Sada je: uto mar 19, 2024 11:09 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned aug 28, 2016 4:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Novi početak opće teme. :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri aug 31, 2016 12:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 31, 2016 2:48 pm
Postovi: 30
promatrač je napisao/la:
Novi početak opće teme. :-k


Ceme to?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri aug 31, 2016 1:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Za lakše snalaženje, kad je stara tema prevelika, otvara se nova. Ali to je rasprava za moderatore i nije tema ove teme, dakle ovdje je to offtopic i spam. Pročitati pravila foruma...
S druge strane, trend je da će umjesto postova sljedeće biti neartikulirani krikovi bez riječi. Eto nov početak, pa da probate bolje ako ikako može.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri aug 31, 2016 6:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
sto mislite kako je "Plavi Skaut" uopce dosao do drustva naguala da ih upozori nakon sto je Castaneda upao u klopku anorganskih bica? sto je i odakle je poveznica na relaciji PS i DH?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri aug 31, 2016 10:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Roar je napisao/la:
sto mislite kako je "Plavi Skaut" uopce dosao do drustva naguala da ih upozori nakon sto je Castaneda upao u klopku anorganskih bica? sto je i odakle je poveznica na relaciji PS i DH?


Hiperdimenzionalnim ispaljivanjem elektronskih mamaca moguće je prevariti letačev um, koji je u stvari naš um, a da mu istovremeno ne spržite katakglingere u brbotnama. To će vam omogućiti da prođete neopaženi, čak i u najsumnjivijim situacijama, a onda nema brige ni za AC i TG. Eto, mislim da sam ti pomogao, a detaljnije možeš da pogledaš na strani 34563834530 u "Unutrašnji prdež", pasus 2354252. Tu se naime Vlade Divac prvi put direktno obraća don Kurtinaitisu da ovaj smanji malo doživljaj sa zakucavanjima.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 01, 2016 8:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Vidi Roar, tu je još jedan šaljivđija!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 01, 2016 11:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
tako izgleda. al kad ga veseli, neka se slobodno ruga i dalje. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 01, 2016 11:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Pa ionako ništa nemoramo shvaćati ozbiljno, ne? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 01, 2016 12:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
razlika je između neozbiljnog shvaćanja i zafrkancije. rekao bi da ozbiljnost shvacanja ovisi o subjektu i okolnostima, zafrkancija je dobrodošla uvijek pa i kad smo smrtno ozbiljni i ne mora ovisiti ni o subjektu ni okolnostima, a ruganje samo ako nije samo po sebi svrha nego je dio smisljenog plana.
nego pustimo Bradzorfa, dobio je dovoljnu kolicinu paznje, od njega nema kruha.

sta ti Sjeno mislis o mom pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet sep 01, 2016 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Roar je napisao/la:
razlika je između neozbiljnog shvaćanja i zafrkancije. rekao bi da ozbiljnost shvacanja ovisi o subjektu i okolnostima, zafrkancija je dobrodošla uvijek pa i kad smo smrtno ozbiljni i ne mora ovisiti ni o subjektu ni okolnostima, a ruganje samo ako nije samo po sebi svrha nego je dio smisljenog plana.
nego pustimo Bradzorfa, dobio je dovoljnu kolicinu paznje, od njega nema kruha.

sta ti Sjeno mislis o mom pitanju?


Zavisi što misliš pod ozbiljnost shvaćanja, da li se pod ozbiljnim misli "uzeti k srcu" ili se pod ozbiljnim misli "razmotriti kao vjerodostojno, a ne sprdnju". Ali da, načelno se slažem. Pitanje je, da li Bradzorf samo prca, ili ima smišljeni plan (koji opet može biti dugoročno prcanje) :)

Što se pitanja o polavom skautu tiče, iskreno, nemam pojma. Nisam imao viđenje o tome kao tematici, ni o plavom skautu ko takvom. Mogu pretpostavljati tipa, poveznica PS-u do don Juana je bio sam Castaneda, tj. preko Castanede je našmekao Don Juana, a do njega je došo pomakom spojne točke, tj. sastavljanjem našeg Tonala vremena, no ti odgovori ništa zapravo praktično ne znače.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 8:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
Sjenko je napisao/la:
Zavisi što misliš pod ozbiljnost shvaćanja, da li se pod ozbiljnim misli "uzeti k srcu" ili se pod ozbiljnim misli "razmotriti kao vjerodostojno, a ne sprdnju". Ali da, načelno se slažem. Pitanje je, da li Bradzorf samo prca, ili ima smišljeni plan (koji opet može biti dugoročno prcanje) :)


ajd da se ne uhvatimo u zamku preturanja po frazama i filozofiranja, posto mislimo dovoljno slično o tim temama. a Bradzorf i njegovo prcanje... nek se prvo potrudi pokazati da je vrijedan toliko price o njemu.
ajmo malo o svjetovnim stvarima i normalnim jezikom.

pitao sam o Plavom Skautu iz razloga sto skoro sve u Castanedinim knjigama mi je savrseno logično (nemam drugi izraz pri ruci), samo taj Plavi Skaut, Carol Tiggs i tensegrity mi zbog nečega se nikako ne uklapaju. pročitao sam vecinu knjiga po 20-30 puta, tokom vremena sam zaronio dublje u finu "strukturu" događaja u tim knjigama, procitao mnogo toga između redaka. jasno mi je da ne treba sve shvacat doslovno, ali taj Plavi Skaut mi tu jednostavno ne pripada zbog mnogo stvari.

bajdvej Sjeno, čestitke na "upgrade-u" 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 9:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Meni ne pripada nekako onaj neorganski svet, opisan onako kako je opisan u knjizi "Umeće sanjanja."

Jer tako nešto jednostavno ne mogu da nađem. (što ne znači da ga nema). Čak i kada sam pitala, a jesam, puno puta u snovima, dobila sam odgovor da sam ja već tamo, ali sve što sam mogla da vidim bio bi prizor mog rodnog grada ili neki sličan andrak. No, opet, valjda je i sve to viđeno u snu neka vrsta "neorganskog" sveta.

A tzv. izviđača (jer i plavi skaut valjda beše neka vrsta izviđača) itekako ima. Mene nikad nisu "vodili" negde, ali su bili tu da me vrate ovde kad jako zalutam. Jedan od njih je, zanimljivo, plavo biće :), zove se Zoi i puno se volimo.

E sad, ne znam zbog čega se Plavi Skaut tebi ne uklapa u priču? Možda zato što su poslednje dve knjige malo drugačije, čak sam negde pročitala da je navodno "Umeće sanjanja" napisala Kerol Tigs, ali...nešto mi to i nije važno. A tens.... od njega se plašim. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 9:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
zahir je napisao/la:
E sad, ne znam zbog čega se Plavi Skaut tebi ne uklapa u priču?


pa strši mi iz svega prvo zbog Castanedinog ponasanja koje je sasvim ne-trezveno, puno sazaljenja i bez nemilosrdnosti u fazi zivota kada je vec ozbiljno usao u sanjanje. zatim, sam je napisao da mu je DH rekao da sa njima ne raspravlja o tom svijetu i događajima kad mu je Castaneda htio reci za Skauta. nema poveznice između Skauta i drustva naguala. pa ne vidim kako je Skaut mogao doci do Huana. a tu je i kasnija prica o Skautu u ljudskom obliku (Patricia Partin - Nury Alexander), koju uz najbolju volju jednostavno ne mogu progutati. jos jedan sitan detalj, koji mozda moze biti samo greska u prijevodu... napisao je da ga nitko iz drustva naugala nije htio dotaknuti zbog strane energije u njemu, i onda u slijedecoj recenici pise kako bi ga blagim pokretom ruke vratili u krevet kada bi pokusao ustati. znam da mozda nije uopce bitno, ali kad covjek nesto izmislja onda cesto pravi ovakve greske u izlaganju. cini mi se da je Skaut izmisljen i da je u tom periodu Castaneda vec skrenuo sa puta znanja. ta prica o Skautu je previse ljudska i izgleda ko filmski scenarij, za razliku od svega ostaloga gdje postoje veoma cvrste poveznice i neka vrsta logicnosti.
pa sam htio pitati tuđe misljenje, mozda mi se upali lampica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 10:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Roar je napisao/la:

pa strši mi iz svega prvo zbog Castanedinog ponasanja koje je sasvim ne-trezveno, puno sazaljenja i bez nemilosrdnosti u fazi zivota kada je vec ozbiljno usao u sanjanje. zatim, sam je napisao da mu je DH rekao da sa njima ne raspravlja o tom svijetu i događajima kad mu je Castaneda htio reci za Skauta. nema poveznice između Skauta i drustva naguala. pa ne vidim kako je Skaut mogao doci do Huana. a tu je i kasnija prica o Skautu u ljudskom obliku (Patricia Partin - Nury Alexander), koju uz najbolju volju jednostavno ne mogu progutati. jos jedan sitan detalj, koji mozda moze biti samo greska u prijevodu... napisao je da ga nitko iz drustva naugala nije htio dotaknuti zbog strane energije u njemu, i onda u slijedecoj recenici pise kako bi ga blagim pokretom ruke vratili u krevet kada bi pokusao ustati. znam da mozda nije uopce bitno, ali kad covjek nesto izmislja onda cesto pravi ovakve greske u izlaganju. cini mi se da je Skaut izmisljen i da je u tom periodu Castaneda vec skrenuo sa puta znanja. ta prica o Skautu je previse ljudska i izgleda ko filmski scenarij, za razliku od svega ostaloga gdje postoje veoma cvrste poveznice i neka vrsta logicnosti.
pa sam htio pitati tuđe misljenje, mozda mi se upali lampica.



Šta ja znam, meni ne smeta ni ako je istina ni ako je izmišljotina.

A ovo što kažeš da se Kastaneda ponašao netrezveno onda kad je....trebao...već....po svemu....biti trezven, jel... :) Mislim da to nije samo odjednom, tap, probudiš se jednog dana i sad si sve ono što po opisu treba da budeš. Dobro jutro, sad si RATNIK, :) nego te stalno ljulja. Minus i plus faze, kao i svi, a tek oni koji su toliko svašta videli...zamisli tek koliko su oni šašavi?

:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 10:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
ni ja ne proucavam Castanedu na nacin da trazim izmisljotine ili da procjenjujem jeli nesto dobro/tocno ili ne. ovo sto mi ne sjeda mi je jednostavno samo od sebe iskočilo i prvi tren me zbunilo. nisam izveo nikakav zakljucak, samo o tome jos razmisljam.

u vezi trezvenosti, mozda se nisam najbolje izrazio... htio sam reci da upoznat sam da to ne funkcionira na prekidač on-of, borim se sa time svakodnevno 8) međutim mi tu pričamo o namjeri predavanja svoje energije u sanjanju drugom biću, to mi izgleda preblesavo i nevjerojatno, cak i za obicnog covjeka a kamoli ratnika.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 10:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Roar je napisao/la:

u vezi trezvenosti, mozda se nisam najbolje izrazio... htio sam reci da upoznat sam da to ne funkcionira na prekidač on-of, borim se sa time svakodnevno 8) međutim mi tu pričamo o namjeri predavanja svoje energije u sanjanju drugom biću, to mi izgleda preblesavo i nevjerojatno, cak i za obicnog covjeka a kamoli ratnika.



Avaj, svakojake ludosti ljudi rade iz ljubafi! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 11:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Roar je napisao/la:
pitao sam o Plavom Skautu iz razloga sto skoro sve u Castanedinim knjigama mi je savrseno logično (nemam drugi izraz pri ruci), samo taj Plavi Skaut, Carol Tiggs i tensegrity mi zbog nečega se nikako ne uklapaju. pročitao sam vecinu knjiga po 20-30 puta, tokom vremena sam zaronio dublje u finu "strukturu" događaja u tim knjigama, procitao mnogo toga između redaka. jasno mi je da ne treba sve shvacat doslovno, ali taj Plavi Skaut mi tu jednostavno ne pripada zbog mnogo stvari.

bajdvej Sjeno, čestitke na "upgrade-u" 8)


Za skauta stvarno ne znam, po sanjanju ima svakakvih bića i mogu se materijalizirati i na javi bez po muke, ako imaju dovoljno energije. Ja nemam iskustva s tako opisanim skautovima, pa stvarno nemogu reć. Razumijem što hoćeš reći sa "savršeno logičnim", meni je recimo Carol i njena uloga savršeno logična, dok, tensengrity, recimo nikako nije. Moramo uzeti u obzir da je tu i izazivač smrti u igri. S njima recimo imam ponešto iskustva u sanjanju i nisu previše lijepa. Vidio sam ih kao kukcolika bića koja su međusobno u savršenoj harmoniji te izvode nešto što vrlo jako liči na magične pokrete. Također, nijedan od njih nema svoj "energy pool" (u nedostatku boljeg termina), nego, upravo nekom vrstom plesa i pokreta se sinkroniziraju i koriste zajednički "energy pool". Nije to jedina vrsta bića koja funkcionira na temelju kolektiva i zajedničke energije, to je čest modus operandi naprednijih bića i svijesti, problem je s ovim kukcolikima što su piramidalno hijerarhijski. Uvijek ima jači koji tlači, što je zapravo klasični demonski modus operandi.Također, jedan američki sanjač, s kojim sam prije nešto godina bio u kontaktu, nadimka Dreamways, ima svoj forum na kojem tvrdi da su upravo Izazivači smrti dali Castanedi tensengrity, te ga je on upakirao kao don Juanov proizvod. Također, taj isti lik tvrdi da Castaneda nije otišao putem slobode, nego se pridružio izazivačima i otišao putem moći.

Isto kao i Zahir, nikad nisam vidio svijet neorganaca kako se opisuje kod Castanede, a vidio sam svijetova i načina postojanja koje valjda nebi uspio potpuno istražit da imam 100 ljudskih života.

E i Roar, dankešn :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 11:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
Sjenko je napisao/la:
Također, jedan američki sanjač, s kojim sam prije nešto godina bio u kontaktu, nadimka Dreamways, ima svoj forum na kojem tvrdi da su upravo Izazivači smrti dali Castanedi tensengrity, te ga je on upakirao kao don Juanov proizvod. Također, taj isti lik tvrdi da Castaneda nije otišao putem slobode, nego se pridružio izazivačima i otišao putem moći.


vidiš, to sa izazivacima i tensegrityjem mi zvuči sasvim "logično" i moglo bi se savrseno uklopiti u cijelu priču.
i ta zadnja recenica o Castanedi je upravo ono sto cijelo vrijeme mislim, ali nisam sročio tako jasno i precizno.

sad mi je prilicno drago sto sam pokrenuo ovu raspravu. hvala Sjeno, dao si mi sad materijala :thumbup:


Zadnja izmjena: Roar; pet sep 02, 2016 11:44 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
zahir je napisao/la:
Avaj, svakojake ludosti ljudi rade iz ljubafi! :)


da, to bi moglo biti dobro objasnjenje :thumbup:
po prirodi sam dosta bešćutan, pa nisam na takav način razmišljao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 02, 2016 11:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Roar je napisao/la:

vidiš, to sa izazivacima i tensegrityjem mi zvuči sasvim "logično" i moglo bi se savrseno uklopiti u cijelu priču.
i ta zadnja recenica o Castanedi je upravo ono sto cijelo vrijeme mislim, ali nisam sročio tako jasno i precizno.

sad mi je prilicno drago sto sam pokrenuo ovu raspravu. hvala Sjeno, dao si mi sad materijala :thumbup:


Nešto u toj cijeloj priči definitivno smrdi. Nebi me čudilo da je i Juan imao neke vježbe koje je vježbao čisto da bi ostao u formi, prokrvio fizičko tijelo i održao ga jakim i agilnim. Također, priča kaže da je jedan od naguala bio kinez, Lu Jan ili kako već, koji je ukomponirao nešto od svojeg kung fua u učenje i u lozu. No, opet, sumnjam da je na tome bio takav naglasak. Tens mi definitivno smrdi.

A što se Castanede tiče, kruže svakakve priče o njemu iz njegovih starijih dana, koje se otprilike mogu sažeti u to da je bio pohotni starac koji je imao seksualni kult mahom sastavljen od mladih žena. Osim toga, postoji tvrdnja da je posthumna autopsija pokazala da je umro od raka jetre, što i ne zvuči baš ko unutrašnja vatra :) E sad kolko je to istina, a kolko je pokušaj diskreditiranja Castanede, bog zna.

Uživaj u traganju :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz