Sada je: čet mar 28, 2024 8:34 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 6:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
Iz tog haosa ispliva i ponešto dobrog i primjenjivog.
Npr. samoudaranje ili samomučenje je valjana metoda i dovodi do rezultata.
A o blagotvornosti njegovog prisustva (sitan ali naporan) da i ne govorimo.

Nego loni kroz postove ti u zadnje vrijeme struji izvjesna nervoza.

Jedno pitanje članovima foruma koji su se odlučili da imaju djecu nakon što su saznali da smo, umjesto bogova s vrha hranidbenog lanca, samo skup bijednika zarobljenih u Zoo-u.
Zašto?
Možda najmučna tema i najbolnije pitanje postavljeno na ovom forumu.
Ja imam djecu, ali u vrijeme kada su se rodila nisam znao za Kastanedu.
Ipak, strašno me boli i grize.
Da li bi ih imao i da sam znao?

http://www.youtube.com/watch?v=rIQYv71a ... =endscreen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 8:05 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja sam "znao" za ovo učenje prije nego sam si dopustio imati dijete.
Ajmo reći da sam eksperimentirao sa tijelom i "duhom" i svaki put ga pitao da li bi to trebalo raditi i da li se može opustiti u vezi s tim.
Nekoliko puta je bio vrlo jasan odgovor "NE" i nešto kao da trebam čekati da se stvari poslože.
I tako probavao opet i opet pitati sve dok nije nekako sjelo i došlo samo po sebi da može.
Moram napomenuti da nisam pričao sa penisom ili osjećajem snošaja u vezi toga, nego onako drugačije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 8:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
ivo.andric je napisao/la:
Jedno pitanje članovima foruma koji su se odlučili da imaju djecu nakon što su saznali da smo, umjesto bogova s vrha hranidbenog lanca, samo skup bijednika zarobljenih u Zoo-u.
Zašto?

Oba opisa "bogovi" i "bijednici u zoo-u" su samo proizvoljna i netočna budalaština i za njih se ne treba hvatat niti na osnovu njih gradit svoju definiciju svijeta. Mi nismo ni jedno ni drugo. Ono na što treba usmjeriti pažnju je na fokus onog što zapravo možemo, a možemo puno. Ne treba plakat nad prolivenim mlijekom.

ivo.andric je napisao/la:
Možda najmučna tema i najbolnije pitanje postavljeno na ovom forumu.
Ja imam djecu, ali u vrijeme kada su se rodila nisam znao za Kastanedu.
Ipak, strašno me boli i grize.
Da li bi ih imao i da sam znao?

To "pitanje" je zapravo opsjena i udovoljavanje sebi. Loše je sročeno. Jel tvoja djeca mogu bit sretni ljudi? Jel bi ti da biraš uzeo život koji imaš sad ili ne bi uzeo ništa? Jedan je uvijek veće od nule - prava dilema ovdje ne postoji. I mala šansa je beskrajno puta bolja od nikakve.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 9:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
zelenozubi je napisao/la:
..fraktal.. je napisao/la:
Jeli neko mozda cuo/procitao/doziveo nesto u vezi toga da bi deca mogla da budu pokazatelj, indikator kolicine/kvaliteta nase svesnosti..


pa da djeca su najbolji pokazatelj, samo otvori srčanu čakru da isijava sunčevu energiju i sve če ti biti jasno!

ps
http://www.4shared.com/office/WgvKTncp/ ... entno.html


Nisam ga skinula, ali, od ovoga sto sam procitala o cemu se radi, rekla bih da to nisam imala na umu, takvo uokviravanje. Mislim u smislu pokazatelj kvaliteta nase svesnosti ovde i sada,odrazavanje kvaliteta nasih vibracija, isto kao i njihovo reagovanje na nize..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 9:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
lone_bird je napisao/la:
Ti si ti a on je on. Tu treba stavit točku a sve dalje je lupetanje.


I upravo zato se te stvari nemogu mjeriti. Nešto što će za nekog biti posve prirodno, za drugog će biti veliko postignuće. No opet, vidi se kod ljudi tko je fluidniji i bliži sebi, a tko je zatvoren u kutiju.
lone_bird je napisao/la:
I mene je iznenadio nakon bana. Imam osjećaj da njegovom konfuznom umu paše boravak na ovom forumu i to mi je, mada neopravdano i ratnički nezasluženo, drago. No osjećaji su jedno a stvarnost je drugo. A stvarnost je ta da čovjek baljezga gluposti i da je komunikacija s njim nemoguća. Nemoj mislit da ga optužujem ili gledam s visoka zbog toga. On radi ono što radi i 99% posto ljudi na ovom svijetu, samo na malo drugačiji način. Nit sudim nit me je briga no i pokvaren sat pokazuje točno vrijeme dva puta dnevno. Može nam sat bit drag no to ne mjenja činjenicu da je pokvaren.


Ne mislim ga ni ja braniti, ima čovjek svoje prste pa nek tipka. Jedino s čim se ne slažem da je komunikacija s njim potpuno nemoguća.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 3:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
Nesto sam primetila, dok sam u prodavnici cekala na red, ispred mene je bila devojka, nikako neobicnog, cak, prijatnog izgleda ali sam osetila/pomislila kako ima nesto sto je negativno kod nje i cudila sam se kako je to tako, protivurecno ono sta vidis i sta osecas..u tom trenu ona pocinje nesto da negoduje prodavacici i istovremenu pada raf sa police (sa sve stvarima). Imala sam osecaj kao da se neka negativna energija sa njene strane odbila/ prosla kroz mene i udarila u raf. Da li se takve stvari desavaju..? Anyone..? :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
Oba opisa "bogovi" i "bijednici u zoo-u" su samo proizvoljna i netočna budalaština i za njih se ne treba hvatat niti na osnovu njih gradit svoju definiciju svijeta.

Moj prijateljje radio za drugog i kada mu je dosadilo da ga ovaj zajebava, otvorio je vlastitu firmu da bude ˝svoj gazda˝ tj. bog s vrha hranidbenog lanca.
Nakon par godina mi je rekao:˝Prije me zajebavao samo gazda a sada me još gore zajebava 400 klijenata.˝

Kolegica koja radi sa mnom je na moju primjedbu da smo svi mi nitko i ništa odgovorila:˝Možda ti, ali ja nisam. Pametna sam i sa svakom situacijom mogu izići na kraj.˝
Ubrzo je otkrila da joj muž ima ljubavnicu. Nakon toga je otkrila da joj je muž u pet godina iz kuće izvukao toliko novaca da je ljubavnici kupio dvosobni stan.

Prema tome, moji opisi su precizna i potpuno točna budalaština koja odgovara onome što se dešava u nama i oko nas. I na kojoj ja ne gradim ništa, niti se za njih hvatam. Jasnije?

Mi nismo ni jedno ni drugo.

Mii smo i jedno i drugo.

Ono na što treba usmjeriti pažnju je na fokus onog što zapravo možemo, a možemo puno.

Možemo i puno toga zasrati, naročito ako izgubimo strpljenje.

Ne treba plakat nad prolivenim mlijekom.

Ne treba proljevati mlijeko. U tome je bit.
A plakati je ponekad korisno. Čini nas lakšim.

To "pitanje" je zapravo opsjena i udovoljavanje sebi. Loše je sročeno.

Pitanje ne može biti opsjena. Da udovoljavam sam sebi zaboravio bi ga postaviti.

Pitanje nije loše sročeno već krajnje jasno i jednostavno: Zašto?

Mogao si se pravit da ga ne vidiš. Ali nisi.
Pogodilo te pravo u srž, do bola.
Time što si se našao pozvanim odgovoriti izbjegavanjem jasnog odgovora, govori da osjećaš isto što i ja.

Jel tvoja djeca mogu bit sretni ljudi? Jel bi ti da biraš uzeo život koji imaš sad ili ne bi uzeo ništa?

Bit je u tome da sam o njihovom postanku odlučio ja a ne oni.
Ako ideš u rat onda si ratnik. Ako druge šalješ u rat onda si svodnik.

Ja sam odbacio život koji sam imao. To je bit nagualizma.

Jedan je uvijek veće od nule - prava dilema ovdje ne postoji. I mala šansa je beskrajno puta bolja od nikakve.

Postoji.
Rađati djecu u ovoj situaciji ili ne?
Roditi ih znači pretvoriti nulu u jedan.
A ne roditi ih možda znači dopustiti nuli da se pretvori u npr. 27.

Shvaćam relativnost mog odgovora na tvoj odgovor. Ja svoju bol priznajem.
To je posljednji osjećaj koji mi je preostao u vezi ljudskog roda.
A moja djeca su posljednja spona. Kad nju odriješim gotovo je.

I onda ću uzeti ništa.

http://www.youtube.com/watch?v=sp1mzx5O4ao


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 9:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
ivo.andric je napisao/la:
Citat:
Jel tvoja djeca mogu bit sretni ljudi? Jel bi ti da biraš uzeo život koji imaš sad ili ne bi uzeo ništa?


Bit je u tome da sam o njihovom postanku odlučio ja a ne oni.


Preuveličavaš svoju ulogu. Ti si odlučio o aktivnosti koja dovodi do mogućnosti njihovog nastanka. Mogli su nastati, a i nisu. Duše biraju u kojoj će se obitelji roditi radi okruženja i mogućnosti učenja i razvoja za postizanje planiranog zadatka. Bez djece nema duša na Zemlji.
ivo.andric je napisao/la:
Ako ideš u rat onda si ratnik. Ako druge šalješ u rat onda si svodnik.


Svaki roditelj treba biti počašćen što su se duše odlučile roditi kod njega. Mi smo djeci učitelji. Duše su odlučile da li će doći u rat, ti ne šalješ nikoga, oni se sami šalju. Samo sebe si poslao i jedino si za sebe odgovoran. A djecu treba promatrati i pustiti da sami uče na vlastitoj koži, da donose vlastite odluke koliko god bile pogrešne ili ne. Samo im trebamo stvarati poticajno okruženje da se najbolje mogu razviti u bića kakva uistinu jesu. Nekad je to popraćeno teškoćama, nekad nije. Ne nametati im konvencionalna pravila, jer ona su lanac oko vrata. Ponuditi im mogućnost zdravorazumskog razmišljanja i razvoja intucije.
Vremena su teška i opasna, ali djeca nam trebaju, imaju bolje alate od nas. I mi možemo učiti od njih. Potrebni smo jedni drugima.

Zato tvoje razmišljanje o djeci shvaćam jednostranim. Pogledaj cijelu sliku.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: uto apr 17, 2012 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Dobro veče dragi prijatelji.

Zamislite za 25 godina unapred pogled na ovaj momenat (svako na svoje pisanje postova). Šta možete reći, ili 'pa lepo sam pisao' ili smejaće te se sebi, ili možda nekog nebude tada.

Neka na ovom mestu bude upisana autosugestija važna za ratnika :
SVO MOJE PONAŠANJE POČINJE I ZAVRŠAVA SE BESPREKORNO.
,,, e sad! Realno je prema opisu ako neko nije doživeo ono što se zove Saveznik, da će isti napasti i ugroziti one delove svesti koji su nam TRENUTNO NESVESNI, da bi saveznik zaslužio svoje ime.

Za 25 godina pogledom na ovo što pišem mene nebi moglo biti sramota, jer sam napregnut da nove delove nesvesnog osvestim.

Ovakav tekst može samo besprekoran ratnik napisati.
Ja za sebe slobodno bez sugestije mogu reći da sam besprekoran jer ni za jednim delom koji činim ne žalim. Niti mi bilo ko može ugroziti integritet jer uveliko baratam namerom. Ovaj tekst je dokument (slično zakletvi) da za 25 godina vidim da sam bio upravu jer mi osim Saveznika niko čestitatí neće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 18, 2012 9:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
Lampa svjestan sam da je moje pisanje jednostrano i slažem se sa svime što piše u tvojem postu. Koji je također jednostran.

Evo druge strane: osjećam bol. A bola se ne oslobađa kroz razum nego sučavanjem s njim.
Ti i ja možemo napisati bilo šta, no ako nakon toga ja ponovo osjećam bol problem nije riješen.
Napisao sam ono što sam napisao da bih vidio kako to izgleda iz drugih kuteva.
Pa, hvala na pomoći tebi i svim drugima koji su mi odgovorili.

Jednom sam razgovarao sa čovjekom koji je bio devedesetih tjelohranitelj onima iz državnog vrha, a tako upoznao i one s kojima su pregovarali.
Rekao je da su ti ljudi dno dna, da je način na koji razmišljaju i djeluju upravo strašan. I da smo svi prodani i da je sve prodano. Vremena koja su uslijedila su potvrdila ono što je rekao.
Odlučio je da u takvom svijetu ne želi imati djecu.
Nemam prava rađati robove, rekao je.
To je njegova ˝strana˝.

Mučim se da sagledam stvar iz svih kutova i da se riješim bola.
To je mučno i traje.
Nijekanjem svog bola ne dolazi se do rješenja.
DH kaže: Ratnik priznaje svoju bol ali joj se ne prepušta.

Ako ti ili netko drugi osjeća da je sve u redu i da ga ništa ne smeta, onda je, s vaše strane, sve u redu.
Sa moje nije i trudim se to razriješiti.
Još jednom, hvala svima na odgovoru.
Nisam tu da bih nekome nešto dokazivao ili s nekim ratovao, već da se pokušam unaprijediti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 18, 2012 10:06 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Potrazi utjehu u smrti, nece to sve vjecno potrajati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 18, 2012 10:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
..fraktal.. je napisao/la:
zelenozubi je napisao/la:
..fraktal.. je napisao/la:
Jeli neko mozda cuo/procitao/doziveo nesto u vezi toga da bi deca mogla da budu pokazatelj, indikator kolicine/kvaliteta nase svesnosti..


pa da djeca su najbolji pokazatelj, samo otvori srčanu čakru da isijava sunčevu energiju i sve če ti biti jasno!

ps
http://www.4shared.com/office/WgvKTncp/ ... entno.html


Nisam ga skinula, ali, od ovoga sto sam procitala o cemu se radi, rekla bih da to nisam imala na umu, takvo uokviravanje. Mislim u smislu pokazatelj kvaliteta nase svesnosti ovde i sada,odrazavanje kvaliteta nasih vibracija, isto kao i njihovo reagovanje na nize..


čini mi se da je kod tebe i inače običaj da ne pročitaš, ali bez problema doneseš sud.
ako očekuješ termine "čakra, isijavanje, povišena frekvencija, širenje ljubavi..." ne, toga nema,
ali ustvari...
ma batali, ne treba to tebi, imaš po vašarima očitavanje aure iz fotografije, navodno ta aura ima veze sa svjesnošču,a? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 18, 2012 6:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ivo, ne seri.
ponasas se kao djevojcica.
tvoj prijatelj tjelohranitelj je i tebi i sebi otkrio toplu vodu.
tako je na ovoj planeti jos od kaina i abela, a i prije.

i lijepi trenuci su takodjer zivot, a na kraju svi umremo.
dobro ti je rekao promatrac, prihvati smrt kao savjetnika,
a ne ovako da te gricka samosazaljenje po zglobovima.

najebacemo svi :)


ps. nadam se da mi je uspjelo dramaticno napisati post, htio sam da zvuci kao da ga je pisao drug tito!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 18, 2012 7:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Lako je za smrt, potreban je Ivi mučitelj. Sam potražiti mučitelja nije mudrost ali bi bilo angažovanje. Samo mučitelj Ivi treba da bi podigao pozornost.

Ivo!!! Sada će te uhapsimo ovde zbog pijanstva života.

RUKE UVIS !!!

Streljaćemo te šmajserom!!

(Ti zamisli tamo to i padni u krevet)


Odapeo si


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 18, 2012 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
JOVANKAAA!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: sri apr 18, 2012 8:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
ivo.andric je napisao/la:
Lampa svjestan sam da je moje pisanje jednostrano i slažem se sa svime što piše u tvojem postu. Koji je također jednostran.

Evo druge strane: osjećam bol. A bola se ne oslobađa kroz razum nego sučavanjem s njim.
Ti i ja možemo napisati bilo šta, no ako nakon toga ja ponovo osjećam bol problem nije riješen.
Nisam tu da bih nekome nešto dokazivao ili s nekim ratovao, već da se pokušam unaprijediti.

Oprosti ako te moj direktan pristup poziva na ratovanje. Odavno sam na ratnoj stazi i ne obraćam previše pozornost na društvene norme samo zato da ne bi nekoga povrijedile riječi koje iznosim koliko god se one nekome činile istinitima ili ne. U trenutku kad su izrečene, one su bile moja istina. Pitao si i odgovaram.
Isto tako razumijem ukoliko ne želiš nastavljati raspravu na ovu temu, gdje je bol tu su emocije i stavovi kojih se grčevito držimo zubima i noktima, i život damo al' stavove ne.
Negdje sam pročitala (premda sumnjam da je istina, tko zna) da je sv. Pavao najavivši smak svijeta smatrao da djecu ne treba rađati u takvim uvjetima i ostalo bla, bla.
Nisi jedini roditelj na svijetu koji se suočava ili se suočio s osjećajem odgovornosti prema djeci i o navodnoj besmislenosti njihovog stvaranja. Što sam napisala može zvučati kao bezosjećajna racionalizacija, tako izgleda nakon što je proces oprosta samoj sebi završen, jer sam proživjela osobno iskustva i emocije o kojima govoriš i to ne samo za čin stvaranja djeteta i njegovog donošenja u ovakav svijet nego još i puno gore stvari djelomice opisane u drugim temama.
I zato, ratniče, „Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka!“ (Premda osobno mislim da ni oružje nije naodmet.) Otresi tugu i jad, pripaši svoj mač ratniče, rat se već događa oko nas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: čet apr 19, 2012 3:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
Ovaj ti nije jednostran.
Pogodak.
Bilo mi je potrebno da izbacim to iz sebe i sada mi je lakše. ](*,)
Pomogli ste mi.
tnx


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: čet apr 19, 2012 9:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
ivo.andric je napisao/la:
Ovaj ti nije jednostran.
Pogodak.
Bilo mi je potrebno da izbacim to iz sebe i sada mi je lakše. ](*,)
Pomogli ste mi.
tnx




Moja komanda je izvršna!
ORUŽJE K NOZI,
NAMESTU VOLJNO.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osobna iskustva i poveznice sa ostalim učenjima
PostPostano: pet apr 20, 2012 12:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
ivo.andric je napisao/la:
Ovaj ti nije jednostran.
Pogodak.
Bilo mi je potrebno da izbacim to iz sebe i sada mi je lakše. ](*,)
Pomogli ste mi.
tnx

:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chat u rezervatu
PostPostano: ned apr 22, 2012 10:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Bio je 29-maj-1995. Lepo i sunčano prepodne. Moja nana živela je u dvorištu kuće do moje. Svakog dana sam odlazio tamo. Uzplahirana izpriča mi da je izgleda majmun pobegao iz zoo vrta jer je sinoć snažan prasak u krošnji jabuke preplašio. U gradu nema zoo vrta, a stopalo u zemlji dužine 43 cm izgledalo je ko majmunsko. Grane jabuke su bile pokršene i na njima je bio trag sagorenosti sa nekom belom paučinom na nekim mestima. Samo jednu štrapku u zemlji sam uočio. U dnevniku sam oslikao desno stopalo posetioca bašte i nazvao ga VISITOR. Smatrao sam da je vanzemaljac. Svi su prećutno doživeli pojavu.

Ovo je grubo ispričano, moglo bi još da se doda ponešto,,,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz