Sada je: čet mar 28, 2024 3:10 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Castaneda - promišljanja
PostPostano: ned jun 12, 2011 10:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
"Vračevi vide infantilna ljudska bića kao čudne, svijetleće kugle energije, pokrivene od vrha do dna sjajnim omotačem, nešto poput plastičnog poklopca čvrsto namještenog preko tih čahura od energije. Taj sjajni omotač svijesti je ono što predatori konzumiraju, i kad ljudsko biće dosegne zrele godine, sve što ostane od tog sjajnog omotača svijesti je uska linija koje ide od poda do vrhova nožnih prstiju. Ta linija je ono što dozvoljava čovječanstvu da i dalje živi, ali samo jedva. Prema mojim saznanjima, čovjek je jedina vrsta koja ima sjajni omotač svijesti IZVAN svijetleće čahure. Dakle, on je lak plijen za svijest drugačijeg reda, kao što je na primjer odvratna svijest predatora."

Ako imate neka promišljanja o tome kako ste shvatili ovu rečenicu da smo mi jedini koji imamo omotač od svijesti IZVAN zaštitne čahure u obliku larve (jer je to izraz na engleskom jeziku - cocoon) i ZAŠTO mislite da nam je data svijest koja je tako nezaštićena, koji bi to mogao biti razlog, molim vas da podijelite samnom - sa nama. Hvala unaprijed i drugarski pozdrav

(Sorcerers see infant human beings as strange, luminous balls of energy, covered from the top to the bottom with a glowing coat, something like a plastic cover that is adjusted tightly over their cocoon of energy. That glowing coat of awareness is what the predators consume, and when a human being reaches adulthood, all that is left of that glowing coat of awareness is a narrow fringe that goes from the ground to the top of the toes. That fringe permits mankind to continue living, but only barely. To my knowledge, man is the only species that has the glowing coat of awareness outside that luminous cocoon. Therefore, he became easy prey for an awareness of a different order, such as the heavy awareness of the predator.)



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Castaneda - promišljanja
PostPostano: ned jun 12, 2011 11:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Prije nekoliko godina je u razgovoru jedna moja prijateljica rekla da smo mi vrsta sa greškom. Uopće nismo razgovarali o Castanedi već općenito o ljudima. Neznam, možda to ima veze s ovim što si maloprije napisao.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Castaneda - promišljanja
PostPostano: ned jun 12, 2011 2:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
light je napisao/la:
"Vračevi vide infantilna ljudska bića kao čudne, svijetleće kugle energije, ...

Koliko kužim engleski cocoon je čahura i ne bi tu miješao larve, a što se tiće toga koliko smo dobra hrana pa valjda smo simentalke (ako netko ne zna što je to, to su krave dobivene ciljanim križanjem vrsta da daju puno mlijeka).
Krave za mlijeko takođe dobivaju i hormone rasta i mnogo antibiotika, paralela za to bi bila implanti kod nas, strana instalacija i pojačani efekt samorefleksije, da budemo što više zaokupljeni sami sobom (OPS) i da slučajno ne pomolimo nos van naše staje.

S druge strane, možda je taj vanjski sjaj baš ono što nam daje šansu za orlov dar, da prevaziđemo postojanje u čahuri, da sjaj svijesti sam sebe spozna i sagori čahuru na način treće pažnje.
Energija okrenuta prema van, to jest smještena na vanjski rub je nešto što miriše na kandidate za OPD postojanje.
Dalje bi se iz toga dalo zaključiti da naš sjaj svijesti ne biva pojeden samo zbog "ishrane", nego i zbog prevencije da se ne uzdignemo na viši nivo postojanja na kojem smo možda nekad i bili, ili od kog smo primarno križanjem nastali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Castaneda - promišljanja
PostPostano: ned jun 12, 2011 3:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ono što nam dođe kao slabost, nam u istom dođe i kao šansa.

Kozmos je pun simpatičnih paradoksa :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Castaneda - promišljanja
PostPostano: ned jun 12, 2011 7:23 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon maj 02, 2011 10:47 am
Postovi: 6
Hm,niko ne pominje neku temu o Niceu i Zaratustri,nadcoveku i svecoveku...

_________________
A.B.A


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Castaneda - promišljanja
PostPostano: uto jun 28, 2011 6:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Ako imate neka promišljanja o tome kako ste shvatili ovu rečenicu da smo mi jedini koji imamo omotač od svijesti IZVAN zaštitne čahure u obliku larve (jer je to izraz na engleskom jeziku - cocoon) i ZAŠTO mislite da nam je data svijest koja je tako nezaštićena, koji bi to mogao biti razlog, molim vas da podijelite samnom - sa nama. Hvala unaprijed i drugarski pozdrav

Pozdrav svima!
Neki dan sam procitao nesto interesantno na tu temu.Pisalo je da je nekadasnji zemljin omotac bio sasvim drugog energetskog sastava.Unisten je ocigledno namerno od strane verovarno i danasnjih predatora.Taj omotac nije dozvoljavao 'strancima' -predatorima da prodru do zemljine kore tj do ljudi. Ova ideja mi izgleda veoma logicna i objasnjava par stvari;
Prva je da ako je zemlja ziva (kao sto navodi Kastaneda) -Tada je mozda i zemljin omotac sluzio kao hrana ili gnezdo energije ,odakle su nezvani 'gosti skupljli snagu.
Dalje ako nije to onda je vrlo verovatno moguce da su unistenjem tog omotaca na bilo koji nacinONI IZAZVALI POTOP PO NOJU. Ako je za verovati u tacnost proracuna ,kada se taj potop dogodio.Meni izgleda logicno jer verujem da stari Atlantidjani nisu imali predatore na vratu kao mi danas) Sto objasnjava njihov viso stepen razvoja.
Svoju teoriju sam takodje obrazlozio time da;
Oni kreatori koji su ustanovili planetu zemlju tu gde jeste,uskadili njeno kretanje,i izvodili sa planetarnim sistemom nezamislive stvari.Zatim nas ljude posejali u tu rajsku bastu,A prethodno nas obdarili sa svim i svacim.TTakvi kreatori sigurno su znali za kosmicke napasti koje vrebaju svemirom i svoju bastu su SIGURNO ogradili trnovitom ogradom,.
Sad sta se zaista odigralo u toj dalekoj proslosti,tesko da cemo skoro sa sigurnoscu saznati.Meni licno ovo misljenje najvise odgovara.
Eto.)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Castaneda - promišljanja
PostPostano: sri jun 29, 2011 8:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 23, 2011 6:33 am
Postovi: 10
light je napisao/la:
"Vračevi vide infantilna ljudska bića kao čudne, svijetleće kugle energije, pokrivene od vrha do dna sjajnim omotačem, nešto poput plastičnog poklopca čvrsto namještenog preko tih čahura od energije. Taj sjajni omotač svijesti je ono što predatori konzumiraju, i kad ljudsko biće dosegne zrele godine, sve što ostane od tog sjajnog omotača svijesti je uska linija koje ide od poda do vrhova nožnih prstiju. Ta linija je ono što dozvoljava čovječanstvu da i dalje živi, ali samo jedva. Prema mojim saznanjima, čovjek je jedina vrsta koja ima sjajni omotač svijesti IZVAN svijetleće čahure. Dakle, on je lak plijen za svijest drugačijeg reda, kao što je na primjer odvratna svijest predatora."


Mislim da se ne bi trebali baviti tumačenjima reči koje su izrečene u knjigama. Najbolje je da sam "vidiš", pa objasni, ako možeš. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Castaneda - promišljanja
PostPostano: sri aug 08, 2012 10:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Duasun je napisao/la:
Mislim da se ne bi trebali baviti tumačenjima reči koje su izrečene u knjigama. Najbolje je da sam "vidiš", pa objasni, ako možeš. :)


Duasun, slažem se da se ne treba previše baviti tumačenjima riječi iz knjiga i da je lično iskustvo najbitnije. Ipak, naglašavam previše. To ne znači da ne trebamo nikako. Pa to je nemoguće. Svi smo mi većinom krenuli od nekih knjiga i teorije.

Dakle, pošto ja ne mogu da vidim pa da sebi objasnim, možeš li ti da mi pomogneš uputstvima kako da vidim?

Thanx unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Castaneda - promišljanja
PostPostano: pet maj 26, 2017 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Nije isto videti i videti.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz