Sada je: pet mar 29, 2024 12:52 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 11, 2011 6:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 23, 2011 6:33 am
Postovi: 10
Voleo bih da neko kompetentan progovori o ovoj malo poznatoj/meni nerazumljivoj temi. :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 11, 2011 6:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
E da zelenozubi ako vidis ovu temu voleo bih da napises kako ti vidis coveka koji u drustvu uziva u svojoj kontrolisanoj ludosti(secas se, pricao si u generalnoj o coveku koga ribe hoce hehe :) )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 11, 2011 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Dobrodošao Duasun. :love3:

Svako ko krene putem znanja treba da u svoj život uvede totalno druga pravila dok se bavi praktičnim dijelom, znači vježbama, meditacijama i sl.
Ali praktikant mora ostati i dio društva, onih koji "spavaju" budni, mora ostati neupadljiv, da ga niko ne provali.
Dakle možda smo se ranije u životu susreli sa takvim ljudima a da nismo imali pojma jer ti su nam ljudi izgledali poput nas, činili stvari poput nas.

Zamisli tadašnje vrijeme gdje su osvajači (konkvistadori) bukvalno ubijali indijance, šta sve nisu radili vješticama i sl.
Oni su dakle od 1511. mislim (1521. osvojen Meksiko), dok živješe pod Španskom čizmom, morali dobro paziti šta rade i šta pričaju, a kamoli da šire tamo neko znanje jel? :wink:

Danas je to više kont da je onaj koji njeguje bilo šta mimo materijalizma ili mainstream religija nenormalan i ne uklapa se u društvo, tj ono ga odbacuje, smatra ga ludim itd.

Kontrolisana ludost je jednostavno jedna vrsta kamuflaže kojom praktikant struji kroz društvo a da niko ne konta da je on na putu znanja.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 11, 2011 7:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ali vidis,tu se bas ne bi slozio sa tobom bajs.
Ustvari slazem se da je u davnoj proslosti tajnovitost imala smisla ali danas ne!

Da bi se danas uklopio u drustvo,potrebna je otvorenost...u smislu da ne krijes ono sto radis i ono sto te zanima.
Pogledaj samo popularnost fejsbuka...

To gledam ovako: ponudis svetu ono sto imas a oni izaberu dal im se to svidja ili ne

Jedini je problem sto puno ljudi ima da ponudi svetu samo svoje slike sa letovanja i zimovanja.

Koliko sam shvatio iz knjige tocak vremena kontrolisana ludost je to da se ponasas kao da ti je nesto mnogo vazno a znas da nije tako.
Stvarno je pravo umece to koristiti medju ljudima i diskusijama...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 11, 2011 7:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Zato smisljam vec neko vreme da napravim fejsbuk profil gde cu na prozracan nacin prikazati prijateljima ono sto mene zanima i ono sto radim...
To je mozda i najbolji nacin jer imam tu potrrebu da ukazem ljudima na nesto toliko lepo kao sto je Toltechka tradicija i znanje

To je kao da probas neki skriveni sladoled koji je neopisivo ukusan a onda to saznanje o lepoti sladoleda krijes od drugih(kao da ces polizati sve sladolede koje fabrika napravi) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 12, 2011 10:56 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 23, 2011 12:11 pm
Postovi: 3
heh..samo se pitam u celoj toj ludosti ko koga kontrolise,ti nju ili ona tebe... :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 12, 2011 2:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Pa da,to i jeste pitanje.
U najboljem slucaju mislim da je najbolje da covek izbaci svoju licnu istoriju u celoj ``ludosti``.
To iFlorinda predlaze kao vezbu, da probamo da pricamo bez da ubacujemo sebe u prvi plan.
To jos uvezbavam,moze se i primetiti hehe.

Al opet,sta da kazes na to kad te neko pita sta studiras,ili gde radis?da se krijes?
To je pitanja postizanja ravnoteze


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 12, 2011 2:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Imas lepo ime Danijela ali tvoja poruka mi deluje nedorecena...
Setio sam se ovoga iz knjige:

Karlosov govor me je čudesno opčarao, što je učinilo da ideja o propuštanju nekog od ovih susreta postane nepodnošljivo bolna.
Jednom sam mu to spomenuo a on je odgovorio:
“Već si se upecao! Don Huan je uvek podsticao sve koji su ga okruživali da započnu romansu sa znanjem.”
Objasnio je: “To je čista želja za znanjem, ne osećati se ravnodušnim, biti živo zainteresovan za ono što duh želi da vam kaže, ne očekujući bilo šta od toga. Imati strastvenu romansu sa znanjem je jedina stvar koja nam može dati snagu koja nam je potrebna kako se ne bi kolebali kada znaci pokažu u pravcu nepoznatog.”
- 52 -
“Kada se njegov put više ne uklapa sa ljudskim očekivanjima, kada ga dovede u situacije koje izazivaju njegov razum, onda možemo reći da je ratnik ušao u intiman odnos sa znanjem.”

Verovatno da ovde na forumu ima puno ljudi ciji se put vise ne uklapa u ljudska ocekivanja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 12, 2011 3:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
:rofl :rotfl: :angel4: :toothy2: :mrgreen: :blob:
hvala svima koji doprinose ochuvanju montipajtonovske tradicije ovog podforuma :notworthy:

P.S. mada je ova frankejnshtajnovska kombinacija njuejdza i toltechkog znanja preljigavo-bljutkava za moj ukus,o ukusima ne treba raspravljati :glasses7:
ono shto je bitno je da duh MontiPajtona josh uvek tumara ovim podforumom i u nedostatku boljih viceva dajshtadash,samo nek' je shareno i veselo :toothy2: :angel4:



:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 12, 2011 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
snoopy, moram priznati da si romantichan. ali kakav pobogu face profil, kome, zasto, ne razumijem.
predlazem ti da malo vise paznje posvetis razmisljanju o smrti. :)

nat, duh pajtona se siri puno dalje od ovog podforuma, ali ovdje ima mir i uvjete za nesmetan razvoj. :)
ti takodjer, namjerno ili nenamjerno, (a ovdje postoji samo namjerno) doprinosis svemu tome svojim likom i djelom.
mogao bi biti vitez sa oguljenom kokoshkom, ali on je nepogodan za forume jer nema teksta. dakle ovdje si inkarniran ovako
slika
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 12, 2011 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
snoopy je napisao/la:
E da zelenozubi ako vidis ovu temu voleo bih da napises kako ti vidis coveka koji u drustvu uziva u svojoj kontrolisanoj ludosti(secas se, pricao si u generalnoj o coveku koga ribe hoce hehe :) )


pa nisam siguran da razumijem pitanje, ali u svemu sto radis mozes uzivati, raditi ravnodusno, ili ti se moze gaditi. isto je i sa KL, tj ako si kao dijete uzivao u laganju, ne vidim zasto nebi mogao i kao odrasla jedinica. :-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 7:18 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 23, 2011 12:11 pm
Postovi: 3
@snoopy srecno sa profilom ali mislim da bi samo naisao na nerazumevanje.svako ko odskace od uobicajnog profila ponasanja bio bi obelezen kao "nenormalan". :roll:
Bar bi u mom slucaju svi uperili prstom na mene i rekli bi sa sam potpuno skrenula,tako da trudim se kontrolisati svoju ludost :mrgreen:
Ostajem nedorecena jer te CC navodi da ne razmisljas puno(analiziras) vec da delas.Ali odakle poceti :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 12:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
danijela je napisao/la:
Ostajem nedorecena jer te CC navodi da ne razmisljas puno(analiziras) vec da delas.Ali odakle poceti :?:


Razmisljanje ili analiziranje pre nego sto odlucis da nesto uradis je svakako pozeljno da ne bi bio nekontrolisana budala :P , ali mozda si htela da kazes da je bolje delati nego pricati o delanju :?:
Ako je tako to se slazem sa tobom

A sto se tice profila, nisam napomenuo da me pored tema sa foruma primenjene u zivotu interesuje arhitektura...

VEcina ljudi koje interesuje umetnost naprave profil na renderosity, deviant art, behance ili sl. ali tu ce komentari obicno biti: bravo,svaka cast i sl. pa sam u fazonu da to napravim na fejsbuku a da tu udenem i teme kao sto su sanjanje rekapitulacija i magicni pokreti...eventualno letaci...

Samo, najbolje je da covek kad nesto predstavi ima i vlastiti primer tako da jos je tu rada potrebno da bi se doslo do cilja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 12:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
zelenozubi je napisao/la:

pa nisam siguran da razumijem pitanje, ali u svemu sto radis mozes uzivati, raditi ravnodusno, ili ti se moze gaditi. isto je i sa KL, tj ako si kao dijete uzivao u laganju, ne vidim zasto nebi mogao i kao odrasla jedinica. :-s


Nije poenta u laganju koliko u ne govorenju ako te neko ne pita.
Čak i u slučaju da budeš upitan treba zaista procijeniti da li ima uopšte smisla odgovoriti nekome ko takve stvari trenutno ne može razumjeti.
Nema smisla slijepom čovjeku objašnjavati o bojama makar te zamolio.

Hoću reći, svako individualno izgrađuje sebe tako da nema smisla usmjeravati to van prema nekima potencijalnim interesantima.
Ukoliko je njihovo da stupe na stazu znanja oni će na neki način doći do te spoznaje.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ma ne obazirem se dal me tko sta pita ili ne. tko postavi pravo pitanje, otkrije da vec ima odgovor. na poslu sam, sa ljudima koji su takodjer na poslu.
vise volim da se prica ono sto mene zabavlja, nego nesto drugo. znaci, ne sutim, lazem, zainteresiran sam, pricam gluposti, zanima me politika, ribolov, kvaliteta detergjenta, umjetni nokti, UN dijeta... kad sjednem citat nesto, puste me na miru. to mi je jedino bitno.
prijatelje ni nemam. uopce ne znam sto je to. ljudi su mi ok, nekad ovi, nekad oni, ali kad sve zbrojim, to je vrlo glupa rijec.

ako me zamoli sljep covjek da mu objasnim boje, a sto se nebi zabavili, i on i ja? kao da on ne zna da je to glupa molba.
Citat:
Ukoliko je njihovo da stupe na stazu znanja oni će na neki način doći do te spoznaje

fuchka mi se za stazu znanja, u smislu tko ce na nju, dali sam ja na njoj, i u svim ostalim smislovima.
zanima me samo da najbolje i najekonomicnije napravim ono sto sada radim, i da pri tom ne osjecam dosadu ili zamor. sva moja nastojanja i ucenje podredjeni su tom cilju. ili sto bi reko zeko lisici;
"kad jebem-jebem, kad odmaram-odmaram" :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 2:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ti si ekonomični kontrolirani luđak. :mrgreen:
(Osim kad je sex u pitanju, ali tu je ionako sam nijemo znanje, bar bi trebalo biti)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 2:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
promatrač je napisao/la:
Ti si ekonomični kontrolirani luđak. :mrgreen:
(Osim kad je sex u pitanju, ali tu je ionako sam nijemo znanje, bar bi trebalo biti)


ma to je sve nasljedno, odrasto sam na srdelicama i blitvi :mrgreen:

daj reci kako to kod tebe funkcionira, ti si ipak malo napredniji.. hm, ne znam sad koji izraz da upotrijebim :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 3:18 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Evo da vam se malo ubacim na temu (zanimljivo mi je zbog naslova).
Kad sam počinjao radit ko konjobar, malo-malo pa bi me nešt uznemirilo. Tad mi je jedan stariji barm(z)en-kolega rekao jednu rečenicu koja mi je na neki način dosta dugo bila mantra, a čini mi se kako vrlo vjerno dočarava stanje kontroliranog ludila. Reče on:
"Znaš šta ti je najvažnije u ovom poslu mali;
pravi se kurac i boli te glup"
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 9:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 23, 2011 6:33 am
Postovi: 10
Mislim da bi bilo veoma interesantno "napadati" ljude na FB-u sa statusom : "Izjeda me volodores, kuku, lele, šta ću?" ili "Bio sam sa sunđerima najbolji" i slično.

Kao i na svakom forumu diskusija odluta u pm, pa onda neko mora da je usmeri u pravcu -> kontrolisane ludosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 13, 2011 9:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
a jesi je usmjerio, nacrtao si strelicu.
vrlo konstruktivno s tvoje strane!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz