Sada je: čet mar 28, 2024 11:40 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tensegrity seminari
PostPostano: ned aug 30, 2015 9:46 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 30, 2015 9:31 am
Postovi: 1
Seminar

TENSEGRITY® CARLOSA CASTANEDE : Iscjeljivanje obiteljske loze

Slovenija, Ljubljana, 19.-20.9.2015.

https://www.cleargreen.com/workshops/2015-healing-the-lineage


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tensegrity seminari
PostPostano: ned sep 20, 2015 10:09 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Može izvještaj sa terena? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tensegrity seminari
PostPostano: ned sep 20, 2015 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Da da da !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tensegrity seminari
PostPostano: sri aug 10, 2016 3:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 31, 2016 2:48 pm
Postovi: 30
snoopy je napisao/la:
Da da da !


Mene zanima jedna stvar, zasto se ti seminari naplacuju od 90-110e.
Nije li to malo too much, to postaje vise ko poduzetnistvo.

Recimo dojde 100 ljudi na seminar = 10.000 e ?!

Mislim da DH nije na taj nacin prenosio znanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tensegrity seminari
PostPostano: čet aug 11, 2016 2:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Zašto da ne naplaćuju!?
Ovaj forum koristimo besplatno, često nalazeći brojne informacije, pa ne bi bilo pogrešno ni kada bismo platili: to koliko bi onda bilo forumskih korisnika je priča neke druge diskusije.
Svako mora od nečega živjeti: druga je stvar što se danas svako proglašava psihoterapeutom (pojam izvorno generiran neuropsihijatrijski), dočim svi ti kvaziseminari nisu ni klasificirani kako treba: Italija je najbolji primjer kako se obračunava sa društvenim anomalijama te vrste — od starijih bračnih parova kojima država oduzima djecu (jer djeca ne služe staračkoj zabavi, bez obzira na pruženi im novac i pažnju) do tužbî protiv roditeljâ koji su upropastili svoju djecu veganskom prehranom.
Dakle svako ko želi izigravati iscjelitelja ili patrona mora i odgovarati za rezultat svoga rada.
O uspješnoj franc. i rus. borbi protiv sektî i raznih kvaziduhovnjaka, telefonskih ili javnih, i nepotrebno je trošiti riječi.
No ne treba generalizirati, pogotovo ako seminar tj. tečaj uključuje samo podmirenje putnih i
stambeno-prehrambenih troškova onome koji ga vodi, uz osobnost koja zaista zna šta radi, imajući autentičnu sampradayu.
No to je i blagorodan kulturološko-humorni fenomen, jer postoji nemali broj onih koji prisustvuju takvim događanjima, isključivo da bi vidjeli o kakvim se egoističkim manijacima i tipovima punih kompleksa radi.
Svašta se tu može vidjeti: frustriranih i neodraslih muškaraca u tijelu žene i ženâ u tijelu muškarca, koji svoju neuspješnu romantičnu ljubav ili seksualnost utapaju u duhovnosti ili, baš suprotno, putem takvih manifestacija nastoje prijespomenutu autentizirati i ojačati, onih kojima to jeste ili nije glavnih izvor zarade, uprljanih astralnih energija, prepotentnih i samoživih tipova što ne znaju ni osnove duhovnosti a govore o nebu, mladih i starih pobornika nacističkog svjetonazora (moji: duhovni put, vjera, nacija, religija, porijeklo, siromaštvo ili bogatstvo su jedini ispravni i najbolji) itd.
A znamo kako je narod rekao da onome ko nikad nije imao, bilo šta i bilo kako te na bilo koji način (znanje, novac, šarm, vitalnost), ne treba davati predvodništvo tj. vlast.
No, kako sam već davno ovoforumski pisao, to je neizostavna stepenica u duhovnoj evoluciji čovječanstva.
U prijespomenutom smislu, Cleargreen ima vrlo malo konekcije s izvornim summa castanediana, baš poput svih onih šamana koji kruže EU-om i SAD-om, a niko im nikad nije ni uputio pozivnicu neke eminentnije svj. konferencije o izmijenjenim stanjima svijesti odnosno svjesnosti.
\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tensegrity seminari
PostPostano: pet aug 12, 2016 6:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
po mom misljenju dobro je sto naplacuju takve stvari, jer je to najbolji indikator da se radi o prodaji magle. jedna stvar su dobrotvorni prilozi, ali naplata "znanja... hehe. \:D/

na faksu sam imao profesora iz predmeta Poduzetnistvo... i taj covjek je u malom prstu imao principe poduzetnistva, cak nam je radio psihicke profile da li smo pravi materijal za poduzetnika... sve scenarije je on znao napamet. jedini problem u cijeloj prici je sto taj covjek u stvarnom zivotu nije imao nikakvu firmu ili tome slicno (na prvom predavanju sam ga pitao o njegovim poduzetnickim uspjesima), nego je i dalje bio profesor koji je zaradjivao trecinu moje place koju sam primao dok sam vanredno studirao a bez da sam zavrsio faks. ista je prica i sa raznoraznm "konzultantima" i njihovim firmama.

znanje se placa samo svojim unutarnjim trudom i utrosenom energijom. novac je ajmo reci pretocena energija, vrijeme i trud u papiruštinu koja se kod placanja prenosi na trecu osobu, a u prvom slucaju sve ostaje pravom "vlasniku", gdje i treba biti. i tesko da ce netko tko je stvarno uspio postici nesto vrijedno spomena na putu znanja i ratnistva, trositi svoje vrijeme na "edukaciju" bilo koga tko je spreman platiti. 8) to su price za malu dječicu.

kod Castanede je postojao izvor znanja, ciji opis mi imamo na raspolaganju u njegovim knjigama. zatim je taj opis dobio prijevod pa je postao opis opisa. kome tu jos treba i posrednik sa svojim opisom kojeg jos uz to treba i platiti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tensegrity seminari
PostPostano: pon aug 22, 2016 9:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 31, 2016 2:48 pm
Postovi: 30
Neznam, no mene to naplacivanje upravo odbija da idem na te seminare.
Kolko god me i zanima sta tamo pricaju .

Znaci seminari i znanje koje se tamo prenosi su uglavnom za dobrostojece ljude, oni koji zele nesto nauciti a nemaju love, jbg.

Recimo bila je neka grupa u Zg, koji su rekli da treba platiti samo
onoliko koliko dvorana kosta i to je bilo cca 100 tinjak kuna.


Ma da u pravuste treba nesvjesnim ljudima uzet lovu, i zivjet u izobilju, ma kavi letaci, sitni mucitelji, razni bakraci, sam nek je penezi. :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tensegrity seminari
PostPostano: pet aug 26, 2016 4:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Roar je napisao/la:
po mom misljenju dobro je sto naplacuju takve stvari, jer je to najbolji indikator da se radi o prodaji magle. jedna stvar su dobrotvorni prilozi, ali naplata "znanja... hehe. \:D/

na faksu sam imao profesora iz predmeta Poduzetnistvo... i taj covjek je u malom prstu imao principe poduzetnistva, cak nam je radio psihicke profile da li smo pravi materijal za poduzetnika... sve scenarije je on znao napamet. jedini problem u cijeloj prici je sto taj covjek u stvarnom zivotu nije imao nikakvu firmu ili tome slicno (na prvom predavanju sam ga pitao o njegovim poduzetnickim uspjesima), nego je i dalje bio profesor koji je zaradjivao trecinu moje place koju sam primao dok sam vanredno studirao a bez da sam zavrsio faks. ista je prica i sa raznoraznm "konzultantima" i njihovim firmama.
Izgleda da si bio na krivom mjestu i u krivo vrijeme.
Inače ne bi ni postavio takvo pitanje, jer moraš znati zašto se negdje nalaziš, pa onda i nisu potrebna nikakva pitanja.
U vezi preduzećâ: gdje li bi nam bio balkanski pozitivni kraj možemo samo naslućivati, da su takva preduzeća zaista onakva kakva bi i trebala biti.
Ovako smo, nažalost i još uvijek, tek u prvobitnoj fazi akumulacije kapitala, kroz tipični neoliberalni kontekst u kojem: agencije, posrednici, marketing, reklame, manekeni, modeli, seoski tatovi, intelektualni poltroni, menadžeri viših škola love u mutnom i, u najboljem slučaju, zarađuju na ljudskoj gluposti, ako već nisu, također, i politički poltroni, postavljeni u privatnom sektoru kao fikusi i filadendroni (uz poštovanje prijespomenutih biljaka) određenih lokalnih ili regionalno-državnih političara.
Druga strana medalje je izmiješanost državnog i privatnog sektora, jer državni zagađuje dobar dio privatnog.
Ali bolje je da se nešto radi nego ništa, pošto i te osobe, ako ništa, imaju barem jednu osobu koju treba hraniti ili će je trebati doživotno hraniti, ako je, već u međuvremenu, ne uposle, nekonkursno, nekim poznanstvom.
Problem Balkana je što beskrajno kasni u odnosu na ostatak ove planete: sve te stvari u inostranstvu i mogu izgledati simpatično, zato što su takvi tipovi, zaradom i moći, hijerarhijski ograničeni, dok je ovdje to uobičajeno i brzo metastazira.
Ovdje se koristi brojač ili nanouređaj da nešto posljedično izmjeriš, dok u svijetu to, sve češće, rade računari i roboti, a oni stvarno učeni koriste nauku kao dobre predikciju i prevenciju.
Onda kada dođe zemljotres postaneš kao Turska, pa tek naknadno donosiš građevinske propise.
Statistika je divna stvar, ali to je posao školovanog statističara tj. ekonomiste, a ne nekog čiji je posao edukacija budućnosti.
Znači da nije dobro držati se statistike, iako je ona divna, ali je usmjerena na prošlost, poput ovoga tvoga posta.
Inače će te interesirati tuđa glava, a doživotno nećeš riješiti mržnju prema svojoj davnoj prošlosti.
U životu se uvijek ide dalje i ne osvrće se.
I stvari se rješavaju ovdje i sada, pri čemu nada ne pomaže.
I ne nadaš se da će oni što su '60-ih god. 20. st. otišli i da se vrate, nego unaprijed uzmeš mogućnost da će se vratiti tek oni najgori i potpaliti vatru '90-ih, kako bi što bolje gorjela.
U avionu se mnogo manje gine no u drugim prijevoznim sredstvima, ali je beskrajno veća mogućnost da zbog terorističkog napada pogineš.
I da ne postoje neophodne aerodromske kontrole prijespomenuta statistika bi bila rapidno izmijenjena, pa bi se u avionima masovno umiralo.
Roar je napisao/la:
znanje se placa samo svojim unutarnjim trudom i utrosenom energijom. novac je ajmo reci pretocena energija, vrijeme i trud u papiruštinu koja se kod placanja prenosi na trecu osobu, a u prvom slucaju sve ostaje pravom "vlasniku", gdje i treba biti. i tesko da ce netko tko je stvarno uspio postici nesto vrijedno spomena na putu znanja i ratnistva, trositi svoje vrijeme na "edukaciju" bilo koga tko je spreman platiti. 8) to su price za malu dječicu.

kod Castanede je postojao izvor znanja, ciji opis mi imamo na raspolaganju u njegovim knjigama. zatim je taj opis dobio prijevod pa je postao opis opisa. kome tu jos treba i posrednik sa svojim opisom kojeg jos uz to treba i platiti...
Znanje se ne plaća ničim, već je stvar unutrašnjeg zadovoljstva.
Ne sjede mnogi cijeli dan ispred računara, koristeći Forex ili se igrajući dionicama, jer žele postati bogati: svakako da je i novac značajan motiv, pošto su rijetki humanisti i veliki naučnici koji bi cijeli život besplatno radili, nego stoga što im to pričinjava kreativno zadovoljstvo.
I internetsko-forumski trollovi, raznih nickova, su takvi zbog zadovoljstva koje im to pričinjava.
:ontopic:
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tensegrity seminari
PostPostano: sub jun 30, 2018 6:33 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
Mislim da Cleargreen "korporacija" ima dovoljno kapitala da drzi seminare besplatno, pa ako neko zeli neka donira direktno.

Ovo je sve letacka brija, a i sama korporacija.

Zelo ih je !

Jedini covjek koji se mogao odupreti tom gamadinju je DH.

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz