Sada je: čet mar 28, 2024 3:17 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Smrt kao savetnik
PostPostano: sri jun 22, 2011 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
DA BI RATNIK BIO RATNIK IZ DON HUANOVOG SVETA, NAJPRE MORA BITI BORAC.
RAZLIKA IZMEDJU RATNIKA I BORCA JE VELIKA.
RATNIK MISLI NA SOPSTVENU SMRT NON-STOP, A BORAC MISLI NA DOKAZIVANJE SEBE I U SOBSTVENIM I U DRUGIM OCIMA I TIME NE VIDI PROSTOR STVARNOG POGLEDA NA SMRT.
DA BI RATNIK IMAO ISPRAVNOG UVIDA U SOPSTVENU SMRT KAO BORAC RAZRESAVA OPTERECENJA DRUGE PAZNJE (PODSVEST). NAJBITNIJE U LANCU JE ODKACITI DA IMAMO LEGITIMNA PRAVA NA SOCIJALNU NAMETNJU KAO I DRUGI LJUDI.
TO ZNACI VELIKI BROJ STAVOVA ZA ODBACIVANJE.
MOJ PRIMER - DOK NISAM U POTPUNOSTI ODBACIO ZELJU DA KAO SAV NORMALAN SVET IMAM PORODICU, ZENU I DECU PODSVEST JE TROSILA NA TO IME OGROMNU ENERGIJU IZ DANA U DAN. OVOM OLAKSICOM U PODSVESTI IMAM VELIKI BROJ MOGUCNOSTI JER SAM OSLOBODIO NAJBITNIJI PROBLEM SOCIJALIZACIJE.
SMRT JE TESKO OPISATI DRUGOM LICU SA OCEKIVANJEM DA AKTIVNO PRIMENJUJE NA SEBI JER TO ZNACI POSTATI LES U SVAKOM TRENU NASEG ZIVOTA.
MOJ PRIMER - ZAMISLJAM SE U PROCESU UMIRANJA SA RAZRADJENOM KONSTANTOM DA JE ZIVOT BEZVEZE I UZALUDNOSTI ZIVLJENJA ZARAD ORLOVOG PRIKUPLJANJA MOG ISKUSTVA. SVE SU TAJNE OPISANE U KNJIGAMA I SAMO MOZE LUD PROZIVLJAVATI TAKVA ISKUSTVA.AKO NE UMREM INTERESOVACEME "POZNATO" KOJE NISAM ISPROBAO U ZIVOTU. NEPOZNATO I ONAKO JE TU HTEO-NEHTEO ALI GA POSMATRAM SA PROCENJENE DALJINE. NESAZNAJNO VIDIM SAMO U OKVIRU TRAGANJA ZA DEFINISANOSCU I REKAPITULACIJE U MERI KOJU MOGU DA NEOPTERECENO PODNESEM.

SKUPNU TACKU DUH POMERA U ZAVISNOSTI OD CINJENJA. CINJENJE VRSIM U SKLADU NE-RADA.
IZIVLJAVA SE SVE I UMIRE SE ODMAH, TIME SE DOBIJE NA VREMENU ZA PROCENJIVANJE I PREBIRANJE PO VAZNOSTI SECANJA ZA NOVU REKAPITULACIJU.

OVAKO IZGLEDA ZIVOT JEDNOG NAGUALA. NAGUAL U OKVIRU NASEG JEZICKOG PODNEVLJA MOZE DA SE NAZOVE JEDNOSTAVNOM RECJU "SAN". SANJANJE U NOVO VREME MORA BITI BUDNO SANJANJE IZ SAMO JEDNOG RAZLOGA A TO JE STO U PRVOJ PAZNJI COVEK DAJE SEBI SUGESTIJU KOJA POSTAJE ORLOVA KOMANDA U MERI SOPSTVENE PROCENE I VERE SEBI SAMOM. KAD SKUPNA TACKA KRENE U SAN NIKOME NEMOZE BITI GARANTOVANO STA CE DA SANJA I TO DIREKTO SPADA U "PREPUSTANJE". AKO SE TO PAZLJIVO RAZMOTRI, SANJACU JEDINO PREOSTAJE DA PREISPITA TRAGANJEM DRUGU PAZNJU (PODSVEST) I UVIDI DA SVA PREPUSTANJA DOLAZE OD HTENJA SVESNOG SANJANJA BILO DA NAM TO NEKO ODOBRAVAO BILO DA SMO TO POKUPILI U SVETU.
SANJANJE JE BILO OVAKO ILI ONAKO MOCNA VIZIJA KOJA NAGUALU (SNU) SLUZI DA PODPOMOGNE TONAL(SAVEST) - OVO SE NAZIVA TREZVENOST.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: sri jun 22, 2011 3:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Tražiš pogaču preko hleba sa stvaranjem novog pojmovnika, svi pojmovi koje si opisao kao pojave kod tebe i u knjigama već dogovorno postoje.
Ako tako voliš, samo izvoli, ali morat ćemo otvoriti novo povjerenstvo i to za tumačenje paralelnih pojmova unutar osobnih kontejnera CC društva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: sub jun 25, 2011 1:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
ORAO JE PRIHVATIO

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: uto jun 28, 2011 2:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
onda dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: uto jun 28, 2011 11:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
zelenozubi je napisao/la:
onda dobro.


Hahahahahahaha


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: sri jun 29, 2011 8:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 23, 2011 6:33 am
Postovi: 10
Orao je prihvatio - šta? Nove pojmove? Hm... Zašto da ne.

Iznesi nam pravilo koje ti je orao predočio za ovo - naše podneblje? Kakve su naše šanse da se sami išunjamo pored orla?

Da li je prestao da "mami" ljude pomoću prevare, i sad "napada" direktno, odnosno, da li prima dobrovoljce?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pon jul 04, 2011 11:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
KADA SE POSTENO POGLEDA NA RELACIJU "ZIVIM I MISLIM O SMRTI" LOGICNO JE DA SE NE TRAZI ZIVOT POSLE SMRTI.
CENTRIRANJE TOTALNE SLOBODE SE NE UZIMA DA BI SE PROJURILO PORED ORLA. ORAO JE USTVARI MANIFESTACIJA CENTRALNE SILE SVEMIRA NALIK SUNCU. RATNIK BILO KAKO BILO PRIKUPLJA MOC ZA ZIVOTA DA BI KAD SE NADJE U NEPOZNATO OPSTAO JER ZNA DA JE TESKO UMRETI *(U PRINCIPU).

IMAM JOS NEKA VAZNA VIDJENJA, NEGO NEMAM VREMENA SADA, JA TRENUTNO KRADEM INTERNET, SIROMASAN SAM I NEMOGU DA PRIUSTIM - ODATLE JA I ZNAM SVE. NECE KAD COVEKL IMA LOVE DA MISLI O SVESNOST, TAKO I TREBA I SAM BI SE ZANEO. ZANOS JE SVE U ZIVOTU.

U GLAVNOM ODNOS SAVESTI (TONALA) PRMA SMRTI MORA BITI ZAUVEK TAKAV ODNOS. ODATLE PROIZILAZI KONTOLISANA LUDOST.

Izvinite sto pisem velikim slovima, pod strahom sam da me neko ne provali. Taman da naranim saveznici. Saveznicio moralo bi da budu NASI SVECI jer su nenormalno mocni.
A vidite, kontrolisana ludost se mora upraznjava da bi se nastavio zivot, tj. da se cine stvari koja smo ili voleli da radimo itd...
aj pa drugi put.
I nemoj se dira neko jer ako mu Posaljem magiju bice sto se kaze belaja. Ja nema sta da izgubim u zivotu, i moram i volim da zivim i ako mora nekog da ubijem taj 100% ima da umre. Pazite se i cuvajte, ja to sebi nudim. Treba se postigne ELEGANCIJA

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pon jul 04, 2011 12:03 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Neki nivo pristojnosti se podrazumjeva od drugih prema tebi, a prijetnje baš i nisu dozvoljene, bolje sam obriši prijetnje kako si ih i napisao, jer nitko ti ništa ne radi.
Da je netko nešto htio napraviti već bi to napravio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pon jul 04, 2011 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
ACA SAVEST je napisao/la:
I nemoj se dira neko jer ako mu Posaljem magiju bice sto se kaze belaja. Ja nema sta da izgubim u zivotu, i moram i volim da zivim i ako mora nekog da ubijem taj 100% ima da umre.


Ma jeli? Ubijaš na daljinu, zbilja zanimljivo... A reci ti meni kako ti to radiš?

Naime iz vlastitog iskustva znam da obično oni koji se kurče time bivaju namjanje sposobni da to izvedu :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pon jul 04, 2011 5:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ajde nemoj sjenko, to on zaziva stanje hitnosti u skladu sa temom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pon jul 04, 2011 5:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Pa lijepo je to sve... Ali opet tu se razmahuje sa slanjem magije i energetskom tučnjavom, a znaš kako crni zmajo u meni to voli :twisted:

Neka pažljivije bira riječi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pon jul 04, 2011 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
imam ja narudzbu za ukeb na daljinu, cijena po dogovoru, placam elektronski ili bilokako!
evo, to je zli carobnjak, on je zao!
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: sub aug 06, 2011 5:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Zdrav odnos ratnika prema onome sto cini mora da dotice smrt kao eho naseg izbora. Taj eho se razvija izmedju nase "namere htenja" i smrti kao netrenutne pojave. Da bi besprekorno odlucio ratnik uvrscuje u svom umu dodatni filter odlucivanja - smrt - da se nebi kajao zbog necega. Um i savest u coveku podize volja da bi se dozivljeno zabelezilo u svesti. Odluke koje ratnik dozivi kroz filter smrti su neopterecene "morati da se dogodi" tj. ne vezuju ga u podvesti (drugoj paznji).

Kako ovaj filter smrti funkcionise?
Ratnik pita svoju volju i dobije odgovor u meri kako je i sroceno pitanje.

Da li treba da se slikovito dozivljava smrt?
To je jako prosto. Pri pomisli da razgovaramo sa svojom voljom smrt je celu obuzme i postaje svesna sebe i sta treba da nam odgovori. Nasa volja nikad ne bi mogla da nas izlaze jer je ona i jedino u Auri sa poslednje tacke gledista.

Neusiljenost i propustanje pred ocima mnogo cega a da se toga ne upecamo, bice nasa moc i snaga. Bez te snage ne mozemo odoleti i ostati trezveni u nepoznatom momentu. Nasi pomagaci da steknemo snagu su saveznici. Saveznici daju sve od sebe da nam daju u umu nase nepoznato "ja" sve dotle dok ne ustanovimo da bi smo to zaista bili mi u X-tom momentu. Ovde savet smrti jasno nam ponudi pred ocima sta je uzrok neprihvatanja X-tog momenta koji bi glasio: "Isuvise sam ja u momentu cinjenja i opsednutosti pod navikama, prepustanjima i sklonoscu da sve znam". Otreznjenje pokazuje da saveznik nikada nije kriv za nesto, sto se preporucuje i u nasem odnosu sa poznatim. Odgovornost za svoje postupke je prvi princip smrti kao savetnika.
Saveznik moze da otme rec pri nasem traganju prilikom sredjivanja tonala. Prilikom ovog pisanja, saveznik mi je oteo u umu rec "sklonost" tako snazno da mi je trebalo 2 minuta da je povratim. Mnogo ih volim sto su takvi. Greota je sto se prica da oni jedu nasu svest, ali ljudi molim vas pa oni moraju da "pregrizu nesto" ipak su bezoblicni zivoti i mnogo su nam bliski jer znamo da "sa kim si - takav si". Tako da oni vide da mi jedemo pa nam mogu pokazati da nam nepoznata X sila moze ikada naici i pojesti nas. Mi to videti i biti zadovoljni sto je tako.
Prvi put niko nece aminuje dok ne rekapitulira zbivanja i donese ispravnu sliku o cemu se radi.
Smesno je da su mnogi zavedeni rekapitulacijom kao pregledavanje dozivljaja sa svrhom ponudi ti je ORLU. Orlu se nudi osecaj shvatanja ishoda pregledavanja.
Juce citam neki decko nije mogao da rekapitulira ljubavnu scenu sa dvema sexy curama. Taj ne vidi sta je uradeo. Po njemu se moze biti i svaler i ratnik. Sto ne prizna, a to ce ga ORAO zasigurno pitati u smrtnom casu, da je svodnik i da mu je to VELIKA slabost te da radi na tome da bude u skladu ravnoteze i kontrole ./Bas u ovom mometu pisanja, ORAO je prepoznao moj opis i prikaza mi se sopstvena unutrasnja atmosfera - Ovo se mora napisati jer orao trazi potvrdu da sam ga video - takvi su zahtevi vidjenja/
Bez smrti kao savetnika nema ratniku besprekornosti.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pon aug 08, 2011 9:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Pozdrav. Prije nekih 10 godina sam imao zanimljiv dozivljaj. Sigurno neki ljudi, pogotovo oni koji se bave s svojim mogucnostima, imaju situacije kad su negdje da osjete druge ljude, njihove strahove i sve ostalo. Tog jednog dana sam bio otisao u posjetu prijatelju, kad sam dosao kod njega bilo je vise ljudi tamo, a bas ljudi koji nisu bili bas da s njima zelim uopce pricat, bili su veoma, recimo losi ljudi. Zracili su vise lose. Svakako kad sam usao u sobu, vec sam se osjetio bed, u to vrjeme nisam imao bas kontrole pod time da mogu sprjecit tudju energiju da se mjesa s mojoj, ali se je to desilo, sve one grozne momentalne stvari koje sam osjetio od njih sam uzeo kao moje, zapravo sam osjetio kao sam odjedom u panici, depri, nemog pricat, nemog sjedit, a nemog ni ustat da odem iz sobe. U meni, kao do jos nikad neka cuda snazna panika, mislio sam da cu svaki momenat pasti u nesvjest ako to sad u meni ne prestane, bilo je sve jace i jace, nisam vise mogao kuzit sta mi misle govore, bilo je vrpu misli i kaosa u glavi. Dosao je moment kad sam skuzio da ako sad nesto ne napravim da cu stvarno sad puknut kao kokica. I odjednom iz niceg, kao da je izvana dosao jedan snazan osjecaj, u tom momentu kad me je do zviznulo, znao sam bez pomoci mog razuma da je to smrt. O bila je genijalan osjecaj, u tom momentu su svi osjecaji, sva panika i sve misli nestale, za cas, cak sam to vidio kako cjela scena u glavi se raspada i pada a ostaje samo mir. Cjela situacija se promjenila u sobi, u meni totalna tisina i mir i neki osjecaj oslobodjenja, kao da mi niko ne moze nista. U roku od neke minute sam cuo svoje misli kako lagano i tho se vracaju, jedna po jedna, negdje daleko iza moje glave sam ih osjetio, vratila se i ona panika, ali je to sve bilo tiho i iza mene, kao da se sve to grozno boji vratit. Bio je voema zanimljiv osjecaj. Nakon toga ako sam osjetio tako nesto slicno, ili sam samo mislio na smrt ili sam si rekao svi oko mene su samo lesevi, tad je vec bilo sve pod kontrolom. Nakon nekih godina je smrt stalno uz mene i tako lako me nista vise ne izbacuje iz zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pon aug 29, 2011 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
ACA SAVEST je napisao/la:
Nasi pomagaci da steknemo snagu su saveznici. Saveznici daju sve od sebe da nam daju u umu nase nepoznato "ja" sve dotle dok ne ustanovimo da bi smo to zaista bili mi u X-tom momentu.

Veoma je bilo poucno sto si napisao ovdje, a ovaj dio mi je dao odgovor koji sam vec kod njih primjetio. Da kad s njima pricam, imam kontakt, da mi pricaju i pokazuju ono sto mislim ili sam mislio. Posto imam kontakt s njima u javi je to vise potesko s njima, iako je sve ok. Samo shacam sta zelis reci s time kad kazes da nam pomagaju da steknemo snagu, na jednu stranu je to tako, jer sad jos vise moram da se prikradam samom sebi i da gledam sta mislim i sta mi se zbiva u nepoznatom. Ali ipak dali su nam potrebna neka druga bica da sebe same poznamo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: sri aug 31, 2011 12:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Posto oni nama pokazuju nasu podsvjest, ono sto smo se mislili ili sto mislimo, osjecamo, tad bi covjek mogao misliti na najvece gluposti, i bilo bi tako da oni bi to opet nama mogli pokazati. Sad neko bi mogao reci, posto su mi to oni pokazali, tad je to nesto kao znak da to stvarno trebam da i ostvarim, i ako je najveca glupost. Posto oni, citiram; "Nasi pomagaci da steknemo snagu su saveznici. Saveznici daju sve od sebe da nam daju u umu nase nepoznato "ja" sve dotle dok ne ustanovimo da bi smo to zaista bili mi u X-tom momentu.", onda uzimaju svasta od nas, samo da nam pokazu, daju nam nesto za to sto nam koriste energiju da bi se mogli pokazati, u snu ili u javi, gdje sigurno vise energije koriste, jer su skoro kao ljudi i mogu s drugima da pricaju. Daju nam ono sto imamo u sebi, sto bi vec trebali znati, jedino tisina moze, unutrasnja tisina da drzi kontrolu. Nekako sve to izgleda da bili sad oni dobri ili zli, da ipak zlo ima neku svrhu, jer od ugljena postane dijamant tek kad bude pritiska izvana. Zlo, bilo koje moze da nas unisti ili da izvuce sve iz nas, sto je potrebno da budemo 100% spremni za sve. Uvjek imam kontakt s njima, kad sam u mislima, kad sam trenutno izgubljen u nekim mislima, bilo da stojis i gledas na t-shirt koju hoces mozda da si kupis i razmisljas o tome i odjednom su pokraj tebe. Stalno se mora biti u tisini i paznji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: ned feb 19, 2012 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Ima nesto sto sam isprva video u sopstvenoj svesti citajuci tekst VAGA opisom sta mu se desilo pre 10 god. Te ljude koje je opisao dotakli su jedan dozivljaj koji mi se desio davno. Opisacu dogadjaj ali kao razumevanje rekapituliranog dozivljaja:

Biti "Zestok momak" u ocima svakoga van takvog drustva pobudjivao bi strah. Sada pokojni a tada na vrhuncu mogucnosti poznata zestoka grupa momaka je dosla pred moju kucu na zadnjem ulazu. Zestoki momci su obicno ljudi koji se ponasaju kao na divljem zapadu; razbojnistva, otimacina, ..zavisnost,...sto znaci, medjusobno bi se poubijali zbog drcnosti. Zestoki momci imaju veliko predubedjenje za svoje sitnicarske ciljeve smestene u dvolicnosti. Njima je droga velika naklonost i svakodnevni cilj. Zestoki momci ne zadrzavaju imovinu vec je prosledjuju, sto se cini da zive burnim zivotom u kratkom vremenskom periodu.
Tog oblacnog dana su dosli sa idejom da se udrogiraju u moju kucu, pa da nastave svojim putem. Jedan medju njima, koji je doveo to drustvo pred moju kucu, gajio je velike simpatije prema mojoj sestri. Nije mi bilo prijatno sto ih pustam u kucu zbog roditelja ali mi je tonal bio slab i nevaspitan pa je izgledalo da sve radi protiv sebe. Mnogo me je zanimalo kako je biti u njihovom drustvu iako je ta svest bila sekundarna. Primarno sam bio napet zbog toka sudbine koju su mogli izmeniti. Trazili su vodu i kafu. U njihovom drustvu se nadzirala automatizacija odnosa i velika brzina. Sada bi ih opisao kao dzukele koje bi se pobile oko podele hrane. Bilo me je strah od nepoznavanja njihovog razumevanja tj. njihove teznje i prohteve. Drogiranje je bilo brzo. Prokuvali su u metalnom zatvaracu za flase vodu, heroin i limontus. Najaci od njih nije imao pogodne vene na rukama pa je morao na nozi naci venu. Svi su imali namrstene face dok su se "sredjivali". Droga im je skoro momentalno ozarila lice. Bili su zadovoljni jacinom. Cinilo mi se da planiraju malo kasnije da ponovo rade ovo isto. Oci su im sijale ispunjene radoscu i ljubavlju. Svi su bili tetovirani. Bili su bolje obuceni, a konverzacija im je odisala na ubedljivost. Njihovi glasovi pod uticajem droge bili su modifikovani.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SMRT KAO SAVETNIK
PostPostano: pet mar 30, 2012 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
@@ Ne brinite se.
Smrt je bolna samo ako se događa u krevetu, u bolesti. U borbi za život ne osećaš bol. Ako išta osećaš, to je uzbuđenje.

Jedna od najvećih razlika između civilizovanog čoveka i vračeva je način na koji im smrt dolazi.
Samo sa vračevima ratnicima smrt je fina i mila. Mogu da budu smrtno ranjeni a da i dalje ne osećaju bol. A što je još čudnije, smrt čeka onoliko dugo koliko je vračevima potrebno.

Najveća razlika između običnog čoveka i vračeva je u tome što vrač zapoveda svojom smrću sopstvenom brzinom.

U svetu svakodnevnog života naša reč ili naše odluke mogu vrlo lako da se promene. Jedina nepromenljiva stvar u našem životu jeste smrt.
S druge strane, u svetu vračeva, prirodna smrt se može otkazati, ali ne i reč vračeva. U svetu vračeva odluke se mogu menjati ili ponovo donositi. Kada su jednom donesene, ostaju zauvek.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz