Sada je: pet mar 29, 2024 12:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto sep 06, 2011 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Kroz godine forumskog iskustva često sam sretao raznorazne new age psihopate. Ono što me je oduvijek fasciniralo jest činjenica da je izniman broj psihopata uvijek bio privučen učenju don Juana.

Hajde prvo da rezimiramo vrste psihopata.

Prvo tu su bogom dani naguali. Oni su obično najučestalija vrsta psihopata. Ima ih raznoraznih vrsta, od onih kojima se put ratnika sastoji od relacije birtija-forum, te u birtiji marljivo rade na pomicanju svojih skupnih točki, preko onih koji su se upustili u još veće psihonautičke avanture koristeći raznorazne preparate, pa sve do onih najvještijih, koji imaju sposobnost da se nametnu drugima te naoko povedu iste. Obično ovi zadnji, nazvat ćemo ih alfa bogom danima nagualima, kad se nametnu kao vođe, rade sustavno na tome da eliminiraju svaku konkurenciju, te stvaraju elitističku "družinu naguala" gdje primaju samo izabrane. Kad padne alfa b.d.n. (a uvijek padne), onda obično sa njima pada i njihova družina (ako ništa barem u očaj).
*Mala digresija* Zapazio sam da tensengrity praktičari obično imaju tendenciju ka psihopatiji. Tens oslobađa energiju, a ako praktičar nije razriješen sam sa sobom ista zapinje u pleksusu, točki samovažnosti koju onda samo napuhuje.

Sljedeća grupa su ptice rugalice i čekići. Čekići su pojedinci koji dolaze rušiti bogom dane naguale. Njihov nastup je obično prodoran i pun osuda spram tuđih mana. Ukoliko uspiju, obično sami prelaze u grupu bogom danih naguala te metodom čekića eliminiraju daljnju konkurenciju. Takoreći čekići i b.d.n. su kompatiblni :)
Ptice rugalice su pak puno suptilnije. One iz prikrajka komentiraju i dobacuju. Postovi istih obično su puni sarkazma i podsmjeha. Koliko god nekad ptice rugalice imaju zahvalnu ulogu, obično u istom pretjeraju, te forum napune otrovom.

Zadnji, najrijeđi, ali nikako ne i najmanje važni, su tzv. "probuđeni". Probuđeni su često (ali ne nužno) bivši pobornici učenja don Juana. Oni su odavno uvidjeli laž i manipulaciju unutar Juanovog učenja, te se svim silama trude da diskreditiraju i omalovaže isto. Metode koje rabe su svakojake, ali uglavnom nisu ništa novo i neviđeno po raznoraznim new age forumima.

Vjerujem da će se svatko od nas naći u jednoj od ovih grupa ili vidjeti kod sebe tendenciju prema istima, jer kolko shvaćam u svakom od nas čuči vampir. Postoji mogućnost da sam zaboravio neku vrstu ili podvrstu, pa osjećajte se slobodno da me nadopunite :)

Naravno, da ne ispadne da su svi psihopate, uvijek tu ima onih koji se stvarno bore i rade na sebi, te imaju želju razmjenjivati iskustva s drugima. No opet oni prečesto budu odvraćeni sudjelovanju na forumima pošto isti prečesto postanu močvare pune govana.

Kažu mudri da ovisno o onome što zračiš to i privlačiš. E sad, po onome što ja vidim, učenje don Juana je cjelokupan sistem praktičkih znanja koji je sam po sebi dovoljan da pojedincu da šansu da otkrije sebe. Vjerujem da bi se psihopate složili samnom i nadodali da je jedino koji to može. Opet samo učenje, ima potencijala za privući morbidne ljude, koji s nedostatkom pravih ciljeva i iskrenosti prema sebi mogu zastraniti. No opet većina ljudi kad tad zastrani, neovisno koje učenje sljedili.

Ono što mene zanima je zašto baš učenje don Juana? Što je to u tom učenju da je magnet za psihopate? Jel to možda samo do ovog podforuma ili je ista priča na drugim forumima? Meni se čini da razlike baš i nisu pretjerane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto sep 06, 2011 6:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
pa cini mi se da je citava stvar u tome da je ucenje dosta, hm, neobicno, pa se psihopatske crte u osobi brzo pokazu i poprime groteskne oblike, sto je nekada zabavno, a nekada ne.

to kazem iz vlastitog iskustva s istima (oblicima) :mrgreen:

na nedjeljnoj misi u mojoj zhupi barem 58% su psihopate i psihopatizirane osobe, ali na te spike smo navikli, pa nam ne privlace paznju.
nema magneta, zaljepi se neki broj ljudi, i ispostavi se da su ludi. :D

bezveze tema :P
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto sep 06, 2011 7:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
zelenozubi je napisao/la:
pa cini mi se da je citava stvar u tome da je ucenje dosta, hm, neobicno, pa se psihopatske crte u osobi brzo pokazu i poprime groteskne oblike, sto je nekada zabavno, a nekada ne.


Ima smisla to što kažeš, to bi valjda i bilo ono pupanje energije u pleksus ili kako god već. No te bi se crte trebalo prevazići, a očito rijetki u tome uspiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto sep 06, 2011 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
Sjenko je napisao/la:
No te bi se crte trebalo prevazići, a očito rijetki u tome uspiju.


e jebiga sad, veca je fora bit egzotichan :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto sep 06, 2011 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
zelenozubi je napisao/la:

e jebiga sad, veca je fora bit egzotichan :D


Hahahaha, da nisi htio reći psihotičan :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto sep 06, 2011 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ovaaj, da, ali bojim se udara matrixa 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: pet sep 09, 2011 3:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Sjenko je napisao/la:
Ono što mene zanima je zašto baš učenje don Juana? Što je to u tom učenju da je magnet za psihopate?

Šta drugo do "moć"?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: pet sep 09, 2011 4:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
bajs je napisao/la:
Šta drugo do "moć"?


:) možda želja za istom.

Moć se može ostvariti u punom potencijalu kad se nema želje za njom, koliko shvaćam. I to definitivno nije moć nad drugima, nego moć da se nađe sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: sri apr 18, 2012 5:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Kada sam uočio relaciju birtija-forum morao sam da zastanem i samo na osnovu toga da kažem nešto.

Ratnici na početku karijere su 'pijanci života'.
Nemogu za nekog reći nešto a sa druge strane mogu da mu kažem bilo šta.

Nekolko puta sam bio pijan od puno piva u sebi, samo je oštriji napad na nekog uz nadahnuće nepopustljivosti.

U principu ljudi koji dođu na forum osete intuicim da treba nešto da ih zadovolji a to je da oprobaju taštinu. Na taštini se bolje uči, u smislu vidiš neke greške a drugo upoznaš predmete vrebanja.

Kad sam bio pijan uhvatio sam se za zelenozubog da prizna da je pseudonim koji koristi uzo iz naziva jedne muzičke numere. Toliko mi je to bilo važno da čujem da sam zaboravio na sve ostalo , leva strana. No i pijan probudi se trezvenost i kaže 'daj nešto drugo'.
Nije lako biti stalno strejt.
Veća je fora prići onome koji se ubacijo i pronaćimu tačke njegove sahrane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: pon maj 06, 2013 11:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Ne sviđa mi se ova tema zato što je Sjenko doktor u glavnoj ulozi.
Mi drugi možemo biti samo pacijenti.

Možda je Sjenko osmislio temu u ono vreme da bi se zaštitio. Često su Sjenka upitivali da li je ratnik, a on to nije hteo jasno reći.
Neće Sjenko da bude prikovan. OK. Ali i to je psihopatija. Izvrdavanje.
Nije pošteno znati tajno znanje i praviti se da ga se to znanje ne dotiče, među drugovima koji takođe poznaju tajno znanje. Mene je to znanje uvek obuzimalo. Treba čovek jednom da odbaci znanje, i onda vidi kasnije šta vredi od tog znanja. Očito će biti da će sve ono što su delovi nemog znanja privući našu pažnju zato što nemo znanje brzo izčezava.
Ustvari, tema je super ako smo svi raspoloživi da damo sve od sebe.
Koji mogu biti zaključci ove teme???
Trezvenost ili psihopatija?

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: pon maj 06, 2013 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
:)

Reci sjenku gdje boli?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: sri okt 30, 2013 4:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 30, 2013 3:39 pm
Postovi: 4
Svako znanje možeš koristiti u oba smera, zavisi samo ko si ti i kakav si čovek.
Uz Kastanedu možeš biti slobodan, širokih pogleda i shvatanja, a možeš biti i još jedan manipulant ili izmanipulisan.
Uz hrišćanstvo možeš biti propovednik, verni pratilac bezgranične dobrote i uz to činiti samo dobra dela, širiti ljubav, a možeš povesti i u krstaški rat i izokrenuti priču naopačke po ličnom nahođenju.
Suština je da na kraju krajeva nije ni bitna samo priča već i ko ti je priča.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: sub jun 30, 2018 6:40 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
Sjenko je napisao/la:
Tens oslobađa energiju, a ako praktičar nije razriješen sam sa sobom ista zapinje u pleksusu, točki samovažnosti koju onda samo napuhuje..



Od kud ti ova informacija? Iz knjige Magicni Pokreti?

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: sri jul 04, 2018 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Zen Sen je napisao/la:
Od kud ti ova informacija? Iz knjige Magicni Pokreti?


Pozdrav,

Prošlo je mnogo godina od kad sam napisao ovaj post pa se treba svega toga prisjetiti. Nije iz magičnih pokreta, nego iz vlastitog zapažanja i ponešto prakse s tensengirtyem i sličnim vještinama kao tens (ponajviše taiji quan). S time da napomenem da ne zagovaram ni Tens ni knjigu Magični pokreti jer mi je u toj priči uvijek nešto smrdilo. Dok sam čitao tu knjigu neki nutarnji osjećaj mi je govorio da nit je to Don Juan prenio kao znanje Carlosu, nit to ima neke veze s putom slobode (smrdi mi na izazivače smrti).

E sad, što god ja mislio o Tensu on doista do neke razina aktivira određene (pretežito niske, primalne i fizikali bliske) energetske centre. Nesređenoj osobi (ili ako oćeš po Toltečki čovjeku koji nema sređen i čist Tonal) ta vrsta energetskog viša bude uglavnom kontraproduktivna. Niska, primalna energija koja se nadjednom uzburka uglavnom istakne sve ono što je loše u ličnosti praktičara. Ilitiga doda ulje na vatru.

Iz energetskog kuta, Tens, kao što sam reko djeluje uglavnom na niske primalne energije. Nesređeni praktičar nema povezane visoke i niske centre, te ta energija zapinje u najvišoj točci u koju može doći, a to je pleksus. I onda dođe do energetskog napuhavanja i "busanja" u prsa, porasta samovažnosti koja korespondira s pleksusom, te isticanja loših aspekata ličnosti praktičara koji se Tensom bavi. Ne kažem da je ovo isključivo tako, ovo je samo moj kut gledanja na te stvari. Problem kod direktnog gledanja energetskog je što je nema jednog određenog aspekta i kuta gledanja. Postoji nebrojeno slojeva i nebrojeno mnogo validnih kuteva gledanja na istu stvar.

Također, sigurno postoje iznimke i načini za koristiti Tens koje ja ne znam. Doduše bez Tensa se može, nije nužan ni za šta i ja ga nebi nikome preporučio.

Tolko od mene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: ned jul 08, 2018 4:33 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
Sjenko je napisao/la:
Zen Sen je napisao/la:
Od kud ti ova informacija? Iz knjige Magicni Pokreti?


Nije iz magičnih pokreta, nego iz vlastitog zapažanja i ponešto prakse s tensengirtyem i sličnim vještinama kao tens (ponajviše taiji quan).


Da, tako sam i mislio.

Dali ti mozes imati vidjenje onako kako su to u knjigama opisivali?

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto jul 10, 2018 12:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Da.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto jul 10, 2018 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Zen Sen je napisao/la:
Dali ti mozes imati vidjenje onako kako su to u knjigama opisivali?

Mislim da je ovo bezobrazno pitanje, jer...nepostoji način dokazati video ili lažirao.
Moglo bi leći pitanje s ljudske perspektive tipa "dali si zurio"... :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: uto jul 17, 2018 3:45 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
Sjenko je napisao/la:
Da.



Na koji nacin se to transformira?

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: pon aug 13, 2018 12:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Zen Sen je napisao/la:
Sjenko je napisao/la:
Da.



Na koji nacin se to transformira?


Pratim...

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New age psihopatija i učenje don Juana
PostPostano: pon aug 13, 2018 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Zen Sen je napisao/la:


Na koji nacin se to transformira?


Preciziraj pitanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz