Sada je: čet jul 24, 2014 1:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: WU WEI Buđenje
PostPostano: pon jul 02, 2007 10:50 am 
Član foruma

Ovo je prva tema koju otvaram na forumu.

Imam potrebu pružiti informaciju onima kojima će ovo vibrirati pozitivno.

WU WEI Buđenje je tehnika bez tehnike.

WU WEI je taoistički izraz koji se može prevesti kao činjenje nečinjenjem.

Što to znaći u praksi?

Ljudi koji dođu na radionicu se upoznaju,opuste stanu na noge i zaklope oči..
Uz pomoć Dragana Sekulića u ljudima se otklanjaju prepreke koje ego blokira Biće u nama.

Biće u nama je savršeno i potpuno,ništa mu se ne može dodati ni oduzeti.

Znanja koje ono posjeduje je Apsolutno znanje.

Čovjek koji probudi to znanje u sebi je probuđen.

Probuđen čovjek sam riješi sve svoje blokade,izliječi sve bolesti.

Probuđenom čovjeku naraste novo mišićno tkivo,vrati mu se vid,izliječi se od raka,dijabetisa,diskus hernije,alergija.......

Ali,probuđen čovjek shvati da to i nije najbitnije.

Vrati mu se mirnoća i poćinje živiti život dostojan čovjeka.

Nije više rob ega.

Ego se ne može probuditi,dragi prijatelji.

Kada bi se probudio više nebi postojao.

Ego želi sve znati i sve kontrolirati.

Buđenje je prepuštanje Biću da nas vodi.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon jul 02, 2007 11:41 am 
Administrator

Ako može par konkretnih pitanja:

Da li je i tebe Dragan probudio?

Koliko si probuđenih ljudi upoznao?

Pošto je buđenje kod Dragana?

Jesi li siguran da je Dragan budan?

Pozdrav

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon jul 02, 2007 4:27 pm 
Član foruma

Sva autentična učenja govore o tome da u ljudskom biću postoje dve osobe. Jedna je lažna, veštačka tvorevina koja je opšte poznata kao ego i koja više - manje suvereno dominira i vlada celokupnim bićem. Ta tvorevina je nastala putem socijalizacije, tj. vaspitanja i odgoja koje se ljudskom biću nasilno nameće od rođenja a nastavlja se sve do kraja života. To neprirodno JA je uzrok svim ljudskim stradanjima i opštem nezadovoljstvu jer sputava naše prirodno i istinsko biće koje razne tradicije nazivaju duša, duh, istinsko ja, unutrašnji vodič, podsvest, intuicija, energetsko telo, dvojnik...

Proces neutralizacije te mentalne konstrukcije i BUĐENJA naše prave prirode, pravog ja, je veoma težak, mukotrpan i dugotrajan posao i zahteva velike žrtve, mučnu borbu i unutrašnju disciplinu. Meni se najviše dopada naziv samospoznaja koji neki daju za taj proces.

Ono što me čudi je to što ti kažeš da postoji čovek koji, kako mi se čini, budi ljude na brzinu, instant. Neverovatno! Podvig za koji je retkim ljudima koji se usuđuju da se upuste u to potrebno mnogo godina krvave borbe, neki čika Dragan očas posla postiže i to kod drugih. Veoma je teško promeniti sebe, a menjati druge je suludo. Mi možemo drugima da budemo samo podrška da bi se sami iznutra izmenili i to samo ako to iskreno žele.

Ovako kako si ti to predstavio, izgleda da se tu radi samo o još jednoj manipulaciji i prevari. Psihopate i čudovišta ovog sveta znaju kako da vešto i lukavo zloupotrebe prirodni nagon ljudskog bića da se oslobodi neprirodne tvorevine koju nosi u svojoj glavi. Čak će ti reći i o čemu se radi, u čemu je problem. Međutim, ono što ih odaje je način na koji pristupaju "rešenju" problema. Prosto, odaju ih njihova dela i rezultati njihovih "spasiteljskih" aktivnosti.

Međutim, ja nemam ništa protiv ove drevne taoističke tehnike rada na sebi, čak smatram da je ona efikasna i korisna i nekada sam je koristio. Kasnije sam otkrio neke postupke introspekcije koji mi više odgovaraju i verujem da su mnogo efikasniji, bar za mene. Dakle wu-wei je OK, ali ne bih rekao da su OK ljudi koji to zloupotrbljavaju zarad nekakve lične koristi. Oni za sebe stiču materijalnu koristi i telesna zadovoljstva, a njihovi sledbenici stiču, posle početnog ushićenja, još veću propast svog duha i bića nego što je ranije bila, zato što su većina takvih psihopata energetski vampiri, svesni ili nesvesni, i polako i suptilno iscrpljuju svakoga ko im poklanja veću pažnju.

Prijateljski ti savetujem da budeš veoma oprezan sa ljudima koji nude laka rešenja i brzo ti donose osećaj sreće i zadovoljstva. To može biti pakleni mamac koji može da te uvuče u tamu i propast iz koje skoro nikad nema povratka.

Pozdrav. :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon jul 02, 2007 11:20 pm 
Administrator

Jedini koji nam može dati neko "rješenje" - smo mi sami. Svatko za sebe.

Nema shortcut-a.

Kompletiranje lekcija... možeš možda na neki način ( tehnikom ili bilo čime ) skočiti na neku "višu" lekciju, ali ako ti fali ono "između" - definitivno se u idućem krugu ( ako ne i istom ) vraćaš učiti te preskočene lekcije.

Koji je put nekome draži - ovisi o njegovoj slobodnoj volji.

No, svako znanje je dobrodošlo. I ove tehnike su određeno znanje. Kontemplacija i pravovremeno korištenje kad se dostigne nivo svijesti kad smo spremni za to, ukoliko se odlučimo tim putem.

Na kraju krajeva - sve su samo - lekcije.

:mrgreen: :wink:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon jul 02, 2007 11:48 pm 
Član foruma

Galaksijo,
pošto vidim da si zainteresiran evo ti stranica www.wu wei buđenje.com

pa sam sve provjeri......
Imam i ja par konkretnih pitanja:

Da li je tebe Gurđijev probudio?

Koliko ih je probudio?

Pošto je bilo buđenje kod Gurđijeva?

Jesi li siguran da je Gurđijev bio budan?

Pozdrav

Stalkeru,

to baš nije tako instant kako ti se čini.

Možda sam malo krivo predstavio i zato se izvinjavam.

Ja na WU WEI idem dvije godine i vjeruj mi da je to sve samo ne instant i lako.
Ne znam da li si čitao Wilhelma Reicha i njegove radove o emocionalnim blokadama i čovjeku koji se sastoji od sedam prstena?
Energija bilo koje naše emocije(strah,ljutnja,nezadovoljstvo,bijes)ne može nestati i ona nalazi svoje mjesto u našem mišićnom oklopu.

Razbijanje tih blokova je jako bolno i traumatično.

Najneobjašnjivije u svemu tome je to da mi jedni druge pritišćemo preko granica podnošljivosti.

Ja sam jednom izgubio svijest od bolova,iz prostog razloga što je moj ego bio toliko jak da je to bio jedini način da POKRENEM PROCES BUĐENJA.

To je proces i vjeruj mi da sam duboko svjestan da sam jako daleko od toga gdje idem.

Taj koji tvrdi da je budan sigurno nije.......

Ne znam o kojoj taoističkoj metodi govoriš i kojim ljudima koji imaju tjelesna zadovoljstva?????

WU WEI Buđenje je potpuno unikatan i ne postoji drugi bilo gdje u svijetu.

Tu nema učenja, to je krvavi proces buđenja unutarnjeg znanja.

A sastoji se jednim dijelom i od rekapitulacije osobne prošlosti,jer ukoliko

ne promijenimo krive obrazce i inerciju djelovanja ega sve blokade se ponovo vraćaju i u krajnjem slučaju izazivaju bolesti.

Svjestan čovjek ne može biti bolestan,

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto jul 03, 2007 3:59 am 
Član foruma

Citat:
Ja na WU WEI idem dvije godine i vjeruj mi da je to sve samo ne instant i lako.
Ne znam da li si čitao Wilhelma Reicha i njegove radove o emocionalnim blokadama i čovjeku koji se sastoji od sedam prstena?
Energija bilo koje naše emocije(strah,ljutnja,nezadovoljstvo,bijes)ne može nestati i ona nalazi svoje mjesto u našem mišićnom oklopu.

Čitao sam nešto od Reicha i zanimljivo je da i Kastaneda govori o tome da se emocije skladište u fizičkom telu, tj. u energiji koja prožima to telo. Na primer, u knjizi magija pokreta don Huan kaže da se osećanja nostalgije i samosažaljenja "učaure" sa zadnje strane butina. Ta učaurenost dovodi do toga da ljudi teško menjaju obrasce ponašanja. Tu postoje neki pokreti da se te blokade razbiju. Takođe, don Huan spominje "telesno znanje". Ja bih rekao da je to poput hard diska na kojem je nasnimljena gomila sranja. Mukotrpan posao je sve to očistiti.

Takođe, i bioenergetska psihoterapija po Lovenu govori o telesnim emocionalnim blokadama i načinima oslobađanja od njih.

Citat:
WU WEI Buđenje je tehnika bez tehnike.

WU WEI je taoistički izraz koji se može prevesti kao činjenje nečinjenjem.

Mislim da kod Kastanede imamo istu stvar samo što to on naziva ne-rad ili ne-delanje. Poenta je da se kroz neobične postupke ili jenostavno kroz mirovanje uđe u potpunu unutrašnju tišinu i smirenost, tj. da se zaustavi um. Tada se budi svesnost da smo energetska bića.

Ali, ja sam napravio ova poređenja ne da bi dokazivao da je Kastanedino znanje "potpuno unikatno i ne postoji drugo bilo gdje u svijetu" već da bih ti ukazao da fragmenti istinskog znanja o "buđenju" postoje u raznim učenjima te ni wu-wei nije nešto što je skroz unikatno i ne može se nigde naći. Znanje je rabacano na sve strane i nijedna duhovna disciplina, učenje ili pravac nemaju primat na njega pa tako ni wu-wei.

Međutim, veoma bih voleo da saznam nešto više o toj drevnoj veštini radi proširenja znanja i razmatranja različitih metod samospoznaje. Upoređivanje raznih sistema znanja može biti veoma osvežavajuće i nadopunjujuće. Ko zna, možda saznam nešto veoma bitno što mi do sada nije bilo dostupno. Zato bih te zamolio ako možeš detaljnije da objasniš principe i tehniku wu-wei. Ja sam se nekada davno zanimao za to ali nisam ušao dublje u te stvari.

Pozdrav! :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto jul 03, 2007 7:28 am 
Član foruma

Ta tehnika Wu wei koju Dragan koristi je zbilja pomalo čudna po onome što sam čitao .

Mislim da bi trebalo probati .
I dr. Petar Vasiljevič je bio kod njega i po priči kaže da je tehnika super .

Tko nezna tko je Vasiljević neka malo gugla

Kokoraos jesi li ti probao ?

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri jul 04, 2007 8:42 am 
Član foruma

F.RA,

Petar Vasiljević je redovan u Puli na seansama,već 4-5 godina...

Ja sam bio dosta puta,ali svejedno imam problem kada nekom trebam objasniti što je to.
Evo recimo, prošli tjedan u Dobrni je bio mladić 34 g. kojemu su umrli tata i mama,i koji je sav pod metastazama.
Treći dan je totalno promijenio pogled na svijet,poćeo je plakati nad ljepotom života,oduševljavati se prirodom i uviđavati svoje pogrešne svjetonazore...
Peti dan je totalno"prhnuo".
Počelo je nešto govoriti kroz njega,poćeo je vidit aure svih ljudi oko sebe

i dimenziju pored naše s duhovnim bićima...

To je jedan primjer,ali isto tako ima ljudi koje to ništa ne dotakne,u smislu bilo kakve promjene.
Moguće je ozdraviti,ali u biti propustiti ukazanu priliku za buđenjem i izlaskom iz začaranog kruga rađanja i umiranja.

U biti,svatko ima svoje vrijeme i ništa se nikome ne može nametati.
Ako nekoga povuče-dobro.......ako ne-opet dobro.

STALKERU,

ja bih ti rado bolje objasnio funkcioniranje te "tehnike" ali stvarno imam problem kako...

Na teoretskoj ravni,koja je egovska i samim tim beskorisna, WU WEI Buđenje se dopunjuje s učenjima Kastanede,Osha,Tolle-a,Tečaja Čuda,Gurđijeva i Reicha.
Na praktičnoj ravni mi nije poznato s čime bih je usporedio.

Za svakog sudionika je potpuno individualna i nikad nisu bile dvije iste stvari za dva različita čovjeka.

Nema se niti šta učiti,samo se zaklope oči i čeka se da Biće preuzme vodstvo.
S druge strane javljaju se u seansi sve vrste tehnika ,ali iznutra bez učenja.
Na primjer mudre,refleksoterapija,akopresura,bioenergija,joga itd.itd.

Te tehnike koriste ljudi koji nikad u životu to nisu učili,na ljudima koje prvi put vide u životu i ne znaju njihove probleme.

Vrlo je teško to objasnit.

U nama se budi znanje za koje ne postoje prepreke.

I nema neozdravljivih bolesti samo ima neozdravljivih ljudi.

Pozdrav

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri jul 04, 2007 12:15 pm 
Član foruma

Tek sam sad vidio da sam dao pogrešan web.

Evo pravi www.wuwei-budjenje.com

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri jul 04, 2007 5:36 pm 
Član foruma

Ja bi to probao ovako objasniti :
( ako mislite da sam u krivu slobodno se smijte)

Svi problemi koji su prisutni kod bilo koga su tu zbog nedostatka ljubavi .
Kad probudimo onu pravu , nesebičnu , bezuvjetnu ljubav sve se rješava samo od sebe .

Nije lako ali je moguće , prvo treba oprostit sebi i drugima da bi se mogla probudit u nama božanska ljubav .

ljubav = stvaranje kozmosa

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri jul 04, 2007 10:27 pm 
Član foruma

Kokoraos je napisao:

Citat:
STALKERU,

ja bih ti rado bolje objasnio funkcioniranje te "tehnike" ali stvarno imam problem kako...

Mislim da je jedini način da se opisuje neopisivo, tj. duh, stara i proverena metoda: opisivanje iskustava. To je fenomenološka metoda opisivanja događaja i doživljaja u kojima smo se suočili sa neshvatljivom silom duha. Ovaj posredni način može dovesti do toga da čitaoci ili slušaoci naslute ili čak dožive ovu misterioznu snagu. To su tzv. "priče o moći" - "priče o duhu, ali potrebno je imati mnogo ličnog duha da bi bile zaista moćne.

Tako, ako ima opisa nekih zanimljivih iskustava sa praktikovanjem wu-wei načina, bilo bi dobro čuti. Ne treba zanemariti moć reči jer u ovoj materijalnoj ravni reči imaju jak uticaj na ljudska bića, pozitivan ili negativan. Najčešće negativan.
:wink: :mrgreen:
Pozdrav. :)

Vrh

Naslov: Tko se "probudi" neka me povuče-iskrena želja ali
PostPostano: čet jul 05, 2007 1:25 am 
Početnik

Dragi dobri ljudi na ovome forumu.
Satima sam blejio u ekran razmišljajući što da vam kažem o wu wei buđenju a da to bude djelujuće i spoznah kako sam glup po hiljaditi put-ja razmišljam kako da drugog zadivim-kako poražavajuće za mene samoga.Uopće nije bitno što će te vi misliti,to je vaš problem. Tada zatvorih-"otvorih"oči i pišem vam ovo što dolazi iz unutra, što će te vi misliti o svemu tome opet je vaš problem ali vam savjetujem da čitate polako da sami sebe nađete u zabludi.
Wu wei buđenje-što reći o njemu, princip je tko jednostavan da će mo potrošiti sate i sate pričajući o njemu jer našem je EGU to nepoznato a EGO ne ulazi u nepoznato tek tako,on mora sve:vidjeti,čuti,omirisati,osjetiti na dodir. EGO radi na principu činjeničnog stanja a tu nema nepoznanica. E=mc2 tako je rekao Newton i to je to. EGU idealno, ima spoznaju i ne pita dalje.Eto nažalost to smo mi
LJUDI jedina vrsta u fauni na kugli koji ne poštujemo prirodni zakon tj. poštujemo onako kako nam se sviđa tj.kako EGU odgovara i sada bi odjednom htjeli biti Probuđeni.
Kokoraos je uletio na temu čisto iz unutra(vi to ne razumijete ali ja sam spoznao), dali ste vi ostali sugovornici teme spoznali sebe same kako ga grizete ili bolje rečeno ujedate zato što vaš EGO neda ulete,nema uletavanja kod EGA tu se mora sve znati-činjenično u "MOZGU".Ovo nas vodi neupitno da nas "sve nas" vodi neko ali to nismo mi.
Ja nisam lelemudan mada bi volio to posati kasnije u životu da me lavice hrane,nisam naišao na vaš Forum braniti Kokoraosa jer on je mlad momak,na sreću na pravom putu,došao je na forum otvorena srca da sa vama "blago rečeno" podijeli BOŽJI milodar,većina ga nije prepoznala pa ga pitaju: Dali je taj Čika Dragan budan, kolko to buđenje košta( u parama),itd...itd...A pitanje je jednostavno za svakoga od nas(čitaj ponovo i polako) ...Ako sve ovo znaš(sav svoj život).....Kolko bi para dao da se probudiš....
Da kažem mada sam sve rekao onima koji znaju čitati.
Wu wei buđenje ima dva nivoa-ozdravljenje_to možemo SVI., jer smo zato došli(imao sam rak pluća) i Buđenje-zato nitko nije došao a svi bi htijeli to......

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet jul 05, 2007 2:20 am 
Član foruma

Tonči, dobrodošao!

Ako možeš biti malo preciznji u opisu svog iskustva, please...

Mene lično ne zanimaju toliko objašnjenja wu-wei načina koliko me interesuju opisi iskustava i doživljaja jer verujem da je to važnije. Daj iskustvo, pa neka svako donosi zaključke sam za sebe.

Uzgred, autor čuvene formule E=m c 2 je Albert Ajnštajn a ne Isak Njutn kako si ti to naveo.

Pozdrav! :)

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet jul 05, 2007 8:06 am 
Član foruma

F.RA,

pa što ima veze i da ti se smiju...
Sebi se smiju.

Naravno da je nedostatak ljubavi/boga u korijenu svega.

I kao što bi rekao Jack-sve su to lekcije-i jesu.....samo što je ova prva,osnovna i iz nje proizlaze sve druge lekcije.

U biti,Zemlja je mjesto GDJE PALI ANĐELI SE UČE VOLJETI SVOG STVORITELJA.

Emocija je uvijek emocija,neovisno o tome prema kome je upućena...

Ako mrziš,svejedno je da li mrziš tatu,mamu,prometnu gužvu,PSIHOPATE

koji vladaju svijetom ili reptile oliti guštere...

A ako voliš,opet je svejedno da li voliš brata,sestru,Busha,PSIHOPATE koji vladaju svijetom ili reptile oliti guštere.

U korijenu svake ljubavi ili mržnje(mržnju je najbolje čitati kao nedostatak ljubavi ili strah) se nalazi prihvaćanje ili neprihvaćanje ovog
svijeta.......tj.

PRIHVAĆANJE ILI NEPRIHVAĆANJE STVORITELJA.

Zato brate F.RA-e nemoj se bojati stati na stranu ljubavi.

Tonči,

hvala ti što jesi i što si takav kakav si.

Svatko ima svoje vrijeme i to treba poštivati.

I ja bih volio da svi ljudi prokrče ustajale puteve srca i da poteče bujica koja bi pomela sve EGOVSKE naprave koje plaše ljude a ustvari

stoje na staklenoj i to jednoj nozi.

Ovaj svijet ovakav kakav je još jedino drži ljudski strah od promjene.

Pošto vidim da si WUWEJAC,onda dobro znaš da svatko može primiti ljubavi onoliko koliko stane u njega,ni kapi više.

Da bi se ulila ljubav prvo se smeće iz srca mora izbaciti.

A isto tako onda znaš da mi volimo svoje smeće i da ga se ne odrićemo tek tako....

Otiđi u ponedjeljak na WU WEI,i to nek bude tvoj odgovor.

Hvala ti,osjetio sam tvoju ljubav.

STALKERU,

evo ti jedan primjer.

Prije dvije godine,preko emisije na rubu znanosti,došao jedan mladić na

WU WEI Buđenje u Dobrnu u Sloveniji,kod Čika Dragana.

Teško je bilo reći da li je pametnije i načitanije stvorenje hodalo planetom Zemljom u tom trenutku.
Nije bilo teme o kojoj mladić nije mogao pričati satima.

Pročitao je sve parapsihologiji,sve od Gurđijeva,Blavatske,Uspenskog

sve chanellinge,sve o reptilima,sve o masonima,sve o nepravdi na ovom i na onom svijetu.
Bio je opčinjen Kastanedom, i inače je imao žarku želju da leti astralom i bude veliki bijeli mag.

Pošto je stalno sanjao o nečemu,vrlo rijetko je bio sada i ovdje,jedino kada su životne okolnosti primoravale na to.

Te okolnosti su bile diskus hernija,povišen očni tlak,slom života koji se otimao kontroli našeg pametnjakovića,kolesterol i očaj.

A najviše očaj.
Tihi potmuli očaj.

I dođe ti mladić na wuwei i zaprepasti se.

Umjesto da se fino duhovno uzdižemo,raspravljamo o smislu postojanja,gdje on imao što za reći,doživi atak na sebe ,svoj integritet,svoju samosvojnost i to.

Neke dvije glupače,nakon što je mladić zaklopio oči i legao dolje da meditira i analizira,su ga uhvatile rukama za glavu i lupale istom po podu uz vikanje "mislilac,mislilac" i to podrugljivo.

Pa nisam ja to zaslužio-pomisli naš mladić-da se na meni iživljavaju tu neke babe.

Kakva je ovo duhovnost?
Nitko mi ništa nije objasnio,tu nema nikakve tehnike....
Ma to su obični primitivci-pomisli naš junak.

I odluči da se pokupi i ode,ali onda se sjeti da je platio seanse i smještaj u hotelu unaprijed,bi mu žao para da propadnu i ipak ostane.

Dođe drugi dan....

NASTAVIĆE SE

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet jul 05, 2007 1:13 pm 
Član foruma

Citat:
I odluči da se pokupi i ode,ali onda se sjeti da je platio seanse i smještaj u hotelu unaprijed,bi mu žao para da propadnu i ipak ostane.

A znaci u tome je stos? Pa i pomislio sam tako nesto, ko bi kudio krezavog konja kad ga je vec debelo platio?Ima, naravno ljudi koji ga nikad ne bi ni kupovali, a ima i ljudi koji ne razmisljaju i koji bi ga kupili pa pricali da je mnogo dobar i brz i da bas vredi svaku paru koju su dali.

I hocemo saznati cenu budjenja?

Zasto mislite da je bas to budjenje?

Kokoraos, jasno je da je to ostavilo na tebe veliku impresiju, ali molim te objasni zasto? I nemoj molim te ono "da si sposoban da znas, znao bi" nego molim te objasni kako si bas ti to video, kako se to budjenje na tebe odrazilo, kakav si sad u odnosu na ono od pre budjenja kod Dragana?

Vrh

Naslov: WWB- nastavak
PostPostano: čet jul 05, 2007 2:28 pm 
Početnik

Svi koji su zamjetili da sam pobrkao Njutna i Ajnštajna su u pravu i mogu si dočarati kako sam "šupalj" u općoj kulturi ali to je samo prednost ove ionako neprirodne vrste komunikacije koju smo svi ili barem većina prigrlili jače od rođene majke što nam opet govori da nešto nije u redu sa nama ali nama je to fino i tko nas može ubjediti u suprotno.
Isto tko sam u zadnjoj rečenici svog komentara naveo sljedeće "ima sam rak pluća" nenamjerno sam Vas naveo na krivo mišljenje o sebi samome,
nisam imao rak pluća već je od toga bolovala i umrla moja majka. U to vrijeme smo i ja i ona radili u Italiji i nakupili oko 23.000 maraka,kad se razbolila ja sam obišao cijelu Hrvatsku u potarzi za odgovorima i pomoći za svoju majku, imao sam i pare da to platim ali sve je bilo uzalud, ona je otišla jedne noći, ja sam je sahranio i imao 20.000 maraka u đepovima i osjećao sam se ko poslednje govno,mali,jadni i nemoćni Tonči a tolko para u rukama. Danas u WW radionici
Dragana Sekulića upoznajem ljude koji su bolovali od svih vrsta karcinoma i ozdravili. možete li zamisliti kako sam se tada osjećao. Svi ti ljudi ozdravili a moja mama umrla a ja sa svim onim parama nisam znao za njega. Dali je to slučajno ili je tako moralo da bude.
Okusivši WWB počinjem primjećivat neke promjene u pogledu na to, ispočetka sam bio ljubomoran na te ljude a vremenom osjećam da mi postaju dragi i da sam sretan kroz njhovu sreću i ozdravljenje pa se zaustavim na moment i upitam pa šta mi se to dešava i dali sam to "ja" ovaj kojeg poznajem oduvjek i tada mi naiđe odgovor sam od sebe: Tonči ti ljudi su uz WWB npravili takvu iskrenu promjenu u samima sebi da su se izlječili od neizlječivog "raka",pa ta je energija dotakla i tebe toliko da počneš mjenjati mišljenje. A to je bilo na smom početku prije godinu dana.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet jul 05, 2007 5:46 pm 
Član foruma

Ljudi je strah wu wei-a jer neznaju što će iz njih "isplivat"

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 8:31 am 
Član foruma

ARBITRUME,
mi pričamo dva jezika i nije neophodno da se razumijemo.

Ti bi pričao iz glave a ja iz srca.

Kad bi ti rekao da je besplatno-ti bi rekao da je to sigurno neka Matriks prevara...

Kad bi ti rekao da je 25 eura rekao bi da je skupo i da za te novce možeš kupiti 50kg kruha i jesti dva mjeseca...

A i jedno i drugo je istina,kako ti drago.

A EVO OVAKO JE TO NA MENE "TOČNO" UTICALO:

.....DISKUS HERNIJA.....OČNI TLAK.....KOLESTEROL.....UPALE GRLA....DEPRESIJA......OČAJ...

To je popis stvari koje sam imao prije WU WEI Buđenja.....otišle..pa pa....

......OSMIJEH....SRCE....SADA.....EVO TI SVE...SUZE....SRCE KUCA...JAAAAKOOOO!!!!!!!

To je popis stvari koje sam donio sa WU WEI Buđenja......ušuljale se...dobar dan...

I na koji se to način opisuje neopisivo...strancu...jer ti što čitaš si stranac..kada nisam u stanju

prenijeti tu vatru svojim najmilijima ,mada se cijeli život griju u njoj.

I kako bi se trebala opisati razlika između živjeti i ne živjeti,između svega i ničega,između....

između SVJETLA i MRAKA...stranče brate moj,što iz mraka gledaš u svjetlo i bojiš se prići..

iz života u život...iz života u život...a tu je život,gleda te strpljivo i zove te:

DOOOOOOOĐĐĐĐIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII NEEEE BOOOOOOOOOOOOOOJJJJ SEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nemoj se bojati,u gnijezdu straha se ne liježe ljubav.

Ljubav,ljubav,ljubav,ljubav..............zar tako mala riječ...tako mala i nezaštićena.....

zar ona može otključati ta vrata?

koja vrata?

nema vrata,nema prepreka,samo mali korak i hop...op op....hop....op op.....hop..

fino poludiš i sve ti se poravna,posloži,nasjedne,namjesti,pocurika,potaman,brate,potaman...

Ako ti ovo zvoni u srcu....trči mu u susret...ako ne.....nemoj razmišljati.....sve je u redu....ima dana.....

Kako ti se god učini,tako je trebalo biti...

Jer što znači dokaz u današnjem svijetu laži?

Da li je itko ikad ikom vjerovao pomoću dokaza?

Citirati ću Kemala Montena,kada ratne sarajevske godine nije drukčije mogao opisati,on pjesnik:

"AKO PITAŠ KAKO MI JE
DA TI ROKNU SAMO DVIJE

SVE BI TI SE SAMO KAZALO"

Eto,tako ti je to,pa ti vidi.

i neznam da li je to baš BUĐENJE.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 9:10 am 
Član foruma

Ovo je jedno poglavlje knjige koju piše dr.Vasiljević:

WU WEI – BUĐENJE

Dao koji se može izreći nije vječni i
apsolutni Dao.
Lao Zi : DAO DE ĐING

Počet ću od samog imena ovog “metoda bez metoda” i “tehnike bez tehnike”. Uvjeren sam da ime izvrsno odgovara onome što se ovdje događa. Prvi dio, wu wei, je posuđen od starog kineskog mudraca Lao Zija, a znači „nevezano djelovanje“, tj. djelovanje koje nije usmjereno na postizanje određenog rezultata, drugim riječima uklanjanje svjesne misaone kontrole vlastitog djelovanja i prepuštanje ili predavanje onoj dubokoj i sveznajućoj Inteligenciji (Intuiciji, Ljubavi, Energiji) koja će sve učiniti za nas da nas izliječi i dovede do stalne radosti i sreće. A ta radost i sreća su istovjetni Buđenju, tj. izlasku iz sna koji nazivamo budno stanje u svakodnevnom smislu ove riječi. To “budno stanje” je zapravo stanje transa u koji je ljudski rod upao prije jako, jako dugo vremena. O tome opširno piše David Icke i to će biti jedna od tema slijedećih poglavlja.

“Izumitelj” ovog moderno/prastarog “metoda bez metoda” Dragan Sekulić došao je na ideju wu-weia stjecajem tragičnih okolnosti. Naime, prije dvadesetak godina otac mu je umro od karcinoma pluća. Tad se u njemu nešto prelomilo i pojavila se intuitivna ideja da čovjek može sam sebe iscijeliti, samo ako ima čvrstu (tj. potpomognutu od strane nesvjesnog dijela samog sebe koji raspolaže daleko većom energijom od svijesti) volju da ozdravi. Dvadesetogodišnja praksa uvjerila ga je da je ova ideja potpuno ispravna. Sama bolest ne mora nužno biti nešto loše. Može je se shvatiti i kao izazov da se nešto duboko promijeni u vlastitoj unutarnjoj stvarnosti (što su odlično shvatili i urednici našeg najboljeg magazina za duhovnost, “Svjetlosti”, koji su u jednom od brojeva svog magazina istakli baš ovu, pozitivnu stranu bolesti kao signala i upozorenja da nešto treba mijenjati u životu).

Wu-wei–Buđenje ima puno dublji smisao od pukog iscjeljivanja bolesti. Smisao mu je dovesti čovjeka do njegove prave prirode, do Pravog Ja, koje je u stanju održati ga u zdravlju i unutarnjem blagostanju cijeli njegov život. Zato u imenu i postoji riječ “Buđenje”, koju treba shvatiti kao sinonim za Prosvjetljenje. Mislim da je “Buđenje” bolji izraz od “Prosvjetljenja” jer nam kaže da imamo sve što nam je potrebno, svo znanje, svu energiju Svemira, da smo već prosvijetljeni, samo je potrebno da se probudimo i prepoznamo da ne moramo ništa učiti, od ničeg se liječiti. Ono što jeste potrebno je uklanjanje prepreka i blokada koje ometaju postizanje ovog stanja.

Tijekom sudjelovanja na velikom broju seansi, kao u nekoj vrsti laboratorija, uočio sam ogromnu važnost međuljudskih odnosa za čovjekovo zdravlje. Neovisno od našeg subjektivnog svjesnog mišljenje, pa čak i ponašanja, frekvencija vibracije naše nesvjesne energije odlučujuće utječe na naše vlastito zdravlje i zdravlje onih koji su emocionalno povezani s nama, bez obzira na eventualnu fizičku udaljenost.

Još je jedna stvar bitna za postizanje dobrih rezultata, a to je programiranje. Ako se želimo osloboditi svojih tegoba i bolesti, moramo prihvatiti osnovno načelo, a to je da nam stoji na raspolaganju NAJVEĆA ENERGIJA I MOĆ SVEMIRA, A TO JE NAŠ VLASTITI, NESVJESNI UM. Veliki problem leži u riječi “nesvjesni”. Naime, možemo svjesno težiti ozdravljenju (jer nitko nije toliko lud da si svjesno želi zlo), ali pravi donositelj odluke smješten je u nesvjesnom. Zapravo, ima ih dva.Jedan je naše vjerovanje u izdvojenost od svega što postoji, s osjećajem grijeha, krivnje i straha od kazne za počinjeni grijeh. To je ono što nazivamo egom. Drugi čimbenik koji odlučuje u nesvjesnom je naše Pravo Ja, Biće, Krist, Atman, Dao ili jednostavnije Ne-ego. To je naša superiorna svijest koja nam kaže kako smo nerazdvojni dio svega što postoji i što je stvarno i izvan lažne konstrukcije, sna ili fiktivne holografske slike koju nazivamo svojim ja (ego) i čija je lutka na koncu naše fizičko tijelo. Wu-wei nam daje priliku da se prepustimo, tj. dođemo u situaciju da isključimo svjesnu kontrolu i mišljenje (a to je problem koji najviše pogađa muškarce, pogotovu one obrazovanije) i predamo se svom Pravom Ja. Ego je djelomično svjestan (zato nam se pojačava proces razmišljanja kad dođemo na seanse), a djelomično je odmah ispod praga svijesti. Zato je za znatan dio sudionika seansi razmišljanje značajan problem i velika prepreka za uronjavanje u proces.

Još jedna važna napomena : ovaj “metod bez metoda” tako je radikalno različit od svih drugih da je dobrom dijelu i obrazovanih ljudi teško shvatljiv, a krajnje je jednostavan. Baš zato i jeste teško razumljiv kompliciranim umovima jer njima vlada ego. Na jednom sam mjestu pročitao kako je Sekulić izumio svoj metod na osnovu dugog iskustva i spretne kombinacije s drugim tehnikama. Ovo je tipičan primjer koji govori da egoički um ne može shvatiti ništa što ne bi dolazilo izvana, što se ne bi mukotrpno učilo. Ljudi su nekad dolazili do znanja otkrivenjem, tj. ulaženjem dovoljno duboko su svoju nutrinu i nalaženjem u njoj sveg znanja koje im je bilo potrebno. Vjerojatno su tako postupali vedski mudraci, Patanđali s “Joga sutrama” i drugi. Kasnije je došlo do ekstroverzije – ljudski um je zaboravio na svoju nutrinu i okrenuo se, pojavom Aristotela, vanjskom stjecanju znanja, eksperimentiranju itd.

Jesmo li se ikad upitali kako su se ljudi iscjeljivali u davna vremena kad nisu imali na raspolaganju ovako razvijenu medicinsku tehnologiju kakvu imaju danas ? Odgovor je : samoiscjeljivanjem i uzajamnim iscjeljivanjem. Ako shvatimo da smo bića energije, a ne strojevi, onda nam ovo neće biti nerazumljivo. Zato sam u podnaslovu knjige i stavio kako je ovaj Sekulićev pristup “novi/prastari”. Moderna tehnologija, točnije – svijest koja stoji iza nje, dovela nas je do apsurda i pomračenja etike i zdravog razuma. Sekulić nas pokušava svojim radom vratiti sebi samima i ogromnim mogućnostima koji nam stoje na raspolaganju, a kojih nismo svjesni.

Kako izgleda sama seansa wu-wei – Buđenja ? Iz čisto praktičnih razloga traje 90 minuta (u povoljnijim okolnostima ta granica se može pomaknuti). Prije i poslije seanse se razgovara o temama u vezi s onim što se događalo na seansama i srodnim temama. Sam je postupak krajnje jednostavan. Sudionici zatvaraju oči i nastoje se potpuno prepustiti ili predati svemu što će se eventualno dogoditi. Proces kod onih s manje otpora ide brže. Padaju na pod, viču, plaču, vrište ili su mirni i nepomični. Neki su nepomično stajali više od 30 dana i postigli iznenađujuće dobre rezultate. Ponekad se događa da netko počne pjevati ili govoriti na njemu potpuno stranom jeziku. Jedan fenomen ovdje treba posebno naglasiti. To je pojava, da to tako nazovemo, sekundarnih spontanih terapeuta. Naime, sudionici koji su dublje ušli u svoju nesvjesnu nutrinu dolaze do znanja kome od drugih sudionika treba pomoći i na koji način. Tu se mogu vidjeti zaista nevjerojatne stvari. Ljudi koji se do tada uopće ne poznaju, pritiskaju jedni druge na točno određena mjesta i oslobađaju ih blokada, igraju pantomimske, zamjenske, uloge djece, očeva, majki, braće, sestara. Ako su blokovi vrlo čvrsti, najbrži put oslobađanja od njih je povremeno i bolan. Iako su ovakve stvari neprijatne, uvijek treba imati na um kako je to najkraći put rješenja nečega za što bi trebalo drugim tehnikama i metodama neusporedivo više vremena.

Još jednom posebno naglašavam ulogu međuljudskih odnosa u nastanku, tijeku i ishodu bolesti. Ovdje se, kao na dlanu, mogu vidjeti pozitivni ili negativni utjecaji ovih odnosa na oboljenja. Zato se ne treba čuditi i treba razumjeti zašto Sekulić insistira vrlo često da s bolesnim djetetom dođe majka ili da majka prva dođe na tretman. Ista je stvar s bračnim partnerima itd.

Kakva je Sekulićeva uloga u svemu ovome ? Prva činjenica : energija neusporedivo bolje teče kroz njega nego kroz nas ostale. Iako raspolaže puno jačim slobodnim energetskim potencijalom od nas ostalih, on je sasvim svjestan kako je to još uvijek jako nedovoljno za bitniju i trajniju promjenu klijenta-pacijenta. Ovdje je zaista odlučujuće samoizlječenje. Sekulićeva uloga je da stvori situaciju za olakšavanje ovog procesa, a to je seansa i grupna energetska dinamika. Njegova je neposredna uloga da svojim slobodnim energetskim potencijalom pokrene procese u sudionicima. Njegova bliska prisutnost se može osjetiti i čovjek može, zbog njegovog energetskog djelovanja bez dodira, pasti na pod. Da se poslužim analogijom s automobilom : Sekulić bi u ovom procesu iscjeljivanja bio neka vrsta elektropokretača (“anlasera”), dok bi svaki pojedinac bio motor vlastitog iscjeljenja. Možemo se poslužiti i medicinskom analogijom : djelovanje energoterapeuta u običnom smislu moglo bi se usporediti s davanjem seruma (tj. gotovih antitijela), tj. uklanjanje tegoba za kratko vrijeme. Wu-wei bi se mogao usporediti s vakcinacijom (ne sa modernom, o kojoj ću nešto više reći u slijedećim poglavljima), pri čemu se organizmu daje oslabljeni uzročnik, a organizam onda sam proizvodi vlastita antitijela, što je znatno trajnije rješenje.

Ogromna većina ljudi dolazi na wu-wei kako bi rješili neki akutni zdravstveni problem (diskopatiju, maligni tumor, multiplu sklerozu, kožna oboljenja itd.). Kad se
to riješi, završavaju s terapijom, nekad i prije jer ne dolaze svi s čvrstom odlukom da ozdrave. Ponekad je otpor tako veliki da neki ljudi radije umru nego da se promjene. Treba još jedna stvar biti jasna : dosadašnje psihičko stanje dovelo je ljude do toga da su se razboljeli. Bolest je upozorenje da se nešto mora mijenjati. Ego je veliki borac za status quo. Ne može se izliječiti bolest i zadržati prvobitno stanje koje je do nje dovelo. Ako ego prevlada, čovjek radije umire nego da se mijenja. Egu je njegova vlast važnija od naše dobrobiti. Kako bi rekao David Icke,koristeći se kompjutorskom analogijom, egovski softver će se nastaviti i na nešto višim frekvencijama vibracije energije (poslije fizičke smrti), a onda će se ponovno vratiti u Vremensku petlju petoosjetilnog svijeta. Sve dok svijest, kao virus, ne poremeti softver koji zovemo ego, nastavljat ćemo, nepromijenjeni, egovu igru ulaska u trodimenzionalni svijet i izlaska iz njega.

Da se vratim na wu-wei. Rezultati koji se na njemu postižu (uz sve preduvjete o kojima sam govorio : otpor, čvrstina odluke da se ozdravi, utjecaj osoba iz najbliže okolice i krvnih srodnika itd.) su zaista nevjerojatni. Da ne bih bio samo netko tko priča lijepe priče, u slijedećem ću poglavlju iznijeti niz slučajeva, medicinski rečeno navest ću kazuistiku (od latinskog casus=slučaj) koja će potvrditi svjedočenjem niza osoba da nije “zimska bajka” ovo o čemu govorim.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 3:05 pm 
Član foruma

Kokoraos, zasto imas toliko tih ogranicavajucih pretpostavki? Zar ima veze ko je gde, kakav i sta? Ja tebe ne svrstavam niti u svetlo niti u tamu, strah ili sta vec.Svejedno mi je hoces li i ti mene ili bilo koga drugog.To me ne zanima.

Sta me zanima? Na primer biografija Dragana Sekulica? Posto me sareni opisi bivsih obavestajaca ni najmanje ne zanimaju.Mnogo mi je zanimljivije ono sto si ti sam rekao o tom procesu budjenja, a koji meni, izvini na poredjenju, lici na klasican postupak isledjivanja i klasicne metode transpersonalizacije koju islednici koriste.Sta me dalje zanima, da li mozes eto ceo taj postupak, dogadjaj da pogledas sa strane i da opises sebe u svemu tome ali sa strane, to bi bilo nekako objektivnije, cini mi se.

Razmisli, recenice kao "ja sam od srca ti od uma" stvarno lepo zvuce, jel da? Ali ne vidim da nesto znace.

Onda citajuci ovaj lepi izvestaj bivseg "coveka u sluzbi", pada mi u oci da sam postupak, metoda rada nigde nije niti opisana a kamoli objasnjenja.

Citat:
Kako izgleda sama seansa wu-wei – Buđenja ? Iz čisto praktičnih razloga traje 90 minuta (u povoljnijim okolnostima ta granica se može pomaknuti). Prije i poslije seanse se razgovara o temama u vezi s onim što se događalo na seansama i srodnim temama. Sam je postupak krajnje jednostavan. Sudionici zatvaraju oči i nastoje se potpuno prepustiti ili predati svemu što će se eventualno dogoditi. Proces kod onih s manje otpora ide brže. Padaju na pod, viču, plaču, vrište ili su mirni i nepomični. Neki su nepomično stajali više od 30 dana i postigli iznenađujuće dobre rezultate. Ponekad se događa da netko počne pjevati ili govoriti na njemu potpuno stranom jeziku. Jedan fenomen ovdje treba posebno naglasiti. To je pojava, da to tako nazovemo, sekundarnih spontanih terapeuta. Naime, sudionici koji su dublje ušli u svoju nesvjesnu nutrinu dolaze do znanja kome od drugih sudionika treba pomoći i na koji način. Tu se mogu vidjeti zaista nevjerojatne stvari. Ljudi koji se do tada uopće ne poznaju, pritiskaju jedni druge na točno određena mjesta i oslobađaju ih blokada, igraju pantomimske, zamjenske, uloge djece, očeva, majki, braće, sestara. Ako su blokovi vrlo čvrsti, najbrži put oslobađanja od njih je povremeno i bolan. Iako su ovakve stvari neprijatne, uvijek treba imati na um kako je to najkraći put rješenja nečega za što bi trebalo drugim tehnikama i metodama neusporedivo više vremena.

Pa gde je? Gde je opis metode? Gde je opis sustine? To sto je on tu napisao otprilike zvuci ovako: "Krave simentalke pasu na livadama.Jedino objasnjenje zasto one pasu po livadama je to sto krave simentalke mnogo vole prirodu i zelenu boju i zato pasu"

Pa cak ne vidim ni da pominajnje Vilhelma Rajha daje svemu neku smislenost, on jeste imao neke dobre teorije, ali neke bas i nisu imale veze sa pamecu.

Aman, covece, pa to sto je tu opisano se radi uveliko od ranih sezdesetih, seti se filmova, hipika i slicnih stvari.Sta mislis koliko ce da te drzi? Koliko te vec drzi uopste?

A i znam da ces da mi odgovoris posto me volis, kao i ja tebe :D

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.