Sada je: sub apr 27, 2024 7:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 226  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 5:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
zelenozubi je napisao/la:
zdravo,
je sjenko, imaš pravo ovo sa knjigama, ali sve knjige to rade, neke efikasnije jednima, a neefikasnije drugima, dok ove neefikasnije drugima budu efikasnije trećima, ili drugima odostraga...
potkrijepio bih to (doduše banalnim) primjerom svoga tate koji je jedno vrijeme toliko čitao vajat erpa u "laso" izdanjima, da si je kupio kaubojski šešir. nebi to bio bed, ali jednom je sa tim šeširom otišao na roditeljski sastanak!
kad ideš u 7-mi razred ne trebaju ti takva sranja. poslje smo još morali s njim preći velebit u fićeku makadamskim putevima, tj "putevima vinetua".
bio sam toliko očajan da sam počeo čitati zgode nindže vesli eldridža, i većinu vremena sam provodio na trešnji u dvorištu, ili sam potajno u garaži radio šurikene. stari je mislio da mu se inatim (ali mu je bilo drago što pokazujem interes za rad sa željezom), jer nije znao šta je to nindža, pa je mislio da sam indijanac. sve skupa sretno je okončala mama, koja nam je nabavila psa, a i starom su svi već počeli govoriti da izgleda ko budala sa tim šeširom i zulufima.

što se tiče deanosa, mislim da bi se u tim trenucima (kad opada entuzijazam za "civilnim" životom) trebao izraziti, bilo likovno, bilo glazbeno, ili možda kakvim modnim detaljom :)
i besciljna vožnja tramvajem je ok, ali nikako na prazan želudac.



Smatram da je metro puno efikasniji, iako si medu ljudima osjetis prazninu i samocu, jedini problem su mirisi drugih ljudi to te poprilicno vrati u realnost =D, a i tu nema tramvaja :(

Nisam bas umjetnicki tip, i nisam nikad imao potrebu izrazavati se na taj nacin.

Ali rado bih pokusao neke druge stvari ako ti nesto padne na pamet.

Sto mislis o dugim besciljnim setnjama? ili bi mozda trebao imati neki cilj, hmm malo je kasno pa ne mogu sad bas najbolje razmisljat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 6:03 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
ertzy je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
, a seksa koliko shvaćam ne bi trebalo biti.)


Bas sam neki dan procitala da je pitanje seksa pitanje energije pojedinca.
Neki te energije imaju na bacanje a neki su proizvod dosadnog seksa roditelja te imaju energije jedva da prezivljavaju.

A jebate koja san onda ja?

Nemam pojma koja si ti, ali međugeneracijskog seksa između starog i novog društva sa nagualom baš i nema, a možda su se zaključali pa nam nisu rekli.
Onaj Hulian je bio totalna kurva ali je bio i umješan u svašta sa prkosnicima smrti koji su ga svašta naučili (i shiftanje?), to je ekstra lud faktor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 10:17 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Ja san napisala samo kako san tamo vidila da pise.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 10:28 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I ja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 11:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
deanos je napisao/la:
Sjenko je napisao/la:
deanos je napisao/la:
Pa Sjenko kad bi to sazeo sto vise mogu, opisao bi u osjecajima i stavio u malu pricu.

Prolaze mjeseci, i ja malo pomalo dobijam volju za sve vise stvari (kino, setnje, izalsci, druzenja s drugim ljudima), sretniji sam sto je vrlo bitno, odlucim da je mozda vrijeme doslo da se prisjetim starih lekcija i procitam Carlosa, krenem citat knjigu koju sam odabrao do sad najdalje sto sam dospio je bilo oko 30tak stranica. Jednostavno dok citam osjetim kako sve ovo iznad nestaje, zaklopim knjigu/ugasim pdf, rekao bih da sutradan skoro pa nestane i sjecanje na samo citanje. I ciklus se ponovi.

Nadam se da ima smisla ovo sto sam napisao, meni je cijela situacija poprilicno nejasna.


Sjećaš li se puta u Ixtlan? Henaro, nakon svog iskustva sa saveznikom, cijelo vrijeme putuje u Ixtlan, a nikako da tamo stigne, dok po putu sreće samo utvare. Zapravo sreće stvarne ljude, no od njih je podjeljen jednim velikim jazom, više ne pripada istom svijetu kao oni. Možda je to i kod problem. Isto tako, negdje u Unutrašnjoj Vatri kažu da postoji prolazni period za ratnika u kojem on više ne pripada svijetu ljudi, a nije još čarobnjak i nigdje se nemože "pronaći", te je taj period nešto kao čarobnjački pakao.

Knjige su zapravo, koliko kužim (a možda pričam pizdarije) dizajnirane da bi u čovjeku radile suptilne pomake spojne točke. Naravno, sumnjam da je svaki čovjek prijemčljiv za to, no iz ispričanog čini mi se da ti jesi. Dovoljno je, ako si fluidniji i prijemčljiviji od većine, da jednom pročitaš knjige i da one imaju efekt na tebe i da nikad više ne budeš isti. Svako novo čitanje, ponovno miče tvoju točku i stvara jaz između tebe i "normalnih" stvari, no taj novi položaj nije trajan (pogotovo ako pokušavaš pobjeći od njega na staro, tj. zadržati i njega i normalne stvari), te onda gubiš i ono što ti knjige daju. Ostaješ između dva svijeta, na putu u Ixtlan :)

Ja se recimo od rođenja nisam uspjevao do kraja uklopiti u svijet ljudi te sam kao dijete i u tinejđerskim godinama bio prepun kompleksa zbog toga. Kad bi mi i naoko krenulo "uklapanje" uvijek bi se desilo nešto što bi mi pokazalo da je to zapravo nešto "lažno", nešto čemu ja ne pripadam, dok je moje uklapanje isforsirano. Trebalo mi je više od 6 godina, od kad sam počeo čitati Kastanedu, da počnem kužiti, da zapravo ne moram sudjelovati u svijetu, no još uvijek se prečesto uhvatim kako razmišljam u tom pravcu i uspoređujem svoje popise s drugima. Jednostavno, tek sad polako učim svoj "novi", čarobnjački položaj spojne točke, a to je mukotrpan proces u kojem se sjebem i odem u lov na "oblake" češće nego rijeđe.

Želim ti svu sreću, ako ti je tako nešto potrebno :)


Hvala Promatrac, kao i uvijek vise nego dobro osvjetlis misli, sad razumijem zasto se neke stvari citaju opet i opet i opet, i svaki put kad procitas bude drukcije i izvuces drukciju "pouku" mozda pouka nije prava rijec za to, ali trenutno sluzi svrsi.


Hihi, ovo ću shvatiti kao kompliment, nema na čemu 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 6:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Posto se ovih dana spremam na faks negdje sam citala da faks zaglupljuje ljevu stranu i da covjek pocne pre razumno razmisljati.

Sad se u stvari dvoumim jer u ponedjeljak bi trebala za Zg u vezi nekog stana, posla i faksa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 7:18 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Zeznuto je to, ja sam imao faze duboke tuge što se moram do kraja umakati u đubre, odcijepiti se od sebe, od duše... da bi položio ispit, a ispita nije malo. Nemoj to shvatiti kao preporuku, nego ono, samo pričam koliko je svijet u stvari nehuman ako netko želi biti nazovi - uspješan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 7:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
tako je, mora se dat guze :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Makar faks nije najugodnija stvar, ima i svojih prednosti. Ja sam studirao faks koji me nije zanimao, a upisao sam ga, tek toliko da nešto upišem pošto sam bio pod prisilom roditelja da studiram. Uglavnom, baš zato što me nije zanimao, nisam s bogzna kakvom radošću i entuzijazmom učio stvari.

Ono najbitnije što sam naučio na faksu, jest disciplinirati se dovoljno da radim stvari koje mi se gade, u uvjetima koje mi se gade. Mislim da je negdje i Kastaneda, u Torresovoj knjizi ako se ne varam, rekao da bi se svaki "moderni" ratnik trebao natjerati na to da završi faks, najvjerojatnije ne zato što to orao traži visoko obrazovanje, nego jer im sama institucija fakulteta dođe nešto kao vrsta sitnog mučitelja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 9:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ako krenemo od one da se covjek u stvari nikako ne moze promjeniti, tj ako je seronja onda je seronja, a ako je popisanac, onda je popisanac, svakako je bolje studirati.
isplati se ne studirati jedino u slucaju kada 100% znas da te ceka posao svjetionicara ili frizera.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ili si iluiminat sa brdom para. A mislim da i oni studiraju :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 11:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Sjenko je napisao/la:
nego jer im sama institucija fakulteta dođe nešto kao vrsta sitnog mučitelja.


Nije to. Danas sam naisla na neki pdf text na internetu od Kastanedinog predavanja il tako nec koji kaze da bi trebalo faks zavrsiti da bi se moglo razgovarati sa onima ki negoduju kastanedu. Nesto ka da se moze na njihovom nivou pricati. Neznam vise de je al naci cu ponovo taj pdf.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: pet aug 22, 2014 11:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Aha, ok, ima smisla, ne treba objašnjavati. Onda je iskustvo faksa kao sitnog mučitelja moja osobna interpretacija, kako god, meni je dobro došlo :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sub aug 23, 2014 8:08 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Sjenko je napisao/la:
Aha, ok, ima smisla, ne treba objašnjavati. Onda je iskustvo faksa kao sitnog mučitelja moja osobna interpretacija, kako god, meni je dobro došlo :)


Pa moze biti sitni tiranin mozda. Mada mislim da se to vise odnosi na osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sub aug 23, 2014 3:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Oh, ima takvih na faksu i više nego dovoljno. A tek kasnije, kad se zaposliš, a šef ti je najgora psihopatčina koja vrijeđa, ponižava, urla i prijeti, milina jedna. Ako nečeg danas ima u obilju, onda su to sitni mučitelji i makar možda nemaju potpunu moć u vidu odlučivanja o nečijem životu i smrti kakvu su imali nekad, nisu od toga ni daleko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija
PostPostano: sub aug 23, 2014 10:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Mislim da su najzesci tirani iz bliske obitelji ili osobe za koje smo vezani.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 24, 2014 2:32 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Malo mi puko vidik na tu stvar sa fakultetom. Za mjesto čistog razumijevanja kao položaj skupne točke koji ima direktan pogled na jedan drugi položaj (koji ono po imenu?) je kao preduvjet potreban popriličan intelektualni kapacitet, treba biti poprilično uzor razuma a ne neki tupan koji je ni vamo ni tamo. No to nije jednini put kojim se može ići.
A studiranje moze povecati intelektualni kapacitet ili makar propuhati začepljena područja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned aug 24, 2014 6:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 14, 2014 8:55 pm
Postovi: 27
Nista iden ja put Zagreba pa ako tamo najdem interneta cujemo se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned aug 24, 2014 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
promatrač je napisao/la:
Malo mi puko vidik na tu stvar sa fakultetom. Za mjesto čistog razumijevanja kao položaj skupne točke koji ima direktan pogled na jedan drugi položaj (koji ono po imenu?) je kao preduvjet potreban popriličan intelektualni kapacitet, treba biti poprilično uzor razuma a ne neki tupan koji je ni vamo ni tamo. No to nije jednini put kojim se može ići.
A studiranje moze povecati intelektualni kapacitet ili makar propuhati začepljena područja.


Mislim da bi ti tu došo kao odgovor položaj čistog Racia ili tako nešto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: O vlastitoj istini!
PostPostano: ned aug 24, 2014 11:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
promatrač je napisao/la:
Malo mi puko vidik na tu stvar sa fakultetom. Za mjesto čistog razumijevanja kao položaj skupne točke koji ima direktan pogled na jedan drugi položaj (koji ono po imenu?) je kao preduvjet potreban popriličan intelektualni kapacitet, treba biti poprilično uzor razuma a ne neki tupan koji je ni vamo ni tamo. No to nije jednini put kojim se može ići.
A studiranje moze povecati intelektualni kapacitet ili makar propuhati začepljena područja.
:thumbup:
Na balkanskim područjima je upravo suprotan problem — gurui na sve strane, napretka nigdje.
Skupna tačka se jednostavno pomiče iz jedne u drugu tačku, ali teško vraća u osnovno težište: postoje osobe koje više ne znaju ni gdje su ni šta su, samo je bitno da su uklopljeni u određeni grupni obrazac, a svako malo mijenjaju interesnu grupu, uvećavajući tako ego i novčanik.
Nešto poput situacije u Meksiku, nativnom prostoru svih svjetskih voladoresa.
Ljudi bi da se dopadnu svima ili da budu svakome uzor.

Rješenje: kineski model je ovdje propao, jer Kinezi su majstori da usidre skupnu tačku, a mnogo ih je i ne mogu pogriješiti, pa makar se to svelo samo na kopiranje ostalih.
Ali je na Balkanu vrhunska kreativnost jedino rješenje, zbog maloga broja Balkanaca, što budućnost, svakako, donosi, jer nakon stvaranja savršeno formalnoga sustava, on će se, ovako ili onako, urušiti i onda donijeti prave kvalitete.
I to nema vezu sa domaćim ili stranim prostorima nego višenamjenskim budžetskim korisnicima: Internet je najbolji dokaz jer postoje i oni koji žive širom svijeta, koje država za nerad odlično plaća, a čiji se život svodi na to da dane provode mijenjajući nickove i provocirajući koga stignu.
A to je najbolji dokaz da u životu nije najvažnije iskustvo, nego uvid koji imaš o nečemu.
:rofl


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 4520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 226  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 68 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz