Sada je: ned apr 28, 2024 6:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: pon jul 20, 2009 8:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
Možda se ima čemu smijati! Jer u vreme u kojem si pisao post , predzadnji, ja sam imao razgovor. I vidi istovremenosti, imao sam razgovor u kojem sam na jednostavno pitanje odgovarao ćutanjem, i pogledom kao :shock: . Imao sam želju da odgovorim ali mi lep osećaj "kad visi u vazduhu". Ili sam to uživao u unutrašnjoj tišini a da i ne znam :?
I zašto li mi je trebalo svo ovo vreme da pišem?


Kao dete sam imao momente u kojima bi moj pogled izgledao ovako :shock: , sa jednom značajnom razlikom, nije bio šok nego uživanje . Opuštajuće ćuanje. I sećam se odraslih a i vršnjaka koji su me uvek jedno isto priupitkivali: Šta si se zamislio? Izmišljao sam odgovore jer sam verovao da je nenormalno "opušteno čutanje misli". Kasnije sam čak i proredio a reklo bi se i sasvim zaboravio tu aktivnost-neaktivnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: uto jul 21, 2009 1:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
kriger je napisao/la:
čak i ona treća tehnika je vrlo ozbiljna :^o . neđe sam pročitao da je u životno opasnim situacijama, čovjek potpuno u "sada i ovdje" i smatra se da je to jedan od razloga zašto se ljudi bave extremnim sportovima



Točno, no kako to obično biva, samo donekle. Neki ljudi su zbilja "sada i ovdje" u kritičnim situacijama no neki su krajnje bijedni i bespomoćni i potpuno beskorisni u tim istim situacijama. Nije samo stvar u tome koji su to ljudi, mogu to bit i isti, ključ je u tome kako se na određenu situaciju postavit. Postavljanje sebe je magijska disciplina i nije ništa drugo do savršena kontrola svojeg tonala. Ovdje već započinje priča o besprijekornosti. A usmjerenje svojeg tonala izvodi se kroz postavljena pitanja i odgovore koje dajemo sebi odnosno unutarnji dijalog. Što znači da definicija tonala i njegov obim direktno ovisi o tome koliko ste stvari uspjeli objasnit sami sebi, ono što se kaže "razriješili sa sobom". Čovjek koji je recimo, praksom ratništva ili činom same mudrosti svojstvene svakom biću zaključio da je svijet takav kakav jest, da ga se ne može mijenjati, da su ljudi dio svijeta isto i da se je bespredmetno ljutiti na njihove postupke ima prednost pred nezrelim pojednicem koji takve stvari još nije "sa sobom riješio". Što to znači? Ovamo tupimo o unutranjoj tišini a sad vam ja pričam o efektima unutarnjeg dijaloga - koji je sad put pravi? :) Prava su naravno oba puta, oni su suprotni samo naoko. Svaka stvar ima svoje mjesto, a ratnik može priuštit da "napušta" tonal samo ako je pravilno razveden i uređen. Ako nije u konfliktu sam sa sobom. Možda ovo i ne mora bit točno, može se unutarnja tišina vježbat i sa nesavršenim tonalom, dapače, to i mi svi radimo no nepreuređeni tonal nam zakrči put energije. Radi ono što mu je svrha, daje svoj/naš imprint-pečat na ovaj svijet i u tom postupku troši nam energiju, a ona je ključna. Unutarnja tišina dat će vam bistrinu i vezu sa onim što ste zaboravili no bez energije naravno da ne možete ništa. Unutarnja tišina je postupak oslobađanja energije jednako kao što je to i preustroj tonala izvršen kroz put ratništva. Jedno pomaže drugome. Na objema stranama traba radit, to je ko rat na dva fronta, no ovdje i nisu samo dva u pitanju :wink:

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: ned jul 26, 2009 9:03 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
kriger je napisao/la:
[-X . ukratko sam ti opisao moćne tehnike koje i ja koristim i pomoću kojih sam već uspio da sakupim 6, 21 sekundi \:D/ / jes' sporo ali ... kad se nema drugo/


Prva tehnika je mnogo dobra. Uspevam (doduše vrlo, vrlo kratko) da osetim tu neobičnost u umu kad stanem u po" kaonstatacije ili odgovora koji se od mene traži da kažem. Učini mi se da bih mogao i duže ali me "zezaju" sagovornici: Šta ti je što ućuta od jednom; Šta ti je jesi li lud; Spao kaiš a... :D ? Neki se i ljute: Tako ću i ja kad ti od mene budeš očekivao odgovor :evil: .... :roll:

Jednom sam uočio moje dete kako "zuri u ništa" :shock: . Ima tome već par godina. Isti onaj neodredjeni pogled i očigledno uživanje u nedostatku unutrašnjeg dijaloga. I naravno,ja jednako glup kao i moji roditelji pitam svoje malo dete: Šta si se to zamislio? A on ne skidajući pogled sa "ništa" odgovori: Nisam se zamislio, nešto mi se čudi u glavi.
Možda ima mesta tvrdnji da je prekidanje unutrašnjeg dijaloga izvesno čudjenje u glavi =D> . Lako je detetu da bude pametno kad ima glupog ćaću. :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: sub aug 01, 2009 7:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
:-k Ko uspe da smanji samovažnost uglavnom ima opuštenije sagovornike. U bilo kojoj temi. Imati opuštenije sagovornike uglavnom učini da se do željenog znanja brže, lakše i sa manje upotrebljene enrgije dođe. Isto važi i za postizanje dogovora .To može biti i veoma prktičan cilj :shock: . Potrebno je , narno, ne pripisivati početne uspehe svojoj samovažnosti jer onda "magija" brzo prestaje [-X


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: sri aug 26, 2009 2:56 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri aug 26, 2009 5:39 am
Postovi: 3
xaxaxa je napisao/la:
prepoznao sam se

:shock: :shock: :shock: Jos nisam u potpunosti, ali proces prepoznavanja se aktivirao!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: pon feb 15, 2010 8:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
evo jednog interesantnog bloga...

http://thetoltecpath.wordpress.com/2009 ... f-silence/


" Impeccability is the proper use of energy. This is two-fold, not only to ensure
that you are not wasting your energy through insignificant or hollow dialoguing,
but to also make certain that you are not pinning anyone down with your thoughts.
The latter requires an immense effort towards being present and mindful.
Too often, especially when people believe they are truly “helping” someone,
they are instead hindering them by providing them with their own agenda
or techniques that worked for them, rather than encouraging them to connect
to the silence for it is here that all answers truly come."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: sri apr 14, 2010 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Ko uspe da smanji samovažnost uglavnom ima opuštenije sagovornike. U bilo kojoj temi. Imati opuštenije sagovornike uglavnom učini da se do željenog znanja brže, lakše i sa manje upotrebljene enrgije dođe.


Da,ovo je istina,većina svađa i nesuglasica kod današnjih ljudi dođe zbog famozne samovažnosti,a ono što je još tragikomično je to što je većina ljudi isprazna, nemaju ništa u sebi stvarnoga,pa tako nemogu niti ništa izgubiti,stvarno je to apsurd,to izgleda kao da sam "čovjek" brani ono lažno,ono što on nije,zamislite da branite i dajete važnost nečemu što niste u stvarnosti,to je jezovita pomisao iako istinita,a većina ljudi to i radi :(
Samovažnost je kao maska,samo nju treba skinuti,ali to je već druga priča.
Naučiti promatrati samovažnost kod sebe i drugih je važan korak,promatranje stvarno pomaže zbog silnog smeća koje nosimo kao naslage luka u nama da vidimo sa čime se identificiramo,kako reagiramo,koji dio radi jedno,a koji nešta sasvim drugo itd.

Stvarno smo kompleksna mašina.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: sri maj 26, 2010 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
daco je napisao/la:

samovažnosti,a ono što je još tragikomično je to što je većina ljudi isprazna, nemaju ništa u sebi stvarnoga,pa tako nemogu niti ništa izgubiti,stvarno je to apsurd,




Da, da, to stoji uglavnom što si rekao, no pazi sad ovo, čak je i taj osjećaj "kako je to sve paradoks, kako su ljudi u kurcu, isprazni, promašeni" za razliku od nas koji smo sve to shvatili jelte i koji promatramo 'ipak iz malo šire perspektive' stvari, jer smo mi naravno pametniji i bolji od drugih, sam taj osjećaj, sve je to opsjena i budalaština. Naša brijca je jednako šuplja i promašena kao i brijica tih "jadnih" ljudi. Razmislite malo o tome. Pravo znanje i Nagual nam dolazi kao apsolut i kao moć koju prije nikad nismo u životu osjetili. Taj način razmišljanja je stran našoj prvoj pozornosti. Nek vam to otkrivenje bude putokaz i smijer gdje valja i ne valja tražiti.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: sri maj 26, 2010 11:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
O sveti lone_bird od omnipotencije, hvala ti što nas štitiš od duhovne oholosti vlastitim primjerom!

Moj duboki naklon! :love1:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 11:22 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Evo malo iz drugih izvora na temu samovažnosti:

Citat:
Spiritualna oholost je obrambena reakcija mentalnog tijela na osjećaje srama i nedostojnosti, koji se čvrsto drže u fizičkom tijelu. « Ja sam duhovno napredan (a ti ne). Ja sam jedan od 144.000 ratnika duge (a ti ne). Ja ću slijedeće subote uzaći (a ti ne). Ja ću doći u nebo (a ti ne). Spiritualna oholost, zbog svoje naravi, iskljućuje druge.
Spiritualna častohlepljivost je obrambena reakcija mentalnog tijela na osjećaje krivnje i nesposobnosti koje se čvrsto drže u fizičkom tijelu.Ljudi koji su u to uhvaćeni ćesto se tjeraju u totalnu iscrpljenost i pokušavaju na sličan način utjecati na druge ljude. Sve mora biti « najbolje», « največe» , « najnaprednije». Često takva osoba smatra druga mišljenja i naznačenja kao neznanje i napad na majstorstvo. To izražava s nezadovoljnim prigovaranjem i predbacivanjem: « Ja imam ovu prekrasnu viziju i kada bi me htio poslušati mogao bi provesti božansko određenje. To je samo tvoja krivica da ovdje ne mogu živjeti Nebo na Zemlji.» « Tvoja manjkavost u svijesti blokira moj božanski protok. Samo si ti kriv da sam u gubitku.» « Zašto si to stvorio u svom realitetu? (Nemoj poricati i kaži o čemu se radi, pa ćeš imati mirnu savjest. Dakle samo sebe možeš zato okriviti.)»

Spiritualna oholost i častohlepljivost su snažne reakcije zaštite ega. Kako Duh sve više i više obznanjuje tko si ti, kao božanski i multidimenzionalni Majstor zaista, a mentalno i spiritualno tijelo žele to prigrliti kao osobnu istinu, pa se uhvate za to. Fizičko tijelo pak jedva primjeti ta otkrivenja ili u to ne vjeruje. Svatko se na sedmoj, osmoj ili devetoj razini, neko vrijeme, nalazi u toj reakciji obrane.

...

Spiritualna oholost, spiritualno častohleplje,
spiritualna manijakalna depresija.

Gotovo svaki čovjek prolazi kroz taj simptom u procesu svjetlosnog tijela. Uobićajeno u sedmoj, osmoj i devetoj razini. Oni dolaze kao rezultat pokušaja pobjeći od srama, krivnje, ukalupljenog preživljavanja i osjećaja odvojenosti u fizičkom tijelu. Spiritualna oholost i spiritualno častohleplje su obrambene reakcije ega i nažalost jedva koji čovjek primjeti da se on nalazi u njima.


Izvor: viewtopic.php?f=7&t=833&start=0


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
O sveti lone_bird od omnipotencije, hvala ti što nas štitiš od duhovne oholosti vlastitim primjerom!

Moj duboki naklon! :love1:


Razumijem da je moj pristup za tebe iritirajući, o bratsko svjetlosno biće (izraz lol :-)) no takva je reakcija sasvim prirodna, očekivana i za tebe i mnoge u suštini neizbježna. Ti (i svi mi) si kao mjehurić od sapunice koji se priljubio na drugi mjehurić i sad je površine njihove interakcije ravna a ne zakrivljena kao inače. Mjehurić drugačije zakrivljenje prirodno doživljava kao prijetnju, ne zato jer je loše samo po sebi nego zato jer je drugačije nego njegovo (a kakvo drugo bi uopće i moglo biti?), dakle toliko o tome.

Stvar koju spominješ, duhovna oholost, je također relativno točno protumačena pojava, koliko je god to riječima već moguće i nemoj misliti da ja mislim da sam ja na nju imun, nisam u potpunosti no ipak sam u većoj mjeri nego bit to tvoj mjehurić htio vjerovati kako bi opravdao svoju nezakrivljenost. Jel me možeš pratiti? (e OVO je bila oholost LOL :-))

Dakle sama tvoja reakcija ukaza na moje možebitno neratništvo i oholost je u svojoj osnovi obrambena i apsolutno neratnička, dakle i promašena, kao što sam to već jednom ovdje rekao, i ima efekt poput ratovanja za mir ili jebanja za nevinost. Ovako stoje stvari: u svakom razgovoru (ili dopisaivanju) kao ovdje postoji interakcija i postoji osobna moć. Ili ti možeš složit jasnom namjerom riječi u svojoj glavi i prenijet ih na papir koje će me dirnuti i promjeniti kroz direktan čin moći i namjere ili nemožeš. Ako nemožeš, razgovor se svodi na mlaćenje prazne slame i na dokazivanje tko od nas dvojice ima veći kurac. Dakle ili je moć ili je samovažnost, nema trećeg. Ja sam svoj put odabrao a ti pokušaj odabrat svoj, ako možeš.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 8:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
hehehehehehe #-o :mrgreen: mjehuriću!
"Lav je hrđav, nema pravo da vas slijedi."

Moć viri iz tvojih riječi! Posro si se močno, strahosmješno-bljutavo-toplo-sažaljivo po svima i to ti je to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 8:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Mislim na ovo: viewtopic.php?p=87491#p87491

da ne bude nesporazuma...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 8:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
hehehehehehe #-o :mrgreen: mjehuriću!
"Lav je hrđav, nema pravo da vas slijedi."


Da, hrđavi neki lav,
ili da možda nije ohola ptica?



promatrač je napisao/la:
Moć viri iz tvojih riječi! Posro si se močno, strahosmješno-bljutavo-toplo-sažaljivo po svima i to ti je to.


Umoriš li se nekad od tog trčanja za vlastitim repom u krug? Ja ponekad.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 8:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
lone_bird je napisao/la:
Da, hrđavi neki lav,
ili da možda nije ohola ptica?

Da, hrđava ptica!

lone_bird je napisao/la:
Umoriš li se nekad od tog trčanja za vlastitim repom u krug? Ja ponekad.

Da, ali ne treba biti previše ljen. Vrtenje u krug je prirodno, hardovi se vrte, memorija se refresha u krug.
Popis tonala se refreša slično, inaće bi tonal prestao postojati (osim ako si omnipotentan).
Uvijek ponovo po istom smeću se vrtimo sekvencijalno zato da se uvede zadnje stanje koje je u skladu sa cjelinom.
Uz to se koristi prilika i da se čiste zaostala naprezanja da se može sve u miru otpustiti kad dođe vrijeme za to. A dok ne dođe vrijeme, nek se vrti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 8:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:

Mislim na ovo:

da ne bude nesporazuma...



A ja sam mislio da vodimo neku suvislu, linearnu raspravu.
No dobro.

Posrao sam se tamo po svima kažeš? Da jesam. Pa?

:)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 9:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
Da, ali ne treba biti previše ljen. Vrtenje u krug je prirodno...[cut]


Prirodno je, kao što je prirodno da je čovjek glup, lijen, ohol i pun svih zamislivih mana.

Kad se vrtiš u krug to znači da ne ideš nigdje.


promatrač je napisao/la:
Uz to se koristi prilika i da se čiste zaostala naprezanja da se može sve u miru otpustiti kad dođe vrijeme za to. A dok ne dođe vrijeme, nek se vrti...


Da i guess. Kad nemaš izbora uzimaš ono što možeš. Tko te može i smije kriviti za to?

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 9:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
lone_bird je napisao/la:
A ja sam mislio da vodimo neku suvislu, linearnu raspravu.
No dobro.

Nope, nisi ti to mislio, ti okrečeš ploču u skladu sa svojom sažaljivom samovažnošću, jer ne znaš kako bi se maknuo. No ne krivim te, i ja to radim.
lone_bird je napisao/la:
Posrao sam se tamo po svima kažeš? Da jesam. Pa?

:)

Šta pa? Rekao sam ti šta. Smisli si nastavak kako ti odgovara! pa-pa

Citat:
Kad se vrtiš u krug to znači da ne ideš nigdje.

Točno, ratnici znaju da se u tonalu vrte u krug jer je taj krug samo za to i vrtiti se znači živjeti.
Na drugom nivou se ne vrti, nije linearno, barem ne mora biti.

Citat:
Da i guess. Kad nemaš izbora uzimaš ono što možeš. Tko te može i smije kriviti za to?

Pa nikom ništa, hrđavi lav i ptica se podmažu i idemo dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:

Nope, nisi ti to mislio, ti okrečeš ploču u skladu sa svojom sažaljivom samovažnošću, jer ne znaš kako bi se maknuo. No ne krivim te, i ja to radim.


Naravno da ti to radiš, pa to sam ti i rekao. ](*,)
Nismo li pričali o jednom i onda si odjednom iznebuha "okrenuo ploču" na moj raniji post, bez smisla i reda?
A onda za kraj mene optužuješ za isto. =D> Netko od nas dvojice je pijan ili blesav večeras, očito.
:occasion5:


promatrač je napisao/la:
Šta pa? Rekao sam ti šta. Smisli si nastavak kako ti odgovara! pa-pa


Već je smišljeno i nema potrebe odgovarat. Mislim da je to moje sranje po svima sasvim lijepo zaokruženo na razna mišljenja i stavove. Tamo ti sve lijepo piše o tome. :wink:

promatrač je napisao/la:
Kad se vrtiš u krug to znači da ne ideš nigdje.
Točno, ratnici znaju da se u tonalu vrte u krug jer je taj krug samo za to i vrtiti se znači živjeti. Na drugom nivou se ne vrti, nije linearno, barem ne mora biti.


Lijepa teorija.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: čet maj 27, 2010 9:33 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne vidiš ti sebe baš jelda? :hello2:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 77 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz