Sada je: čet mar 28, 2024 3:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 914 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jul 01, 2012 2:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
sta_je_rec je napisao/la:
otišao sam sa porodicom do jednog izletovališta, nekih 20-ak kilometara od grada te smo tu trebali i prenoćiti. Prilično izolovano mjesto, slabo naseljeno, većinom sa vikendicama, mala dolina sa šumama sa obje strane i potokom na sredini. Bio je ljetni period i mrak je poprilično i počeo da pada, ali je bilo dovoljno svjetlosti vani da se može hodati. Ja sam iz nekog razloga otišao do potoka, i kada sam se skroz približio vidio sam da nizvodno prema meni ide neka mala svjetleća kugla. Išla je samom sredinom potoka, lebdeći nekih 20-50 cm od površine vode, a bila je veličine kovanice od 2 marke ili od 5 kuna. Svijetlila je nekom sablasnom svjetlošću, ako znate za izraz hladna svjetlost, neka kao flourescencija, boje ni plave ni bijele nego neka između. Ja sam naravno pobjegao..


sta-je-rec , kako tačno misliš ''sablasna/hladna svjetlost'' , posebno jer se radi o tako maloj stvari , poput kuglice. to ''sablasna'' jedino se može odnositi na taj tvoj osjećaj koji ti je izazvala spuštajući se niz površinu potoka. sama svjetlost , kakva god , može biti tek jača ili slabija, ili tako da ju definiraš bojom , ako nije čisto ''bijela/sjajna'' , a uopćeno ''sablasna'' bi bilo prikladnije jedino za recimo neke goleme spiralne aurore koje bi se baš nadvile nad neko veće područje, i baš tad naglo recimo zahladi , ili tipa bilo šta veliko vezano za svjetla (munja) oko oluja. Ti spominješ prilično mirnu i tihu okolinu , potok , i taj jako mali ''objekat'' koji se kretao niz taj potok iznad njegove površine. Je li sablasna svjetlost , ili te malo sablaznio taj ''susret'' sa njom , i na koji način , zbog čega ? Jesi li možda po nečemu shvatio ili povezao da je svjetleća kuglica imala neku svijest , orjentaciju i inteligenciju, ili barem ako ne ''lično'' , onda da iza nje stoji nešto takvo što ju ''vodi'' . Ako je to slučaj , smatraš li da je i ona tebe bila svjesna , pa te je to prepalo ? I je li imala konstantnu količinu svijetljenja , ili je titrala , ili baš možda zatitrala kad je prošla u tvojoj blizini, pa te je to možda trznulo ? Ili još sve to jer je bio već sumrak , pa je tako ''kuglica'' jače došla do izražaja , sa takvom čudnom svjetlošću.

A onaj ''brod'' koji si spominjao iz ratnih 90-ih, povezano je sa sa ''brdima'' kod Visokog.
Dolina rijeke Bosne , posebno taj njen dio od Visokog do Zenice je vjerovatno dosta zanimljiv po pitanju tih stvari tipa te ''svjetleće kuglice'' , posebno zadnjih godina kako se oko Visokog donekle aktiviralo šta već treba da se aktivira. ( taj potok koji spominješ je pritoka rijeke Bosne je li ? )

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jul 22, 2012 10:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Jutros sam se naglo probudila , jer sam mislila da je bio zemljotres, videla sam i osetila kako se krevet trese , na vestima preko neta nista nisam nasla o tome, nije bilo zemljotresa jutros u Istocnoj Srbij. Postoji velika verovatnoca da je bila otmica u pitanju, jer sam imala jako cudne snove i probudila sam se umornija nego kad sam legla, mater im njihovu... planiram da odradim SIMBAD tehniku, samo jos zelim da prikupim imformacije. Cesto mi se desava da me ometaju na poslu, kao da u trenutku imam prekid filma, kad preodje par sekundi shvatim da sam napravila neku glupu gresku koja se u normalnim okolnostima ne bi desila...da li neko zna nekog dobrog , proverenog regreso terapeuta u Srbiji ?
pozz

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jul 22, 2012 11:42 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Vilo, probaj da uradiš sama. Zato je SIMBAD i napravljen. Ako ne ide samostalno onda gledaš da nađeš operatera ili terapeuta. U Srbiji, koliko znam, nema nikog ko radi SIMBAD u regresivnoj hipnozi. Čuo sam da ima vrsnih terapeuta ali nemam informaciju da li su uopšte dotakli fenomen abdukcija a kamo li SIMBAD simulaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jul 22, 2012 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Probacu naravno, samo jos po nesto da procitam od MAlange, izvrstan je , hocu da imam sto vise informacija...
Hvala Java na odgovoru. Puno pozdrava!!!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned jul 22, 2012 8:48 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: sri jul 25, 2012 1:10 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 24, 2012 1:22 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zemlja
Ja sam vidio 2 puta nlo ali nisam posve siguran dali je drugi put stvarno bio nlo ili nesto drugo... Uglavnom prvi put je bilo kada sam putovao prema Hercegovini i dok sam prolazio pokraj biokova ugledao sam crnu trokutastu mrlju u obliku sljema kako "lebdi" iznad biokova, iz prva sam mislio da je to mrlja na staklu od auta ali kad sam spustio staklo ono je ondje i dalje bilo... A nakon jedno mjesec dana sam se uvijerio da je to bio nlo vidjevši ovaj članak i sliku na kojoj je NLO isti kakav sam i ja vidio!!! Evo linka http://hot.net.hr/planet-x/nlo-iznad-biokova a drugi put kad sam vidio NLO za sto nisam siguran jel je ili nije... Probudio sam se oko 8 sati ujutro i nije mi se dalo ustajat pa sam lezao nekih pola sata u krevetu i u tih pola sata poceo sam gledat kroz prozor iz kreveta i onako razmisljo sto cu danas... I kad najedanput vidim kako da vam to opisem kao sivi krug jajastog oblika i isao bi u trokut i to iznimno bi se brzo pomicao iz tocke A u tocku B pa u tocku C ali na svakoj tocki bi se zaustavio na par sekunda...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: uto jul 31, 2012 9:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
ALIENS KILLING HUMANS (part 1)




ALIENS KILLING HUMANS (part 2)




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: čet okt 09, 2014 9:55 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200








...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: čet okt 09, 2014 6:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Čitajući Geteovu autobiografiju naišao sam na jedan neobičan pasus gde pisac opisuje svoje viđenje jedne neobične svetlosne pojave. Događaj se odigrao krajem 18. veka kad je 'vrhunac elektrike' bio eksperiment sa žabljim batakom i srebrnom viljuškom, dok se naši savremenici koji osporavaju NLO pojave obično pozivaju na to da su takve pojave zaživele tek posle drugog svetskog rata, tj. sa pojavom 'savremene tehnologije'.
Ni sam Gete nije siguran šta je video ali je lepo što je ovu (možda i skroz prirodnu) pojavu zabeležio.

Citat:
Izvezli smo se na Alerhailigen-kapiju i uskoro ostavili iza sebe Hanau, posle čega sam dospeo u krajeve koju su mi svojom novinom privlačili pažnju, mada su u sadašnje godišnje doba malo zadovoljstva pružali. Stalna kiša sasvim je pokvarila puteve, koji tada još nisu bili uređeni kao sada, te stoga ni naše putovanje nije bilo prijatno ni srećno. Pa ipak treba da zahvalim ovom vlažnom vremenu što sam upoznao jednu prirodnu pojavu, vrlo retku, izgleda, jer nikada više nisam video ništa slično, niti sam od drugih slušao da su je primetili. Putovali smo, naime, noću, između Hanaua i Gelnhausena, uz neku uzbrdicu i, mada je bilo mračno, odlučismo da radije idemo peške no da se izlažemo opasnostima i tegobama ovog dela puta. Odjednom, s desne strane puta, ugledah u jednoj dolini neku vrstu čudno osvetljenog amfiteatra. U levkastom prostoru svetlucalo je, naime, živom svetlošću, koja nam je zasenjivala oči, bezbroj sitnih svetlosti, stepenasto poređanih jedna iznad druge. Pogled nam je, međutim, još više mutilo to što one nisu mirovale, već su skakutale tamo-amo, odozgo naniže, u obrnutom pravcu, a i na sve strane. Većina je, međutim, stojala u mestu stalno trepereći. S krajnjim ustezanjem dopustio sam da me odvoje od ovog prizora, koji sam želeo pobliže da razmotrim. Kočijaš nije umeo da mi objasni ovu pojavu, ali je rekao da se u blizini nalazi neki stari kamenolom čiji je srednji, udubljeni, deo ispunjen vodom. Da li je to bio pandemonijum lutajućih svetlosti ili društvo svetlećih stvorenja - neću da odlučim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned okt 19, 2014 3:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Radio emisija sa svjedočenjima pilota (uglavnom iz bivše Jugoslavije) na temu viđenja NLO-a:


LINK


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pet okt 31, 2014 12:04 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:39 pm
Postovi: 22
POTPUNO SE SLAŽEM i ja znam jednog ko zna jednog ko je video vampira !

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: čet jan 01, 2015 2:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
Možda mali offtopic, ali jeste li ikad razmišljali o engleskoj riječi za otmicu - KIDNAPPING :mrgreen:

kid - dijete

napping - spavati

:dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: čet feb 19, 2015 10:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
"Na rubu znanosti", tema NLO na područje Jugoslavije:

NLO i jugoslavensko ratno zrakoplovtsvo 1. dio:

http://www.hrt.hr/enz/na-rubu-znanosti/258163/

NLO i jugoslavensko ratno zrakoplovstvo 2. dio:

http://www.hrt.hr/enz/na-rubu-znanosti/258887/

NLO incident - Pan Adrija 1977. godine

http://www.hrt.hr/enz/na-rubu-znanosti/

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: ned feb 22, 2015 10:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 22, 2015 10:27 pm
Postovi: 34
Alf , veoma zanimljiva ova emisija o letu Pan Adrije .
Hvala ti sto si je podijelio sa nama .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pon feb 23, 2015 8:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Nema na čemu, slažem se da je interesantno, čekalo se godinama da se o tome smije govoriti...

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pon feb 23, 2015 4:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 22, 2015 10:27 pm
Postovi: 34
Ja zivim u Podgorici, nekadasnjem Titogradu :)
Nik mi je bio na ovom forumu Loon , ali iz ne znam kojih razloga se ne mogu ulogovati sa njim .

Nego... postavio sam vec bio neke moje fotografije i snimke tih cudnih svijetala koja krstare nebom iznad Podgorice .
Cuo sam od kolege koji je takodje zainteresovan za NLO , kako je prije 20 ili 30 godina kod njega na selu koe se nalazi iznad Bijelog Polja ( sjever drzave ) primijecen od strane mjestana medju kojima je bio i njegov otac i djed NLO iznad krosnji drveca .
Bilo je ljeto i sumrak , njegov je komsija galamio ispred kuce dozivajuci ostale mjestane da brzo izadju iz domova i podju za njim. Nedaleko od njihovih kuca ( koje su u tom zaseoku dosta blizu jedna drugoj ) bio je vocnjak, i svi su vidjeli ,, svijetlu bljestavu kuglu ,, koja kao da je stajala na vrhu nekog stabla kruske ili sljive ne mogu se sjetiti .
Bila je velicine automobila , i kada su se priblizili na mozda 200 - 300 m ta je kugla strahovitom brzinom odletjela i nestala u tada vec nocnom vedrom nebu .
Na ljeto planiramo otici da obidjemo to mjesto, i ako je proslo puno godina zelim cuti svjedocenja mjestana i fotografisati mjesto na kojem su vidjeli NLO .


Zadnja izmjena: Wonder; pon feb 23, 2015 6:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pon feb 23, 2015 5:22 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nije Loon nego loon koliko vidim (malo prvo slovo), probaj se tako ulogirati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pon feb 23, 2015 6:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 22, 2015 10:27 pm
Postovi: 34
Probao sam i tako , ne moze. Nema veze , bitno mi je da znate da sam to ja :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: pon mar 09, 2015 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 22, 2015 10:27 pm
Postovi: 34
Sinoc na Discovery Science je bilo svjedocenje bivseg vojnika Velike Britanije , koji je mislim 1980 godine ili 1989 ... dok je bio na duznosti ( straza ) vidio da se u obliznjoj sumi spustio NLO .
Kada je prisao letjelici koja je bila prizemljena vidio je hijeroglife na njenom obodu i dodirnuo ih .
Bio je ispitivan i vise puta su od njega uzimali izjave. Mnogo godina kasnije kada vise nije bio aktivni vojnik, podvrgao se hipnozi i saznao iz snimljenog materijala tokom seanse, da je ,,letjelica,, u stvari vremeplov, i da su ,,vanzemaljci,, MI iz buducnosti .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjedočenja o aktivnostima NLO-a, vanzemaljcima i otmica
PostPostano: sub jul 18, 2015 9:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 18, 2011 2:27 am
Postovi: 31
Lokacija: Srbija, Nis
Jbmliga gde da napisem :)
pre 45min ,bio sam da prosetam, pogledam u nebo vidim 2 jako crvene zvezde,u trenutak mislim da sam nesto umislio :D stao sam i pogledao bolje,primetio da se krecu ,i od jednom nestaju,nakon te dve na nebo se pojavljuju jos 4 sa istocne strane isle su ka severu
bas sam se zbunio ,prvi put sam prisustvovao ovako nekom dogadjaju, nije se cuo nikakav zvuk nista,nisu menjale svoju putanju vec su isle samo pravo,sve to je trajalo nekih 2/3 minuta onda su nestale.
sta koji k moze to da bude?
u pitanju je Nis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 914 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz