Sada je: čet mar 28, 2024 2:10 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 7:12 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nisi tip za mračne stvari? :D :roll:
Kao što vidiš ti si tip koji je u situaciji da ga mračne stvari opsjedaju pa onda sumnjam da imaš izbora, jer čarolija (ako je to mrak?) počinje i završava preko tebe iako može izgledati drugačije.
A zbilja kao što negdje prije piše, možeš krenuti putem koji možda rasvjetli tvoju situaciju i ojača te znanjem da poništiš efekt toga što te snašlo... ili putem totalnog razuma u kojem nema mjesta vjerovanjima u tamo neke "mračne stvari".
Oboje će vjerovatno djelovati. Ali preporučam da odlučiš (ako se to uopće može), a ne da si u nekakvoj privremenosti još dugo. Stalna privremenost bi bila najgora opcija.

Gdje ti u Castanedi vidiš mrak? Kakav mrak?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 9:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
Sleeper je napisao/la:
Primjerice ne želim se uopće upuštati u učenje Kastaneda, nisam tip za mračne stvari, odnosno ne sviđa mi se uopće koliko sam uspio saznati čitajući ovaj forum.



Nemogu da se ne nasmijem ovome. :rofl
Jesi mozda pokusao procitati koju Kastanedinu knjigu pa da saznas jos vise. :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 10:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Sleeper pa eto ti odaberi ono sto te vuce. Ja sam pokusala da ti dam savjet, ali opet na tebi je da sam odluci sta ces. Ti znas svoje.

Svako od nas sa foruma ima isti zivot kao i ti, manje-vise obican…i ja imam uspona i padova, i meni se svidja moja java onakva kakva je. Volim prirodu, ljude, svoj posao, putujem po svijetu…

Davno sam ja rekla: ono u cemu se mi ljudi razlikujemo jeste svijest i nista vise….
:hello2:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Remain je napisao/la:
@Pokuskadabra

da, ali sama jednostavnost nije dovoljna.. imash gomilu jednostavnih ljudi koji imaju gomilu problema..

ja ne znam u chemu je tenzegritet toliko komplikovan? komplikovan je samo po tome shto se ljudi plashe da se pokrenu. inache verujem da je usadjen u nas same toliko da ne mozhemo ni pretpostaviti dok se ne upoznamo s njim... to je praktichno igra tela, ples.. ja zaista ne vidim nishta loshe u tome... ako ti zapostavish svoj duh i telo i prepustish se pustoj jednostavnosti, chisto sumnjam da cesh od njega dobiti neku pozitivnu povratnu reakciju..

tako je i sa ostalim "tehnikama".. sve sluzhe kao pomoc da se pokrenemo. pokret je jako bitan.. ne mozhemo zapostaviti ni duh, ni telo.. i jedno i drugo zahteva vezhbu da bi najbolje moguce funkcionisalo. kako cesh ti razviti mozak ako ga pustish na pashu? iz puste jednostavnosti?

.


tenzegritet nije usađen u nas jer tenzegritet kao što mu i ime (i Kastaneda) kažu podrazumeva u sebi princip tenzije.Ne znam da li si radio tenzegritet ..ako jesi onda znaš da se pokreti rade uz tenziju mišića i tetiva.
Taj princip(princip tenzije) je recimo suprotan principu Tai chia a to je princip što je moguće veće opuštenosti tela koje radi Tai chi..nazovimo ga princip "ne-tenzije".
Po mom mišljenju princip "ne-tenzije" je princip kojem čovek treba da se vrati i da ga se seti, princip koji je kao što si rekao "usađen u nas".
Princip tenzije s druge strane je nešto strano čoveku što ne znači da ne može da ide i tim smerom i postane to nešto što nije čovek.
Da ne bude zabune Tai chi je isto tako po mom mišljenju tehnika..pogrešno shvaćen način da se postigne "ne -tenzija" ..kada svest dostigne određeni nivo čistote telo automatski počne da radi nešto što spolja gledano izgleda kao Tai chi.Mislim da je tako i došlo do zabune onih koji su posmatrali "praktikanta tai chia" koji ustvari i nije bio praktikant bilo kakve tehnike , njegovo se telo jednostavno pokretalo na taj način.

Što se tiče jednostavnosti mislim da se nismo razumeli, jednostavnost =prirodnost = "usađenost" = ono što je u čoveku već zapisano.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 16, 2009 6:37 pm
Postovi: 104
posto je ljeto, a predlazu se raznorazne metode disanja, ja predlazem plivanje.

daleko najbolja metoda, disanje je najispravnije i prirodno je spojeno sa pokretima.

o vodi i njenom uticaju na nase centre je vec sve (cini mi se) receno, a o fizickim poboljsanjima pjevaju i vrapci na granama... znaci plivanje u zamjenu za raznorazne meditativne vjezbe.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
I još bolje - plutanje. Kao leš, potpuno opustiti tijelo i pustiti se moru. Onda je sve tu, ničeg nema :toothy2: Tko može, nek proba. Samo neka pripazi na morske struje da ne osvane u Italiji :mrgreen:

:love3: :love3: :love3:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 8:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Klejbezabla je napisao/la:
I još bolje - plutanje. Kao leš, potpuno opustiti tijelo i pustiti se moru. Onda je sve tu, ničeg nema :toothy2: Tko može, nek proba. Samo neka pripazi na morske struje da ne osvane u Italiji :mrgreen:

:love3: :love3: :love3:


Edit: ovo vazi samo za one koji plutaju na Jadranskom moru, a posto smo iz geografije ucili da ima mnogo mora…onda…

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 16, 2009 6:37 pm
Postovi: 104
Klejbezabla je napisao/la:
I još bolje - plutanje. Kao leš, potpuno opustiti tijelo i pustiti se moru. Onda je sve tu, ničeg nema :toothy2: Tko može, nek proba. Samo neka pripazi na morske struje da ne osvane u Italiji :mrgreen:

:love3: :love3: :love3:

ja mislim da bi se i don huan slozio sa tvojim prijedlogom.
staza ratnika zahtjeva praznu glavu, a samo sa glavom oslobodjenom od misli mozes plutati :angel4:

dakle ratnici na plutanje!


:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Javljajm se malo kasno no eto. Pokušat ću sa malo svog ograničenog i jadnog znanja kolko je to moguće uliti svijetlo na ovu situaciju. Bahat li sam ;-) Opet vas molim za povećano razumijevanje i toleranciju. Svatko od nas ima pravo na svoju glupost i predrasude pa ga dajte i meni. Svi smo mi samo ljudi.

Vidim da su ti moje uvažene kolege pokušale već pomoći, koliko su već to ljudi mogli jelda. Ima tu svega, od kasiopejaca do kastanedijanaca, od tensegrityja do čakri, od reikija do crne magije. Ljudi su zanimljiva i čudna bića :-). Zapleteni u nitima spoznaje i samorefleksije poput muhe u paukovoj mreži. Kao starog sanjača i kvazi-šamana (one ekipe koje se ti sasvim neopravdano i pun predrasuda groziš :-) prvo je bitno da shvatiš da su stanja i problemi koje opisuješ prilično česti. Shvati da nisi jedini i da masu, masu ljudi ima problema sa vrlo sličnim stvarima. Spoznaje takve vrste bitne su za psihički balans. Dakle ono što proživljajvaš je uobičajeno. Skoro pa normalno. To imaj na umu, uvijek, i u snovima.


Druga zanimljiva stvar je da si donekle svjestan svoje okoline u sanjanju. Stručnom terminilogijem rečeno znači da ti skupna točka putuje vrlo malo ili ništa od svoje trenutne pozicije. Što je za tebe trenutno nebitno no nama nešto govori.

Treća stvar je što osjećaš strano prisustvo. Ne možeš ga sebi objasnit i u njega ne vjeruješ no znaš da je tamo. Osjećaš. Vidiš, to ti je ono što mi "čudna i mračna" ekipa opisujemo kao anorgansko biće. Strana svijest koja recimo to tako za potrebe ovog članka "živi u drugoj dimenziji". Tako zvuči ko da je iz Marti Misterije, ne? ;-) Nebitno je, ti si amater, ne trudi se shvatit. Za tebe je samo dovoljno da znaš da takve stvari postoje. Ti nisi lud. Psihijatar ti neće moć pomoći osim tabletama no zaboravi takvu "pomoć". Nitko ti ne može pomoć osim sebe samog. To je činjenica, pa bio ti dovoljno pametan da je shvatiš ili ne. Dakle prihvati ono što ti se događa. To je tako i gotovo. Sad čitaj polako i pažljivo. Kad te u snovima strefi misli ne jednu i samo na jednu stvar. Petnaest jebenih godina to ti biće dolazi u goste. PETNAEST JEBENIH GODINA. A ti se nikad nisi ozlijedio. Niti jednom. Niti malo. Nikad ti nitko nije naškodio ni milimetra u tih milijun noćnih mora u ovih petnaest godina. Da ti je netko mogao i htio naškodit, ne bi li to gveć davno napravio? Šta taj netko od tebe u stvarri hoće? Pitanja, pitanja. Pitanja su kjuč svega. Ne govori li ti sve to to nešto? Koje je pouka? Jel shvaćaš? Daj se portudi malo pa shvati. Nije teško zbilja. Imam želju napistat ti sve i pouku svega no suzdržat ću se i čekat tvoj trud s druge strane žice. Malo razmisli pa odgovori, al nemoj ić linijom manjeg otpora.
Ovdje ništa ne dobivaš besplatno.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Klejbezabla je napisao/la:
I još bolje - plutanje. Kao leš, potpuno opustiti tijelo i pustiti se moru. Onda je sve tu, ničeg nema :toothy2: Tko može, nek proba. Samo neka pripazi na morske struje da ne osvane u Italiji :mrgreen:

:love3: :love3: :love3:


Edit: ovo vazi samo za one koji plutaju na Jadranskom moru, a posto smo iz geografije ucili da ima mnogo mora…onda…




U vezi plutanja u vodi je interesantno što je kod osobe koja leži ravnoteža u visini ušiju koje su pod vodom tj. kad malo podignemo glavu i uši «izrone» polako se vraćamo u okomit položaj. Naravno ovo sve važi dok imamo vazduha u plućima. I dok nismo u Mrtvom moru. 8)
Ovo je inaće jedna od korisnih vježbi da neplivač zadobije bar donekle povjerenje u vodu.

Ja inače plivam kao sjekira. I plutam isto tako. :mrgreen:

Vježbate plutanje u Jadranskom moru. Ako pri plutanju naiđete na veliku naftnu mrlju znaći da ste promašili Italiju i nadohvat ruke je Meksiko (zasad)! Još koji mjesec i mrlja stiže do nas. :evil:

Hasta la vista, baby! :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
@lone bird (mala digresija: primjećujem da na forumu ima puno avatara sa životinjama. Ovo nema nikakve veze sa postom ni temom, ali sam morala ovo reci).

Ti si toliko toga napisao, ali u biti liku nisi nista konkretno rekao. Osim sto mu bice dolazi 15 jebenih godina ( s oproštenjem), lik se zali da je na rubu zivaca i da se sprema ici psihijatru, a ti kazes da mu “TO” nije nista naškodilo.

Khm…khm…

Ono sto sam ja shvatila iz tvog posta jeste da se isti treba prepustiti TOME i shvatiti da je jaci od TOGA i da mu TO ne moze nista? Kad to shvati onda ce i TO prestati da mu dolazi, jer ipak je rekao da je svjestan TOGA?

Jel’ tak?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Toda je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Klejbezabla je napisao/la:
I još bolje - plutanje. Kao leš, potpuno opustiti tijelo i pustiti se moru. Onda je sve tu, ničeg nema :toothy2: Tko može, nek proba. Samo neka pripazi na morske struje da ne osvane u Italiji :mrgreen:

:love3: :love3: :love3:


Edit: ovo vazi samo za one koji plutaju na Jadranskom moru, a posto smo iz geografije ucili da ima mnogo mora…onda…




U vezi plutanja u vodi je interesantno što je kod osobe koja leži ravnoteža u visini ušiju koje su pod vodom tj. kad malo podignemo glavu i uši «izrone» polako se vraćamo u okomit položaj. Naravno ovo sve važi dok imamo vazduha u plućima. I dok nismo u Mrtvom moru. 8)
Ovo je inaće jedna od korisnih vježbi da neplivač zadobije bar donekle povjerenje u vodu.

Ja inače plivam kao sjekira. I plutam isto tako. :mrgreen:

Vježbate plutanje u Jadranskom moru. Ako pri plutanju naiđete na veliku naftnu mrlju znaći da ste promašili Italiju i nadohvat ruke je Meksiko (zasad)! Još koji mjesec i mrlja stiže do nas. :evil:

Hasta la vista, baby! :angel4:


@Toda u vezi plutanja na vodi….
Bas sam prije 7 dana vježbala plutanje na taj nacin da mi usi ne budu u moru, a da me more ne vrati u okomit položaj. Neces vjerovat iako nije bilo Mrtvo more, uspjela sam da plutam a da mi glava bude gore i fino sam gledala u svoje divno tijelo kako je plutalo.
Ne znam….ali ovo vježbam dugi niz godina i izgleda da sam postigla neku tehniku samo meni poznatu tako da ti ovim putem ne bi mogla objasnit kako.

Moze bit da ima veze sa tezinom glave :D

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
@Toda u vezi plutanja na vodi….
Bas sam prije 7 dana vježbala plutanje na taj nacin da mi usi ne budu u moru, a da me more ne vrati u okomit položaj. Neces vjerovat iako nije bilo Mrtvo more, uspjela sam da plutam a da mi glava bude gore i fino sam gledala u svoje divno tijelo kako je plutalo.
Ne znam….ali ovo vježbam dugi niz godina i izgleda da sam postigla neku tehniku samo meni poznatu tako da ti ovim putem ne bi mogla objasnit kako.

Moze bit da ima veze sa tezinom glave :D


Znalo mi se desiti da su uši «malo iznad vode» ali su milimetri bili u pitanju. Ko zna, možda imam vakum ili crnu rupu između ušiju pa nisam uspjevao glavu podići više. :mrgreen: Danas je zaista sve moguće!
Jednom sam jednog prijatelja neplivača pokušao naučiti da na ovaj način smanji strah od vode. On je bio jedinstven slučaj – bilo da su uši iznad ili ispod vode, lijevo, desno - kako god – on je tonuo iako je bio prosječne građe. :-k Jedva je jednom uspio da pluta 5-6 sekundi i naravno, opet je potonuo. #-o Zezao sam ga da nije po JUS-u. :rotfl:


Oni koji se smatraju malo iskusnijim plivačima – roniocima mogu probati da u plićaku ispuste skoro sav vazduh iz pluća pa da sjednu ili čak legnu na dno (na kratko, nemojte da vas nosim na duši :angel4: ). Takođe izuzetno lijep osjećaj. :love6:

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Toda je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
@Toda u vezi plutanja na vodi….
Bas sam prije 7 dana vježbala plutanje na taj nacin da mi usi ne budu u moru, a da me more ne vrati u okomit položaj. Neces vjerovat iako nije bilo Mrtvo more, uspjela sam da plutam a da mi glava bude gore i fino sam gledala u svoje divno tijelo kako je plutalo.
Ne znam….ali ovo vježbam dugi niz godina i izgleda da sam postigla neku tehniku samo meni poznatu tako da ti ovim putem ne bi mogla objasnit kako.

Moze bit da ima veze sa tezinom glave :D


Znalo mi se desiti da su uši «malo iznad vode» ali su milimetri bili u pitanju. Ko zna, možda imam vakum ili crnu rupu između ušiju pa nisam uspjevao glavu podići više. :mrgreen: Danas je zaista sve moguće!
Jednom sam jednog prijatelja neplivača pokušao naučiti da na ovaj način smanji strah od vode. On je bio jedinstven slučaj – bilo da su uši iznad ili ispod vode, lijevo, desno - kako god – on je tonuo iako je bio prosječne građe. :-k Jedva je jednom uspio da pluta 5-6 sekundi i naravno, opet je potonuo. #-o Zezao sam ga da nije po JUS-u. :rotfl:


Oni koji se smatraju malo iskusnijim plivačima – roniocima mogu probati da u plićaku ispuste skoro sav vazduh iz pluća pa da sjednu ili čak legnu na dno (na kratko, nemojte da vas nosim na duši :angel4: ). Takođe izuzetno lijep osjećaj. :love6:

:hello2:

Jao trebamo otvoriti novu temu “plutanje na vodi i ronjenje pod vodom” ili jednostavno “PLOVAK” , jer smo sad off topic. Izvinjavam se pokretacu teme.

Takodjer se plutanje na vodi ne preporučuje osobama koje imaju velike noseve jer izvidjaci na plazi mogu da dojave laznu uzbunu da je uplovila ajkula.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
@lone bird (mala digresija: primjećujem da na forumu ima puno avatara sa životinjama. Ovo nema nikakve veze sa postom ni temom, ali sam morala ovo reci).


Noa ako si morala baš - onda je u redu :-)


Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ti si toliko toga napisao, ali u biti liku nisi nista konkretno rekao.


Zajebana situacija nije li? :) Rekao sam što sam želio, pa bilo to konkretno ili ne. Tko kaže da moram govorit konkretno? Zato jer to netko očekuje? Ma daj.


Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Osim sto mu bice dolazi 15 jebenih godina ( s oproštenjem), lik se zali da je na rubu zivaca i da se sprema ici psihijatru, a ti kazes da mu “TO” nije nista naškodilo.



Pa nije. Ima ruke, noge glavu. Živ je. To što mora il ne mora ić psihijatru je samo njegov problem, koji se nije morao desit. Nevolje u kojima se našao su njegov direktni odraz, a tih bića samo posredno. Danas mora ić psihijatru a tko smije reć da sutra neće pjevat i zajebavat se? Nitko eto tko.





Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Khm…khm…

Ono sto sam ja shvatila iz tvog posta jeste da se isti treba prepustiti TOME i shvatiti da je jaci od TOGA i da mu TO ne moze nista? Kad to shvati onda ce i TO prestati da mu dolazi, jer ipak je rekao da je svjestan TOGA?

Jel’ tak?


Pa ukratko - nije. Shvatila si poantu no ipak izvlačiš krive zaključke, moja kolegice životinjska ptičja avatarko. Prepuštat se ne treba ni u kom slučaju. Nikome i nikad. Jači od toga nije niti može biti. Shvatit može što hoće no to će mu vrlo vjerovatno dolazit dok je živ, dakle prestanka nema. No stvar je u tome da postavi pravila na svom terenu. U svojoj glavi ti si gospodar. To biće je od tebe odjeljeno energijom koja se kreće drugom brzinom a to je najveća prepreka koju možeš zamislit. Oni se hrane tvojom pozornošću i njenim obimom koje im posvećuješ. Jesu li oni mračni i opaki demoni i strašna bića iz legende ili samo dosadni gnjavatori i žicari energije? Svakom su nešto drugo a slika ovisi samo o tebi.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Toda je napisao/la:

Jednom sam jednog prijatelja neplivača pokušao naučiti da na ovaj način smanji strah od vode. On je bio jedinstven slučaj – bilo da su uši iznad ili ispod vode, lijevo, desno - kako god – on je tonuo iako je bio prosječne građe. :-k Jedva je jednom uspio da pluta 5-6 sekundi i naravno, opet je potonuo. #-o Zezao sam ga da nije po JUS-u. :rotfl:


ma svi su neplivachi jedinstven sluchaj.. kao i plivachi neplivachima.. i ja mogu da plivam dok plivam a kada stanem - tonem. teshko je to objasniti plivachima.. plivachi i neplivachi se jednostavno teshko razumeju... i neplivachu nije jasno kako plivach uspeva, isto kao shto plivachu nije jasno kako neplivach ne uspeva :)

mada moram priznati da odavno nisam ni probao da plutam.. mozhda bih sad i uspeo..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Remain je napisao/la:
Toda je napisao/la:

Jednom sam jednog prijatelja neplivača pokušao naučiti da na ovaj način smanji strah od vode. On je bio jedinstven slučaj – bilo da su uši iznad ili ispod vode, lijevo, desno - kako god – on je tonuo iako je bio prosječne građe. :-k Jedva je jednom uspio da pluta 5-6 sekundi i naravno, opet je potonuo. #-o Zezao sam ga da nije po JUS-u. :rotfl:


ma svi su neplivachi jedinstven sluchaj.. kao i plivachi neplivachima.. i ja mogu da plivam dok plivam a kada stanem - tonem. teshko je to objasniti plivachima.. plivachi i neplivachi se jednostavno teshko razumeju... i neplivachu nije jasno kako plivach uspeva, isto kao shto plivachu nije jasno kako neplivach ne uspeva :)

mada moram priznati da odavno nisam ni probao da plutam.. mozhda bih sad i uspeo..

Pa da to je moram priznat stvarno specifiCHan sluCHaj, taj dok plivaSH onda plivaSH, a kad staneSH onda toneSH.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 11:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
lone_bird je napisao/la:
Druga zanimljiva stvar je da si donekle svjestan svoje okoline u sanjanju. Stručnom terminilogijem rečeno znači da ti skupna točka putuje vrlo malo ili ništa od svoje trenutne pozicije. Što je za tebe trenutno nebitno no nama nešto govori.


nisam razmisljao na takav nacin. po mom tumacenju samo sanjanje je pomicanje spojne tocke. ako svijest ostane i u sanjanju, spojna tocka opet se treba pomaknuti kako bi percipirala drugacija obiljezja.

lone_bird je napisao/la:
Treća stvar je što osjećaš strano prisustvo. Ne možeš ga sebi objasnit i u njega ne vjeruješ no znaš da je tamo. Osjećaš. Vidiš, to ti je ono što mi "čudna i mračna" ekipa opisujemo kao anorgansko biće. Strana svijest koja recimo to tako za potrebe ovog članka "živi u drugoj dimenziji". Tako zvuči ko da je iz Marti Misterije, ne? ;-) Nebitno je, ti si amater, ne trudi se shvatit. Za tebe je samo dovoljno da znaš da takve stvari postoje. Ti nisi lud. Psihijatar ti neće moć pomoći osim tabletama no zaboravi takvu "pomoć". Nitko ti ne može pomoć osim sebe samog. To je činjenica, pa bio ti dovoljno pametan da je shvatiš ili ne. Dakle prihvati ono što ti se događa. To je tako i gotovo. Sad čitaj polako i pažljivo. Kad te u snovima strefi misli ne jednu i samo na jednu stvar. Petnaest jebenih godina to ti biće dolazi u goste. PETNAEST JEBENIH GODINA. A ti se nikad nisi ozlijedio. Niti jednom. Niti malo. Nikad ti nitko nije naškodio ni milimetra u tih milijun noćnih mora u ovih petnaest godina. Da ti je netko mogao i htio naškodit, ne bi li to gveć davno napravio? Šta taj netko od tebe u stvarri hoće? Pitanja, pitanja. Pitanja su kjuč svega. Ne govori li ti sve to to nešto? Koje je pouka? Jel shvaćaš? Daj se portudi malo pa shvati. Nije teško zbilja. Imam želju napistat ti sve i pouku svega no suzdržat ću se i čekat tvoj trud s druge strane žice. Malo razmisli pa odgovori, al nemoj ić linijom manjeg otpora.
Ovdje ništa ne dobivaš besplatno.


slazem se. u ovom slucaju kao da je cijeli problem jasan, izazov, put moci. ne moze ga se ignorirati tako dugo vremena, jednostavno se treba sabrati i shvatiti to ili odustati pred naletima straha. naleti straha su pak prolazni, a vrijeme izmedu se dobro da iskoristiti za pripremu na novi susret. svijesnost u snu je od velike vaznosti za razumijevanje naseg bica, to je dar a vecina se dobro mora pomuciti za malo tog dara i izmijenjenog oblika svijesnosti.

zamisli samo koliko si u prednosti nad mnogima koji ozbiljno rade na sebi da se uopce prisjete sto su sanjali. vecina se niceg ne sjeca u snu a neki to cak i zele pa ne mogu. ti imas veliku sigurnost u to da ces sanjati. mozes cak biti dobro pripremljen zbog toga sto ti je dobro poznat taj san tj strah, osjecaj koji se cesto javlja.

moze no i ne mora biti da shvatis kako je taj san nastao. samim time mozes se rijestit cijelog straha a vrlo moguce i dobiti objasnjenje kakvo nisi mogao zamisliti, no iz nekog razloga te je zaplasivao pa si tu spoznaju oduvijek tako dozivljavao kao nerazumljiv strah.

ako je rijec o nekom entitetu koji te posjecuje (sto je potpuno normalno), on je u tvom slucaju vjerojatno malo ojacao od prosjeka kakve susrecu ostali ljudi. svejedno, vrlo dobro ti je poznat, i po mirisu bi ga vec mogao prepoznati :mrgreen: pobijedit ga mozes vjerojatno vrlo lako i iznenadno na razne nacine kojima masta vjerojatno nema granica :mrgreen: mozes npr apsorbirati taj strah i kada te vise nema sto plasiti, nema niti entiteta. mozes probati zrcaliti ono sto te napada njemu samom. na neki nacin ta tehnika bi mogla neke entitete zaplasiti.

svakako bilo sto da je od navedenog il nesto trece nebitno je. sam dolazis do onog sto je najbolje za tebe. za pocetak ti je cilj pojacati svijesnost u snu, a to je polazna tocka na kojoj mozes raditi dalje. uranjanje u san je vjezba za pocetnike, nastoje svijest prenijeti u stanje snova. vec u samoj toj fazi, nakon nekog vremena lako se mogu poceti primjecivati npr strahovi koji ometaju svijest. vec su to repovi zmaja kojeg ganjamo :mrgreen: ako odemo dalje u san, sve sto je potrebno je vratiti se natrag, no prije toga treba zabiljeziti detalje iz sna. brzim pogledom prijeci na par stvari i zapamtiti ih za budno stanje svijesti.
te stvari koje pamtimo u snu, ti detalji, sluze nam za usidravanje svijesti :mrgreen: pomicanje spojne tocke na mjesto koje je sada vec bolje poznato (usidreno).

san tako postaje podrucje svijesti iz kojeg za pocetak ulazimo ili izlazimo svijesno. dobar detalj za pogledati su ruke. ako nemas problema sa ovom tehnikom, onda si na pola puta. shvatio si kako se pomice spojna tocka iz budnog stanja u sanjanje. sada samo trebas shvatiti sto se oko tebe desava :-k

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: uto jul 27, 2010 11:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ti si toliko toga napisao, ali u biti liku nisi nista konkretno rekao. Osim sto mu bice dolazi 15 jebenih godina ( s oproštenjem), lik se zali da je na rubu zivaca i da se sprema ici psihijatru, a ti kazes da mu “TO” nije nista naškodilo.



lone_bird :thumbup: :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Noćne more - molim pomoć
PostPostano: sri jul 28, 2010 12:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
kolos je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ti si toliko toga napisao, ali u biti liku nisi nista konkretno rekao. Osim sto mu bice dolazi 15 jebenih godina ( s oproštenjem), lik se zali da je na rubu zivaca i da se sprema ici psihijatru, a ti kazes da mu “TO” nije nista naškodilo.



lone_bird :thumbup: :occasion5:


Ha ha ha. Odkako sam dosla na ovaj forum smetam ovom @kolosu.
A vidi ga sad bogati on misli da se kao udruzio sa bird-om i kao bird je meni nesto spustio sto bi mene kao trebalo pogodit. (Abrakadabra citam kolosove misli)

Dragi @Kolose, veoma cijenim sto si naucio postirati youtube na forumu, ali prestani vise da se hvalis time.

Vise necu nista da kazem na ovu temu, a pokretacu teme se opet izvinjavam na off topicu bas smo nekulturni.

@Sleeper zelim ti sve naj naj… i da uspijes u svojim nakanama!

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz