Sada je: ned apr 28, 2024 4:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub maj 02, 2009 6:41 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
lone_bird je napisao/la:
Moj prijatelj xaxa ali i razni drugi moji prijatelji misle da otkrivam toplu vodu.

1) xaxaxa ne misli #-o
2) zar ne shvaćaš, ja tebe vooolim (znaš kakvi smo mi tantristi, nema biranja) :oops:
lone_bird je napisao/la:
Kao svjetlo u retrovizoru (gdje je oblutak? Njegovo pjesništvo sad bi mi dobrdošlo :wink: ).

3) oblutak je mrtav amen

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 04, 2009 8:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
xaxaxa je napisao/la:
3) oblutak je mrtav amen



Hej xaxa, ptičica mi je došapnula da si ti u biti ludi pas i oblutak. Ima li istine u tome? Razgovorajmo direkno molim te, ja se često lijepo i rado s tobom šalim i zajebavam a sad ti meni isto tako udovolji. :)
Bit će brže i bezbolnije tako. Iako mi nešto govori da me nećeš htjet poslušat mada sam te lijepo zamolio, a to nije bila samo forma. :wink:

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 13, 2009 2:24 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
Hej xaxa, ptičica mi je došapnula da si ti u biti ludi pas i oblutak.

:shock: da u biti (ili ne biti, pitanje je sad) :shock:

Ima li istine u tome? Razgovorajmo direkno molim te, ja se često lijepo i rado s tobom šalim i zajebavam a sad ti meni isto tako udovolji.

:shock: udovolji se rimuje sa zadovolji :shock:

Bit će brže i bezbolnije tako.

:shock: za koga bezbolnije :shock:

Iako mi nešto govori da me nećeš htjet poslušat mada sam te lijepo zamolio, a to nije bila samo forma.

:shock: ne mogu te poslušati nemam stetoskop :shock:
tolteq vrati seeee

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 13, 2009 5:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
xaxaxa je napisao/la:
Hej xaxa, ptičica mi je došapnula da si ti u biti ludi pas i oblutak.

:shock: da u biti (ili ne biti, pitanje je sad) :shock:



Sad opet ništa ne znam, znao sam da će bit tako :)

A ništa, ako jesi samo sam ti htio reć za one tvoje/ili ne tvoje članke na dnu foruma, izvrsni su, dođem u napast da ih pokradem i tvrdim svima da sam ih ja napisao :P
Ja i ti razmišljamo dosta slično u nekim stvarima. Mi smo ratnici za puno priče a malo moći. Zato me i voliš toliko :mrgreen: :wink:

Čudi me kako ljudi malo komentiraju, zapravo me i ne čudi, ti si tamo rekao sve ili skoro sve, nema smisla ispravljat i reć, da da skoro je tako al ja bi malo samo dodao to ili oduzeo to.
Manjkavost ljudskog viđenja se podrazumijeva a opet mi nekako uspijemo sklopiti čudesne stvari.

I gdje je nestalo pjesništvo? Meni si se baš sviđao onako. Čemu promjene identiteta? Vodiš igru sam sa sobom? Traganje? Ili voliš svjež početak?


Btw jel to meni čini il je forum krepan malo zadnje vrijeme? Ovdje ima hrpe nickova no sad viđam samo nekolicinu i to rijetko. Sve što ima početak ima i kraj no ipak ...


Oblutak vrati seeeeeee!

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: sri jun 24, 2009 8:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
Otkrijem samovažnost i deluje olakšavajuće na življenje. Naime, prijatelj me nešto zezao zbog nesmotrenih reči a ja se nisam naljutio, niti mu zamerio. Dobio sam priliku da učim iz njegovih reči i prosto da ne trošim energiju na ljutnju. Šta više ja sam svima pričao o celom dogadjaju. Ja sam svog inteligentnog prijatelja stavljao u nadređeni položaj u svojoj priči da bih pokazao kako sam ja uspeo da pobedim "svoju" samovažnost. Ja, ja ,ja ,ja.......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sri jun 24, 2009 8:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Samovažnost apsolutno brilijira u sukobima ljudi, svađama verbalnim ali i bilo koje druge vrste. Jeste primjetili kako svaka uključena strana ima potrebu da opiše događaj ko da opisuje film ili strip od Zagora sa sobom kao sa glavnom ulogom, junakom i herojem. Svaki čovjek je za sebe mali Zagor te nay :), u svojoj glavi barem. "I onda sam ja njemu reko "momak ne možeš ti tako sa mnom!" on je odma problijedio/povuko se/usro se ko grlica/nije znao šta reć, i onda sam je pobjedonosno odjahao na bijelom konju u zalazak sunca, časna riječ tako je bilo!" I kako se verzije uključenih strana uvijek razlikuju, to mi je najbolje. Ko da su prisustvovali totalno različitim događajima, a nisu :)
Dakle u svakom sukobu mi uvećavamo svoje možebitne zasluge i pripisujemo im nevjerovatno važne i znakovite karakteristike (ja sam te branio, hranio, brisao ti guzicu kad te nitko nije htio itd) i umanjujemo svoje loše strane, greške, mane (ja sam samo htio vidjet, šalio sam se, nisam mislio ništa loše, zaboravio sam) mada u praksi možemo bit i beskrupulozni gad, nema veze, to nas neće spriječit da glumimo djevicu mariju kad nas netko prozove. Izgleda da "zaboravimo" sve svoje mračne strane i zloću koja uvijek ili skoro uvijek postoji i mislimo da smo uvijek tako jebeno pošteni ko kad nas netko dovede pred zid a nismo. Zrele i/ili ratnički orjentirane osobe pristupaju problemu realnije i dozvoljavaju i sebi i drugome mogućnost za manu i za grešku, jer je to realno i sasvim ljudski (ne treba negirat svoju prirodu, to je jalov posao) i nije realno očekivat od bilo kojeg čovjeka da uvijek prema nama bude 100% fer, čak i od nas samih prema drugima. Nisam se sjetio ili zaboravio sam za njih nema prizvuk ponižanja za sebe. Zagor ne smije zaboravit a Mićo smije. Mićo si može priuštit čak i da povremeno bude blesav, iako Mićo nije dovoljno blesav da sam sebe omalovažava i negira zbog tog cijelog koncepta. Razlikovanje "onog što jest" (onog na što mi ne možemo utjecat, ili naguala) i "onog što može bit" (onog što mi možemo utjecat, ili tonala) je temeljna istina i koncept duhovnog napretka, ratništva i nekih oblika filozofije, rimske recimo.

(sveti... neki je rekao "Bože daj mi snage da prihvatim ono što nemogu promijeniti...hrabrost da promijenim ono sto mogu...i mudrost da znam razliku)
Pametan lik, taj sveti ... neki. :)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet jun 25, 2009 1:58 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jan 27, 2008 6:25 pm
Postovi: 6
Zanimljivo je da na ezoteričnim forumima kao što je ovaj ima jako puno egoista, ništa manje nego na televiziji, baš kao simonica i kompanija iz big brothera. Čovjek bi očekivao da se na takvim mjestima okupljaju ljudi željni istine, pravde, oslobođenja, vračanja k sebi... ali ne! Ima toliko samovažnih ljudi da je to nevjerojatno, tu su samo da bi kupili svo to ezoterično znanje iz razloga da još bolje očvrste svoj ego da budu superiorniji i podsmjehuju se ostalim "normalnim" ljudima kako u sljepe ofce. Crni magovi, energetski vampiri. Vješti u hiperspejsu i magiji misle da su bogovi kojima se treba klanjati, ako se slučajno netko ne slaže s njihovim mišljenjem oni bi ga pojeli da smiju. Fanatizam, tip ljudi koji bi ubili za Isusa :)... ratovali za mir, ubijali za ljubav. Naravno nisu svi takvi, ali zadivljuje me broj ljudi na ovakvim mjestima koji jesu takvi.

Prepucavanje, čovjeće vječno prepucavanje, to je iz perspektive suštine našeg bića kao da se rezuckamo žiletima po rukama.

U potencijalnom doticaju s istinom mi se pobijemo oko sitnica. Toliko je ironije okolo da je to nevjerojatno.

Sad samo čekam da vidim tko se osjetio prozvan, pa da se brani :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: pet jun 26, 2009 9:04 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
prepoznao sam se

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: pet jun 26, 2009 10:52 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
lone_bird je napisao/la:
Samovažnost apsolutno brilijira u sukobima ljudi, svađama verbalnim ali i bilo koje druge vrste. Jeste primjetili kako svaka uključena strana ima potrebu da opiše događaj ko da opisuje film ili strip od Zagora sa sobom kao sa glavnom ulogom, junakom i herojem. Svaki čovjek je za sebe mali Zagor te nay :), u svojoj glavi barem. "I onda sam ja njemu reko "momak ne možeš ti tako sa mnom!" on je odma problijedio/povuko se/usro se ko grlica/nije znao šta reć, i onda sam je pobjedonosno odjahao na bijelom konju u zalazak sunca, časna riječ tako je bilo!" I kako se verzije uključenih strana uvijek razlikuju, to mi je najbolje. Ko da su prisustvovali totalno različitim događajima, a nisu :)
Dakle u svakom sukobu mi uvećavamo svoje možebitne zasluge i pripisujemo im nevjerovatno važne i znakovite karakteristike (ja sam te branio, hranio, brisao ti guzicu kad te nitko nije htio itd) i umanjujemo svoje loše strane, greške, mane (ja sam samo htio vidjet, šalio sam se, nisam mislio ništa loše, zaboravio sam) mada u praksi možemo bit i beskrupulozni gad, nema veze, to nas neće spriječit da glumimo djevicu mariju kad nas netko prozove. Izgleda da "zaboravimo"



Imao sam nekakvu svadju sa prijateljima koji su me odjebali s pravom ili ne. Uglavnom nisam ja bio taj koji je prekinuo prijateljstvo i vrlo lepo mi je stajalo razmišljanje tipa: branio, hranio, brisao guzu kad te niko nije htio. Uz rekapitulaciju evo i koristi: nagnječio si mi samovažnost jer sad poznajem svoje samosažaljenje. :oops: To nisi želeo, nemaš od toga nikakvu korist i zato nastavi a ja ću biti ratnik u borbi protiv samovažnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: pet jun 26, 2009 4:29 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
vozim ispred mene zastoj
krenem u rikverc da i ja ne zaglavim
taman da ću se izvući kada sa strane ulijeće tip i blokira i mene i sebe
obuzme me ljutnja
upadnem u unutrašnji dijalog – kako je tako glup, zar ne vidi ..., bla, bla
to je samovažnost
potisnem je i hladno gledam kako da se izvučem
manevriram izlazim odem tip ostaje
to je početak besprijekornosti

dođeš na forum i komentiraš tuđu samovažnost
šta ko tadi a šta bi trebao
to je samovažnost
potisneš je i hladno neosobno radiš što misliš da treba
to je početak besprijekornosti
i kraj posta
dug je put a ja se danas raspisao
howg

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: pet jun 26, 2009 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
wedran je napisao/la:
Zanimljivo je da na ezoteričnim forumima kao što je ovaj ima jako puno egoista, ništa manje nego na televiziji, baš kao simonica i kompanija iz big brothera. Čovjek bi očekivao da se na takvim mjestima okupljaju ljudi željni istine, pravde, oslobođenja, vraćanja k sebi...


Nije to zanimljivo, to je očekivano. Samovažnost je okosnica naše osobnosti, bez nje nema ni razlike između apsoluta-Boga i nas. Samovažnost sama pa sebi nije ništa loše. Nemoj zaboravit - samovažnost je neprijatelj samo čovjeku od znanja. Da je i običnom čovjeku više teret nego korist je možda također nešto o čemu možemo diskutirat no isto tako bi mogli reć i da je čovjeku koji teži samospoznaji i traži neku mudrost i više iz života život cjelovitiji (iako možda nije i lakši). Bespredmetno je razmišljati na takav način. Nisu svi ljudi za sve.

wedran je napisao/la:
Prepucavanje, čovjeće vječno prepucavanje, to je iz perspektive suštine našeg bića kao da se rezuckamo žiletima po rukama.


Zapravo ja bi rekao da je prepucavanje sasvim u skladu sa suštinom našeg bića. Mi se sastojimo od više slojeva. Ako nema neki "ne pašu" (ili mi to barem tako zamišljamo) ne znači da nisu savršeno prirodni.

wedran je napisao/la:
U potencijalnom doticaju s istinom mi se pobijemo oko sitnica. Toliko je ironije okolo da je to nevjerojatno.


Zapravo mi samo podilazimo sebi kad zamišljamo da vidimo nekakvu ironiju tako. Sa stanovišta zavaravanja sebe ovo što ti sad radiš nije bitno drugačije od svađe same po sebi. Nemoj se sad osjećati prozvan, ako već možeš birat kako doživit ovu rečenicu pomaže da je doživiš kao test, izazov.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: pet jun 26, 2009 8:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
Osećaj se prozvanim Wedraneeee ,i budi sretan zbog toga! Ma hteo sam da te prozovem jer tražiš tudju samovažnost a svoju? Nego, istina je da sam ja suviše slab pa mogu samo da se bavim svojom samovažnošću i to ću raditi tako mi pomoći Duha i vas sa foruma. A ti uči, i ja ću.

:rofl :rofl smejem se u tebi i sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: ned jun 28, 2009 4:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
a šta kažete na naše identificiraj-se-sa-pobjednikom nickove
xaxaxa umjesto hahaha
wedran umjesto vedran
lone bird umjesto vrabac
nat umjesto nataša
tolteq umjesto hodak
navigator umjesto mali-od-palube

za desetak godina moglo bi biti
xa-hao
wu-dran
chwi-chwi-tao
cha-rapa
we-ce-ming

pa ono-što-bi-htio-biti-a-nisam avatare
tapecirana stolica umjesto obične
probuđeni umjesto uspavanog
tigar umjesto zeca
brad pitt umjesto kumeka

bird na tvoj avatar nemam primjedbu [-X

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: ned jun 28, 2009 5:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
ha ha ha :D od :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: ned jun 28, 2009 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
An inability to stay quiet is one of the most conspicuous failings of
mankind.
Walter Bagehot

Silences make the real conversations between friends. Not the saying but the
never needing to say is what counts.
Margaret Lee Runbeck

Silence is as deep as eternity; speech, shallow as time.
Thomas Carlyle

Silence is the great teacher, and to learn its lessons you must pay
attention to it. There is no substitute for the creative inspiration,
knowledge, and stability that come from knowing how to contact
your core of inner silence.
Deepak Chopra

You can hear the footsteps of God when silence reigns in the mind.
Sri Sathya Sai Baba

Silence is the mother of truth.
Benjamin Disraeli

There are times when silence has the loudest voice.
Leroy Brownlow

There are some virtues to not saying what you think all the time.
Margaret Atwood

In the attitude of silence the soul finds the path in a clearer light,
and what is elusive and deceptive resolves itself into crystal clearness.
Mahatma Gandhi

Well-timed silence is the most commanding expression.
Mark Helprin

Learn silence. With the quiet serenity of a meditative mind,
listen, absorb, transcribe, and transform.
Pythagoras

Spending quiet time alone gives your mind an opportunity
to renew itself and create
order.
Susan Taylor

Silence fertilizes the deep place where personality grows.
A life with a peaceful center can weather all storms.
Norman Vincent Peale

Leisure is a form of silence, not noiselessness. It is the silence
of contemplation such as occurs when we let our minds rest
on a rosebud, a child at play, a Divine mystery, or a waterfall.
Bishop Fulton J. Sheen

We need to find God, and he cannot be found in noise and
restlessness. God is the friend of silence. See how nature-trees,
flowers, grass-grows in silence; see the stars, the moon and the
sun, how they move in silence.
Mother Teresa

Unutranja tišina.
ZAŠTO unutranja tišina? Pojednostavljeno rečeno; Zato jer je alternativa uskomešani šum unutrarnjeg dijaloga gdje mi sa parcijalno efikasnim i naspretnim riječima pokušavamo upetljavajući vrlo ograničeno polje našeg osobnog mišljenja/dosega opisat/objasnit/definirat nešto neopisivo a to nešto je naravno nagual. Takva viđenja ne vrijede ništa kod puta samospoznaje, ratništva i promjene. Kaos koji tako stvaramo u glavi nije dobar za ništa, odnosno sasvim je dobar ako želite bit obično ljudsko biće sa svim svojim zatucanim manama i gluparijama koje iz toga proizlaze. To samo po sebni nije loše no ako je ratništvo alternativa onda jest. Naš prikaz i tumačenje sebi definira tonal ali definira i ono u što mi vjerujemo a ono u što mi vjerujemo veže moć tonala da šeta-grabi-bira i formira nova polja tonala direktno iz naguala. To znači prevedeno da naša vjera stvara svijet. Naš svijet, tonal što je u praktičnom smislu jedno te isto. Naši svjetovi-tonali se razlikuju. Neka baba, ja i vi i michael phelps i usain bolt ne živimo u istom svijetu. Ono što je za njega kao pit vodu za nas je apsolutno nemoguće. Nije samo stvar u fizičkim predispozicijama. Svijet je temeljen namjerom. Sve je moguće. Namjera se upropaštava razmišljanjem. Masu radnji koje izvodite nevjerovatno efikasno upropastit ćete ako pokušate razmišljat kako vam to ide od ruke. Mi znamo na intrističkom, dubokom nivou. Boris Beckera su zvali "bum bum" becker jer je imao nevjerovatni servis. A zašto je imao nevjerovatni servis? Jer nikad nije razmišljao o njemu, samo ga je napravio. Just do it, reklamna kampanja od Nikea vrijedi i za ratnike. Ne postoji granica na ono što mi možemo učiniti ali postoji caka - a ona je mi moramo znati TOČNO ono što želimo. Točno. Upamitite ovu rečenicu jer je bitna. Vaše mišljenje o njoj i o meni pak nije. I onda je Becker krenuo eksperimentirat (htio je još bolji servis) i onda ga je naravno zauvijek upropastio. Nikad kasnije u životu nije postigao takav servis. Njegov nesavršeni unutranji dijalog je uništio njegovu namjeru a to točno ono što se i svima nama događa. Dake utihnite se, osluškujte sebe, eksperimentirajte. Utihnut unutarnji dijelog nije lako jer utabani putevi načina našeg razmišljanja privlače našu pažnju poput dobro utabanog puta-staze koji privlači kuglicu koja se vrti u krug. Pomaže izdvojit dio svijesti na zadatku "praćenja i neutraliziranja" lutajućih misli koje svako malo ulete. Ostatkom svijesti treba samo uronit u unutranju tišinu, jer to i nije teško uopće. Ne treba se previše trudit i trsit jer onaj tko se previše trudi, taj samo oglašava da tamo nije. Onaj tko traži ne nalazi. Jer onaj tko traži očito nije našao. Dakle nikad nemojte tražiti ništa niti pokušavati ništa. Samo nađite. Samo napravite. To je još jedan od načina na koji je odnos tonala i naguala koncipiran. Ljudi pri običnom stanju svijesti ne razlikuju tonal i nagual. Ovo je ključna stvar. Poslovica svetog ...nekog koju sam nedavno spominjao je vrhunski čin mudrosti, za koju najčešće ne možemo ni pojmit koliko je bitna. Sad da ne lutam previše, pričao sam o tome da jednostavno uronite u stanje unutranje tišine a jednim dijelom pazite na lutajuće misli. Naučit ćete prepoznavat to stanje nakon što nešto duže vremena provedete tamo. Nek vam to bude svojevrsni eksperiment. Kako prihvaćat stvari, na što mislit, kako djelovat. Vidjet ćete vrlo brzo da ste sposobni savršeno efikasno djelovat u smislu svojeg svakodnevnog života i bez unutranjeg dijaloga. I to ne samo djelovat, nego i bit bitno efikasniji. Nije potrebno razmišljat i "lomit glavu" ni o čemu. Odluke se ionako najčešće donose u dijeliću sekunde. Potrebni je samo znaš što želimo. Imat cilj i postavit ga točno, što je u apsolutnom smislu moguće samo iz povišene svijesti al i ovo je početak. Naprimjer neimat nikakvo osobno mišljenje ni o čemu, neimat nikakve želje i ne razgovarat sam sa sobom. Zadajte sebi neku fazu dana kad nešto radite pa ovo pokušavajte svakodnevno. Recimo dok vozite auto ili sl.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Zadnja izmjena: lone_bird; uto jun 30, 2009 7:09 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: uto jun 30, 2009 8:57 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
Nikad dovoljno razmišljanja o unutrašnjoj tišini :) . Kako skupljati sekunde?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: uto jun 30, 2009 2:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2007 11:30 pm
Postovi: 84
Lokacija: khm...pa...ovdje?
AkoSretnešTerzu je napisao/la:
Nikad dovoljno razmišljanja o unutrašnjoj tišini. Kako skupljati sekunde?


ima Bhairava Deva na svom blogu zanimljivu tehniku "stopiranja". kao... kreneš da daš neku konstataciju pa ne dovršiš... npr. "Ja sam..." sekunde koje uslijede u iščekivanju slobodno računaj u unutrašnju tišinu
ili
ono ekarta tola "koja će biti moja sledeća misao" i onda čekaš... čekaš
ili
nađi nekog da te prestravljuje kao što je don huan prestravljivao kastanedu. ova tehnika osim što uvodi u unutrašnju tišinu, pouzdano skraćuje život /koliko ga je puta prestravio možda bi jadničak još bio živ/

_________________
...kadar stići i uteći i na strašnom mjestu postojati


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: ned jul 19, 2009 5:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 8:28 pm
Postovi: 14
Nemogu dovoljno ubedljivo prećutim pitanje unutrašnje tišine :D . A tako bih želeo da čujem mnogo o tome :) . Slušati o tišini :D .
Možete slobodno da mi se smejete kao beznadežnom slučaju ali bih zamolio da mi još pričate o tišini unutrašnjoj, bilo ko. :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: ned jul 19, 2009 9:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
AkoSretnešTerzu je napisao/la:
Nemogu dovoljno ubedljivo prećutim pitanje unutrašnje tišine :D . A tako bih želeo da čujem mnogo o tome :) . Slušati o tišini :D .
Možete slobodno da mi se smejete kao beznadežnom slučaju ali bih zamolio da mi još pričate o tišini unutrašnjoj, bilo ko. :dontknow:


imaćeš unutrašnju tišinu svaki put kada i dok budeš prisutan u sadašnjem trenutku.
Načina da se bude prisutan u sadašnjem trenutku ima raznih, evo jednog:
Razmisli kako deca gledaju na svet oko sebe, njima je sve novo , sve čudesno, sve vredno opažanja.Kada dete vidi list na drvetu on će mu biti podjednako interesantan kao i bilo šta drugo na svetu.
Većina odraslih neće primetiti ne samo list na drvetu nego ni samo drvo.Drvo je za odrasle nešto što se podrazumeva , za njih se većina stvari pored kojih prolaze podrazumevaju, nisu uopšte impresionirani njihovim postojanjem.
Prema tome , potrebno je da počneš da posmatraš svet onako kako ga sasvim mala deca posmatraju.
Divi se svemu, primeti sve oko sebe, insekte, životinje, biljke, vetar, oblake, cveće..sve.
za početak kreni sa jednom stvari.
primeti recimo cvet , približi mu se i zagledaj ga kao da prvi put u životu vidiš cvet.Omiriši ga, dodirni mu latice.
Postepeno kroz vreme budi svestan sve više "informacija" oko tebe.Gledaj cvet (vid) , dodirni ga(oset) , miriši ga (njuh) , slušaj zvuke oko sebe (sluh) i najvažnije: opažaj u isto vreme ono što se dešava u tvom telu .
Dok sve ovo radiš ne smeš da komentarišeš to što opažaš unutrašnjim monologom.
Ne smeš da govoriš u sebi stvari kao što su: "kako je ovaj cvet divan, kakve divne boje, ovaj miris podseća me na .. "


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: pon jul 20, 2009 3:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2007 11:30 pm
Postovi: 84
Lokacija: khm...pa...ovdje?
nije mi bila namjera da se ikome smijem [-X . ukratko sam ti opisao moćne tehnike koje i ja koristim i pomoću kojih sam već uspio da sakupim 6, 21 sekundi \:D/ / jes' sporo ali ... kad se nema drugo/
čak i ona treća tehnika je vrlo ozbiljna :^o . neđe sam pročitao da je u životno opasnim situacijama, čovjek potpuno u "sada i ovdje" i smatra se da je to jedan od razloga zašto se ljudi bave extremnim sportovima

_________________
...kadar stići i uteći i na strašnom mjestu postojati


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz