Sada je: čet mar 28, 2024 10:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nova zvjezdica na galaksiji
PostPostano: sri dec 23, 2015 9:50 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 16, 2015 9:47 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,nova sam na forumu,zanima m#e sta biste mi kao osobi koja nista ne zna ni o cemu ,ali ima osjecaje da nesto saznaje ni iz cega ,preporucili da citam i da se edukujem imajuci u vidu da sam potpuna neznalica? Vec vise od pola godine osjecam da sam se duhovno osvjestila,ne znam kako to da opisem,niko mi nista nije rekao ,ali stalno kao da osjecam neke znakove ,nesto sto me vodi ka putevima meditacije i ostalog . Hocu da istrazim sebe a ne znam bas nista . Ko je Kastaneda,i da li da trazim njegove ili cije vec knjige ? Na forum sam zabasala istrazujuci na internetu o nocnim morama koje sam imala svako vece dok ne procitah na forumu da se trebam suprotstaviti onom sto me ganja ili sta vec . Otad ih nisam imala . Cekam . Nemam lucidne snove nisam cak ni znala da je to moguce,i jaaaaako sam se zainteresovala ,molim i za savjet kako ih postici . Obavjestavam momka da sam saznala za to,kao i najbolju drugaricu i saznam da su oboje imali neka vantjelesna iskustva . Sve me to jako zanima ,zelim da vidim sta sve mogu !

_________________
Zanemeh jedan jedini put - kad me neki covjek upita "Ko si ti?"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nova zvjezdica na galaksiji
PostPostano: sri dec 23, 2015 8:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
Ima dosta značajne literature, možeš početi i od Castanede, nema tu nekog pravila ali kada bi nekom trebao preporučiti samo jednu knjigu definitivno bi to bila P. D. Ouspenky - U potrazi za čudesnim.

Ako planiraš malo više čitati i istraživati onda:

Castaneda i žene iz njegove grupe (15-ak knjiga)
Osho - Alfa & Omega (10 knjiga)
Gurdjijev i učenici (10-20 knjiga)

:mrgreen:


Castaneda, Osho i Gurdjijev su ustvari tri različite staze koje vode do istog cilja, bilo bi poželjno to sve proučiti pa odlučiti kojom stazom nastaviti dalje a i korisno je uložiti tako jedan veliki napor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nova zvjezdica na galaksiji
PostPostano: sri dec 23, 2015 9:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
ALISA_U_CUDU je napisao/la:
Pozdrav svima,nova sam na forumu,zanima m#e sta biste mi kao osobi koja nista ne zna ni o cemu ,ali ima osjecaje da nesto saznaje ni iz cega ,preporucili da citam i da se edukujem imajuci u vidu da sam potpuna neznalica? Vec vise od pola godine osjecam da sam se duhovno osvjestila,ne znam kako to da opisem,niko mi nista nije rekao ,ali stalno kao da osjecam neke znakove ,nesto sto me vodi ka putevima meditacije i ostalog . Hocu da istrazim sebe a ne znam bas nista . Ko je Kastaneda,i da li da trazim njegove ili cije vec knjige ? Na forum sam zabasala istrazujuci na internetu o nocnim morama koje sam imala svako vece dok ne procitah na forumu da se trebam suprotstaviti onom sto me ganja ili sta vec . Otad ih nisam imala . Cekam . Nemam lucidne snove nisam cak ni znala da je to moguce,i jaaaaako sam se zainteresovala ,molim i za savjet kako ih postici . Obavjestavam momka da sam saznala za to,kao i najbolju drugaricu i saznam da su oboje imali neka vantjelesna iskustva . Sve me to jako zanima ,zelim da vidim sta sve mogu !


Ja bi ti definitivno preporucio Kastanedine knjige.
Racionalno mislim da je znanje iz tih knjiga najcistije zato sto je ispricano gradskim jezikom.
Taoizam je vrlo slican, ali je to znanje staro i vremenom je poprimilo puno metafora, nesto je izgubljeno. Znanja sa podrucija Indije su pogotovu prezasicena metaforama i jezickom sintaksom koja je jako tesko razumljiva coveku 21. veka.

Ucenje don Huana, tj hiljadugodisnje znanje i mudrost je prepricano coveku 20. veka.
A jos na sve to, on je krenuo u tu pricu kao antropolog.

U tim knjigama je postavljeno svako moguce pitanje koje bi i inace postavio bilo ko kada bi mu neko o tome pricao. Ta pitanja cak deluju glupavo ali su to ipak pitanja. Ko pita ne skita.
Zato mislim da je ovo znanje najcistije moguce koje trenutno postoji.
A bogami je i obimno. Ima tu svega...

Sto se tice OShoa, ja njega ne podnosim jer mislim da su to ljudi koji su se smisleno obogacivali tako sto su naucili kako da deluju mudro.
Za Gurdjijeva i Uspenskog ne znam, ali licno nemam poverenja u sve to jer je vremesnki jako mlado. ISpravite me ako gresim.

Ovako: ja bi ti preporucio da kupis poslednju Kastanedinu knjigu, "Magicni pokreti", procitas jako malo teksta kog tu ima, i krenes da ih praktikujes.
Bitno je da ne dozvolis letargiji da pobedi. I ovi pokreti, i yoga, i tai chi, sve je to delotvorno,
ali opet kazem, u ovim knjigama je sve detaljno rastumaceno za razliku od Yoge gde ima zilion misljenja i ucenja. Najbolji nacin da dignes svoju energiju na visi nivo.

I sam kastaneda kaze da su ti pokreti najdelotvorniji nacin da dodjemo u uzvisenija stanja svesti

Onda mozes poceti po volji sa ostalim knjigama, koje su, inace, mnogo zanimljive.
Na tebi je sta ces da radis sa tim znanjem. Ili ces ga odbaciti ili ces ga prihvatiti.

Kastaneda kaze nesto otprilike ovako:

"u danasnje vreme, mi mozemo da kazemo sta hocemo,
ostavljajuci slusaocu izbor da to ili prihvati ili odbaci"

Pozz :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nova zvjezdica na galaksiji
PostPostano: čet dec 24, 2015 12:01 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Dobro došla sebi, a i na forum :occasion5:

Dva meni vrlo zanimljiva štiva (s mnoštvom linkova koje se isplati kliknut) za upoznavanje s tematikom foruma,
a i lagana pomoć pri usmjeravanju ka onome što se, ustvari,
jedino i broji; vlastitim iskustvima.

Sretno i inteligentno!

RUBNO ZNANJE ZA POČETNIKE

BUĐENJE DUŠA DISTORZIJE

p.s. Naravno, sve "uzimati" cum grano salis, iliti,
gotovo da je zdravo
ništa ne uzimati
zdravo za gotovo!

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nova zvjezdica na galaksiji
PostPostano: čet dec 24, 2015 12:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
...

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz