Sada je: sub apr 27, 2024 12:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto jul 24, 2018 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Nemam reči :D
Ali su diskusije neophodne :roll:
Bar prema celokupnom štivu Kastanede pokazuju se grupacije zračenja, koje su nužne za ostvarenje percepcije, a uopšteno i rođenje bilo organskog ili neorganskog života. Takav opis nisam nigde susreo niti mislim da je moguće da ljudska maštarija izmisli tako nešto. Kad god sam negde opisivao zračenja i stvaranje percepcije kao da sam poznavalac toga automatski bi mi se izmenila svest i ulazila u povišenu, a odatle bih prozreo svog sagovornika i video da nikad to neće ni ispitivati nit ostvariti išta više od ogledavanja svojih usvojenih ideja ... zračenja nisu ideja i kao takva vrše pritisak, tako da pomiču skupnu tačku a samo mali pomak uzrokuje viđenje i prikazuju nemo znanje u vezi trenutka pa do večnosti...
Hoću reći da intezivno bavljenje zračenjima može poslužiti kao magijski trik :king:
i sad, ako se uzme da svaki sagovornik pažljivo sluša ishod je da slušaoc ima utisak kao da čita knjigu...iz tog utiska doprema se nemi opis da slušaoc želi samo priče o moći i ništa više jer se odmah vraća u svoje integrisane ideje koje u opšte nisu njegove te stoga dolazi do procene da zapravo ništa za života neće ostvariti što bi mu pomoglo u manevru da zadrži svoj životni plamen u sudnjem času :^o

Pitati nekog šta on misli je pitati njegove usvojene ideje te stoga je jedino vredan magijski manevar manipulacije njegovom sudbinom...
...zato je Don Huan pripremio niz stvari Kastanedi koje će ga zaprepastiti kad bude otišao u nagual,,,ako se sećate Kastaneda se vratio u Meksiko sa željom da ispita sve u vezi skoka...Don Huan je znao da je svo vreme uzalud pričao jer je potrebno ostvariti intenzitet...(intenzitet se malo pominje u knizi Orlov dar)

:tongue:

Mora se verovati....ali čemu?
Ako uznimo za primer verujem u Plejdijance, Ufo, Astrologiju itd a pored svega u Kastanedu ja onda lažem sebe da bih nastavio da živim.
Samo Kastanedino štivo nudi smrt svi ostali usvojeno tvrde kako će večno živeti :love10:

Najgore u svemu je da gnjilojajci nikad neće biti kadri da priznaju da su gnjili :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto jul 24, 2018 10:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Ok brate...sta te je konkretno toliko unemirilo?
Ne znam, nisi me pitao sta mislim nego za licni dozivljaj. Sad ako sam gnjilojajac sto ne prihvatam sve sto je Kastaneda napisao zdravo za gotovo onda nek bude.
Za opciju smrt/besmrtnost nisam zainteresovana preterano tako da automatski otpada i ozbiljnost svega


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet jul 26, 2018 1:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Nebitno. Nisam tebi lično rekao. Samo si mi poslužio da tek nešto napišem :P
:love3:
Moguće je da si uočio moju žestinu i da je izgledalo da tebi zameram :D
Slabo dolaze znaš ovde mislim i vredno je iskoristiti priliku kako da kažem da se upetljam a da onda ne budem kriv kroz igru reči :^o
Ja sam sebi duhovit ...
:read: :read:
Znaš, jednog dana će doći neko za nama , iako to nije bitno, no po Don Huanu postoji rekao bih vrlo vešta definicija slobode koja glasi:
Citat:
SLOBODA JE DOĆI I OTIĆI NE OSTAVITI TRAG KOJI BI DOPUSTIO NEKOM DA SAZNA DA JE OVAJ ŠTO JE DOŠO ODGOVORAN ZA NEŠTO.
i čitajući o čemu pričamo automatski će vršiti sud.
U našim umovima imamo sudiju koji kažnjava ili nagrađuje. Ne kažem tebi, samo da iskoristim priliku za neka izlaganja 8)
Dakle, brisanje lične istorije je način da dođemo do sudije.
Verovatno te ne interesuje u vezi sudije itd pa neću daljiti :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet jul 26, 2018 3:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Ako ti tako kazes :-)
Eto posto je ovde zavladala pustos mozes da iskoristis situaciju i vezbas toleranciju na usamljenost jer prema DH imaces je na pretek.
Inace interesuje me sta imas da kazes ti i bilo ko sto se tice licnog iskustva ovde.
Rekla sam da me smrt ne interesuje jer mi je svejedno sta ce biti samnom a ionako slabo ljudi imaju iskustva na tu temu :-):-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet jul 26, 2018 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Mislim da je bolje da ti kažeš koju veća će biti pažnja :P
Ti si žensko i više ćeš privući čitanost i posetu :twisted:

Evo jedan citat za tebe iz Taišinog intervjua koji verovatno nisi čitala :twisted:
Citat:
/Kada žene imaju menstruaciju, njihove skupne tačke se pokreću vrlo lagano. Ali one mogu da vide stvari; mogu da uhvate nagoveštaje; mogu da čuju stvari; postaju emocionalno vrlo, vrlo osetljive, jer se njihova skupna tačka pomerila. Mogu da koriste to prirodno pomeranje da sanjaju ili da se bave čarobnjaštvom, što žene čarobnjaci i rade.

eto tebi pitanja :D
Moraću se postaviti u ulogu ispitivača dok ne preokrenem smer i tok tematike. Nažalost moram ja jer sam smeon što nije samoreklamiranje nego tako istina živa.
Slučajem je eto zapala ta teza, a zaista sem intervjua nezna se ništa šta se dešava kod žena u tim terminima. Lično neverujem da ima ičeg jer je potreban učitelj nagual koji će nonstopno usmeravati pažnju na svrhu.

Znaš kako, na društvenim mrežama pa eto i forumima kada se traži pomoć tek tada hoće neko da se isprsi i kaže koju, majmunski mentalitet je očito neizbrisiv sindrom kod ljudi.

Jeste,,,možeš pomalo naći u staroj generalnoj diskusiji po neke iskaze ali veruj mi ni ti ljudi ne znaju u čemu su se uvalili jer su se upuštali bez mozga u akciju :lol: :lol:
Moram da ih popljujem jer sve to ne vredi ni pišljiva boba :^o

Bez uvrede, po mom mišljenju, ljudi su najpokvarenija bića u univerzumu.
i dan danas ih proučavam
Video sam da su vični nadanju i očekivanjima
...ovako, svako je uvek na tronu a postavlja masku da bi kroz ljudskost izrazio zahvalu ili sažaljenje na dramskoj osnovi dakle automatizovano...ne računajući da to što čini je greh jer su mahom hrišćani koji veruju da će im Bog đuture oprostiti sve grehe znane i neznane - što je nemoguće
...Svako uvek brine o sebi, a te brige iskrivljeno klasifikuje opravdavajući svakidašnjicu, gde je iskrivljenost zapravo odgovornost prema drugim ljudima dok u sebi ume da priča protiv istih bilo porodica ili ostali...dakle dvoličnost, koja nema opravdanja jer se veruje da je refleksija sebe jedno biće koje ume iz raznih nivoa da priča sa sobom.

Dvoličnost je normativa, lično sam uveren. Ali,,,vrhunac je sebičnost....Orao očekuje otvaranje te sebičnosti jer ni taj Orao nema pristup u sebičnost :D
Sebičnost naravno ovde ima drugu definisanost. Nije to imam čokoladicu i neću ti dam pola, nego neću ti otkriti svoje tajne.
I stvarno, eto što je čovek podložan smrti jer neće nikad otkriti tajne,,,e zato su stari vidovnjaci videli zašto Orao štavi svest umrlog :thumbup: :thumbup: :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pet jul 27, 2018 12:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Hm....nisam dugo bila ovde i pokusala sam da citam sta se lisalo u medjuvremenu ali
vidim da je sve neko nesuvislo laprdanje tako da i nije jasno jel
ja ne kapiram ili su svi ovde na teskim drogama.

Dalje to sto su ljudi pokvareni sebicni vaki naki tako je otkad je sveta i veka
I svi proucavajui analiziraju druge i pljuju i onda se osecaju bolje u vezi sebe.
Meni nije jasno zasto ti tracis vreme na to kad znas da je to zajeb i da ne pravi stalk da SEBE
posmatras svoje unutrasnje reakcije na druge ljude i situacije
ako mislis da se resis samovaznosti inace ce Orao da te razbije ko zvecku.

Taj intervju sam citala davno mislim da je jos negde pisalo o tome ne secam se sad....
Uglavnom slazem se da je potreban nagual da usmerava stvar inace moze da bude
opasno ali to vazi za mene ne znam za druge. U vezi toga cu kasnije sad moram ici...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sub jul 28, 2018 7:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
cinkoksid je napisao/la:
Meni nije jasno zasto ti tracis vreme na to kad znas da je to zajeb i da ne pravi stalk da SEBE
posmatras svoje unutrasnje reakcije na druge ljude i situacije
ako mislis da se resis samovaznosti inace ce Orao da te razbije ko zvecku.

Bogami do sada nisam dobio ovako žestok komentar :D
Hvala :thumbup:

Ne nije tračanje vremena, traganje je odnos s ljudima. Ako sam ja siguran u sebe je moje umeće vrebanja a ne nešto drugo. Ako ja tražim ljude to nije nikako da bih s njima delio ljudskost, već da iz njih izvučem najcrnje crnilo kao što to oni saveznici rade. To je trenažer za mene. S obzirom da ništa ne zadržavam za sebe Orao neće moći da me razbije ko zvečku. Sem toga sam utreniran za udar vatrenih lopti. Odavno sam pre knjiga Kastanede tražio način da suzbijem ili odbijem strah. Bar tri načina sam našao, a prvi od njih je da se podvlači stopalo po podu žestokim trenjem; drugi je bio da se gromoglasno hukne HUUUU! iz abdomena; i treći je bio gutanje vazduha u komade i zadržavanje komada vazduha u grlu. U zavisnosti od potrebe sam ih koristio. Sa knjgama sam shvatio gde smrt ulazi ali već sam bio kadar da zatvaram i otvaram rupu po želji. Oko samovažnosti svaku situaciju umem da izbegnem, jer sam uvežban da odbacim dijalog koji treba da sledi sa moje strane i da izvrdam dalji tok besramno. Ja sam neuvredljiva osoba i s toga za ništa se ne kačim, ali pratim razgovore vrlo oštro i razmišljam u okviru tokova razgovora.
=D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sub jul 28, 2018 8:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Ali ako je to vrdanje ocigledno svima onda...:-)
U vezi tog izvlacenja nejgoreg od ljudi jel to znaci da trazis
mucitelja ili nesto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned jul 29, 2018 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Nešto drugo znači. Sova je zli čarobnjak.


Attachment/i:
Opaska: Nešto drugo znači. Sova je zli čarobnjak.
37272451_467781473695269_4249140755160891392_n.jpg
37272451_467781473695269_4249140755160891392_n.jpg [ 41.33 KiB | Pogledano 3304 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned jul 29, 2018 9:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Ccc...Sta ti radis decko...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sri aug 01, 2018 11:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Pozdrav.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned aug 05, 2018 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Vjetrena Zvona je napisao/la:
Pozdrav.

Svako dobro i dobrodošli u redove diskusije o traganju =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: ned aug 05, 2018 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
cinkoksid je napisao/la:
Ccc...Sta ti radis decko...

magijašim...nabacujem magiju [-o<


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: pon aug 06, 2018 3:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
gavranius je napisao/la:
cinkoksid je napisao/la:
Ccc...Sta ti radis decko...

magijašim...nabacujem magiju [-o<


To nije bilo pitanje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto aug 07, 2018 2:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Šta je bilo pitanje?

Znam tačne odgovore na sva pitanja.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto aug 07, 2018 10:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
bradzorf je napisao/la:
Šta je bilo pitanje?

Znam tačne odgovore na sva pitanja.


Pa nema pitanja....Ali ti daj neki odgovor...ako ti se daje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: uto aug 07, 2018 12:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
dojmovi:
traganje je nacin za povratak u stanje djecje bezazlenosti
bezazlenost ili bezlicnost-stedni nacin funkcioniranja

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: sri aug 08, 2018 2:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Darkomir je napisao/la:
osecam da mi se jezi desna zadnja strana glave?

Taj jez se javlja,uglavnom kad nesto negiram i onda namerno to radim npr iako nije onako kako to neko tvrdi da bih osetio jos jace,neki put sam namerno bezobrazan,tad isto osetim jez,ili...


Desni dio glave uz sredinu, iza, prema tjemenu... nije ježenje, nego vise kao trenutno utrne odozdola prema gore... u situacijama koje me iznenade, a dobijem poriv napraviti nesto grozno, koji trenutno blokiram.
Taj osjecaj prati vrucina, napetost, znojenje, a pomogne mi fokus na jednu rijec koja usutka glavu (misli i ego).

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet aug 09, 2018 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Vjetrena Zvona je napisao/la:
dojmovi:
traganje je nacin za povratak u stanje djecje bezazlenosti
bezazlenost ili bezlicnost-stedni nacin funkcioniranja

ne bih reko
umetnost potaje je najjasnije u vezi traganja
...
da nekog učiš, hej trebaš se vratiti u bezazlenost nebi taj naučio vrebanje :hello2:
nema uštede bez oštrog razmišljanja
Traganje je umetnost potaje. Veoma dosadna umetnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Traganje/Prikradanje
PostPostano: čet aug 09, 2018 3:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Koga vrebamo traganjem?

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 48 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz