Sada je: čet mar 28, 2024 12:35 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 18, 2015 11:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Prvo da se izvinim ako je ovako nesto vec postavljeno ili nije mesto Topika ovde.
Koristim brzinski priliku da ispisem ovo jer koristim net i pauzu sa posla,a kod kuce nemam net.



Ja sam vec dolazio ovde valjda nesto vise od godinu dana..A da kazem,'usao u rad'...3-4 godine? Mada to i nije bitno je 'ne zvanicno' kao da naslucujem nesto od rodjenja..Imam nesto malo sto sam pisao ovde na forumu tamo u svoje dnevnike ako se tako zove.Mada vrv je to neka bulastina :P ...

Ime ovog topika je takva zato sto se pitam vec tih par godina,kako stati na put i kako raditi? Kako sam od sebe se snalaziti?

Citam Kastenedu,Gurdjijeva,Oshoa,Mihaila Ovramova i drugih jos...Svi su bili snekim uciteljem ili u neka bratstava,prenoseno im je znanje..radili za to znanje..Rad na sebi?

Sta je to??? Kako mi koji zivimo ovde u ovom modernom svetu,kako da se snalazimo..Kako je vama gospodo i damama?? Ja stvarno ne znam. Ovo traje vec dugi niz godina i to mi izgleda kao...Ovo je mozda malo bzvz poredjenje...Kao da sam u pustinji,zedan sam..ali ne mogu umreti od zedji...Kuvam se od vrucine,ali ne osecam je...I tako nista se ne desava..Nesto kao sto se besmrtnik smara u praznom prostoru da kazem...

Samo znam da citam knjige,gledam klipove...Sad sam skoro uzeo knjigu od Kastene Magija Pokreta pa vezbam te pokrete..pronalazim neki put tako neke forume cisto da vidim sta ljudi rade jer pokusavam naci svoj pravac...Vezbao sam ranije..Mozda ne bas godinu dana..ali neko vreme meditacije..I nesto se desava,sto znam da ne treba..Jednostavno mi osecaj govori da ne valja i nije to to...Meni to ko kad sad sednem da vezbam meditaciju..Zamisljama neku Nirvanu,ulazim u neku vrstu transa ili samo tako osecam nesto..Ali uopste neide na dobro.Ne znam kako recima da objasnjavam te stvari..pa se izvinjavam sto je malo nerazumno,a trazim od vas neki odgovor?

Emm...eh,ne znam...Zbunjen samo dosta oko ovoga...Sad mi doslo na ideju,posto sam dugo citao o ucenju Kastenede,kako je on u pocetku dobijao halucigena bilja i tako kod njega sve pocelo ili krenulo.Pa mi sinulo da ja nabavim mozda taj kaktus ako se moze naci...

Mada msm da je sve to budalastina..Takodje ta stvar..Shamani,bramani,hriscani..Sve je to jedan isti jezik..Ta sva prava ucenja..ako su prava tj..Imaju za cilj Apsolutnu svest,samo drugaciji pristup i drukcije tehnike vezbe..ako i to postoji??

Ovde sad ima vise pitanja cini mi se..Ali sva dolaze iz jednog.Molim za neki odgovor Ko zna?

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 18, 2015 6:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Cao!
Meni se tvoja iskrenost jako svidja...
Strani um ce probati da te nagovori kako su magicni pokreti obicna glupost ali bitno je da ne poverujes.
Samo ih radi i radi i ne razmisljaj previse, prepusti se pokretima i uzivaj.
Vremenom, a to niko ne zna koliko, pokreti ce postajati jasniji i kako vreme prolazi, desavace se mikronske promene u nacinu na koji ih izvodis dok ne ukopcas poentu..nekih pokreta...a ima ih brda, tako da nema sanse da ih masterujes sve...Ovo iz svog iskustva pricam....
Mikelandjelo je napravio gigantski podvig sa Sikstinskom kapelom ali nije mogao da ocrta celu italiju...

U sustini pokreti stvarno jesu najbolji alat za dostizanje mnogih (ne)normalnih stanja.
Rekao sam jednom liku da je baratanje energijom mocnije od baratanja recima...
Zato savetujem da pazis sta i koliko od znanja prihvatas od drugih...
U krajnjoj tacki, pokazujes Alahu da ne verujes svojoj moci pa je trazis kod drugih...

U Srbiji se moze naci Pejotl, ja sticajem okolnosti znam broj jednog naseg kaktusara koji ima tonu kaktusa iz svih delova sveta :)

Procitaj i odeljak iz knjige odvojena stvarnost, od 61 strane iz pdfa gde pricaju o Pejotlu, pajtosi koji vole da locu alkohol i komentarisu arome naspram don huana i jednog neutralnog... jer je jako bitno da znas sta radis i da to sto radis ima svhu...
Ako bi bio gord i nepazljiv Meskalitic bi te usro...

Evo jednog pitanja za tebe o kome mozes da porazmislis:
Kako da ponovo budem dete a da ipak imam svakodnevni posao i racune da placam ?

Sto se tice ucitelja i sam Don Huan kaze da ima onih kojima niko nije potreban zato sto imaju direktnu komunikaciju sa duhom...Stvari u svemiru samo klikcu, prekidac za struju je dobar primer...Kod mene se tako stvari desavaju...Zato mocne odluke povlace mocne posledice.
Ja licno, u ovom stanju osecam kako sve mogu sam da shvatim, sve zackoljice da resim i sve mi je potaman cak i kada nije :)

To je ustvari komunikacija sa nevidljivim...Za to bi ti pomogao film ''tajna'' jer je to temelj ''Ucenja Don Huana'', Tolteci su je samo zvali drugim imenom.
Ali kao sto je Don Huan davao Kastanedi droge i u tom stanju mu prenosio odredjene delove znanja, samo slicno bi to bilo najbolje i u tvom slucaju.
Zamisli da je televizor Don Huan a film znanje koje on prenosi.
Ako mozes da dodjes do domace trave, dobro bi doslo, ali je bitno da ne zadrzavas dim u sebi nego da ispuhnes kao cigaru. Ako uzimas, uzmi jako malo 3-4 dima,
toliko da ti srce ne lupa brzo.
Ako imas zenu gledaj film sa njom. Ako nemas, nadji neku zensku osobu.

I kao sto tajna prica o nameri, tako i ti, umesto nameravanja miliona i kamiona, mozes jednostavno nameravti da shvatis to sto hoces da shvatis...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: ned jul 19, 2015 8:19 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Darkomir je napisao/la:
Emm...eh,ne znam...Zbunjen samo dosta oko ovoga...Sad mi doslo na ideju,posto sam dugo citao o ucenju Kastenede,kako je on u pocetku dobijao halucigena bilja i tako kod njega sve pocelo ili krenulo.Pa mi sinulo da ja nabavim mozda taj kaktus ako se moze naci...

Nije u početku dobijao halucinogena bilja, to je varljivo i dezinformacija jer je u prvoj izdanoj knjizi avantura sa biljem, a knjige nisu pisane kronološki nego simo tamo po vremenu. Halucinogeno bilje je dobijao tek kada su došli do zaključka da disciplina, traganje i ... nisu urodile plodom, čitaj - glupost je prevlada i došlo se u škripac sa vremenom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: ned jul 19, 2015 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
promatrač je napisao/la:
Darkomir je napisao/la:
Emm...eh,ne znam...Zbunjen samo dosta oko ovoga...Sad mi doslo na ideju,posto sam dugo citao o ucenju Kastenede,kako je on u pocetku dobijao halucigena bilja i tako kod njega sve pocelo ili krenulo.Pa mi sinulo da ja nabavim mozda taj kaktus ako se moze naci...

Nije u početku dobijao halucinogena bilja, to je varljivo i dezinformacija jer je u prvoj izdanoj knjizi avantura sa biljem, a knjige nisu pisane kronološki nego simo tamo po vremenu. Halucinogeno bilje je dobijao tek kada su došli do zaključka da disciplina, traganje i ... nisu urodile plodom, čitaj - glupost je prevlada i došlo se u škripac sa vremenom.


Upravo.

Ja koliko znam Don Huan mu je davao bilje zato sto nije bilo drugog nacina da razbije rigidnost njegovih misli i stavova.
Jednostavno, bez toga, nista on ne bi skapirao jer je vec imao ideja o svemu.
Ono sto je dobro u celoj prici je sto ga je Kastaneda upravo i nasao zbog njegove potrage za znanjem o mocnom bilju...
On je to hteo akademski da zna, ali je ipak postojala zaineresovanost sto je olaksavajuca okolnost.
Znam koliko je uzaludan posao kada pokusavas da objasnis osobi kako te biljke mogu da te nauce kako da zivis, a osoba smatra to ''drogom'' koja je opasna i od koje ces postati ''narkoman''...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: pon jul 20, 2015 9:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Hm..

Ne mogu sad nista konkretno napisati ako je potrebno...Posto krisom na poslu gledam ovaj sajt.

Ali dobio sam materijal za razmsiljanje/preradu da tako kazem od toga sto mi je Snoopy napisao..Pa kad budem imao fore i neta..Vraticu se. Pozdrav

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: pet jul 24, 2015 12:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Evo me :)

Razmislio sam dobro..Imam pitanja:

1/ Kako znati od koga uzimas znanje? (Dobro,ti tvrdis da imas kontakt sa nevidljivim-sa duhom?Pa tako i znas..ako sam te dobro shvatio?Sem sto,kao sto znas,nije za svakog tako.Evo pre neki dan,zbog neke moje odluke kako bi izvuko svoju guzicu,umro mi je papagaj.Tj.,ubio sam ga svojom odlukom.Sad ne mogu da oprostim sebi za patnju koju sam mu naneo,ali opet kukanje i plakanje nece ispraviti gresku. Iako zvuci subjektivno..Kao lican problem.Hocu da objasnim tu cinjenicu koja nema veze je li papagaj ili macka i jesam li ja zalio ili nisam.Stvar je da nakon donesene odluke,pretrpis posledice.I kako da znas da li je odluka ispravna ili nije.Posto mozda u tom trenutku kad si pod uticajem tog nekog stanja kao npr Straha..Kako bi sebe izbavio,mislis da je ispravno to da uradis,a tek posle kad se izvuces i smiris,shvatis da si zajebo ustvari zivot oko sebe iako si ti tako tu na mesto gde ti je dobro. Ne znam koliko sam dobro objasnio.Poenta mi je,da,ako nemas nesto sto je na visem stepeniku da te vodi..(Kao sto je u tvom slucaju,veza izmedju tebe i duha),onda je cini mi se veoma tesko i konfuzno,i tako mi je uopste pitanje koliko ti sam za sebe mozes stvarno da radis i postignes..To o cemu ti pricas,kako je takodje i Huan rekao da nekima nije potreban niko jer imaju vezu direktnu sa duhom..Meni se cini,to su posebni slucajevi,o tome ne vredi razgovarati,barem kod mene?)

2/ Bespomocno je kod mene da zamisljam da mi je ekran Huan/ucitelj,a film znanje koje prenosi.Mali milion puta sam gledao i dalje gledam,tako dokumentarce neke,filmove koje prenose ezoteriju,i to pomaze,ali te ne podize.Jer to ti daje samo teoriju-reci...A gde je praksa-iskustvo? Praksom radis,a znanjem samo da znas kako da radis,a toga nema na ekranu..Postacu samo neki Tip koji je uso u ezoteriju samo da buba napamet teorije.To je strebersko znanje i nema nikakvo znacajnog smisla.Nema nikakve evolucije.Biti streber je mozda i gore nego biti 'obican' covek. Jer ostajes stalno u glavi-lavirintu inteligencije-razuma..

3/ Bas pre nego sto si mi napisao da procitam u knizi Podeljena stvarnost,odeljak o pejotlu...Procitao sam taj deo.Znam o cemu si mislio.Kako si i sam rekao,Huan je njemu davao deo po deo znanja kako je on bio u tim iskustvima uticajem bilja i trave..A kako mislis da bih ja to radio? Da uzmem dim i ukljucim neki video pa da tako ulazi znanje u mene dok sam pod uticajem dima? Izvini,to mi izgleda smesno..Ne znam kako to moze? Da li to ti radis?

4/ Zasto je bitno da sa zenskom osobom gledam neki film? I mozes li mi poslati link tog filma koji si pomenuo..Tajna?


Zasad mi jedino dobro zvuci (sto mi je i jedina stvar za sad) da vezbam pokrete..

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: pet jul 24, 2015 1:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Eh da..jos da spomenem.Bio sam se interesovao neko vreme za astralne projekcije..jer su mi se i desavale paralize,ali nikad stvarno se nisam konkretno probudio van fizickog tela.Ali kad sam jednom prilikom spomenuo to drugaru.On mi rece da je to kao skok u hladno bure..a i ja imam taj strah..i kad mi se to desava..Postanem opsednut reci Djavo..Nesto kao sto je Kasteneda pomenuo da je odsednut Djavolom...Pa sam odustao od toga.

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: pet jul 24, 2015 11:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
3/ Pa to je super. Zar to nije sinhronicitet? Meni to deluje kao jasan putokaz u tvom zivotu, samo ti znas kakav jer su knjige preogromne ali si bas taj deo procitao kad sam ga pomeuo.
Da upravo to mislim, uzmes dim i pustis da poruka udje u tebe.
Ono sto se u stvari desava je da ti pustas svoju deciju prirodu da se udubi u to sto je ispred tebe, sta god to bilo. Da li si primetio kako deca prave svoj svet oko bilo cega sto je ispred njih?
Oni ce od dosadne poste sa braon salterima napraviti svoj svet.
Medjutim odraskli ih motre i postojano unistavaju taj svet.
Ako su u posti, oni ce da ih utisavaju naredjuju ovo ili ono i govore im da ne rade to sto rade, sta god to bilo.
Zato deca vremenom izgube sposobnost da se uzivljavaju u stvari i tad postaju odrasli.
Onda dodje red na njih da svojoj deci uniste tu sposobnost.
I tako ti dim samo daje lufta da se uzivis, a tosto si video u zasebnom svetu neces zaboraviti iako ne kazem da je to neophodno da bi upio poruku.
A da li ja to radim..pa ne mogu da ti kazem da svaki put kad gledam film moram da uzmem,
Jer da je tako, bio bih previse lenj da ti napisem ovaj tekst, tako to ide i zvao bi se stoner.

4/ Ne kazem da moras. Zenska energija je drugacija od muske i komplemetarna je.
Ako bi se muska energija opisala belom bojom a zenska crnom, skupa bi se dobila siva, a ona je i crna i bela i sve izmedju. Bez komplementarne energije bila bi samo bela.
Jednostvanije receno, imao bi, kao i ona, potencijal da shvatis poruku na nacin koji ti priroda nije ugradila bioloski, ali ni to nije od presudnog znacaja. Ono sto je univerzalno je namera, a sa njom mozes da stvoris pravila koja samo tebi odgovaraju,

2/ ''A gde je praksa-iskustvo? Praksom radis,a znanjem samo da znas kako da radis''
Skapirao si, potrebno je samo da covek prestane da upija sve oko saebe i lati se posla.
Znaci ako sam video Budin citat na fejzbuku i skrolovao dalje, to sto sam procitao je potpuno beskorisno, samo mi je zauzelo dodatnu memoriju na disku.
Ali ako nadjem pravo mesto za taj citat u svom zivotu, taj citat ce dobiti svoje znacenje.

Evo i streberske analogije:
Zamisli svaki duhovni video, knjigu, poster pa i povaj tekst na forumu kao sumetnicku sliku koju je neko digitalno uradio. Svaki taj umetnicki rad ima svoju temu i tehniku pomocu koje je nastao.

Znaci imamo razne teme, manga style, abstrakciju, prirodu, cudovista...
Jedan je nastao u photoshopu, drugi u painteru treci u zbrushu, cetvrti u maxu i tako.
Meni ce znanje u kom programu je svaki rad nastao biti beskoristan ako sam ne krenem da stvaram u bilo kom od tih programa. Samo ce mi zauzimati memoriju ali necu biti veci umetnik ako znam u kom programu je Android Jones napravio svoj rad.

1/ Jeste, planiranje zivota je samo tlacenje duha.
Ljudi koji ne slusaju poruke duha ce se uvek muciti da shvate zivot razumom i probati da ga isplaniraju u ekstremu. Rezultat ce biti mucno mozganje koje je u trenurtku da, dok je u sledecem trenutku ne, bas kao sto si pomeuo svojom pricom papagaja.
Najbolje docaran recept za to po mom misljenju je u knjizi moc- rhonda byrne ( deo moc i vi) - ona je to stanje besprekorno opisala, a na tebi je da li ce ovo poglavlje biti informacija, znanje o programu u kome je delo nastalo ili stvarna praksa!

A sto se tice one price da to ne mogu svi i nije tacna. Tacna je samo u tvom zivotu.
Duh uvek kaze ''tvoja misao je moja zapovest'' - to bi znacilo: ako tako mislis, tako ce i biti.

:love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 25, 2015 12:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Aham...Da,stvarno je tako Snupi :) Msm.,razumem,hvala...
A to bas za sinhronicitet sto si mi rekao,to sam bas i ja pomislio,isto tako! I jos sam nesto pricao o tome sa devojkom i opet se setio toga,i evo sad vidim i ti si to tako video..

A to za dim..Kakva je to trava u pitanju? Ima to negde da se naruci,kupi?

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 25, 2015 12:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
E,ima jos nesto sto mi je nejasno...Napisao si mi da kad interpretira um,naravno da ima problema i konfuzno je,kao taj moj slucaj sa pticom (da sam svestan svoje veze sduhom,toga sigurno nebi bilo). Shvatam to,znam da je sve problem umovanja...A kako da znam da uspostavim vezu sduhom,kako da naucim da slusam?? Da nije opet samo ego koji glumi duha..kako to cesto biva kad zelim u sebi i govorim sebi,da kad bih obratio paznju na tisinu,mozda bi cuo glas intuicije-duha? (jesam li pomesao ta dva?) Pa onda cesto bude kao...E uradi to tako,ili....Osecam da je to ovo...Onda ja nasednem na to,zelim da verujem da je intuicija-duh koji mi govori,ali se cesto ispalim..

To se cesto pitam kada slusam tako neke ljude kako pricaju recimo o intuiciji konkretno...Kad kazu,cuj unutarnji glas..Kako razlikovati od ovog ja Ega...?

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 25, 2015 12:18 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne bi nikome htio ubiti entuzijazam u vezi trave, ali ono par puta što sam to probao u životu me je samo ograničavala, za mene bi to bio put napušenosti, a ne znanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 25, 2015 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Haha xD ...

Dobro,mogucno...al' kad si vec mogao da kazes da je to vise put napusenosti nego znanja.Mozes nam onda reci kako je tebi,sta tebi pomaze? (Ako hoces...posto,evo,napisao si sta mislis o tome,kako je to tebi,al nam nisi rekao kako tebi ide uvezi rada na sebi...ako to ne valja,sta bi onda moglo pomoci?,kako je to u tvom zivotu? Ja i Snupi napisali kako nama,lepo smo se razmenili i podelili...Tacno me podsecas na jednog mog drugara.Zna da kaze npr. meni sta ne valja..kako je to ovo kako je to ono,a za njega,kada ga pitam,nekako vesto izbegne da kaze,i onda mene ubaci u to da je sve sto radim zapravo nista,nema nekog znacenja,onda mu to kazem,a on opet precuti.Jesi li to ti? :D hahah)

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 25, 2015 8:27 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Možda nisam dobro shvatio što kažeš, ali pisao sam o sebi i svom putu isključivo, ne o drugima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 25, 2015 8:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Darkomir je napisao/la:
E,ima jos nesto sto mi je nejasno...Napisao si mi da kad interpretira um,naravno da ima problema i konfuzno je,kao taj moj slucaj sa pticom (da sam svestan svoje veze sduhom,toga sigurno nebi bilo). Shvatam to,znam da je sve problem umovanja...A kako da znam da uspostavim vezu sduhom,kako da naucim da slusam?? Da nije opet samo ego koji glumi duha..kako to cesto biva kad zelim u sebi i govorim sebi,da kad bih obratio paznju na tisinu,mozda bi cuo glas intuicije-duha? (jesam li pomesao ta dva?) Pa onda cesto bude kao...E uradi to tako,ili....Osecam da je to ovo...Onda ja nasednem na to,zelim da verujem da je intuicija-duh koji mi govori,ali se cesto ispalim..

To se cesto pitam kada slusam tako neke ljude kako pricaju recimo o intuiciji konkretno...Kad kazu,cuj unutarnji glas..Kako razlikovati od ovog ja Ega...?

Meni su rekli da se ego od intuicije razlikuje po emocijama. Ako su emocije u pitanju to je intuicija, znas ono kad kazes "osjecam" a ego se stvara u glavi.
Po meni na pitanje koje nosi ova tema tesko da ti bilo ko moze dati odgovor.Svi smo individue, svako za sebe dakle, svako ima svoj put i propisano mu je kako ce njime ici...ja sam za vise puteva mislila da su pravi, i sad za ovaj pojma nemam, ali idem njime, bitno je da tragam i da ne posustajem, bitna je borba za pravim putem....tako ja mislim...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 25, 2015 10:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Pa da...Pticom.. kontam to,da mi niko ne moze dati konkretan odgovor na tu temu,niti ocekujem bas tako nesto,kao na primer: Ja radim tako i ti moras to da radis ako zelis da napredujes.Vise je kao sto ti kazes za sebe da je bitno da tragas i ne posustajes.Tako sam ja dosao na ideju da postavim ovo ovde pa da vidim hoce li biti nekih/kakvih odgovora/saveta/preporuka..Bas kao sto kazes svako je sam za sebe,a svaki zasebno jos ima mnogo puteva koji su jednostavno putevi a pravi je koji god odaberes predpostavljam...Pa je ovaj post ovde jedan od mojeg traganja,jer stvarno ne znam sta i kuda,pa da vidim sta ljudi rade,svaki ima nesto posebno da mi da ili kaze ako zeli da podeli iskustvo njegovo..Pa tako dodjem i ja za sebe do necega nakon sto sakupim price ljudi,pa vidim mozda nesto. A pored toga,ako nema ovako slicnog posta,mozda i nije lose tako da ako neko zeli da podeli nesto svoje,neki svoj rad,medjusobno se podpomognemo valjda?Damo ideju ili inspiraciju ili smernicu,ili...ne mogu naci rec.

A pored toga jos jednom..Kako smo mi ljudi ogledala jedno drugom uopsteno svi medjusobno na zemlji,svaka individua ima svoja neka glavna ogledala da tako to nazovem...Nesto kao ono...recimo najdominantnije misli tokom svakodnevnog dana su ti kako sviras gitaru..I tako ti zivis zivot muzicara..glumis muzicara tj..Da su ti naj. misli o baletu,bila bi vrv balerina,je l tako?

E sad,tako je predpostavljam i sa sinhronizacijama...Pre nekih godinu,dve kada sam koristio ovaj sajt..Nisam bas nesto puno pisao...sem kod sebe nesto tamo u onom delu gde je kao Dnevnik...Uglavnom sam citao komentare,sta ljudi raspravljaju..I tako sam puno primera sinhronicnosti video kod ljudi...Primer dvoje ljudi kako su ogledala jednno drugom,a to ne vide.Na primer,citao sam negde kako se u nekom postu raspravljaju i prepiru neka dvojica,a toliko su slicni,slicni su im tekstovi,skoro pa blizanci...To mi je tako smesno bilo..Ne njih dvoje,vec njih dvoje kao ogledalo jedno drugom,a ne primecuju.

A sada,ovaj primer kod mene sa Snupijem...to za pejotl i dim i mag. pokreti...takodje se moje misljenje ili bolje reci,stav valjda? Donekle poklapa snjegovim cini mi se...To bi bio moj sinhronicitet (ukoliko nisam pogresno shvatio taj termin).Tako hocu reci da svako ima svoje drago ogledalce na kojem moze da se pogleda i pomogne mu kako da namesti sledecu frizuru..ako me razumes :) ? Takodje koncept taj koji mi je rekao za Dete.To se tako potrefilo,nisam ni ocekivao.To uzimam sebi kao OMEN...Odma sam dao otkaz :D
Samo ako traga,doci ce mu... Eto,to zelim jos da nadovezem...Taj post ovde,moze se reci i da sam ga postavio da vidim,ima li tu neko moje ogledalce,posto sam se setio ociglednog primera ono dvoje koje pomenuh.


Sem sto ja kako pisem,cesto mozda deluje zbunjujuce,jer mi je taka priroda,kad krenem sobjasnjavanjem,pogotovo uvezi ove tematike,i samog sebe zbunim poneki put (kao sto sad nostop citam unazad i proveravam da nisam mozda skrenuo sprvobitne teme :P),a najpogotovo kako tragam i radim...Kako posmatram sebe,cesto se ulovim da mi se raspolozenja menjaju u sekundi...Kao nesto sto rece Gurdjijev..Cas si Marko,cas si Darko,cas si Zarko,a sledeci ko vec zna ko? Pa eto tako..Bitno da sam ja pronasao zasad nesto sto sam trazio :))

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: sub jul 25, 2015 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Promatrach:

A izvini,ja sam se bio nasalio malo...Da pisao si..secam se jednom sam citao tvoje tekstove negde..Neg ja sam mislio na ovo ovde.. :) Dobro,nema veze..zbunio sam malo.

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: ned jul 26, 2015 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
promatrač je napisao/la:
Ne bi nikome htio ubiti entuzijazam u vezi trave, ali ono par puta što sam to probao u životu me je samo ograničavala, za mene bi to bio put napušenosti, a ne znanja.


Ja sam većinu života bio veliki uživatelj trave, no slažem se u ovoj procjeni. Trava, makar ima interesantan efekt, na neki način udalji osobu od trenutačne situacije, odmakne ju od kontinuiteta života i dade joj neku vrstu predaha i pregleda nad situacijom, ako se često koristi u većim količinama (a to su puno manje količine nego što bi čovje očekivao) zatupljuje osobu i zatvara ju u maglu, na taj način da ometa komunikaciju između ljeve i desne hemisfere u mozgu (ne znam odakle mi ovo). Udaljenost od trenutače situacije postaje sumnjičavost prema svemu, što dalje prerasta u strahove i anksioznosti, te sve to skupa ograničava osobinu sposobnost da "vidi" daleko više nego što u početku pomaže. Ako ju netko već i mora koristiti, nebi ju trebao koristiti kao sredstvo zabave, nego sredstvo prekida kontinuiteta, samo kad treba. Ako se pak netko napušava zato da bi se zabavio, super, al ne treba se time zavaravati kao savezništvom s nekakvom biljkom moći. Bar je takvo neko moje iskustvo i mišljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: uto jul 28, 2015 12:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Sjenko je u pravu.
Trava se ne sme koristiti iz zabave iako to rade skoro svi. Zato sto ne razumeju.
Mogao bih takvu upotrebu da poredim sa Suncem.
Ono je izuzetno korisno, ali ako odlucimo da se suncamo svaki dan, po ceo dan bez suncobrana, dobicemo ozbiljne probleme sa opekotinama.
A za promatraca sam siguran da je probao u nekom drustvu.
Velika je verovatnoca da ti ljudi ne znaju zasto to rade.
Pretpostavljam da je tako zato sto meni do sad niko od drugova nije ispricao uvid u svoj zivot.
Jedino sto sam bezbroj puta cuo je kako su se ''razbili'', i nista van toga.

Darkomire, radi se u kanabisu.
Jedino sto valja moze da se kupi u Albaniji, i dalekim istocnim zemljama poput Nepala, Avganistana, Indije...

U Srbiji vise nema korisnog kanabisa od kad je zatvoreno selo Lazarat u Albaniji, koji je bio najveci izvor prirodne kvalitetne trave za celu Evropu.
Ako ti neko u Srbiji ponudi bilo sta nemoj da prihvatis zato sto su ljudi radi profita i potentnosti poremetili odnose kanabinoida koji odredjuju nacin delovanja biljke.

Ali ja mogu da ti sredim Avganistanski charas ako hoces da probas i da me pozoves kuci :)
To je derivat smole biljke i skoro da nema psihodelicne efekte.

Medjutim, moras da se slozis sa uslovima koriscenja jer ovo javno pricam.

Citat:
Korisnik foruma Galaksija.info, u daljem tekstu Darkomir, u potpunosti je saglasan sa uslovima koriscenja.
Pruzaoc usluge, u daljem tekstu snoopy, pruza materijal iskljucivo u religijske svrhe.
Darkomir prihvata potpunu odgovornost za svoje zdravlje i odluke.
Pre upotrebe pruzenog derivata konsultujte se sa svojim lekarom ili farmaceutom.
snoopy ne polaze nikakvu odgovornost na bilo kakve posledice ili komplikacije usled koriscnje pruzene supstance


Darkomire, nema potrebe da se plasis jer od trave niko do sad nije umro!

Sad sam bezbedan :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: pet jul 31, 2015 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Ljudi,ja ne znam zasto..Ali tako imam osecaj kao da smo ovde na sajtu svi...da kazem neozbiljni,kao da smo samo navukli odelce neko o ezoteriji...Mislim,sta pricate to tako o travi tipa,'ako je koristis iz zabave onda je lose'? Pa fala bogu da jeste lose u smislu jer te obmanjuje sputa ako si zacrtao sebi Apsolutnu svest.Govorimo ovde najverovatnije o koriscenju trave zbog pomeranja skupne tacke koliko ja kontam.Cisto da se trgnes malo i vidis da svet nije onakav kakav ga poznajes od rodjenja.Ja to znam teorijski,ali nemam iskustvo,tako da ne znam zapravo.Skupna tacka mi je ceo zivot na jednom te istom mestu.

Onaj ako pise ovde o travi radi neke zabave kako komentarisete.Onda je omasio sajt ili temu gde pise.Tako da ono,podrazmuvea se da ne pisemo ovde o travi kao o nekoj vrsti,zabavljanja ili blejanja da tako kazem :P

Ne bojim se da bi trava lose uticala na mene u vidu smrti. Jer,zar nije bolje da umres boreci se za apsolutnu svest,nego da docekas starost i umres u snu-amneziji?? Ali i dalje nisam siguran za dim da li bih stvarno..Jer,drugo je kad imas ucitelja u direktnom kontaktu i on ti daje strateski i samo onoliko koliko je potrebno,vrv. da bi ti razbio svakodnevni kontinuited obicnog zivota i otvori te za nove energije,pravo znanje koje ima nekog znacaja i smisla.

Snupi,nisam te razumeo.To ako se slazem sa uslovima...Hoces reci,to sto se desi samnom,ti to belezis i objavljujes taj materijal u javnost...npr ovde?? x'D

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kada smo na putu Znanja?
PostPostano: pet jul 31, 2015 6:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Ovaj hocu reci...ne dim nego taj...Kaktus??

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz