Sada je: čet mar 28, 2024 11:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: pon feb 15, 2010 7:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Vidim da me nisi baš najbolje razumio. Nije poanta bila da se razneseš.

Pojednostavnit ću. Ti si u školi i stariji dječak te tuće. I tuće. I tuće. I tuće. I ti to trpiš. Jednog dana mu pokažeš zube. Dobiješ batine , al si mu pokazao zube. Onda ti pukne film pa uzmeš komad kamena i zalipiš mu u ga u glavu. Onda te uvati pa te prebije. Al ti opet uzmeš kamne pa mu ga zalipiš u glavu. Neka tuće. Al svaki put će dobit kamen u glavu. Kad zna da nećeš odustati pa makar te namlatio na mrtvo ime , ipak će se malo zaustaviti. Al ako ne pokažeš zube , neće. Čak i ako te prebije ko vola u kupusu znat ćeš barem tko si i da si mu se suprostavio. I kad opet krene opet mu zalipi kamen u lice. Mlaćenje , kamen u lice. Dok ne shvati.

Ako ovu poantu nisi shvatio , onda ti ne mogu dalje pomoć u objašanjavanju poante koju ti želim prenijeti.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 18, 2010 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
taj isti dječak zeli stalno nesto od tebe, i to isto stalno dobiva, on hoce tebe ucviljenog, rasplakanog prebijenog...
nemozes ga prebit, puno je jači, sam si i bez oruzja a on ima svasta uz sebe, pokuso si se suprotstaviti i nije ti uspjelo, popusio si jos jace... ovaj put pocinje i mentalno zzlostavljanje...

mozes NAUCITI kako ga izbjegavati, naci nove puteve do kuce, pridobit starije da ga zadrzavaju dok ti nepobjegnes,



ONI SE PREJAKI, NEMA TOG ORUZJA KOJE IH MOZE SPRIJECITI, AKO BUDE PO TVOM NECE NAS BITI NIKAKO, ovako bar ostavljas sansu da se dogodi ocekivano, manjina predje na OPD

ako se oces bit protiv vjetrenjača, samo nastavi, keci zube, evo sto ti se smiju gušteri, nego smijem ti se i ja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: pet feb 19, 2010 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Judziin je napisao/la:

ONI SE PREJAKI, NEMA TOG ORUZJA KOJE IH MOZE SPRIJECITI, AKO BUDE PO TVOM NECE NAS BITI NIKAKO, ovako bar ostavljas sansu da se dogodi ocekivano, manjina predje na OPD


Pa bolje da nas je nikako tj da sve dignemo u zrak nego da ova planeta postane njihova.

Očito je da ne kužiš šta se dešava na planetarnom planu.

Ova planeta je bogata ljudstvom i resursima. Kad bi pala u ruke negativne frakcije to bi bio veliki plus za njih.

Već davno sam govorio o nekim stvarima al eto ljudi neće da shvate najobičnije stvari. Ova planeta neće past. Ona može bit spaljena do temelja il obranjena , ali pasti u njihove ruke neće.

Slićno razmišljaju i negativci. Zato je planeta u statusu q i nema otvorene bitke.

Ovo je jedan od razloga zašto se ide bez otvorenog ratovanja.

Usporedit ću ti situaciju s vojskama u pustinji. Imaš izvor vode. Jedna vojska napreduje , nije bitno koja i tu je voda. Prva vojska , gubi i povlaći se , al bil ti bio toliko glup da im ostaviš vodu nezatrovanu. Ne bi , zatrova bi im je.

A kad smo već kod otrova , da ne bi ispalo da ja tu nešto buncam bez pokrića , sad kad sam ti isprića ovu malu pričicu , sad otiđi na temu chemitralis i proući je.


viewtopic.php?f=5&t=9

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 12:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
spyro je napisao/la:
Judziin je napisao/la:

ONI SE PREJAKI, NEMA TOG ORUZJA KOJE IH MOZE SPRIJECITI, AKO BUDE PO TVOM NECE NAS BITI NIKAKO, ovako bar ostavljas sansu da se dogodi ocekivano, manjina predje na OPD


Pa bolje da nas je nikako tj da sve dignemo u zrak nego da ova planeta postane njihova.

Očito je da ne kužiš šta se dešava na planetarnom planu.

Ova planeta je bogata ljudstvom i resursima. Kad bi pala u ruke negativne frakcije to bi bio veliki plus za njih.

Već davno sam govorio o nekim stvarima al eto ljudi neće da shvate najobičnije stvari. Ova planeta neće past. Ona može bit spaljena do temelja il obranjena , ali pasti u njihove ruke neće.

Slićno razmišljaju i negativci. Zato je planeta u statusu q i nema otvorene bitke.

Ovo je jedan od razloga zašto se ide bez otvorenog ratovanja.

Usporedit ću ti situaciju s vojskama u pustinji. Imaš izvor vode. Jedna vojska napreduje , nije bitno koja i tu je voda. Prva vojska , gubi i povlaći se , al bil ti bio toliko glup da im ostaviš vodu nezatrovanu. Ne bi , zatrova bi im je.

A kad smo već kod otrova , da ne bi ispalo da ja tu nešto buncam bez pokrića , sad kad sam ti isprića ovu malu pričicu , sad otiđi na temu chemitralis i proući je.


viewtopic.php?f=5&t=9





kao nulto... MI NISMO U RATU!!!

1. mi neratujemo, mi biramo izmedju OPS i OPD, odluci se sta zelis
2. uništiš li sebe napravio si jos veci problem...narusio si BALANS UNIVERZUMA, njima je nestala hrana pa ce ici traziti negdje drugdje cim ce nastati jos jedan novi problem pa jos jedan i tako u nedogled, znaci ubit ces sebe da nekoga ubodes iglom
3. ako si išta čitao odavde ili bar razmišljo, ovdje se učimo tolerirati svakoga uključujući i njih, ne mrziti ih, ne mrziti nikoga, ne stvarati strahove frustracije negativnu energiju ne namećati se, analizirati i spoznati sebe i svijet oko nas
4. naš zadatak je samo da širimo znanje jer na taj način cemo "spasiti" dio ljudi, ali ne pod prisilom i nametanjem, jer svako ima pravo na izbor
5. mnogo ljudi neželi naš stil života, njima bas ti vanzemljaci odgovaraju mozda


6. po tvom stavu ocito je da si blesavi OPEEŠČINA i to kakva jer nisi pokazo nijedanu stranu navedenu pod tockom 3

i ajde sad idi vani ubijaj vanzemaljce, imas jednog u podrumu i 2 ispred kuce na avliji sakriveni iza saksije sa ljubičicama i baci mobitel imas u njemu uredjaj za praćenje i kupi tenk i cekaj kad ce naic koji NLO da ga gadjas i koju kasikaru da se razneses u pokusaju spašavanja svijeta i nabavi još jednu praćku i gadjaj mete od pikada


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 1:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Puno filozofiraš.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 1:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Judziin je napisao/la:

kao nulto... MI NISMO U RATU!!!

1. mi ne ratujemo


Tu se možda i slažem s tobom. MI SMO STOKA ZA KLANJE.

Iako nemaju veze s ovim vanzemaljcima greysima vezanih uz hibridizaciju nego nekim drugima koji nisu niti nešto previše zainteresirani da sakriju leševe jer im se žuri zbog jednog drugog njihovog razloga da nađu to šta traže , poslužit će kao primjer :

http://en.wikipedia.org/wiki/Female_hom ... u%C3%A1rez

Pa ono , nismo mi u ratu , slažem se , mi smo njima samo stoka za klanje.

A tko nam je kriv za to.

Kad se ne opiremo. 8) 8) 8)

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 6:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
Da,mi se ovde ucimo da budemo mirni i tolerantni.....hm,sto me to nekako podseca na religije...
Na zalost i meni se cini da ce ljudska vrsta morati da se bori na ovaj ili onaj nacin,jer do sada (poslednjih par hiljada godina) su svi bili mirni i vidimo rezultate:Razne sinteticke bolesti,globalizacija,
promovisanje satanizma itd.
Ljudski rod je u sve vecim mukama.Stanje se NE popravlja.
Neki veruju u 2012,i ja zelim da verujem ali ako prodje ta 2012 i nista se ne desi onda cemo morati
da pravimo drugi plan.Blizu je,sacekacemo.
Za sada se slazem sa Spyrom,mi jesmo stoka za klanje i moracemo sami da promenimo situaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 12:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Nije covek svaki koji hoda na dve noge po ovoj nasoj planeti. Kada ga prepoznamo, tu nema mesta nikakvoj toleranciji.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 2:14 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
sigma je napisao/la:
Nije covek svaki koji hoda na dve noge po ovoj nasoj planeti. Kada ga prepoznamo, tu nema mesta nikakvoj toleranciji.


Kad nema tolerancije nema nikakvog mjesta nikome...

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 3:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Dobro, ispravicu malo post:

Nije Covek svaki koji hoda na dve noge po ovoj nasoj planeti. Kada ga prepoznamo, tu nema mesta nikakvoj toleranciji.

Sada pomisli na nacististicke eksperimente. Na tu sortu se odnosi moj post. I danas mozemo imati neku interakciju sa takvim ljudima. To sto ne mogu da se iskazu u punoj snazi, ne znaci nista. Ali ih svakako, mozemo prepoznati.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ako ja smem da dopunim:

Svasta na Zemlji hoda na dve noge, ali nije svako to "svasta" na dve noge Covek. Kada to prepoznamo, shvatamo da je to tako i da tu tolerancija-netolerancija ne igra nikakvu ulogu. I da je "tolerancija" jedan program kojem nas uce od malih nogu.


Citat:
kao nulto... MI NISMO U RATU!!!


Tacno . . . RAT JE U NAMA!!! (odnosno kroz nas)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: čet feb 25, 2010 11:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Tacno. To je tako- i mi tu ne mozemo nista promeniti.

Moj komentar se odnosio na prethodnu raspravu. Radi se o tome da ipak nekako MORAMO odreagovati, kada se nadjemo oci u oci sa "neljudima". Ne smemo im dozvoliti da nam uzmu jedino sto imamo. Jer, u interakciji sa njima, preti nam, ne znam mogu li tako da se izrazim, a da ne budem pogresno shvacena, uzimanje duse.

Sto se tice toga, da je tolerancija samo jedan od programa, i to je tacno. Ali, dok ne stvorimo uslove da ih se oslobodimo, nekako moramo plivati u socijalnom okruzenju. To nam je, za sada jedina realnost. I to sto smo svesni programa, moze malo da nam olaksa snalazenje u zivotu, ali nas ne moze zastiti u opasnim situacijama.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: pet feb 26, 2010 12:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da stvar malo komplikuje to što među nama ima i mnogo vanzemaljskih hibrida koji ni sami nisu svjesni da su hibridi. Neki od nas možda imaju i djecu koja su vanzemaljski hibridi, tako da neka vrsta ko-egzistencije već postoji. Mi ćemo takvu jednu ko-egzistenciju morati i svjesno prihvatiti ukoliko je sada nismo svjesni.

Problem je u tome što hibridi vanzemaljaca mogu imati manje ili više njihovih gena tako da postoji jedan prilično širok dijapazon takvih individua, sve od onih koji se skoro neće razlikovati od normalnih ljudi, pa do onih koji će ličiti više na vanzemaljce nego na ljude. Neko zagovaranje "lova na vještice" u vezi s tim samo bi odražavalo nepoznavanje ili nerazumijevanje suštine situacije. Kad bi se takav jedan lov organizovao, na kraju bi se opet među žrtvama našlo više onih koje podrazumijevamo pod normalnim ljudima. Mi se nismo u stanju riješiti ni psihopata, odnosno, zaštiti se od takvih uticaja a kamo li od nekog višeg oblika manipulacije.

Trebali bi imati na umu to da živimo u realnosti koja je kontrolisana iz jedne više ravni postojanja, što podrazumijeva da smo kontrolisani i mi, odnosno, svako od nas, manje ili više.

Čak i Barbara Bartholic, osoba koja je vjerovatno sprovela najviše regresivnih seansi na svijetu sa žrtvama otmica priznaje da je i to kontrolisano:

Citat:
Još od 1987. godine, inteligencija koja kontroliše vanzemaljske otmice smatrala je potrebnim da se njihova hibridna ljudska djeca probude (u smislu - postanu svjesna toga, prim. prev.). Svi ljudi koji su dolazili kod mene, stotine a možda i hiljade njih, svi oni su po mom mišljenju u stvarnosti bili hibridna ljudska djeca.

Slanje hibrida (na seanse) od 1987. godine pa nadalje, bio je događaj koji je bio kontrolisan od strane vanzemaljaca.

(...)

Sve to su bili događaji koji su bili kontrolisani od strane vanzemaljaca.

str.157, Barbara - Story of an UFO Researcher


Dakle žrtva otmice koja je hibrid naglo dobije ideju da se javi za pomoć regresivnom terapeutu, misleći da je to njena ideja dok je ona u realnosti bila ubrizgana izvana. U suštini radi se o kompletno kontrolisanim događajima, uključujući i terapeuta. (Barbara je bar svesna toga, dok većina drugih nisu.)

[Ovdje bih napomenuo da postoji velika mogućnost da su na sličan način kontrolisane i seanse sa ne-hibridima, koje više služe za neke druge svrhe, kao npr, za kreiranje lažnih realiteta ili - kontejnera.

Kao jedan primjer za to bi nam moglo poslužiti ono što je ovih dana na tu temu prezentirao "alex radovic". U suštini, kontrolni sistem šalje izmanipulisanom "terapeutu" izmanipulisane klijente koji mu jedan za drugim potvrđuju postojanje određenih realiteta, što ovaj bezrezervo vjeruje često samo zato što mu se to dobro uklapa s "njegovim" predubjeđenjema (koja u suštini i nisu njegova), pa onda te materijale širi unaokolo. Dakle, izabran terapeut i izabrani klijenti.]

Tragikomično je to što je sasvim moguće i to da neki kontrolisani hibrid (koji nije svjestan toga) "nadođe" na ideju da dijagnostikuje vanzemaljske hibride i proganja ih. Isti izvor njegovih ideja može ga navoditi na to da kao hibride dijagnosticira one ljudi koji u suštini to nisu. Tako se pokreće onaj lov na "vještice" koje to nisu, od strane onih koji možda više odgovaraju tom pojmu!?

**

Ukoliko je čovjek ovoga svjestan, onda će mu prioritet biti da radi na sebi a ne na drugima, odnosno, da pusti druge na miru ukoliko ga ti drugi direktno ne ugržavaju. Da svoju pažnju posveti podizanju svog vlastitog nivoa svjesnosti a ne borbi protiv drugih ljudskih bića, bili neki od njih "hibridi" ili ne.

Jedno ljudsko biće bi trebala da karateriše svjesnost i humanost. Humanost bez svjesnosti bi bila naivnost, dok visok nivo svjesnosti kod neke individue ne mora istovremeno da garantuje i njenu humanost.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: pet feb 26, 2010 12:48 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Galaksija:
Citat:
Ukoliko je čovjek ovoga svjestan, onda će mu prioritet biti da radi na sebi a ne na drugima, odnosno, da pusti druge na miru ukoliko ga ti drugi direktno ne ugržavaju. Da svoju pažnju posveti podizanju svog vlastitog nivoa svjesnosti a ne borbi protiv drugih ljudskih bića, bili neki od njih "hibridi" ili ne.
- sve ovo i još mnogo toga, jer je sve kompleksnije, ali mislim da je ovo suština iz koje proizilazi niz drugih varijanti, a iz tih opet niz drugih, dok se ne stvori jedna velika slika - naravno, u vlastitim glavama.

Možda nekome i pomogne u vlastitom razvoju.

1.Nesvesno neznanje; stadij na kome ne znate da ne znate
2.Svesno neznanje; stadij na kome znate da ne znate
3.Svesno znanje; stadij na kome znate da znate, ali još morate razmišljati o novim informacijama
4.Nesvesno znanje; stadij na kome novo stanje prihvaćate kao dio vlastite prirode, kada informacija postaje dio vas, kada ste svesni sa istom lakoćom sa kojom ste svesni vlastita imena, kada ste je posve prihvatili i spontano se njome koristite.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: pet feb 26, 2010 11:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
galaksija je napisao/la:
Mislim da stvar malo komplikuje to što među nama ima i mnogo vanzemaljskih hibrida koji ni sami nisu svjesni da su hibridi. Neki od nas možda imaju i djecu koja su vanzemaljski hibridi, tako da neka vrsta ko-egzistencije već postoji. Mi ćemo takvu jednu ko-egzistenciju morati i svjesno prihvatiti ukoliko je sada nismo svjesni.

Problem je u tome što hibridi vanzemaljaca mogu imati manje ili više njihovih gena tako da postoji jedan prilično širok dijapazon takvih individua, sve od onih koji se skoro neće razlikovati od normalnih ljudi, pa do onih koji će ličiti više na vanzemaljce nego na ljude. Neko zagovaranje "lova na vještice" u vezi s tim samo bi odražavalo nepoznavanje ili nerazumijevanje suštine situacije. Kad bi se takav jedan lov organizovao, na kraju bi se opet među žrtvama našlo više onih koje podrazumijevamo pod normalnim ljudima. Mi se nismo u stanju riješiti ni psihopata, odnosno, zaštiti se od takvih uticaja a kamo li od nekog višeg oblika manipulacije.

Trebali bi imati na umu to da živimo u realnosti koja je kontrolisana iz jedne više ravni postojanja, što podrazumijeva da smo kontrolisani i mi, odnosno, svako od nas, manje ili više.

Čak i Barbara Bartholic, osoba koja je vjerovatno sprovela najviše regresivnih seansi na svijetu sa žrtvama otmica priznaje da je i to kontrolisano:

Citat:
Još od 1987. godine, inteligencija koja kontroliše vanzemaljske otmice smatrala je potrebnim da se njihova hibridna ljudska djeca probude (u smislu - postanu svjesna toga, prim. prev.). Svi ljudi koji su dolazili kod mene, stotine a možda i hiljade njih, svi oni su po mom mišljenju u stvarnosti bili hibridna ljudska djeca.

Slanje hibrida (na seanse) od 1987. godine pa nadalje, bio je događaj koji je bio kontrolisan od strane vanzemaljaca.

(...)

Sve to su bili događaji koji su bili kontrolisani od strane vanzemaljaca.

str.157, Barbara - Story of an UFO Researcher


Dakle žrtva otmice koja je hibrid naglo dobije ideju da se javi za pomoć regresivnom terapeutu, misleći da je to njena ideja dok je ona u realnosti bila ubrizgana izvana. U suštini radi se o kompletno kontrolisanim događajima, uključujući i terapeuta. (Barbara je bar svesna toga, dok većina drugih nisu.)

[Ovdje bih napomenuo da postoji velika mogućnost da su na sličan način kontrolisane i seanse sa ne-hibridima, koje više služe za neke druge svrhe, kao npr, za kreiranje lažnih realiteta ili - kontejnera.

Kao jedan primjer za to bi nam moglo poslužiti ono što je ovih dana na tu temu prezentirao "alex radovic". U suštini, kontrolni sistem šalje izmanipulisanom "terapeutu" izmanipulisane klijente koji mu jedan za drugim potvrđuju postojanje određenih realiteta, što ovaj bezrezervo vjeruje često samo zato što mu se to dobro uklapa s "njegovim" predubjeđenjema (koja u suštini i nisu njegova), pa onda te materijale širi unaokolo. Dakle, izabran terapeut i izabrani klijenti.]

Tragikomično je to što je sasvim moguće i to da neki kontrolisani hibrid (koji nije svjestan toga) "nadođe" na ideju da dijagnostikuje vanzemaljske hibride i proganja ih. Isti izvor njegovih ideja može ga navoditi na to da kao hibride dijagnosticira one ljudi koji u suštini to nisu. Tako se pokreće onaj lov na "vještice" koje to nisu, od strane onih koji možda više odgovaraju tom pojmu!?

**

Ukoliko je čovjek ovoga svjestan, onda će mu prioritet biti da radi na sebi a ne na drugima, odnosno, da pusti druge na miru ukoliko ga ti drugi direktno ne ugržavaju. Da svoju pažnju posveti podizanju svog vlastitog nivoa svjesnosti a ne borbi protiv drugih ljudskih bića, bili neki od njih "hibridi" ili ne.

Jedno ljudsko biće bi trebala da karateriše svjesnost i humanost. Humanost bez svjesnosti bi bila naivnost, dok visok nivo svjesnosti kod neke individue ne mora istovremeno da garantuje i njenu humanost.


Pozdrav


Toćno. Slažem se u potpunosti. Samo greysima ne triba dat gušta. Vi možete biti i Buda. Zašto bi 24 sata bili programirani natural born killer. To je glupo. Budite Buda ako baš oćete. Al kad dođe momenat za zabijanje noža u grlo , ZABIJTE IM GA. I to je to. Cijela prića.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: pet feb 26, 2010 11:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ja bih se samo (opet) nadovezao na onaj unutrasnji rat u nama.

Nema nicega drugog vaznijeg niti stvarnijeg od tog rata u celom postojanju (pardon, univerzumu). To je rat krvaviji od bitke za Staljingrad. Borba se vodi za svaku ulicu, svaku sobu, borba prsa u prsa, klanje zubima, za svaku dusu. Nema povlacenja ni centimetar, o pregovorima niti predaji se i ne razmislja, ne postoji kao opcija.

Svaka sekunda, svaki udisaj koji napravimo je presudna bitka, jer je ulog bukvalno biti ili ne biti, postojati ili ne postojati.

Sve ostalo sto postoji, svaki rat, svaka zajebancija je samo sarena laza stvorena da nam se skrene paznja sa jedne jedine stvari koja je vazna, a to je taj rat. Rat za nase duse, rat za pravo postojanje. Razmislite koliko ljudi je fokusirano na to i razmislja o tome, ma pomislite samo koliko ljudi uopste razmislja a i kada razmisljaju o cemu razmisljaju? Sta im je "vazno"?

Taj rat moze da se dobije samo pamecu, odnosno radom na sebi, svesnom fokusiranoscu na to svakog momenta. Ne postoji drugi nacin. Zamislite da smo trkaci koji trce maraton i koji vide samo cilj a u glavi odzvanja ona muzika iz Rokija, tako bi trebalo to da izgleda, al koliko nas moze to tako? Koliko smo podlozni programima, glupostima, manipulacijama, sarenim lazama?

Zbog cega? Zbog ono malo osecaja kad nam je prijatno? Kada nam je lepo? Zbog malo sicardzijskog interesa? Kada budemo malo pametniji od nekog na forumu? Kada popustimo nekoj budali koja ne zna sta prica iz "dobrote"? Dal se isplati zrtvovati sebe za staklene perle?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: sub feb 27, 2010 6:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
A da li je nekome palo na pamet da su novi tekstovi puni "znanja" poslati, nama koji vise ne padamo na
religije,kao neka nova religija?
Dok mi osvajamo vasu planetu lagano i mic po mic vas ubijamo,sto bolestima,sto ratovima,kocimo vas
tehnoloski i duhovni napredak i usput vas veoma profesionalno ubedimo da je to normalno,da je to
lekcija,da tako treba da bude...???
Da oni imaju stvarno apsolutnu kontrolu na nama pa ne bi valjda dopustili da se ovakvi forumi prave,
da izlaze knjige,da ljudi poput David Icke-a(kojeg dosta cenim) i ostali propagiraju to sto propagiraju?
Verujem da su inteligentni i verujem da imaju jaku ali ne i apsolutnu kontrolu nad nama,i da su se lepo
dosetili kako da nas smire.Ne borbom vec propovedanjem da mi samo treba da trazimo unutrasnji mir
da radimo na sebi a sve ostalo ce da se samo od sebe postavi na svoje mesto.Licno ne verujem
da su ljudi koji pate u zivotu sami to odabrali.
Jel su ovde neki ljudi zaboravili da smo mi ljudski rod i da treba da stitimo to,mozda je bas to svrha,
siriti ljubav ali i svoju rasu i istrazivati unutrasnji svemir u sebi i spoljasnji oko sebe.
Ako nas je STVARAOC stvorio,nije nas stvorio da bi nas neko drugi istrebio a sve trenutno ka tome ide.
I na kraju,svako ima svoje misljenje,ja sam,nakon dugogodisnjeg rada na ovoj tematici ipak ostao
na stavu da se MI moramo braniti i na ovaj i na onaj nacin.
Stvari su suvise komplikovane tako da je nemoguce da se "znanje" siri putem neta svakodnevno
a "kontrolori" nista ne preduzimaju,pre ce biti da kontrolori i pisu tekstove pune "znanja".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: sub feb 27, 2010 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ovo se zove "ja ga krstim on podriguje" :mrgreen:

Ne pricamo o "unutrasnjem miru" nego naprotiv o "unutrasnjem ratu". Unutrasnji mir je za Dalaj Lamu i Ricarda Gira.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: sub feb 27, 2010 10:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
spyro je napisao/la:




Toćno. Slažem se u potpunosti. Samo greysima ne triba dat gušta. Vi možete biti i Buda. Zašto bi 24 sata bili programirani natural born killer. To je glupo. Budite Buda ako baš oćete. Al kad dođe momenat za zabijanje noža u grlo , ZABIJTE IM GA. I to je to. Cijela prića.



pa ili se SLAŽEŠ ili se NE SLAŽEŠ, nemozes i jedno i drugo, tj upadas sam sebi u usta.
gdje ti je nož?
kako neshvaćaš da nemozemo mi ljudi, nego svaki covjek posebno taj isti noz koji se zove ZNANJE i NAČIN ŽIVOTA koji mora biti opredjeljen prema drugima, a ne opredjeljen prema sebi pun straha mrznje i netolerancije prema drugima...

drugo te ovce za klanje...
može li ovca ubit čovjeka??? tj zabit mu taj nož u vrat??
ne, moze samo preskočit tor i eventualno povest jos dio ovaca sa sobom i otić...

a spyro ovo bi ti uradio...ti vidis kako ti kolju dlakavorunjave prijateljice i sad tebi krivo i oces da se rješiš grejsa tj zlih ljudi koji jedu ovčice...
i kad covjek udje, ti se zaletis, udaris naneses bol ali on je i dalje ziv, problem je i dalje tu....dodje sutradan i zakolje tebe ukoliko se nesmiriš...
sta si uradio? NAPRAVIO SI GREŠKU i GRIJEH... napao si, znao si a nisi pravovremeno i djelotvorno djelovao, nisi druge ovce naucio, tako da ce citavo stado imat istu sudbinu i čekat ce novog ovog puta pametnijeg spyru



galaksija cp: Jedno ljudsko biće bi trebala da karateriše svjesnost i humanost. Humanost bez svjesnosti bi bila naivnost, dok visok nivo svjesnosti kod neke individue ne mora istovremeno da garantuje i njenu humanost.

odlicna recenica. rečeno u brojevima i polaritetima, mozemo biti dobri humani i fini ljudi no to OPD-stvo nas nece uciniti razvijenijim, tj 4d. isto tako samo ucenje nije garanacija da cemo postati OPD, samo je garancija da cemo nekad prijeci na 4d.
oba segmenta su bitna za naš cilj. e sad sto ovdje ima ljudi kojima je cilj drukciji to je druga stvar, ali kako god okrenemo, u prednosti smo, jer ZNAMO, kad znamo, imamo IZBOR da uradimo nesto od svog zivota i individualnosti, jedan put je lagan i vrlo upitan, drugi težak u konačnici siguran.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hibridna rasa
PostPostano: uto mar 09, 2010 7:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 11, 2010 8:41 pm
Postovi: 35
Mislim da je jako bitno reci "bobu bob, a popu pop". Bez ustrucavanja, direktno i bez uzmaka.
Nekad to znaci direktno i rijecima, a nekad pogledom, stavom i samim tim energetski ne dat do sebe. To je taj spomenuti noz, .... ne iskljucujem da mozda nece doslovno i on trebat, jer nesto mi u meni govori da se spremaju "vesela" vremena, ne znam u kojem smislu, pa se ne bi sad razbacivao izjavama, ali iscekivanje u meni raste konstantno....
I naravno, uvijek trazit odgovore u sebi, tj. za potvrdu onoga procitanog ili iskusenog pogledat koliko mozes duboko u sebe i nac odgovor, tj. vodit stalno vec spomenuti rat u sebi. Trazit balans, on je kljuc svega.
To sam, kad ovako sad pogledam, uvijek znao, dok sam jos bio daleko od ovih sada razmisljanja. Balans u svemu.
A za njega naci naprosto moras, takodjer je vec netko spomenuo, svaki dan voditi prave unutrasnje bitke, rekao bih bitke za dusu. Ja sad imam osjecaj, kad bih jedan dan prestao, iz nekog razloga "ratovat" unutra, kako bi mozda sutra bilo kasno....
I opet, sad kad ovako gledam, evo sad mi je palo na pamet, odnosno sjetio sam se, kako bi se i prije, jos dok sam klinac bio nasao par puta u spoznaji kako mi je cudno, ili bolje rec zanimljivo da mi svaki dan, neprestano mozak nesto "vrti"....
ne znam kako da opisem, nisu to bila nikakva konkretna razmisljanja, vec stalno kao da sam bio, kao na nekom "vecem broju okretaja"... bez neceg konkretnog, ali stalno sam imao tu POTREBU da se drzim na toj nekoj visokoj frekvenciji, ako nije to pretenciozno tako nazvat?

Eto, da malo podijelim i ja razmisljanja sa vama

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz