekne "Budi"- i ono bude", a uz to

imam i razumski dokaz.

"Kakav?"

Da li je logično da je onaj što je napravio Empier State najviši neboder na svijetu koji ima 102 sprata, da gaje napravio samo zato da bi on sam stanovao u njemu, i to samo najednom njeovom spratu?

"Ne, nije logično", reče on.

Također je nelogično da bi Uzvišeni Allah dž.š - koji je stvorio razna bića, o kojima mi i ne znamo, niti je naš razum kadar da sve pojmi - sedam zemalja o kojima Kur 'an govori, stvorio bez svrhe. Možda na njima žive bića koja su naprednija od nas i koja od nas daleko više znaju. A ako to nije tako zašto bi onda Poslanik, Allah ga blagoslovio i spasio, kako je od njega preneseno kada bi htio da ude u neko nasilje govorio: "Gospodaru sedam nebesa i onoga što one pokrivaju, i sedam zemalja i onoga što one na sebi drže, i Gospodaru šejtana i onih koje oni zavode, i Gospodaru vjetrova i onoga što oni siju, mi od Tebe tražimo dobro ovog naselja i njenih žitelja, a tražimo od Tebe utočište i zaštitu od zla ovog naselja, njenih žitelja i zla svega stoje u njemu. "....21

Ovo je dokaz odMuhammeda, Allah ga blagoslovio i spasio, da na ovih sedam zemalja postoji nešto o čemu mi ne znamo, a Allah to opet najbolje zna.

21 Zabilježio ga je Taberanija sa senedom koji je pouzdan



Džin reče: "Postoje li kakvi dokazi o kontaktu tih stvorenja pomoću letećih tanjira sa ljudima?"

Da, bilo je nekih slučajeva. Međutim, ja mislim da su to bili kontakti od strane nekih napredih džina pošto njihov opis odgovara opisu džina. Većina njih je patuljastog oblika, ili su izuzetno visoki, a ja znam da se džini mogu preobraziti u razne oblike pa i u dugačke. Osim toga njihov miris im liči na sumpor šibice.

Ovdje me je džin musliman pažljivo posmatrao, a potom rekao: "Da, da, taj opis i miris odgovaraju opisu i mirisu džina".

KOSMICKE LETJELICE I NEKI DETALJI O NJIMA

Rekao sam mu: Uredu... Ja ću tebi Mustafapročitati nekoliko detalja o njihovom izgledu ipokazaću ti neke slike, pa mi reci šta ti misliš o tome.

"Uz Allahovu pomoć reći ću ti istinu".

Ovdje je pisac iznio svjedočenja nekoliko ljudi u Americi i drugim mjestima koji su vidjeli kako kažu te vanzemaljce i detaljno ih opisali kako izgledaju i oni i njihovi leteći tanjiri kojima su dolazili. Potom sam mu pokazao kopije pisama koja su oni ostavili tim ljudima, a na kojima je bio i njihov pečat. Nakon svega toga stoje čuo i vidio ta pisma...

Džin musliman, kadaje sve to čuo i vidio, rekao je: "Zaklinjem ti se Svevišnjim Allahom, da su to bili džini. Ovo su pečati džina, dobro ih poznajem, a dobro poznam i svoj narod. Svi ti

vanzemaljci kako ih vi nazivate su, zapravo, džini ili šejtani, u to ni najmanje ne trebate imati sumnje".


Vrh
  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1238 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz