Sada je: čet mar 28, 2024 12:31 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sub maj 14, 2011 1:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Rad na sebi je individualan i intiman. Rekao bih da je jedinstven, od čovjeka do čovjeka.

Ali šta je sa zajedničkim stvarima, gledano šire, vezano za druge?

Po nekim izvorima cirka 50 % čovječanstva čine organski portali. Ostali su ljudi sa dušom. Ljudi sa dušom su na različitom stepenu razvoja.

Da li sam čovjek sa dušom?
Jesam li u stanju prepoznati ko ima dušu?
Jesam li u stanju prepoznati stepen razvoja nekoga sa dušom i o čemu mogu razgovarati sa njim?
Šta mogu da kažem a da ne narušim slobodnu volju sagovornika?
Koje info su općenite i šta bi bilo zaista nekakvo «opšte znanje»?
Pričanje o vanzemaljcima, lažnoj istoriji, chemtrajlsima, vakcinama, alternativnoj medicini, NWO ili bilo koja druga tema sa foruma... Hoćemo li biti u stanju prepoznati stanje svijesti sagovornika?
Šta ako pogriješimo i narušimo slobodnu volju sagovornika?

Druga grupa pitanja:
Šta ako je Biće sagovornika razvijenije od našeg a mi se pravimo pametni, izvlačimo se iz priče, promjenimo temu itd.? Izvinite, ali zar tada ne seremo? (seremo svakako čim mislimo a ja u ovom postu pogotovo – a i inaće)
Ko sam (ja) da smatram da određujem pravila igre?

Treća grupa pitanja:
Ako se svi koji su potrazi za znanjem ušute – odakle nama uopšte informacije o bilo čemu vezano za gnostiku? Ili o urotama, manipulacijama ljudi? Jesu li stigle te info direktno odozgo ili odozgo, kroz ljude? Možda je komunikacija između samih ljudi bitna?
Ko je (kad, kako i na osnovu čega) smatrao da je kompetentan da bilo šta kaže o bilo čemu? Dobio je signal odozgo ili je osjetio da je svjestan? Da li je tad sa objašnjenjima narušio slobodnu volju, bar nekolicine ljudi?

Možda je neko ko je postao svjestan pred kraj života unajmio sekretarice i ispričao u jednom dahu ono što ima da kaže, iz nekakvog razloga - sa svrhom.
Ne valja ako je imao malo vremena.

Ne zamjerite.

:love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sub maj 14, 2011 11:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
@Toda

na 3. vrstu pitanja i delimicno na prvu:
Ti mozes nekome nesto reci a na njemu je da li to saznanje prihvatiti ili odbaciti.
Za mene je to slobodna volja.
Ne vidim nacin da se na taj nacin nekome ugrozi slobodna volja..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sub maj 14, 2011 2:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Daj ovdje su ratnici, kakva slobodna volja?! :twisted:

Ako se gleda u smislu odnosa među ljudima, ova gore rečenica je naravno šala, nije da "ratnik smije sve" nego smije sve dokle god je besprijekoran, valjda sve dok je u skladu sa višim ja, duhom...

Ima i hrpa samoproglašenih "viših Ja", duhova, bogova.... to je religija, sektašenje.... to ne računam u svoju tvrdnju.

Ali ako se gleda u samo postojanje, svijest o svijesti, slobodne volje ima samo relativno, skoro ništa, sve uvjetno samo dok si na tračnicama matriksa, tonala vremena, a ostatak je ono ogromno "ja sam onaj koji jesam" i ne možeš biti ništa drugo, možeš se kojliko je nužno preglumljavati sam sebi i ljudima, zajedno sa ljudima, voziti po tim tračnicama.

Tu između to dvoje "ja sam onaj koji jesam" i dogovornog svijeta, matriksa, tonala vremena postoji ogromna rupetina, jaz, tu se ljudi ne usude ni pogledati, to je valjda Daat sa više gadosti nego je velika ljudska mašta i to osobnih i kolektivnih.
Tu u odnosu osobnog i kolektivnog je isto jedna ogromna gadost za prebroditi pošto je to dvoje u biti isto (nakon što se prebrodi), prolazak kroz to bi valjda bio proći kroz kaos u svjetlo i zahtjeva ogroman mentalni kapacitet, sposobnost za bezuvjetnu ljubav (nepokolebljiva namjera) i provodljivost za energiju bez pitanja uma (besprijekornost).

Ratnici s vremenom počnu boraviti u tom jazu i gledati iz njega ovaj dogovorni svijet, to je zbilja montipajtonovski pogled i definicija kontrolirane ludosti bi bila način kako dalje živjeti u ovom vremenu gledajući iz tog jaza.

Tup #-o , padam, oprostite ako sam bio nejasan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sub maj 14, 2011 3:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Oni koji su u potrazi oni pitaju.
To je logično.
Oni koji znaju ne treba da šute već da daju odgovore onima koji su spremni.
Nisu svi spremni za sve vrste istine.
Postoje stvari koje su sa razlogom utisnute u zaborav, a naravno i one koje neki taje radi manipulacije.
Ove prve imaju takvu karakteristiku da ih sam (ili uz učitelja) polako dokučiš jer prevelika doza odjedanput bi te ubila bukvalno.
Zato ljudi rade kroz život(e) i onaj ko je uporan i strpljiv uvijek dođe do istine.
Ti radiš na sebi dok se ne realizuješ i nikako ne treba da ideš okolo i širiš učenje koje nisi "savladao".
Lagano napredujući prepoznaješ istine i želiš pomoći drugima i dati im pokoju informaciju i to je lijepo ali granica ipak postoji.
Ne valja se zajebavati sa tuđim umom zato treba biti krajnje oprezan sa kojim tipom informacija izlazimo pred one sa kojim razgovaramo.

Iskreno, što više saznajem, shvatam koliko je napredak individualan, koliko još treba da radim i koliko je neko "javno" istupanje budalaština, al šta ćeš...
Rijedak je forum ovakve vrste i dosta istina se ovdje može pronaći i ostaje ona da se u svakoj gomili nađe komadić istine zato jesam zahvalan svakom ko se trudi.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 18, 2011 11:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
izvini bajs, ovo ce biti totalno :offtopic:
ali, ako ti nije problem, daj promjeni avatar, prezgodan si mi ovako :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 19, 2011 1:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Naravno. :lol: :blob:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 25, 2011 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
Sta je u biti kontrolisana ludost, da ponovim gradivo, ako mi moze netko laicki prisapnuti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 25, 2011 2:30 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
To je ono kad si svestan da je sve što radiš ludost, ali ostaneš (kontrolirano) u toj igri (ludosti) koliko god treba.
To vrijedi za ljude od znanja jer su pretežno jedino oni svjesni da je sve u normalnom životu ludost.

A ljudi općenito nisu baš često u situaciji da vide da je sve što rade nekontrolirana ludost pa su cijelo vrijeme nekontrolirano ludi bez da su toga svjesni, nikad ozbiljno ne dovedu pod upitnik temelje svojeg postojanja.
Normalan čovjek ni ne može biti kontrolirano lud jer nikad nije gledao iz ničeg osim iz ludosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 25, 2011 10:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
promatrač je napisao/la:
To je ono kad si svestan da je sve što radiš ludost



Rekao bih iz toga, ako si kontroliano lud onda kontroliras svoju svjesnost?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri maj 25, 2011 10:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa odgovor bi bio DA, ali...

Ovo je duboko gradivo, teško je o tome smisleno i jednoznačno pisati, mislim da ne kontroliraš svjesnost, jednostavno si svjestan, svijest je ispod svega tog o čemu pričamo, pitanje je kako je sve čeg smo svjesni presloženo, odnosno da li je i koliko svijest promatrala samu sebe, jer od tog se kreče u "znanje".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 26, 2011 12:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
promatrač je napisao/la:
Pa odgovor bi bio DA, ali...

Ovo je duboko gradivo, teško je o tome smisleno i jednoznačno pisati, mislim da ne kontroliraš svjesnost, jednostavno si svjestan, svijest je ispod svega tog o čemu pričamo, pitanje je kako je sve čeg smo svjesni presloženo, odnosno da li je i koliko svijest promatrala samu sebe, jer od tog se kreče u "znanje".


Neznam, koliko sam iscitavao knjige cini mi se da se da se sve svodi na to da svjest nakon smrti ostane svjesna, citava. Vlakna unutar cahure bi trebala biti upaljena skroz a ne samo malo kao sada. No kad smo sve svjesniji onda smo i sve upaljeniji iznutra.
Dal je mozda i unutarni oganj upravo to da se cijeli zapalis unutar cahure te onda baratas voljno svjescu kako zelis, jer si cjelovit.

Neznam kako to mislis da svjest promatra samu rebe, meni vise lezi u izgovoru da bi svjest trebala biti svjesna same sebe.

Tj. to svjetlece tijelo unutar cahure treba postati svjesno samog sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: čet maj 26, 2011 2:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
To bumo vidli :) jer izgleda da nema čahure nakon smrti pa je sve priprema za to da se klizne u vječnost na neki zagonetan a opet konkretan način. Treba naučit svirati na jednu žicu a opet sačuvati crtu melodije svijesti, pretočiti se u novu vrstu modulacije svijesti....
Ali smrt bi koliko kužim bila kraj ove kontrolirane ludosti o kojoj pričamo, poslje ne bi bilo ludosti ili bi pak bila na jedno totalno druom terenu ili nivou, o čemu se tu ne može pričati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 27, 2011 6:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
promatrač je napisao/la:
To bumo vidli :) jer izgleda da nema čahure nakon smrti pa je sve priprema za to da se klizne u vječnost na neki zagonetan a opet konkretan način. Treba naučit svirati na jednu žicu a opet sačuvati crtu melodije svijesti, pretočiti se u novu vrstu modulacije svijesti....
Ali smrt bi koliko kužim bila kraj ove kontrolirane ludosti o kojoj pričamo, poslje ne bi bilo ludosti ili bi pak bila na jedno totalno druom terenu ili nivou, o čemu se tu ne može pričati.


Kod normalnih ljudi cahura puca kod carobnjaka nisam siguran u to morat cu ponovo iscitati unutrasnji oganj ili orlov dar sigurno to negdje postoji opisano.

Ali ako je svjest samosvjesna sebe onda je svejedo puca li cahura ili ne siri se i skuplja kako god zeli i svjesno to radi kao jedan novi samosvjesni organizam.

Cini mi se da je jedna od zena u skupini vraceva mogla napraviti samozapaljenje za zivota sto bi znacilo da cahura nije pukla.

Treba samo ponovo iscitavati knjige, jer sto smo vise svjesniji to cemo vise dolaziti na nivoe u kojima je DH bio i iznio nam to ljepo znanje.

Nisam ih davno citao ali sad cu ponovo procitati sve i mislim da cu se jak iznenaditi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 27, 2011 11:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
neces se jako iznenaditi jer iznenadjenje dolazi iznenada! :D

nego, pazi da zbog kastanjede ne propustis lijepo vrijeme, to bi bila velika omashka!

ugodan rad :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 27, 2011 12:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
z3ta+ je napisao/la:

Kod normalnih ljudi cahura puca kod carobnjaka nisam siguran u to morat cu ponovo iscitati unutrasnji oganj ili orlov dar sigurno to negdje postoji opisano.



Mislim da je čaura ono što čuva našu pravu prirodu, tako da se ne može spoznati šta smo zaista, dok god je imamo. Poenta je, valjda, naučiti živeti bez nje, i to ne živeti, nego biti. I to bi valjda bila razlika između “normalnih” ljudi i čarobnjaka. (Mada, sad mi je neko ubacio novčić u glavu i proklet da je, mislim da bi prvi korak u čarobnjaštvu trebao da bude odricanje od podele sveta na normalne i posebne ljude. Šta god se pod normalnim i posebnim podrazumevalo. )

Čarobnjaci su oni koji sve vreme uče da žive bez ogledala, a to da li su zaista naučili...pa tek saznaju kad umru. To bi bio oblik života koji je nezamisliv iz tačke iz koje sad posmatram, ali, takođe, nezamislivo moguć.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 27, 2011 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
zelenozubi je napisao/la:
pazi da zbog kastanjede ne propustis lijepo vrijeme, :



Tesko jer sam mislio knjigicu pa na livadicu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 27, 2011 1:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
zahir je napisao/la:
z3ta+ je napisao/la:
(Mada, sad mi je neko ubacio novčić u glavu i proklet da je, mislim da bi prvi korak u čarobnjaštvu trebao da bude odricanje od podele sveta na normalne i posebne ljude. Šta god se pod normalnim i posebnim podrazumevalo.


Mozd je to ono sto se neki godinma osjecaju drugaciji od ostalih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: pet maj 27, 2011 1:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
z3ta+ je napisao/la:
zahir je napisao/la:
z3ta+ je napisao/la:
(Mada, sad mi je neko ubacio novčić u glavu i proklet da je, mislim da bi prvi korak u čarobnjaštvu trebao da bude odricanje od podele sveta na normalne i posebne ljude. Šta god se pod normalnim i posebnim podrazumevalo.


Mozd je to ono sto se neki godinma osjecaju drugaciji od ostalih.


A kako neko može da zna kako se oseća neko drugi? Je li mu je nekad bio u glavi, ili u duši, u srcu, kako god, da bi znao? Po čemu smo drugačiji?

Danas ljudi imaju problem da ne znaju ni sami kako se osećaju, a ne da znaju kako se oseća neko drugi.

Ponašanje tu nije merilo za poređenje. Ponašanje nisu osećanja, niti je čovek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri jun 08, 2011 8:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
zahir je napisao/la:
Po čemu smo drugačiji?


Pa po mnogocemu, mnogi ljudi voze razlicite aute, slusaju razlicitu muziku, razlicite trendove, razliciti smo u svemu.

Kao sto bi DH rekao malo je jednakih energija uglavnom su svi razliciti.

Tesko se najdu dva plusa, uglavnom su svi ili plus ili minus.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrolisana ludost
PostPostano: sri jun 08, 2011 10:44 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Jako mnogo ljudi "ratnika" su proglasili dijelove tonala nagualom i energijama, a od Naguala ni N, osim što je i tonal dio naguala, tako da opet ko hoće može biti u pravu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz