Sada je: čet mar 28, 2024 6:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned dec 12, 2010 12:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Sjenko je napisao/la:

Možda se to čini kao borba ega nekom tko gleda sa strane, no meni stvarno nije u cilju boriti se s takvim parazitom i psihopatom kakav je Navigator, nego ga se samo želim riješiti. Bolje nemoj ulazit u daljnje rasprave s njim, jer iz njih nećeš lako izaći, znam iz iskustva :)



Da ga se želiš riještit ne bi mu odgovarao na postove i dolijevao ulja na vatru. I tvoja opsjednutost s parazitima i parazitskim oblicima života je pomalo čudna moram ti reći.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned dec 12, 2010 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
lone_bird je napisao/la:

Da ga se želiš riještit ne bi mu odgovarao na postove i dolijevao ulja na vatru. I tvoja opsjednutost s parazitima i parazitskim oblicima života je pomalo čudna moram ti reći.


Imaš pravo loni, probao sam mu ne odgovorat kao i tebi ono jednom, ako se sjećaš. No s Navigatorom mi nije uspjelo, on je jednostavno nastavio pričat samnom :mrgreen:

Paraziti su mi fascinantni jer se uvuku gdje ih najmanje očekuješ i naprave puno štete napadajući postupno i pasivno, umjesto direktno i aktivno. Pogotovo mi je interesantno vidjeti tu shematiku u ljudskom djelovanju. Nije baš da sam opsjednut, više fasciniran :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned dec 12, 2010 3:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Stvarno je mrka beda da se stranice i stranice teksta nastavljaju sa raspravama na mestu gde im nije mesto...

Ima ona prica koju Florinda prica i bas je na ovu temu...
Zamisli situaciju kad imas sefa na poslu koji ti stalno govori(ili ne mora biti sef moze bilo ko) bas si ovo glupo uradio ili tako nesto...Mozes da se naduris i krenes ...ma sta on zna,budala jedna,ne zna on sta ja mogu govno jedno...
A mozes i sve to mirno da prihvatis i iskuliras...to se tebe ne tice..

To se zove iskljucenost iz sveta ,a da pritom ne napustas taj isti svet

http://meltingpot.fortunecity.com/eston ... rfd93.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned dec 12, 2010 4:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
Niti smo s istog mjesta
I u isto vrijeme krenuli
Koraci nam nisu jednake dužine
Niti teret na leđima
Ni istim putem ne idemo
Niti istom cilju težimo
Ne biju nas jednaki vjetrovi
Niti ćemo od istog metka poginuti

˝Ratnik mora naučiti da bude poslušan dok se sprema za težak put koji je pred njim inače neće imati ni najmanje šanse kada se suoči sa udarima nepoznatog.”
“Don Huan je do okrutnosti ‘šibao’ svoje učenike. Preporučio je dvadeset-četvoročasovnu budnost kako bi kontrolisali čudovište ega. Naravno, nismo obraćali pažnju na njega! Izuzev Elihija, najnaprednijeg od učenika, mi ostali smo se na najsramotniji način prepustili svojim sklonostima. U slučaju La Gorde, to je bilo kobno.”
Ispričao nam je priču Mariji Eleni, naprednoj učenici don Huana, koja je stekla veliku moć kao ratnica ali nije znala kako da kontroliše svoje loše navike.
“Mislila je da ih kontroliše, ali nije bilo tako. Vrlo sebična briga, lična privrženost koja je preostala u njoj je da je očekivala počasti od grupe ratnika i to ju je dokrajčilo.“
“La Gorda je bila ljuta na mene zato što me je procenila kao nesposobnog da vodim učenike u slobodu i nikada me nije prihvatila kao novog naguala. Kada je nestala snaga don Huanovog vođstva, ona je počela da mi prebacuje zbog moje nepodobnosti, bolje rečeno, moje energetske anomalije, gubeći iz vida da je to, takođe, komanda duha. Odmah posle toga, udružila se sa Henarosima i Sestricama i počela da se ponaša kao vođa društva. Ali ono što ju je najviše ljutilo, bio je uspeh mojih knjiga.“
“Jednog dana, u nastupu egomanije, okupila nas je sve zajedno, stala pred nas i zaurlala: ‘Gomila budala! Ja odlazim!’ “
“Ona je znala praksu unutrašnjeg ognja, to jest kako da pokrene skupnu tačku u svet naguala i tamo se sretne sa don Huanom i don Henarom. Ali, tog jutra je bila veoma uzrujana. Neki od učenika su pokušali da je smire i to ju je razbesnelo još više. Nisam mogao ništa da učinim; situacija je blokirala moju moć.“
“Posle ovog brutalnog napora, koji je bio sve samo ne besprekoran, dobila je napad i srušila se mrtva. Ono što ju je ubilo bila je njena egomanija.”
Kao pouku ove čudne priče, Karlos je dodao da ratnik nikad sebi ne dozvoljava da dostigne tu tačku ludila, zato što je umreti od napada ega najgluplji način da se umre.
“Samovažnost je smrtonosna, ona zaustavlja slobodan protok energije i to je fatalno. Ona je odgovorna za naš kraj kao pojedinaca, i jednog dana će nas dokrajčiti i kao vrstu. Kada ratnik nauči kako da je odgurne u stranu, njegov duh se oduševljeno otvori, kao divlja životinja koja je oslobođena iz kaveza i puštena na slobodu.”
“Protiv samovažnosti se možemo boriti na razne načine, ali prvo je neophodno da shvatimo da je tu. Ako imate manu i prepoznate je, već ste obavili pola posla!”
“Dakle, pre svega, shvatite to. Uzmite tablu i napišite na njoj: ‘Samovažnost ubija’, i okačite je na najuočljivijem mestu u kući. Čitajte tu frazu svakodnevno, pokušajte da je se setite dok radite, meditirajte o njoj. Možda će doći trenutak u kome će njeno značenje prodreti u vašu unutrašnjost i vi će te odlučiti da preduzmete nešto. Samostalno doći do toga je velika pomoć, zato što borba protiv ega stvara svoj sopstveni podsticaj.“
“Samovažnost se obično hrani našim osećanjima, krećući se od želje da budemo pored ljudi i da budemo prihvaćeni od njih, pa sve do nadmenosti i podsmevanja. Ali, njena omiljena oblast delovanja je sažaljenje prema samom sebi i prema onima koji nas okružuju. Da bi smo se prikradali (tragali) tome, pre svega moramo da raščlanimo naša osećanja na manje delove i otkrijemo izvore iz kojih se napajaju.”
“Osećanja se retko ispoljavaju u čistom obliku. Ona se prerušavaju. Kako bi smo ih ulovili kao zečeve, mi moramo da postupamo veoma nežno i taktički zato što su ona brza i mi ne možemo da ih prosuđujemo.”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Sjenko je napisao/la:
Bajs, to što vidiš ovdje ti se zove psihopatija i energetski parazitizam. Naime Navigatora je naljutilo što se nitko s foruma nije složio s njegovim opisom dvojnika i nije slavilo njegov "vrh" sanjanja.


Najbolje da mogu da budem glup kao ti, pa da se "naljutim" sto se neko nije slozio sa necim sto sam napisao :lol:

To je najidiotskija stvar koju sam cuo u poslednje vreme. =)

Jedno od uzasnijih stanja koje mogu da zamislim, ali ponovo si sam sebe fino opisao u vezi sa tim.

Sjenko je napisao/la:
Najsmješnije je što su u prosjeku njegovi postovi duži od mojih, no nema šanse da on tako nešto prizna :D


=))) Ne radi se o proseku glupane, radi se o tvom prvom odgovoru na moj post, kad si sam svoje govno pojeo, i u startu stavio sebe na pravo mesto, bez ikog drugog da se potrudi =)

Tako da ja nemam sta da "priznam", nisam ja taj koji je imao problem sa dugim postovima, vec ti....ali ne moras ni ti nista da priznas, jer je vise nego ocigledno koliki si idiot ispao sa tim ispaljivanjem u vezi "eseja".

Dakle u vezi sa postovima, radi se samo o tebi, i o razotkrivanju tvoje gluposti i besvesti i to u samom pocetku.

Sad nastavi da se obracas drugima, jureci im u zagrljaj utehe =)) ocajnicki pokusaj da svom jadnom egu olaksas traumu koju je pretrpeo. =)) Ali valjda je naucio bar da sledeci put pazi, i da ima neko ko i njega moze da samelje..
Zato ti se on i nudi, samo ti ne umes da se snadjes i da to iskoristis.


Zadnja izmjena: navigator; pon dec 13, 2010 1:10 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Navigator, ja mislim da si ti zaljubljen u mene :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Pa tesko da mogu da budem zaljubljen, moze samo da mi bude interesatno dokle ce necija glupost da ide. To je ponekad zanimljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
navigator je napisao/la:
Pa tesko da mogu da budem zaljubljen, moze samo da mi bude interesatno dokle ce necija glupost da ide. To je ponekad zanimljivo.


Ma nemoj se sramit, slobodno priznaj. Jesi ti jedan mali zaljubljenko jelda :oops: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Ne, ja sam jedan mali koji te je stavio na svoje mesto, ili sveo na pravu meru, kako hoces....i koji ti je pomogao da postanes svestan svoje gluposti, kao sto se i tvom drugaru lone-bird-u, to desilo pre godinu-dve...pa jos uvek pokusava da zaleci rane. :oops: :hug:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Navigatore ti shvaćaš da ti u zadnja dva tjedna, od kako manijakalno nasrćeš na mene nisi imao ni jedan suvisli post? Jedino što si radio je govorio mi da sam egomanijak i budala na primjeru izbrojanih slova u jednom postu. Btw prosjek je bitan jer se meni neda kontinuirano odgovarat na nečije (u ovom slučaju tvoje) esejske postove.

Naš se Navigator zaljubio, preuzele ga emocije pa ne može napisat normalan post nego bunca i sapliće se u riječi :love5: :love5: :love9: :love8: :tongue:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Ne znam gde se saplices, sve je vrlo jasno napisano, samo ti imas drugi problem naravno..

Vazno da je tebi malko bolje i da se oporavljas...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
navigator je napisao/la:
Ne znam gde se saplices, sve je vrlo jasno napisano, samo ti imas drugi problem naravno..

Vazno da je tebi malko bolje i da se oporavljas...


Upravo tako. Moj problem je što se čovjek s foruma zaljubio u mene i ne želi me pustit na miru! :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Koliko ti imas godina, 13 ili 14..? Izgleda da sam te precenio...izvinjavam se svima koji su morali da citaju poslednjih par strana, ali ti izgleda imas mnogo veci problem od same iskrivljene slike o sanjanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
navigator je napisao/la:
Koliko ti imas godina, 13 ili 14..? Izgleda da sam te precenio...izvinjavam se svima koji su morali da citaju poslednjih par strana, ali ti izgleda imas mnogo veci problem od same iskrivljene slike o sanjanju.


Bilo je i vrijeme da se ispričaš, jer si svojom nasrtljivošću zasrao pola topica na ovom kvalitetnom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Gle cuda, ponovo nisi shvatio... =))

Izvinjavam se samo zbog toga sto sam usao u bilo kakvu pricu sa nekim tako infantilnim kao sto si ti, i sto su drugi morali da citaju takvu neravnopravnu prepisku...nista drugo. Sve sto sam napisao stoji.


Zadnja izmjena: navigator; pon dec 13, 2010 1:44 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Oćemo sad prestati sa raspravom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
navigator je napisao/la:

Najbolje da mogu da budem glup kao ti,


``Nemilosrdnost ne znaci okrutnost... `` 8)

Rece bese Don Hulijan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Sjenko je napisao/la:
Oćemo sad prestati sa raspravom?


Rasprave nije ni bilo, bilo je samo tvog bednog pokusaja odbrane svog napacenog ega. Razgovora bi bilo samo kada bismo bili koliko-toliko ravnopravni u znanju i svesti.

Bez toga, jedino cega moze da bude je osvescivanje nekih sitnica oko ega kod onog kod koga to treba da se osvesti...to se i desilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ok, budem parafrazirao pitanje tako da ga ti možeš shvatiti.

Hoćeš li mi sada prestati "pomagati"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon dec 13, 2010 4:21 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
navigator je napisao/la:
Najbolje da mogu da budem glup kao ti, pa da se "naljutim" sto se neko nije slozio sa necim sto sam napisao :lol:

To je najidiotskija stvar koju sam cuo u poslednje vreme. =)

Jedno od uzasnijih stanja koje mogu da zamislim, ali ponovo si sam sebe fino opisao u vezi sa tim.

=))) Ne radi se o proseku glupane, radi se o tvom prvom odgovoru na moj post, kad si sam svoje govno pojeo, i u startu stavio sebe na pravo mesto, bez ikog drugog da se potrudi =)

Tako da ja nemam sta da "priznam", nisam ja taj koji je imao problem sa dugim postovima, vec ti....ali ne moras ni ti nista da priznas, jer je vise nego ocigledno koliki si idiot ispao sa tim ispaljivanjem u vezi "eseja".

Dakle u vezi sa postovima, radi se samo o tebi, i o razotkrivanju tvoje gluposti i besvesti i to u samom pocetku.

Gle Navigator, nema potrebe za ovakvim vrijeđanjem ikoga, to se kosi sa pravilima foruma, sa općom kulturom, molim te da odabereš neki drugi način komunikacije ako baš moraš tako pričati.
Tvoj ton kad to pričaš nije ni šaljiv ni dobronamjeran, to je čisto iživljavanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz