Sada je: uto mar 19, 2024 12:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jan 09, 2017 7:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
fresh je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Hej cao Fresh.

Hajde malo da osvezimo temu.
Ja sam iskreno zaboravio na tu podelu sanjac-tragac.
Tacnije, nisam zaboravio, ali koliko se secam, ima vise verzija podele...

Kako ti dozivljavas, ili, sta si procitao vezano za tu podelu?
Moze li neki isecak iz knjige?



Danas sam skinuo Armando Torres - Susreti s Nagualom, to su razgovori sa Kastanedom koliko sam svatio, i evo jedan, dva c/p

Kada smo suočeni sa ekstremnim situacijama kao što
su opasnost, strah, preopterećenost čula ili nasillje, nešto u nama
reaguje i preuzima kontrolu; um postaje uzbunjen i automatski
prekida svoje brbljanje. Promišljeno stvaranje takvog stanja se naziva
prikradanje (traganje).


Oni su nazvali to posebno stanje pažnje
“sanjanje” i upotrebili su ga da promišljeno istraže tamnu energiju te
da tako dođu u dodir sa suštinom univerzuma. Na taj način su početna
posmatranja mudrih Tolteka postala praktično znanje.


Hej, meni je na vrh jezika ta prica o sanjacima i tragacima ali se ne secam tacno.
Znam samo da ima vise verzija opisa.
Jedna je cini mi se u knjizi Taishe Abelar ili Florinde, gde se objasnjava da smo po rodjenju jedno ili drugo, i da je to energetska konfiguracija...a tu ima objasnjenja samo se ne secam tacno,,,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet jan 13, 2017 12:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
fresh je napisao/la:
Pozdrav svima !
Za pocetak.
Iskreno mislim da sam sanjac po prirodi, no kako nauciti tragati ako nemamo sitnih mucitelja?


Zaposli se u školi ili nekoj javnoj službi gde dolaziš u dodir sa mnogo ljudi kojima moraš da se smešiš i da im titraš iako bi ih najradije pljesnuo po faci, ponekad s punim pravom. Ako pritom naletiš na džangrizavog, beskrupuloznog šefa još bolje.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet jan 13, 2017 3:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
bradzorf je napisao/la:
fresh je napisao/la:
Pozdrav svima !
Za pocetak.
Iskreno mislim da sam sanjac po prirodi, no kako nauciti tragati ako nemamo sitnih mucitelja?


Zaposli se u školi ili nekoj javnoj službi gde dolaziš u dodir sa mnogo ljudi kojima moraš da se smešiš i da im titraš iako bi ih najradije pljesnuo po faci, ponekad s punim pravom. Ako pritom naletiš na džangrizavog, beskrupuloznog šefa još bolje.
:thumbup:
Podsjeti me tvoj komentar na jednoga drugoga Bradzorfa, hrabroga trolla i odlično plaćenoga bota: nedostižnog ideala svih južnoslavenskih raznoplatno-lokalnoprovokativnih i državno-privatnih kvaziintelektualaca, koji dnevno provode samo 4 h ispred internetskog ekrana, umjesto 24 h poput Bradzorfa.
Bradzorf, svetsko a naše. :angel4:
Sjetimo se, sada već kultnoga, propaloga pokušaja kolektivnog linčovanja srbijanske dijaspore u Švedskoj, tada daleke 2013. god.
Bradzorf se radovao paljevini i nemirima, potaknutima djelovanjem muslimanske imigracije u toj zemlji, slaveći demokraciju Republike Srbije i omalovažavajući onu evropsku.
A sve je počelo provjerom nacije i državljanstva švedskih Srba, pa kada se pokazalo da se radi o nekadašnjim državljanima Srbije, koji su je napustili kao već prilično odrasle i formirane osobe, prešlo se na druge eventualne slabe tačke.
Da se, barem, radilo o hrv. ili bos. Srbima, pa da se može reći kako nedovoljno vole maticu.
Ovako se, dakle, zaigralo na kartu pravoslavne mržnje prema muslimanima.
Međutim, spomenuta dijaspora je osudila islamofobiju u Švedskoj, poantiravši kako se radi o izrazito multikulturalnoj demokraciji, koju nekoliko forumskih ili javnih bukača ne može instantno međunarodno difamirati.
Nakon toga je uslijedilo slavljenje prijevoda prepričanoga manifesta Andreasa Breivika, čiji je izvor nacistički poljski kvazinovinarčić.
Ali naravno da je i to, na sveopće čuđenje domicilnih zaštitnika Svetosavske Republike, emigracija promptno odbacila, uz opasku da se ne namjerava vraćati u demokraciju Srbije.
Kulminaciju rasprave tj. njen vrhunac prije neminovne katarze, jer ovdje mogućnosti peripetije nema zbog usuda direktnoga te ubrzanog raspleta, poštovani forumaši mogu pročitati na slijedećem linku: http://forum.b92.net/topic/72887-crveni ... lm/page-27.
:lol: :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 14, 2017 2:24 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2017 10:04 am
Postovi: 22
bradzorf je napisao/la:
Ako pritom naletiš na džangrizavog, beskrupuloznog šefa još bolje.



Kako onda da se ponasam kad me pocne energetski iscrpljivati?

_________________
Odnosi između čoveka i tih bića nisu samo
mogućnost, to je nešto što se stalno dešava u našim snovima.
Čarobnjaci neguju te odnose, zato što je poznavanje
neorganskih bića, koja su mnogo starija od nas, ispunjeno
nečim za čime svi žudimo: ono je ispunjeno znanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 14, 2017 4:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
fresh je napisao/la:
bradzorf je napisao/la:
Ako pritom naletiš na džangrizavog, beskrupuloznog šefa još bolje.



Kako onda da se ponasam kad me pocne energetski iscrpljivati?


Sitni mučitelj nastoji da te dovede u negativno stanje i zato gleda da utiče na tvoje emocije. To negativno stanje ti uzima jako mnogo energije i to je ono čega moraš biti svjestan.
Dakle, kada sitni mučitelj počne da djeluje, usmjeriš svoju pažnju na svoje emocije kako bi postao svjestan kako doživljavaš to mučenje.
Pošto su emocije direktno povezane sa mislima, kada osjetiš da postaješ negativan, najbolje je da promjeniš misli. Misli na nešto drugo i na taj način će negativnost koja ti uzima energiju da oslabi.

Tako ja radim kad se nađem u situaciji da sitni mučitelj počne da me muči. Odjebem ga tako što mislim na nešto sasvim drugo od onoga čime me on pokušava sjebati.

\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 14, 2017 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
fresh je napisao/la:
bradzorf je napisao/la:
Ako pritom naletiš na džangrizavog, beskrupuloznog šefa još bolje.



Kako onda da se ponasam kad me pocne energetski iscrpljivati?


Šef je ipak samo šef, jedan čovek, koliko god da je moćan ne može da napravi veliku štetu. Kako da se ponašaš? Gledaj, prati i uči, bićeš i ti šef, pa ako je tvoj gomno, potrudi se da jednog dana ne budeš isti kao on.

Mnogo veći izazov su pravi sitni mučitelji, da ne zalazimo u sitna crevca, imaš klasifikaciju u knjigama. Kada uspeš da ostaneš hladan i pribran, dok ti on narodski rečeno jede džigerice, znaćeš da si na dobrom putu.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jan 18, 2017 5:35 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2017 10:04 am
Postovi: 22
Kolko sam shvatio i oprobo, nije problem poznanici, sefovi, nego najgora je obitelj.
Kad pocnu koda me neko nozem para po trbuhu.

_________________
Odnosi između čoveka i tih bića nisu samo
mogućnost, to je nešto što se stalno dešava u našim snovima.
Čarobnjaci neguju te odnose, zato što je poznavanje
neorganskih bića, koja su mnogo starija od nas, ispunjeno
nečim za čime svi žudimo: ono je ispunjeno znanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jan 18, 2017 10:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Može da bude, zavisi kako ti se posreći, ali šta god da je u pitanju, posmatraj to kao izazov, a ne problem. Stanovište, oni su problem, ja sam mali bog kojem se bi se trebalo klanjati je u potpunosti pogrešno i vodi u katastrofu. Ako si izložen nasilju, verbalnom ili fizičkom, prva "razumna" reakcija je da uzvratiš istom merom, ali to od tebe stvara novog nasilnika. Dakle, popušio si samo tako i postao novi šupak. Zato uvek i svuda moraš tražiti suptilnije i mekše načine borbe, koje od tebe neće napraviti idiota u svetu svakodnevnog življenja, budalu kojih je ovaj svet prepun.

Ako se radi o porodici, tu se stvari komplikuju, jer šefu ili klijentima uvek možeš reći doviđenja i naći druge sitne, a bogami i krupne mučitelje, mada po meni izazov nikada ne bi trebalo odbijati, nego ga uvek (raz)rešavati. Mami i tati, braći i sestrama to ne možeš reći, tj. čak i ako im kažeš, to suštinski ne može promeniti stvar: oni i dalje ostaju tvoji roditelji. U zavisnosti od tvog sopstvenog karaktera i naravi uvek se može naći neko prihvatljivo rešenje. Potrebno je mnogo strpljenja i truda, jer svi oni od tebe traže nešto, da završiš školu, da nađeš posao, da stvoriš sopstvenu porodicu. Očekivanja uže ili šire zajednice su uvek velika i skoro nikada nisu jednaka našim, a nisu jednaka ni shvatanja o tome kako do tih ciljeva stići.

Uopšte, potrudi se da ne budeš tipični "biciklista", a takvih je mnogo. Biciklista je, zbog svog položaja, onaj koji je gore povijen, a dole gazi. To je siguran put u propast, jer od tebe pravi onog gubitnika kakvih je ovaj svet prepun. Ovo gubitnik nije gubitnik u socijalnom smislu, čak uopte ne mora biti, shvati to vrlo uslovno. Dakle, umesto da one koji su ti u bilo kom smislu podređeni gaziš, a da prema nadređenima imaš servilan odnos, što je pomenuti biciklista, stvar bi mogao uslovno rečeno da obrneš. Potrudi se da prema onima koji su slabiji od tebe ili od tebe zavise budeš nežan, da sa njima imaš strpljenja i pokloniš im dovoljno pažnje. Nije lako, traži mnogo truda, rada i vremena, a naročito nerava, ali to je put. Prema nadređenima ili jačima od sebe se postavi hrabro, samouvereno i odlučno, ali nikako nasilno i buntovnički. To priliči jedino tinejdžerima.

Pozdrav.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 21, 2017 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
zoka je napisao/la:
fresh je napisao/la:
bradzorf je napisao/la:
Ako pritom naletiš na džangrizavog, beskrupuloznog šefa još bolje.



Kako onda da se ponasam kad me pocne energetski iscrpljivati?


Sitni mučitelj nastoji da te dovede u negativno stanje i zato gleda da utiče na tvoje emocije. To negativno stanje ti uzima jako mnogo energije i to je ono čega moraš biti svjestan.

Hmmm...a šta mislite da se najpre, u tim trenucima seti da se skupna tačka tu nacentrirala....to je logičnija odbrana


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jan 21, 2017 11:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
fresh je napisao/la:
Kolko sam shvatio i oprobo, nije problem poznanici, sefovi, nego najgora je obitelj.
Kad pocnu koda me neko nozem para po trbuhu.

To "da"...
Mahom ide predpostavka da se napusti porodica jer je to najjača moguća varijanta energetskog ozdravljenja tj ispravljanja.
Sobzirom da je ta varijanta odbojna ono što sledi jeste da se živi tako kako se živi.
Čini se da ni rekapitulacija ne pomaže u vezi s porodicom :D
Recimo ja sam morao da se posvađam sa nekim članovima porodice tako da ne pričamo, i odmah se vidi mali boljitak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet feb 02, 2017 4:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2017 10:04 am
Postovi: 22
gavranius je napisao/la:
Mahom ide predpostavka da se napusti porodica jer je to najjača moguća varijanta energetskog ozdravljenja tj ispravljanja.
Sobzirom da je ta varijanta odbojna ono što sledi jeste da se živi tako kako se živi.
Čini se da ni rekapitulacija ne pomaže u vezi s porodicom :D
Recimo ja sam morao da se posvađam sa nekim članovima porodice tako da ne pričamo, i odmah se vidi mali boljitak.


Heh da, no stvar je zamrsenija nego se misli. Recimo pobjeci, kuda, nemas novaca, nemas krov nad glavom, lako je to reci sa ove strane dok tipkamo za kompom no tesko je to uciniti.

Mozda cete raci sad da se branim, da hocu to bi se vec i napravilo.
No razmisljao sam o tome i shvatio da nemam izbora i da moram zivjeti bas ovako kako zivim.

No, mozda kad napadnu da se namjerava izmjestaj skupne tacke, tamo di nemogu do tebe.
U tom slucaju je i bolje da me napadaju jer nikad necu uspjeti nauciti izmjestati skupnu tacku.

No, za izmjestaj skupne tacke treba energija, u tom trenu ti oni uzimaju energiju
i to je malo zajebana situacija jer covjek nemoze nista bez energije.

Kao sto kaze djeda od Paje Patka, "najteze je zaraditi prvi milion" !!

_________________
Odnosi između čoveka i tih bića nisu samo
mogućnost, to je nešto što se stalno dešava u našim snovima.
Čarobnjaci neguju te odnose, zato što je poznavanje
neorganskih bića, koja su mnogo starija od nas, ispunjeno
nečim za čime svi žudimo: ono je ispunjeno znanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet feb 02, 2017 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Šansa se pruža svakom, pa i intelektualcima masturbatorima, ali je oni teško prepoznaju. Njima je pre svega neophodan udarac, serija udaraca, najpre slabih, a zatim sve jačih. U zavisnosti od toga kako reaguju, vremenom postaju ratnici ili ostaju obični ljudi. As simple as that.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet feb 03, 2017 12:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
fresh je napisao/la:
No, za izmjestaj skupne tacke treba energija, u tom trenu ti oni uzimaju energiju
i to je malo zajebana situacija jer covjek nemoze nista bez energije.

Kao sto kaze djeda od Paje Patka, "najteze je zaraditi prvi milion" !!

Čekaj malo prijatelju...
Očima se namerava jel tako, nije teško osim ukoliko se podleže time da su bilo koje konverzacije bitne.
Mi imamo odnose i u odnosima, predpostavlja se da oni koji nemaju znanja vuku na normative ponašanja, automatskog ponašanja...Tada ako oči upozore manevrom, to je nameravanje, i tada se izaziva "sudbina"...to je bit

Razumno će se pokazati da se mora nastaviti da se živi tako,,,ali mi nismo isti koji manevrišemo očima da kažem,,,jer, naša energija pre svega zna da je naš manevar za dobrobit energije.

Jel se kaže da je ratniku energija na prvom mestu?
S tim u vezi, čovek koji je proučio knjige mora da je shvatio šta je važno za ratnika. Nema popuštanja. Sve se to boduje, moram se tako izraziti, a isto se boduje tako i uspon samovažnosti dok se nema znanja.
Nisu stvari iste kada znaš šta je važno a šta nije u pogledu energije.

Mimo svega ovog...Dal se sećate da je DH rekao da učenik u početku zamišlja skupnu tačku?
Da sećate se...ta ideja se vremenom ofuca, izbledi...ali to stoji kao tako kao zvanična ideja šta treba ratnik da radi...jer, nastavak našeg moranja da nastavimo prikazuje nam malo po malo neke stvari koje potvrđuju znanje.

Mi naravno nemamo gde i tu smo s raznim nedoumicama koje se preobrate u vrstu brige ...a posle proračunato u gubljenje vremena, iako to nije, jer novi prag gledišta pokazaće drugačiji rast naše svesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet feb 03, 2017 1:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
bradzorf je napisao/la:
Šansa se pruža svakom, pa i intelektualcima masturbatorima, ali je oni teško prepoznaju. Njima je pre svega neophodan udarac, serija udaraca, najpre slabih, a zatim sve jačih. U zavisnosti od toga kako reaguju, vremenom postaju ratnici ili ostaju obični ljudi. As simple as that.


Te reči mi deluju isuviše grubo.
Mislim da nije pravi način izraziti se o našem znanju tako kako kažeš, jer ratnik ima istančani ukus i precizno navođenje kada je nečega dosta.

Bez pogrde, ali šansa se ne pruža svakom,,,to je samo ideja za unutrašnjost koja je neizreciva za nas kao običan "čovek", a da bi nam značilo kao sečivo u rukama u vezi prekida daljih odnosa sa vrstama razmatranja.
,,,znaš, popis ima logički kraj :shock:

Drugo, šansu ne može da ima svako jer mi nismo kockari kao prvo već preduzimači sopstvene odgovornosti u kojoj biramo naše odluke.

Znanje koje ako smo ga ispravno protumačili dovešće nas na osnovnu raskrsnicu a to je prekid kontinuiteta,,,e to je najopasniji stadijum izbora odluka i tu se od tog momenta razvija naša putanja. Na toj putanji u svim pravcima su zamke,,,garantujem životom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub feb 04, 2017 5:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Čokoladna balans štangla!

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub feb 04, 2017 12:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
bradzorf je napisao/la:
Šansa se pruža svakom, pa i intelektualcima masturbatorima, ali je oni teško prepoznaju. Njima je pre svega neophodan udarac, serija udaraca, najpre slabih, a zatim sve jačih. U zavisnosti od toga kako reaguju, vremenom postaju ratnici ili ostaju obični ljudi. As simple as that.


Zašto misliš da svakom?

Zar nije priča da Duh bira i ne prihvaća dobrovoljce?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub feb 04, 2017 6:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Ko kaže da ja mislim, ja uopšte ne moram nešto da mislim, "misao je nečistoća". Takođe ne moram da do besvesti pretražujem knjige i tražim odgovarajuće citate kako bih potvrdio sopstvenu uverenost u ispravnost nekog stava.

Citat:
Zar nije priča da Duh bira i ne prihvaća dobrovoljce?


Pa, ovog kojem nedostaje novac nije prihvatio, šta da ti kažem.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned feb 05, 2017 12:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
bradzorf je napisao/la:
"misao je nečistoća".

Imao bih jedno pitanje ako može :)

Šta je po tebi "Orlova komanda"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned feb 05, 2017 12:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
bradzorf je napisao/la:
Ko kaže da ja mislim, ja uopšte ne moram nešto da mislim, "misao je nečistoća". Takođe ne moram da do besvesti pretražujem knjige i tražim odgovarajuće citate kako bih potvrdio sopstvenu uverenost u ispravnost nekog stava.

Citat:
Zar nije priča da Duh bira i ne prihvaća dobrovoljce?


Pa, ovog kojem nedostaje novac nije prihvatio, šta da ti kažem.


Pitam jer sam sam nekad bio uvjeren da svatko ima istu šansu. Onda sam, kroz godine rada s ljudima došao do uvida da s dosta ljudi jednostavno nejde. Ne jer su glupi, pretjerano sebični, ili nešto treće, nego jednostavno nemaju ono nešto što bi im omogućilo da vide van svojih ustaljenih mentalnih i ostalih obrazaca. Za njih se "apstraktno" jednostavno ne hvata i ja nemogu ništa učiniti oko toga.

S druge strane, naišao sam i na ljude koje je bilo dovoljno lagano "pogurnuti" i sve što treba bi pohvatali i napravili sami, naravno uz dovoljno vremena i energije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned feb 05, 2017 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Sjenko je napisao/la:
bradzorf je napisao/la:
Ko kaže da ja mislim, ja uopšte ne moram nešto da mislim, "misao je nečistoća". Takođe ne moram da do besvesti pretražujem knjige i tražim odgovarajuće citate kako bih potvrdio sopstvenu uverenost u ispravnost nekog stava.

Citat:
Zar nije priča da Duh bira i ne prihvaća dobrovoljce?


Pa, ovog kojem nedostaje novac nije prihvatio, šta da ti kažem.


Pitam jer sam sam nekad bio uvjeren da svatko ima istu šansu. Onda sam, kroz godine rada s ljudima došao do uvida da s dosta ljudi jednostavno nejde. Ne jer su glupi, pretjerano sebični, ili nešto treće, nego jednostavno nemaju ono nešto što bi im omogućilo da vide van svojih ustaljenih mentalnih i ostalih obrazaca. Za njih se "apstraktno" jednostavno ne hvata i ja nemogu ništa učiniti oko toga.

S druge strane, naišao sam i na ljude koje je bilo dovoljno lagano "pogurnuti" i sve što treba bi pohvatali i napravili sami, naravno uz dovoljno vremena i energije.


Upravo tako i kod mene...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz