Sada je: čet mar 28, 2024 1:01 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: sub nov 16, 2013 4:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
promatrač je napisao/la:
Dakle fali širine razmatranja?
Ali već i u knjigama ima više širine nego to izgleda na prvi pogled, a tu je još i mjesto čistog razumjevanja kao i mjesto nijemog znanja da popuni rupe koje su potrebne za širinu razmatranja.
Zašto onda treba dramiti oko laži kojih u biti nema?

Potrebna je širina da se uoči prevara. Smatram prevarom i nemim znanjem a i čisto razumevanje jer to je sve unutra i zavisi od onog ko ti je to napričao. Ako veruješ u to onda lažeš sebe kako ima toga. 8)
A ako pak neko zastupa postojanje nemog znanja ili bilo čega iz priča, taj je marioneta koja nezna što čini samo zato što je dopustio da veruje.

Verujući hrani se X.

jedan citat kaže:
Citat:
Tijekom svojeg školovanja vrač najviše uči iz onoga što odbija. Smisao vračeva školovanja upravo je u tome da uči ono što odbija, a ne ono što prihvaća.

Vidiš, odbijati je dobro jer ti se reflektuje žaljenje za nečim sa čime ti nemaš nikakve veze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: sub nov 16, 2013 4:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Obmana!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: sub nov 16, 2013 4:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
post01 je napisao/la:
dali je dh trebao kastanedu da postigne svoj cilj?

Ovo ti je dobro pitanje. Svašta bi se tu moglo reći. Iz reči DHa trebao mu je da bi mogao da shvati svog dobrotvora.
Citat:
Nikad nisam nameravao ništa slično dok se ti nisi pojavio. Zato, nikada nisam bio dovoljno zahvalan za velike napore mog dobrotvora da to namerava za mene.


Treba videti da DH nije bio zadovoljan što duh šalje kastanedu. No ustvari duh je znao za pogrešno tumačenje DHa da se svest treba ovekovečiti pa je izabrao nekog ko će pisati o tome.

U osnovi cilja je preraspodela energije, a kad učiš nekog ti moraš da se spustiš iz visine i doživiš smeške :D ..samim tim se podmladiš a da namera podmlađivanja nije direktna već automatska zbog sukoba svrha pri susretu energija.
Trebao mu je zbog energije, al to nije tačno, već je bio kažnjen sopstvenim uverenjem o idejama procedura.

Još ispada i da su bili velike neznalice. Pravili su puno grešaka.

Jese sećate da su oteli Florindu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: sub nov 16, 2013 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
promatrač je napisao/la:
Obmana!

Prikradanje!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: ned nov 17, 2013 11:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
NEDELJNA MISA :P

Citirat ću jednu od Emilitovih “vječnih priča“:

Citat:
Najjače me se dojmila priča o nekim stvorenjima najsličnija ljudskim bićima, ali ipak nisu ljudi, a opsednuta su kretanjem i sposobna otkriti i najmanje kretanje u sebi ili oko sebe. Ta su bića tako osjetljiva na kretanje da je to za njih pravo prokletstvo. Ona im nanosi toliku bol da je njihova krajnja želja da pronađu mir.


Zamolio bih vašu potpunu pažnju na ovom citatu. Dakle šta ste uočili? I ja sam nekada “ništa“ uočio dok se nisam naterao da razmišljam kako treba.
Kako može neki čovek da otputuje na rubu druge pažnje i tamo otkrije stvorenja KOJA NISU OTKRILA NJEGOVO KRETANJE.
Kako to može? Jeli ovo laž?

Zapazite kakva su ta bića...osetljiva su na pokret energije...to su ustvari ista ta bića za koje DH kaže KKu da ih se “čuva“ jer su nepokretna svest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: čet nov 21, 2013 12:34 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 16, 2013 1:43 am
Postovi: 25
neznam dali je to cijeli citat ali nigdje ne pise da ta bica nisu otkrila njegovo kretanje vec samo opisuje kako se odnose prema kretanju. Dh ih opisuje Kastanedi u umijecu sanjanja kao anorganska bica koja su znatizeljna kad se drukciji tip svijesti pojavi u njihovom svijetu i zele stupiti sa novom svijesti u kontakt, nudeci pristup znanju i spoznajama ali i uvjek trazeci nesto zauzvrat. Dh-u se nije svidjala ta ovisnost o necemu ili nekomu jer je smatrao da tako nemoze doci do slobode kakvu zeli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: čet nov 21, 2013 3:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
post01 je napisao/la:
neznam dali je to cijeli citat ali nigdje ne pise da ta bica nisu otkrila njegovo kretanje vec samo opisuje kako se odnose prema kretanju. Dh ih opisuje Kastanedi u umijecu sanjanja kao anorganska bica koja su znatizeljna kad se drukciji tip svijesti pojavi u njihovom svijetu i zele stupiti sa novom svijesti u kontakt, nudeci pristup znanju i spoznajama ali i uvjek trazeci nesto zauzvrat. Dh-u se nije svidjala ta ovisnost o necemu ili nekomu jer je smatrao da tako nemoze doci do slobode kakvu zeli.

Citat sam dao iz Orlovog dar. Da bi se razumelo na šta hoću da ukažem, mora se ne verovati tom opisu na način sumnje tih reči s povodom obmane. Ljudska je znatiželja velika pa dobro skovana priča ovakvog tipa ne može se proveriti. Dakle, kako je taj Emilito doputovao do bića sličnih ljudi a da su mu ona dopustila da ih proučava. Kada se ne veruje Emilitovim rečima a nastavi voditi istraga doživljava se drugačija percepcija.
Meni je to lažna priča! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 12:51 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 16, 2013 1:43 am
Postovi: 25
mozda bi ta bica i tebi dopustila da ih proucis ako bi doputovao do njih :D dali je prica lazna ili nije ko ce ga znat osim tvoje moje slobodne procjene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 12:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
post01 je napisao/la:
mozda bi ta bica i tebi dopustila da ih proucis ako bi doputovao do njih :D dali je prica lazna ili nije ko ce ga znat osim tvoje moje slobodne procjene.

Nebi!!
Moraš pažljivo da pogledaš priču. To je samo mamac za karlosa da bi otišao u svet neorganskih bića. I otišao je ali pogibeljno.

Vidi šta mislim...pogibeljno sanjanje u orlovom daru je isti period koji opisuje u umetnosti sanjanja. To sam prvo spojio.

Ako se vratim na ta bića koja teže miru a reaguju na svaki pokret unutar i van sebe, znači da su nepokretna. To su ona bića iz umetnosti sanjanja sa kojima je karlos komunicirao kroz izaslanikov glas.

Ta bića su rekla za sebe čarobnjacima sve te stvari, a oni to nebi mogli ispitati.
Čarobnjaci veruju izaslanikovom glasu.

Kažem da je laž, zato što se nemože ispitati takvo biće. To je to. =;


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 1:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
robotix je napisao/la:
Kažem da je laž, zato što se nemože ispitati takvo biće. To je to. =;

Letač je odobrio! :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 1:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
promatrač je napisao/la:
robotix je napisao/la:
Kažem da je laž, zato što se nemože ispitati takvo biće. To je to. =;

Letač je odobrio! :thumbup:

Jel može pojašnjenje?

A ja da dodam nešto: baš tada kada je Emilito pričao vječne priče, ekipa je to u dogovoru stvorila predstavu da bi takvom urotom uhvatili karlosovu skupnu točku. Znači oni su tu osmišljeno nastupili.
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 1:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Može, ne štima ti logika.
Citat:
Kažem da je laž, zato što se nemože ispitati takvo biće. To je to.

Kad se ne može ispitati kaže se da se ne zna, a ne da je laž.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 2:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
promatrač je napisao/la:
Može, ne štima ti logika.
Citat:
Kažem da je laž, zato što se nemože ispitati takvo biće. To je to.

Kad se ne može ispitati kaže se da se ne zna, a ne da je laž.

Vidi, Emilito govori sa sigurnošću o tim bićima, on pouzdano zna, niti u jednom trenu nije nesiguran u svoje reči. Ispada da je proverio. A on u stvari barata sa rekla-kazala i to mu je uloga da priča da bi karlosu probudio znatiželju.
Ratnici mnogo lažu i drame :D

Možda ratnicima savetuje Letač kako da čine, odakle znaš :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 2:29 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Logika ti i dalje ne štima, baš ko da te netko j.... u glavu, zato spominjem letače.
Tu je onda i teško nešto ispraviti i objasniti jer će se problemi rađati koliko ih god bude trebalo. Nije da ti se rugam, bilo bi me sram da ti ne kažem, nego probaj preispitati svoj razum od početka, ako možeš, ime teme štima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 4:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Ahaaa ti misliš da me Letač savetuje ...ne, ne, nebrini...nema letač veze sa tim jer bih to znao odmah. Vršim istragu koliko i gde se koriste laži i “lepljenje“ tj “zakucavanje“ u knjigama, i o tome želim da pričamo jer nema ko to za nas da uradi ukoliko se sami ne pitamo.

Smatram da treba znati šta su to činili karlosu jer se u tome vidi šta jedna grupa sve sme da čini.

Ne bojkotujem učenje!

Možda u principu ovo što nastojim nije ni važno. Ali onda bi značilo da nema šta da se priča više. Ovako prodrmavam sebe. Pitam se smelo, kako smem da verujem? I vidim da razum nema vremena da proveri već se nesvesno prihvaća to što piše. Zato čarobnjaci lako obmanu prosečnog čoveka.

Ta Emilitova priča je važna jer se stvara utisak da su to neka ekstra nepoznata bića, a nije tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 4:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Kako znas da nije tako? Ima mnogo vrsta svijesti, sto pokretnih sto nepokretnih. Nemozes znati koje je to tocno emilito vidio i da li su to ista bica koja don juan opisuje kao anorganska bica koja djele znanje u zamjenu da ostanes zauvijek u njihovom svijetu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 8:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Sjenko je napisao/la:
Kako znas da nije tako? Ima mnogo vrsta svijesti, sto pokretnih sto nepokretnih. Nemozes znati koje je to tocno emilito vidio i da li su to ista bica koja don juan opisuje kao anorganska bica koja djele znanje u zamjenu da ostanes zauvijek u njihovom svijetu.

Ali kako ti znaš da ima mnogo vrsta svjesti što pokretnih što nepokretnih?

Već sam ispričao kako sam došao do toga, dakle, same knjige su mi rekle da je tako.
Znaš kako DH čita knjigu? - Protrese je rukom 2-3 puta :D

Jesi li ti ispitao neku vrstu i kako, pa zastupaš tvrdnju?
Ako samo veruješ to što tvrdiš ne znači da si sklon istraživanju i da ćeš potvrditi svoja uverenja.
Mi ne možemo znati šta je istina dok je ne utvrdimo.

Svestan-trezven čovek ako informaciju nije razumeo on je nije ni prihvatio. Postavljam ti pitanje, kako možeš da prihvatiš postojanje više vrsta svjesti ako ih nisi razumeo jer samim tim nemožeš ih biti ni svestan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: pet nov 22, 2013 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Vidio sam ih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: čet nov 28, 2013 2:11 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 16, 2013 1:43 am
Postovi: 25
robotix je napisao/la:
post01 je napisao/la:
dali je dh trebao kastanedu da postigne svoj cilj?

Ovo ti je dobro pitanje. Svašta bi se tu moglo reći. Iz reči DHa trebao mu je da bi mogao da shvati svog dobrotvora.
[quote]

kako da saznamo sta je trebao dh kroz karlosove recenice?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali se ratnik uči da laže?
PostPostano: čet nov 28, 2013 9:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Ovisi koliko se napregneš da saznaš o tome :D Daj nešto što si i sam video, čak i ako ti to ne izgleda sigurno...
Smatram da postoje gotovi odgovori al ih je teško prihvatiti jer bi se neko protivio.
Zameni mesto sa karlosom a nadgledaj DHa i videćeš.

Šta znači ovekovečiti svoju lozu?
To je svrha kastanede.
Ovekovečiti znači stvoriti mit. Mit o nagualovoj družini.
Apstraktno+Mit=Život
Život/Mit=Apstraktno

@post01, šta tebe tačččno zanima...verujem da imaš bar 20 pitanja u isto vreme :D
...
DH je morao da se proba, da oproba znanje nad nekim...znanje nemožeš preneti nekom koga to ne zanima...nečija pažnja je energija kojom raspolaže onaj koji priča.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz