Sada je: čet mar 28, 2024 10:46 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub dec 04, 2010 10:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
lone_bird je napisao/la:
Promatraču, sad možeš popit onaj aspirin.
:wink:

I love You! Ja ću ti nacrtati piramide i poglede, a ti rasporedi i iskomentiraj! Može?

http://dl.dropbox.com/u/5699785/Piramide/Piramide.zip


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned dec 05, 2010 1:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Loni, drago mi je da si se vratio. Naravno je da si mi se usjekao u pamćenje, pojavu kao što je tvoja je teško zaboraviti :love12:

No mogu napisat čak i više od dva posta bez da te spomenem, nemoj si umišljati, nije ratnički :D Jednostavno me Navigator na početku podsjetio na tebe, šta da radim osim da komentiram :mrgreen:

Još jednom, topli pozdravi \:D/ :hug:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto dec 07, 2010 10:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Lijepi crteži promatraču. Koji je to program btw i čemu služi? :-). Koristiš čak i dropbox, fino, lijepo je znati da još ima geekova na ovom forumu osim mene. Nekako se odma lakše osjećam.

Dakle kako jedno sasvim obično i konačno geometrijsko tijelo, nama savršeno razumljivo moža vrlo različito izgledati ako ga gledamo samo kao 2d sliku. Zamislite sad grupu ljudi iz crtića koji žive u dvije dimenzije, kojima damo različite pozicije uokolo piramide i tražimo od njih da jedni drugima objasne što su to vidjeli. E tako vam izgleda bilo koja svađa u prvoj pozornosti.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto dec 07, 2010 10:55 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja sam prokleti geek :) program je Inventor i služi za 3D modeliranje svega i svačeg.
I čitam Bug na WC-u redovito, nemaš se čega sramiti kraj mene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet dec 09, 2010 6:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Kao i ocekivano, Sjenko bez odgovora, samo besramno produzavanje pokusaja odbrane svog vec prilicno ostecenog ega.
Ako skupis hrabrosti i dostojanstva, vrati se pa procitaj ceo post...bolje da ti sine kakav si glupan ispao, i to u samom startu konverzacije, nego da se zavaravas doveka. Jednom ces morati da se suocis, bilo ovde bilo negde drugde.

Samo vi radite vezbe i rekapitulirajte, i sto manje dolazite na ovaj ili bilo koji drugi forum, znacice napredak za vas.

Dzaba da mlatimo o svesnom sanjanju, kad je samo jedno ili dvoje odavde to imalo. Dok samo citate i interpretirate to sto procitate, a nista ne radite, dzaba je sve.
Kao sto je neko od carobnjaka rekao, nema nista idiotskije nego budalu pokusavati osvestiti, to je jedina stvar sa kojom jos imam da se pomirim, i prestanem sa takvim besmislenim pokusajima..nekom doduse moze i da koristi sto je napisano..

Btw, "brojanje slova" za koje ste se uhvatili traje 2 i po sekunde. Zamisli tehnologije! =) Ko zna za sta jos ne znate? Vi biste brojali slova jedno po jedno? =))

Drugo, meni uopste nije bilo potrebno da brojim, jer je bilo ocigledno ciji je post veci...to je bilo potrebno zbog Sjenka.
To je bio samo nacin da ukazem na ogromnu egomaniju/samovaznost od strane Sjenka, kako ga je lako odala u sekundi, i kako se uhvatio bez i trunke svesti o tome....kao sto sam vec bio rekao vise puta, i kao sto je Sjenka izgleda strah da procita i suoci se sa svojom gluposcu.

Tek kad savladate takve osnovne stvari tj. kad budete imali snage da takve proste manevre ega savladate a ne ispadnete idioti u svom prvom postu, krenite da pricate o necem komplikovanijem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet dec 09, 2010 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Oh vidim da se bolesnik vratio. Moj odgovor ti je gore, samo trebaš scrollati. Pošto vidim da je tebi zabavno mene nazivati egoistom i glupanom, jer to očito jedino što znaš, izvoli, iskreno me ne smeta. Ali samo da ti kažem, nisam ja onaj koji ispada budala, nadam se da ćeš to shvatiti jednog dana :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet dec 09, 2010 6:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Sjenko je napisao/la:
Oh vidim da se bolesnik vratio. Moj odgovor ti je gore, samo trebaš scrollati. Pošto vidim da je tebi zabavno mene nazivati egoistom i glupanom, jer to očito jedino što znaš, izvoli, iskreno me ne smeta. Ali samo da ti kažem, nisam ja onaj koji ispada budala, nadam se da ćeš to shvatiti jednog dana :)


Sorry, ono nije nikakav odgovor, ono je bullshit. =) Pokusaj da sacuvas imalo ega sto ti je ostalo, ali ti ocigledno slabo ide.
Ni na sta nisi odgovorio...kazu da je cutanje znak odobravanja...


Zadnja izmjena: navigator; čet dec 09, 2010 6:20 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet dec 09, 2010 6:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
navigator je napisao/la:
Sorry, ono nije nikakav odgovor, ono je bullshit. =) Pokusaj da sacuvas imalo ega sto ti je ostalo, ali ti ocigledno slabo ide.
Ni na sta nisi odgovorio...kazu da je cutanje znak odobravanja.


Ali odgovorio sam ti, ne vidim što ti smeta u mom odgovoru. Ti misliš da sam ja egoist i budala, ja mislim da si ti psihotični energetski parazit bez imalo pravog znanja te rupe u istom pokušavaš prikriti brojanjem slova po što ne znaš šta bi rekao. Eto, nije li to divno :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet dec 09, 2010 6:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Sjenko je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Sorry, ono nije nikakav odgovor, ono je bullshit. =) Pokusaj da sacuvas imalo ega sto ti je ostalo, ali ti ocigledno slabo ide.
Ni na sta nisi odgovorio...kazu da je cutanje znak odobravanja.


Ali odgovorio sam ti, ne vidim što ti smeta u mom odgovoru. Ti misliš da sam ja egoist i budala, ja mislim da si ti psihotični energetski parazit bez imalo pravog znanja te rupe u istom pokušavaš prikriti brojanjem slova po što ne znaš šta bi rekao. Eto, nije li to divno :)


Nista mi ne smeta, jer odgovora nema. Ako je ono najbolje sto mozes, onda ne znam sta da ti kazem, sem da se nasmejem. =) Jako slabo.

Ali posto je cutanje znak odobravanja, drago mi je da si shvatio neke stvari, ne moras ni da odgovoris, to nije najvaznije.

Za "parazite" sam ti objasnio, nesto si tu zesce pogresno shvatio, i za to moras da se vratis par postova nazad...jedini parazit je tvoj sopstveni ego, koji te je besomucno isilovao ovaj put.

A "brojanje slova" radi kompjuter, jos uvek nisi shvatio?...mozda da ti nacrtam? =)

Sad idi sanjaj u jednom od svojih 5 sanjackih/energetskih tela/dvojnika :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet dec 09, 2010 6:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
navigator je napisao/la:

Nista mi ne smeta, jer odgovora nema. Ako je ono najbolje sto mozes, onda ne znam sta da ti kazem, sem da se nasmejem. =) Jako slabo.

Ali posto je cutanje znak odobravanja, drago mi je da si shvatio neke stvari, ne moras ni da odgovoris, to nije najvaznije.

Za "parazite" sam ti objasnio, nesto si tu zesce pogresno shvatio, i za to moras da se vratis par postova nazad...jedini parazit je tvoj sopstveni ego, koji te je besomucno isilovao ovaj put.

A brojanje radi kompjuter, jos uvek nisi shvatio?...da ti nacrtam? =)

Sad idi sanjaj u jednom od tvojih 5 sanjackih/energetskih tela/dvojnika :lol:


Kakvog uopće ima smisla pričati s tobom, kad je jedino što ti prihvaćaš ono što izlazi iz tvog uma? Sam donosiš pretpostavke, te moje riječi tumačiš tako da pristaju uz te pretpostavke, te onda donsiš zaključke kakvi ti pašu. Ako pak neki odgovor ne možeš shvatiti, onda se praviš kao da ga nije bilo. Još us sve to naknadno mjenjaš vlastite postova da bi ispali bolji. Žao mi je Navigatore, ali ti si totalno sjeban.

Znam da brojanje radi kompjuter, ali potreba da uopće svedeš svoje argumentiranje na izbrojana slova je jadna, da ti nacrtam?

Iskreno rado bi ostao dopisivati se s tobom i podhranjivati tvoju psihozu dalje, ali imam pametnijeg posla. Ako ikad uspiješ nadići to što te kontrolira i budeš spreman za normalnu konverzaciju, javi se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet dec 09, 2010 6:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Da ti prevedem, posto ocigledno slabo kapiras stvari..nemamo o cemu da pricamo dokle god se ne osvrnes na svoju glupost, na trenutak kad si ispao idiot u vezi "eseja" i ko pise eseje, i sta oni za tebe znace.

Sam si sebe opisao kad si to rekao.

Razumes? Moras prvo osnovne stvari da savladas, kao sto je jedan takav jeftin manevar ega, da bi mogao o necemu ozbiljnijem da pricas. Pao si na prvoj stepenici, nisi ni bio svestan cak ni kad ti se ukazalo na to.

I ocigledno je da ne citas odgovore, ili preleces preko njih sto brze mozes, da bi sacuvao ego koliko toliko. Nisi odgovorio na gomilu stvari, jako vazne stvari si preskocio, a hoces "normalnu konverzaciju" jel? =)
Pa konverzacija podrazumeva bar dvoje, ako je tebe strah da se suocis sa svojim glupostima, kako mislis da nastavis dalje...

Znaci prvo postani svestan svoje gluposti/slabosti koju si ispoljio, i kako si se izblamirao i posrao se sam sebi usta u vezi "eseja"....razmisli o tome, i sta to u stvari znaci...pa onda nastavi dalje, bilo sam sa sobom, bilo sa nekim drugim u razgovoru.

Ti bi da lupetas gluposti, i hvatas se sam u svoje zamke, a onda ne bi ni da se osvrnes na takve gluposti, a opet hoces da neko nastavi "ozbiljan" razgovor sa tobom. To ne moze tako...mozda sa nekim slicno neozbiljnim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet dec 10, 2010 2:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
U čemu je poenta navigatore? :dontknow:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet dec 10, 2010 4:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Bajs, mislim da ni navigator sam ne zna u čemu je poanta :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub dec 11, 2010 12:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Sjenko je napisao/la:
Bajs, mislim da ni navigator sam ne zna u čemu je poanta :)


Sta bi ti bez podrske drugara...? =))

Kakvo olaksanje...dugujes im. :lol:


Zadnja izmjena: navigator; sub dec 11, 2010 12:35 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub dec 11, 2010 12:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
bajs je napisao/la:
U čemu je poenta navigatore? :dontknow:


Poenta je da tvoj drugar Sjenko nije savladao ni prvi razred, a vec hoce da prica o gradivu iz osmog.

Jel ti jos uvek nije jasno? :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub dec 11, 2010 12:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Prijatelju, na tebe i na Sjenka i na bilo koga ja gledam isto.

Malo mi je čudno kad na ovakvom mjestu postoje takvi sudari egoa upravo od strane onih koji tvrde da su to tuđi egoi na djelu.

Ovo je prostor saradnje što znači da se i na drugačije mišljenje ne gleda sa podignutim zidom već sasvim otvoreno bez obzira kakav je sopstveni stav prema takvom kontu.

Ako neko griješi pokušaj pomoći i usmjeriti sasvim opušteno bez da dozvoliš sopstvenom egu da strši i optužuje kako su drugi u krivu.

Ako je neko u zabludi sa znanjem tada ti pokušaj biti učitelj i prenijeti svoje znanje na pravi način da ne stvoriš dodatnu konfuziju i sukob, a to će doći prirodno kad spustiš gard.

Zašto braniti svoj stav ako si siguran da si u pravu? Pa to je samo ego koji je nesiguran. Zalud bačena energija.

Nadam se da shvataš i da ćeš i ti i ostali konstruktivnije i produktivnije pristupiti ubuduće kad se javi nesporazum jer svi smo manje više na istom putu.

Pozdrav.
:hello2:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub dec 11, 2010 1:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
bajs je napisao/la:
[color=#FF8000]Prijatelju, na tebe i na Sjenka i na bilo koga ja gledam isto.

Malo mi je čudno kad na ovakvom mjestu postoje takvi sudari egoa upravo od strane onih koji tvrde da su to tuđi egoi na djelu.

Ovo je prostor saradnje što znači da se i na drugačije mišljenje ne gleda sa podignutim zidom već sasvim otvoreno bez obzira kakav je sopstveni stav prema takvom kontu.

Ako neko griješi pokušaj pomoći i usmjeriti sasvim opušteno bez da dozvoliš sopstvenom egu da strši i optužuje kako su drugi u krivu.

Ako je neko u zabludi sa znanjem tada ti pokušaj biti učitelj i prenijeti svoje znanje na pravi način da ne stvoriš dodatnu konfuziju i sukob, a to će doći prirodno kad spustiš gard.


Divno je sve to, samo kad bi ti koji treba da slusaju slusali, a ne samo pokusavali da odbrane svoj povredjeni ego i slicna sranja...to sto njima smeta nacin, to je isto njihov problem, kada budu bili u stanju to da izdrze, potvrdili su napredak. Za sad, bar ovaj Sjenko, to sigurno nije. Vredja se kao devojcica, a samim tim sebe i stavlja gde mu je mesto trenutno.

Ovde bi svako da nesto nauci, a da mu se njegov ljubljeni ego ne dira...to ne moze tako, to jedno drugo iskljucuje. Pogotovu ne ako se neko ponasa kao egomanijak i sam trazi da mu neko drugi uradi nesto sto ne ume sam. Onda se zna sta se radi. Meni je najlakse da se spustim na taj nivo i pomognem tom nekom da unisti svoj ego, ili bar da ga jasnije postane svestan, pa nek radi sta hoce. Prva i najprirodnija stvar je da se ego stavi pod kontrolu, ako vec nije. A neko ko to nije uradio, ne moze da krene dalje....tj. moze, ali samo u smislu da slusa okolo i cita, ali to je bez pravog znacaja za njega. Mlati praznu slamu, kao i vecina ljudi na forumima. Ovde dodjem jednom godisnje, i sve je isto, nema napretka...sve sami egomanijaci, ljubitelji citanja, i izgubljeni intelektualni drkarosi, bez trunke svesti i snage....izuzev par ljudi koji se desi, i koji posalju privatne poruke jer su i oni shvatili kakvo je stanje na forumu.

Ja sam samo ukazao kako je ovaj Sjenko pao na prvoj stepenici, na najprostijoj stvari, i u jednoj recenici dokazao svoje stanje, tj. prilicnu besvest i nedostatak energije, a posle samo nastavio da potvrdjuje isto..

Tako nekom mozes samo da pozelis kao sto sam i ja na kraju, da nastavi da sanja u svojih 4-5 energetskih tela/dvojnika, ili mozda ima 6, ne secam se....dok se eventualno nesto ne desi i pomogne mu da se osvesti.

bajs je napisao/la:
Zašto braniti svoj stav ako si siguran da si u pravu? Pa to je samo ego koji je nesiguran. Zalud bačena energija.


Gde si video da "branim svoj stav" i koji je to stav..? Ne mogu da branim nista, mogu samo da kazem kako stvari stoje. Ako to ponovim par puta, to je sa razlogom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub dec 11, 2010 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Bajs, to što vidiš ovdje ti se zove psihopatija i energetski parazitizam. Naime Navigatora je naljutilo što se nitko s foruma nije složio s njegovim opisom dvojnika i nije slavilo njegov "vrh" sanjanja pa je našao objekt fiksacije (u ovom slučaju mene) i potrudio se pronaći grešku u mojim riječima (potrudio se izbrojati slova u mojem i njegov postu) i od tad pa nadalje se drži tog mog postupka i na temelju toga osuđuje cijelo moje djelovanje. Najsmješnije je što su u prosjeku njegovi postovi duži od mojih, no nema šanse da on tako nešto prizna :D

Možda se to čini kao borba ega nekom tko gleda sa strane, no meni stvarno nije u cilju boriti se s takvim parazitom i psihopatom kakav je Navigator, nego ga se samo želim riješiti. Bolje nemoj ulazit u daljnje rasprave s njim, jer iz njih nećeš lako izaći, znam iz iskustva :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub dec 11, 2010 7:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
navigator je napisao/la:
....izuzev par ljudi koji se desi, i koji posalju privatne poruke jer su i oni shvatili kakvo je stanje na forumu.

Da li bi mogao navesti tih par ljudi da imamo orjentir za ideal kakvog-takvog ratnika?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned dec 12, 2010 12:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Divno je sve to, samo kad bi ti koji treba da slusaju slusali, a ne samo pokusavali da odbrane svoj povredjeni ego i slicna sranja...


Obrana ega je automatska i očekivana reakcija s kojom ratnik unaprijed računa.

navigator je napisao/la:
to sto njima smeta nacin, to je isto njihov problem, kada budu bili u stanju to da izdrze, potvrdili su napredak.


Jedini napredak o kojem se ratnik mora brinuti je onaj vlastiti. Ostalo su priče za malu djecu navedenog ega kojeg voliš spominjati.

navigator je napisao/la:
Za sad, bar ovaj Sjenko, to sigurno nije. Vredja se kao devojcica, a samim tim sebe i stavlja gde mu je mesto trenutno.



Kako se Sjenko i koliko vrijeđa je isključivo njegov problem koji ratnika ne dira niti malo. Lav može bit hrđav koliko hoće no od njega se sklanjaš, samo ljudi imaju vremena da se dure, ratnici imaju vremena samo za akcije.


navigator je napisao/la:
Ovde bi svako da nesto nauci, a da mu se njegov ljubljeni ego ne dira...to ne moze tako, to jedno drugo iskljucuje.



Što će on ili netko drugi možebitno naučiti isključivo je stvar njega i njegove unutranje energije tj. njegova stvar koja se ratnika ne tiče niti malo niti se s njome pozabavlja.


navigator je napisao/la:
Pogotovu ne ako se neko ponasa kao egomanijak i sam trazi da mu neko drugi uradi nesto sto ne ume sam.



Strašno! On se ponaša kao ... Obični čovjek, gad jedan. Da ne povjeruješ.

navigator je napisao/la:
Onda se zna sta se radi. Meni je najlakse da se spustim na taj nivo i pomognem tom nekom da unisti svoj ego, ili bar da ga jasnije postane svestan, pa nek radi sta hoce.



To bi bilo sjajno kad bi za to imao znanja ili energije, no moram ti otkriti u povjerenju, ako nisi još primjetio, tvoj plan ne djeluje.


navigator je napisao/la:
Prva i najprirodnija stvar je da se ego stavi pod kontrolu, ako vec nije. A neko ko to nije uradio, ne moze da krene dalje....tj. moze, ali samo u smislu da slusa okolo i cita, ali to je bez pravog znacaja za njega.


To stoji no jedini ego s kojim se ratnik treba zamarati jest onaj vlastiti. Tko se zamara s tuđima, to bi po meni bio prilično dobar znak da nije ratnik.

navigator je napisao/la:
Mlati praznu slamu, kao i vecina ljudi na forumima. Ovde dodjem jednom godisnje, i sve je isto, nema napretka...sve sami egomanijaci, ljubitelji citanja, i izgubljeni intelektualni drkarosi, bez trunke svesti i snage....



Ovdje se slažemo u potpunosti, no ratnik ne kuka nad svijetom i nad kletom sudbom. Prihvaća stvari kakve jesu i ide dalje. Ako odluči da može utjecati onda to čini, ako ne onda se povlači kao vjetar, kao da ga nikad nije ni bilo.

navigator je napisao/la:
izuzev par ljudi koji se desi, i koji posalju privatne poruke jer su i oni shvatili kakvo je stanje na forumu.


A ti si došao to stanje malo poboljšati sa ultimativnim objavama tajnih istina i sa upuštanjem u uzaludna, neratnička i bijedna natezanja s onima koji su se usudili drznuti u tvoja neprikosnovena znanja koja nisi imao energije čak ni da objasniš kako treba, niti si se znao postaviti prema nerazumijevanju kojeg si MORAO očekivat, a tvoje daljenje akcije svađanja i natezanja s ratništvom ni zdravim razumom nemaju baš nikave veze. I onda vrednuješ ljude po tome tko je u tebi znao prepoznat nešto vrijedno i kvalitetno (i obratio ti se PPom) - (valjda zbog sjajnog pristupa prema ljudima ovdje), a nama bi pričao o egomaniji.

navigator je napisao/la:
Ja sam samo ukazao kako je ovaj Sjenko pao na prvoj stepenici, na najprostijoj stvari, i u jednoj recenici dokazao svoje stanje, tj. prilicnu besvest i nedostatak energije, a posle samo nastavio da potvrdjuje isto..



Da nam ti nikad nisi ukazao na bijedu tog hrđavog Sjenka, nikad je ne bi skužili, hvala tata. Onaj tko želi ukazati na tuđu bijedu obično samo pokaže vlastitu. Ti očito nikad nisi čuo za onu poslovicu "ne svađaj se s budalom, ljudi možda neće uočiti razliku".


navigator je napisao/la:
Tako nekom mozes samo da pozelis kao sto sam i ja na kraju, da nastavi da sanja u svojih 4-5 energetskih tela/dvojnika, ili mozda ima 6, ne secam se....dok se eventualno nesto ne desi i pomogne mu da se osvesti.


Njegovo eventualno odsvještenje nema nikakve veze s tobom.


navigator je napisao/la:
Gde si video da "branim svoj stav" i koji je to stav..? Ne mogu da branim nista, mogu samo da kazem kako stvari stoje. Ako to ponovim par puta, to je sa razlogom.

[/quote]


Stvari stoje kako stoje, rekao ti nešto o njima ili ne. Ili imaš energije da ih promijeniš i utječeš na druge (objasniš, pokažeš, napraviš razliku) ili nemaš. Ukoliko nemaš, sve se svodi kao sad na egomaniju i dokazivanje tko ima većeg pišu.

Nije mi bio cilj napasti te ili stati na ičiju stranu. Za mene su obje vaše strane pogrešne jer vi jedva da i znate oko čega se svađate. Obratio sam se tebi a ne njemu jer svakog treba suditi prema pravilima koje si je sam postavio. Tvoje natezanje sa Sjenkom je sa stanovišta običnog čovjeka sasvim normalno i razumljivo. Sa stanovišta ratnika ti se ponašaš poput idiota. Ne znaš što hoćeš, ciljevi su ti pogrešno postavljeni, ne poznaješ ni sebe ni druge, osuđuješ, optužuješ, ponašaš se nezrelo i krajnje jadno. Nije bitno kako ovo završi i šta će tko misliti na kraju. Pokušao sam napraviti ono što ti kažeš da radiš, ukazati ti na vlastite obrasce ponašanja i možebitno ti pomoći da ih ispraviš. Ego uvijek doživljava ovakav pristup kao napad i svinut će stvarnost oko sebe samo da bi ispao ispravan i našao mane u ovom drugom. Pričaš stalno o egomaniji i o potrebi zauzdavanja iste. Da te sad vidimo kao ćeš zauzdat svoju i dozvoliti sam sebi vidjet istinu. Stvari se mogu uvijek shvatiti na više načina no stara je mudrost je ih je najbolje shvaćati kao izazov pa neka ovo bude tvoj.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 11 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz