Sada je: sub apr 27, 2024 8:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned maj 03, 2020 3:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
mala_medvjedica je napisao/la:
treba ga učiti tajnama položaja spojne točke.

Iz Moći tišine


Kako si ti shvatila pojam spoljne tocke, dali razumijes kako to funkcionise?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon maj 04, 2020 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Recimo da ja nisam shvatila pojam spojne točke.
Pročitala sam samo da se u toj točki sabire svijest.
Također sam pročitala da položaj spojne točke određuje naš pogled na svijet.
Znaći, o položaju te misteriozne točke zavisi ono što mi vidimo, trenutno ovaj svijet.
Ti me samo ispravi ako ne pišem ispravno.
Znam međutim da se spojna točka pomiče recimo kad se ljudi ponašaju na neobičan način.
Također se pomiče ako je prisutan Duh.
Ustvari sam Duh ili Bog, kako želiš, pomiče spojnu točku.
Na pomicanje možda najviše utječe to koliko mi imamo slobodne energije.
Ja bi zaključila da je naša energija tu najvažnija.
Ali možda ti znaš bolje o tome.
Kako ti recimo štediš svoju energiju?

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri maj 20, 2020 10:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 17, 2013 9:59 am
Postovi: 40
Zdravo svima

Za sve one koji nijesu bili u prilici da procitaju novu knjigu Armanda Toresa: https://drive.google.com/open

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned maj 24, 2020 4:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne radi link, to je prevedeno?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned maj 24, 2020 7:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 17, 2013 9:59 am
Postovi: 40
Mozes da mi posaljes mail u p.p. pa saljem..
promatrač je napisao/la:
Ne radi link, to je prevedeno?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned maj 31, 2020 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Dobra knjiga. Nastavak ima smisla gde se završio prvi deo. Puno novina :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto jun 23, 2020 12:14 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
mala_medvjedica je napisao/la:
Kako ti recimo štediš svoju energiju?


Dobro si shvatila no zvucis mi previse streberski ne osjetim osjecaje toga sto si napisala, al ok.

Stedim tako da izbjegavam sukobe, ne nerviram se radi nicega jer to nema smisla, idem u sumu pa upijam mir,..
No nije uvjek tako, posao i ostali ljudi te uvjek uvlace u nemir i kaos, tesko se nekad oduprijeti na taj nacin ih prevarim pravim se da se slazem sa njima. Najgori su energetski vampiri koji se nesvjesno ljepe na tebe, njih otresito odbijem. Nosim suncane naocale, vozim bicikl, pijem pivu.. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jul 18, 2020 5:28 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
“…Svatko može energetizirati svoje ruke jednostavnim pokretom, tako da trlja dlanove jedan o drugi. Ovaj pokret generira toplinu, koncentriranu energiju koju se potom može angažirati na različite načine ili položiti na dijelove tijela gdje je potrebno. Primjerice, mogu se energetizirati oči, uši ili grlo. Također, ova toplina se može koristiti za liječenje, uklanjanje boli ili umora. Tajna šamanskih iscjelitelja je da, dok trljaju svoje dlanove, u tišini namjeravaju ono što su zamislili učiniti. Tako oni transformiraju jednostavno trljanje dlanova u magični čin.
Dok sam boravio među šamanskim iscjeliteljima naučio sam da je jedan od najefikasnijih sredstava liječenja – voda! Kada je se koristi na specifičan način, voda postane, ne samo sveta medicina, nego i sredstvo kojim se možemo povezati s drugim svjetovima.

Pitao sam donu Silviu da mi pojasni to s vodom. Rekla je da postoje dva načina rada sa njom:

“Možeš je koristiti kao izvor zdravlja”, rekla je. “To je jednostavna metoda koju svatko može upražnjavati, a donosi velike koristi tijelu. Tretman uključuje ispijanje čaše vode navečer prije spavanja i ujutro po buđenju. Postupak je slijedeći: napuniš čašu s vodom, protrljaš svoje dlanove dok se ne zagriju. Onda ih postaviš na čašu, obuhvatiš je s dlanovima. Tada je voda energetizirana. Ako želiš, dok se voda energetizira, možeš izreći i komandu poput:

“Sada punim ovu vodu sa iscjeliteljskom vibracijom za taj i taj problem”, ili “da bih potpomogao izlječenju toga i toga, punim ovu vodu iscjeliteljskom vibracijom”.

Druga metoda koju je dona Silvia opisala uključivala je stavljanje komada ugljena u vodu i potom je postepeno davati pacijentu da pije. Rekla je da je to čudesan tretman koji može sve liječiti. Isprva sam pomislio da se ruga sa mnom! Međutim, kasnije sam shvatio da kad koristite Namjeru, sve je moguće! Iscjelitelji zapravo nude pacijentima mogućnost da se drže za nešto što će imati utjecaj na njihov oporavak. Kako je rekao don Juana Matus: “Potrebno je započeti s principom da je sve energija, jer inače ćemo zauvijek ostati zaglavljeni u tvrdoći fizičkog svijeta”.

Dakle, da bi uspješno mogli izvoditi ove jednostavne metode, važno je prvo mentalno pojmiti energiju koju se može osjetiti, ali ne i vidjeti. Ovaj prvi korak je vrlo važan jer vodi do prihvaćanja i percepcije energije, a upravo na tom mjestu se nalazi klin i poluga! Sve što trebamo je želja i volja da ih koristimo i rezultati su zagarantirani.”

Armando Torres



Jel to iz nove knjige? Ima tko taj prijevod knjige?

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet jul 23, 2020 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Pozdrav
U knjizi odvojena stvarnost, putuju Don Juan i Castaneda na peyote miting, uz put staju na parkiralište los Vidrios, što znači staklo... Pogledao sam na Google earth i našao sam taj restoran u kojem do oni nešto pojeli... Danas je to samo ruina ostala...

"Don Huan je to rekao tako ozbiljno da sam morao
da se nasmejem. Zatim smo se dugo ćutke vozili. Kad
smo stigli do jednog mesta gde staju kamioni, zvanog
Los Vidrios — Staklo — mrak je već bio ovladao.
Don Huan viknu iz kola: »Šta imate danas za jelo?«
»Svinjetinu«, doviknu mu neka žena iz krčme.
»Nadam se, tebe radi, da je to svinjče danas pre-
gaženo na drumu«, reče don Huan smejući se.
Izišli smo iz kola. Duž obe strane puta protezalo
se oniže pobrđe koje mi je ličilo na okamenjenu lavu
posle neke džinovske vulkanske erupcije. Crni, oštri vr-
hovi ocrtavali su se prema nebu u pomrčini podseća-
jući na ogromne, zastrašujuće zidove od srče. "


Attachment/i:
CollageMaker_20200723_174002351.jpg
CollageMaker_20200723_174002351.jpg [ 376.53 KiB | Pogledano 3187 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet aug 20, 2020 11:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Zdravo narode :D
S obzirom je naš prijatelj @Gor Prichard ponudio dostavu nove knjige A.Toresa, prijavio sam se, dobio je i procitao u 3 dana. Nisam o ovim sitnicama hteo govoriti tada, ali sada mu ovom prilikom javno zahvaljujem. Pišem da podignem tenziju...neko mora. Nije lako prevesti u google a da dobijete čist prevod. Ja lično sam oduševljen, moram priznati...netko mora. Vidite, ja ovde sada imam želju izreći želju o kojoj je teško i nikako raspravljati a to je neki odlomak koga ne mogu sada citirati već govoriti napamet jer me zahvatio i naterao da upamtim taj deo. Naime, kako sam razumeo pomenuta su neka obostrana koplja sa "obsidijan" bodežima. Pitanje o obsidijanu mi je bila glavna tema u glavi,,zašto to?
NE verujem da vi tu verujete u priče o kristalima kao ni ja, osim sećanja na zlu vešticu iz crtanog koja je imala opsidijansko ogledalo u kom je videla nečiju trenutačnost.
Nije pitanje al aj, što bi povreda opsidijanskom oštricom nekog,,ne znam, ubila, ili ko zna šta?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri dec 02, 2020 11:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
S obzirom da je slab odaziv na diskusiju, preložiću jednu pesmu koja mi oslikava Kastanedu u jednom momentu pre napuštanja Don Huana. Dozvolićete da postavim link, mada izrazito ne bih, no moja muzikalnost ako bi ste dozvolili, govori mi da podelim sa vama a vi odlučite sami da li vas podseća ili ne.
https://youtu.be/B3HGwLqPpNM
...ono kad Kastaneda moli DH da ga povede sa sobom..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 16, 2021 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
gavranius je napisao/la:
Zdravo narode :D
S obzirom je naš prijatelj @Gor Prichard ponudio dostavu nove knjige A.Toresa, prijavio sam se, dobio je i procitao u 3 dana. Nisam o ovim sitnicama hteo govoriti tada, ali sada mu ovom prilikom javno zahvaljujem. Pišem da podignem tenziju...neko mora. Nije lako prevesti u google a da dobijete čist prevod. Ja lično sam oduševljen, moram priznati...netko mora. Vidite, ja ovde sada imam želju izreći želju o kojoj je teško i nikako raspravljati a to je neki odlomak koga ne mogu sada citirati već govoriti napamet jer me zahvatio i naterao da upamtim taj deo. Naime, kako sam razumeo pomenuta su neka obostrana koplja sa "obsidijan" bodežima. Pitanje o obsidijanu mi je bila glavna tema u glavi,,zašto to?
NE verujem da vi tu verujete u priče o kristalima kao ni ja, osim sećanja na zlu vešticu iz crtanog koja je imala opsidijansko ogledalo u kom je videla nečiju trenutačnost.
Nije pitanje al aj, što bi povreda opsidijanskom oštricom nekog,,ne znam, ubila, ili ko zna šta?



Kristali i jesu jedan dio koji koriste vračari, vidovnjaci i slično.
A i u knjizi umjetnost sanjanja se spominje gorski kristal koji se može koristiti za pojačanje lucidnih snova, kad se ti kristali drže između prstiju ruke dok se spava...
Isto tako korištenje predmeta moći o kojima se priča u knjigama, tu i zrno kukuruza bude predmet moći s kojim se može ubiti neprijatelj...

Zanimljivo je da su knjige Toresa veoma pune važnih informacija, pošto kažeš nova od njega, onda misliš na njegovu treću knjigu, a jedino što ti je ostalo o čemu bi razgovarao sa drugima je to sa tom oštricom od kristala :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned jan 17, 2021 2:28 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nisam čitao, ali mogla bi biti po simbolici Tibetanska Vajra u nekoj varijanti.
To je kad vidovnjak bude nešto kao Kvazar.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jan 18, 2021 9:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
"Neki imaju sreće.
Rođeni su u dobrom domu s dobrom obitelji, dok su drugi djeca ulice.
Ipak, za obje vrste računaju se samo izbori koje donose, tako da beskućnik može biti genije, a milijunaš arogantna budala.
Suočeni sa smrću, jedino što je važno jest koliko smo svjesni sebe i svoje okoline. O tome se radi u radu ratnika. " (Iz "Paukove mreže svemira" Armanda Torresa)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet jan 21, 2021 12:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Vag je napisao/la:
gavranius je napisao/la:
Zdravo narode :D
S obzirom je naš prijatelj @Gor Prichard ponudio dostavu nove knjige A.Toresa, prijavio sam se, dobio je i procitao u 3 dana. Nisam o ovim sitnicama hteo govoriti tada, ali sada mu ovom prilikom javno zahvaljujem. Pišem da podignem tenziju...neko mora. Nije lako prevesti u google a da dobijete čist prevod. Ja lično sam oduševljen, moram priznati...netko mora. Vidite, ja ovde sada imam želju izreći želju o kojoj je teško i nikako raspravljati a to je neki odlomak koga ne mogu sada citirati već govoriti napamet jer me zahvatio i naterao da upamtim taj deo. Naime, kako sam razumeo pomenuta su neka obostrana koplja sa "obsidijan" bodežima. Pitanje o obsidijanu mi je bila glavna tema u glavi,,zašto to?
NE verujem da vi tu verujete u priče o kristalima kao ni ja, osim sećanja na zlu vešticu iz crtanog koja je imala opsidijansko ogledalo u kom je videla nečiju trenutačnost.
Nije pitanje al aj, što bi povreda opsidijanskom oštricom nekog,,ne znam, ubila, ili ko zna šta?



Kristali i jesu jedan dio koji koriste vračari, vidovnjaci i slično.
A i u knjizi umjetnost sanjanja se spominje gorski kristal koji se može koristiti za pojačanje lucidnih snova, kad se ti kristali drže između prstiju ruke dok se spava...
Isto tako korištenje predmeta moći o kojima se priča u knjigama, tu i zrno kukuruza bude predmet moći s kojim se može ubiti neprijatelj...

Zanimljivo je da su knjige Toresa veoma pune važnih informacija, pošto kažeš nova od njega, onda misliš na njegovu treću knjigu, a jedino što ti je ostalo o čemu bi razgovarao sa drugima je to sa tom oštricom od kristala :-k

Citat:
„Ratnik mora da voli ovaj svet", upozorio me je don Huan, „da bi se ovaj svet koji izgleda tako svakidašnje otvorio i pokazao čuda."
U trenutku kada je ovo izrekao bili smo u pustinji Sonori.
„Uzvišen je osećaj", rekao je, „biti u ovoj divnoj pustinji, gledati one šiljate vrhove tobožnjih planina koje je, u stvari, načinila lava davno ugašenih vulkana. Veličanstven je osećaj otkriti da su neki od onih grumena opsidijana nastali na tako visokoj temperaturi da su do sada zadržali tragove porekla. Imaju moći u izobilju. Čudnovato je besciljno lutati po onim hrapavim vrhovima i čak pronaći parče kvarca koje hvata radio-talase. Jedini nedostatak ove divne slike jeste što, da bi ušao u čuda ovog sveta, ili u čuda drugog sveta, čovek treba da bude ratnik; smiren, pribran, ravnodušan, prekaljen napadima nepoznatog. Ti još nisi tako prekaljen. Stoga, tvoja dužnost je da potražiš to ispunjenje pre nego što kažeš da smeš da kročiš u beskonačno.

Ajd reci iz koje je ovo knjige?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 23, 2021 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
gavranius je napisao/la:
[quote="

Kristali i jesu jedan dio koji koriste vračari, vidovnjaci i slično.
A i u knjizi umjetnost sanjanja se spominje gorski kristal koji se može koristiti za pojačanje lucidnih snova, kad se ti kristali drže između prstiju ruke dok se spava...
Isto tako korištenje predmeta moći o kojima se priča u knjigama, tu i zrno kukuruza bude predmet moći s kojim se može ubiti neprijatelj...

Zanimljivo je da su knjige Toresa veoma pune važnih informacija, pošto kažeš nova od njega, onda misliš na njegovu treću knjigu, a jedino što ti je ostalo o čemu bi razgovarao sa drugima je to sa tom oštricom od kristala :-k

Citat:
„Ratnik mora da voli ovaj svet", upozorio me je don Huan, „da bi se ovaj svet koji izgleda tako svakidašnje otvorio i pokazao čuda."
U trenutku kada je ovo izrekao bili smo u pustinji Sonori.
„Uzvišen je osećaj", rekao je, „biti u ovoj divnoj pustinji, gledati one šiljate vrhove tobožnjih planina koje je, u stvari, načinila lava davno ugašenih vulkana. Veličanstven je osećaj otkriti da su neki od onih grumena opsidijana nastali na tako visokoj temperaturi da su do sada zadržali tragove porekla. Imaju moći u izobilju. Čudnovato je besciljno lutati po onim hrapavim vrhovima i čak pronaći parče kvarca koje hvata radio-talase. Jedini nedostatak ove divne slike jeste što, da bi ušao u čuda ovog sveta, ili u čuda drugog sveta, čovek treba da bude ratnik; smiren, pribran, ravnodušan, prekaljen napadima nepoznatog. Ti još nisi tako prekaljen. Stoga, tvoja dužnost je da potražiš to ispunjenje pre nego što kažeš da smeš da kročiš u beskonačno.
Ajd reci iz koje je ovo knjige?


To nije knjiga od Torres, već druga knjiga od Castanede, u tom djelu idu u restoran Los Vidrios, sto znači staklo...Carlos je većinom u uzvišenom stanju svjesti, pa zato i vidi ta brda drugačije...(gore u generalnoj dikusiji je post slika tog restorana Los Vidrios, na Google earth se vide i ta brda)
Ali opet šta to ime veze iz koje je knjige i što imaju veze ti opsidijani sa knjigama od Torresa?
Uopće šta je tu toliko važno sa opsidijanima, za čovjeka koji se stvarno bavi tim znanjem, u praksi ne samo pričama, tad se opažuju važnije stvari iz tih knjiga, bile to od Castanede ili od Torresa...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jan 25, 2021 5:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Nije nego je u komentarima citata Priče o moći u knjizi Točak Vremena [-X =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jan 25, 2021 11:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
gavranius je napisao/la:
Nije nego je u komentarima citata Priče o moći u knjizi Točak Vremena [-X =D>


Ma da... Valda si usput i skužio da su knjizi Točak Vremena i ostali čitati iz drugih knjiga od Castaneda...

Izgleda da nije iz druge knjige...u drugoj spominje isto brda od vulkana, i kako svijetle kao staklo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jun 16, 2021 4:02 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
Jel ima netko novog Torresa na hr?
Ak moze link il stagod ;-)

Tnx!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet jun 17, 2021 9:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Nemojte se baviti sa Castanedom jer on nema veze sa tim učenjem. To su sve iluminati koji proganjaju takve koji se bave sa Castanedom. Svi u Cleargreenu su iluminati inicirani od letača ili ti reptila.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz