Sada je: čet mar 28, 2024 11:14 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Samovažnost i Unutarnja tišina
PostPostano: sri apr 22, 2009 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Za mog prijatelja xaxu, čija se samovažnost trenutno sigurno pita hoće li ili neće bit spomenut u ovom postu ;-)


Kao što sam spomenuo samovažnost je opisana kao najveći neprijatelj u Castanedinim djelima i to je sasvim opravdano. Ona je zbilja najveći neprijatelj, teško je i shvatit kako i na koje sve načine mijenja naš pogled na svijet no najbolje je to jednostavno prihvatit kao činjenicu i gotovo.

Jednom je Don Huan savjetovao Carlosu da spava potrbuške, glavom okrenutom na lijevo i sa nogama ispruženim preko ruba kreveta (listovi okrenuti prema naprijed, kao kad stojimo) jer da će se navodno tako najbolje odmoriti. Carlos ga je poslušao pomalo nalazeći cijeli koncept kao budalast, i jako se iznenadio kad je vidio pozitivne efekte na njegov organizam koje je imao takav položaj. Kasnije kad je to spomenuo Don Huanu, ovaj je na to samo rekao; najbolje da ne razmišljaš puno o savjetima koje dobiješ od mene, ti se samo potrudi da ih ispuniš ma i u najmanje tančine ma kako ti se glupi i besmisleni činili i ne brini se za ništa ostalo. Sve ostalo će doći samo po sebi. Dobar savjet kojeg se treba držat u puno raznih situacija.

Već sam spominjao da je samovažnost temelj i okosnica naše osobnosti. Samorefleksija je širi a donekle blizak pojam, samorefleksija je ono što razlikuje čovjeka od životinje. Životinjska pažnja usmjerena je na vani, na nagual, a naša je unutra, na tonal. Životinja ga ne pokušava tumačit po svojim nesavršenim pravilima kao mi ljudi, životinjska pažnja nije okrenuta na unutarnji dijalog i na unutarnju sliku svijeta odnosno tonal kao što je ljudska. Životinjski tonal postoji ali je od bitno drugačije vrste. S time je životinja u neku ruku ograničena ali je u neku ruku i slobodna, baš kao što su to i mala djeca koja još ne znaju razgovarat sami sa sobom. Kad im je lijepo oni su sretni. Kad im nije, nisu. Nema tu mudrovanja. Oni nisu nesretni jer nisu ispunili svoje ambiciozne ciljeve, očekivanja, visu plaće ili slično kao mi ljudi. Njihov svijet je puno jednostavniji i izravniji. To je ono što je čovjek pritiskom socijalizacije izgubio a unutarnjom tišinom ponovo pronalazi. Toj vrsti slobode teži i ratnik. Ratniku je cilj zaobići i preraditi ovaj teški, nesavršeni i neprecizni tonal u nešto daleko fluidnije i izravnije, u tonal koji nema konflikata između unutarnje i vanjske strane, kroz kojeg energije prolazi bez sudaranja i trenja. Ovo nije metaforična slika nego precizna činjenica. Ratniku je cilj tonal koji ne zadržava energiju kao ljudski da je utroši u oblikovanje samovažnosti, osobnosti, osobnog mišljenja i ljudske ljušture. Ratnik teži postati nešto drugo, bezlično, fluidno, lagano, gotovo pa neosobno zato mu je samovažnost neprijatelj. Samovažnost nije neprijatelj običnom čovjeku, iako ja ne bi rekao ni da mu je prijatelj. Samovažnost mijenja naš pogled na svijet na više načina nego što mi zamišljamo. Mijenja i preispituje svaku riječ upućenu nama i na naš račun. Važe i pazi da naša "prava" ne bi bila povrijeđena. Da nismo u nečem zakinuti. Mi nemamo prava, mi smo samo nakupine energije i svijesti koja voli igrat igrokaze sama sa sobom. A za to joj treba energija. Samovažnost mijenja ton obične i bezazlene izjave (npr, "ej nemoj sad doći" u sms-u) u nešto uvredljivo i proračunato. Kroz lupu samovažnosti svaka izjava ima naličje. Svaki pogled, svaka riječ. Pojma nemate kako ta stvar djeluje. Uobičajena vizija samovažnosti je ona spominjana u knjigama. Dakle to je samovažnost tipa; Kako se usuđuje *meni* tako nešto reći? Kako on može tako SA MNOM i slično. Ona se najlakše iskazuje u ljutnji i svađi. To je njeno najizravnije i najlakše uočljivo lice ali nije jedino. Samovažnost se ispoljava i kad tumačite svoje mišljenje o bilo čemu. Koga briga što vi mislite o političkoj situaciji u zemlji? Koliko takvo mišljenje uopće može bit vrijedno ili precizno? Samo vama, nikome više. Samovažnost se iskazuje kroz vrstu muzike koju slušate al ne dok je slušate i uživate u njoj, nego dok drugima pričate o tome. "Da, ja slušam Moloko, Feist i Alpha Blondyja. Mislim da je to najbolja muzika koja trenutno postoji na svijetu" U prijevodu "Vidite kako sam pametan i poseban? Za vidjet nešto u toj muzici treba mozga i kulture. Eeee bećari moji, ne može to svatko. Samo JA". Samovažnost se iskazuje i kroz ogovaranje. I to jako lijepo ako smijem primjetit. Kad ogovaraš nekog onda ti ističeš kako ta osoba nije jednako dobra kao ti. Ogovaranje nije motivirano ocrnjivanjem drugoga, uglavnom nije, nego isticanjem sebe. "Aaajme kako ona može tako se ponašat..." U prijevodu "Ja sam pre pametna i pre posebna da se tako ponašam..." (primjetite da sam upotrijebio žensku zamjenicu ;-)) Svaka uobičajena interakcija između dva čovjeka je opterećena samovažnošću. Svatko traži svoje mjesto i relativnu poziciju u odnosu na ovog drugog. Nekoga priznajemo više, nekoga manje al ne priznajemo mi drugoga zato što je takav kakav jest nego priznamo ono u njemu što sliči nama. Ili se klanjamo njemu jer je takav zato što bi mi htjeli slični bit. Zbog sebe, ne zbog njega, iako ovo nije do kraje precizno. Samovažnost nas tjera da obraćamo pažnju na ljude i tražimo u njima znakove njihovog mišljenja i stava o nama. To je samo po sebi problem no još veći problem je što mi tumačimo njihove znakove kroz vlastiti tumač/legendu (kao onu na mapi), odnosno kroz vlastiti tonal stav i stanje svijesti. Nekome "makni se od mene" može značit "makni se da te ne opterećujem sa svojim problemima" a nekome "makni se jer nisi vrijedan mojeg prisustva". To je kao vaga a jezičac uvijek preteže na jednu ili na drugu stranu. Uvije postoji više načina na koji se stvar može doživit (zapravo bezbroj ako ćemo bit precizniji) i neki ljudi su skloni jednom načinu a neki ovom drugom, što znate i sami. Neke od stvari koje sam nabrojao ne moraju bit temeljene na samovažnosti, no često jesu. Kad čovjek gubi samovažnost on se slično ponaša no njegove akcije iako naoko iste imaju drukčiji tonalitet, nijansu. On može izražavat svoje mišljenje no to radi na drugi način i iz druge polazišne točke. Ratnici samoorganiziraju svoj tonal da izbjegnu taj samoljubivi način gledanja. Znamo zašto, ali kako?

Budite poput lovca. Obratite pozornost. Postanite je svjesni i upoznajte svoj plijen. To je moja metoda, no ona ima općenite pozitivne karakteristike. Vidjet ćete kako nakon nekog vremena i nakon neke vaše reakcije ćete zastat i reć sami sebi "Uf, ovo je bila samovažnost. Grda samovažnost". Dakle vrebajte sami sebe i analizirajte svoje postupke. I rekapitulacija ne škodi.

Evo toliko za sad. Još se ima reći na temu al već me prsti bole.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Zadnja izmjena: lone_bird; ned jun 28, 2009 6:41 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 1:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Citat:
Evo toliko za sad. Još se ima reći na temu al već me prsti bole.


uu jadan ti :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet apr 23, 2009 4:48 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
lone_bird je napisao/la:
Za mog prijatelja xaxu, čija se samovažnost trenutno sigurno pita hoće li ili neće bit spomenut u ovom postu ;-)
.......
Evo toliko za sad. Još se ima reći na temu al već me prsti bole.


1) Štreberu #-o
2) Mogao si ti to napisati i u okviru generalne d.
Je li novu temu otvorila SAMOVAŽNOST ili RATNIK? :wink:

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet apr 23, 2009 7:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
lone_bird je napisao/la:
To je kao vaga a jezičac uvijek preteže na jednu ili na drugu stranu. Uvije postoji više načina na koji se stvar može doživit (zapravo bezbroj ako ćemo bit precizniji) i neki ljudi su skloni jednom načinu a neki ovom drugom, što znate i sami.

pa jeste :mrgreen:
na vagi koju sam bash nedavno bazdario :wink:
ova Nix-ova rechenica:
-Nix- je napisao/la:
Citat:
Evo toliko za sad. Još se ima reći na temu al već me prsti bole.


uu jadan ti :lol:

=D> :D govori vishe i jasnije o Samovaznosti nego sve to gore shto si mentalno izmasturbirao
ako tako nastavish sa foliranjem
propashce ti ta kandidatura za naguala,
dzaba toliki bilbordi,reklame i hvalosebespevi od postova :mrgreen: 8)
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet apr 23, 2009 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
xaxaxa je napisao/la:

1) Štreberu #-o


Nitko nije savršen ;-)

xaxaxa je napisao/la:
2) Mogao si ti to napisati i u okviru generalne d.


Ne bih se složio. Tema je bitna. Možda bude i konstruktivnih doprinosa ubuduće.

xaxaxa je napisao/la:
Je li novu temu otvorila SAMOVAŽNOST ili RATNIK? :wink:


Misliš da su uvijek jasno odjeljeni?

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet apr 23, 2009 7:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
lone_bird je napisao/la:
Mi nemamo prava, mi smo samo nakupine energije i svijesti koja voli igrat igrokaze sama sa sobom.

ovo je baš grubo. :(

ispada da je sve što možemo napraviti samovažnost.
jer ako nam je svejedno što nam drugi rade il kažu o nama, onda nam nije stalo ni do drugih ni do sebe samih, a to nije baš lijepo.
zar je tako loše slušati ljude, pa makar nam se ne svidjelo što oni kažu?
zar je loše očekivati nešto (ljubav) od svijeta i ljudi (ne više nego što dajemo)?
sad će svi reć da je. ali teško na netko tako i postupa.

zapravo sam htio reć da je samovažnost dio čovjeka, možemo se boriti protiv nje, ali opet nema smisla ići u krajnosti....jer to više nije život onda....

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet apr 23, 2009 8:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
nat je napisao/la:
=D> :D govori vishe i jasnije o Samovaznosti nego sve to gore shto si mentalno izmasturbirao


Nigdje nisam tvrdio da sam se oslobodio samovažnosti. Vidim da ti to pričinjava zadovoljstvo iz nekog razloga. Kažeš možda nije puno, al čovjeka veseli. ;-)


nat je napisao/la:
ako tako nastavish sa foliranjem propashce ti ta kandidatura za naguala,
dzaba toliki bilbordi,reklame i hvalosebespevi od postova :mrgreen: 8)
:love3:


Nemoj sad bit ljubomoran Nate. Doći će i tvojih pet minuta jednom. :wink: Zanimljive reakcije u postu o samovažnosti, moram priznat. Ljudi upozoravaju na moju i jako im smeta umjesto da obrate pažnju na vlastitu. Osim ako ... ah, sad kužim, ti si se također konstruktivno akcijom uključio u raspravu; da nam primjerom demonstriraš stvari o kojima gore pričamo. Mudar pristup sensei, svaka čast. :notworthy: =D>

:wink:

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet apr 23, 2009 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
lone_bird je napisao/la:
Vidim ...

:lol:
po tome koliko vidish
moglo bi se reci da je za tebe i prelazak preko ulice ludo hrabar chin ratnika koji nema shta da izgubi :mrgreen: :wink:

shteta,ni vonabi naguali nisu vishe ono shto su nekad bili :lol:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
he he he

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet apr 23, 2009 8:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
extranoize je napisao/la:
lone_bird je napisao/la:
Mi nemamo prava, mi smo samo nakupine energije i svijesti koja voli igrat igrokaze sama sa sobom.

ovo je baš grubo. :(


Nije, to je samo tako. Odnosno za mene nije grubo a za tebe ne mora bit. Ti si izabrao da bude, premda nesvjesno. Ratništvo te može naučit da toga budeš svjestan. Jel voliš bit list na vjetru bacan uokolo? Ne volim ni ja.

extranoize je napisao/la:
ispada da je sve što možemo napraviti samovažnost.


I da i ne. Ona je okosnica naše osobnosti a osobnost se može preustrojit da ne bude tako. U prijevodu: obično sve što radimo jest samovažnost no mi smo sposobni funkcionirat i bez nje. Samo nismo navikli, to je sve.

extranoize je napisao/la:
jer ako nam je svejedno što nam drugi rade il kažu o nama, onda nam nije stalo ni do drugih ni do sebe samih, a to nije baš lijepo.


Nije tako jednostavna stvar, vjeruj mi. Čini se tako ali nije. Nama je baš najviše i stalo do nas samih, zašto bi inače radili tu cijelu proceduru. To je jednostavno promjena fokusa na neke druge stvari. Čovjek koji se oslobodio samovažnosti je u svakom pogledu naprednije, ugodnije, draže i simpatičnije ajmo to nazvat biće od drugog teškog i opterećenog. On nije lošiji nipošto ni prema sebi ni prema drugima zbog toga, naprotiv. Daleko je bolji prema svakome. Slobodnije je biće.


extranoize je napisao/la:
zar je tako loše slušati ljude, pa makar nam se ne svidjelo što oni kažu?


Ljudi su marionete, lutke na koncu. Njih treba tretirati jednako kao što tretiraš i rijeku koja te odnosi, vjetar koji te baca i tigra koji te prati. Bez zamjeranja i uvreda. Ljutit se na rijeku, na vjetar na tigra ili na čovjeka svejedno je. Jednako je blesavo. Opterećuje te. Troši tvoju ograničenu energiju. Ne da ti da efikasno razmišljaš a i besmisleno se ljutit na rijeku. Nije ona kriva što teče. Nisu ljudi krivi što su ljudi. Oni drukčiji i ne mogu bit. Ali MI možemo. Ako hoćemo. A hoćemo ako vidimo zašto je to bolje. Ako ne vidimo i ne vjerujemo, onda nećemo. Tu leži naš problem. Trenutna nadahnuća nisu dovoljna za pomaknut lijeno dupe. Makar te na drugoj strani čekale veće nagrade nego si i zamislit sposoban. Makar te čekala sloboda, za kojom gineš a toga nisi ni svjestan. Zvuči izlizano i lame, znam, al je svejedno istina.



extranoize je napisao/la:
zar je loše očekivati nešto (ljubav) od svijeta i ljudi (ne više nego što dajemo)?
sad će svi reć da je. ali teško na netko tako i postupa.


Potpuno te razumijem. I ne, nije loše, to je sasvim normalno. Bilo bi čudno da nije tako. No ipak, iz nekog razloga sam odlučio da neću ić tim putem, mada nisam na te stvari imun više nego ti ili bilo tko ovdje. To je samo jedan put a puteva je bezbroj. Ja ih imam priliku vidjet sve (već vidim kako nekima diže tlak ova moja izjava ;-) neka, neka... trening ljudi) i glupo je razmišljati zašto je to tako kod mene a kod nekog drugog nije. Kao što se je glupo borit protiv svoje prirode. Ribi je glupo da žali što nije ptica, kad je već savršeno dobra riba. Zašto si ovdje? Što si ti? Ptica ili riba? ;-)

extranoize je napisao/la:
zapravo sam htio reć da je samovažnost dio čovjeka, možemo se boriti protiv nje, ali opet nema smisla ići u krajnosti....jer to više nije život onda....


U pravu si naravno i više no što slutiš samo pazi ... život nije samo ono što ti misliš da jest. Nije život kakv ti pozanješ al je život definitivno. Misliš da bi neko radio sebi tako protuprirodne i gadne stvari bez da je apsolutno uvjeren da je to potrebno? Nemoj donosit sudove dok ne vidiš sam. Onda ćeš znat zašto je to baš tako a ne nekako drugačije.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Samovažnost
PostPostano: čet apr 23, 2009 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
nat je napisao/la:

po tome koliko vidish
moglo bi se reci da je za tebe i prelazak preko ulice ludo hrabar chin ratnika koji nema shta da izgubi :mrgreen: :wink:


Nije loše.
A da probaš sa karijerom profesionalnog zabavljača?
:wink:

nat je napisao/la:
shteta,ni vonabi naguali nisu vishe ono shto su nekad bili :lol:
:love3:


Ma lako za to. Auti, AUTI više nisu što su bili. E to je šteta.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 5:08 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
nije lako
Ptico nedaj se
navijam za tebe (i protiv sebe)

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
@ lone bird
kužim ja tebe. sve je to super. jako mi se sviđa taj nagualizam, ali čini mi se neprimjenjiv u praksi.
možda nemam čvrstu namjeru ili dovoljno energije...
al to je radost ruže, da cvjeta i da vene....
teško je biti (ratnik) :?

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 25, 2009 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
xaxaxa je napisao/la:
nije lako
Ptico nedaj se
navijam za tebe (i protiv sebe)



Hvala prijatelju (nije da je potrebno, zbilja) no s tvojim zajebanstkim pristupom gdje imam osjećaj da si uvijek pijan, ja zbilja ne znam kad ti misliš ozbiljno a kad se zajebavaš i sprdaš sarkastično. Ti bi morao bit malo ozbiljniji da se bolje razumijemo. Hm. Ili bi ja morao bit malo neozbiljniji. :) . Nešto od to dvoje sigurno. :D

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 25, 2009 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
extranoize je napisao/la:
@ lone bird
kužim ja tebe. sve je to super. jako mi se sviđa taj nagualizam, ali čini mi se neprimjenjiv u praksi.


Pazi tebi se nagualizam čini neprimjnenjiv no nije u nagulizumu problem ... Pratiš? Dakle on je savršeno primjenjiv i ne samo to, zadovoljstvo ga je primjenjivat, naravno ovisno o subjektu.

extranoize je napisao/la:
možda nemam čvrstu namjeru ili dovoljno energije...
al to je radost ruže, da cvjeta i da vene....
teško je biti (ratnik) :?


Ma nije teško uopće. I možda nije problem u tebi. Ovo je nepopularan način razmišljanja (nije ni čudo) no kao što nisi odlučivao o najvažnijim stvarima u svome životu (rođenje ... smrt) nećeš ni o ovoj. Već sam te pitao; Zašto si ovdje? Kad sebi budeš znao odgovorit točno znat ćeš i točan odnos nagaulzma i sebe.

Nemoj se podcjenjivat. Nemoj se ograničavat. Nemoj imat mišljenje o sebi. Tako si samo režeš krila. Prihvati da si nepoznanica i tajna jer jesi. I imaj povjerenja u Duha. Stvari će ispast onako kako treba na kraju, nemoj u to sumnjat niti sekunde. Vremena ima no svejedno strpljivosti treba.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 26, 2009 2:41 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 7:37 am
Postovi: 25
lone_bird je napisao/la:
Hvala prijatelju (nije da je potrebno, zbilja) no s tvojim zajebanstkim pristupom gdje imam osjećaj da si uvijek pijan, ja zbilja ne znam kad ti misliš ozbiljno a kad se zajebavaš i sprdaš sarkastično.


Ovim si me zbilja naljutio, razbjesnio i povrijedio!!!!! (A sjećaš se, ja nisam dobri mali kastanedijanac koji nikada ne može biti povrijeđen!)
Kako se samo usuđuješ!!!!!
Zato ću ti odgovoriti kršćanski milosrdno (ćao Stalkić, pusa), direktno, nestrpljivo i neljubazno:
Ja nikada ne mislim ozbiljno, nego se uvijek zajebavam i sprdam sarkastično i stalno sam mortus pijan.

lone_bird je napisao/la:
Ti bi morao bit malo ozbiljniji da se bolje razumijemo. Hm. Ili bi ja morao bit malo neozbiljniji. :) . Nešto od to dvoje sigurno. :D


Ovo drugo. Hvala bogu!!!!! (ćao Stalkić, pusa) Eto vidiš, da se nijemo znamo! Tantraaaa!
Kontrolirano ludilooooooo!!!!!
Napisat ću malo opširnije o samovažnosti, nešto vrlo važno, za dva, tri dana i tako nadopuniti Kastanjedu.
A možda i neću!?
Nisam ja ratnik, pa da moram održati zadanu riječ!
Ja sam samo slučajno naletio na ovaj forum, pa vidim neki dobri ljudi, pa se malo raspisao (kako nat kazhe, menthalno masthrubirhao), bogami mi se svidjelo (i pishanje i menthalno masthrubirhanjeeeee), pa sam i ostao. A za tog tvogh Kasthanhjedu, boghami nikhad chuo.
Ajd, zihvio mi ti i nath (valjda skhrachenica od Natasha).
Natashaaaaaa!!!!
Tanrtaaaaa!!!!
Aaaaaaaaa!!!!

lone_bird je napisao/la:
Ma nije teško uopće. I možda nije problem u tebi. Ovo je nepopularan način razmišljanja (nije ni čudo) no kao što nisi odlučivao o najvažnijim stvarima u svome životu (rođenje ... smrt) nećeš ni o ovoj. Već sam te pitao; Zašto si ovdje? Kad sebi budeš znao odgovorit točno znat ćeš i točan odnos nagaulzma i sebe.

Nemoj se podcjenjivat. Nemoj se ograničavat. Nemoj imat mišljenje o sebi. Tako si samo režeš krila. Prihvati da si nepoznanica i tajna jer jesi. I imaj povjerenja u Duha. Stvari će ispast onako kako treba na kraju, nemoj u to sumnjat niti sekunde. Vremena ima no svejedno strpljivosti treba.


Bravo, ovo je već prava propovijed!
Vođo, vođo (ups, pardon, nagzuale, nagzuale, eeee !).
Amm-ennnn!

_________________
pablito


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 26, 2009 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
lone_bird je napisao/la:
Već sam te pitao; Zašto si ovdje?

Ne znam....
Zašto je oblak na nebu? Zašto je crv u jabuci? Zašto je maslačak na livadi?
Mislim da zašto uopće nije važno. Važno je da jesam ovdje. Ostalo je tajna. Putovanje je važnije od samog stizanja do cilja.

Citat:
Nemoj se podcjenjivat. Nemoj se ograničavat. Nemoj imat mišljenje o sebi. Tako si samo režeš krila. Prihvati da si nepoznanica i tajna jer jesi. I imaj povjerenja u Duha. Stvari će ispast onako kako treba na kraju, nemoj u to sumnjat niti sekunde. Vremena ima no svejedno strpljivosti treba.

Lijepo rečeno =D>

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
extranoize je napisao/la:

lone_bird (napisa):
Već sam te pitao; Zašto si ovdje?



Ne znam....


Onda ti ne mogu reć ništa više.

extranoize je napisao/la:
Mislim da zašto uopće nije važno. Važno je da jesam ovdje. Ostalo je tajna. Putovanje je važnije od samog stizanja do cilja.


Sve stoji ali kod ovakvih stvari slučajnost ne postoji. To uzmi u obzir. Dakle je važno, možda to sad trenutno ne vidiš.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
xaxaxa je napisao/la:
Napisat ću malo opširnije o samovažnosti, nešto vrlo važno, za dva, tri dana i tako nadopuniti Kastanjedu.



He he vidm da zajebavaš. Nemoj to radit. Makar i bilo opravdano.
:)

xaxaxa je napisao/la:
Bravo, ovo je već prava propovijed!
Vođo, vođo (ups, pardon, nagzuale, nagzuale, eeee !).
Amm-ennnn!


E jesi zločest. :)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 01, 2009 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
Znate još gdje je samovažnost u zenitu? U pozdravljanju. Da, kad nekog pozdravite, recimo iz auta ali i susret uživo, to je pravi show samovažnosti. Jel me primjetio? Jel mu bilo drago da me vidio? Čista potvrda statusa, naklonosti, moći i svego ostalog što samovažnost tako voli. Ah kad bi znali koliko je taštine i samovažnosti u običnom pozdravu, ne biste nikog pozdravili do kraja života. :mrgreen:
Ne, ta stvar je tako fino i neprimetno utkana u svaku poru našeg života da je to naprosto nevjerovatno. Tek kad je počnete slijediti i zapažati poput lovca počet ćete shvaćat obime ovog energo-žderačkog monstruma koji reže naše živote po svojem iskrivljenom nahođenju. Imao sam kontakata sa puno ljudi i raznih jedinki u raznim granama duhovnjaštva i mogu vam reći da čovjek čim shvati da je malo posebniji od drugih ili doživi neka naprednija stanja ekvivalentno s njima raste i njegova samovažnost. Nagual sam po sebi ne znači baš ništa. I crna ovca je još uvijek samo ovca. Mudrost ljudi koji su je uspjeli portretirati kao neprijatelja me nemjerljivo fascinira. Ja im se klanjam. Bez njih, ja bi mogao doživjet nejfantastičnija stanja i onda ih upotrijebit kao potvrdu svoje posebnosti i važnosti. I nikad ne vidjeti kamo sve to vodi. Zbilja ljudi ne mogu vam dovoljno istaknuti važnost ove stvari. Moj prijatelj xaxa ali i razni drugi moji prijatelji misle da otkrivam toplu vodu. Da volim filozofirati i praviti se važan propovjedničkim postovima u tradiciji nekih prošlih ljudi ovdje. Ali vjerujte mi, sve moje mane, makar bile velike ko kontinenti su za vas krajnje nebitne. Kao svjetlo u retrovizoru (gdje je oblutak? Njegovo pjesništvo sad bi mi dobrdošlo :wink: ). Ono što je za vas bitno liježe i budi se svaki dan sa vama. Poput nekog inspektora rešeta svaku stvar upućenu na vaš račun. Svaki pozitivni spomen vaš igdje i u bilo kojoj temi će vas natjerati da zatreperite poput lista, makar se svidjeli običnoj budali. I obratno. Svako prozivanje natjerat će vas da se borite poput rovoskog ratnika dokazujući svoju vrijednost i pravo. Kome? Budalama kao što ste vi sami? Zar je bitno? Koliko? To su prava pitanja. U upornosti i ne odustajanju je ključ. U učmalosti i navikama je neprijatelj. Mi pretvaramo jedno čudo i ljepotu u nešto obično i zamorno, u svakodnevicu. Nema većih budala od nas ljudi. U to nemojte sumnjati ni sekunde.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz