Sada je: čet mar 28, 2024 6:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: sub feb 04, 2012 12:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Osobno ne znam o poremećajima zbog magijskih pokreta jer ih nisam radio.
Uvijek mi je bilo čudno kako o tome nema skoro pa ništa (čak ni odlomak) u prvobitnom paketu knjiga Carlosa Castanede koji je činio neki komplet, zatvorenu cjelinu znanja i onda odjednom BUM, eto knjige o magičnim pokretima kao spasa za čovječanstvo i čitave organizacije u vezi toga kao pokreta.
Što mogu, meni to smrdi, ali ne tvrdim ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: sub feb 04, 2012 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
opet ti pokreti..
napravim ih periodicki, kad se uspijem motivirati prva 2-3 dana, onda to ide neko vrijeme dok se ne prebacim na nesto drugo.
dali su opasni, prevara ili sto vec... ovisi o onome tko ih radi.
meni su odlicni za iscupavanje iz perioda kada se pocnem osjecati kao ucmala barustina.
dobijem neku nabrijanost pomocu koje se pokrenem, ali kasnije predjem na neke druge, svoje vjezbe, koje mi vise odgovaraju.
mozda nisam mjerodavan za izvlacenje zakljucka, ali mislim da je stav " tu mi nesto smrdi" prekrut :)
citav "svijet" smrdi, pa sta?

snoopy, odmori mozda malo od castanjede, znam da "nema vise vremena", ali i odmak je rad :)

sori ako laprdam, ovo pisem iz kreveta ocekujuci popodnevnu dremku :)
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: sub feb 04, 2012 4:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
I Don Huan kaze da nase telo strada svim dnevnim aktivnostima, a sa danasnje tacke gledista rekao bih da je to prekomerno sedenje.

Evo prakticnog primera:
Kada ne radim pokrete 1 dan a aktivno radim za komjuterom osecam se kao izguzvana metalna kanta..
Da se tako osecam ne bih znao da ne radim pokrete.
Zato ljudi misle da im je dovoljno protegnuti se posle 5 sati sedenja pa onda nastaviti jos 5 sati.

Tenzegriti me cini vitalnim..pocnem osecati strujanja energije i osecam se kao malo dete.
Ono sto prati to stanje je momentalno bolje raspolozenje(posle na primer serije za nameru)

Takodje, kad zavrsim za nizom ``udisanje energije za spoznaju namere(nakane)`` ponekad osetim bol u organima ali to nije neprijatan bol vec ga prati jak osecaj da se radi o dodatnom ``boost-u`` tj upumpavanju vitalne energije u glavne centre...

Kod tensegritija mi se svidja jer svaki pokret prati prica i sto su energicniji od na primer tai chi.

Ili sto bi rekli, imaj posebnu nameru


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: ned feb 12, 2012 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Sta Aca moze reci o svom uceniku ovako javno?

Besede javno nikom nece pomoci. Ali oci u oci odmah se uoci ko je ko. Nevaljasan je ovaj put jer se otkrije da se iza nas krije neznanje koje nas kosta zivota. Kako to kosta zivota? Tako sto smo mogli da verujemo bilo sta drugo isto bi bilo. Kako sme trezvena osoba da se prepusti omenima!!!
Moze jer njegova druga paznja ima opis da se to treba desavati. Znam po sebi to je svet ocekivanja. I kazem mu da traga a on nemoze. Nemoze jer se konstantno zagadjuje opisima kako treba da mu tece zivot. Sta je traganje? Jel to metoda pronalaska odredjenih knjiga pa iscitavanje pronadjenih!!!? - ne. Sta treba da se pita moj ucenik? Odakle da pocnem gospodine ucitelju. Kad bi me tako pitao ODMAH bi znao sta i odakle da krene.
Strogost. Bez strogosti prema sopstvenom ponasanju nema angazovanja odredjenog kvaliteta.
Procitao moj ucenik u Zaostavstini DH kako Taisika i Svabica besede da su profesori sitni mucitelji. Zasto, pa oni nemogu DA VAS UBIJU, tamo. Profesori odrade plan i program i kvit. Mucitelj je tamo gde je rizik od gubljenja necega cega nedamo. Svi su maskirani znanjem po sebi - automatska boljka savremena peoples.
Kako moze neko da raspravlja o znanju ako nema tacke gde prestaje zaljenje.
dalje nesto,,,Kako dobar tonal sme u javnosti (a ovo je javnost) da se izrazi recima MRZELOME DA KUCAM,,,ako si na putu ratnistva a procitao si sve knj. po jednom trebalo bi da sebi branis koriscenje ponavljanja iz sveta obicnih ljudi. Treba da izvrda, da promisli , da angazuje uvidjajnost, ... ovako svi vidimo da nije sredjen tonal jer nema sta da kaze.

samo grdim moram ko da gleda da ima ucenika kome je svet ocekivanja prepun.
Ti mislis da neocekujes jer je to na dubini svesnosti koju nisi osvojio. Nasta ovde ciljam konkretno? Pa, eto svaki od nas ima roditelje a niko se nije zapitao dali oni nesvesno ocekuju za nas kako treba da se zivi. Roditelji ocekuju od snupita da ce se JEDNOM ozeniti. To isto je i kod mene. Kod sve vas. Prva lekcija koju sam mu dao je da je ovaj nas svet u kome zivimo zapravo svet ocekivanja...


Dakle trebace 15 years da prodje da se angazujemo. Mora jer nema dovoljno iskustva za nepokolebkjivu nameru ili ima a sebicno krije od sefa bande.

Njegova malenkost je bila uznemirena mojim skupocenim porukama. Kamo meni neko tako da pise, to sam ga pitao. Nema ko. Sam.

Ali cenim njegovu ludost da se primi na ZONFA ptica koja ce odleteti. To sto je ucinio koristice mu u zivotu u oblasti volje. Ja sam jos jaci bio. Jednom sam u WC-u doma zdravlja zapisao datum kada cu doci kroz godinu dana. I dosao sam toga dana.

Svi smo mi zasebne jedinke i snosimo odgovornost prema onome sto cinimo.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: ned feb 12, 2012 5:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
http://www.youtube.com/watch?v=hz2Q3uCQuaQ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: čet mar 15, 2012 8:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Bilo bi lepo da se prisetiš svih detalja susreta da bi čitaoci imali kompletnu sliku.
Budi u toj nameri pravi pisac.
Ali bez ličnih mišljenja da je ovo ili ono osim ako je potvrđena istina.
Podsetiću te sledeće: Neposredno iza mene stajao je vlasnik firme koga možda nisi video. Ranac si postavio nesmotreno na putu gde sam trebao proći - opomenuo sam te. Pitao sam te dali si pročitao sve knjige i koju si prvu. Rekao si da si sve pročitao. Ispričao si mi fantastičnu priču o prvoj knjizi kako je tvoj otac čitao pa si je ti ugrabio. Pričali smo o kontejneru svesti koga imaju neorganska bića ,.. rekao si da to nisi pročitao,..rekao sam da sam onda sanjao tu knjigu.
Hteo si u dvorištu firme da se protegneš od puta tensigriti pokretima, opomenuo sam te da na javnom mestu to nesmeš da radiš da ne pomisli neko da si lud. Pitao sam te dali su knjige izvršile dodatnu pomoć za fakultet....

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: sub mar 17, 2012 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Sjenko je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
hej, sto se tice mog dozivljaja istina je da nemam jos uvek jasno odredjen stav...
Ima i ona prica morati verovati i ona se moze dobro postaviti u moj prvi tekst.
Znaci potrebnno je sve to proveriti.

Ne znam ni kojim bi se recima zahvalio svima koji su izgradili tenzegriti..
Ono sto hocu da kazem je da je praksa ``zlata vredna``..i teorija je ok ali kontam da nas baratanje sa energijom moze usmeriti najefikasnije


Ono što nazivaš teorijom u biti i je praksa. Samo čitanje knjiga i kontempliranje na njih je praksa za početak, koja poslije sama raste u osobi i razvija se, zasebno od voljnog uma onog koji čita. S vremenom, ako pojedinac ne zastrani, što je nažalost najvjerojatnije opcija, sraste s tom praksom i može je početi svjesno i voljno prakticirati, tj. živjeti ju. Fizički dio prakse, je samo fragment cjelokupne slike.

Meni osobno tensengrity nikako ne paše, te ga nebi nikom preporučio, a pogotovo ne početnicima. Čini mi se da radi energetska uzburkavanja, s kojima se, netko tko se nemože suočiti sa samim sobom, ne zna i nemože nositi.


Tensegrity neradi energetsko uzburkavanje, nti neka druga tehnika za budjenje tjela. Vise je stvar u tome da ljudi koriste takve tehnike, a sami na sebi nerade nista, zapravo njihovo unutrasnje stanje je jos uvjek kakvo je i bilo, puno sranja, i tad nema druge nego da se ta sranja i uzbude u covjeku. Ljudi koji neciste svoj tonal a bude uspavane energije uvjek mogu nastradati na tom putu, ili nauciti od greske. Ali vecina ide laksim putem pa onda kaze da je ovo ili ono opasno ili od djavola.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: ned mar 18, 2012 12:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Pozdrav Vag. Ha kažem što sam zapazio kod mnogih praktičara. Upravo zato što ne čiste svoj tonal, energija im zapinje u pleksusu, točkom koja korespondira sa ličnošću i samovažnošću. Tako ta energije, krivo kanalizirana radi puno više štete nego koristi, od nje se postaje morbidni, napuhani kreten bez pokrića. Također ono što sam zamjetio kod tensa je da mjenja energetsku konfiguraciju kod čovjeka, mjenja mu oblik i učvršćuje na nepredvidive načine, umjesto da mu ga olabavi kako bi trebao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: pon mar 19, 2012 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Sve to ovisi od stanja prakticara. Niko drugi nije kriv za necije stanje, sve ovisi o pojedincu. Ako pokreti, bili to Tensegriti ili Kundalini joga naprimjer mogu da probude tjelo tad nije nista lose na njima ako se tad prakticari osjecaju lose. Sam pravim tensegriti vec duze vrjeme i pokreti su veoma dobri, uz to bavim se i drugim tehnikama i potom mogu primjetiti razliku efekta. Efekti su razliciti, ali su svi dobri, dovode do smirenja i tisine uma.
Ali sve ovisi od toga kako je stanje covjeka koji cini te pokrete, i zasto ih uopce pravi, sta je razlog, namjera. Energija ide kud je misao nosi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: uto mar 20, 2012 8:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Negde tamo kaže DH: 'Samo dvaput se živi',,,zašto neko da vežba i troši si energijicu uzalud kad tek živi prvi život. Puniš se, puniš a ako dođeš u novi život prelomnom tačkom sve iz prvog života postaje sranje koje si u neznanju činio.
U dpugi život sve je totalni bljak,,,mrtvom čoveku ništa se nesviđa al pošto je živ izvodi obuzdanu ludost, zasmejavajući sebe novim pogledom na sopstveno činjenje.
Izvinite ako brujim, to je od brujo.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: uto mar 20, 2012 3:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Vag je napisao/la:
Sve to ovisi od stanja prakticara. Niko drugi nije kriv za necije stanje, sve ovisi o pojedincu. Ako pokreti, bili to Tensegriti ili Kundalini joga naprimjer mogu da probude tjelo tad nije nista lose na njima ako se tad prakticari osjecaju lose. Sam pravim tensegriti vec duze vrjeme i pokreti su veoma dobri, uz to bavim se i drugim tehnikama i potom mogu primjetiti razliku efekta. Efekti su razliciti, ali su svi dobri, dovode do smirenja i tisine uma.
Ali sve ovisi od toga kako je stanje covjeka koji cini te pokrete, i zasto ih uopce pravi, sta je razlog, namjera. Energija ide kud je misao nosi.


To sve stoji. Makar osobno preferiram prirodne puteve buđenja energije, tehnike mogu biti od velike pomoći.

Ono što bi još valjalo dodati je da je bitna i namjera onog koji je pravio pokrete i dao ih u javnost. Po onome što sam vidio, pokreti vode u smjeru koji mi osobno ne paše. Vode u smjeru starih vračeva i njhovih energetskih formacija, koje funkcioniraju na principu fiksnih položaja skupne točke, dok ja volim fluidnost. No to je za svakog ponaosob da otkrije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj susret sa novim nagualom
PostPostano: sri mar 21, 2012 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Sjenko je napisao/la:
Vag je napisao/la:
Sve to ovisi od stanja prakticara. Niko drugi nije kriv za necije stanje, sve ovisi o pojedincu. Ako pokreti, bili to Tensegriti ili Kundalini joga naprimjer mogu da probude tjelo tad nije nista lose na njima ako se tad prakticari osjecaju lose. Sam pravim tensegriti vec duze vrjeme i pokreti su veoma dobri, uz to bavim se i drugim tehnikama i potom mogu primjetiti razliku efekta. Efekti su razliciti, ali su svi dobri, dovode do smirenja i tisine uma.
Ali sve ovisi od toga kako je stanje covjeka koji cini te pokrete, i zasto ih uopce pravi, sta je razlog, namjera. Energija ide kud je misao nosi.


To sve stoji. Makar osobno preferiram prirodne puteve buđenja energije, tehnike mogu biti od velike pomoći.

Ono što bi još valjalo dodati je da je bitna i namjera onog koji je pravio pokrete i dao ih u javnost. Po onome što sam vidio, pokreti vode u smjeru koji mi osobno ne paše. Vode u smjeru starih vračeva i njhovih energetskih formacija, koje funkcioniraju na principu fiksnih položaja skupne točke, dok ja volim fluidnost. No to je za svakog ponaosob da otkrije.


Pa tehnika disanja i pokreta, zapravo rastezanje tjela je jedan prirodan nacin da se budi energija ili da se drzi u stanju fluidnosti. Duboko disanje, i iztezanje tjela je potrebno da tjelo bude u stanju vitalnosti. A sad dali su magicni pokreti zacarni crnim magicarima je prica za sebe, fakt je opet da sve ovisi o pojedincu koji put on bira.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz